PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شوخی با هارمونیکا

REZ
Tuesday 18 January 2011, 11:39 PM
به نظر شما "ساز دهنی" واژه مناسبی به جای هارمونیکا است ؟
یه لحظه تصور کنید؟ ساز ... دهنی .
دهنی کلمه قشنگیه..؟ موضوع رو از دید انحرافیش نگاه نکنید . به نظر شما دهنی واژه خوبیه؟.
به فرض که خوب باشه ، به اعتقاد شما حالا این کلمه دهنی فقط برای این ساز صدق می کنه.؟
در این صورت به جای نی چه کلمه ای می تونستیم استفاده کنیم.؟.... ساز لبی ؟....ساز لبیدنی ؟
مثلا به جای ویلن من پیشنهاد می کنم از این به بعد بگیم ساز مالیدنی ....نظرتون چیه؟ (باز هم لطفا سوء برداشت نکنید لطفا)
یا به جای دف و تنبک بگیم ساز "زدنی".
به جای پیانو هم می تونیم بگیم ساز لمسی یا لمسیدنی یا ساز انگشتی یا اصلا انگشت دونه.
آره انگشت دونه فکر کنم خوب باشه ...آخه انگشتها دونه دونه کلاویه ها رو لمس می کنند.
.
.
به نظر شما اسم سایر سازها رو چی بزاریم ؟
.
.
.
.
.

Acoustic
Wednesday 19 January 2011, 12:00 AM
زین پس به جای ساز باقلاما بگویید باقلوا بهتره :4:

Noushin
Wednesday 19 January 2011, 12:09 AM
فرهنگ واژگان زبان نوشین هم واژه "ساز فسقلی" را به جای واژه نامانوس ساز"پیکولو" برمی گزیند!!!!:5:

REZ
Wednesday 19 January 2011, 12:13 AM
فرهنگ واژگان زبان نوشین هم واژه "ساز فسقلی" را به جای واژه نامانوس ساز"پیکولو" برمی گزیند!!!!:5:
:21:
این خیلی خوب بود

Dj_MAN
Wednesday 19 January 2011, 12:19 AM
آره منم به این موضوع فکر کردم ... که اصلا این نامها از کجا میان ؟

چرا میگیم : تار ...... !؟ سه تار .... مگه تار مثلا یه دونه سیم داره که بش بگیم تار ... یا مثلا سه تار :
مگه سه تار ( سه سیم ) داره .
اصلا کلمه " سنتور " از کجا اومده ...

خوبه دوستانی که اطلاع دارن بیان توضیح بدن ... روشن شیم ...

حالا من در حد خودم یکیشو میگم :
نام کامل ساز پیانو : پیانو فورته (Pianoforte) هست که از دو قسمت "پیانو" به معنی ملایم و "فورته" به معنی قوی تشکیل شده‌ ...

در ضمن ما از کلمه های پیانو و گیتار استفاده میکنیم ... هارمونیکا به این قشنگی چشه مگه ؟ که باید بگیم :
ساز دهنی

REZ
Wednesday 19 January 2011, 12:34 AM
آره منم به این موضوع فکر کردم ... که اصلا این نامها از کجا میان ؟

چرا میگیم : تار ...... !؟ سه تار .... مگه تار مثلا یه دونه سیم داره که بش بگیم تار ... یا مثلا سه تار :
مگه سه تار ( سه سیم ) داره .
اصلا کلمه " سنتور " از کجا اومده ...

خوبه دوستانی که اطلاع دارن بیان توضیح بدن ... روشن شیم ...

حالا من در حد خودم یکیشو میگم :
نام کامل ساز پیانو : پیانو فورته (Pianoforte) هست که از دو قسمت "پیانو" به معنی ملایم و "فورته" به معنی قوی تشکیل شده‌ ...

