PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افکتهای صدا

armic1
Wednesday 12 January 2011, 01:41 PM
همیشه میشه یک کتاب خوب برای زدن نت ها روی ساز دهنی پیدا کرد ولی در مورد انواع افکتها یادگیری بدون استاد کار سختیه من خودم کروماتیک می زنم و بجز bend و vibrato چیز دیگه ای بلد نیستم. لطفا راهنماییم کنید که دیگه چه افکتهای روی سازدهنی وجود داره. آیا کتاب یا سایتی چیزی هست که بشه افکتها رو یاد گرفت؟ مرسی :am

SOBHANTOTo3
Thursday 13 January 2011, 06:43 AM
با سلام
منظورت از افكت همون تكنيك ها بود فكر كنم

خوب هر جاي دنيا يك جور سازدهني مي زنند و هر جا هم چند نوع افكت خودشونو دارند فكر نكنيد اينجا توي ايران ما اطلاعاتمون از سازدهني كامل سازدهني يك ساز فوق العادست خيلي
ولي ما ايرانيا متاسفانه كمتر اونو مي شناسيم و در محدود فرهنگسراهاي مي بينيم تدريس مي شه
و وظيفه ماست اين سازو به هموطنامون معرفي كنيم

تكنيك هاي ديگه كه هست
مثلا اينكه براي تاكييد يك نت دونت اونورترش رو بزني البته اين تكنيك براي ترمولو خيلي استفاده مي شه و قشنگ مي كنه
يعني شما سريع از روي نت مي ري به دو نت اونورتر كه اونم سريع بر مي گردي معمولا دو نت بعد همون نوع دمش يا مكشه
يعني اگه داريد نت مي رو مي زنيد سل هم دمشي هست يعني بايد فوت كنيد

يك نوع ويبره هاي هم هست كه معمولا فرق بين يك نوازنده تازه وارد و يك نوازنده حرفه اي رو مشخص مي كنند مثلا ويبره اي كه شما با لبتون به ساز مي ديد و . . .

مرسي

armic1
Saturday 15 January 2011, 05:09 PM
با سلام
منظورت از افكت همون تكنيك ها بود فكر كنم

خوب هر جاي دنيا يك جور سازدهني مي زنند و هر جا هم چند نوع افكت خودشونو دارند فكر نكنيد اينجا توي ايران ما اطلاعاتمون از سازدهني كامل سازدهني يك ساز فوق العادست خيلي
ولي ما ايرانيا متاسفانه كمتر اونو مي شناسيم و در محدود فرهنگسراهاي مي بينيم تدريس مي شه
و وظيفه ماست اين سازو به هموطنامون معرفي كنيم

تكنيك هاي ديگه كه هست
مثلا اينكه براي تاكييد يك نت دونت اونورترش رو بزني البته اين تكنيك براي ترمولو خيلي استفاده مي شه و قشنگ مي كنه
يعني شما سريع از روي نت مي ري به دو نت اونورتر كه اونم سريع بر مي گردي معمولا دو نت بعد همون نوع دمش يا مكشه
يعني اگه داريد نت مي رو مي زنيد سل هم دمشي هست يعني بايد فوت كنيد

يك نوع ويبره هاي هم هست كه معمولا فرق بين يك نوازنده تازه وارد و يك نوازنده حرفه اي رو مشخص مي كنند مثلا ويبره اي كه شما با لبتون به ساز مي ديد و . . .

مرسي

مرسی دوست خوب SOBHANTOTo3 نکته اولی که گفتی بنظرم یک جور نت زینت میاد و امتحان کردم که میشه رو نتای دیگه همون گام هم بری و برگردی مثل این میشه مثلا انواع پاساژ رو اجرا کرد که کارو حسابی سرزنده میکنه. نکته دوم هم خیلی جالب بود ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدی که این ویبره رو چجوری اجرا میکنن

SOBHANTOTo3
Monday 17 January 2011, 08:53 AM
من قصدم اينه كه اين ويبره رو در يك مقاله كامل معرفي كنم
اين نوع ويبره رو شايد خيلي ها بدن ولي اسم خاصي نداره براي همين من اسمشو گذاشتم ويبره ادامسي
چون دقيقا شباهت زماني كه ادامس مي جويد دهانتون و لباتون رو مي چرخونيد و صدا رو كاملا از ته گلو به ساز مي ديد
چيزي كه يك نوازنده حرفه اي رو از غير حرفه اي جدا مي كنه دقيقا نوع دادن نفس به سازه
نبايد خيلي سطحي باشه
بايد لب به ساز بچسبه و از ته گلو نفسو بدي به ساز و لبو بعضي وقت ها بچرخوني كه مي شه ويبره ادامسي
دقيقا بايد حس كني چيزي تو دهانته و داري اونو مي جوي
اين يكي از مهمترين تكنيكاي كه من مي شناسم با اين تكنيك ديگه نياز زيادي به ويبره با دست نيست يعني كمتر مي شه
اميدوارم گرفته باشيد