PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجهیزات برای ضبط صدای سه تار....کمک

amir3tar70
Friday 28 January 2011, 09:05 PM
سلام به همه دوستان

من دنبال وسیله ای هستم که بتونم با کیفیت صدای سه تارمو ضبط کنم....اگر هرگونه تجهیزات مسه میکروفن یا هر چیز دیگری هست معرفی کنید .... اگر نرم افزار کامپیوتری هم میشناسید حتما معرفی کنید...

mixer
Friday 28 January 2011, 10:22 PM
سلام به همه دوستان

من دنبال وسیله ای هستم که بتونم با کیفیت صدای سه تارمو ضبط کنم....اگر هرگونه تجهیزات مسه میکروفن یا هر چیز دیگری هست معرفی کنید .... اگر نرم افزار کامپیوتری هم میشناسید حتما معرفی کنید...
درود
شما می تونیداز میکروفن های یقه ی استفاده کنید ... قیمت درستی ازش در دستم نیست .
در مورد برنامه هم یه پک دی وی دی از میکس و افکت گذاری و برنامه های میکس و مسترینگ هست که به دلیل تبلیغ و قانون های سایت نمی تونم اینجا اسمش رو بگم اما بگردی تو بازار هست . :26:

amir3tar70
Saturday 29 January 2011, 09:44 AM
چیزی که میخواک بگیرم میخوام از نظر کیفیت سه تار خوب باشه و صدای سه تار تا ریز ترین صداهاشو بگیره....اگه میشه راجع به میکروفون ها و رنج قیمتیشون بیشتر بگید ...
ممنون

AliB
Saturday 29 January 2011, 12:14 PM
تجهیزات صدابرداری ، اگر بخواهیم با استاندارد های این کار باهاش برخورد کنیم، بسیار گرانقیمت هستند و کیفیت بالایی رو طلب می کنند! از میکروفون بگیر تا کابل و کارت صوتی و نرم افزار ضبط و محیط ضبط ! مثلا میکروفون های آ کا جی میکروفون های خوبی هستند و ارزون ترین هاش فکر کنم بالای سیصد تومن قیمت دارن! این میکروفون ها استاندارد و کیفیت بالایی در نسبت سیگنال به نویز و مقاومت در برابر جریان و جذب و ثبت رنج وسیع با کیفیت یکسان از فرکانس ها رو دارن که واقعا هم زمین تا آسمون ضبط با اونها نتیجش متفاوته!
از این که خارج بشیم بنا بر تجربه باید یه میکروفون ساده ی کامپیوتری پیدا کنید که با نویز کم و کیفیت مناسب ضبط کنه ! نرم افزار سادش هم مثلاا جت آدیو خوب ضبط می کنه! بعضی کارت صوتی های آماتور هم نرم افزار ضبط میدن! بهتره کارت صوت آماتور داشته باشی چون صدا های آن برد معمولا نویز دارن! تو این رنج کارت های کریتیو کیفیتاشون خوبه! البته دوستانی که اطلاعات بیشتری درباره ی قطعات دارن شاید بیشتر کمک کنن در زمینه ی برند ها ولی کریتیو جزو خوب هاست!
و محیط هر چه بیشتر ضد پیچش صدا باشه کیفیت کار بهتر خواهد بود!
در مورد میکروفون یقه ای من دو سه سال پیش یکی گرفتم 25 تومن که زیاد ازش راضی نیستم! محدوده ی جذب فرکانسش پایینه و اتفاقا صدای های زیر رو بهتر میگیره که این ضعف بزرگیه و نتیجه رضایت بخش نخواهد بود.
در مورد ضبط هم باید کمی آزمون و خطا کنید تا بهترین حالت با توجه به تجهیزات موجود شما دستتون بیاد.

amir3tar70
Saturday 29 January 2011, 04:00 PM
من بیشتر دنبال یه میکرفون خوب هستم بقیه کارها رو میشه با نرم افزار انجام داد .....
اگه بشه یه میکروفون که بتونه صدا رو با کیفیت خوب بگیره....و رنج قیمتش هم تا 60 70 تومن باشه خوبه

mixer
Thursday 10 February 2011, 10:02 PM
من بیشتر دنبال یه میکرفون خوب هستم بقیه کارها رو میشه با نرم افزار انجام داد .....
اگه بشه یه میکروفون که بتونه صدا رو با کیفیت خوب بگیره....و رنج قیمتش هم تا 60 70 تومن باشه خوبه

درود

طبق گفته های شما و همچنین (قیمت) نتیجه این شد :

اگر در کار شما کیفیت بسیار ارزش بالای داره و قرار هست که با کامپیوتر ، کارهاتون رو ضبط کنید بهتر هست که دو چیز رو حتما مد نظر داشته باشید1- کارت صدای خوب -عالی (SOUND CARD) و
2-میکروفن

اول من یه توضیحی در رابطه با میکروفن ها بدم که میکروفن ها انواع مختلفی دارند ، داینامیک ، استاتیک و دیافراگم دار که خود میکروفن های دیافراگم دار به چند دسته تقسیم میشن که از بحث ما خارج هست و کاری بهش نداریم .