در ضمن ما از کلمه های پیانو و گیتار استفاده میکنیم ... هارمونیکا به این قشنگی چشه مگه ؟ که باید بگیم :
ساز دهنی
سه تار قبلا 3 سیم یا در واقع 3 زه داشته
نمی دونم ریشه کلمه سنتور فارسی هست یا نه ولی سنتور بر خلاف تصور عمومی یک ساز بین المللی محسوب میشه که از شرق دور گرفته تا خاور میانه و غرب این ساز در کشورهای بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیره و در خیلی از اون کشورها نامی مشابه با کلمه سنتور داره. ولی این ساز در کشورهای مختلف از نظر ساختاری با هم فرق می کنه اما نهایتا مشابهت هایی در بین سنتورهای ممالک مختلف وجود داره.
در مورد ساز پیانو کاملا درست فرمودید
اسم دقیقش پیانو فورته هست
به این دلیل که در زمان پیدایش ابتداییش با دو ساز مقایسه شده : ارگان (ارگ کلیسا) و کلاویسن .
در کلاویسن نوانسها چندان قابل مشاهده نیستند و در ارگان به طور کلی نوانسی وجود نداره .
وقتی پیانو ساخته شد به این دلیل که امکان به نمایش گذاشتن نتهای فورته و نتهای پیانو با تفاوتی کاملا محسوس رو داشت ،اسمش رو پیانو-فورته گذاشتند.
و از اونجا که اُرگان امکان فورته زدن رو داشت و در مورد ساز پیانو اجرای نتهای ضعیف از اهمیت بیشتری برخوردار بود کم کم کلمه فورته از میان برداشته شد و نهایتا این ساز پیانو نام گرفت .

SOBHANTOTo3
Wednesday 19 January 2011, 09:03 AM
خوب كلمه سازدهني كلمه بدي نيست خيلي هم جالبه
ولي درسته بگفتيم هارمونيكا هنوز با شخصيت تر بود
خوب چون سازدهني به نظرمن زودتر از پيانو و گيتار به ايران اومد همونطور كه مي دونيد سازدهني خيلي سازه قديمي هست خيلي خيلي
خوب سازهاي ايراني كه اسم داشتن سن تور چون شبيهه توريه كه صدا مي ده :دي
ولي در كل سازدهني زودتر اومد و مردم گفتن سازي كه با دهن نواخته مي شه پس ساز دهني اخه ني كه خودش اسم داشته و ايراني بوده

البته فكر كنم اين بوده ماجرا

به گيتار هم بايد بگيم ساز دستي

r_a_m_i_n
Wednesday 19 January 2011, 11:26 AM
حالا یه چیزی بگم بخندید......تاحالا به اصطلاحاتی که در تکنیک های ساز تار بکار میره دقت کردید؟
من یک دفعه از یکی پرسیدم چه سازی رو دوست داری گفت تار....گفتم چرا گفت : چون توش :
تکیه......کندن......مالش.....غلت... ...سینه مال......
البته فکر من منفی نیست.....فکر اون دوستی که اینو بهم گفت منفی بود...تا حدی هم راست میگه بنده خدا
خودمم تا حالا دقت نکرده بودم

makan
Wednesday 19 January 2011, 02:40 PM
از دست اين ايرانيا بلاخره از هرچيزي حتي از سازها و موسيقي مقدس هم يه سوجه منحرف در ميارن چه برسه به چيز هايي که يکم ريشه منحرف داره

قوی زیبا
Wednesday 19 January 2011, 03:14 PM
وای...وای...
این حرف مثل این میمونه که بگیم چرا به هارپ میگیم چنگ؟ یا چرا به سیمبالز میگیم سنج؟ یا طبل یا ...

سازدهنی 5000 سال پیش بر میگرده. حجاری هایی روی غار ها پیدا شده که طرف سازدهنی میزده.

REZ
Wednesday 19 January 2011, 04:23 PM
شما مثل اینکه درست متوجه نشدید
صحبت از قدمت ساز نیست .
در ضمن لطفا منابعی که چنین چیزی درش خوندید رو معرفی کنید . (در مورد 5000 سال)
نقل قول از شما :
این حرف مثل این میمونه که بگیم چرا به هارپ میگیم چنگ؟ یا چرا به سیمبالز میگیم سنج؟ یا طبل یا ...
نه این مثل اون نیست دوست من.
این مثل اون مثال های دیگریه که من زدم .
این یه اسم نا مناسب برای یک ساز هست که در اسم ما داریم اشاره به نوع ساز میکنیم .
و این اشاره به شکل نامطلوبی انجام شده .

حالا شما اگه دوست دارید باز هم بگید ساز دهنی.

