PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت اموزشی ویلن ایرانی با کلاسیک

jamsh
Friday 14 January 2011, 11:28 AM
سلام 9 ماه ویلن ایرانی کلاس میرم ولی اکثر دوستام میگن باید اول کلاسیک کار کنی میخواستم بدونم این مسئله واقعا مهمه چون خیلی فکرمو مشغول کرده ممنون میشم کمکم کنید

jamsh
Friday 14 January 2011, 11:34 AM
ضمنا امکان اینکه کلاسیک کار کنم وجود نداره با این تفاسیر میتونم تو ایرانی موفق شم

Mehrdadgh4
Friday 14 January 2011, 01:12 PM
سلام.اگه امکانش نیست کلاسیک کار کنید همین سبک ایرانی رو ادامه بدید به شرطی که استادتون خوب باشه و تمرین کنید مشکلی پیش نمیاد

Noushin
Friday 14 January 2011, 04:00 PM
سلام 9 ماه ویلن ایرانی کلاس میرم ولی اکثر دوستام میگن باید اول کلاسیک کار کنی میخواستم بدونم این مسئله واقعا مهمه چون خیلی فکرمو مشغول کرده ممنون میشم کمکم کنید

منظور دوستاتون از اینکه کلاسیک کار کنید احتمالا این بوده که اصول ابتدایی ساز(چون ساز ایرانی نیست) یاد بگیرید و بعد برید روی تکنیک های موسیقی ایرانی. اگه از همون ابتدا کتاب های یک و دو le violin رو زیر نظر همون استادی که کار می کنید اجرا می کردید تا حدودی کفابت می کرد.
در کل برای نواختن به سبک ایرانی خیلی به تکنیک های رایج در سبک کلاسیک نیازی ندارید.

melodyekohan
Friday 14 January 2011, 09:51 PM
مشکل اینه که کتاب های ایرانی زیاد خوب شروع به اموزش نکردند در ضمن اگه کسی کلاسیک کار کنه خیلی راحت تر ایرانی میزنه ولی بالعکس اگه کسی ایرانی کار کنه کلاسیک زدن براش سخت تره البته برای ایجاد انگیزه ایرانی شایذ بهتر باشه بهتر اینه که ادم هر دو رو با هم کار کنه تا تفاوت فرهنگ ها و تنالیته ها رو درک کنه:21ox66r::21ox66r:

BaBak_ParSian
Saturday 15 January 2011, 09:13 AM
درود - کتابهای استاد روح الله خالقی در حدود 50 یا 60 سال پیش نوشته شده که واقعا مار خیلی بزرگی بوده با علم ان زمان و دانش ایشان چنین کتابی را خلق کنند کتاب ه استاد خالقی کتاب خوبی هست ولی چون نزدیگ به 60 سال بدون تغییر مانده - ولی کتابهای کلاسیک هر روز به روز می شود و کتابهای جدید با تکنیکهای جدید و بروز می ایداگه کالاسیک اول کار کنید به یقین در کتابهای ایرانی موفق تر و با انگشتهای ورزیده تری خواهید داشت ولی اول باید سبکتان را مشخص کنید مثلا اگر می خواهید ایرونی کار کنید توصیه می کنم نزد استادی بروید که هم کلاسیک اموزش دهد و هم سنتی یعنی کلاسیک را برای بهتر زدن ایرونی استفاده بشود

RaziYeH
Saturday 15 January 2011, 11:00 AM
ضمنا امکان اینکه کلاسیک کار کنم وجود نداره با این تفاسیر میتونم تو ایرانی موفق شم

خوب عزیز دلم وقتی نمیتونی کلاسیک کار کنی و امکانش نیست همون ایرانیتو کار کن :106:

قطعا اگر پشتکار داشته باشی موفقی:21ox66r:

