PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اولین خواننده زن

mixer
Friday 11 February 2011, 05:39 PM
درود

قضیه از این قرار هست که ایمیلی را با محتوای " اولین زن پاپ خوان " از بعد از انقلاب اسلامی
دریافت و مورد مطالعه قرار دادم که در این ایمیل اسم از خانومی به نام " ارکیده حاجی وند " به عنوان اولین خواننده زن بعد از انقلاب نام برده بود که مجوز خوانندگی گرفته . . .

آیا این موضوع صحت داره ؟ :106:
از دوستان کسی در این رابطه اگر اطلاع دقیقی داره ممنون میشم در اختیار دیگر من و دیگر دوستان هم قرار بده .... :am

helal
Friday 11 February 2011, 06:06 PM
You can see links before reply

با گروه ارکیده آشنا شوید.

TheGoldMAN
Friday 11 February 2011, 09:06 PM
درود

قضیه از این قرار هست که ایمیلی را با محتوای " اولین زن پاپ خوان " از بعد از انقلاب اسلامی
دریافت و مورد مطالعه قرار دادم که در این ایمیل اسم از خانومی به نام " ارکیده حاجی وند " به عنوان اولین خواننده زن بعد از انقلاب نام برده بود که مجوز خوانندگی گرفته . . .

آیا این موضوع صحت داره ؟ :106:
از دوستان کسی در این رابطه اگر اطلاع دقیقی داره ممنون میشم در اختیار دیگر من و دیگر دوستان هم قرار بده .... :am

به نظر من امكان ناپذيره
چون شنيدن صداي زن به تنهايي در اسلام حرامه

sayna
Friday 11 February 2011, 09:34 PM
سلام من هم اهنگی رو ازشون شنیدم و تا اونجایی که خبر دارم مجازه

MA_Happy
Friday 11 February 2011, 09:47 PM
سلام،دوست عزیز،ما تو ایران بعد از انقلاب جدیدا یکسری خواننده زن داریم،ولی اینها حق انتشار آلبوم ندارند و تنها حق اجرای کنسرت آنهم مخصوصا بانوان.

sayna
Friday 11 February 2011, 10:04 PM
سلام،دوست عزیز،ما تو ایران بعد از انقلاب جدیدا یکسری خواننده زن داریم،ولی اینها حق انتشار آلبوم ندارند و تنها حق اجرای کنسرت آنهم مخصوصا بانوان.
ولی من همین چند روز پیش یه البوم از خانومی به نام شیدا شنیدم که مجاز هم بود

mixer
Friday 11 February 2011, 10:56 PM
به نظر من امكان ناپذيره
چون شنيدن صداي زن به تنهايي در اسلام حرامه

حق با شماست ، البته فرق نمیکنه چه تنها باشه چه با باباش کلا حرام هست . . . البته فکر میکنم .حالا ولش کن از بحث دور نشیم بهتره دوست من . . .
تشکر از نظرت

سلام من هم اهنگی رو ازشون شنیدم و تا اونجایی که خبر دارم مجازه
من تاحالا حتی اسمش رو هم نشنیده بودم تا به الان . . .
البته جریان کنسرت بانوان رو می دونستم ولی البوم داده و مجوز گرفته تقریبا نا ممکنه مگه اینکه تو مایه های آرین باشه و یا گروه کر باشه . . . مرسی از نظرت

قانون کنسرت اینه : هر کس که یه البوم میده بعدش کنسرت میزاره و از بهترین کارهاش رو که واسه طرفدارهاش دلچسب ره به صورت زنده اجرا میکنه . مگه میشه الکی الکی هم کنسرت داد :106:
شاید بشه . مرسی

nafiseh
Saturday 12 February 2011, 08:18 AM
بله این خانم به همراه گروه خود اجرا هایی هم داشتند
اما فقط برای بانوان

musical_destination
Saturday 12 February 2011, 10:10 AM
اونی که مجوز میداده حواسش نبود از زیر دستش اشتباهی رد شده بوده .
الان خیلی کنسرت ها هستند که به اصطلاح دوصدایی با مردها اجرا میشه ولی بیشترصدای مرده میاد چیز عجیبی نیست.

TheGoldMAN
Saturday 12 February 2011, 01:28 PM
الان خیلی کنسرت ها هستند که به اصطلاح دوصدایی با مردها اجرا میشه ولی بیشترصدای مرده میاد چیز عجیبی نیست.

خب همخواني زن با مرد از نظر ديني هيچ اشكالي نداره
كما اين كه ميبينيم كه گروه آريان 3 تا همخوان زن داره

ولي شنيدن صداي زن كه تكخواني ميكنه حرامه :دي

mixer
Saturday 12 February 2011, 04:24 PM
خب همخواني زن با مرد از نظر ديني هيچ اشكالي نداره
كما اين كه ميبينيم كه گروه آريان 3 تا همخوان زن داره

ولي شنيدن صداي زن كه تكخواني ميكنه حرامه :دي

باز هم فکرنمی کنم .

حالا بی خیال ، دوستان دیگه، مثل اینکه ، دیدن البوم رو ، و هم کنسرتش . فقط مهم این بود که چنین چیزی صحت داره یا اینکه من در پاسخ به ایمیل باید بگم که نه چنین چیزی صحت نداره که ظاهرا شده . . . سایتشم که دوست خوبم در تاپیک دوم از این بحث معرفی کردن که من ازشون سپاسگذارم .

Black_Violin
Saturday 12 February 2011, 05:00 PM
سلام به همه...من در این مورد خیلی تحقیق کردم خدایش هم بعضی مواقع گیج شدم اما چیزی که دستگیرم شد اینه که صدای زن در موارد تک خوانی به کل حرامه و در موارد همخوانی هم اگر موجب ریبه و احساس شهوانی نشه مشکلی نداره ...
موفق باشید

musical_destination
Saturday 12 February 2011, 05:42 PM
خدایی صدای هایده رو گوش بده با بقیه مردها مقایسه کن . آدم از شنیدن صداش سیر نمیشه هزاران صدا اینجوری داشتیمو داریم

mixer
Saturday 12 February 2011, 07:29 PM
خدایی صدای هایده رو گوش بده با بقیه مردها مقایسه کن . آدم از شنیدن صداش سیر نمیشه هزاران صدا اینجوری داشتیمو داریم

البته من زیاد از آواز سنتی ایران یا کلاسیک غربی و اینا نمی دونم اما اسمی از دانگ هست که می گن فلانی صداش 6 دانگ هست . . .
منظورتون اینه که صداش 6 دانگ هست ؟
:am

