PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید ویولن خوب با پول کم(البته مشخصات ویولن خوب)

lionel messi
Sunday 20 May 2007, 07:01 PM
استاد من میگه مشخصات یک ویولن خوب اینه که اولا صداش خوب باشه دوم اینکه رگه های روی چوب خیلی به هم نزدیک باشن تا کی?یت چوبش بالا باشه سوم اینکه خرابی نداشته باشه مثلا گری?ش سالم باشه زدگی نداشته باشه و چهارم آرشه هم خیلی بلند نباشه

*nvidia*
Tuesday 22 May 2007, 01:46 PM
:s :s

*nvidia*
Tuesday 22 May 2007, 01:47 PM
اين سازي رو كه استاده شما ميگه با1تومن هم نميشه گير اورد!!!!!!.

lionel messi
Saturday 26 May 2007, 08:11 PM
کی میگه؟

lionel messi
Saturday 26 May 2007, 08:13 PM
من خودم سازمو با استادم با 150تومن گر?تم

vioman
Sunday 27 May 2007, 09:05 PM
دوست عزیز، لیونل مسی از این که به سایت ما پیوستین خیلی خوشحال و ممنونم. لط? کنین وقتی موضوعی را ارسال می کنین کاملا توضیح بدین نه این که مطلبی گ?ته بشه و هیچ.
به عنوان مثال بعد از این که نظر استادتون را درباره یه ساز خوب گ?تین بهتر بود چن جمله دیگه می نوشتین تا ما دقیقا بدونیم ایا شما نظر ما را می خاین، نسبت به این قضیه شک دارین و یا ....
هر چه قدر ارسالها روشن تر م?ید تر و علمی تر باشن بهتره با تمام وجود منتظر همکاری بیشتر شما دوست هنرمند هستم
و دوستان دیگه هم لط? کنن از ارسالهای کوتاه غیرم?ید پرهیز کنن
ممنون

mehdisoloist
Saturday 2 June 2007, 09:01 PM
man mikham viyolon bekharam lotfan daghighan rahnemaeim konid.mersi

m_vilon
Sunday 3 June 2007, 11:35 AM
...... دسته گري? ويلنم بايد(؟!) از چوب آبنوس باشه. يعني وقتي بهش دست مي زني رنگش نره!‌اكثر ويلن ها از جوب معموليه كه با رنگ مشكي رنگ شدن ولي مطمئنن چنين ويلني ارزون نيستD:
.......

akanani
Monday 20 August 2007, 09:49 AM
سلام دوستان

شما اگر دنبال ساز خوب هستین به شرکت سورنا مراجعه کنید . این شرکت وارد کننده انواع سازه های مارک دار معروف در ایران می باشد . الباقی مغازه ها و شرکتها ار جمله خیابان بهارستان از این شرکت تهیه می کنند . من بعد از چهار سال که با ساز چینی کار می کردم . یک ساز ایتالیائی اصل از این شرکت گرفتم و راضی هستم .

