PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه ي اجراي پژواك در سه تار

mae_6677
Monday 3 January 2011, 08:39 PM
سلام دوستان
ميخواستم ببينم تكنيك پژواك در سه تار چطوري اجرا ميشه.اينو ميدونم كه بايد به نت بعدي مدام اشاره كرد.مي خوام بدونم تفاوتش با تريل در چيه؟
ممنون

r_a_m_i_n
Tuesday 4 January 2011, 03:29 PM
علامتش چه شکلیه؟
من اسمشو شنیدم اما یادم نمیاد .....
اگه بگی با چه علامتی نشون میدن شاید بتونم کمکت کنم

mae_6677
Tuesday 4 January 2011, 06:01 PM
سلام
علامتش شبيه تشديد هستش.
ممنون

mae_6677
Tuesday 4 January 2011, 08:44 PM
باز خوبه كه رامين جان يه نظري دادن.
يعني تو سايت با اين همه سه تارست كسي اين تكنيك رو بلد نيست؟

r_a_m_i_n
Tuesday 4 January 2011, 10:43 PM
اگه اشتباه نکنم.....ما به این میگیم غلت.......یعنی تریل بدون مضراب......
یعنی روی نت اول مضراب میزنی.....ولی فقط تند تند انگشتتو روی نت بعد میذاری و بر میداری....و دیگه مثل تریل واسه هر دو نت مضراب نمیزنی
البته یه علامت دیگه هم داریم که شبیه اینه.....اما اون یه دندونه کمتر داره....و بهش میگیم گزش..یا اشاره به نت بعد....که در اون فقط یک بار به نت بعد اشاره میکنیم و بر میگردیم
متاسفانه در موسیقی ایران هر حرکت چندین علامت داره....و هنوز سیستم ثابت و منظمی واسه اینکه تمام سمبل ها و علامت ها یکی بشن نداریم....بخاطر همین گاهی گیج کننده میشه

mahour.M
Tuesday 4 January 2011, 11:01 PM
اسم اين علامت، ”گزش”(gazesh)، و اسم انگليسي هم(Mordent)، هست.
شبيه تريل كوتاه هست.براي اجرا، با سرعت زياد بايد نت داراي گزش بعد يك نت بالاتر و دوباره نت داراي گزش را بنوازي.

اين هم دو نمونه:
. . .

AliB
Tuesday 4 January 2011, 11:30 PM
سلام دوستان
ميخواستم ببينم تكنيك پژواك در سه تار چطوري اجرا ميشه.اينو ميدونم كه بايد به نت بعدي مدام اشاره كرد.مي خوام بدونم تفاوتش با تريل در چيه؟
ممنون

سلام دوستان
از اينكه داريد من رو راهنمايي ميكنيد ممنون!

بازم از راهنمايي هاي شما كمال تشكر را دارم!

نکته ای رو به دوست خوبمون و دوستان دیگر باید متذکر بشم! اینجا یک انجمن هست که همه دور هم جمع شدیم تا از همدیگه چیز یاد بگیریم در مورد موضوع مورد علاقمون که موسیقی و سه تار هست با هم تبادل نظر کنیم و عقایدو سلایق و تجربیاتمون رو در این راستا بیان کنیم. اگر سوالی داریم مطرح کنیم و منتظر باشیم تا اگر کسی از اعضای انجمن دربارش چیزی می دونست و سوال ما رو دید بهمون جواب بده! پس ممکنه وقتی سوالمون رو مطرح می کنیم ، مدت نسبتا زیادی طول بکشه تا توسط دیگران دیده بشه و کسی پاسخی بده!
اینجور پست زدن شما این احساس رو به من منتقل می کنه که انگار کسی طلب داره و از این زاویه توقع داره بلافاصله که سوالی نوشت کسی اینجا حاضر باشه تا حجواب بده!
در مورد پاسخ سوال هم دوستان جواب دادن و کفایت می کنه.
موفق باشید

mae_6677
Wednesday 5 January 2011, 10:42 AM
سلام
علي جان ببخش كه ناراحتتون كردم.هدف من از اين تايپيك ها دو چيز بيشتر نيوده.يكي اينكه دوستان رو بيشتر ترغيب به جواب كنم.دوما اينكه همون طور كه ميدونيد براي تو بورس نگه داشتن تايپيك و اينكه همه بتونن اونرو ببينن و در جمع پست هاي جديد قراربگيره بايد تايپيك هاي جديد رو زد.و مهمترين دليل براي اين نوشته ها همين هستش.اگه حرفاي من طلبكارانه به نظر مي رسه من از همه دوستان نت آهنگي معذرت مي خوام.

mixer
Wednesday 5 January 2011, 12:36 PM
سلام
علي جان ببخش كه ناراحتتون كردم.هدف من از اين تايپيك ها دو چيز بيشتر نيوده.يكي اينكه دوستان رو بيشتر ترغيب به جواب كنم.دوما اينكه همون طور كه ميدونيد براي تو بورس نگه داشتن تايپيك و اينكه همه بتونن اونرو ببينن و در جمع پست هاي جديد قراربگيره بايد تايپيك هاي جديد رو زد.و مهمترين دليل براي اين نوشته ها همين هستش.اگه حرفاي من طلبكارانه به نظر مي رسه من از همه دوستان نت آهنگي معذرت مي خوام.

عزیزم معمولا قدیمی کار های انجمن سه تار مطالب تو دستشون هست و زود به زود چک می کنند بحث ها رو . و کسایی که قادر به پاسخ شما هستند معمولا کهنه کار های اینجا هستند لازم نیست آپ دیت کنید تاپیک رو . . .
متشکر از سوالت منم مستفیض شدم .

Avazekhan
Saturday 8 January 2011, 11:19 AM
عجب!
پس من از روز اولی که ساز دست گرفتم این تکنیکو بلد بودم...
که البته این هم به خاطر 3-4 سال فعالیت در گروه های مختلف (البته به عنوان خواننده!) و حسن همنشینی با نوازندگان مختلف بوده و البته دقت به نوازندگیشون...
امروز به استادم هم که نشون دادم گفت که همون پژواکه!