PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: ویولن شادمهر

rezaahamdy
Saturday 19 May 2007, 12:49 AM
:m در مورد موسیقی شادمهر صحبت کنید

mobin66
Monday 21 May 2007, 11:28 AM
ويولنش رو خيلي دوست دارم قشنگ مي زنه :o :m

sara
Tuesday 22 May 2007, 01:32 PM
شادمهر بیشتر یه گیتاریسته تا ویولنیست ولی کاره ویولنش هم خوبه

mobin66
Thursday 24 May 2007, 09:00 AM
می دونم سارا جان . ولی ویولون رو خیلی قشنگ میزنه . مثلا آهنگ pop corn خیلی زیبا زده به نظر من

Amir
Thursday 24 May 2007, 10:01 AM
شادمهر اصلا ویولن زدن بلد نیست (یه کم بلده )

کار POP CORN هم همش ا?کت هست

mobin66
Sunday 27 May 2007, 09:16 AM
شما هم يه خورده دارين كم لط?ي مي كنين امير جان
درسته خيلي قدر نيست ولي خيلي زيبا ويولن ميز نه
البته اين نظر شخصي يه
البته اينو هم بگم بنده خودم ويلونيست هستم :o

پاگانینی
Friday 28 September 2007, 12:30 AM
شادمهر ویولون رو بهتر از هر سازی میزنه
شادمهر=مرتضوی=.....پاگانینی
فقط چند قدم
اصله ویولون زدن به حسو حاله
به نظر من این دو تکنیک قابل قبولی دارن

Masoud_Nine
Friday 28 September 2007, 01:02 AM
واااای من تا حالال این تاپیک رو ندیده بودم.
به خدا گیج شدم نمی دونم چی بگم!
امیر جان آخه شما چرا؟ نکنه حساب شخصی داری با شادمهر؟
شادمهر = عشق
شادمهر = روح
شادمهر = احساس
شادمهر یک اعجوبه صاحب سبک هست که نظیر نداره! تکرار می کنم، نظیر نداره!

Amir
Friday 28 September 2007, 10:05 AM
با سلام

دوستان من میشه بفرمایید شادمهر چه کاری انجام داده که اینطور شما رو به وجد آورده و می فرمایید یک استاد مسلم هست

شادمهر ویولن بلده بزنه ولی استاد ویولن نیست

ما که هیچ اثر منحصر به فردی از ایشون ندیدیم تا زمانی که در ایران بودند اوج کارشون سل وحشی بود که خب قطعه زیاد خاصی هم نبود

وقتی هم رفت اونور آب که کار خاصی نکرد یا از قطعات ساخته بقیه استفاده کرد ( پاپ کرن ) یا از افکت استفاده کرد ( آدم فروش )

شما هم لطفا اینقدر بزرگش نکنید

Hes_r
Friday 28 September 2007, 01:16 PM
من نمیدونم شما چرا شادمهر رو میگید استاد .

ولی بدون شک میگم که احتمالا هیچ کدومتون ویولنیست نیستین .

کارایی که شادمهر میزنه هیچ کار خاصی نیست . استاد به افرادی مثل ملک ، تجویدی ، یاحقی و ... میگن .

یا علی

Masoud_Nine
Sunday 30 September 2007, 12:31 PM
با سلام

دوستان من میشه بفرمایید شادمهر چه کاری انجام داده که اینطور شما رو به وجد آورده و می فرمایید یک استاد مسلم هست

ما که هیچ اثر منحصر به فردی از ایشون ندیدیم تا زمانی که در ایران بودند اوج کارشون سل وحشی بود که خب قطعه زیاد خاصی هم نبود

وقتی هم رفت اونور آب که کار خاصی نکرد یا از قطعات ساخته بقیه استفاده کرد ( پاپ کرن ) یا از افکت استفاده کرد ( آدم فروش )

امیر جان شادمهر به اندازه کافی بزرگ هست و نیازی به بزرگ کردن نداره!
اما خب نمیشه که همه نظرشون یکی باشه :v
در هر حال من نظرم رو گفتم :ak

akanani
Sunday 30 September 2007, 01:27 PM
شادمهر ویولون رو بهتر از هر سازی میزنه
شادمهر=مرتضوی=.....پاگانینی
فقط چند قدم
اصله ویولون زدن به حسو حاله
به نظر من این دو تکنیک قابل قبولی دارن

لطفا و خواهشا شادمهر را با بیژن مرتضوی یکی ندونین . من کاری ندارم شادمهر استاد است یا نه ولی انگشت کوچیکه مرتضوی نمی شه

Hes_r
Sunday 30 September 2007, 02:25 PM
فک کنم مشخص باشه !!!!

کسایی که اینجا ویولن میزدند مثل آکانینی ، امیر و ... شادمهر رو استاد حساب نمیکنن ولی خوب شاید کسایی که شنونده ی کارای اون هستن بدون این که در ویولن کار کرده باشن اون رو استاد میدونن .

Mojtaba
Sunday 30 September 2007, 02:54 PM
شادمهر به نظرم درسته که با بیژن یکی نیست ولی دسته کمی از اون نداره شادمهر قدرت ارشه کشی خیلی بالایی داره و همچنین قدرت مانور در پوزسیون های بالا فقط یه بدی داره که یکم جلف هست

Amir
Sunday 30 September 2007, 03:30 PM
ببخشید بنده قصد جسارت به موزیسین یا فردی رو در اینجا ندارم

فقط سوالم اینه که چه چیز باعث شده که شما به شادمهر بگویید استاد همین

Hes_r
Sunday 30 September 2007, 05:05 PM
امیر جان مالاریا گفته که دلیلش رو

ولی من باهات موافق نیستم مالاریا

شادمهر به هیچ وجه توی این کارایی که گفتی در حد استاد نیستش .

hichnafar
Sunday 30 September 2007, 05:46 PM
سلام
به نظرمنم شادمهررونمی شه استادبزرگی حساب کرد (می تونه مثل خیلی ازاستادانی که ویولن تدریس می کنن باشه)
من تاحالاندیدم قدرت آرشه کشی که یکی ازدوستان بهش اشاره کرددرشادمهربه اندازه آقای مرتضوی باشه جداازاین آهنگ هایی که آقای مرتضوی ساختن قابل مقایسه بامال شادمهرنیست .

Mojtaba
Sunday 30 September 2007, 08:11 PM
من حرفی از استاد بودن شادمهر نزدم استاد ویلن فقط چندتا داریم { خرم یاحقی ملک .... و بقیه که خودتون میدونید کیا هستن } ولی اینو باید قبول کنید که شادمهر از من و تو خیلی خیلی سرتر هست تو ویلن

Hes_r
Sunday 30 September 2007, 09:50 PM
شما مگه ویولن زدن کیا رو دیدی تو این سایت که میگی من و تو !!!!

akanani
Monday 1 October 2007, 09:24 AM
من حرفی از استاد بودن شادمهر نزدم استاد ویلن فقط چندتا داریم { خرم یاحقی ملک .... و بقیه که خودتون میدونید کیا هستن } ولی اینو باید قبول کنید که شادمهر از من و تو خیلی خیلی سرتر هست تو ویلن

MALARIA عزیز ما اینجا بحثی نداریم که شادمهر از خیلی از ماها که در این سایت هستیم استاد تر است . البته بازم بعید می دانم شاید افرادی در این سایت حضور داشته باشند که از شادمهر به مراتب بهتر باشن و ما و دوستان خبر ندارند . ولی بعنوان استاد یا هم تراز آقای مرتضوی نیست یعنی اصلا قابل قیاس نیست .

Mojtaba
Monday 1 October 2007, 09:43 AM
کاری نداره حسام جون من که مال بابل باهات قرار میزارم میام ساری ویلن زدنتو میبینم اونوقت معلوم میشه اصلا هرکسی که میگه من بهتر از شادمهر هستم یکی از بهترین کارهاشو بزاره تو سایت تا دیگران قضاوت کنند

Hes_r
Monday 1 October 2007, 12:28 PM
آقای مالاریا اشتباه نکن منظور من رو بد فهمیدی .

من خودش 1 ماهه موسیقی کار میکنم و یه شاگرد تازه کارم و هیچی نمیدونم از موسیقی .

منظور من این بود که د مورد بچه های دیگه با اطمینان صحبت نکن .

در ضمن آقای شادمهرآهنگاش تک ساز نیست که فک کنی کسی بتونه تک ساز باشه .

اگر هم قرار بود از همه ی افراد این سایت بالاتر نباشه دیگه هیچی .

ولی منظور من اینه که نمیشه به شادمهر گفت استاد چون واقعا در حد یک استاد نیست .

Masoud_Nine
Monday 1 October 2007, 02:52 PM
حسام جان از شما تقاضا می کنم دلایل خودت رو برای استاد نبودن شادمهر عنوان کنی. البته اگر مقدور باشه. قربونت

sara
Monday 1 October 2007, 07:36 PM
من فکر می کنم تنها خصوصیت شادمهر این باشه که تونسته سبکهای مختلف مثل پاپ،کلاسیک،سنتی و... رو با هم تو آهنگاش جمع کنه مثلا اگر پاپ می زنه یه مقدار هم کلاسیک توش به کار ببره
یا اگر کلاسیک می زنه سنتی هم توش به کار می بره ایناست که باعث می شه شنونده یه صدای قشنگ بشنوه و پی به ضعف نوازنده نبره
نمی تونه یه استاد خوب باشه ولی نوازنده ی خوبیه چون تونسته این کارو انجام بده
این نظر من بود

Mojtaba
Monday 1 October 2007, 08:18 PM
حسام جان چرا حرف میزاری تو دهن آدم من کی گفتم شادمهر استاد هست من فقط میگم که اون به تکنیک های ویلن اشنا هست واگه ویلن زنه بدی بود بیژن توی کنسرته شادمهر باهاش ساز نمی زد یکمی بهتره دوستانی که مخالف شادمهر هستن بیشتر به ویلن زدنش دقت کنند مگر اینکه با شادمهر اختلاف شخصی داشته باشین

Masoud_Nine
Monday 1 October 2007, 08:48 PM
نا گفته نمونه که شادمهر نه تنها به عنوان اولین ایرانی بلکه به عنوان اولین آسیایی تونسته در امتحان ورودی کالج موسیقی یونیون کانادا قبول شده و توش تحصیل کنه (اکثر قبول شدگان آمریکایی، اسپانیایی و ... هستند) که این افتخار بزرگی برای کشور ماست!
از نظر من شادمهر عقیلی نه تنها در نوازندگی بلکه در آهنگسازی هم استاد هست!

Hes_r
Monday 1 October 2007, 09:25 PM
من فکر می کنم تنها خصوصیت شادمهر این باشه که تونسته سبکهای مختلف مثل پاپ،کلاسیک،سنتی و... رو با هم تو آهنگاش جمع کنه مثلا اگر پاپ می زنه یه مقدار هم کلاسیک توش به کار ببره
یا اگر کلاسیک می زنه سنتی هم توش به کار می بره ایناست که باعث می شه شنونده یه صدای قشنگ بشنوه و پی به ضعف نوازنده نبره
نمی تونه یه استاد خوب باشه ولی نوازنده ی خوبیه چون تونسته این کارو انجام بده
این نظر من بود

شادمهر و سنتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟ :e

خواهشا بگو تو کدوم آهنگش دیدی که سنتی داشته باشه شاید من گوش ندادم !!!

Hes_r
Monday 1 October 2007, 09:31 PM
حسام جان از شما تقاضا می کنم دلایل خودت رو برای استاد نبودن شادمهر عنوان کنی. البته اگر مقدور باشه. قربونت

شما به من بگو تو کدوم یک از آهنگاش ازش انگشت گذاری خفن دیدی ؟؟؟؟

Masoud_Nine
Monday 1 October 2007, 09:34 PM
جسارتاً حسام عزیز من از شما سوال کردم. پس باید جواب بدین نه این که سوال کنین. در این مورد هم هر حقیقتی رو میدونین عنوان کنین. و یک لیست از دلایلی که طی اون ها نمیشه شادمهر رو استاد دونست. همین...

sara
Tuesday 2 October 2007, 01:55 PM
من نگفتم شادمهر سنتی کار می کنه گفتم بعضی از تکنیک های سنتی رو استفاده می کنه

پاگانینی
Tuesday 2 October 2007, 02:58 PM
شادمهر ویولونیست خوبیه اگه به یکی از کارای بدون کلامه مسافر گوش کنین متوجه میشین

پاگانینی
Tuesday 2 October 2007, 03:06 PM
شادمهر ویولونیست خوبیه اگه به یکی از اهنگهاش توی مسافر گوش بدین متوجه میشین

پاگانینی
Tuesday 2 October 2007, 03:11 PM
به نظر من هم شادمهر استاد خوبی نیست
اول چون خودش اینو گفته
دوم چون اونی رو میگن استاد که سنی ازش گذشته باشه
ولی نوازنده ی خوبیه اگه از حق نگذریم

Mojtaba
Tuesday 2 October 2007, 03:43 PM
من به نظرم بهتره که دیگه بحث نشه چون حسام وامیر سر عقاید خودشون هستند و به هیچ وجه از نظر خودشون هم برنمیگردند ما دیگه هر چی میدونستیم نوشتیم دستامون دیگه پینه بست

Amir
Tuesday 2 October 2007, 05:29 PM
با سلام

در مورد شادمهر عقیلی
ببینید دوستان بنده یا حسام سعی نکردیم و نخواهیم کرد که براساس عقیده و فکر خودمون در زمینه موسیقی نظر بدیم

چون بحثی که ما می کنیم بحث مبهمی نیست و وقتی بحث واضح است به جای نظر دادن باید از طریق مسائل حل شده قبلی یک موضوع را اثبات کنیم
ببینید دوستان شادمهر عقیلی و خیلی های دیگر موزیسین های تجاری هستند یعنی واسه پول ساز می زننددلیل کنسرت بیژن و شادمهر هم تنها و تنها پول بود و بس

شادمهر نوازنده خوبی است و هر آهنگی رو بهش بدی یا بگی می زنه انصافا قشنگ هم می زنه
ولی هرکی قشنگ میزنه دلیل نیست بهش بگیم استاد یا حتی با یه استاد مقایسه بکنیم

آیا شماها تا به حال ویولن زدن شادمهر رو از نزدیک و بدون میکس شدن دیدید ؟؟

شما ویولن بزن تو نوار ضبط کن بعد نوار رو بده به همین داداش مسعود ( Masoud_Zarei ) خودمون همچین واست میکسش می کنه که اگه خودت بعدا گوش کنی فکر می کنی آهنگ جدید بیژن مرتضوی هست

پس از روی احساسات برخورد نکنیدواقعیات رو ببینیداستاد به صبا می گن که حتی قطعات ضبط شده اش از گرامافون هم بعد 50 سال هنوز بوی تازگی می ده
کمی باز تر به مسائل نگاه کنید تا فرق نوازنده و استاد رو کامل درک کنیددر ضمن نوازنده هم اونی هست که بدون میکس کردن بتونه ساز بزنه ( لطفا به تمام کاست های استاد شادمهر عقیلی دقت کنید هیچ کدوم میکس نشده نیست , اگه می فرمایید میکس نشده دلیل بیارید تا بنده هم به زبان موسیقی دلیل بیارم که چیزی به جز میکس نیست )

در آخر هم باید بگم از وجود بحث های این چنینی کمال رضایت را دارم و امیدوارم که دوستان به طور مداوم سر مسائل مختلف با یکدیگر بحث کنند

با تشکر
موفق باشید

Masoud_Nine
Tuesday 2 October 2007, 06:14 PM
امیر جان بحث استاد بودن یا نبودن رو اگه ازش بگذریم، میخوام یه سوالی ازت بکنم. البته نه فقط از شما. بلکه از همه. البته این نظر من نیست میخوام ببینم آیا درسته یا نه و فقط سوال می کنم:
فرض کنید دو هنرمند رو در کنار هم قرار بدیم. بگیم فلان نت رو اجرا کن با ویولن. بعدش اجرا کنن. مسلمه که یکی بهتر میزنه و دیگری بدتر. اما من به این کاری ندارم. اینا بیان و بعد از میکس کامل و مسترینگ و اینا رو خودشون شخصاً کار کنند. بعد اون کار مستر شده ای که دیگه نهایی هست رو با هم مقایسه کنیم. دیگه این جا مهم نیست چه کسی اون صدای اولیه رو خوب زده. الان مهم اینه که این کار نهایی رو که گوش می کنیم و دیگه بالاترین مرحلش هست و دیگه کار دیگه ای نمونده، کدوم بهتره!
البته من کاری با شادمهر یا کس دیگه ندارم. ما دو فرد x و y رو در نظر می گیریم!
آیا این درسته یا نه؟
(البته این رو هم بگم که نوازندگی اولیه صد در صد یک مهارت کامل محسوب میشه و نه من و نه کس دیگری میتونه منکر این بشه)

Amir
Tuesday 2 October 2007, 07:18 PM
این مسائلی که گفتی مسعود عزیز اصلا ربطی به استادی یا نوازندگی نداره چون در بحث میکس اصلا نوازنده نقشی نداره

Masoud_Nine
Tuesday 2 October 2007, 07:25 PM
خب من هم همینو میگم. نوازندگی برای چیه؟ مگه از نظر فنی غیر از اینه که منجر به ساخت یک قطعه موسیقی بشه؟

Amir
Tuesday 2 October 2007, 07:32 PM
نه در مورد نوازندگی حرفی نیست

ظاهرا اختلاف نظر سر بحث استاد بود عزیز دل

Masoud_Nine
Tuesday 2 October 2007, 07:40 PM
امیرجان بود اما من دیدم که آخر و عاقبت نداره :ah:ak
بخاطر همین من با نهایت احترام به نظر همه کسایی که تو این تاپیک نظر دادن، خودم رو از بحث کنار کشیدم. اما همه به نوعی نظرشون یکیه. اختلاف سر اون جزئیاته که زیاد مهم نیست. مهم هدف اصلی ماست توی سایت و همچنین این که همه با هم دوستیم.
:ak
آقا تو این تاپیک به غیر از بحث استاد بودن و نبودن اگه بحث دیگه ای باشه من هم هستم ها! قربون همتون :af

Mojtaba
Tuesday 2 October 2007, 07:55 PM
امیرجان اگه امکان داره چندتا از اون اهنگهای که میگی بدون میکس داری میشه به من هم بدی گوش کنم هر هزینه ای که داره اشکال نداره شاید نظرم برگشت ما هم مخالفش شدیم اگه بدی به ما خیلی لطف میکنی

Amir
Tuesday 2 October 2007, 08:27 PM
حتما چند تا از اساتید بزرگ مثل صبا و ... میذارم تا همه گوش کنن چند تا هم از بیژن میذارم

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 02:00 AM
مالاریا جان یه سی دی دارم کلی از آثار ملک ، تجویدی و ... همه بدون میکس .