ملودی(نسرین)
Friday 5 August 2011, 02:41 PM
سلام این سایت خود گروه ارکیده هست You can see links before reply
کاملا درسته ارکیده اولین خواننده پاپ زن بعد از انقلابه که مجوز گرفته
من خودم چند بار کنسرتشون رفتم کارشون واقعا عالیه و اصلا فکر نمی کنید توی ایران همچین کنسرتهایی هم
وجود داشته باشه...کنسرتها فقط ویژه بانوان هستش
و آشنایی من با این گروه توسط استادم خانم مریم نیک بین بود که ایشون توی گروه ارکیده نوازنده پیانو و کیبورد
هستند و 10 ساله که با گروه ارکیده همکاری دارن

BaBak_ParSian
Friday 5 August 2011, 02:52 PM
درود - اری ایشان هم مجوز گرفته اند و هم اجرا داشته اند - یک گروه هم دارند که سال پیش یه اجرایی هم داشتند خودشان سنتور هم می نوازند سنی هم زیاد ندارند .

mixer
Friday 5 August 2011, 03:46 PM
بی نهایت سپاسگذارم از دوستان .
بله رفع ابهام شد . . .

M_T
Friday 5 August 2011, 08:31 PM
خانم های خواننده دیگری هم در همین چند سال اخیر از خارج به ایران برگشتند و اجرا داشتند مثل پریچهر خلوتی و خانم سطوتی و ... .

حلال و حرامش رو هم که مشخص کرده اند.

nina
Friday 5 August 2011, 10:33 PM
قوانین گیج کننده ای دارن خیلی فکر نکنید
قاون نیست در واقع خیلی حسی فقط تصمیم میگیرن
پس چرا صوت و ترتیل قران با صدای زن مجازه؟
به هر حال ریتمیکه صدا صداست زنم زنه
اصلا صدای هایده با صدای خانوم جلسه ای ها چه فرقی داره؟

M_T
Saturday 6 August 2011, 05:16 AM

بله وقتی درست بررسی نشه گیج کننده هم میشه حال آنکه خیلی ساده است.
هر مشکلی هست از مسلمانی ماست نه از اسلام که دین خداست.
مراجع نیز حسی تصمیم نمی گیرند این حرف بتنهایی خودش یک نوع توهینی گرچه شاید قصدی در کار نباشه.

اما در مورد قرآن خوانی بانوان:
اگر زن طوری قرآن بخونه که نامحرمی مثل من تحریک بشه بر من گوش سپردن به اون نوای قرآن جایز نیست.
پس هر قرائت قرآنی جایز نیست. حتی اگر مردان هم قرآن رو بصورت نامتعارف لهوی بخوانند کاری است حرام.
ریبه و لذت غیر از ریتم هست.

اسلام با ریتم مخالف نیست چرا که در خود قرآن آمدخ که قرآن رو بصورت ترتیل بخوانید.
ترتیل چیه؟ یه چیزی شبیه همین ریتمی که شما میگید.
در حدیث هست که قرآن را به الحان عربی بخوانید و نه به الحان فاسقان.

الحان عربی چیه؟ همین مقامات موسیقی عرب است. الحان فاسقان چیه؟ سبک مجالس معصیت است.
بحث هایده و خانم جلسه ای نیست.
در استفتائات نیز آمده که صدای خانم جلسه ای ها به قول شما نیز یا نباید به نا محرم برسه یا اگر رسید لحن آوازی تحریک کننده نباشه.

مشکل اینجاست که بسیاری از جوون های ما ساعت ها در اینترنت دنبال مسائل مختلف مفید یا مضر می روند اما دنبال مسائل دینی خودشون کمتر می روند.

طبق شرع مقدس اسلام هر فرد مکلف باید مرجع تقلید داشته باشه و یا باید خودش مجتهد باشه و احکام دینش رو از قرآن و احادیث استخراج کنه.

بنده و شما مجتهد دینی که نیستیم پس باید به مرجع تقلید رجوع کنیم.
متأسفانه خیلی از افراد به این مسئله بی توجه اند و مرجع ندارند و کسی که مرجع نداشته باشه اعمال دینی اش مشکل داره از نظر شرعی.
مرجع هم زوری نیست.
حوزه علمیه یک لیست هشت ده نفره معرفی کرده شما می تونید از هر کدوم که فکر می کنید عالم تر هستند تقلید کنید.

این مسئله در قران هم آمده که در مسائل مستحدثه به علمای دین مراجعه کنید چون در دوران غیبت به امام زمان خویش دسترسی مستقیم نداریم که سوالات را از او بپرسیم.

حقیر طبق احساس تکلیف و دوستی این مطالب رو عرض کردم.
دین هم اجباری نیست لکن اگر کسی تصمیم به مسلمانی داره باید به مقیدات اون پایبند باشه و الا مسلم پا در هوا ره به جایی نبرد.

امیدوارم که در درگاه الهی سرافکنده نشویم.

