PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین نوازنده سه تار

mehdi m
Saturday 8 January 2011, 04:28 PM
سلام دوستان یک سوال دارم در بین نوازندگان سه تار در حال حاضر بهترین نوازنده سه تار کیست

AliB
Saturday 8 January 2011, 10:43 PM
باید بگم به نظر من طرح چنین سوالاتی از اساس نادرسته! در هنر و موسیقی بهترین و بدترین با اون معنایی که در ذهن ما رایجه ، مطرح نیست!
مطلب دیگر اینه کهخ در جواب همچین سوالایی ، هر کس ممکنه از هر منظری و با هر سطح معلومات و شناختی نظری بده که لزوما ممکنه با واقعیت و حقیقت مطابقت نداشته باشه!
در کل بهتره از این سوالات مطرح نکنیم و خودمون ببینیم با ساز زدن چه کسی حال می کنیم و دنبالش کنیم.

bourse
Sunday 9 January 2011, 07:31 AM
سلام
بستگی به سلیقه و ذوق شما داره که از چه سبکی بیشتر خوشت بیاد باید ساز اساتید بزرگ سه تار رو گوش کنی اساتیدی مثل ذوالفنون ، علیزاده ، لطفی، شعاری و ...... بعد انتخاب کنی که از کدومشون بیشتر خوشت میاد

elvinshervin
Friday 28 January 2011, 12:33 PM
بهترین نوازنده ی سه تار رضا اقراری از اردبیل:redguitar:

mixer
Friday 28 January 2011, 01:04 PM
بهترین و بد ترین رو به طور حتم نمیشه انتخاب کرد هر کسی از یه شیوه ی ساز زدن خوشش میاد .. .
اما من به شخصه اگر قرار هست خوب یا بدی انتخاب بشه سعی میکنم کسی رو انتخاب کنم که هم خودم دوستش دارم و هم مورد تایید اساتید به نام سه تار باشه و هنوز چنین شخصی رو انتخاب نکردم چون همون اساتید هم هر کدوم یه نظری دارندو آدم گیج میشه .پس در نتیجه هر کی عشقته . . .

amir3tar70
Friday 28 January 2011, 07:46 PM
با اینکه همه نوازنده های تار و سه تار کارشون عالیه و من صدای تار و سه تا همشون رو دوست دارم ازجمله اساتید علیزاده کیوان ساکت مسعود شعاری کلهر ذوالفنون و ........ اما من صدای سه تار استاد عبادی رو با دنیا عوض نمیکنم.....روحش شاد

mehdi m
Friday 28 January 2011, 09:14 PM
درود به روان پاک استاد عبادی ممنون از جوابتون

somka
Thursday 14 April 2011, 07:43 PM
با درود

بله همانطوری که علی اقا گفت به تعبیر فلاسفه این پرسش دارای انفکاک هستی شناسانه است.اصلا با هیچ متر و معیاری نمی توان این ها را سنجید.هرکدام به سهم خود به دفتر موسیقی ایران برگی اضافه می کنند و ما بقی را به دست ایندگان می سپارند.
اما من شخصا ارادت ویژه ای به سعید هرمزی دارم و هر چه که جلو امدم ارادتم نسبت به ایشان-منش و سلوک رفتاری ایشان و نوازندگی ایشان بیشتر و بیشتر شد.

mae_6677
Sunday 17 April 2011, 03:17 PM
سلام
همون طور که دوستان گفتن نمیشه بین استادای بزرگ که دوستان اسمشون رو بردن بهترین انتخاب کرد.من که با صدای سه تار همشون حال میکنم.

mehdi m
Thursday 16 June 2011, 10:24 PM
سلام به همه دوستان و از اینکه نظرات خود را اعلام کردید ممنونم ولی هدف از طرح این سوال این نبود که ما از نظرات شما دوستان بهترین را انتخاب کنیم فقط من دنبال این بودم که دوستان در این بخش نظرات شخصی خود را اعلام کنند و به نظر من هر کدام از دوستان از سبک نوازندگی یک استاد پیروی میکنندو آن را دوست دارند مثلا من سبک استاد علیزاده را خیلی دوست دارم و این کاملا سلیقه ای است

delnavazan114
Monday 20 June 2011, 05:14 PM
سلام
به نظر من بهترين نوازنده ي سه تار اقاي عليزاده هست

arminmonfared
Monday 13 August 2012, 06:21 PM
به نظر من استاد جلال ذولفنون بود..... که در گذشت روحش شاد

chessmaster
Tuesday 14 August 2012, 01:51 AM
منم به سهم خودم میگم استاد کیوان ساکت.
البته چون در آینده نزدیک میخوام بشم شاگرد استاد.

AliB
Tuesday 14 August 2012, 02:13 AM

به نظر من بهتر هنرجوی شخص دیگری بشی دوست عزیز! سه تار نوازی جناب ساکت خیلی مورد داره!

amirrreza
Tuesday 14 August 2012, 11:11 AM
به نظر من بهتر هنرجوی شخص دیگری بشی دوست عزیز! سه تار نوازی جناب ساکت خیلی مورد داره!