شما گفته بودید که یه میکروفن خوب . معمولا میکروفن های خوب از براند های مختلف هستند و همچنین از نوع دیافراگمی، قیمت های مختلفی دارند اما اکثرا بالای 200 یا 250 هزار تومن هستند که به بودجه شما نمیخوره و همچنین باید کارت صدای مخصوص داشته باشه که مجهز به فانتوم پاور باشه . بگذریم

مدل پیشنهادی من به شما از شرکت بهرینگر و سری C میکروفن ها هست که قیمت هاش زیر 100 تومن بود تا چند مدت پیش ها که قیمت کردم الان کمتر هم شده احتمالا .. .
اگر تصمیم داشته باشید بیشتر هزینه کنید سری B رو انتخاب کنید که قمیت هایی بالای 150 هزار تومان داره
اما باز هم فکر میکنم برای کار شما سری C مناسب باشه
عکس هایی تهیه کردم که می تونید ببینید :

C1 )

You can see links before reply

C2)

C4)

باز هم به این مطالب من بسنده نکن بذار تا یه فرصت درست گیرم بیاد ببینم چی به چیه این تحقیقم خیلی حول حولکی بود . منتظر تاپیک بعدی باش . . .

mae_6677
Wednesday 16 February 2011, 04:22 PM
سلام
من يه ميكروفن jas-500 گرفتم تقريبا 50 تومان.ولي جايي براي وصل به كامپيوتر نداره.كسي ميتونه بگه چطور ميشه اون رو به كامپيوتر وصل كرد.آيا تبديلي چيزي هست براي اين كار
ممنون

mixer
Wednesday 16 February 2011, 05:43 PM
سلام
من يه ميكروفن jas-500 گرفتم تقريبا 50 تومان.ولي جايي براي وصل به كامپيوتر نداره.كسي ميتونه بگه چطور ميشه اون رو به كامپيوتر وصل كرد.آيا تبديلي چيزي هست براي اين كار
ممنون

مدلی که گفتید اگر کابلش 5 متری هست باید بگم که برای وصل کردن به کامپیوتر تا دلت بخواد ایجاد نویز میکنه . . .
روی میکسر رو نمی دونم اما رو کامپیوتر حتما همینطوره . . .
در جواب به سوالت اگر منظورت فیش1/4کابل اصلیش هست که به صورت نرگی هست و باید به کامپیوتر وصل بشه : شما می تونید از تبدیل استفاده کنید که سر نرگی میکروفن میخوره به ته تبدیل و تبدیل میشه به یه فیش کوچیک تر اندازه فیش هدفن یا همون خروجی های صدای اینتر نال کامپیوتر شما . . .

اگر هم که مشکلت فرا تر از این احوال هست بگو تا راهنماییت کنم

نمونه ای از مبدل ها یا اداپتور ها البته هیچ کدوم قطعه مورد نظر شما نیست. اما دیدنش خالی از لطف هم نیست .

mae_6677
Wednesday 16 February 2011, 06:50 PM
ممنون ميكسر جان اگه مشكلي پيش اومد حتما مزاحمت ميشم.

mixer
Wednesday 2 March 2011, 11:27 PM
ممنون ميكسر جان اگه مشكلي پيش اومد حتما مزاحمت ميشم.

سپاسگذارم مراحمی شما . . .
خب چی شد ؟ دوست دارم ببینم اون نویزی که قبلا واست گفتم تو کار بود یا نه ؟
حتما نتیجه رو اعلام کن واسم .

mae_6677
Wednesday 16 March 2011, 11:16 PM
سلام
ببخش كه يه كم دير متوجه اين تايپيكت شدم
والا مشكل خاصي از لحاظ نويز نداره فقط يه كم تو ضبط ضعيف هستش.صداهارو خوب جذب نميكنه.البته من يه ميكروفن وصل به هدفون براي ضبط دارم كه ازش راضيم.اون ميكروفون رو براي يه كار ديگه گرفته بودم كه گفتم اگه بشه در كامپيوتر هم ازش استفاده كنم.كه ظاهرا خوب جواب نميده.
به هرحال ممنون

mixer
Thursday 17 March 2011, 04:27 PM
یله اینطور میکروفون ها با وجود این کیفیت به آمپ وصل بشن بهتره