PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مضراب سه تار

mehdi m
Wednesday 12 January 2011, 10:55 AM
سلام من از دوستانی که برای نوازندگی سه تار از مضراب فلزی استفاده میکنند می خواهم بپرسم آیا کسی هست اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده و یا اینکه را حل مناسبی در خصوص مضراب سه تار اگر میدانند به من بدهند ممنون میشوم

mae_6677
Wednesday 12 January 2011, 02:08 PM
سلام دوست عزیز.
باید بگم که استفاده از مضراب روش خاصی نداره.فقط کافیه که یه مضراب اندازه انگشتتون تهیه کنید.وازش استفاده کنید.البته لازمه یه شکلی بهش بدید.معمولا مضرابای آماده توی بازار در انتها به شکل نیم دایره ودارای قوس میباشد که لازم جهت استفاده از آن برای سه تار انتهای مضراب (جایی رو که به سیم برخورد میکنه) رو از حالت قوسی دربیارید و به شکل صاف درآرید.یعنی در نهایت شکل مضرابتون شبیه یک مستطیل بشه.امیدوارم توضیحاتم واضع باشن.

AliB
Thursday 13 January 2011, 08:31 AM
استفاده از مضراب نیاز به تجربه داره ، تا بتونید بهترین حالت رو برای بهترین صدادهی پیدا کنید.
در ادامه ی مطلبی که دوستمون گفت ، قطر و جنس سیمی که برای مضراب مورد استفاده قرار می دید در صدا دهی اون اثر مهمی داره! معمولا بهترین قطر بین 0.4 تا 0.5 میلیمتر هست و جنسی که استفاده می کنید بهتره سطحی صاف و صیقلی داشته باشه ! فرم مضراب هم باید در بالا چهارگوش باشه .

good_man
Thursday 13 January 2011, 08:49 AM
ممنون بابت اطلاعاتی که دادید

mehdi m
Thursday 13 January 2011, 09:19 AM
از همه دوستان ممنونم

mehdi m
Friday 14 January 2011, 09:10 AM
نظر دوستان در مورد مضرابهایی که جدیدا از جنس شاخ یا استخوان ساخته میشوند را بدونم و صدادهی این نوع مضراب چطوره

ترسم که اشک در غم ما پرده در شود......

mae_6677
Friday 14 January 2011, 04:09 PM
سلام
من خودم یکی از اون مضرابا رو ساختم و الان دارم ازش استفاده میکنم.البته تا حالاهمچین مضرابی رو دست کسی ندیدم فقط با توجه به اینکه میدونستم جنس ناخن و شاخ یکی هستش سعی کردم یک مضراب از شاخ درست کنم.(اگه کسی یه عکس از این مضرابها داره برام بزاره ممنون میشم).صداش هم نسبتا خوب وقوی هستش.من که ازش راضیم .معمولا به خاطر ضعیف بودن ناخنام همواره با مشکل روبرو بودم و هیچ وقت ناخن خوب و با طول کافی برای مضراب زدن نداشتم به همین خاطر یکی از اونارو درست کردم حالا دیگه اصلا ناخنام رو بلند نمیزارم.
اگه خواستی عکسش رو ببینی تو گروه سه تار (You can see links before reply) (مکانی برای سه تاریست ها) عکسش رو گذاشتم.البته این عکس ها شکلی نستن که الان استفاده میکنم.و یه کم تغییرشون دادم.

AliB
Saturday 15 January 2011, 09:04 PM
من همچین چیزی روی اینترنت مدت ها پیش دیده بودم!
You can see links before reply
عکس مضرابی که دوستمون ساخته رو هم دیدم. خیلی خوبه ، هر کس می تونه با حوصله و بکار بردن کمی خلاقیت چیزی بسازه و شاید هم صدای خوبی بده و بتونه مورد استفاده قرارش بده.
من خودم با مضراب شاخی تا حالا نزدم و نمی دونم چطور ممکنه باشه.

mehdi m
Sunday 23 January 2011, 10:24 AM
این عکس از مضراب فوق العاده بود و خیلی میتونه کمک کنه برای ساخت ممنون