PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این قسمت چه جوری زده میشه؟

ahmad65e
Sunday 2 January 2011, 07:50 PM
با سلام

:35:یک قسمت از رنگ از حبیب سماعی رو گیر کردم.دقیقا نمییدودنم چه طوری باید زد.توی عکس مشخص کردم.:43:

نت:

You can see links before reply

اجرا

You can see links before reply

به چه شکل اشاره میکنه؟

ممکنه مضراب راست بعد اشاره مضراب چپ اشاره باشه

AliB
Monday 3 January 2011, 04:27 AM
احمد جان اون قسمت ها رو بهش نمیگن اشاره ، اونها خط اتصال هستند که عملا با یک مضراب روی نت اول و ادامه ی طنین و ارتعاش سیم بر روی نت دوم اجرا میشن. در این اجرایی که گذاشتی به ثانیه ی 38 توجه کن که همین قسمت رو اجرا میکنه و دوباره در ثانیه ی 43 از یک اکتاو بم تر تکرارش میکنه!
البته حالت های اجرای دیگری ممکنه بنا بر سلیقه ی نوازنده باشه ! مثل دراب زدن روی نت اول و ادامه ی طنین روی نت دوم!

MS95
Sunday 16 January 2011, 10:40 PM
ساده ترین حالتش اینه که شما اون نت هایی که خط اتصال دارند رو نت اول رو مضراب بزنین ولی رو نت بعدی مضراب نزنین و به همین شکل نت اتصال بعدی و بعدی رو هم برن (زمان نت چنگ هم رعات کنین که خوب در بیاد) . بعد که زمان و طرز نواختنش اومد دستتون میتونید دراب و زیر و ... هم بزنین .

stwo
Saturday 26 February 2011, 10:02 AM
برای این قسمتی که شما بهش اشاره کردید معمولا با مضراب ریز نت ها رو بهم وصل میکنن مثلا شما نت می که بمل رو ریز میزنید به نت ر اشاره میکنید ولی خود من این قسمت رو با مضراب ریز پشت سر هم میزنم از نت می بمل به ر از ر به دو و از دو به سی بمل البته زمان اجرای نت چنگ هم مهمه قشنگی رنگ معمولا به نحوه ی اجرای مضراب ریز