ciity_night
Thursday 23 August 2007, 03:22 PM
خوب این شرکتی که می گی آدرس نداره؟

mehrabnasiri
Sunday 13 October 2013, 04:13 AM
سلام دوستان عزیز بنده بعنوان کسی که ده دوازده ساله ویولن کار میکنم و هفت هشت ساله فروشنده لوازم موسیقی هستم در مورد خرید ویولن حرفه ای تجارب عرایضی دارم که خوندشون خالی از لطف نیست باید عرض کنم
یک ویولن خوب ابتدا باید چوبش از( افرا وکاج )باشه(متاسفانه خیلی دیدم که از چوبهای دیگه استفاده میشه) چوبش گره نداشته باشه خال نداشته باشه ویولن شکستگی یا کوچکترین ترک خوردگی نداشته باشه وقتی یک ویولنی این مشخصاتو داشته باشه میشه بهش گفت ویولن
حالا چوب کاج یا همون صفحه رویی باید رگه های ریزی داشته باشه هرچه ریزتر و به هم نزدیکتر بهتراین رگه ها بصورت عمودی هستن چون چوب کاج باید بصورت عمودی سوار ویولن بشه
چوب بغلش یا همون کلافش و صفحه پشتی باید از افرا که رگه هاش افقی سوار ویولن شده اینها هم باید ریز باشه توجه کنید رگه های چوب افرا نمیتونه اندازه ی رگه های چوب کاج ریز باشه هر رگه حدود 1 الی4 میلیمتر هست هرچه ریز تر بهتر پس فکر نکنید که صفحه پشت هم بایدرگه هاش اندازه صفحه رو ریز باشه
چوب فینگر برد یا همون دسته ویولن باید از افرا باشه رگه هاش بصورت خطوط بریده بریده یا بصورت نقطه های ریز هست بقیه قسمتهاش باید از ابنوس اصل باشه دقت کنید ابنوس اصل باشه بعضی ها از ابنوسی بنام ابنوس دروغی استفاده میکنن( ابنوس دروغی اسم یک نوع درخته که چوبش خیلی شبیه ابنوس است) حالا بقیه قسمت ها چون راحت قابل تعویضه زیاد مهم نیست مثل گوشی ها سیم گیر وزیرچونه ولی سعی کنید گریف حتما از ابنوس باشه
خرک متناسب با ویولن توسط استاد تنظیم و رگلاژکننده انتخاب میشه ولی در کل خرک ها المانی بهتر هستن
چوب افرا و کاج هر چه کهنه تر باشه صداش بهتر میشه ویا هر چی بیشتر با ویولنت کار کنی صداش بهتر میشه اگه ویولنت از چوب افرا و کاج نباشه ویولنت هر چقدر هم صداش خوب باشه به درد نمیخوره چون صداش بهتر نمیشه هیچ بدتر هم میشه
سوم وقتی همه ی گزینه های بالا روی میز بودمی رسیم به مهم ترین گزینه صدای ویولن که فقط یک استاد میتونه بفهمه صدای ویولن خوبه یا نه وبرای چه سبکی بدرد میخوره بعضی از ویولنها برا سبک ترکیه خوب هستن بعضی برا ایرانی و....... پس توصیه میشه حتما با استادتون برای خرید ویولن برید یا بشرط تایید استاد ویولن بخرید
دوستی فرمودن همچین ویولنی قیمتش بالاتر از یک میلیون یا چند میلیونه که باید عرض کنم نخیر مگه چوب کاج و افرا بصورت تناژ قیمتش چنده؟ مگه ویولن از طلا ساخته شده؟مگه تو کارخونه چغد رو این چوب کار میکنن؟؟؟ این بعضی از فروشندگان بی انصاف حروم خور هستن که تا میبینن ویولنی این مشخصاتو داره خون بهای پدرشونو میذارن روش (((( تو همین سایت و چند تا سایت دیگه از جمله ایسام دیدم که اقایی از اصفهان ویولنهایی رو که از کردستان وارد میشه به قیمت دو میلیون الی سه میلیون میفروشه که در واقع قیمتشون حالا یکی خیلی اعلا باشه از یک میلیون تجاوز نمیکنه))))
فقط ویولن چند ساله و ویولن دست ساز که ویولنهای دست ساز خیلی مطمئن تر هستن و روشون زیاد زحمت کشیده شده و اعتبار سازنده تضمینشونه میتونن از یک میلیون بیشتر باشن که شما خودتون میتونید با خرید یک ساز خوب کارخونه ای وتنظیم و رگلاژ توسط رگلاژکننده خوب ومعتبر بعد از مدتی استفاده از سازتون همون نتیجه رو شاید هم بهتر از سازتون بگیرید
دقت کنید با کیس چهار گوش زیبا و ارشه هشت پر و سیم پیراسترو سبزو خرک المانی و چونه گیر ابنوسو گوشیو سیم گیر ابنوس و...سرتون کلاه نذارن اینا در مرحله بعدی مهم هستن فروشندگان عزیز ما به خاطر نبود قیمت مشخص برای انواع ساز و مارکها خیلی راحت میتونن بدترین صدا رو بعنوان بهترین صدا بفروشن خدا شاهده من دیدم ویولن صد هزار تومنی رو یک میلیون فروختن طرف هم نفهمیده مثل همین اقایی که تو این سایت و سایت ایسام ویولن هفتصد هشتصد تومنی رو سه میلیون قیمت زده اونم قیمت مقطوع (اساتید خبر دارن من چی میگم و از کجا میگم )به همین خاطر میگم برای خرید ساز حتما با استادتون تشریف ببرید
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه البته این توضیحات همونطور که در ابتدای عرایضم گفتم برای خرید ویولن حرفه ای هست که قراره تا اخر عمرتون نگهش دارید و انشا الله باهاش تو کنسرت ها شرکت کنید برای خریدویولن های اموزشی میتونید از دوستان دیگه کمک بگیرید

