PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا برای زدن آهنگ 1و 2و میکنید؟؟

amir_clk500
Thursday 20 January 2011, 02:30 PM
سلام
دوستان وقتی یه قطعه کار میکنید (نه قطعه ساده)
یک و دو و میکنید؟؟
من هر جوری حساب میکنم این کار خیلی خیلی کلافگی داره مخصوصا برای میزانایی که پر از 2 لا و 2 لا چنگ وسکوت و ..هستش..
آیا آهنگی یاد میگیرم بخاطر 1 و 2 و نکردن مشکل دار یاد میگیرم؟

rumour
Thursday 20 January 2011, 06:58 PM
دقیقا!!!! الزامیه! حتی اگر مترونوم هم میزارید باید با صدای بلند در اول قطعه و بعدا توی دلش آدم حتما حتما بگه! و برای قطعات 2 لا چنگ دار هم بهتره از 1 o va o 2 o va o استفاده کنید... که هر کدوم از این ها میشه یه 2 لا چنگ ولی قطعه ای که ضرب و ریتمش درست نباشه هیچ ارزشی نداره...
میشه با گذاشتن مترونوم ضرب پا رو حذف کرد. ولی با مترونوم هم باید بگید اینارو. بعدا میشه به سرعت مورد نظر که رسیدید و تسلط پیدا کردید با ضرب پا بزنید و بعد که باز هم مسلط تر شدید ضرب پا هم نزنید ولی همیشه باید ضرب خوانی چه بلند یا با خودتون بگید.
فقط نوازنده های کاملا حرفه ای تا این حد با حسشون میزنن.

hasan3d
Thursday 20 January 2011, 07:09 PM
این کار تا زمانی لازم هست که قادر به حفظ ریتم نباشید. برای بعضی هنرجویان مبتدی که کنترل خود را برای رعایت این قانون از دست میدهند میتوان کمتر سختگیری کرد اما پس از اینکه کنترل نسبی کسب کردند دوباره باید این کار را انجام دهند.

amir_clk500
Thursday 20 January 2011, 11:27 PM
بچه ها میدونید من چی میگم؟؟
این یک و دو و به نظر من برای قطعات سرعتی که ریف های وحشتناک داره بکار میاد!
مثلا اتود انقلابی دست چپش با یه سرعت خیلی بالایی تو هر ثانیه 10 12 تا نت داره میزنه و دست راست فقط یه اکورد چند صدایی داره میزنه کسی بخاد دقیقا نت دست راست رو توی نت درست چپ فیت کنه باید یواش و یواش بزنه تا بتونه زمانشو درست تعیین کنه
ولی قطعات آروم و لایت به نظر من نیازی به یک و دو و نداره! در چه صورتی؟؟در صورتی که آهنگی که میخایم بزنیم هزاران بار شنیده باشیم!
من از استادم پرسیدم یک و دو و چرا مثلا روی اهنگ نوستالژی کلایدرمن نکردم؟؟گفت چون شنیدی نیازی نداری یک و دو و کنی! و الان وقتی اهنگشو میزنم دقیقا مث خوده ارجینالش میزنم با همون ریتم و کشش و نوانس و..آهنگش خیلی آرومه با تمپوی پایین
ولی تاکید داشت که کلاسیک بخصوص باخ و بتهوون و موتزارت حتما باید یک و دو کنی و الا ریتمت خراب میشه..موسیقی که ریتم نداشته باشه تو ذهن شنونده نامطبوع جلوه میکنه

الان نوکتورنای شوپن رو من دیدم هزار مدل مختلف هر کی واسه خودش میزنه..به نظر من حسیه!! اگه یک و دو و بود همه عین هم میزدن..