حیف فعلا ADSL بی adsl والا برات آپلود میکردم میذاشتم کیف کنی .

Mojtaba
Wednesday 3 October 2007, 11:01 AM
نه حسام جون آدرس بده میام ساری ازت میگیرم منم برات یه چیزهای باحالی میارم

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 02:04 PM
نه حسام جون آدرس بده میام ساری ازت میگیرم منم برات یه چیزهای باحالی میارم

:bh

عزیز من شما اگه میخوای توی پی ام بگو آدرست رو من بهت میدم

البته احتمالا تا یه مدت دیگه تو فروشگه سایت هم میره .

بحث اینجا رو هم ادامه بدیم بهتره

violin-m
Sunday 15 June 2008, 10:29 PM
سلام میبینم که جمعتون جمعه
من بیشتر با آقا امیر موافقم شادمهر بیشتر گیتاریسته تا ویولونیست
چون آثار خیلی بزرگی اجرا نکرده ولی من نمیگم نوازنده بدیه ها یه موقه سوء تفاهم نشه به نظرمن گیتارش بهتر از ویولونشه

bamdadonline
Monday 16 June 2008, 10:56 AM
شادمهر نابغه موسیقی ایران یه استاد ساز شناسیه و ساز تخصصیشم ویلن بوده و اکثر سازها رو حرفه ای میزنه. اینکه شما احساس میکنید که گیتارش بهتر از ویالنشه بدلیل تبهر در نوازندگی. حالا اگه فردا شادمهر یه ویدئو پر کنه و توی اون سنتور بزنه باز بعضی ها ممکنه بگن شادمهر سنتورش بهتر از ویلنشه. آثاری که شادمهر برای مرحوم مهستی آماده کرد آثار بزرگی بودن چون موسیقی پاپ و سنتی با بکارگیری سازهای غربی و شرقی با هم ارائه کرد که هنر بالا شادمهر رو در سازشناسی نشون میده. البته بنده تمام مطالب بالا رو بدون طرفداری از شادمهر و بعنوان یه شخصه بی طرف گفتم. ضمن اینکه همگی طنین زیبای موسیقی پاپ و سنتی ایران رو در آلبوم جدید شادمهر که چند ماهه دیگه ارائه میشه می بینید و آثار بزرگی که میگید در این آلبوم ارائه خواهد شد ... موفق باشید.

shahinmusic
Thursday 10 July 2008, 05:20 PM
شادمهر آهنگساز،خواننده و نوازنده ای استثنایی است.(این رو از آلبوم مسافر و دیگر آهنگهای بیکلامش میشه فهیمید )
ابتکار و خلاقیت او باعث جلب این همه هوادار شده
کار تکراری اصـــــــــــــــــــــــ ـــلا ازش نمیبینید
من هم از طرفدارهای واقعیشم
یا علی

Amir taroo
Thursday 10 July 2008, 05:35 PM
شادمهر یکی از 3 نوازنده ی برتر سار ویولن تو ایرانه و اینو کسایی که به طور حرفی ای با این ساز آشنایی دارن بهتر متوجه میشن

shahinmusic
Thursday 10 July 2008, 05:55 PM
در ضمن صداش رو بیشتر از هر چیزی دوست دارم

*nvidia*
Thursday 10 July 2008, 10:31 PM
شادمهر یکی از 3 نوازنده ی برتر سار ویولن تو ایرانه و اینو کسایی که به طور حرفی ای با این ساز آشنایی دارن بهتر متوجه میشن
دوست عزیزم من احترام زیادی برای شما قائلم .اما این نوشته ی شما فقط می تونه نظر یک ادم مبتدی باشه.
به نظر شما ایا شادمهر به گرد پای اساتیدی همچون خرم- مرتضوی-کامکار-و .......میرسه!؟
بماند که بهترین اساتید ویولن ایران پرویز یاحقی-اسدالله ملک-حبیب الله بدیعی-تجویدی از دنیاا رفته اند.
به نظر من شادمهر اون طوری که شما تعریف می کنید نیست.
با تعاریف شما فکر کنم شادمهر باید دست پاگانینی رو هم از پشت بسته باشه!!

tarane
Friday 11 July 2008, 04:24 PM
با احترام به نظر تمام دوستان،
راستش به نظر من هم شادمهر یکی از نوازندگان خوب ماست اما با این وجود فکر میکنم هنوز با 3 نفر برترین ها یه مقدار فاصله داره!
شاید او یکی از نوابغ ما در موسیقی باشه اما او به خصوص در کارهای اخیر خود یه نوع تکرار در کارهاش داره و همین گاها مانعی برای یه کار نو ، یه ایده ی نو و .... کلا پیشرفته!!!
امیدوارم در آینده ای نه چندان دور شاهد کارهای بسیار زیباتر از این هنرمند خوب باشیم!

Mojtaba
Friday 11 July 2008, 05:31 PM
با سلام من خودم از طرفداران شادمهر هستم البته فقط ویلن ایشون که پنجه قوی دارند البته شادمهر شاید یکی از ویلنیست خوب ایران باشند ولی بهترین نیست

bamdadonline
Monday 14 July 2008, 01:12 PM
من در مورد ساز شناسی گفتم که دیگه بحث رو در مورد اینکه شادمهر استاد نیست یا با فلان کس فاصله داره تمومش کنم. اما بعضی دوستان پستهایی زدن که من شاخ در اوردم. مثلا یه دوستی گفت شادمهر کار سنتی درست حسابی نداشته. اولا دوست عزیز اگر درمورد موضوعی اطلاع کافی نداری یا بپرس یا نظر نده. شادمهر 10 سال موسیقی سنتی کار کرده و بطور کامل موسیقی سنتی ایران رو میشناسه (برخلاف خیلی ها ی دیگه). بدشم قبل از اینکه شادمهر اولین آلبومشو بده آثار سنتی بسیار زیبایی رو اجرا کرده که بسختی گیر می یان. بطور مثال به آهنگ شام غریبان اشاره میکنم.
بغیر از حدود 20 ساز مختلف که شادمهر میزنه یه ساز یونانی بنام مندولین هست که اگر شادمهر در ویدئوی مشکوک ازش استفاده نمی کرد خیلی از کسایی که شماها بهشون استاد میگید و ادعای آهنگسازی دارن اصلا رنگشم نمیدیدن و اسمشم نمی فهمیدن...
شادمهر در بحث سازبندی استاد به تمام معنا است و من تا حالا در دنیا کسی رو ندیدم که اینهمه ساز رو بزنه (اکثرا حرفه ای) و سنش فقط 35 سال باشه. پس دوستان استاد بودن به موی سفید نیست. این نتیجه بیهوده حاصل نشده. شادمهر در ایران که بود بین 10 تا 15 ساعت تمرین روزانه داشت. امیدوارم قانع شده باشید.
باتشکر...

mosio
Thursday 2 October 2008, 05:55 PM
ببخشید عزیزانی که میگید شادمهر یک ویلن زن و اهنگ ساز عالیه شما چقدر اهنگ ها و نواهای ویلنه اهنگسازان و ویلن زن های معروف را گوش کرده اید ؟
من فقط شادمهر را یک نوازنده و اهنگساز خوب میدونم نه یک استاد اون هم در زمانی که در ایران بود و حالا هم او یک خواننده و آهنک ساز لس انجلسی مثل بقیه هستش

Hmd_N
Thursday 9 October 2008, 01:14 AM
من در مورد ساز شناسی گفتم که دیگه بحث رو در مورد اینکه شادمهر استاد نیست یا با فلان کس فاصله داره تمومش کنم.

عزیز، میشه یکم در مورد اینکه شادمهر عقیلی ساز شناس هستند توضیح بدین.
ساز شناس به چه کسی گفته میشود ؟

شادمهر 10 سال موسیقی سنتی کار کرده و بطور کامل موسیقی سنتی ایران رو میشناسه (برخلاف خیلی ها ی دیگه).

عزیز، اگه کسی 10 سال موسیقی ایرانی کار کنه و کامل موسیقیه ایرانی رو بشناسه میشه گفت ایشون سنتی کاره حرفه ای هستند و استاد هم هستند ؟؟؟؟

بغیر از حدود 20 ساز مختلف که شادمهر میزنه یه ساز یونانی بنام مندولین هست که اگر شادمهر در ویدئوی مشکوک ازش استفاده نمی کرد خیلی از کسایی که شماها بهشون استاد میگید و ادعای آهنگسازی دارن اصلا رنگشم نمیدیدن و اسمشم نمی فهمیدن...

شما میگین که شادمهر 20 ساز مختلف رو به صورت حرفه ای مینوازند ؟ اولا این اطلاعات رو میشه به ما که نمیدونیم هم بگین و توضیح بدین و دیگه اینکه سازی که شما نام بردین ماندولین هست و از لوت گرفته شده و تقریبا در سال 1600 میلادی در ایتالیا ابداع شده.
یعنی شما میگین تمام اساتید دنیا باید تمام سازهای روی کره ی زمین رو دیده باشن و بلد باشن بنوازند حتی اگه در تخصصشونم نباشه ؟؟؟

ممنون از اینکه اطلاعات جامعی از زندگی شادمهر عقیلی دادین.

violin-m
Thursday 9 October 2008, 10:12 PM
بابا خیای انگار این شادمهر خان طرفدار پیدا کرده همین الان تو ایران کسانی هستند که شادمهر عقیلی و امثالهم به گرد پاشون هم نمیرسند و این که بعضی از دوستان با اینکه ادعا میکنند ویلنیست هستند این قدر شیفته اش هستند خدا میدونه ولی این به خاطر اینکه کسانی که در حال حاضر در ایران داریم کارهاشون پخش نمیشه . همین الان هم اگه افکت های صدا را از ساز ایشون بردارین قطعا جور دیگه ای خواهید تصمیم گرفت.

bamdadonline
Friday 10 October 2008, 10:19 AM
با سلام خدمت جناب "Hmd_N". در جواب سوال اول شما باید بگم که من در بین نوازندگان و آهنگسازای ایرانی فقط 2 نفر رو دیدم که اشراف خوبی بر خانواده سازهای مختلف دارن که باعث میشه هر زمان که بخوان در مدت زمان بسیار کم یه ساز جدید رو یاد بگیرن که یه دلیلش هم اینه که این افراد به علم سلفژ تصلت کامل دارن: استاد بیژن مرتضوی و شادمهر(البته اگه باز نمی خواید بگید بیژن هم استاد نیست!!!)
در جواب سوال دومتون باید بگم من اصلا نگفتم شادمهر استاد موسیقی سنتیه. منظورم این بود که چون موسیقی سنتی رو خوب میشناسه و تمام گوشه ها و دستگاهها رو کار کرده و به دلایل بسیار زیاد که فقط چندتاشو تو پست قبلی گفتم شادمهر استاده. من به شدت با این نظر که حتما کسی باید 60 یا 70 سالش باشه که بهش بگیم استاد مخالفم.
اما مشکل اصلی همین سوال سوم شماست. فقط دوستداران موسیقی شادمهر از زندگینامه کامل ایشان خبر دارن و مطالبی که در اینترنت میبینید فقط قسمت کوچیکی از اون هستش که بعضی هاشم کذب محضه.بهر حال اگه اطلاعات کافی در مورد شادمهر داشتین اصلاکار به اینجا نمیکشید دوست من.

خدمت جناب violon_m هم عرض کنم که شما هم اطلاعاتتون ناقصه. ضمن اینکه کسی که یه کمی هم در مورد شادمهر بدونه اینو تصدیق میکنه که مانند شادمهر و با قابلیتهای ایشان دیگه کسی ظهور نخواهد کرد. همه آهنگسازان و نوازندگان برجسته اینگونه هستن. آیا کسی در حد و اندازه موتزارت با اون قابلیتها یا از این طرف به مانند استاد یاحقی در ویلن ایرانی ظهور خواهد کرد... بنده که شک دارم.(من اینجا موتزارت رو با شادمهر مقایسه نکردم...قابل توجه کسایی که می خوان این تاپیکو کش بدن و بگن شادمهر رو برد در حد متزارت)

موفق باشید.

Shadmehr Aghili Master of POP music

Majed
Friday 10 October 2008, 01:20 PM
من یک سوالی برام پیش اومد...

بامداد عزیز شما نسبتی یا آشنایی با شادمهر غقیلی دارید؟...

اینو میپرسم چون احساس میکنم کمی از اخبار سایت ها و خبرگذاری ها بیشتر میدونید...!!!!!!!!!

اما در مورد ویولون شادمهر ...

به نظر بنده هم شادمهر از نوازنده کان خوب ویولون ما هست.... بسیار با تکنیک..
اما همون طور که بهاره گفت تکرار در کارهاش بسیار زیاد شده.. به سمت موسیقی استودیویی خیلی رو آورده و این به نظر من از کیفیت فنی نوازندگیش کم کرده....

قطعا شادمهر جزء 20 ویولون نواز اول ایران هست .... که همینش هم افتخاری بزرگ هست...

اما هالا اینکه بیایم بحث کنیم که چه رتبه ای داره به نظر من زیاد جالب نیست....

ولی معتقدم شادمهر با همسو کردن خودش با خواننده گان لس آنجلسی سطح پایین داره از کیفیت کارهاش میزنه...

arian
Friday 10 October 2008, 04:18 PM
سلام خدمت دوست عزيز جناب بامدادخيلي دوست داشتم بنده هم بتونم مثل شما شادمهر را يك نايغه بدانم كه استادي جوان و ساز شناس است و يه ان افتخار كنم وقتي چند وقت پيش اجراي مشترك شادمهر و بيژن مرتضوي را ديدم . صد در صد بنظرم رسيد كه بقول ويولن - ام فقط افكت است . من هم فكر ميكنم خيلي زود باشه تا شادمهر را استاد بناميم به خصوص در ويولن.

violin-m
Saturday 11 October 2008, 12:56 AM
دوست عزیز من ابدا با عقیلی مشکل ندارم ولی واسم جالب بود که اون چه کار سخت و حیرت انگیزی با سازش کرده که شما را به وجد آورده حالا که شما بهت بر خورده و ناراحتی

شادمهر عقیلی استاد بتهون- موزارت - پاگانینی - چند وقت پیش هم یهودا منوهین رفته بود پیشش واسه شاگردی و اینکه تکنیک هاشو یاد بگیره ولی شادمهر اونو قبول نکرده بود . تازه تو موسیقی ایرانی که دیگه نگو بدیعی و یاحقی و .... از حسرت اینکه نتونستند مثل شادمهر ساز بزنن مریض شدند و رحمت خدا رفتند ( روحشون شاد)

حالا راضی شدین ؟؟؟
ما به جای اینکه تکنیک های خوب را به هم یاد بدیم و یا اینکه یه جورایی سعی کنیم اطلاعات موسیقیای خودمونو بالا ببریم چسبیدیم به اینکه این خوبه و اون بده . من اینو دوست دارم چرا بقیه دوستش ندارند

bamdadonline
Saturday 11 October 2008, 08:49 PM
این آخرین پاسخ بنده به دوستان خودم در این تاپیک هستش.خیلی مطلب نوشتیم که راستش منم با جناب violon-m موافقم که خیلی بحث بی بار و بیهوده ای بود و بهتره اساتید پستهای با ارزش تری بدن تا همه استفاده کنن.منم موافقم که باید بیشتر بحث هایی درمورد علم موسیقی و مقالات موسیقی مطرح بشه تا اینکه من بگم فلان آهنگساز نابغس و یکی بگه معمولیه و هکذا...

اما پاسخ بنده: من فقط بخاطر روند پیشرفت خواننده و آهنگساز مورد علاقه ام و تاثیراتی که حداقل در مقطعی از زمان بر موسیقی ایران زمین داشت(و بنظر من در آینده این ادامه خواهد داشت) و حداقل موسیقی پاپ را دوباره پس از مدتها رکود پس از انقلاب در ایران احیا کرد و ایرانیان زیادی در ایران با آهنگهای او عاشق شدند و یا به موسیقی علامند شدند(مثل خود بنده که اصلا مطالعات و مدرک لیسانسم در یک رشته فنیه و نه موسیقی) و مهمتر از همه دانش بالای ایشان در موسیقی در مواردی که قبلا ذکر کردم و خیلی مواردی که ذکر نکردم, از ایشان دفاع کردم.
سربلند باشید...

Hmd_N
Sunday 12 October 2008, 12:14 AM
جناب بامداد عزیز

منم مثل شما با این نکته که شادمهر موسیقی پاپ را دوباره پس از مدتها رکود پس از انقلاب در ایران احیا کرد و ایرانیان زیادی در ایران با آهنگهای او عاشق شدند و یا به موسیقی علامند شدند بسیار موافقم و اینکه شادمهر عقیلی نوازنده ی قحار و توانایی در ویولن محسوب میشه و اینکه آهنگهای بسیار خوبی هم ساخته ( البته قبل از اینکه از ایران بره ! ). منم با تمام این موارد با شما هم نظرم ولی این مورد که شادمهر رو استاد بنامم فکر کنم یخورده الان سنگین باشه.
بیشتر اینکه بحث یخورده کش دار شده در این تاپیک سر این مورده.