- - - Updated - - -

سلام دوستان عزیز بنده بعنوان کسی که ده دوازده ساله ویولن کار میکنم و هفت هشت ساله فروشنده لوازم موسیقی هستم در مورد خرید ویولن حرفه ای تجارب عرایضی دارم که خوندشون خالی از لطف نیست باید عرض کنم
یک ویولن خوب ابتدا باید چوبش از(افرا وکاج) باشه(متاسفانه خیلی دیدم که از چوبهای دیگه استفاده میشه) چوبش گره نداشته باشه خال نداشته باشه ویولن شکستگی یا کوچکترین ترک خوردگی نداشته باشه وقتی یک ویولنی این مشخصاتو داشته باشه میشه بهش گفت ویولن
حالا چوب کاج یا همون صفحه رویی باید رگه های ریزی داشته باشه هرچه ریزتر و به هم نزدیکتر بهتراین رگه ها بصورت عمودی هستن چون چوب کاج باید بصورت عمودی سوار ویولن بشه
چوب بغلش یا همون کلافش و صفحه پشتی باید از افرا که رگه هاش افقی سوار ویولن شده اینها هم باید ریز باشه توجه کنید رگه های چوب افرا نمیتونه اندازه ی رگه های چوب کاج ریز باشه هر رگه حدود 1 الی4 میلیمتر هست هرچه ریز تر بهتر پس فکر نکنید که صفحه پشت هم بایدرگه هاش اندازه صفحه رو ریز باشه
چوب فینگر برد یا همون دسته ویولن باید از افرا باشه رگه هاش بصورت خطوط بریده بریده یا بصورت نقطه های ریز هست بقیه قسمتهاش باید از ابنوس اصل باشه دقت کنید ابنوس اصل باشه بعضی ها از ابنوسی بنام ابنوس دروغی استفاده میکنن(ابنوس دروغی اسم یک نوع درخته که چوبش خیلی شبیه ابنوس است) حالا بقیه قسمت ها چون راحت قابل تعویضه زیاد مهم نیست مثل گوشی ها سیم گیر وزیرچونه ولی سعی کنید گریف حتما از ابنوس باشه
خرک متناسب با ویولن توسط استاد تنظیم و رگلاژکننده انتخاب میشه ولی در کل خرک ها المانی بهتر هستن
چوب افرا و کاج هر چه کهنه تر باشه صداش بهتر میشه ویا هر چی بیشتر با ویولنت کار کنی صداش بهتر میشه اگه ویولنت از چوب افرا و کاج نباشه ویولنت هر چقدر هم صداش خوب باشه به درد نمیخوره چون صداش بهتر نمیشه هیچ بدتر هم میشه
سوم وقتی همه ی گزینه های بالا روی میز بودمی رسیم به مهم ترین گزینه صدای ویولن که فقط یک استاد میتونه بفهمه صدای ویولن خوبه یا نه وبرای چه سبکی بدرد میخوره بعضی از ویولنها برا سبک ترکیه خوب هستن بعضی برا ایرانی و... پس توصیه میشه حتما با استادتون برای خرید ویولن برید یا بشرط تایید استاد ویولن بخرید
دوستی فرمودن همچین ویولنی قیمتش بالاتر از یک میلیون یا چند میلیونه که باید عرض کنم نخیر مگه چوب کاج و افرا بصورت تناژ قیمتش چنده؟ مگه ویولن از طلا ساخته شده؟مگه تو کارخونه چغد رو این چوب کار میکنن؟؟؟ این بعضی از فروشندگان بی انصاف حروم خور هستن که تا میبینن ویولنی این مشخصاتو داره خون بهای پدرشونو میذارن روش ((((تو همین سایت و چند تا سایت دیگه از جمله ایسام دیدم که اقایی از اصفهان ویولنهایی رو که از کردستان وارد میشه به قیمت دو میلیون الی سه میلیون میفروشه که در واقع قیمتشون حالا یکی خیلی اعلا باشه از یک میلیون تجاوز نمیکنه))))
فقط ویولن چند ساله و ویولن دست ساز که ویولنهای دست ساز خیلی مطمئن تر هستن و روشون زیاد زحمت کشیده شده و اعتبار سازنده تضمینشونه میتونن از یک میلیون بیشتر باشن که شما خودتون میتونید با خرید یک ساز خوب کارخونه ای وتنظیم و رگلاژ توسط رگلاژکننده خوب ومعتبر بعد از مدتی استفاده از سازتون همون نتیجه رو شاید هم بهتر از سازتون بگیرید
دقت کنید با کیس چهار گوش زیبا و ارشه هشت پر و سیم پیراسترو سبزو خرک المانی و چونه گیر ابنوسو گوشیو سیم گیر ابنوس و... سرتون کلاه نذارن اینا در مرحله بعدی مهم هستن فروشندگان عزیز ما به خاطر نبود قیمت مشخص برای انواع ساز و مارکها خیلی راحت میتونن بدترین صدا رو بعنوان بهترین صدا بفروشن خدا شاهده من دیدم ویولن صد هزار تومنی رو یک میلیون فروختن طرف هم نفهمیده مثل همین اقایی که تو این سایت و سایت ایسام ویولن هفتصد هشتصد تومنی رو سه میلیون قیمت زده اونم قیمت مقطوع (اساتید خبر دارن من چی میگم و از کجا میگم) به همین خاطر میگم برای خرید ساز حتما با استادتون تشریف ببرید
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه البته این توضیحات همونطور که در ابتدای عرایضم گفتم برای خرید ویولن حرفه ای هست که قراره تا اخر عمرتون نگهش دارید و انشا الله باهاش تو کنسرت ها شرکت کنید برای خریدویولن های اموزشی میتونید از دوستان دیگه کمک بگیرید از شما دوستان عزیز واساتید محترم تقاضا دارم نظرتونو در مورد این پستم بفرمایید

Naghoos
Friday 26 January 2018, 02:17 PM
سلام
مایلم آدرستونو داشته باشم
جهت مشاوره های بیشتر
ممنون میشم

- - - Updated - - -

سلام
مایلم آدرستونو داشته باشم
جهت مشاوره های بیشتر
ممنون میشم