با تشکر :am

m_rv_2008
Saturday 6 August 2011, 08:01 AM
آقا از نظر من كه حلاله. اين بندگان خدا هم خلاصه حق دارن. تكليف من و امثال من كه تحريك نمي شيم چيه؟ نكنه ما هم بايد به پاي M_T بسوزيم؟ پس چوب پنبه مال كيه؟ هر كي با صداي هايده تحريك ميشه بره بگيره بكنه تو گوشش. اين كه نميشه. ما هنوز تو جهان سوم هستيم. سوم چيه اصلا؟ جهان چهارم. تا همين چند وقت پيش كه اين طور بود : براي اجراي پاپ بيشتر از دو شب سالن در اختيار قرار نمي دادن. آخه چرا؟ از مهمترين دلايلش اينه كه هنوز موسيقي در مملكت ما صنعت نشده. يعني نمي ذارن كه بشه. مقايسه كنيد با سينما. سينما يه صنعت شده. خرج خودشو در مياره و در بيشتر مواقع سود هم حاصل ميشه. گاهي اين سود سر به فلك هم ميزنه. مثلا فيلم كاملا مسخره اخراجيها. حالا بيايد وضع موسيقي رو ببينيد. يكي براي اينكه آلبوم بده بايد كلي از جيب بابا هم خرج كنه. البته اگه آلبوم باشه. وگرنه ساختن كليپ آبكي و توي ايران موزيك نشون دادن كه همش خرجش سيصد تاست. وقتي هنوز صنعت نشده - البته به عنوان عقب مانده ترين كشور دنيا در اين مورد - خب نميشه انتظار داشت كه هنوز در مورد ريبه و تحريك و اين جور چيزا بحث نشه. مگه در ساير ممالك اسلامي چه اتفاقي داره ميفته؟ يا شايد هم نردبان ما براي رسيدن به خدا كوتاه تره؟ الان مد شده هر كس در هر مورد عقب موندگي داره فورا يه مسئله درست ميكنه كه بره بپرسه از يكي ديگه. اصلا طريقه فكر كردن در اين مملكت 400 ساله كه عوض شده. ديگه شخصيت هايي مثل جرجاني و فارابي بوجود نمياد. مگه مردم عوض شدن؟ نه مردم كه همونان. حداقل پسراي همون پدران هستن. اما چرا فكر ني كنن. يه بحثي بود در يه گروهيي به اسم كلوني فكري موسيقايي. اونجا فقط در مورد موسيقيش بحث ميشد. اما ميشه به ساير موارد هم گسترشش داد. در اين مورد كه ما حرف ميزنيم بايد گفت كه كلوني فكري مردم در ايران عوض شده. ديگه كسي دنبال ابتكار نيست. همه دنبال زود به مقصد رسيدن از ديگران هستن. شما برو تو اتوبوس و در مسيري كه تنها يه ربع طول ميكشه سعي كن براي يه نفر يه مطلب در هر موردي كه سرگرمي نباشه بگي . عمرا اگه لنگمو پيدا ك.... نه نه ... عمرا اگه بتوني. حالا براش چند تا جوك بگو. آخر لذت رو ميبره. حالا بهش بگو چند تا هم تو بگو. بيشتر از دو تا دونه اونم با فشاري كه بايد بيش از حد به مخش بياره يادش نمياد. چون دوست داره ديگران كاراشو بكنن. حتي وقتي ميخواد با ديگران در چيزي مثل لذت بردن شريك بشه. يارو زنگ ميزنه به برنامه تلويزيوني به حاج آقاهه ميگه: ببخشيد حاج آقا صداي زن حرامه؟ حاجي ميگه بله. ميپرسه اگه تحريك نشم چي؟ باز ميگه حرامه. ميپرسه اگه زنه پير باشه چي؟ باز ميگه...... والي آخر. يعني ميخواد يه راهي پيدا كنه كه حتما از اون چيزي كه خوشش مياد لذت ببره. اما ميبينه نميشه. ولي چون جلوي خودشو نميتونه بگيره ميره با اين تفكر كه الان داره اشتباه ميكنه و حتما ديگه الان چهار ميخش كردن به قعر دوزخ همون اهنگو گوش ميكنه.عجب. آخر الزمونه. واقعا آخر الزمون شده. حالا جالبش اينه كه اسلام در تمام موارد فردي تصميم رو به خود شخص واگذار ميكنه. يعني آقاي فلاني شمايي كه تصميم مي گيري دوزخي بشي يا بهشتي. ولي از اونجا كه اون سيستم فكر كردن در ايران كلا ديگه داره منسوخ ميشه، به جاي اينكه شرايط خودش و دور و برش رو بسنجه فوري رجوع ميكنه به يه فردي به اسم مرجع تقليد كه اگه هم در دسترس نباشه حتما كتابش به اسم رساله عمليه در دسترس هست. آقا بنده از روح و جهان پس از مرگ و ساير موارد چيزي نميدونم . بله . بايد رجوع كنم به روحاني. روحاني به معني روح شناس. كسي كه از عوالم روحي خبر داره. در زمان پيامبر (ص) بر اسب زكات نبسته بودن. اما امير المومنين علي (ع) بر اسب هم زكات قرار داد. يعني لوازم دنيايي زندگي حتما با تغييرات مواجه مي شن و در اين موارد اگه احتياج به حكمي باشه كه همه افراد رو در ب بگيره كه حاكم كشور ميده و اگه فردي باشه بايد به عهده فرد گذاشته بشه. اما اگه براي افراد عبارت گوسفند مورد خطاب قرار بگيره كه چيز ديگه اي ميشه. اون وقت من گوسفند نميتونم براي خودم تصميم بگيرم و اگه در جايي سالن كنسرتي هست كه داره با صداي زن اجرا ميشه، ممكنه شيطون گولم بزنه و منم برم اونجا و به ريبه ؟ بيفتم و اون وقت فرياد وا اسفا و وا مصيبتا به هوا ميره كه چه نشستيد كه جوان مسلمان به دام شيطان غلطيد. فكر كنيد همين الان خانوم مرضيه يا هايده در استاديوم آزادي كنسرت داشتند. من روي هر چيزي بخوايد شرط ميبندم كه نه تنها همه استاديوم پر ميشد بلكه مجبور بودن يه ماه تموم استاديوم رو پر و خالي كنن تا همه بتونن بيان و كنسرت رو ببينن. نه خير آقاي M_T اين طوريا كه شما ميگي نيست. من به شما و همه متحدان و هم فكرانتون توصيه مي كنم كه همون چوب پنبه ها رو تهيه كنيد و به كار بقيه خلق ا... كاري نداشته باشيد. من و ساير دوستان ميخوايم بريم به دوزخ. شما اگه نمي خواي بياي ميتوني پياده بشي.