موفق باشی عزیز

Amir
Sunday 12 October 2008, 02:10 AM
به نظر منم شادمهر عقیلی استاد نیست

بنده هم تا قبل از رفتن ایشان به آن ور آب به ایشان افتخار می کردم

یادمه وقتی آهنگ گل یاس رو خوند ایران ترکید . دنیا رو زیر رو رو کرد

کاست مسافرش هنوز که هنوزه جزو کاست های پرطرفدار ایران هست

یادمه یه زمانی تلویزیون فقط آهنگ های اونو پخش می کرد .

ولی یه مساله ای هست اینه که الان وضعیت داخل ایران خیلی فرق کرده نمونه اش مجوز محسن چاووشی بعد مدتی زیاد که در نوع خود بی نظیره

دوستانی که اونور آب هستند بنده خداها مجبور شدند سبک کاراشون رو به سمت پاپ غربی ببرن که فروش داشته باشند .

یه نفر مثل معین هم که زور زد درست کار کنه دیدید که اولا کاستش 2 سال طول کشید و به گفته ی خودش شعر خوب دیگه نیست و دوما مثل قدیم طرفدار نداشت .

شادمهر عقیلی در دو کاست اخیر افت زیادی داشته ولی این از نظر فرهنگ شرقی افت است . به نظرم شادمهر عقیلی در فکر کاری بزرگ است و به زودی احتمالا شاهد درخشش دوباره او خواهیم بود .

به امید شادمهر عقیلی مسافر , پر پرواز و دهاتی

یکی از دلایل بزرگ نا موفقیت اخیر دوستان اون ور آبی هم به نظر من عدم استقبال مردم ایران از آنها است .

چیزی که بدیهی است این است که سطح داخلی ها به اون ور آبی ها خیلی نزدیک شده

گرچه باز در آخر کار به نظر من متاسفانه موسیقی ایران راه بدی را در پیش گرفته و اگر همین جوری پیش بریم بچه های ما نیز خواننده و آهنگساز به دنیا می آیند و هنگام تولد نرم افزار و کارت صدا دستشون هست .

آهنگسازان و خوانندگانی که بیشتر به درد ژورنال مجلات می خورند تا آهنگسازی

دوستان چشم هایتان را باز کنید . شما هستید که می توانید این روند را تغییر دهید . به نظر من اگر تاپیک های آموزشی این سایت 5 صفحه بشوند ارزش دارد نه تاپیک بحث در مورد یک شخص

تا زمانی که بخواهیم به خاطر دیگران تو سر و کله هم بزنیم آش همین است و کاسه همین

چه بهتر که از خودمان شروع کنیم

تاپیک های آموزشی نت آهنگ در خدمت شماست . ساز بزنید . حتی اگر یک ماه است که شروع کرده اید . بگذارید از همان اول پی شروع کارتان محکم گذاشته شود .

به فکر آهنگ زدن و آهنگ ساختن نباشید . فکر نکنید کار کردن با نرم افزار و ابزار هنر است . مهم روح هنری است که باید در خود پرورش دهید .

به ایران و فرهنگ ایرانی شما باید کمک کنید . شما جوانان و سازنده های این مملکت هستید . همین سایت می تواند پایگاه و نقطه شروعی باشد برای شما .

به آموزشگاه و استادتان دل نبندید به خودتان دل ببندید . اینو من 5 سال پیش فهمیدم وقتی بعد از سه سال استاد گفت که اگر می خواهی درست یاد بگیری بیا خصوصی خونه .

همه این شانس رو ندارن که استاد واقعیت ها رو بهشون بگه

البته استاد دلسوز هم داریم ولی تو 1000 تا 10 تا

نمی گم کلاس نرید . برید . حرف استادتون رو گوش کنید ولی همه چیز را در کلاس و استاد نبینید .

گروه ارکستر نت آهنگ و بخش های تخصصی آن به تک تک شما نیاز دارد .

حتی اگر یک روز است که ساز می زنید . تجربه ی همان یک روز شما برای ما و خیلی ها حکم طلا را دارد .

در نت آهنگ مسخره کردن و دست کم گرفتن غیر مجاز است و از آن طرف هم با بی احترامی ها به شدت برخورد می شود .

روح هنر در اینجا پرورش یافته و هرروز از روز قبل هنری تر خواهد شد .

پس خودتان را دست کم نگیرید و خجالت نکشید . روی کمک ما حساب کنید و ما را همیشه کنار خود ببینید .

در تاپیک های آموزشی و پژوهشی نت آهنگ در خدمتتان هستیم .

انشاءالله اگر روزی در موسیقی به جایی رسیدید یادی هم از ما بکنید

با تشکر
به امید دیدن شادمهر ها و مرتضوی ها در ایران عزیزمان
درود بر شما ایرانیان عزیز
موفق باشید

salemi
Tuesday 14 October 2008, 03:31 PM
اصولا نوازندگي در سازها بخصوص ويلن را به دو قسم ميتوان برشمرد.يكدسته تكنوازان ويلن كه رديف و چهارمضراب و جواب اوازهاي پربار و حساب شده كه در انتها به بداهه نوازي ميرسد و شاخصهاي اين روش بزرگاني چون صبا خالدي تجويدي ياحقي بديعي و ملك ميباشند دسته ديگر نوازندگان اركستر هستند كه خود اينها نيز معمولا دو دسته اند:يكي اركسترنوازان صرف كه امروزه به نوازندگان ضبطي معروفند كه در استوديو و اركسترها اثار اهنگسازان را به بهترين نحو اجرا ميكنند مانند ارسلان كامكار ظهيرالديني همايون رحيميان و... ديگر قطعه نوازان يعني كساني كه قطعات قديمي يا سلوهاي كوچك ميان اهنگها را در قالب اركستر به صورت ريتميك اجرا ميكنند كه از شاخصترين انها ميتوان زنده ياد مجتبي ميرزاده را نام برد سپس بيژن مرتضوي و در جوانترها اقاي شادمهر نيز از اين دسته است ايشان در زير مجموعه اي كه در ان قرار دارد هنرمند خوبي است.همچنين تصانيف زيبايي ميسازد و ميخواند كه بيشتر در دايره درك و فهم تينيجرهاست. البته اين اواخر تعدادي تصنيف براي زنده ياد مهستي ساخت كه فوق العاده زيبا ودلنشين بود ودر رنج اثار عاشقانه قرار داشت.روي هم رفته بسيار با استعداد و با احساس است.فقط خواهش ميكنم هنرمندانتان را با هم مقايسه نكنيد هر هنرمندي را به دور از حب و بغض جانبداري يا قصدو غرض در رنج كاري خودش بررسي عالمانه و كارشناسي دقيق كنيد.اخر از اين كه فلاني بهتر است يا بهمان كجا را گرفتيم و چه عايدمان شد كه دست بر نميداريم؟ حالا فردا يكي پيدا ميشود و به بحث ميگذارد و ميپرسد :هر كه گفت:صبا بهتر ميزد يا شادمهر؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

violinistin
Monday 24 November 2008, 03:25 PM
کی بو د گفت شادمهر صاحب سبکه!!ولی هرچی باشه از .... بهتره!!من نمیفهمم...... کاراش خیلی....
منکه شرمم میشه یه خارجی بفهمه این .... ایرانیه!بیشتر رده خواننده های ترک میاد باشه!
در ضمن هر وقت کسی بی امکانات کاری کرد هنر کرده!..... که از یه سالگی! ویولن میزده تا حالا باید جهانی میشد !
شادمهر موسیقیو خیلی فقیرانه شروع کرده حتی ساز مال خودش نبوده!استاد نداشته!تصویری میدیده الگو برداری میکرده!ولی بعد از مدتی اونقدر پیشرفت میکنه که با اون سن کم به اون زمان 13 سال پیش روزی 200 تومان از تدریس در میاورده.بله هنرمند جهانی نیست کاراشم از mezzo پخش نمیشه مسلما ولی کاش همه جوونای ایرونی میشدن شادمهر و امثال شادمهر تو زمینه های مختلف ولی اینکه رفت اونور اب خیلی اشتباه کرد دیگه کسی دوستش نداره ...... باید با همه محدودتها همینجا میزدو میخوند

آرين: هيچيك ما در جامعه اجازه ي توهين به ساير افراد را نداريم . در اين جامعه مجازي نيز تمامي افراد از توهين به سايرين منع گرديده اند چه هنرمند و چه غير هنرمند . چنانچه نقدي بر كار يك هنرمند داريم از راه صحيح و درست به نقد بپردازيم . هتاكي و توهين در اين سايت هيچگونه جايگاه و خريداري نخواهد داشت . تشكر

bamdadonline
Wednesday 26 November 2008, 02:29 PM
جناب Violonistin اون موقع که آقای عقیلی برای گرفتن مجوز آلبوم پرپرواز و بعد آدم و حوا 2 سال تموم تلاش کرد و نهایتا هم آلبوم دومش توقیف شد کی ازش حمایت کرد. انتظار نداشته باش که ایشون هم مثل افراد بی هنر دیگه هر مدلی که بهش دیکته میکنن کار کنه. هنرمند باید افکارشو آزادانه ارائه بده...

Leon
Wednesday 26 November 2008, 09:32 PM
اينکه شادمهر در مارکت ايرونی جای بخصوصی برای خودش باز کرده که شکی نيست،اين رو نميشه ناديده گرفت!
در کل در موسيقی پاپ بايد شاد مهر رو سنجش کرد،و مقايسه او با سنتی کار ها اشتباه هست،هر کس رو در سبک خاص خودش!
البته اين امر رو هم نبايد نديده گرفت که شاد مهر بيشتر هنر خودش رو در خدمت خوانندگی،و آهنگ سازی گذشته،با اينکه همه کار ها ساخته خودش هست و تنظيم ها هم به عهده خودش هست،و بيشتر ساز ها رو هم خودش اجرا ميکنه،که اين در خور تحسين هست،ولی عنوان ويلونيست کمی ديگه از اين هنرمند دور شده!!
حد عقل اگر در آلبوم هاش هر بر 2 تا کار با ارزش بدون کلام با ويلن اجرا ميکرد،ميشد گفت هنوز ويلن جز اول هنری شاد مهر هست،ولی ميبينيم که اين امر کمتر اتفاق ميافته،و حسابی جذب بازار موسيقی پاپ در خارج از ايران شده.که بيشتر به کنسرت ها اختصاص داره برای در آمد بيشتر،ولی چند تا اهنگ از ساخته خودش واقعاً روی پيانو خوب به گوش ميرسه،و تحسين بر انگيز هست.
حالا شما که اين همه شاد مهر رو دوست داريد ميتونيد بگيد که اهنگ دل ديوونه رو از روی کدوم آهنگ الگو برداری کرده؟!!!

----------------------------------------------------------

شادمهر و ابی

You can see links before reply

شادمهر و معين

شادمهر و بيژن

bamdadonline
Thursday 27 November 2008, 10:09 AM
باتشکر از لئون عزیز, باید عرض کنم که بله. همونطور که اشاره کردین دل دیوونه جزو معدود کارهای شادمهر هستش که بیش از بقیه کارا بر روی پیانو تکیه داره. این آهنگ و چند کار دیگه در دو آلبوم "آدم فروش" و "پاپکرن" اصل ملودیشون از اهنگسازای معروف یونانیه. مثلا اهنگ باور از "نوتیس اسفاکیاناکیس" و یا بی تو از "تانوس پترلیس" هستش.
موقع ارائه شدن آلبوم پاپکرن خیلی ها انتقاد کردن که چرا شادمهر در این آلبوم از کلام استفاده کمی کرده و معلوم نیست که سبک این آلبوم چی هست. که البته هدف ایشون از ارائه این آلبوم به گفته خودش "تست" بوده که می خواسته تمام سبکهای موسیقی رو در یک آلبوم تست کنه و عکس العمل مردم رو ببینه.
مثلا عکس العمل مردم نسبت به آهنگ ماندگار که سبک سنتی داشت مثبت بود ولی آهنگ "بیا اینجا" که سبک رپ داشت مورد توجه قرار نگرفت.

Amir
Thursday 27 November 2008, 10:44 AM
دوستان لطفا اكيدا عمليات مقايسه را انجام ندهيد . در اين تاپيك فقط به بحث در مورد جناب شادمهر عقيلي آن هم فقط در حيطه احترام بپردازيد . اگر بحثي غير از اين باشد برخورد خواهد شد .

با تشكر

Mohamad26
Sunday 23 August 2009, 05:20 PM
وااااااااااااااي شادمهر
بابا انقدر بد ازش نگين ديگه تورو خدا
هرچي هم بلد نباشه من كه توي اصفهان خودمون رو دستشو توي هيچي نديدم
نه توي ويولن و نه توي گيتار و نه توي صدا
يكي از حرفه اي ترين آهنگ سازاي ايرانيم كه هست.
بابا با معرفتا اين همه ساز ميزنه. ناحقيه اگه توقع يه استاد كه همه عمرش رو گذاشته روي ويولن ازش داشته باشيد.
فكر نكنم كسي باشه كه سازهاي
ويولن - گيتار - پيانو - ساز دهني - سنتور و .....
رئ بزنه و بتونه به نصف شادمهر برسه
اينم نظر من بود
ب تشكر
يا علي

kiana.violin
Friday 13 November 2009, 06:02 PM
ببینید دوستان به نظر من شادمهر توی موسیقی یک اسطوره ست و در این هیچ شکی نیست و واقعا" میتونه با ویلن زدنش آدم رو عاشق کنه.
من خودم اگر ویلن شادمهر رو ندیده بودم شاید هیچ وقت به دنبال این ساز نمیرفتم.
البته شکی نیست که استاد عقیلی در مورد خیلی هز سازها حرف اول رو میزنه
بی نظیره.
شادمهر پدیده ایه که هیچ وقت تکرار نمیشه.جدا" تکرار نشدنیه.
من خودم توی این سایت خیلی طرفدار شادمهرم و جهت اطلاع باید عرض کنم که بنده مدیر بخش موسیقی سایت نسل شادمهر هم هستم.و هرکس در مورد استاد عقیلی سوالی داره میتونه از من بپرسه.

شاهين
Saturday 14 November 2009, 03:57 PM
شادمهر با آهنگهاي جديدش خيلي خودشو تو دل مردم جا كرده

واقعا كارهايي مثل تقدير - يه كاري كن - عادت - ترس - خيال و ... كه جديدا اجرا كرده فوق العاده عالي و عامه پسنده .

كلا شادمهر يه هنرمند تكه از همه نظر .

scofild
Saturday 14 November 2009, 05:12 PM
همه نظر دادن ! من چرا نگم ؟

خب ، در اینکه شادمهر یک هنرمند ، آهنگساز و خواننده ی توانایی هست که هیچ شکی نیست ...
نوازندگیه ویولنش بی نقص ، پیانو بی نقص ، گیتار فوق العاده و ...

من به عنوانه کسی که خودم چندین ساز رو همزمان یاد گرفتم (پیانو،ویولن،گیتار،تار،سه تار ، دو تار ، ساز دهنی ، گیتار الکتریک و... ) و آهنگسازی هم میکنم ، میگم که شادمهر یک آهنگسازه فوق العاده حرفه ایه و نواختنه چند ساز در کناره هم واقعاً کاره سختیه...

توی تراک های جدیدش پختگی و کارکشتگی کاملاً مشهوده ، اما فراموش نکنیم که برای ارائه ی یک آهنگه خوب ، ترانه ی خوب هم شرطه.
اگه آهنگساز باشید متوجه میشید که توی آهنگاش تکنیک هایی پیاده میکنه که واقعاً کاره هر کسی نیست...
آلبومه آخرش برخی از تراک هاش ترانه های جالبی نداشتن و روی اون ترانه ها بهتر از اون نمیشد آهنگ گذاشت.
همیشه دیدیم که روی ترانه های زیبا ، چقدر حرفه ای و دلنشین آهنگ ساخته ، مثلاً عادت ، تقدیر و...

کلاً شادمهر سعی کرده از هر باغی یک گل بچینه و توی سبک های مختلف موسیقی تراک هایی ارائه کرده.