REZ
Wednesday 19 January 2011, 04:26 PM
از دست اين ايرانيا بلاخره از هرچيزي حتي از سازها و موسيقي مقدس هم يه سوجه منحرف در ميارن چه برسه به چيز هايي که يکم ريشه منحرف داره
دوست خوب
موسیقی از نظر شما مقدسه ؟

ممکنه دوستانه خواهش کنم به طور مشروح و مبسوط توضیح بدید چرا مقدسه ؟

Sharim
Wednesday 19 January 2011, 04:38 PM
سلام
REZ عزيز بله ،‌به نظر من هم موسيقي مقدسه ،‌ و صرفا به اين دليل كه مقدسه . مگه شما براي ساير مقدسات دليل مياريد يا دليل ميخوايد . اصولا مقدس بودن هيچ چيزي دليل خاصي نداره . حمل بر اهانت نشه اما مقدس بودن يا نبودن هر چيزي كاملا شخصي و سليقه اي هست . و به نظر من و اون دوست عزيز makan و خيلي هاي ديگه موسيقي مقدسه .

در مورد ساز دهني هم به نظر من اسم مناسبي نيست . همون هارمونيكا خيلي مناسب تره .

REZ
Wednesday 19 January 2011, 04:52 PM
از بحث ساز هارمونیکا می ریم بیرون
عقیده شما اینه که برای اینکه چیزی رو مقدس بدونید دلیل نیاز ندارید .
خوب اینجا برای من سوال ایجاد میشه که شما چرا بی دلیل خیلی چیزهای دیگه رو مقدس نمی دونید .؟
معیار ...ملاک...دلیل....یا هر چیز دیگری که باعث میشه شما چیزی رو مقدس بدونید و چیز دیگری رو مقدس ندونید چیه .؟

sayna
Wednesday 19 January 2011, 06:52 PM
من هم کاملا با رضا موافقم من هم عاشق موسیقیم و ازش لذت میبرم اما برام مقدس نیست اگه اینطور باشه هرچیزی که انسان ازش لذت ببره مقدس شمرده میشه ولی اینطور نیست.
برای من هر چیز مقدسی یه دلیلی داره وگرنه اون هم برای من با بقیه فرقی نمیکنه یه دلیلی باید باشه که بشه اسم مقدس رو روش گذاشت!!!

Dj_MAN
Wednesday 19 January 2011, 09:12 PM
چیزهایی که مقدسند .. چرا مقدسند ؟
1- از جانب خدا اومدن
2- تقدس اونها از بین نمیره چون واسطه بین خدا و انسان هستند
3- انسان از طریق اونها میتونه مفاهیم الهی رو بفهمه
4- آدمهای خوب همیشه در همه تمدنها اون رو مقدس میدونستند
5- عقل و منطق حکم میکنه مقدس هستند

اولا به یک نظر همه اشیا مقدس هستند چون از جانب خدا اومدند ...
دوما تمامی این جهان مخلوق خداست و به شهادت قران ( که کلام خداست ) همه جهان برای انسان خلق شده ...
خب اینجا می خوام نتیجه بگیرم که هر چیزی که از طریق اون انسان به خدا نزدیک تر بشه خوب و مقدسه و به همین واسطه تقدسش رو از خدا میگیره و هر چیزی که مانع این موضوع باشه برعکس بد و نکوهیده است
با این فکر همه چیز هم میتونه مقدس باشه هم نامقدس ( چون تمام دنیا حکم ابزار رو برای آدم دارند )
انسان صاحب اختیار است .. این یعنی اینکه از ابزار های گوناگون استفاده های مختلف میکنه ...
قران یه کتاب مقدسه و خوندنش بسیار خوب ... ولی سوال اینه که اگه یه ادم بدون توجه به مفاهیم اون فقط برای کسب درامد در جاهای مذهبی قران بخونه ایا این هم درسته ؟
قرانهایی که در جنگ صفین بر روی نیزه رفت من می خوام بگم که مقدس نبودند .. چون همون قرانها و روش استفاده از اونها باعث جلوگیری از پیش روی حضرت علی (ع) شد ...
پس نوع استفاده از یه ابزاره که خوب یا بد بودن اون رو میرسونه ...

چکش یه ابزاره ... اگه باهاش در خونه پیرزن همسایت رو که خراب شده درست کردی این چکش برات یاداور یه کار نیک هست که انجام دادی و این چکش و تو و کارت مقدسند چون تو رو به خوبی و خدا نزدیک کردند ... ولی اگه باهاش زدی کله پیرزنه رو ناکار کردی این چکش یه ابزار شیطانی محسوب میشه ....

----- وای مردم از بس تایپ کردم ----

خودتون نتیجه بگیرید دیگه ....!