mixer
Saturday 6 August 2011, 10:40 AM
آقا از نظر من كه حلاله. اين بندگان خدا هم خلاصه حق دارن. تكليف من و امثال من كه تحريك نمي شيم چيه؟ نكنه ما هم بايد به پاي M_T بسوزيم؟ پس چوب پنبه مال كيه؟ هر كي با صداي هايده تحريك ميشه بره بگيره بكنه تو گوشش. اين كه نميشه. ما هنوز تو جهان سوم هستيم. سوم چيه اصلا؟ جهان چهارم. تا همين چند وقت پيش كه اين طور بود : براي اجراي پاپ بيشتر از دو شب سالن در اختيار قرار نمي دادن. آخه چرا؟ از مهمترين دلايلش اينه كه هنوز موسيقي در مملكت ما صنعت نشده. يعني نمي ذارن كه بشه. مقايسه كنيد با سينما. سينما يه صنعت شده. خرج خودشو در مياره و در بيشتر مواقع سود هم حاصل ميشه. گاهي اين سود سر به فلك هم ميزنه. مثلا فيلم كاملا مسخره اخراجيها. حالا بيايد وضع موسيقي رو ببينيد. يكي براي اينكه آلبوم بده بايد كلي از جيب بابا هم خرج كنه. البته اگه آلبوم باشه. وگرنه ساختن كليپ آبكي و توي ايران موزيك نشون دادن كه همش خرجش سيصد تاست. وقتي هنوز صنعت نشده - البته به عنوان عقب مانده ترين كشور دنيا در اين مورد - خب نميشه انتظار داشت كه هنوز در مورد ريبه و تحريك و اين جور چيزا بحث نشه. مگه در ساير ممالك اسلامي چه اتفاقي داره ميفته؟ يا شايد هم نردبان ما براي رسيدن به خدا كوتاه تره؟ الان مد شده هر كس در هر مورد عقب موندگي داره فورا يه مسئله درست ميكنه كه بره بپرسه از يكي ديگه. اصلا طريقه فكر كردن در اين مملكت 400 ساله كه عوض شده. ديگه شخصيت هايي مثل جرجاني و فارابي بوجود نمياد. مگه مردم عوض شدن؟ نه مردم كه همونان. حداقل پسراي همون پدران هستن. اما چرا فكر ني كنن. يه بحثي بود در يه گروهيي به اسم كلوني فكري موسيقايي. اونجا فقط در مورد موسيقيش بحث ميشد. اما ميشه به ساير موارد هم گسترشش داد. در اين مورد كه ما حرف ميزنيم بايد گفت كه كلوني فكري مردم در ايران عوض شده. ديگه كسي دنبال ابتكار نيست. همه دنبال زود به مقصد رسيدن از ديگران هستن. شما برو تو اتوبوس و در مسيري كه تنها يه ربع طول ميكشه سعي كن براي يه نفر يه مطلب در هر موردي كه سرگرمي نباشه بگي . عمرا اگه لنگمو پيدا ك.... نه نه ... عمرا اگه بتوني. حالا براش چند تا جوك بگو. آخر لذت رو ميبره. حالا بهش بگو چند تا هم تو بگو. بيشتر از دو تا دونه اونم با فشاري كه بايد بيش از حد به مخش بياره يادش نمياد. چون دوست داره ديگران كاراشو بكنن. حتي وقتي ميخواد با ديگران در چيزي مثل لذت بردن شريك بشه. يارو زنگ ميزنه به برنامه تلويزيوني به حاج آقاهه ميگه: ببخشيد حاج آقا صداي زن حرامه؟ حاجي ميگه بله. ميپرسه اگه تحريك نشم چي؟ باز ميگه حرامه. ميپرسه اگه زنه پير باشه چي؟ باز ميگه...... والي آخر. يعني ميخواد يه راهي پيدا كنه كه حتما از اون چيزي كه خوشش مياد لذت ببره. اما ميبينه نميشه. ولي چون جلوي خودشو نميتونه بگيره ميره با اين تفكر كه الان داره اشتباه ميكنه و حتما ديگه الان چهار ميخش كردن به قعر دوزخ همون اهنگو گوش ميكنه.عجب. آخر الزمونه. واقعا آخر الزمون شده. حالا جالبش اينه كه اسلام در تمام موارد فردي تصميم رو به خود شخص واگذار ميكنه. يعني آقاي فلاني شمايي كه تصميم مي گيري دوزخي بشي يا بهشتي. ولي از اونجا كه اون سيستم فكر كردن در ايران كلا ديگه داره منسوخ ميشه، به جاي اينكه شرايط خودش و دور و برش رو بسنجه فوري رجوع ميكنه به يه فردي به اسم مرجع تقليد كه اگه هم در دسترس نباشه حتما كتابش به اسم رساله عمليه در دسترس هست. آقا بنده از روح و جهان پس از مرگ و ساير موارد چيزي نميدونم . بله . بايد رجوع كنم به روحاني. روحاني به معني روح شناس. كسي كه از عوالم روحي خبر داره. در زمان پيامبر (ص) بر اسب زكات نبسته بودن. اما امير المومنين علي (ع) بر اسب هم زكات قرار داد. يعني لوازم دنيايي زندگي حتما با تغييرات مواجه مي شن و در اين موارد اگه احتياج به حكمي باشه كه همه افراد رو در ب بگيره كه حاكم كشور ميده و اگه فردي باشه بايد به عهده فرد گذاشته بشه. اما اگه براي افراد عبارت گوسفند مورد خطاب قرار بگيره كه چيز ديگه اي ميشه. اون وقت من گوسفند نميتونم براي خودم تصميم بگيرم و اگه در جايي سالن كنسرتي هست كه داره با صداي زن اجرا ميشه، ممكنه شيطون گولم بزنه و منم برم اونجا و به ريبه ؟ بيفتم و اون وقت فرياد وا اسفا و وا مصيبتا به هوا ميره كه چه نشستيد كه جوان مسلمان به دام شيطان غلطيد. فكر كنيد همين الان خانوم مرضيه يا هايده در استاديوم آزادي كنسرت داشتند. من روي هر چيزي بخوايد شرط ميبندم كه نه تنها همه استاديوم پر ميشد بلكه مجبور بودن يه ماه تموم استاديوم رو پر و خالي كنن تا همه بتونن بيان و كنسرت رو ببينن. نه خير آقاي M_T اين طوريا كه شما ميگي نيست. من به شما و همه متحدان و هم فكرانتون توصيه مي كنم كه همون چوب پنبه ها رو تهيه كنيد و به كار بقيه خلق ا... كاري نداشته باشيد. من و ساير دوستان ميخوايم بريم به دوزخ. شما اگه نمي خواي بياي ميتوني پياده بشي.

حقیقتا حوصلم نشد همش رو بخونم . . . :9:
اما بعدا میخونم ببینم چی گفتی . . . :19:

M_T
Saturday 6 August 2011, 01:21 PM
من به شما و همه متحدان و هم فكرانتون توصيه مي كنم كه همون چوب پنبه ها رو تهيه كنيد و به كار بقيه خلق ا... كاري نداشته باشيد. من و ساير دوستان ميخوايم بريم به دوزخ. شما اگه نمي خواي بياي ميتوني پياده بشي.

از احساس دلسوزی و توصیه شما متشکرم.
من کاری به کار خلق الله بقول شما ندارم.
هر کس مسئول عمل خودش هست.
من حرفی از شکم خودم نگفتم آقا، شما چرا ناراحتی؟
من گفتم علمای اسلام چنین و چنان گفتند.
نه گفتم خودم بهش عمل می کنم و نه گفتم شما مجبوری اونطوری عمل کنی.
حق از باطل تمیز داده شده است.
در ضمن زود قضاوت نکن. تا یکی حرف دینی زد خیال نکن آیت الله روی زمینه.
من شاید از تو خیلی هفت خط تر باشم آقا داداش.
شما هم راه خودت رو برو و لا اقل به همین حرف خودت پایبند باش.
هیچ بحث و دعوایی هم با شما و نه هیچ کسی دیگری ندارم.