امیدوارم بیشتر قدره همچین هنرمندایی رو بدونیم.

infrequent88
Wednesday 24 March 2010, 10:52 PM
سلام
من طرفدار 6 آتیشه کارهای شادمهرم
ولی به نظر من این مسلمه که شادمهر در ویلن زدن اونقدری قدر نیست و مسلما به بیژن مرتضوی نمیرسه
اما شادمهر هم کارهایی تو ویالون داره که زدنشون کار هر کسی نیست
مثل آهنگ چارداش
مثل قسمتی از آهنگ مشق سکوت
مثل آهنگ کریمینال مایکل جکسون که روی سن اجرا کرد
(رو مشق سکوت خیلی تاکید میکنم چون ملودی روتینی نداره و عزیزان ویلونیست هم خوب اینو میدونن)
اما در کل اصلا شهرت شادمهر به خاطر ویلن زدنش نیست که انقدر داریم در موردش بحث میکنیم
یا مثلا در مورد گیتار زدنش (که البته واقعا عالی میزنه)
بلکه بخاطر قدرت آهنگسازی و تنظیمشه که به نظر من بی نظیره
خوشحالم که شادمهر مثل خیلیای دیگه (محسن چاوشی - حمید عسگری - احسان خواجه امیری - بنیامین و ...) نیفتاده به تکراری کار کردن
خوشحالم که خانم مهستی نمام کارهای آلبوم آخرشو داد به شادمهر
و خوشحالم از اینکه ابی هم به شادمهر رو آورده و ساخت آلبوم بعدیش رو به اون سپرده
متاسفانه مدتی بود که شادمهر کارها ضعیفی ارایه میداد ( مثل اکثر آهنگهای آلبوم پاپ کرن و یکی دو تا کار دیگه)
اما متاسفانه بعضی از دوستان تمام کارهای خوب دیگه رو فدای این چند تا کار کردن
یه سوال ازتون دارم
بزرگترین آهنگساز یا خواننده مورد علاقه خودتونو در نظر بگیرین
اصلا بزرگترین های دنیا رو در نظر بگیرن
آیا همه کارهای اونا مورد مدح و ستایشه؟!!
یا اونا هم تو رزومه کاریشون پر از کارهای ضعیفه؟
کم لطف نباشیم

BaBak_ParSian
Wednesday 24 March 2010, 11:07 PM
دوستان شادمهر در ویلن زدن فقط با ذوقه ولی فوق العاده نیست چون قدرت ویلن زدنش مثل کسایی که تنها فقط ویولون می زنند نیست ولی قابلیتهایی فوق العاده ای داره و فوق العاده با استعداد است

s.n
Sunday 16 May 2010, 02:39 PM
بیژن ویولون خوب میزنه! ولی نمی تونه قطعات کلایسک رو اجرا کنه و یا وارد یه آهنگ ایرانی کنه ولی ایرانی رو خوب می زنه! اساتیدی مثل یا حقی هم بسیار ماهرانه و تاثیرگذار موسیقی سنتی ایران رو اجرا می کردن که شاید کسی دیگه نتونه به اون صورت اجرا کنه!
شادمهر هم تمام ردیفای موسیقی ایرانی رو به زیبایی اجرا میکنه و هم موسیقی کلاسیک رو و توانایی وارد کردن موسیقی کلاسیک و پاپ غرب رو به آهنگ های ایرانی داره! و وقتی برای دو تا آدم غیر ایرانی ویولون میزنه سازشو می فهمن!شادمهر ویولونیسته و در این شکی نیست و مسلما می تونه سلیست خوبی باشه ! ودر نهایت باعث افتخار ما ایرانیهاست که شادمهر یک ویولونیست ایرانیه!

schadmehr
Sunday 23 May 2010, 06:16 PM
عجيبه كه تا حالا اين تاپيك وو نديده بودم.
براي اينكه جواب اين سوال و كه شادمهر از بهترين ويولونيستهاي ايرانه(حال حاظر و توي سبك خودش) يه سر به 2 3 تا از آموزشگاههاي موسيقي محلتون بزنيد.
از هنرجوهاي ويولن بخوايد كه 3 تا ويولونيست نام ببرن: اولي شادمهر نباشه،دومي شادمهر نباشه،سومي شادمهره!
يا ازشون بخوايد دلايل يا اهنگهايي كه توي اين اوضاع داغون موسيقي ما باعث شده پي ساز و ياد گرفتن موسيقي درست(موسيقي شادمهر و ...)بيان چيه؟: اولين دليل يا اهنگ ،كاراي شادمهر نباشه،دومين دليل يا اهنگ كاراي شادمهر نباشه،سوميش كاراي شادمهره.
اين آدم نابغست،اگر قدرشو ميدونستن ميشد به اندازه ي نفت براي كشور اعتبار و درآمد ايجاد كرد.
حالا كم لطفيه به كسي كه به گفته ي خيلي ها(حتي خواننده هايي مثل ابي) :"نابغه ي موسيقي ايرانه" بگيم ويولونيست نيست،كاراش قشنگ نيست،سبك شده،دنبال چيزاي ديگه غير از موسيقيه و.....

amir.l
Friday 28 May 2010, 10:09 AM
به نظر من شاد مهر هم خواننده ی خوبیه و هم همه ی ساز هارو میتونه خیلی عالی بزنه ، اما برای اینکه ما بهش بگیم استاد به نظر من زوووووده.!!!!!!

اردوان صيدمرادي
Tuesday 13 July 2010, 03:37 PM
badak nemizane

\-/om/-/
Thursday 19 August 2010, 01:32 AM
سلام
یه روزی آهنگای دهاتی رو گوش دادم و شادمهرو شناختم و بعد از چند وقت با شنیدن آثارش و دیدن اجراهاش البته از توی فیلم هایی مثل پرپرواز یا دیدن اجراهای آلبوم مسافر به طور تصویری که فک کنم خیلی ها ندیدن دیدن ویدئو کلیپاش و ویدئوی کنسرتاش به هنر و استعداد شادمهر ایمان آوردم.
به نظر من اینکه یه نفر بتونه توی موسیقی مثل شادمهر باشه احتیاج به هوش و استعداد و توانایی بالا توی موسیقی داره.
شادمهر بسیار بسیار زیبا ساز می زنه و سازای زیادی رو هم بسیار زیبا می زنه از جمله ویولون . و گیتار - پیانو - ماندولین - می دونیم که اون موسیقی رو با سنتور و سنتی شروع کرده ساز تخصصیش توی هنرستان ترومپت بوده . یه بار خودش گفت که 16 تا ساز می تونه بزنه و ...
توی آهنگسازی هم که همه اینو میدونن بسیار تکنیکی هست و خیلی زیبا و احساسی کار می کنه.
این از شادمهر
اما در مورد نظراتی که توی این تاپیک خوندم ... دیدم که قرار بود هر کسی نظرشو راجع به شادمهر بگه یه نفر گفته عقیده داره که خوبه یکی گفته چنین عقیده ای نداره یکی گفته شادمهر استاد مسلم ویولونه و حالا یه نفر مخالفت سختی داره که شادمهر استاد نیست. من حرفم با اوناییه که می گن استاد نیست جنگیم ندارم!... اولن که هر کسی نظر خودشو داره و ما موظفیم به نظر بقیه احترام بذاریم و مدام کامنت تحمیلی ندیم تا به زور بگیم که همونه که ما می گیم. اگه کسی نظری داره یه بار می گه که ولی به نظر من استاد نیست و نمی جنگه... به نظر من کافی بود بگید شادمهر خوب ویولون می زنه ولی عالی نیست تا اینکه به زور بگید نظر شما اشتباهه و اون استاد نیست. وقتی اینو بگید دیگه همه می فهمن که فک نمی کنید استاده !به نظر یکی هست به نظر یکی نسیت. استاد بودنم یه چیز نسبیه شادمهر نسبت به خیلی از آدمای دنیا واقعا استاد ویولونه و به نظرم بتونه خیلی قطعه ها رو به خوبی و زیبایی اون جوری که مردم واقعا لذت ببرن اجرا کنه.من نمی گم متخصص موسیقی و یا شادمهر شناسم چون موسیقی رو موسیقی دانا می دونن و شادمهرم فقط خدا می شناسه و بس اما اون جوری که من توی این 10 سالی که کارای شادمهرو و مصاحبه هاشو تقریبا همشو پیگیری کردم متوجه شدم شادمهر هنرمند خیلی آرومیه ... آروم به یه معنی خاص... خیلی آدم خاص و مرموزیه و هنوز خیلی از توانایی هاشو به خاطر همین خصوصیتش ندیدیم و واسه همینه که واسه ی خیلی از آدما قابل درک نیست و وقتی یه چیزی واسمون قابل درک نباشه اغلبمون باهاش مخالفت می کنیم! ایرانیا به شادمهر خیلی بد کردن چون شادمهرو درک نکردن و فوری به سمتش موضع بد گرفتن. شاید یه دلیل بزرگ واسه رفتن شادمهر درک نشدن و مخالفتای بی دلیل از روی نشناختن و یا شناختن و حسودی بود .. هر آدمی اگه چنین رفتارایی رو ببینه آسیب می بینه و واسش غیر قابل تحمله ... اما آدم باید زندگیشو به بهترین نحو بسازه و اجازه نده بقیه زیر پا لهش کنن و حق انتخاب و آزادی رو ازش بگیرن این چیزیه که هممون یادمون رفته ... و این شد که شادمهر رفت و خوب کرد که رفت!اما من ایمان دارم که یه روز بر می گرده! شادمهر برای من یک اسطوره س نه فقط به خاطر موسیقی نابش بلکه به خاطر شخصیتش ! هر چند کامل نیست هیچ کس کامل نیست! و خیلی ها ممکنه ازش بدشون بیاد و باهاش مخالف باشن اما خیلی ها هم عاشقشن .
شادمهر برای من استاد مسلم ویولون موسیقی آزادی احساسه!

heifetz
Thursday 19 August 2010, 08:56 AM
[quote=schadmehr;116091]
از هنرجوهاي ويولن بخوايد كه 3 تا ويولونيست نام ببرن: اولي شادمهر نباشه،دومي شادمهر نباشه،سومي شادمهره!

آخه بنده خدا ها کسه دیگه ای رو حتما نمی شناسن که اینو میگن. مثل این میمونه از من بپرسن راننده فرمول1 بگو , منم که نمی دونم می گم اولی شوماخر , اگه نه دومیه و ............:21:

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 10:36 AM
با سلام

کسی نگفت شادمهر استاده
ایشون نابغس
نابغه موسیقی ایران
نه تنها ویالون هر سازی رو به صورت کاملا حرفه ای میزنه شما که ادعات میشه تا حالا ماندولینو از نزدیک دید؟
شادمهر با عجیب ترین سازها کار کرده و با سازاش عجیب ترین صدا ها رو دراورده
اگرم شادمهر مثله یا حقی فقط ویالون میزد بدون شک از پاگانینی هم بهتر بود ولی ایشون هم میزنه هم میخونه هم شعر میگه هم ارنج میکنه نه تنها واسه خودش بلکه واسه ی دیگران
توس ویالون زنی هم با توجه با این چیزایی که گفتم بهترینه حداقل در ایران
در ضمن یه سری به ای تایپک بزن بد نیست میفهمی که ادم فروش افکت نبوده و با سبک شادمهر عقیلی اشنا میشی

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 10:42 AM
شادمهر و سنتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟ :e

خواهشا بگو تو کدوم آهنگش دیدی که سنتی داشته باشه شاید من گوش ندادم !!!

کم کم دارم از عضویت توی این سایت پشیمون میشم فکر نمیکردم اعضاش اینقدر بد موسیقی رو بفهمن
شادمهر عقیلی به مدت 10 سال از 6 تا 16 سالگی موسیقی سنتی کار کرده اونم فقطو فقط به خاطر شناخت بهتر موسیقی بعدش 4 سال کلاسیک بقیشم پاپ
اینم یه اهنگ سنتی از شادمهر که مربوط به شبه رفتنش از ایرانه
شادمهر این اهنگو با مخالف سه گاه شروع میکنه بعد میزنه تو سه گاه

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 10:50 AM
دوست عزیزم من احترام زیادی برای شما قائلم .اما این نوشته ی شما فقط می تونه نظر یک ادم مبتدی باشه.
به نظر شما ایا شادمهر به گرد پای اساتیدی همچون خرم- مرتضوی-کامکار-و .......میرسه!؟
بماند که بهترین اساتید ویولن ایران پرویز یاحقی-اسدالله ملک-حبیب الله بدیعی-تجویدی از دنیاا رفته اند.
به نظر من شادمهر اون طوری که شما تعریف می کنید نیست.
با تعاریف شما فکر کنم شادمهر باید دست پاگانینی رو هم از پشت بسته باشه!!

با عرض معذرت اونا دیگه به تاریخ پیوستن اگه اینطوریه پاگانینی هم از دیوید گرت بهتره
بیاین دید فکریمونو عوض کنیم بچه ها اینه که بخوایم با اهنگای عهد دغیانوس عشق کنیم یه کمی ضایس

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 10:53 AM
ببخشید عزیزانی که میگید شادمهر یک ویلن زن و اهنگ ساز عالیه شما چقدر اهنگ ها و نواهای ویلنه اهنگسازان و ویلن زن های معروف را گوش کرده اید ؟
من فقط شادمهر را یک نوازنده و اهنگساز خوب میدونم نه یک استاد اون هم در زمانی که در ایران بود و حالا هم او یک خواننده و آهنک ساز لس انجلسی مثل بقیه هستش

من به شخصه فقط برای دیدن کارهای ویالون زنهای برتر دنیا ADSL خریدم تا اونها رو با شادمهر مقایسه کنم و دیدم توی بعضی از تکنیکها(مثله اسپیکاتو)شادمهر بهترینه

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 11:03 AM
صد در صد بنظرم رسيد كه بقول ويولن - ام فقط افكت است . من هم فكر ميكنم خيلي زود باشه تا شادمهر را استاد بناميم به خصوص در ويولن.

دوست عزیز اگه به بیژن مرتضویم میگفتی عادتو اجرا کن عین چی میموند شادمهر اینا رو بدون تمرین و ذهنی زده بود توی اون کنسرت شما اگه مقدور هست براتون تمام ویدئوهای اون کنسرتو ببین
در ضمن الگو شادمهر توی ایران بیژن مرتضوی بود منم اگه برم جلوی شادمهر اگه از اون بهترم باشه رو نمیکنم اونم فقط و فقط به خاطر احترام و علاقه ی من به استادم
حرفت کاملا بی منطقه

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 11:05 AM
شادمهر عقیلی استاد بتهون- موزارت - پاگانینی - چند وقت پیش هم یهودا منوهین رفته بود پیشش واسه شاگردی و اینکه تکنیک هاشو یاد بگیره ولی شادمهر اونو قبول نکرده بود . تازه تو موسیقی ایرانی که دیگه نگو بدیعی و یاحقی و .... از حسرت اینکه نتونستند مثل شادمهر ساز بزنن مریض شدند و رحمت خدا رفتند ( روحشون شاد)

لطفا به شادمهر توهین نکنید بنده نمیتونم اینا رو تحمل کنم
لطفا

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 11:11 AM
جناب Amir کاربر حرفه ای :39:
شما که میگید سطح کارای شادمهر افت کرده ببینید توی سال 2009 بهترین اهنگها ی ایرانی و موفق ترین خواننده چه کسی شد بعد این حرفو بزنید
برترین اهنگ شد اهنگ تقدیر سومین اهنگ برترم شد عادت و موفق ترین خواننده ی ایران در سال 2009 شد شادمهر عقیلی حالا شما میگی سطح کار شادمهر اومده پایین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا شک نکنید با البومی که بزودی از شادمهر منتشر میشه و اهنگ جدید ایشون (سفر) دیده شما هم 180 درجه نسبت به شادمهر بر میگرده
در ضمن شمایی که به شدت با شادمهر مخالفید اگرم اطلاعاتتون رو از شامهر بالاتنر ببرید من به شخصه ممنونتون میشه

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 11:29 AM
آخه بنده خدا ها کسه دیگه ای رو حتما نمی شناسن که اینو میگن. مثل این میمونه از من بپرسن راننده فرمول1 بگو , منم که نمی دونم می گم اولی شوماخر , اگه نه دومیه و ............:21:

خوب نابغه کسی که میاد ویالون زن بشه حتما کمه کم 10 نفرو میشناسه
منم اگه میخواستم توی مسابفات فرمول یک شرکت کنم 100% کمه کم 10 نفرو میشناختم

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 11:32 AM
به نظر من شاد مهر هم خواننده ی خوبیه و هم همه ی ساز هارو میتونه خیلی عالی بزنه ، اما برای اینکه ما بهش بگیم استاد به نظر من زوووووده.!!!!!!

چرا زوده؟
چون موهاش هنوز سیاهه؟

heifetz
Thursday 19 August 2010, 11:36 AM
همه چیز قاطی شده متن منو درست نگفتی . اولش ما کاربری به نام شادمهره

amir_shadmehr
Thursday 19 August 2010, 11:43 AM
::.. صدایی که با او موسیقی پاپ در ایران دوباره جان گرفت..::

نمیدونم شما چه دیدی از موسیقی دارید که میگید شادمهر بده بله استادای دیگری هم هستن ولی ایمان جان : king of pop : درس میگن اگه به بیژن مرتصوی میگفتیم عادتو اجرا کنه میموند ما باید یه ذره سطح فکریمونو باز تر کنیم نمیشه چون چارتا نت از ویلون رو بلد باشیم بگیم شادمهر استاد نیست شادمهر یکی از نوابغ موسیقی هست که افتخار ایرانه ولی یکی از کاربرا نمیدونم چه جوری این حرفو زدن گفتن شادمهر یکی از خواننده های لس انجلسیه مثل بقیه پس بیژن مرتصوی هم لس انجلسیه یه ذره دست فکر کنید اهنگایی که استاد با ویلون اجرا کرده مثل Irish-Kurd که واقعا استادانه اجرا کرد یا همین اجرای کنسرت شادمهر و اقای مرتضوی که لینک های دانلودشون همین پایین هست .

شادمهر و بیژن مرتضوی >>>>

Irish-Kurd>>>>

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 12:04 PM
همه چیز قاطی شده متن منو درست نگفتی . اولش ما کاربری به نام شادمهره

درست شد

ghazal_violonist
Thursday 19 August 2010, 08:20 PM
سلام
من اینجا نمی خوام بحث کنم که شادمهر استاد هست یا نیست و نمیگم که شادمهر بهترین ویولونیست تاریخه ولی در این که شادمهر یه نابغست شکی نیست شادمهر تاثیر خیلی زیادی تو موسیقی ما گذاشته خود من قبل از اینکه شادمهر و بشناسم هر آهنگی و گوش میدادم بدون اینکه بدونم آهنگسازش کیه چه سازهایی توش به کار رفته سبکش چیه و .ولی از وقتی طرفدار شادمهر شدم باعث شد که دیگه الکی آهنگیو گوش ندم شادمهر منو عاشق موسیقی کرد باعث شد سبکاو سازهای مختلفو بشناسم الانم که ویولن میزنم دلیل اصلیش شادمهر بوده البته فقط من نیستم خیلیارو میشناسم که فقط به عشق شادمهر به سمت ساز ویولن یا گیتار رفتن پس بهتره یکم واقع بین تر باشیم .

heifetz
Thursday 19 August 2010, 08:23 PM
چشم

KingOFPop
Thursday 19 August 2010, 11:22 PM
سلام
من اینجا نمی خوام بحث کنم که شادمهر استاد هست یا نیست و نمیگم که شادمهر بهترین ویولونیست تاریخه ولی در این که شادمهر یه نابغست شکی نیست شادمهر تاثیر خیلی زیادی تو موسیقی ما گذاشته خود من قبل از اینکه شادمهر و بشناسم هر آهنگی و گوش میدادم بدون اینکه بدونم آهنگسازش کیه چه سازهایی توش به کار رفته سبکش چیه و .ولی از وقتی طرفدار شادمهر شدم باعث شد که دیگه الکی آهنگیو گوش ندم شادمهر منو عاشق موسیقی کرد باعث شد سبکاو سازهای مختلفو بشناسم الانم که ویولن میزنم دلیل اصلیش شادمهر بوده البته فقط من نیستم خیلیارو میشناسم که فقط به عشق شادمهر به سمت ساز ویولن یا گیتار رفتن پس بهتره یکم واقع بین تر باشیم .