موسیقی هم یه ابزاره ... اگه خوب استفاده کردی و موسیقی خوب و عمیق و با معانی والا و الهی زدی
مقدسه ... اگه موسیقی زدی که انسان رو به کارهای ناشایست وامیداره اون موسیقی چیه ؟؟؟؟ - به قول آقای قرائتی - بگید ....!

nina
Wednesday 19 January 2011, 09:41 PM
violen از واژه ی لاتین violence می اید به معنای سختی شدت مشقت یا گاها فشار فیزیکی
خدا رو شکر که یه ساز فرنگیه و الا معلوم نبود ما ایرانیا بهش چی میگفتیم مثلا ممکن بود به ارشه
بگیم- - - - استغفرا... از دست خودمون خداییش ذهنامون یه کم منحرفه توی ارشیو ادبیات المانیم
یه فولدر بود با نام تکست های اروتیک ادبی باز کردمش فکر میکنین فوقش چی بود حالا ادبیات
ما تا حالا جرات نکردم ایرج میرزا از نزدیک بخونم این یه نمونه شه

REZ
Wednesday 19 January 2011, 10:40 PM
بله نینا جان درسته.
البته قرار بود ما هم مثل شما فقط به نوع کلمه ها دقت کنیم .

REZ
Wednesday 19 January 2011, 10:50 PM
یه متن بلند و بالا نوشتم که بزارم اینجا
بعد پشیمون شدم
فقط واسه اینکه رو دلم نَمونه اومدم بگم ووووووووووویییییییییییییی !!!!!!:21::21::21::21::21:
اگه فکر کردید زده به سرم ....کاملا حق با شماست:24::24::24::24:
:48::48::36::36::36::35::35::35::35::35:
.
.
جمیعا پاینده و پیروز باشید..

nina
Wednesday 19 January 2011, 11:13 PM
;) مستفیض میفرمودین جناب
هر چند تا ته متن بلند بالاتونو رفتم
البته چشم اقای فروید دور که این بحثای ما رو انالیز کنه
البته ترسی نیست:16:
به قول مدونا خانوم zigmund Freud analyze me:!:21:

r_a_m_i_n
Thursday 20 January 2011, 12:29 AM
شرمنده...........ولی من کلا با لغت مقدس مشکل دارم..............حالا مربوط به هرچی که بشه فرقی نمیکنه

nina
Thursday 20 January 2011, 01:10 AM
شرمنده...........ولی من کلا با لغت مقدس مشکل دارم..............حالا مربوط به هرچی که بشه فرقی نمیکنه

بر عکس من خودمو یه قدیسه میبینم! البته یه قدیسه با یه تاتو روی بازو!
و شلوار پاره! :27:

nina
Thursday 20 January 2011, 01:18 AM
فروید در این مورد میگه اونایی که اینطوری هستن دچار بیماری خودبزرگ بینی میباشند
یعنی انها فکر میکنند فراتر از یک موجود زمینی هستن و دوست دارن حتما یه چیزی اون بالاها توی
اسمونا و ملکوت پیدا کنند .
اما یونگ در جواب فروید به او میگوید که تو دچار نوعی مذهب نژندی هستی و باید انالیز شوی!

r_a_m_i_n
Thursday 20 January 2011, 09:44 AM
بر عکس من خودمو یه قدیسه میبینم! البته یه قدیسه با یه تاتو روی بازو!
و شلوار پاره! :27:
تا منظورمون از قدیسه چی باشه.....متوجه منظور از اون علامت :27: هم نفهمیدم
موضوع چقدر پیچ خورد......از توی اسم سازها...رفت توی تقدس.....سپس الان وارد فلسفه شده...
خب میفرمودید شوپنهاور در این زمینه چیزی نگفتن؟ :16::10:

nina
Thursday 20 January 2011, 06:47 PM
تا منظورمون از قدیسه چی باشه.....متوجه منظور از اون علامت :27: هم نفهمیدم
موضوع چقدر پیچ خورد......از توی اسم سازها...رفت توی تقدس.....سپس الان وارد فلسفه شده...
خب میفرمودید شوپنهاور در این زمینه چیزی نگفتن؟ :16::10:

منظور از اون علامت؟:39:خب.....ظاهرا بی ربط به نظر میرسه..اما اگه خوب دقت کنین ....راستش...توضیحش یه کم سخته!مطمئن نیستم بتونم با کلمات بیان کنم.....
ان یک چیز حس کردنی میباشد :16::10:

r_a_m_i_n
Friday 21 January 2011, 01:18 AM
منظور از اون علامت؟:39:خب.....ظاهرا بی ربط به نظر میرسه..اما اگه خوب دقت کنین ....راستش...توضیحش یه کم سخته!مطمئن نیستم بتونم با کلمات بیان کنم.....
ان یک چیز حس کردنی میباشد :16::10:

بله چشم...الان چشمامو میبندم و سعی میکنم منظورتون رو حس کنم ...
فقط خدا کنه وقتی چشمامو بستم خواب بد نبینم :10::21:....چون الان 2:45 صبحه و به محض اینکه چشمامو ببندم خوابم میبره:16::106:

armic1
Friday 21 January 2011, 09:54 AM
بنظرم ساز دهنی اسم خوشگلیه و برای این ساز بسیار مناسب، چون اولین چیزیه که به ذهن آدم میرسه و به این دلیل مثل خود ساز ساده و دم دستی بنظر میاد. بر عکس کلمه هارمونیکا که پر از تجملاته و آدم و یاد سازهای دوره باخ میندازه. من که واقعا بااین اسم حال میکنم کاملا اون حسی رو که باید انتقال میده

قوی زیبا
Saturday 22 January 2011, 10:17 AM
اوه... اوه... کار به کجا کشید!!
من می خواستم اطلاعات زبانشناسیم رو رو کنم ! اصلا بی خیال.

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه/چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

اصلا می خواستم بگم چرا سازدهنی قدمت زیادی داره یا چرا واژه ی ساز دهنی به وجود اومده. ولی به عنوان یه پیرمرد یه چیزی می خوام بگم.

حالا یا مقدس یا قدیسه یا مقدس ترین یا هارمونیکا یا سازدهی یا مالش و ... فکر کنیم این بحثا به نتیجه رسید (که البته تجربه ثابت کرده که این بحثا هیچ وقت تموم نمیشن و وقتی هم ناقص میمونن هیچ کدوم از طرفین ذره ای چیز از این بحث آیدشون نشده و نه چیزی یاد گرفتن و نه چیزی یاد دادن و نه عقیدشون بهتر شده.(حالا شاید شده باشه ولی من توی حدود 20 تاپیکی که بحث به اینجا ها رسیده اینو دیدم.)

پس بهتر نیست بجای این بحث ها و چنگ زدن به اختلافات دور مشترکات جمع شیم و شاد باشیم، یعنی سعی کنیم یه دردی از روی دل یکی برداریم؟

REZ
Saturday 22 January 2011, 11:43 AM
واقعا چقدر خوبه که ما در اینجا کسانی رو داریم که حقیقت رو دیدند و ره افسانه نمیزنند
هم صحبتی با شما باعث افتخاره بزرگوار

اتفاقا خیلی خوب می شه که محبت کنید و اطلاعات زبان شناسیتون رو رو کنید .
من اگه می دونستم شما زبان شناسید اصلا از همون اول حرف شما رو قبول می کردم.
یعنی شما به عنوان کسی که بی دلیل حرف نمی زنه و بنا به اطلاعات موثق زبان شناسی صحبت می کنه معتقدید که واژه سازدهنی ریشه صحیحی داره و با توجه به اینکه به تاریخ هم اشراف خوبی دارید این نام رو در ارتباط با قدمت 5000 ساله این ساز می دونید؟
راستی نفرمودید در کدام منبع موثق خونده بودید که هارمونیکا 5000 سال قدمت داره .
چون من تا به حال فکر می کردم که 5000 سال پیش سازها تو مایه های شاخ گاو و این جور آلات بودند،حالا گاهی در برخی سرزمین ها ،کمی پیچیده تر.
و همچنین من متوجه نشدم که این قدمت چه ارتباطی به نام فارسی سازدهنی داره .

قوی زیبا
Monday 24 January 2011, 11:56 AM
با با چرا میزنی؟ کم که نگفتم استاد زبان شناسیم؟ ولی اگه با این نگاه باشه دیگه نباید بگیم جمع و تفریق باید بگیم add و تفریق . چون جمع در زبان فارسی و عربی یک واژه ی رکیک محسوب میشه.