با تشکر

m_rv_2008
Saturday 6 August 2011, 04:23 PM
از احساس دلسوزی و توصیه شما متشکرم.
من کاری به کار خلق الله ندارم.
هر کس مسئول عمل خودش هست.
هیچ بحث و دعوایی هم با شما و نه هیچ کسی دیگری ندارم.
با تشکر
اينا كه از توي جملات شما استخراج كردم از نوع عالي حرف حساب محسوب ميشه. مورد ديگه كه قابل ذكره اينه كه من كه هفت خط نيستم. ديگران حالا ميخوان هفت خط باشن به خودشون مربوطه.

amante
Saturday 6 August 2011, 09:12 PM

والا گمونم فارسی نخونه حلال حساب میشه:21:,یعنی نباید بفهمیم چی میگه:ad.مثلا متال بخونه اشکال نداره:106::24:

amante
Saturday 6 August 2011, 11:34 PM
آقا دوباره شماها در دهن منو باز نکنید...که فحش رو بکشم به دین و مین ها...............
در مورد موضوع صحبت کنید و خارج هم نشید........
این صحبت الان شما هییییییییییچچچچچچچچچچچ ربطی به موضوع تاپیک نداشت.....لطفا تبلیغات دینی خودتون رو در مسجد مطرح کنید و اینجا که فضای مقدس موسیقی هست رو کثیف نکنید
هی نمیذارن آدم هیچی نگه....عجبا

بیخیال رامین جان این حرفا رو میخونی بخندو رد شو برو. بنظرت نمیشه جواب این چیزارو داد؟!! واسه هر کلمش 100 کلمه میتونم بگم.اما چرا بگم؟ مگه بده,میخونیم این حرفارو یکم میخندیم:24:.توام مثل من بخند فقط و اعصابتو واسه این چیزا خورد نکن:21:

شرمنده که منم پست الکی زدم.آقا موضوع تاپیکو ادامه بدید:22:

nina
Sunday 7 August 2011, 01:16 AM
مراجع نیز حسی تصمیم نمی گیرند این حرف بتنهایی خودش یک نوع توهینی گرچه شاید قصدی در کار نباشه.

ریبه و لذت غیر از ریتم هست.

اسلام با ریتم مخالف نیست چرا که در خود قرآن آمدخ که قرآن رو بصورت ترتیل بخوانید.
ترتیل چیه؟ یه چیزی شبیه همین ریتمی که شما میگید.
در حدیث هست که قرآن را به الحان عربی بخوانید و نه به الحان فاسقان.

الحان عربی چیه؟ همین مقامات موسیقی عرب است. الحان فاسقان چیه؟ سبک مجالس معصیت است.
.....
با تشکر :am

1.قبل از هر چیز یه نکته:این الفاظ "تحریک کننده " , وفلان که ورد زبون یه عده ای هست حالم ادم به هم میزنه.
2. اون عهد بوق بود طرف با صدای الاغ هم تحریک میشد اون استدلال که کردی اصلا درست نبود مقامات موسیقی عرب موسیقی مجلسی ارو پا رو مقایسه کن با همین مقامات موسیقی عرب دقیقا 2 فاز متضاد دیگه اسم موسیقی ایرانی هم که گذاشتن موسیقی مطربی! همش به برکت همین عربی هست که شما میفرمایید.فکر میکنی نغمه های باربد و نکیسا همینی بوده که الان به اسم موسیقی ایرانی میشنویم؟در ضمن وقتی انقدر از این الفاظ و افکار مشمئز کننده استفاده میشه تعجبی هم نداره اگه یه بدبختی که دچار سرد مزاجی هم هست بر اثر تلقین و وسواس با صدای شجریان هم ت ح ری ک بشه یا با صدای بلبل و یا ابشار و رودخونه این افکار خطرناک میتونه یه ذهن سالم را هم بیمار کنه انقدر روی این مسایل زوم نکنید بخدا زشته! بیمار گونه است :37:
این جماعت ایرانیو مریض کردند برو رو انتن شبکه های ایرانی ببین چه خبره مشکل زنا و مردای ایران چیه هنوز موج زیر نویس و تبلیغات همش ج ن س ی مثل همون رساله ها بابا بسه دیگه خفمون کردند هنوز نگاهشون به زن همونه همه ی حرفا حول همون محور میچرخه قدیمی شد عزیز هر کی خودش میدونه چیکار داره میکنه اخه چرا یه عده ای باید به اتیش یه عده ی دیگه بسوزند
من موندم از کجا انقدر مطمئن حرف میزنی از کجا میدونی که اسم این پروسه شرک نباشه
بت ساختن از یه انسان واقعا معمولی یعنی فکر میکنی عده ای هستند و همه چیو خوب میفهمند ؟!! پس خدا و مغز من و شما چه کاره است.از کجا میدونی که یه عده ای به اسم دین و مذهب قصد ربودن مغز های ما را نداشته بوده اند !!!ترسم که به کعبه نرسی ای اعرابی!نه !متشکرم منم با شما دشمنی ندارم شاید هم شما و همون اقایون واقعا انسانهای بهتری از من باشید و امثال من پست ترین شایدم برعکس کی میدونه ولی من هیچوقت نمیتونم مغزمو خاموش کنم یعنی اینطور افریده شدم ولی فکر کنم خودتم بهتر بدونی که چرا سیستم تفکر و انالیز مدت هاست که توی ایران تعطیله فکر کنم خیلی خوش بینانه نگاه کنیم تقریبا از زمان ابن سینا و فارابی حالا تشخیص با اقایون مجوز بدن... ندن...ببین خودت فکر کن تعصبی هم نباش خنده داره یکی دیگه میخواد گوش بده بعد اون یکی که خدا هم نیست طبق حس درونی خودش بگه صدای این زن تحریک کننده است یا نه و استدلال تو اینه که اره چون اون بیشتر میفهمه:22::27:نچ

M_T
Sunday 7 August 2011, 04:49 AM
من نمیخوام دیگه حرفی بزنم.