درود بر تو ادم فهمیده
حرف دلمو زدی
ببنم من شما رو نمیشناسم؟
غزال؟ادم فروش؟
تو فروم ادم فروش نیستی شما؟

چشم

چی چشم؟

ghazal_violonist
Friday 20 August 2010, 02:08 AM
[QUOTE=KingOFPop;135730]درود بر تو ادم فهمیده
حرف دلمو زدی
ببنم من شما رو نمیشناسم؟
غزال؟ادم فروش؟
تو فروم ادم فروش نیستی شما؟

آره تو فروم آدم فروش هم هستم:21ox66r:

lebas
Friday 20 August 2010, 09:19 AM
سلام به تمام دوستان راستش من اصلا شادمهر رو در ویولون اماتور هم نمی بینم شما نوازنده ویولن ندیدید .

mansoor.violin
Friday 20 August 2010, 09:50 AM
شادمهر اصلا ویولن زدن بلد نیست (یه کم بلده )

کار POP CORN هم همش ا�?کت هست

خیلی بی انصافی

Khashayar
Friday 20 August 2010, 10:32 AM
درود
خوب ببینید شادمهر موزیسین خوبی هست!!!.
شادمهر زمانی که ایران بود از دوستان من بود...ما با هم ساز زدیم و ....
اما ببینید اینجا دوتا مسئله با هم قاطی شده!!!
یکی محبوبیت و یکی تخصص..من میگم شادمهر موزیسین خوبی هست اما میگم بیشتر محبوبیت داره...
شادمهر تا استادی راهی چند ده ساله پیش رو داره...و اگر بخواد به این طریقی که الان کار میکنه ادامه بده حتما مسیرش طولانی تر میشه...
بیاید بدور از تعصب و به صورت تخصصی تر راجع به این موضوع صحبت کنیم...
با هم دشمن نیستیم که....همگی موزیسین هستیم و داریم راجع به یک موضوع تبادل نظر میکنیم..
ببینید نوازندگی شادمهر تو ویولون نوازندگی خوبی هست برای یک جوان به سن او! و الان هم که داره کم کم سنش بالاتر میره...و خوب تجربیاتش بیشتر میشه..
اما ما دو تا بحث داریم توی ویولون ببینید یکی نوازنده بودن یکی ویولونیست بودن!!! این دو تا از نظر لغتی شاید یک معنی بدن اما از نظر مفهومی متفاوت هستند..
ببینید یکی مثل بیژن خیلی ژوست ساز میزنه تکنیک ها رو بسیار خوب ارائه میده و شفاف و تمیز ساز میزنه...
خوب بیژن نوازنده ی خوبی هست تا اینجا ...
اما یکی مثل یا حقی هم ژوست میزنه هم خلاقیت داره و همه چیز رو کامل داره حس و موزیکالیته و .. تو فرنگ مین ویولونیست ویرتئوز !!!
خوب پس میشه به یاحقی گفت استاد و او ویولونیست هست...
اما شادمهر هنوز تا بیژن شدن هم راه بسیار داره...
شما خوب نوازندگی شادمهر رو گوش کنید گاهی بعضی تکنیک ها رو حذف میکنه تا ساده تر کنه قطعه رو ..
پس نظر من اینه که شادمهر نوازنده ی خوبی هست اما تا ویولونیست شدن و بعد از اون ویرتئوز شدن راهی بس ولانی در پیش دارد!!!
امیدوارم این نظرات من موجب سو تفاهمی نشه..
من هم شادمهر رو دوست دارم اما بهتره با منطق و بدور از تعصب و هواداری بحث کنیم..
حالا شما میخوای نظر من رو نقد کنی؟ بسیار عالی با همین طریق و با دلیل آوردن نقد کن ..من بسیار خوش حال میشم...اما نه با تیکه پرانی و دعوا و توهین و ...!!!
پاینده باشید و خرم

KingOFPop
Friday 20 August 2010, 10:44 AM
سلام
دوست عزیز شما میگی شادمهر به پای بیژن نمیرسه در حالی که در این که شادمهر از بیژن خیلی سرتره شکی نیست اینو خوده بیژنم میدونه
یکی از بحثای ما سره ویالون زدنه شادمهره ولی شما صفحات قبلیو اگه دیده باشید متوجه میشید که عده ای فقط دارن تخریب میکنن میگن شادمهر هیچی بارش نیست در حالی که به همه ی ما ثابت شده بهترین موزیسن ایرانی شادمهره
در ضمن شما به بیژن مرتضوی گیتار بدی میتونه صداشو داره؟یا حقی چطور؟ولی شادمهر به نظرم هم ویالونو از اونا بهتر میزنه هم تو سازهای دیگه تخصص داره
شما که میگی بیژن بهتره:تا حالا کاره کلاسیک از بیژن دیدی؟یا نه اصلا تا حالا به عمرش نت کلاسیک زده؟
من وقتی میگم شادمهر بهتره چون میدونم هر سبکیو بلدی از سنتی ایرانی بگیر تا اهنگهای جاز و ایرلندی ولی بیژن و یا حقی فقط در موسیقی سنتی تخصص دارن شادمهرم اگه میخواست تمامه عمرشو صرف سنتی زدن کنه خود یا حقی زنده میشد میگفت من انگشت کوچیکه ی شادمهرم نیستم.البته من برای موزیسین ایرانی احترام خیلی زیلدی قائلم ولی نمیخواستم این حرفا رو بزنم بازم اگه قانع نشدین من مدارکی زیادی دارم که ثابت کنم شادمهر از هر لحاظ بهترینه بدون تعصب!

Khashayar
Friday 20 August 2010, 11:06 AM
درود

خوب نظر من بود...

به همه ی ما ثابت شده بهترین موزیسن ایرانی شادمهره
به من ثابت نشده...شما بهترین رو لطفا تعریف کن...بهترین از چه نظر؟؟ به من ثابت کنید..با دلیل لطفا!

در ضمن شما به بیژن مرتضوی گیتار بدی میتونه صداشو داره؟یا حقی چطور؟ولی شادمهر به نظرم هم ویالونو از اونا بهتر میزنه هم تو سازهای دیگه تخصص داره
خوب ببینید من اگر حرفی بزنم ممکنه ناراحت شید...
توی موسیقی هر کی ساز بیشتری بزنه نشان بر قدرت اون نیست...
تو فرنگ پیانو که ساز عمومی هست!!
یک ساز تخصصی هم نوازنده داره!
و بسته به سلیقه و توانیئی نوازنده میاد ساز دومی هم انتخاب میکنه اما نه برای کنسرت دادن و اجرا!!
اصولا هدف از ساز دوم و پیانو ساز عمومی چیز دیگریست پس این دلیلی بر برتری شادمهر به اونها نیست...

من خاطره ای رو از مرحوم ملک نقل میکنم...
محوم ملک خوب از نوازندگان بسیار خوب سنتور بودن و اسدلله از نوازندگان خوب ویولون...
امرحوم حسن خان سه تار رو به زیبائی می نواختند بسیار زیبا!...
روزی به ایشون میگن استاد چرا یک اجرا نمیزنید با سه تار که انقدر زیبا مینوازید؟
استاد میگه من سازم سنتوره الان اگر بیام اجرای سه تار بزارم پس فردا تو رادیو چطوری تو چشم عبادی نگاه کنم!!!!!
ببینید چیزی که ما الان تو موسیقیمون از دست دادیم همین حرمت هاست...
فرهنگ بدی جا افتاده که هر کسی ساز بیشتری بزنه هنر مند تره در صورتی که اینطور نیست..
استاد شهناز ویولون رو به زیبائی مینواخت...
همین استاد یا حقی ساز های دیگری مثل تار و سنتور هم میزدند...
پس ربطی نداره!!!

شما که میگی بیژن بهتره:تا حالا کاره کلاسیک از بیژن دیدی؟یا نه اصلا تا حالا به عمرش نت کلاسیک زده؟
من وقتی میگم شادمهر بهتره چون میدونم هر سبکیو بلدی از سنتی ایرانی بگیر تا اهنگهای جاز و ایرلندی ولی بیژن و یا حقی فقط در موسیقی سنتی تخصص دارن شادمهرم اگه میخواست تمامه عمرشو صرف سنتی زدن کنه خود یا حقی زنده میشد میگفت من انگشت کوچیکه ی شادمهرم نیستم.البته من برای موزیسین ایرانی احترام خیلی زیلدی قائلم ولی نمیخواستم این حرفا رو بزنم بازم اگه قانع نشدین من مدارکی زیادی دارم که ثابت کنم شادمهر از هر لحاظ بهترینه بدون تعصب!

چه ربطی داره؟ اینطوری که شما میگید یعنی می خواید ثابت کنید موسیقی سنتی ایرانی هیچی نیست و موسیقی کلاسیک برتره...در صورتی که اینطور نیست...

این که میگید شادمهر هر سبکی رو بلده مخالفم باهاش..
من خودم سبک کاریم کلاسیک هست...
بلوز و جاز کار کردم و نوجوانی!
الان موسیقی ایرانی هم کار میکنم ساز های ایرانی رو هم میزنم...
و...
اما هیچ وقت نمیام بگم من همه ی این سبک ها رو بلدم...
بینید اینجا نمیخوایم وارد بحث سبک شناسی بشیم که خیلی طولانی و گسترده هست..
این که شادمهر چند تا اهنگ از این کشور یا اون کشور بزنه و بده براش تنظیم کنن و بخونن دلیل نمیشه که شادمهر همه ی سبک ها رو بلد باشه...
در ضمن فکر کنم شما یا حقی رو نمیشناسید و با سبک کاریش آشنا نیستید که اینطوری میگید بگذریم دفاع از یا حقی به عهده ی آثارش و گنجینه ای که بر جا گذاشته!!!

من نمی خوام قانع یشم هدفم از شرکت در این بحث هم قانع شدن نبود هدف این بود که بدون تعصب و به صورت علمی تر این موضوع رو پی بگیریم نه اینکه بیایم احساسی بگیم شادمهر خداوندگاره...

در ضمن اصول موسیقی اینه که شما در یک سبک تمرکز کامل داشته باشید و بتونید تمام جوانب اون سبک رو بسنجید... نه ایکه هی از این شاخه ه اون شاخه بپرید..پس شادمهر اگر از این شاخه به اون شاخه میپره داره اشتباه میکنه..
خوبه در کنار سبک اصلیش به سبک های دیگری هم گریزی بزنه اما تمرکز در سبک اصلی اولین شرط پیروزی هست!
پاینده باشید!

Cellist
Friday 20 August 2010, 11:14 AM
سلام
دوست عزیز شما میگی شادمهر به پای بیژن نمیرسه در حالی که در این که شادمهر از بیژن خیلی سرتره شکی نیست اینو خوده بیژنم میدونه
یکی از بحثای ما سره ویالون زدنه شادمهره ولی شما صفحات قبلیو اگه دیده باشید متوجه میشید که عده ای فقط دارن تخریب میکنن میگن شادمهر هیچی بارش نیست در حالی که به همه ی ما ثابت شده بهترین موزیسن ایرانی شادمهره

مشکل شما اینه که شادمهر رو با چند تا نوازنده ایرانی عامه پسند مقایسه می کنید،اگه با چند تا نوازنده ایرانی معروف(مثلا اعضای ارکستر سمفونیک) یا چند تا نوازنده خارجی مقایسه کنید،اون موقع متوجه میشید که تفاوتشون از زمین تا آسمونه!

KingOFPop
Friday 20 August 2010, 11:18 AM
ببینید دوست من ،من یه جمع اوری کلی کنم از حرفام :
1_اول اینکه بهترینی توی هیچ سبکی وجود نداره هر کس با توجه به علاقش میزنه شادمهر عمرا نمیتونه مثه بیژن بزنه بیژنم عمرا نمیتونه مثه شادمهر بزنه
2_شادمهر از این شاخه به اون شاخه نپریده فقط خواسته پایه های موسیقیش رو برای رسیدن به پاپ تقویت کنه اول سنتی کار کرده بعد کلاسیک تا رسیده به پاپ
3_درمورد استاد یا حقی قبول دارم زیاده روی کردم روحش شاد من کی باشم که بخوام اسمه ایشونو حتی به زبون بیارم
4_شادمهر ساز اصلیش ویالونه ولی در زدن سازهای دیگه هم تبهر خاصی داره من حرفم اینه: اگر شادمهر تمام عمرشو مثله بیژن ویالون میزد از ایشون بهتر بود .
5_در ضمن شادمهر به جز موسیقی و تنظیمو شاعریو... یه خواننده ی تاپ هم هست
حالا به دور از این بحث ها شما شادمهرو موفق ترین موزیسین ایرانی میدونید یا نه؟کاریم به بیژنو یاحقیو اینا نداریم

این که شادمهر چند تا اهنگ از این کشور یا اون کشور بزنه و بده براش تنظیم کننشادمهر خودش واسه اینو اون اهنگ تنظیم میکنه عمرا کسی این اهنگارو براش تنظیم نمیکنه خودش تنظیم میکنه

حرف اخر من Level شادمهر خیلی خیلی از اشخاصی که نام بردن بالاترست شاید تو ویالون نباشه ولی در کل از همه ی موزیسین های ایرانی بالاتره شادمهرو باید با موزیسن های اروپایی و امریکایی مقایسش کنیم قبول دارید؟

hadi_e
Friday 20 August 2010, 12:28 PM
با سلام خدمت همه ی دوستان عزی و گلم مثل اینکه بحث اینجا خیلی داغه
خیلی خوبه ما به چنین بحث هایی برای موسیقی و استاد های موسیقی خودمون نیاز داریم البته به دور از تعصب و توهین و تیکه پرانی به دوستان دیگه
خب پس من هم نظرم رو بدون تعصب بیان میکنم
دوستان ببنید اینکه ساز اصلی و حرفه ای شادمهر چیه که معلومه ویالونه شادمهر از هشت سالگی ویالون زدن رو به صورت حرفه ای شروع به آموختن کردو به گفته ی خودش به این دلیل این ساز رو به عنوان ساز حرفا ایش انتخاب کرده اینه که نواختن این ساز خیلی دشواره
خب شادمهر یک گیتاریست خیلی خوبی هم هست تا اونجایی که بازم به گفته ی خودش این ساز رو بدون استاد و فقط از روی نگاه کردن به دست استادای دیگه آموخته
در مورد ساز شناسی و موسیقی و ترکیب سبک هم شادمهرخیلی عالی ظاهر شده تا اونجایی که تونسته دکترای موسیقی توی دانشگاه یونین کانادا رو دریافت کنه پس اون از نظر سواد موسیقی چیزی از یک استاد کم نداره
همچنین شادمهرنواختن انواع سازها رو بلده مثل ساز دهنی و سازهای دیگه ای که دوستان در بالا به اون اشاره کردن
پس تا اینجا میشه اون رو یکی از نوابغ موسیقی به حساب بیاریم
و اما بحث استاد بودن یکمی متفاوته با نابغه بودن
ببینید دوستان یه مثال میزنم رتبه اول کنکور یا رتبه ی اول المپیاد ریاضی یک نابغه است این رو که دیگه فکر کنم همتون قبول دارید اما یک رتبه اول نمیتونه استاد ریاضیات و استاد شیمی و استاد ادبیات و .... باشه چون استاد به فردی میگن که توی یک زمینه خاص فعالیت حرفه ای کرده باشه
البته هر کسی استاد رو یه جوری توصیف میکنه اما من خودم به کسی میگم استاد که توی یک زمینه ی خاص بتونه کارایی انجام بده که از دست هر کسی بر نیاد
من شادمهر رو توی زمینه ی ویولن و موسیقی استاد میدونم چون اگه بخوایم در نظر بگیرم الان حدودا سی ساله که به صورت حرفه ای داره ویولن میزنه اما این یکمی اغراقه که ما بیایم شادمهر رو استاد همه چی بیان کنیم

hadi_e
Friday 20 August 2010, 12:43 PM
و اما در مورد دوستانی هم که گفته بودن شادمهر اصلا کار فاخری توی زمینه موسیقی تا به حال نداشته بهتره بگم به این دو تا آهنگ مراجعه کنندتا متوجه بشند آیا شادمهر کار فاخری داشته یا نه؟
نازانگشتا ( خشایر اعتمادی ) و غزلک (سعید شهروز )
و اما یکی از دوستان گفته بود که کاش همه ی جوانان ما مثل شادمهر باشند و من هم این جمله رو تایید میکنم چون شادمهر در اوج سختی نوازندگی رو یاد گرفته و تقریبا میشه گفت بدون هیچ امکاناتی و توی این راه سختی های فراوانی کشیده و این خودش خیلی پشت کار میخواد
و اما در مورد رفتنش از ایران هم بالاخره شادمهر پس از بی مهری های فراوان از سوی وزارت ارشاد و شورای موسیقی و به دنبال مجوز نگرفتن آلبوم آدم و حوا و همچنین ممنوع الصدا و تصویر شدن علی رقم میل باطنی اش تصمیم به ترک وطن گرفت

با آرزوی موفقیت روزافزون برای
شادمهر عقیلی
ستاره ی موسیقی پاپ ایران

hadi_e
Friday 20 August 2010, 02:45 PM
ببینید دوستان بهتره که یکمی بحث رو عوض کنید و به جای مقایسه ی استاد های موسیقی با هم بیایم در مورد استاد بودن و کار هایی که داشتند بحث کنیم
دوستان یک بار دیگه به اسم تاپیک توجه کنند این تاپیک در مورد ویولن شادمهره نه مقایسه ی شادمهر با استاد یاحقی یا بیژن مرتضوی و بقیه ی استاد های دیگه

کاش هنوز در وطن بودی کاش میتوانستم اجرای زیبایت را از نزدیک مشاهده کنم

KingOFPop
Friday 20 August 2010, 02:49 PM
واقعاً که...
شادمهر از بیژن بهتره؟؟؟؟؟؟ خود بیژن هم میدونه؟؟؟؟ واقعاً جالبه. شما رو چه حساب این حرف رو میزنی؟ لطفاً جواب منو بده.
بیژن مرتضوی پیانو گیتار سازهای کوبه ای اکثر سازهای زهی و ایرانی رو میزنه. خیلی بهتر از شادمهر...
آهنگ کلاسیک از بیژن آرامش قبل از طوفان، طوفان، زوربا و...
اینقدر شاءن استاد یا حقی رو پایین نیارید.
منتظر مدارک هستیم...