Noushin
Saturday 15 January 2011, 05:50 PM
مشکل اینه که کتاب های ایرانی زیاد خوب شروع به اموزش نکردند در ضمن اگه کسی کلاسیک کار کنه خیلی راحت تر ایرانی میزنه ولی بالعکس اگه کسی ایرانی کار کنه کلاسیک زدن براش سخت تره البته برای ایجاد انگیزه ایرانی شایذ بهتر باشه بهتر اینه که ادم هر دو رو با هم کار کنه تا تفاوت فرهنگ ها و تنالیته ها رو درک کنه:21ox66r::21ox66r:

این که دو تا سبک با هم کار بشن کار خیلی خیلی خیلییییییییییییی اشتباهیه! چون تفاوت بین دو سبک خیلی مشهود هستش! و کارایی انگشت ها رو به طرز عجیبی پایین میاره!

melodyekohan
Saturday 15 January 2011, 09:43 PM
خوب حرف شما درسته امکان این که ادم لهجه ها رو با هم قاطی کنه زیاده ولی کسی که می خواد هر دو رو با هم بلد باشه یا اول باید کلاسیک کار کنه بعد ایرانی یا با هم. من خودم تقریبا میشه گفت هر دو رو باهم کار میکنم الان در ذهنم هست که اگر اهنگ ایرانی هست با تکیه ها و مالش های به جا اونها رو زیباتر کنم اما اگر اهنگ کلاسیک هست باید خیلی به تکنیک و ارشه کشی توجه کرد با درک کردن تونالیته ها و لهجه های مختلف و دشیفر کردن اهنگ ها این مشکلاتی که شما گفتید پیش نمیاد:21ox66r::21ox66r::30::30:

Noushin
Saturday 15 January 2011, 09:57 PM
شما الان در مقامی هستید که برای شما این تفاوت ها قابل تشخیصه ولی برای شخصی که می خواد تازه شروع کنه مغزش به طور خودکار عمل می کنه! هرچند یادمه ما مجبور شدیم برای قطعه ای کلاسیک از چند نفر حرفه ای در موسیقی ایرانی کمک بگیریم قیافه رهبر ارکستر هیچوقت یادم نمی ره که می خواست موها سر خودش رو از شدت عصبانیت بکنه! با اینکه انتظار می رفت بتونن تکنیک ها رو کنترل کنن باز هم یه جا ایرانی می شد!!!!!

melodyekohan
Sunday 16 January 2011, 11:05 AM
به شما حق میدم منم خودم تو گروهمون اینو تجربه کردم

mehdi_violonist
Friday 17 February 2012, 05:46 PM
سلام دوستان
بنظر شما آدم تو کدوم سبک (کلاسیک یا ایرانی؟) میتونه نت های بیژن مرتضوی رو به بهترین شکل بنوازه؟

digitalmind
Saturday 17 March 2012, 09:32 PM
سلام دوستان
بنظر شما آدم تو کدوم سبک (کلاسیک یا ایرانی؟) میتونه نت های بیژن مرتضوی رو به بهترین شکل بنوازه؟

خب مسلماً بیژن چون سنتی زن هست و سبک ایرانی میزنه ، باید ایرانی کار کنید ! البته با دوستان موافقم که ابتدا کمی روی کلاسیک کار کنید و بعد به سراغ ایرانی زدن برید ، چون ویولن یه ساز کلاسیک هست ، همون طور هم که دوستان گفتند ل ویولن 1 و 2 هم کفایت میکنه !