برداشت شما از حرف من کاملا سوءبرداشت بود.
عیبی نداره مشکل از منه. لابد من خوب توضیح ندادم. طبیعی هم هست چون من نیز متخصص نیستم در این مسائل.
کی گفته مغز تعطیل؟ کی گفت فکر نکن؟ کی گفت مرجع معصومه یا بته؟
بله حق دارید حالتون بهم بخوره بله زمونه زمونه بدی شده دین خدا که عوض نشده. دین بد ارائه شده اما اصلش که بد نبوده.

من خودم اصلا آدم بدی ام، هفت خط روزگار. اصلا گناهایی کردم که احدی فکرشم نمی کنه!
من نه حاج آقام و نه درس حوزه خوندم و نه مسجدی ام و نه هیچی.

هر کسی هم مسئول عمل خودشه.
منم دیگه اصلا حرف دینی نمی زنم.
شما و هر کس دیگه هرچی دوست داره گوش بده و هر کاری که عشقش می کشه بکنه. به من و دیگران چه؟
منم هر چی دلم می خواد گوش میدم.

بقیه هم لطفا اینقدر توی سر من نزنند. تموم شد رفت دیگه بسه.

خیلی ممنون

M_T
Sunday 7 August 2011, 04:52 AM
سلام این سایت خود گروه ارکیده هست You can see links before reply
کاملا درسته ارکیده اولین خواننده پاپ زن بعد از انقلابه که مجوز گرفته
من خودم چند بار کنسرتشون رفتم کارشون واقعا عالیه و اصلا فکر نمی کنید توی ایران همچین کنسرتهایی هم
وجود داشته باشه...کنسرتها فقط ویژه بانوان هستش
و آشنایی من با این گروه توسط استادم خانم مریم نیک بین بود که ایشون توی گروه ارکیده نوازنده پیانو و کیبورد
هستند و 10 ساله که با گروه ارکیده همکاری دارن

چه خوب!
اون حرف دل رو دانلود کردم. تمیز و با کیفیت.
آلبوم بیرون ندادند؟

m_rv_2008
Sunday 7 August 2011, 12:01 PM
دوستان به خصوص اونی که توی اون گروهه با من قهر کرد در جریان باشن که بنده به خاطر روشن بینی و روش فکر کردن از مدیران سایت یک اخطار دریافت کردم. از این مباحث دوری کنید و دیگه ادامه ندید. این شعر از ابن یمین هم الان اینجا جاشه:
آن کس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
آن کس که بداند و نداند که بداند بیدار کنیدش که بسی خفته نماند
آن کس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به منزل برساند
آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند

r_a_m_i_n
Sunday 7 August 2011, 12:19 PM
بیخیال رامین جان این حرفا رو میخونی بخندو رد شو برو. بنظرت نمیشه جواب این چیزارو داد؟!! واسه هر کلمش 100 کلمه میتونم بگم.اما چرا بگم؟ مگه بده,میخونیم این حرفارو یکم میخندیم:24:.توام مثل من بخند فقط و اعصابتو واسه این چیزا خورد نکن:21:

شرمنده که منم پست الکی زدم.آقا موضوع تاپیکو ادامه بدید:22:

چی بگم والا...منم 1000 تا جواب داشتم که بدم...اما حیف که اینجا اونها میتونن حرف بزنن...ولی ما تا حرف بزنیم...میگن دارید سایت رو خراب میکنید......و اینجا جای این حرفا نیست.......چطور واسه اونا جای این حرفا هست؟.........
دیگه از خندیدن رد شده.....گریه آوره این حرفا

r_a_m_i_n
Sunday 7 August 2011, 12:21 PM
دوستان به خصوص اونی که توی اون گروهه با من قهر کرد در جریان باشن که بنده به خاطر روشن بینی و روش فکر کردن از مدیران سایت یک اخطار دریافت کردم. از این مباحث دوری کنید و دیگه ادامه ندید. این شعر از ابن یمین هم الان اینجا جاشه:
آن کس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
آن کس که بداند و نداند که بداند بیدار کنیدش که بسی خفته نماند
آن کس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به منزل برساند
آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند

خیلی سعی کردم هیچی نگم.............اما واقعا نمیتونستم بذارم این پست 30 خطی که پر از خزعبلات هست.....همینجوری بی جواب بمونه.............هرچند هرچند بخاطر محدودیت نتونستم جوابی که دوست دارمو بدم.....وگرنه منم 20 خط جواب داشتم........

بگذریم......آقا صدای زن هرکس دینش میگه گوش نکن...خب گوش نکنه دیگه.....هرکیم میخواد گوش کنه........این که بحث نداره..

saram
Sunday 7 August 2011, 01:06 PM
من هم با این دوستامون موافقم.گوش دادن به صدای ایشون اگه مطلبتون درستم باشه حرامه.همونطور که نشون دادن سازهای ایرانی تو تلویزیون حروم شده.هر موقع اقایونی که فتوا میدن به جای نشون دادن گل و گیاه سازها رو تو تلویزیون نشون بدن اون موقع ما هم به صدای خانمها گوش میدیم.:21:حالا از شوخی که بگذریم در جواب این دوست شیخمون باید بگم که دوست عزیز امثال شماها از دین اسلام هر چی که به نفع شماست و سلیقه ای برداشت میکنین و حتی اونو تغییر میدین .مثلا همین کف زدن تو مساجد یه زمانی حرام بود ولی نمیدونم بعدا چه فکری کردین که الان چند سالیه تو مساجد کفم میزنین!!!!!:106:بسم ال......!!!!! یعنی هر چی به نفعتونه اون کارو انجام میدین و سلیقه ای عمل میکنین نه دینی. یا مثلا همین اخر سریال مختار که اون زنه میخونه جون سریال سریال شماست و باید سود کنین ازش سریع یه فتوا میسازین که نه اصلا خوندن زن به صورت لالایی گناه نیست در حالیکه اگه یه شخص معمولی و نه نفوذی و غیر ادم شما همین سریال رو میساخت با صدایه همون زن و همون لالایی فوری صداتون در میومد......... خودتی.:amداداش ما این راها رو رفتیم تا ته .. واسه همینه که به ماها ترفیع دادن.ای ناقلا

nina
Sunday 7 August 2011, 08:24 PM
یعنی هر چی به نفعتونه اون کارو انجام میدین و سلیقه ای عمل میکنین نه دینی. یا مثلا همین اخر سریال مختار که اون زنه میخونه جون سریال سریال شماست و باید سود کنین ازش سریع یه فتوا میسازین که نه اصلا خوندن زن به صورت لالایی گناه نیست در حالیکه اگه یه شخص معمولی و نه نفوذی و غیر ادم شما همین سریال رو میساخت با صدایه همون زن و همون لالایی فوری صداتون در میومد...