اینی که بیژن کلاسیک نمیدونه یه چیزه طبیعیه دوست من شما هم داری با دید هواداری این حرفو میزنی
والا من که میگم شادمهر پیانو میزنه همه دیدن ولی کسی بیژنو با پیانو ندیده گیتار که دیگه یه چیزه خنده داره
در باره ی استاد یا حقی معذرت خواستم دوست من
در چه زمینه ای مدرک میخواین لطفا بگید؟

KingOFPop
Friday 20 August 2010, 03:03 PM
بذارین من یه چیزی بگمو برم:
بیاین منصف باشیمن دوستان من خودم بیژنو دوست دارم ولی ببینید زندگی دشواری که شادمهر در کودکی داشته کجا بیژن داشته؟
شادمهر توی ایران کارشو شروع کرده در زمان بعد از انقلاب ، بیژن توی امریکا و در ازادیه کامل از لحاظ سبکش و عقیدش
شادمهر الان از بیژن 20 سال کوچیکتره و 5 سالم دیرتر از بیژن ویالون زدنو شروع کرده این یعنی 25 سال اختلاف هنری
پس خودمونیم نمیتونیم بگیم که شادمهر از بیژن بهتره؟
بدون تعصب جواب بدین خواهشا

amir_shadmehr
Friday 20 August 2010, 03:15 PM
من با دوستمون اقا هادی موافقم لطفا نگاهی به موضوع تاپیک بندازید الان بحث سر اینه که ویلونی که شادمهر میزنه چه طوریه به حد استادی میرسه بعضی ها دیگه دارن اغراق میکنن تا جایی که یک از دوستان گفت که شادمهر ویلون زدن بلد نیست این دیگه خنده دار ترین حرفی بود که شنیدم تا اونجایی که ما میدونیم شادمهر کلی ساز بلده بزنه ولی ویلونو حرفه ای کار میکنه و میشه گفت در حد استاد ویلونه ولی نه استاد خیلی بزرگ چون خیلی راه داره یه استاد بزرگ برسه ولی با این سنی که شادمهر داره تا چند سال دیگه خیلی بزرگ تر از استادای موسیقی نه تنها ایران بلکه تو اسیا و جهان میشه این موضوع زیاد بعید یا دور نیست و میتونه به این مقام هم برسه بهتره یه کم از بحث طرفداری و مخالفت بیجا دور شیم نمیشه چون شما از شادمهر خوشتون نمیاد بگید شادمهر ویلون زدن بلد نیست شادمهر نه تنها ویلونو میتونه تو سبک سنتی بزنه میتونه تو سبکهای دیگه هم بزنه و این یه کم به استادی تو ویلون نزدیک میکنه دیدم یکی گفته بود که مثلا استاد شیمی باید تخصصی کار کنه بله اقای مرتضوی تو سبک سنتی استاد بزرگی هست ولی شادمهر تو زمینه ساز ویلون تخصصی تر تو همه زمینه های این ساز مثل کلاسیک و سنتی و ... کار کرده و میتونه به طور عالی بزنه پس تخصصش تو این ساز بیشتر و میشه گفت شادمهر استاد ویلونه

\-/om/-/
Saturday 21 August 2010, 12:33 AM
با سلام خدمت همه ی دوستان عزی و گلم مثل اینکه بحث اینجا خیلی داغه
خیلی خوبه ما به چنین بحث هایی برای موسیقی و استاد های موسیقی خودمون نیاز داریم البته به دور از تعصب و توهین و تیکه پرانی به دوستان دیگه
خب پس من هم نظرم رو بدون تعصب بیان میکنم
دوستان ببنید اینکه ساز اصلی و حرفه ای شادمهر چیه که معلومه ویالونه شادمهر از هشت سالگی ویالون زدن رو به صورت حرفه ای شروع به آموختن کردو به گفته ی خودش به این دلیل این ساز رو به عنوان ساز حرفا ایش انتخاب کرده اینه که نواختن این ساز خیلی دشواره
خب شادمهر یک گیتاریست خیلی خوبی هم هست تا اونجایی که بازم به گفته ی خودش این ساز رو بدون استاد و فقط از روی نگاه کردن به دست استادای دیگه آموخته
در مورد ساز شناسی و موسیقی و ترکیب سبک هم شادمهرخیلی عالی ظاهر شده تا اونجایی که تونسته دکترای موسیقی توی دانشگاه یونین کانادا رو دریافت کنه پس اون از نظر سواد موسیقی چیزی از یک استاد کم نداره
همچنین شادمهرنواختن انواع سازها رو بلده مثل ساز دهنی و سازهای دیگه ای که دوستان در بالا به اون اشاره کردن
پس تا اینجا میشه اون رو یکی از نوابغ موسیقی به حساب بیاریم
و اما بحث استاد بودن یکمی متفاوته با نابغه بودن
ببینید دوستان یه مثال میزنم رتبه اول کنکور یا رتبه ی اول المپیاد ریاضی یک نابغه است این رو که دیگه فکر کنم همتون قبول دارید اما یک رتبه اول نمیتونه استاد ریاضیات و استاد شیمی و استاد ادبیات و .... باشه چون استاد به فردی میگن که توی یک زمینه خاص فعالیت حرفه ای کرده باشه
البته هر کسی استاد رو یه جوری توصیف میکنه اما من خودم به کسی میگم استاد که توی یک زمینه ی خاص بتونه کارایی انجام بده که از دست هر کسی بر نیاد
من شادمهر رو توی زمینه ی ویولن و موسیقی استاد میدونم چون اگه بخوایم در نظر بگیرم الان حدودا سی ساله که به صورت حرفه ای داره ویولن میزنه اما این یکمی اغراقه که ما بیایم شادمهر رو استاد همه چی بیان کنیم
و اما یکی از دوستان گفته بود که کاش همه ی جوانان ما مثل شادمهر باشند و من هم این جمله رو تایید میکنم چون شادمهر در اوج سختی نوازندگی رو یاد گرفته و تقریبا میشه گفت بدون هیچ امکاناتی و توی این راه سختی های فراوانی کشیده و این خودش خیلی پشت کار میخواد
و اما در مورد رفتنش از ایران هم بالاخره شادمهر پس از بی مهری های فراوان از سوی وزارت ارشاد و شورای موسیقی و به دنبال مجوز نگرفتن آلبوم آدم و حوا و همچنین ممنوع الصدا و تصویر شدن علی رقم میل باطنی اش تصمیم به ترک وطن گرفت

با آرزوی موفقیت روزافزون برای
شادمهر عقیلی
ستاره ی موسیقی پاپ ایران

کاملا موافقم.
اما متاسفم واقعا متاسفم برای کسایی که خیلی بی رحمانه قضاوت می کنن و منم نمی دونم چرا و دلمم نمی خواد اسمشو حسودی بذارم چون یکی از بدترین های دنیا حسودیه !!!
همیشه برای یه آدم بی نظیری مثل شادمهر بی مهری های این چنینی هست چه اون موقع که توی ایران بود و باعث رفتنش شد و چه حالا که توی لس آنجلس هست و اونجا هم بازم داره از خیلیا بی مهری می بینه!:12::33:
ایشالا خدای بزرگ بهش صبرشو هم می ده!
اما خدا رو شکر کسایی که به هنر و استعداد شادمهر ایمان دارن خیلی زیادن و حاضرن واسه موفقیت شادمهر از جون مایه بذارن!
با شادمهر تا همیشه
زنده باد شادمهر:53:

\-/om/-/
Saturday 21 August 2010, 01:44 AM
آهان راستی یه چیز دیگه حالا که اینجوریه اسم استاد هم واسه شادمهر کمه ... فرا استاد شادمهر عقیلی.

BaBak_ParSian
Saturday 21 August 2010, 03:26 AM
دوستان شما همنوازی شادمهر م بیزن رو نگاه کنید ببینید زمین تا اسمون از لحاظ کیفی با هم فرق دارند بیزن خیلی سرتر و مسلط تره البته باید دید به مرور زمان که شادمهر به کجا برسه

heifetz
Saturday 21 August 2010, 08:56 AM
امان از تعصب
ما میگیم ویولن , شما میگی کی 20 تا ساز مثل شادمهر میتونه بزنه .
کسی مثل اویستراخ به مقامی از رهبری ارکستر میرسه که دید از نوازندگی ویولن داره دور میشه و ترجیح داد رهبری رو کنار بزاره. سریع نخواهید جواب دیگران رو بدید لطفا کمی منطقی.

schadmehr
Saturday 21 August 2010, 12:05 PM
[quote=schadmehr;116091]

شما هنرجوي فرمول 1 هستي عزيز من؟!
كه ميخواي بقيه رو بشناسي؟!
اگه ميرفتي رانندگي فرمول 1 ياد ميگرفتي اونوقت،مونتويا،؛پيتر رايس و هزار نفر ديگه و هم رديف ميكردي.
كسي كه مياد ويولن ياد بگيره حتما چندتا نوازنده رو ميشناسه.
فقط "-----" اندازه قبل از صحبت در مورد كسي مثل شادمهر فكر كن.

schadmehr
Saturday 21 August 2010, 12:07 PM
سلام به تمام دوستان راستش من اصلا شادمهر رو در ویولون اماتور هم نمی بینم شما نوازنده ویولن ندیدید .

تو خوبي!

KingOFPop
Saturday 21 August 2010, 12:24 PM
دوستان شما همنوازی شادمهر م بیزن رو نگاه کنید ببینید زمین تا اسمون از لحاظ کیفی با هم فرق دارند بیزن خیلی سرتر و مسلط تره البته باید دید به مرور زمان که شادمهر به کجا برسه

دوست من پستهای قبلی رو بخون توی اون جواب یه چنین سوالی رو دادم
ایا اگر بیژن مرتضوی بیاد یکی از اهنگهای شادمهرو(مثلا عادت) با شادمهر بزنه بدون تمیرین ایا از شادمهر بهتره میزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ابدااااااااااااااا
شادمهرم میگه منو بیژن این اهنگارو بدون هیچ تمرینی اجرا کردیم و شما مطمئن باشید که شادمهر از خودش مطمئنه که میاد یه چنین کاری رو میکنه

schadmehr
Saturday 21 August 2010, 12:24 PM
شما ها همتون به حرفايي كه توي اين تاپيك زدين اعتقاد داريد؟!
يعني شادمهر اينقدر كاراش ضعيفه؟!
- سوال كرديد از هنرجوهاي ويولن آموزشگاهتون،يا بقيه ي هنرجوهاي استادتون؟
اولي نوازنده شادمهر نبود؟ دومي شادمهر نبود؟سومي شادمهر نبود؟
- از بهترين آهنگهاي ويولني كه شنيدند،اولي ستاره شادمهر نبود؟دومي ستاره شادمهر نبود ؟سومي ستاره شادمهر نبود؟
تا وقتي افكار موزيسينهاي مملكت ما اينجوريه،بايد امثال شادمهر از اينجا برن.
درمورد استيل ايستادن بي‍ژن(من به ايشون ميگم سلطان مرتضوي)،شما تا حالا كتاباي ويولن نديديد فكر كنم.
ميگيد بي‍ژن از شادمهر بهتر وا مي ايسته(!) و ساز ميگيره؟!
اول كتابهاتون و يه نگاه بندازيد (عكسهاشو!) ببينيد استيلهايي كه اونجا عكسهاش هست شبيه شادمهره يا بيژن؟
من تا جالا 10 تا استاد ويولن ديدم كه همشون ميگن استيل نوازندگي سلطان مرتضوي،اشتباهه.
خودتونم اجراهاشو يه نگاه بندازيد اگه منصف باشيد متوجه ميشيد.
بيژن عاليه و من عاشقشم.بي اندازه كاراشو دوست دارم. ولي خود بيژن مرتضوي ميگه"شادمهر،نابغه ي موسيقي ايرانه" كه اين لقب و از بعد حرف بيژن توي تيزر كنسرتهاي شادمهر بهش دادن.
بعد،شما ميگيد شادمهر استاد نيست؟!
سلطان مرتضوي يه "ابر استاده" ولي شادمهر و شما حتي ويولنيست نميدونيد!

KingOFPop
Saturday 21 August 2010, 12:26 PM
دوست من این چه حرفیه؟
مگه باید دستش ببینی که قضاوت کنی؟

ولی نباید حداقل یک اهنگ کلاسیک کار کنه؟
من خود استاد ویالونم عشقه بیژن مرتضویه خودش میگه بیژن نه که نخواد کلاسیک بزنه نمیتونه که بزنه

KingOFPop
Saturday 21 August 2010, 01:19 PM
اگه اینطور نباشه نمیشه اسمش رو گذاشت استاد.

اخه خودمونیم واقعا کاره مشکلیه:16:
حالا تو بگو بیژن بدون تمرین میتونه عادتو مثه شادمهر بزنه؟:33:

schadmehr
Saturday 21 August 2010, 01:22 PM
ما نمیگیم کاراش ضعیفه دوست گلم.
فقط شما یکم بیش از اندازه بزرگش میکنید.
آخه مگه میشه شادمهر تو دنیا اول باشه؟
استیل ایستادن بیژن چرا غلط اگه توضیح بدی متشکر میشم.
دوست عزیز یه اشکالی که تو ما هستش (خودمم میگم) اینه که زیادی یه نوازنده رو بزرگ یا کوچیک میکنم. امیدوارم یکم منطقی تر فکر کنیم.

اين همه كتاب آموزش ويولن خونديم.
اول همشون گفتن چجوري بايستيم (پاي چپ جلو و ....).سلطان پاهاشو ضربدري ميذاره و وايما ايسته.نميدونم شايد بخاطر تسلط بيش از حده ولي در كل اشتباه واي مي ايسته(!)
من نگفتم شادمهر توي دنيا اوله. چون ما توي ايرانيم.
ولي ميگم الان شادمهر توي اين زمان،از استادهاي ويولن ايرانه(بيشتر هم منظورم ويولن پاپ و كلاسيك هست،نه سنتي ما).
شادمهر تو سبك خودش،و زمان خودش استاده.(يكي از استادها ست،نه تنها استاد)
اين نظر منه.
قبول نداري دوست عزيز؟
ديگه اين همه كش نديدم بهتره،چون "موزيسين نما" تو تاپيك اومده.
ممنونم از همتون.

KingOFPop
Saturday 21 August 2010, 01:38 PM
اين همه كتاب آموزش ويولن خونديم.
اول همشون گفتن چجوري بايستيم (پاي چپ جلو و ....).سلطان پاهاشو ضربدري ميذاره و وايما ايسته.نميدونم شايد بخاطر تسلط بيش از حده ولي در كل اشتباه واي مي ايسته(!)
من نگفتم شادمهر توي دنيا اوله. چون ما توي ايرانيم.
ولي ميگم الان شادمهر توي اين زمان،از استادهاي ويولن ايرانه(بيشتر هم منظورم ويولن پاپ و كلاسيك هست،نه سنتي ما).
شادمهر تو سبك خودش،و زمان خودش استاده.(يكي از استادها ست،نه تنها استاد)
اين نظر منه.
قبول نداري دوست عزيز؟
ديگه اين همه كش نديدم بهتره،چون "موزيسين نما" تو تاپيك اومده.
ممنونم از همتون.