منم نگفتم من حقیقت رو دیدم، الان منم خودم جزو هفتاد و دو ملتیم که حافظ گفته. ولی می دونم که این بحثا راه به جایی نداره(بحت مقدس و ... رو میگم.) با توجه به تاپیک هایی که توی فروم هایی که فعالیت داشتم.(این بحث ها توی فروم به نتیجه نمی رسه)

الان اصلا چند تا مسئله پیش اومد: یکی قدمت سازدهنی رو از کجا اوردم که توی 2 تا کتاب خوندنم و الان هم توی اینترنت یه سرچ کوچولو زدم و دیدم درسته. اگه دقت کنید پست بالا رو ویرایش کردم. چون واژه ی "قبل از تاریخ" یادم بود ولی دیدم نوشته 5000 سال چین ادیت کردم. وگرنه ساز دهنی به شیوه ی امروزی رو که همه می دونیم کی و کجا اختراع شده.

حالا یکی این که من زبان شناسم؟ نه من هنوز دیپلمم رو نگرفتم. ولی به شدت در زمینه ی ادبیات مطالعه دارم.

"چون من تا به حال فکر می کردم که 5000 سال پیش سازها تو مایه های شاخ گاو و این جور آلات بودند،حالا گاهی در برخی سرزمین ها ،کمی پیچیده تر."
والا مگه من گفتم از اینا پیچیده تر بوده؟ من فقط یه تصویر از کنده کاری هایی (فکر کنم مال ایران بود) دیدم که یارو داره سازدهنی میزنه. اگه تونستم گیرش بیارم هم میزارم تو یسایت.

قوی زیبا
Monday 24 January 2011, 11:59 AM
من از امروز یه مشکل اساسی با فروم پیدا کردم. اونم اینه که لحن رو انتقال نمیده. ما هرچی گفتیم ملت فکر کردن سر دعوا باشون داریم

REZ
Monday 24 January 2011, 12:27 PM
بله دوست خوب
واقعا هم در فروم نویسی خیلی باید محتاط عمل کرد .
مسئولیت با نگارنده است نه با کسی که مطلب رو با دقت می خونه و بهش بر می خوره .

لحن شما در این 2 پست آخر بسیار خوشایند تر و دوستانه تر شد .
نظر مخالف رو میشه با زبانی بیان کرد که حالت سرکوب نظرات سایرین رو نداشته باشه .
و شما که به زبان شناسی علاقمند هستید با کمی دقت از پس چنین چیزی به راحتی بر خواهید آمد.
مستحضر هستید که کسانی که مخاطب شما هستند هم احتمالا اطلاعاتی دارند .

من نه به عنوان یک زبان شناس - چون زبان شناس نیستم - بلکه به عنوان یک موزیسین با این نام مشکل دارم .

ولی به هر حال این تاپیک تاپیکی برای یک شوخی بود .

nina
Monday 24 January 2011, 02:33 PM
[quote=قوی زیبا;174185]

خیلی بی ربط بود!

nina
Monday 24 January 2011, 02:40 PM
اوه... اوه... کار به کجا کشید!!
من می خواستم اطلاعات زبانشناسیم رو رو کنم ! اصلا بی خیال.

(که البته تجربه ثابت کرده که این بحثا هیچ وقت تموم نمیشن و وقتی هم ناقص میمونن هیچ کدوم از طرفین ذره ای چیز از این بحث آیدشون نشده و نه چیزی یاد گرفتن و نه چیزی یاد دادن و نه عقیدشون بهتر شده.(حالا شاید شده باشه ولی من توی حدود 20 تاپیکی که بحث به اینجا ها رسیده اینو دیدم.)

پس بهتر نیست بجای این بحث ها و چنگ زدن به اختلافات دور مشترکات جمع شیم و شاد باشیم، یعنی سعی کنیم یه دردی از روی دل یکی برداریم؟

چه ربطی داره شما گویا واقعا زبان فروم را درست دریافت نمیکنید
من سعی میکنم براتون توضیح بدم هر چند قاعدتا بی فایده است
این فقط یه گپ دوستانه بود نه چنگ و اختلاف من شما رو درک نمیکنم
ما همیشه بحث خشک و جدی نداریم گاهی فقط میخوایم دور هم گپ بزنیم

nina
Monday 24 January 2011, 02:50 PM
خدا رو شکر کنین با ادمای روشنفکر و تربیت شده طرف شدین
عزیزم جاهای دیگه همین کافیه که یه نگاه به سن کمتون بندازن
بهتره اینقدر نسنجیده تایپ نکنین اول اون حرفا رو مزه مزه کن
اینطوری به نظر میاد که فقط میخوای عکس العمل نشون بدی