دقیقا همینطوره بازی مسخره ای راه انداختند وقتی پای اهداف شخصی وسط باشه از همه چیز به نفع خودشون استفاده میکنند اقا چطوره که میگی ترویج موسیقی خوب نیست ولی وقتی پای منافع خودت وسط باشه از خارجی ها هم دزدی میکنید از سکرت گاردن میدزدی میزاری روی ویژه برنامه ایکه میخوای روی اذهان عمومی باهاش اثر بزاری از انیو موریکونه از خواننده ی زن از یانی میدزدی میزاری روی کار خودت بعد میای تو همون تلویزیونت به غرب فحش میدی بابا این مردم ایران طفلکیا خیلی ساده و زودباورند ...

mixer
Monday 8 August 2011, 10:17 AM
والا گمونم فارسی نخونه حلال حساب میشه:21:,یعنی نباید بفهمیم چی میگه:ad.مثلا متال بخونه اشکال نداره:106::24:

دوست عزیز من هیچ منظوری ندارم و طرفدار هیچ کسی هم در این تاپیک نیستم همه ی این رفقایی هم که بحث کردند از دوستان بسیار خوب من هستند اما در جواب شما ، در قرآن آمده و خود خداوند می فرمایند : ما قرآن را به زبان عربی نازل کردیم که در موردش فکر کنید / اگر اشتباه نکنم : انا انزلنا قران العربیه لعلکم تعقلون

من هم با این دوستامون موافقم.گوش دادن به صدای ایشون اگه مطلبتون درستم باشه حرامه.همونطور که نشون دادن سازهای ایرانی تو تلویزیون حروم شده.هر موقع اقایونی که فتوا میدن به جای نشون دادن گل و گیاه سازها رو تو تلویزیون نشون بدن اون موقع ما هم به صدای خانمها گوش میدیم.:21:حالا از شوخی که بگذریم در جواب این دوست شیخمون باید بگم که دوست عزیز امثال شماها از دین اسلام هر چی که به نفع شماست و سلیقه ای برداشت میکنین و حتی اونو تغییر میدین .مثلا همین کف زدن تو مساجد یه زمانی حرام بود ولی نمیدونم بعدا چه فکری کردین که الان چند سالیه تو مساجد کفم میزنین!!!!!:106:بسم ال......!!!!! یعنی هر چی به نفعتونه اون کارو انجام میدین و سلیقه ای عمل میکنین نه دینی. یا مثلا همین اخر سریال مختار که اون زنه میخونه جون سریال سریال شماست و باید سود کنین ازش سریع یه فتوا میسازین که نه اصلا خوندن زن به صورت لالایی گناه نیست در حالیکه اگه یه شخص معمولی و نه نفوذی و غیر ادم شما همین سریال رو میساخت با صدایه همون زن و همون لالایی فوری صداتون در میومد......... خودتی.:amداداش ما این راها رو رفتیم تا ته .. واسه همینه که به ماها ترفیع دادن.ای ناقلا

فکر نمی کنم لالای صدای زن باشه . . . ( به نظر شما بچه نیست ؟ ) :39:
البته من عالم نیستم (به اصطلاح خودشان ) ولیکن تبصره هایی وجود داره . . .
مثلا می فرمایند اگر موی پیر زنی که مویش سپید باشه اگر نا محرم ببینه اشکالی نداره !!!!
یا اگر پیرزنی که جای ننه بزرگ شما هست اگر بخوای از خیابون ردش کنی دستش رو بگیری اشکال نداره !!!!
حالا حتما این لالایی هم که مادر گونه هست اشکال نداره :39:

mixer
Monday 8 August 2011, 10:20 AM
دقیقا همینطوره بازی مسخره ای راه انداختند وقتی پای اهداف شخصی وسط باشه از همه چیز به نفع خودشون استفاده میکنند اقا چطوره که میگی ترویج موسیقی خوب نیست ولی وقتی پای منافع خودت وسط باشه از خارجی ها هم دزدی میکنید از سکرت گاردن میدزدی میزاری روی ویژه برنامه ایکه میخوای روی اذهان عمومی باهاش اثر بزاری از انیو موریکونه از خواننده ی زن از یانی میدزدی میزاری روی کار خودت بعد میای تو همون تلویزیونت به غرب فحش میدی بابا این مردم ایران طفلکیا خیلی ساده و زودباورند ...

:41: ایول
اینو خیلی خوب اومدی . . .
خودم دیدم تو یک تبلیغ بود از گروه لینکینگ پارک یک تیکه دزدیده بودند گذاشته بودند روی تبلیغ قرعه کشی بانک . . . :24:

saram
Monday 8 August 2011, 11:26 AM
فکر نمی کنم لالای صدای زن باشه . . . ( به نظر شما بچه نیست ؟ ) :39:بابا کی میگه بچه هستش .این یه زنه حداقل 25 سال سنش.حتی صدای خامش رو تو موبایل زده بودن. کجایه کاری برادر.

M_T
Monday 8 August 2011, 02:00 PM
:41: ایول
اینو خیلی خوب اومدی . . .
خودم دیدم تو یک تبلیغ بود از گروه لینکینگ پارک یک تیکه دزدیده بودند گذاشته بودند روی تبلیغ قرعه کشی بانک . . . :24:

این چیزا تازگی نداره.
چون اساسا کپی رایت در ایران جایگاه مستحکمی نداره.

سال ها پیش تلویزیون روی برنامه های جشن و سیرک آهنگ cup of life ریکی مارتین رو می گذاشت. خیلی سال پیش بود حداقل ده پانزده سال پیش بود.

یکی از اساتید ما که با انتشارات آکسفورد همکاری داره می گفت یک بار به یکی از مقامات آکسفورد گفتم شما از این که دیکشنری های آکسفورد بدون کپی رایت در ایران آفست میشه نگران نیستید و شکایتی ندارید؟

وی در جواب گفت بازار ایران برای ما مهم نیست.

M_T
Monday 8 August 2011, 02:02 PM
بابا کی میگه بچه هستش .این یه زنه حداقل 25 سال سنش.حتی صدای خامش رو تو موبایل زده بودن. کجایه کاری برادر.

این خانم بوشهری است. تلویزیون هم چند بار اومد یعنی باهاش مصاحبه کردند و توضیح داد.
این لالایی هم گفت بخشی از روضه حضرت علی اصغر بوشهری هاست.
بعد در مورد سنت های بوشهر توضیح داد.