ممنونم سروش جان
اره بهتره تمومش کنیم :26:
منم خودم بیژنو خیلی دوست دارم ولی نمیدونم چی باعث شد این حرفا رو بزنم:ad
در مورد موزیسن نما هم بیخیال اگه ادم بود اون حرفو نمیزد :46:

BaBak_ParSian
Saturday 21 August 2010, 02:10 PM
البته بی انصافی هم نکنیم شادمهر کارش بد نیست خوب ویلن می زنه ولی بیزن رو همه ی استادهای که در ایران می شناسم از جمله استاد خودم و دیگر نوازنده های ویلن مثل میثم مروستی اهنگاشو تو کنسرت خواجه امیری می زد حتی استا خودم بعد از ردیف اهنگهاشو به شاگرداش اموزش میده خیلیها تو ایران قبولش دارند اهنگشا بعد از بیش از 15 سال هم هنوز ماندگار است کلا نوع ویلن زدنش معرکست شادمهر هم نوازنده ی خوبیه ولی با بیزن خیلی اختلاف داره چیزی که فکر کنم خود شادمهر هم قبول داشته باشه

amir_shadmehr
Saturday 21 August 2010, 10:45 PM
حالا هم با ذکر یک صلوات سایت رو ترک کنید :10::bh:bg:124::ba

mansoor.violin
Saturday 21 August 2010, 10:54 PM
دوستان

یه سر زندگی نامه شادمهر رو بخونید ببینید تو چهخ شرایطی نوازنده و خواننده و آهنگساز شد
این در حالی بود که قربانی تموم این خواننده هایی شد که الان دارن تو ایران می خونن
چون اگه شادمهرنمیرفت و همه رو سر خورده میکردن موسیقی رشد نمیکرد
شادمهر نابغه ی موسیقی ایرانی
چهره ی ماندگار موسیقی ایرانه
پس من و شما در سطحی نیستسم که بخوایم در مورد ویلونش نظر بدیم
چند دقیقه از کنسرت های شادمهر رو که توش ویلون میزنه نگاه کنید
میفهمید این شادمهر نابغه ی ما واقعا در نوع خودش نظیر نداره
عاشقشم(پسرم ها)

schadmehr
Sunday 22 August 2010, 01:35 AM
حالا هم با ذکر یک صلوات سایت رو ترک کنید :10::bh:bg:124::ba

:m
الهم صل علی محمد و ال محمد
:m
همه با هم رفیقیم!

amir_shadmehr
Sunday 22 August 2010, 03:47 PM
هنوز که ترک نکردید :ba

mansoor.violin
Monday 23 August 2010, 10:35 PM
هنوز که ترک نکردید :ba

من پا برجام

نه

ما پربا جاییم و پشت سایت واستادیم

Mehdi_violin
Thursday 26 August 2010, 12:52 AM
نكته:هج وقت دونفر رو مقايسه نكنيد
بلاخر يكي بايد با ديكر يه فرقي كنه يا نه .اكه نكن كه هر دو يكي ميشن
بعضي جيزا قابل مقايسه نيست
ما هم رفتيم
الله هم صلي الي محمد وال محمد

hamid_online
Tuesday 12 October 2010, 04:42 PM
در یک کلام
شادمهر زندگیمه
همین

spranjbar
Thursday 25 November 2010, 02:00 PM
سلام سل وحشي رو ببينيد همين نشون ميده شادمهر هم تكنيك خيلي بالايي داره هم سرعت خيلي زياد من وقتي نت سل وحشي رو نشون استادم دادم دهنش باز موند

mheydari
Monday 10 January 2011, 01:56 PM
سلا م به همگی
موضوع تاپیک و نظرای بچه ها خیلی جالبه
من با وجود اینکه همه آهنگای شادمهر به دلم میشینه و خیلی دوستش دارم ولی با دوستان موافقم که نمی شه بهش گفت استاد شادمهر. شادمهر آهنگساز بزرگیه قبول دارم و از ویولن تو کاراش خیلی خوب استفاده می کنه و خیلیم به کارش وارده ، اما حتی از اساتید بزرگ ویولن ایران هم که بگذریم همین الان هم خیلی ها داخل و خارج از ایران هستن که خیلی خیلی حرفه ای ترن. اینکه شادمهر پر طرفداره درست قطعاتش خیلی زیباس درست ولی نمیشه ازش یه ویولونیست افسانه ای ساخت. تنها چیزی که در موردش میشه گفت اینه که تو موسیقی پاپ ایران یکی از بهتریناس.

ali_vvv
Wednesday 12 January 2011, 09:42 PM
امیر جان مالاریا گفته که دلیلش رو

ولی من باهات موافق نیستم مالاریا

شادمهر به هیچ وجه توی این کارایی که گفتی در حد استاد نیستش .
فراموش نكنيد كه بيژن مرتضوي فقط از شادمهر در خواست كرده كه روي صحنه كنارش ساز بزنه(ابي-مهستي-ليلا فروهر-جمشيدو ....كساني هستند كه شادمهر واسشون اهنگ ساخته.ببخشيد ادم بايد ديگه چي كار كنه كه بهش بگن استاد؟)ياسه كبود.علامته سوال-پر پرواز-ستاره-مسافر-رفتيو نوشتي كه از...-پاپ كورن-محال-ادم فروش-ژينا-تقدير-عادت-ديگه يه نفر چنتا اهنگه شاخ بايد بسازه كه بهش بگن استاد؟با اين همه وقتي امير قاسمي به شادمهر گفت تو همه ي ساز ها رو حرفه اي ميزني گفت من فقط اداي اساتيدو(بديعي-يا حقي-ملك-بيژن-خرم-فرجاد-فسا زاده-ظهيرديني....)در ميارم.ادم بايد اول بايد فروتن باشه بعد استاد.

MasihaOnline
Sunday 16 January 2011, 04:37 PM
vase Ostad shodan sen o sal mohem nist
Kasi k betoone b in zibaei Ahang besaze shayesteye ostad boodane

be nazare man Shad mehr MAHSHARE

alireza_talieh
Sunday 16 January 2011, 05:33 PM
سلام دوستان من زياد وقتتونو نمي گيرم
ببخشيدا شما روي چيزايي بحث مي كنين كه ادم خندش مي گيره من ويولون زن خوبي نيستم ولي اينو مي دونم كه من كه 2 و 9 ماهه كه بدون استاد ويولون مي زنم و آرشه كشي من باعث مي شه كسي گريه كنه بيژن و شادمهر ديگه جاي خود دارن تقليد كردن كار سختي نيست داشتن متد سخته يه ويولونسيت براي اينكه بخواد قدرت خودشو نشون بده بايد متد يا اتود داشته باشه نمي دونم منظورم رو مي تونم برسونم يا نه همونطور كه يكي از آهنگهاي بيژن رو كه تا به حال نشنيده ايد و وقتي كه اون آهنگ رو مي شنويد بدون اينكه به اسم نوازنده اش نگاه كني درجا مي فهمي كه نوازدش بيژنه و اين يعني قدرت؛ يعني بيژن چنان قدرتي در ويولون بدست آورده كه شما چگونگي حركتش انگشتاش رو گريف رو مي شناسيد و اين همان متد يا اتود هستش و همينطور شادمهر من مطمئنم كه دوستداران شادمهر هم هرجا آهنگ ويولون شادمهر رو بشنوند درجا مي فهمند كه نوازدش شادمهره ببخشيد يه كم بيسوادم ولي شايد تونستم منظورمو برسونم.

mheydari
Monday 17 January 2011, 09:02 AM
ببخشيدا شما روي چيزايي بحث مي كنين كه ادم خندش مي گيره من ويولون زن خوبي نيستم ولي اينو مي دونم كه من كه 2 و 9 ماهه كه بدون استاد ويولون مي زنم و آرشه كشي من باعث مي شه كسي گريه كنه بيژن و شادمهر ديگه جاي خود دارن تقليد كردن كار سختي نيست داشتن متد سخته يه ويولونسيت براي اينكه بخواد قدرت خودشو نشون بده بايد متد يا اتود داشته باشه نمي دونم منظورم رو مي تونم برسونم يا نه همونطور كه يكي از آهنگهاي بيژن رو كه تا به حال نشنيده ايد و وقتي كه اون آهنگ رو مي شنويد بدون اينكه به اسم نوازنده اش نگاه كني درجا مي فهمي كه نوازدش بيژنه و اين يعني قدرت؛ يعني بيژن چنان قدرتي در ويولون بدست آورده كه شما چگونگي حركتش انگشتاش رو گريف رو مي شناسيد و اين همان متد يا اتود هستش و همينطور شادمهر من مطمئنم كه دوستداران شادمهر هم هرجا آهنگ ويولون شادمهر رو بشنوند درجا مي فهمند كه نوازدش شادمهره ببخشيد يه كم بيسوادم ولي شايد تونستم منظورمو برسونم.
من با شما موافق نیستم دوست عزیز . فکر کنم اکثر شرکت کنندگان تو این تاپیک با من هم عقیده اند که آهنگها و نوازندگی شادمهر و بیژن مرتضوی واقعا دلنشینه اما اینکه ما سریعا آهنگای اونا رو تشخیص میدیم به این مربوطه که هر کدوم از آهنگسازا و نوازنده ها به روش ها، گام ها و تکنیک های خاصی علاقه دارن و آهنگاشون رو بر اون اساس می سازن. اما نوازندگی ویولن فقط این چیزی نیست که که تو آهنگ این دو نفر می بینیم. باید دید اینها چقدر در تکنیکهای مختلف و متعدد ویولن تبحر دارن. آیا واقعا می تونن مثل یه نوازنده کلاسیک خوب قطعات بسیار پیچیده و دشوار
رو هم عالی بنوازن یا نه؟

schadmehr
Monday 17 January 2011, 06:59 PM

من با شما موافق نیستم دوست عزیز . فکر کنم اکثر شرکت کنندگان تو این تاپیک با من هم عقیده اند که آهنگها و نوازندگی شادمهر و بیژن مرتضوی واقعا دلنشینه اما اینکه ما سریعا آهنگای اونا رو تشخیص میدیم به این مربوطه که هر کدوم از آهنگسازا و نوازنده ها به روش ها، گام ها و تکنیک های خاصی علاقه دارن و آهنگاشون رو بر اون اساس می سازن. اما نوازندگی ویولن فقط این چیزی نیست که که تو آهنگ این دو نفر می بینیم. باید دید اینها چقدر در تکنیکهای مختلف و متعدد ویولن تبحر دارن. آیا واقعا می تونن مثل یه نوازنده کلاسیک خوب قطعات بسیار پیچیده و دشوار
رو هم عالی بنوازن یا نه؟

بنظر من که احساس خیلی خیلی موثره توی ویولن،مثلا آهنگایی که بیژن و سامویل یروینیان(سولیست گروه یانی) هردوشون زدن و گوش کنید،سامویل با اینکه قدرت و مهارت بینهایت زیادی داره(که بنظرم یکی از بهترینهای تاریخ ویولن دنیاست) نتونسته با احساس زیبای بیژن بزنه.
قبول دارم که ساموئل یروینیان خیلی خیلی خیلی بهتر از بیژنه(فکر میکنم همتونم قبول دارید) ولی احساس ایرانیه ویولن بیژن یه چیز دیگست که ساموئل نتونسته تا حد بیژن بهش برسه.
من خودم عاشق شادمهرم و بقول این دوستمون هم گیتار و هم ویولن شادمهرو میشناسم، مثلا آهنگ شیرین و فرهاد که اکثرا فکر میکردن و میکنن واسه شادمهره،من از نواخت ویولنش مطمئن شدم که کار شادمهر نیست.
بنظرم تکنیک و احساس نباید با هم خلط بشن،مهارت و تکنیک باعث اصولی شدن کار میشه و این احساس نوازندست که تکلیف نتهارو مشخص میکنه.
ویولنی که توی عادت شادمهر هست،واقعا آدم و به گریه میندازه،خود شادمهر هم هر وقت میزنه این آهنگو چشماشو میبنده و معلومه که از خود بیخود میشه.
ببخشید اگه طولانی شد.
:21ox66r::violinplay3:

\-/om/-/
Friday 28 January 2011, 10:41 PM
بنظر من که احساس خیلی خیلی موثره توی ویولن،مثلا آهنگایی که بیژن و سامویل یروینیان(سولیست گروه یانی) هردوشون زدن و گوش کنید،سامویل با اینکه قدرت و مهارت بینهایت زیادی داره(که بنظرم یکی از بهترینهای تاریخ ویولن دنیاست) نتونسته با احساس زیبای بیژن بزنه.
قبول دارم که ساموئل یروینیان خیلی خیلی خیلی بهتر از بیژنه(فکر میکنم همتونم قبول دارید) ولی احساس ایرانیه ویولن بیژن یه چیز دیگست که ساموئل نتونسته تا حد بیژن بهش برسه.
من خودم عاشق شادمهرم و بقول این دوستمون هم گیتار و هم ویولن شادمهرو میشناسم، مثلا آهنگ شیرین و فرهاد که اکثرا فکر میکردن و میکنن واسه شادمهره،من از نواخت ویولنش مطمئن شدم که کار شادمهر نیست.
بنظرم تکنیک و احساس نباید با هم خلط بشن،مهارت و تکنیک باعث اصولی شدن کار میشه و این احساس نوازندست که تکلیف نتهارو مشخص میکنه.
ویولنی که توی عادت شادمهر هست،واقعا آدم و به گریه میندازه،خود شادمهر هم هر وقت میزنه این آهنگو چشماشو میبنده و معلومه که از خود بیخود میشه.
ببخشید اگه طولانی شد.
ممنون از شما دوست عزیز ... ولی در مورد ویولون عادت حتما منظورتون عادتی هست که شادمهر جان توی کنسرتاش اجرا می کنه درسته؟ چون اصل آهنگ رو با ویولون نمی زنه اصلش با کلارینت هست!
منم دقیقا موافقم تکنیک و احساس از هم جدان! و شادمهر عزیز توی تکنیک بیسته و توی احساس خدای احساس!

schadmehr
Saturday 29 January 2011, 11:14 AM
ممنون از شما دوست عزیز ... ولی در مورد ویولون عادت حتما منظورتون عادتی هست که شادمهر جان توی کنسرتاش اجرا می کنه درسته؟ چون اصل آهنگ رو با ویولون نمی زنه اصلش با کلارینت هست!
منم دقیقا موافقم تکنیک و احساس از هم جدان! و شادمهر عزیز توی تکنیک بیسته و توی احساس خدای احساس!

آهنگ عادت ويولن نداره؟!!!!!!!!! :39:
مطمئني؟
اونكه اهنگ باهاش شروع ميشه نه ،اول با كلارينت شروع ميشه(مطمئن نيستم همين ساز باشه،چون تو گفتي منم ميگم) ولي بعدش ويولن ميشه،نه؟،اجراهاي عادت كه براي كنسرت هست و گوش كن(اگه نداري از توي امضام دانلود كن)،دقيقا اونجايي كه مدنظر منه(اگه فهميده باشي منظورم كجاست!) عين اهنگه حتي يه ذره هم فرق نميكنه. :26:
بنظر من كه ويولنه.

الان پست و ويرايش كردم،پارت ويولن و كلارينت و دانلود كن،صداي آرشه كشي و توي پارت ويولن متوجه ميشه.
(حجماشون خيلي خيلي كمه،راحت ميشه دان كرد)

كلارينت:

ويولن: (همين 2پارت ويولن وسط آهنگ هم هست) صداي انگشتگذاري هم ميشه شنيد

يه بخش ويولن ديگه:

:violinplay3::21ox66r:

schadmehr
Saturday 29 January 2011, 11:43 AM

اين تيكه هم كه صد در صد باهات موافقم :21ox66r::41:

RaziYeH
Saturday 29 January 2011, 02:07 PM
خوب من فکر نمیکنم خدای احساس باشه چون خیلی منفی میخونه :d
ولی در رابطه با تکنیکش که شکی در آن نیست که Perfect

KingOFPop
Saturday 29 January 2011, 02:16 PM
دوستان راست میگن اهنگ عادت رو با کلارینت (همون قره نی خودمون) زدن اینم عکسش:

بازم اینجا به هنر استاد پی میبریم که کلارینت هم مینوازنه

hani00
Saturday 29 January 2011, 02:55 PM
به نظر من تکنیک شادمهر خوب روبه عالی و احساسش غنی

abbas68
Friday 4 February 2011, 01:00 PM
سلام به تمام شادمهری های عزیز میخواستم بگم بذارین این طرفدارای بیژن سیبیل خوش باشن به نظر من بیژن استاد سیبیل نه استاد ویلن بااون اهنگهای مسخرش...اکثر اهنگاش و که تقلید کرده میخواستم بپرسم با اهنگهای تقلیدیش از شادمهر بهتره؟؟؟‏ ‏((هی ول هی ول داش شادمهر هی ول))‏

abbas68
Friday 4 February 2011, 01:12 PM
سلام به تمام شادمهری های عزیز میخواستم بگم بذارین این طرفدارای بیژن سیبیل خوش باشن به نظر من بیژن استاد سیبیل نه استاد ویلن بااون اهنگهای مسخرش...اکثر اهنگاش و که تقلید کرده میخواستم بپرسم با اهنگهای تقلیدیش از شادمهر بهتره؟؟؟‏ ‏((هی ول هی ول داش شادمهر هی ول))‏

Hapo
Friday 4 February 2011, 01:16 PM
سلام ، به نظر من که شادمهر کارش خيلی توپه ! واقعاً هم گيتارو و هم ويولن رو قشنگ ميزنه و صداشم خاصه !!

Almaseaby
Friday 4 February 2011, 06:42 PM
از نظرمن که شادمهر ویولن رو خوب میزنه ولی عالی نمیزنه اما بازم طرفدارای خودش رو داره منم از بیشتر زده هاش خوشم میاد اما هنوز مونده تا...

schadmehr
Saturday 5 February 2011, 09:08 PM

دوست من بي‍ژن مرتضوي يكي از بزرگان ويولن ايرانه لطفا به كسي توهين نكنيد.
شادمهر روز بروز داره بهتر و بهتر ميشه لطفا با اين جور كارا طرفدارهاي شادمهر و بدنام نكن.

schadmehr
Saturday 5 February 2011, 09:12 PM
دوستان راست میگن اهنگ عادت رو با کلارینت (همون قره نی خودمون) زدن اینم عکسش:

بازم اینجا به هنر استاد پی میبریم که کلارینت هم مینوازنه

همش كلارينت نيست،همون ترتيبيه كه من گذاشتم توي چند پست قبل،براي اطمينان از استادم پرسيدم گفت خيلي گوش ندادم آهنگشو(چون بيشتر بيكلام گوش ميده!) ولي همون چندبار كه گوش دادم خيلي معلومه كه ويولن جواب كلارينت و داره ميده.