رضا100
Sunday 18 March 2012, 08:10 PM
سلام به نظر اگه بخوایم ویلن کار کنیم باید کتابهای کلاسیک و سوزوکی شوچیک هریمالی وبعد خلقی رو کار کنیم تا یک ویلنیست ایرانی بشیم

omshooter
Tuesday 24 July 2012, 10:59 AM
خیر چون 9 ماهه که دارین کار میکنید و الان انگشت گذاریتون خیلی خوب شده(البته سرعت یادگیری به خیلی چیزها مثل استاد - مقدار وقتی که برای تمرین میگذارید - استعداد و غیره) .ولی در اول کار اگر از کتاب های کلاسیک (لویولون 1 و 2) استفاده میکردید آنگاه کتاب خالقی برایتان آسانتر از الان و خوب شیرینتر هم میشده است .......

rahman64
Saturday 18 August 2012, 05:35 AM
سلام و درود خدمت هنرمندان عزیز
یک هفته ای هست که آموزشگاه برای ویلن (ویولن-ویولون-املای درستش را بهم بگید ممنون میشم )ثبت نام کردم و هنوز دستگاه نخریدم-موقع ثبت نام اصلا سوالی در مورد اینکه کلاسیک میخوای کار کنی یا ایرانی نشد-
به خاطر اینکه تازه شروع کارمه از عزیزان با تجربه مشاوره و راهکاری بدن که بتونم سریع پیشرفت کنم و بتونم خیلی زود به نتیجه دلخواه برسم -ممنون و سپاسگزار از لطف عزیزان

Arrconic
Saturday 18 August 2012, 09:49 AM
سلام و درود خدمت هنرمندان عزیز
یک هفته ای هست که آموزشگاه برای ویلن (ویولن-ویولون-املای درستش را بهم بگید ممنون میشم )ثبت نام کردم و هنوز دستگاه نخریدم-موقع ثبت نام اصلا سوالی در مورد اینکه کلاسیک میخوای کار کنی یا ایرانی نشد-
به خاطر اینکه تازه شروع کارمه از عزیزان با تجربه مشاوره و راهکاری بدن که بتونم سریع پیشرفت کنم و بتونم خیلی زود به نتیجه دلخواه برسم -ممنون و سپاسگزار از لطف عزیزان

توی آموزشگاه وقتت را تلف می کنی. کلاس نیمه خصوصی بگیر. آموشگاهها و هنرکده ها چیزی یادت نمیدن.
ویولن

ariatayefi
Monday 3 September 2012, 08:41 AM
در جواب اولین سوال تاپیک باید عرض کنم خدمتتون....
ویالون کلاسیک برای شروع کار از نظر من خیلی بهتر از ایرانی هست.... چراکه اتود هایی که وجود داره در بخش کلاسیک واقعا پخته هستش... و یه جورایی برای راه افتادن دست بسیار مفید خواهد بود.... ایرانی نوازهای موفق باید بلد باشن اتودهای کلاسیک رو هم بزنن...

ولی اینکه کدوم سبک بهتر هستش؟؟!..... بستگی داره به علاقه ی هر فرد... اگر شما سراغ ایرانی برید راهتون برای ورود به کلاسیک بسته نخواهد بود...

اگر نظر من رو میخواین .... ایرانی رو با هیچی عوض نمیکنم....:violinplay3:

mosastarafa
Saturday 5 January 2013, 08:45 PM
قطعا به نظر من نیاز داری که ل ویولن رو کار کنی حتی یکی دو جلد. اتودهایی داره که دستتو راه می اندازه، اما مسلما دستت با نت سفید و سیاه ایرانی راه نمی افته. اول لازم داری که انگشت گذاریتو تقویت کنی بتونی رو سیم ها خوب شیفت بدی آرشه رو بجا و مناسب بکشی بعد بری سراغ ایرانی.

به نظر من کسی که از اول اول اول ایرانی شروع کنه تو سازی کلاسیک مثل ویولن تا مدت ها نمیتونه جلوی فالش زدن رو بگیره

erfan026
Sunday 24 February 2013, 09:14 PM
اگه اول كلاسيك رو شروع مي كردي ايراني برات راحت تر بود و مي تونستي بهتر دركش كني ولي از ايراني هم ميشه به سمت كلاسيك رفت با وجود تفاوت هاي زياد شباهت هاي هم به هم دارن مثال گام مينور شباهت زيادي به دستگاه همايون ايران داره