M_T
Monday 8 August 2011, 02:09 PM
دوست عزیز من هیچ منظوری ندارم و طرفدار هیچ کسی هم در این تاپیک نیستم همه ی این رفقایی هم که بحث کردند از دوستان بسیار خوب من هستند اما در جواب شما ، در قرآن آمده و خود خداوند می فرمایند : ما قرآن را به زبان عربی نازل کردیم که در موردش فکر کنید / اگر اشتباه نکنم : انا انزلنا قران العربیه لعلکم تعقلون

فکر نمی کنم لالای صدای زن باشه . . . ( به نظر شما بچه نیست ؟ ) :39:
البته من عالم نیستم (به اصطلاح خودشان ) ولیکن تبصره هایی وجود داره . . .
مثلا می فرمایند اگر موی پیر زنی که مویش سپید باشه اگر نا محرم ببینه اشکالی نداره !!!!
یا اگر پیرزنی که جای ننه بزرگ شما هست اگر بخوای از خیابون ردش کنی دستش رو بگیری اشکال نداره !!!!
حالا حتما این لالایی هم که مادر گونه هست اشکال نداره :39:

آفرین آقا حمید.

بله همین طور هست که میگی.
این پیر زن هم پیر فرتوت و شکسته هست که دیگه احدی بهش نگاه بد نمی کنه و ... .
اسلام هم نمیگه صدای زن بالکل حرامه. میگه غنا حرامه.
تعریف غنا هم اگر علاقه داشتید برید در اینترنت سرچ کنید که کاملا قضیه روشن بشه و شبهه ای نمونه.
اینو گفتم که از بحث تاپیک منحرف نشیم و من دیگه فضای تاپیک رو اشغال نکنم.

منم بی طرفم.
درسته من حرف دینی زدم ولی دلیل نمیشه خودم آدم دینداری باشم. خیر.
بنده فقط گفتم در دین چنین و چنان است حالا بعضی ها یکدفعه حمله بردند به سر من بینوا.
بابا بخدا اگه شما منو ببینید و بشناسید نظرتون عوض میشه ها. :9::am

m_rv_2008
Monday 8 August 2011, 02:09 PM
حمید جون تو واقعا فرق صدای بچه رو با این زن 35 ساله نتونستی تشخیص بدی؟ بابا ای ول داری که.
حالا عربیت چه طوره؟ خوب هست؟

m_rv_2008
Monday 8 August 2011, 02:15 PM
آفرین آقا حمید.

اسلام هم نمیگه صدای زن باالکل حرامه. میگه غنا حرامه.

بنده فقط گفتم در دین چنین و چنان است حالا بعضی ها یکدفعه حمله بردند به سر من بینوا.
بابا بخدا اگه شما منو ببینید و بشناسید نظرتون عوض میشه ها. :9::am

واقعا آفرین آقا حمید. من موندم چه طور در دستگاه به این بزرگی خداوند بعضی از این خلقتها اشتباه رخ میده. یکی باید یه جای دیگه به دنیا بیاد و در یه زمان دیگه. بعد الان و توی این عصر به دنیا اومده. مثلا بعضیا باید در کوفه 1400 سال پیش به دنیا میومدن.

آقا صدای بدون الکلش هم خوبه ها:21:

انسانها هم بهتره همونطوری که هستن حرف بزنن. سوئ برداشت میشه.

M_T
Monday 8 August 2011, 02:19 PM
واقعا آفرین آقا حمید. من موندم چه طور در دستگاه به این بزرگی خداوند بعضی از این خلقتها اشتباه رخ میده. یکی باید یه جای دیگه به دنیا بیاد و در یه زمان دیگه. بعد الان و توی این عصر به دنیا اومده. مثلا بعضیا باید در کوفه 1400 سال پیش به دنیا میومدن.

آقا صدای بدون الکلش هم خوبه ها:21:

انسانها هم بهتره همونطوری که هستن حرف بزنن. سوئ برداشت میشه.

شما همثل اینکه یه چیزیت میشه ها.
شایدم قبلا یه چیزی شده الان زده بیرون!

بس کن این بچه بازیا رو دیگه. بی مزه.

mixer
Monday 8 August 2011, 02:23 PM
این خانم بوشهری است. تلویزیون هم چند بار اومد یعنی باهاش مصاحبه کردند و توضیح داد.
این لالایی هم گفت بخشی از روضه حضرت علی اصغر بوشهری هاست.
بعد در مورد سنت های بوشهر توضیح داد.

اره این رو از یکی از رفقای بوشهری شنیده بودم . . . .

حمید جون تو واقعا فرق صدای بچه رو با این زن 35 ساله نتونستی تشخیص بدی؟ بابا ای ول داری که.
حالا عربیت چه طوره؟ خوب هست؟

من چه می دونم بابا :12: تو دنیایی که مردا زن هستند و زن ها هم مرد دیگه چی توقع داری . مثلا بار اولی که صدای " دلکش " رو گوش کردم به سختی تشخیص دادم زن هست و یا اینکه صدای "سوسن "

البته با این استنباط ها ، بعید بود صدای زن پخش کنند اون هم روی فیل مذهبی . . . مختار نامه قیام امام حسین از برای امر به معروف و نهی از منکر . . . صدای زن . . . نچ نچ نچ :39: چه فاجعه ای . . .

پرویز جون

آخرین آماری که از نمره ی عربیم دارم توی کنکور بود که 0 بود :26:

mixer
Monday 8 August 2011, 02:26 PM
رفقا حالا من میگم بیایید سر هیچ و پوچ دعوا نکنید همیشه این مسائل به هیچ جا نتیجه ای در بر نداره . . .

پس بذارید ریش نداشتم رو گرو بذارم بی خیال بشید ایسا به دین خویش موثا هم به دین خویش جان من بی خیال دیگه . . .

m_rv_2008
Monday 8 August 2011, 02:34 PM
شما همثل اینکه یه چیزیت میشه ها.
شایدم قبلا یه چیزی شده الان زده بیرون!

بس کن این بچه بازیا رو دیگه. بی مزه.
بالاخره طاقت نیاورد و خودشو نشون داد.:36:

M_T
Monday 8 August 2011, 02:39 PM
رفقا حالا من میگم بیایید سر هیچ و پوچ دعوا نکنید همیشه این مسائل به هیچ جا نتیجه ای در بر نداره . . .

پس بذارید ریش نداشتم رو گرو بذارم بی خیال بشید ایسا به دین خویش موثا هم به دین خویش جان من بی خیال دیگه . . .

این رفیق شما ول کن نیست.