شادمهر از هر بند انگشتش يه هنر ميريزه ايمان جان ......:am

mahsa_mv
Saturday 5 February 2011, 09:35 PM
آره واقعا شادمهر تو موسیقی اعجوبست

star_violet
Saturday 5 February 2011, 10:39 PM
همیشه واسه من حس ملاکه. و دنیای هنر و احساس مثبت اونقدر بزرگ و وسیع و عمیقه که کسی جای کس دیگه ای رو نمیگیره... و فکر میکنم ما هم که قدم گذاشتیم تو راه هنر و احساس باید به همه بزرگان احترام بگذاریم، حتی اگه خوشمون نمیاد ازشون
شادمهر علاوه بر هنر و تکنیک خوب، عامل محبوبیت و پیشرفتش از نظر من، توجه به احساس مخاطبینش هست و یه جور نیاز سنجی عاطفی

ghazal_violonist
Monday 28 February 2011, 02:12 PM
شادمهر تو موسیقی واقعا یه نابغست.

\-/om/-/
Monday 9 May 2011, 05:55 PM
آهنگ عادت ويولن نداره؟!!!!!!!!! :39:
مطمئني؟
اونكه اهنگ باهاش شروع ميشه نه ،اول با كلارينت شروع ميشه(مطمئن نيستم همين ساز باشه،چون تو گفتي منم ميگم) ولي بعدش ويولن ميشه،نه؟،اجراهاي عادت كه براي كنسرت هست و گوش كن(اگه نداري از توي امضام دانلود كن)،دقيقا اونجايي كه مدنظر منه(اگه فهميده باشي منظورم كجاست!) عين اهنگه حتي يه ذره هم فرق نميكنه. :26:
بنظر من كه ويولنه.

الان پست و ويرايش كردم،پارت ويولن و كلارينت و دانلود كن،صداي آرشه كشي و توي پارت ويولن متوجه ميشه.
(حجماشون خيلي خيلي كمه،راحت ميشه دان كرد)

كلارينت:

ويولن: (همين 2پارت ويولن وسط آهنگ هم هست) صداي انگشتگذاري هم ميشه شنيد

يه بخش ويولن ديگه:

:violinplay3::21ox66r:

:39:آره انگار الان که دقت کردم می بینم راست می گی:5: چه جالبه!:1::j

schadmehr
Monday 9 May 2011, 09:20 PM
:39:آره انگار الان که دقت کردم می بینم راست می گی:5: چه جالبه!:1::j

عزيـــــزمي،من زندگي كردم با اين آهنگ،تمام زير و بماشو از برم!
يه زماني شب و روزم اين آهنگ بود،الان وقتم كم شده،شبام شده اين اهنگ يعني امكان نداره 1 روز اين اهنگ و گوش ندم.
ممنون كه تو تاپيك گفتي.

ko0shyar
Friday 15 July 2011, 12:34 AM
سلام به همه دوستان
100% با مسعود ناین موافقم شادمهر در نوع خودش بینظیره در اون که هیچ شکی نیست.
حالا میمونه مقایسش با بیژن مرتضوی که اصلا سبک و کارشون باهم کاملا متفاوته پس مقایسشون اشتباهه.
یه سریا هم که انگار با شادمهر خورده قرضی دارنو بیخودی و از روی ... ازش خورده میگیرن به این گروه هم باید بگم یادتون نره شادمهر از بزرگان موسیقی ماست که کاراش مورد تایید همس پیر و جوون و کوچیک و بزرگ از موسیقیدانها نوازنده ها و همه و همه خواهشا با کوچیک بودن دیدتون افتخاراتمون رو کوچیک نکنید و بهش افتخار کنید.

amirfriendship
Saturday 16 July 2011, 04:28 PM
خود شادمهر هم در اون همنوازی که با بیژن داشت اعتراف کرد که نمی تونه مثل بیژن بزنه.بابا بیش از 4 دهه نوازندگی و اهنگسازی و همچنین اساتیدی که بیژن داشت و شادمهر از اونها محروم بوده.استادانی چون پرویز یاحقی، علی تجویدی،حبیب ا... بدیعی،مسعود نوازیان و جهانگیر کامیاب.درسته شادمهر نوازنده خوبیه اما فاصله اش تو تکنیک و نوازندگی از زمین تا اسمونه.

Pathetique
Thursday 4 August 2011, 03:07 PM
بعضی از نظرات عجیب هست اینجا . دوست دارم من رو بی اطلاع از کوچکترین علم از موسیقی فرض کنید ( که البته همینطور هم هست ) ولی باید یه سری واقعیت ها رو قبول کنند دوستان دشمن شادمهر که :

- ویولن دار ایران شادمهر هست البته بهتر بگم استاد شادمهر عقیلی
- توی اوایل تاپیک دیدم که طرف میگه شادمهر گیتاریست هست و از ویولن سرش نمیشه . خوب دوست من شما شادمهر رو تا حالا دیدی یا کاراش رو گوش کردی که این حرفو میزنی ؟ درسته که اون موسیقیدان اروپایی که بعد از شنیدن اتفاقی موزیک "ترس" از استاد تنها چیزی که گفته این بوده که : این گیتار رو فقط یه نابغه موسیقی میتونه بزنه نه کس دیگه .... ولی باید قبول کنیم که استاد در ویولن زدن واقعأ نابغه هست و میتونه اسطوره این ساز در کشور باشه .
- چرا همه چیزو با هم مقایسه میکنیم ؟ من نوعی کار بتهوون رو دوست دارم شما کار موتسارت . حالا همش بیایم دعوا کنیم که این بهتره اون بهتره . بالا بری پایین بیای من بتهوون دوست دارم شما موتزارت و اینکه هر دو نوابغ موسیقی تاریخ هستند .
- بحث پیانو بشه با اینکه از 9 سالگی پیانو رو به صورت حرفه ای زده و فوق العاده پیانیست عالی هست باز هم من میگم بهتر از ایشون توی کشور پیانیست داریم .
- تکنیک ؟ یانی بلد نیست نت بخونه الان چه شده ؟ جز اینه که از بزرگان معاصر هست ؟ ( در ضمن تکنیکی که در شادمهر دیدم در هیچ استادی ندیدم )

درسته من نوازنده نیستم ولی انقدر خوندم که این حرفارو میزنم

عزیزان من بالا برید پایین بیایید استاد شادمهر عقیلی نابغه موسیقی تاریخ ایران هست و افتخار موسیقی این مملکت .... ( بدون تعصب روی استادان بزرگ مثل استاد بنان و .... این خط رو نوشتم )

hbhb
Thursday 4 August 2011, 05:43 PM
بعضی از نظرات عجیب هست اینجا . دوست دارم من رو بی اطلاع از کوچکترین علم از موسیقی فرض کنید ( که البته همینطور هم هست ) ولی باید یه سری واقعیت ها رو قبول کنند دوستان دشمن شادمهر که :

- ویولن دار ایران شادمهر هست البته بهتر بگم استاد شادمهر عقیلی
- توی اوایل تاپیک دیدم که طرف میگه شادمهر گیتاریست هست و از ویولن سرش نمیشه . خوب دوست من شما شادمهر رو تا حالا دیدی یا کاراش رو گوش کردی که این حرفو میزنی ؟ درسته که اون موسیقیدان اروپایی که بعد از شنیدن اتفاقی موزیک "ترس" از استاد تنها چیزی که گفته این بوده که : این گیتار رو فقط یه نابغه موسیقی میتونه بزنه نه کس دیگه .... ولی باید قبول کنیم که استاد در ویولن زدن واقعأ نابغه هست و میتونه اسطوره این ساز در کشور باشه .
- چرا همه چیزو با هم مقایسه میکنیم ؟ من نوعی کار بتهوون رو دوست دارم شما کار موتسارت . حالا همش بیایم دعوا کنیم که این بهتره اون بهتره . بالا بری پایین بیای من بتهوون دوست دارم شما موتزارت و اینکه هر دو نوابغ موسیقی تاریخ هستند .
- بحث پیانو بشه با اینکه از 9 سالگی پیانو رو به صورت حرفه ای زده و فوق العاده پیانیست عالی هست باز هم من میگم بهتر از ایشون توی کشور پیانیست داریم .
- تکنیک ؟ یانی بلد نیست نت بخونه الان چه شده ؟ جز اینه که از بزرگان معاصر هست ؟ ( در ضمن تکنیکی که در شادمهر دیدم در هیچ استادی ندیدم )

درسته من نوازنده نیستم ولی انقدر خوندم که این حرفارو میزنم

عزیزان من بالا برید پایین بیایید استاد شادمهر عقیلی نابغه موسیقی تاریخ ایران هست و افتخار موسیقی این مملکت .... ( بدون تعصب روی استادان بزرگ مثل استاد بنان و .... این خط رو نوشتم )
بزرگ کردن بیخودی یه نفر همون قدر براش مضره که کوچیک کردنش.شادمهر تو موسیقی پاپ ایرانی موزیسین بسیار خوبیه و سازای متعددی رو هم می زنه که باز در سطح پاپ ایرانی عالیه ولی اینکه بگیم اسطوره ویلن در کشوره یا نابغه گیتاره یا پیانیست فوق العاده ای هست رو اصلا نمی شه قبول کرد.حتی تو پاپ ایرانی هم نوازنده های بهتری از اون وجود دارن.ضمنا دلیل اینکه گیتار زدن شادمهر با ویولون زدنش مقایسه می شه مصاحبه خود شادمهره که گفته بود من بیشتر گیتاریستم تا ویولونیست.در کل به نظر من شادمهر اسطوره هست به خاطر مجموع تواناییهایی که داره و حتی از نظر ظاهری هم تمام ویژگیهای یک پاپ استار رو داره ولی اینکه بیایم بگیم تو هر کدوم اونها بهترینه(مثلا بهترین خواننده یا بهترین ویولونیست یا خوشتیپ ترین فرد!) اشتباهه.

Pathetique
Thursday 4 August 2011, 11:21 PM
حرف من هم به صورت کلی بود دوست عزیز.
بله من هم میگم از لحاظ همه چی بخوایم حساب کنیم شادمهر فراتر از موسیقی ما هست و اسطوره هست .
ولی بعضی جاها باید جدا جدا بحث کنیم . مثل ویولن زدن که خوب من شما و هر کسی که توی این موسیقی بوده و هست میدونه که چقدر توانایی داره . مهم گفتن خود شخص نیست مهم اینه که ببینی واقعأ کدومش بهتره .
من یک طرفه قضاوت نکردم ( گفتم که پیانیست های به مراتب بهتر از ایشون هست ) .
از لحاظ تیپ هم خوب توی این ویدئو موزیک آخر مشخصه چه خبر هست و دنیا دست کیه :دی !

بله منم قبول دارم که نباید بگیم استاد شادمهر در ویولن زدن از همه بهتر هست . چون واقعأ هستن کسانی که کسی نمیشناستشون ولی آنقدر توانا هستن که نمیشه از نوازندگیش رد شد . ولی اینو میتونم بگم که برای من ایشون بهترین ویولن زن هستن . درسته ؟

در ضمن یادم رفت بگم که اگه اطلاع داشته باشین ایشون ماندولین دار دنیا هستن . اولین کسی که در این سبک ماندولین رو وارد کرد . ( اگر اشتباه میکنم لینک بدید چون چیزی که من مطالعه کردم این بوده )

Pathetique
Thursday 4 August 2011, 11:56 PM
نه بابا ناراحت چیه داری لطف میکنی راهنمایی میکنی من تازه کار هم دارم استفاده میکنم از صحبتهات .

فکر کنم جفتمون داریم یه حرف رو میزنیم ولی از مسیرهای متفاوت .

هیچوقت شادمهر و بیژن مرتضوی رو نمیشه با منوهین مقایسه کرد همونطور که نمیشه بهترین موزیسین تاریخ ایران رو با بتهوون مقایسه کرد . موتزارت که جای خود داره ....

هرچند با این حرفت که میتونه بزنه یا نه مخالفم چون میتونه بزنه .

نابغه جهانی یه چیزه نابغه ایرانی یه چیز دیگه ....

بازم تکرار میکنم من نمیگم بهترین ویولن زن دنیاست من میگم برای من بهترین و با مهارت ترین ویولن زن هست . هرچند که سطحش در ویولن اصلأ کم و پایین نیست .

مطمئنأ شما خیلی بهتر بیشتر از من از ویولن میدونی و من هم بهت احترام میذارم چون اگه یه روز هم بیشتر از من اسم ویولن رو شنیده باشی از من تازه کار بالاتری ( که همینطوره )

موفق باشید ...

Pathetique
Friday 5 August 2011, 12:26 AM
نه کلی میگم :دی

emgjey
Friday 5 August 2011, 01:14 AM
بنده هم پیرو فرمایشات دوستمون که بزرگان نوازندگی ویالن در دنیا رو نام بردن باید بگم متاسفانه در ایران بزرگ شدن کار سختی نیست. مردم اکثراً ایزوله شدن و از موسیقی روز دنیا نا آگاه هستند. حالا هر کسی هم بیاد یکم از خودش ادا اصول در بیاره همه فکر میکنن بالاتر از این دیگه نداریم تو دنیا. توهین به شادمهر و امثالهم نمیکنم. ولی این ادعاهایی که در موردشون میشه توهین به نوازندگان برتر دنیا است.
عمق این نا آگاهی مردم در حدیه که آشغالی محل ما وقتی میاد آشغالارو ببره آهنگ fur elise پخش میکنه. طرف نفهمیده بتهوون بنده خدا با چه احساسی اینو برای معشوقش ساخته اومده گذاشته اینو برای ماشین زباله جمع کنی. هر چه میکشیم از فقر آموزش و نا آگاهی هست. به قولی ملت ما هیچی نشنیدن.........

Pathetique
Friday 5 August 2011, 01:23 AM
واقعأ من چند روزه فکرم به این مشغوله که چرا باید موزیکی مثل Fur Elise رو بذارن روی ماشین آشغالی ؟ چرا واقعأ ؟

hbhb
Friday 5 August 2011, 01:47 AM
واقعأ من چند روزه فکرم به این مشغوله که چرا باید موزیکی مثل Fur Elise رو بذارن روی ماشین آشغالی ؟ چرا واقعأ ؟

اینجوری به قضیه نگاه کن که بتهوون چه آهنگ ماندگاری ساخته که بعد از 200 سال هر شب تو کشور ما شنیده می شه!:am

hbhb
Tuesday 9 August 2011, 02:15 PM
آهنگ سل وحشی شادمهر به صورت midi

sabab
Tuesday 9 August 2011, 03:55 PM
سلام بچه ها من تازه اومدم به جمعتون یه پست قدیمی دیدم در مورد اهنگ نوازش من تیزر اورنج کانتی که تنظیم شادمهر بود و از فارسی وان پخش شد رو میخواستم این که گذاشته بود کیفیتش کم بود اگه کسی داره با کیفیتشو و بدون صدای تبلیغ لطف کنه برام بزاره این هم ادرس وبلاگم You can see links before reply (You can see links before reply)

shivashakiba
Wednesday 10 August 2011, 11:15 AM
سلام
من یک سال و نیمه که ویولون می زنم، خودم رو درحدی نمی دونم که درمورد کسی که توکارش (اگه استاد نباشه) مهارت داره نظر بدم. فقط میتونم بگم کارای شادمهر خیلی بااحساسه من با آهنگاش زندگی می کنم، البته کارای چند سال اخیرش چنگی به دل نمی زنه...

_RoshanaK_
Wednesday 10 August 2011, 11:28 AM
به نظر من ويولن شادمهر قشنگه.
من كه وقتي صداي ويولن شادمهر رو گوش ميدم احساس ميكنم كه داره با تمام وجود و اوج احساساتش ميزنه.

schadmehr
Wednesday 10 August 2011, 03:11 PM
به نظر من ويولن شادمهر قشنگه.
من كه وقتي صداي ويولن شادمهر رو گوش ميدم احساس ميكنم كه داره با تمام وجود و اوج احساساتش ميزنه.
شادمهر شاید خیلی حرفه ای ویولن نزنه ولی احساسی که تو ویولنش هست آدم و نا بود میکنه:17::17:

SRK
Thursday 17 November 2011, 01:06 AM
عالیههههههههههههههههههههه هههههه

حرف نداره

lohrasebii
Thursday 17 November 2011, 08:33 AM
درود بر دوستان
به نظر من مهم اینه که شادمهر احساسشو می تونه منتقل کنه .

SRK
Thursday 17 November 2011, 05:52 PM
موافقم

hobabe1
Thursday 17 November 2011, 07:02 PM
شادمهررررررررررر عقیلییییییییییی سلطاااااااااانه نخبه موسیقی عالی ویلن عالی همه چی عالی

schadmehr
Sunday 20 November 2011, 09:30 PM
درود بر دوستان
به نظر من مهم اینه که شادمهر احساسشو می تونه منتقل کنه .

موافقم

شادمهررررررررررر عقیلییییییییییی سلطاااااااااانه نخبه موسیقی عالی ویلن عالی همه چی عالی

درود بر همه ی ویولنیستهایی که آخر ِ عشق و احساسن:am

:violinplay3: :21ox66r:

lohrasebii
Monday 21 November 2011, 10:03 AM
درود بر دوستان

اگر قطعه ی چارداش شادمهر رو با چارداش بقیه نوازندگان مقایسه کنیم ، می بینیم که حس شادمهر در این قطعه چقدر ملموسه.

ehsan69A
Sunday 2 June 2013, 07:22 AM
شادمهر بهترين بى نظيرترين اسطوره پاپ شادمهر امپراطور ويالون هست پس دست هيچ کسى رو نميتونيد باهاش مقايسه کنيد شادمهر از همه سرتره شادمهر اوج موسيقى شادمهر افتخار ايران شادمهر عشق
درود و زنده و جاودانه باد استاد شادمهر عقيلى هيچ کسى توانايى مقابله با شادمهر رو نخواهد داشت هيچ کس به گرد پاى شادمهر نميرسه
شادمهر امپراطور ويالون
شادمهر گيتاريست
شادمهر پيانو
شادمهر ماندولين
شادمهر عشق
شادمهر يه استاد بزرگ
درود بر شادمهر کبير .....

rahele_sadeghi
Wednesday 3 July 2013, 12:28 AM
...