من هر جایی ویدئویی از استاد ساکت دیدم تار می نواختن فکر می کنم تار زدنشون از سه تار زدنشون بهتر باشه..

amirrreza
Tuesday 14 August 2012, 11:20 AM

من شنیدم استاد ساکت که بیشتر روزای سال خارج از کشورن شاگرد هم قبول می کنن؟ شاید منظور شما شاگرد استاد ساکت بود؟

r_a_m_i_n
Friday 17 August 2012, 11:37 PM

علی جان فکر نمیکنم زیاد کار جالبی باشه که اینطوری و اینجا استادی رو نقد کنی

r_a_m_i_n
Friday 17 August 2012, 11:38 PM
من شنیدم استاد ساکت که بیشتر روزای سال خارج از کشورن شاگرد هم قبول می کنن؟ شاید منظور شما شاگرد استاد ساکت بود؟

بله قبول میکنن....البته قبلش باید تست بدید

AliB
Friday 17 August 2012, 11:55 PM

رامین جان ، حرف من اصلا جنبه ی نقد نداشت ، چون اساسا نقد مختصات و شرایط خودش رو داره ، این نظر شخصی من بود که برای راهنمایی دوستمون بیان کردم . گرچه خیلی رک و بی پرده ، ولی باید ابراز می کردم!

r_a_m_i_n
Saturday 18 August 2012, 01:31 PM
رامین جان ، حرف من اصلا جنبه ی نقد نداشت ، چون اساسا نقد مختصات و شرایط خودش رو داره ، این نظر شخصی من بود که برای راهنمایی دوستمون بیان کردم . گرچه خیلی رک و بی پرده ، ولی باید ابراز می کردم!

بله چون اگر نقد بود اشکال نداشت.....چون همه ی اساتید دنیا رو میشه نقد کرد
ولی اینطوری...

AliB
Saturday 18 August 2012, 02:25 PM

بله چون اگر نقد بود اشکال نداشت.....چون همه ی اساتید دنیا رو میشه نقد کرد
ولی اینطوری...

رامین جان ، بالاخره نقد کردن اینطوری کار جالبی نیست و یا اینکه اگر نقد باشه اشکالی نداره؟ تکلیف ما رو روشن کن برادر !
==========================
البته من می دونم شما علاقه مند به ایشون و شیوه ی نوازندگی ایشون هستی و کاملا قابل احترام ه ، از اونجایی که من شش هفت ساله تو این سایت دارم مطلب می نویسم و بحث می کنم در جای جای مطالبی که صحبت کردم و نقد کردم ، فاکتورهایی که از نظر من واجد ارزش و اهمیت هست در موسیقی ایرانی و در نوازندگی سازهای ایرانی ، به کرات بیان کردم و دوستانی که الان در این سایت حضور دارن ، مطالب من رو در اکثر پست های این بخش و حتی گروه سه تار می تونن مورد مطالعه و بررسی قرار بدن و متوجه چرایی این نظر من حتی بدون اینکه بیام اینجا دربارش توضیح بدم بشن!
من فکر می کنم کافی باشه در همین حد و بهتره به این بحث ادامه ندیم .
مرسی

r_a_m_i_n
Sunday 19 August 2012, 04:27 PM
رامین جان ، بالاخره نقد کردن اینطوری کار جالبی نیست و یا اینکه اگر نقد باشه اشکالی نداره؟ تکلیف ما رو روشن کن برادر !

البته من می دونم شما علاقه مند به ایشون و شیوه ی نوازندگی ایشون هستی و کاملا قابل احترام ه ، از اونجایی که من شش هفت ساله تو این سایت دارم مطلب می نویسم و بحث می کنم در جای جای مطالبی که صحبت کردم و نقد کردم ، فاکتورهایی که از نظر من واجد ارزش و اهمیت هست در موسیقی ایرانی و در نوازندگی سازهای ایرانی ، به کرات بیان کردم و دوستانی که الان در این سایت حضور دارن ، مطالب من رو در اکثر پست های این بخش و حتی گروه سه تار می تونن مورد مطالعه و بررسی قرار بدن و متوجه چرایی این نظر من حتی بدون اینکه بیام اینجا دربارش توضیح بدم بشن!
من فکر می کنم کافی باشه در همین حد و بهتره به این بحث ادامه ندیم .
مرسی
منظورم این بود....که کلا نقد اگه باشه....موردی نداره.....اما صحبت شما نقد نبود.....شما گفتی نوازندگی ایشون مورد داره....این جور صحبت کردن در مورد کسی که شهرت داره مناسب نیست.....از این گذشته....ممکنه یکنفر تازه وارد بیاد و همون لحظه فقط و فقط این پست شما رو بخونه....نمیشه با استناد بر اینکه جاهای دیگه نظراتتون رو گفتید...اینجا دیگه صریح و کاملا عادی حرفتون رو بزنید....بهرحال نظر شماست
بعدشم خب استادمه.....معلومه واسم قابل احترامه....اما قبول دارم که خیلی از کارهاش مورد پسند خیلی ها نیست...اما اون دیگه سلیقه ای میشه....هرکس از یجور سونوریته خوشش میاد.....
از اینها گذشته....من به نوازندگی تمام اساتید علاقه مندم....و اصولا هم این کار درستی نیست که یکیو اونقدر ببریم بالا که بخوره به سقف...و یکی دیگه رو بکوبیم به زمین
( هرچند نظرات من و شما هرگز نمیتونه با هیچ استادی اینکارو بکنه )
و این هم دلیل نمیشه که اگه کسی معیارهای شما رو قبول نداشته باشه از موسیقی ایرانی بهره ای نبرده....یا برعکس
معیارهای استاد ساکت هم چیزهاییه که باعث حفظ موسیقیه ایرانی و ردیف موسیقیه ایرانی میشه
بهرحال بحث طولانیه
و منم مایل نیستم بیشتر از این کشش بدیم
سپاس