PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساز و آواز! همراهي ساز با آواز

3tar
Tuesday 22 May 2007, 11:28 AM
دوستان عزيز
آيا براي همراهي کردن آواز بايد در سطح بالايي از نوازندگي قرار داشت؟
ديگر آنکه آيا براي آواز نيز نت مي‌نويسند؟ اگر جواب آري است و ما نت آواز را نداشته باشيم آيا مي‌توان به طريقي آن را همراهي کرد؟
در اين زمينه کمي توضيح دهيد.

alireza_amirsamimi
Tuesday 22 May 2007, 01:59 PM
بازم تند ر?تی حاجی؟یواش یواش!چرا نمیشه (البته باید با گوشه های اون دستگاه آشنایی نسبی داشته باشی )ولی جوابی که تو میدی با اون جوابی که حسین علیزاده میده از لحاظ تکنیک و خلاقیت ?رق میکنه.همیشه قرار نیست دقیقا همون چیزی رو که خواننده میخونه جواب بدی.اینم بستگی به نوازنده داره.بهت توصیه میکنم تو جواب آواز هایی که گوش میدی دقت کنی تا ت?اوت رو ب?همی.مثلا جواب آوازهای استاد لط?ی و استاد علیزاده و استاد مشکاتیان رو گوش بده ت?اوت رو می?همی.
بله برای آواز هم میشه نت نوشت.نمونه هاش توی کتاب ذوال?نون هست.اگر کامل تر بخواهی کتاب ارشد طهماسبی هست.البته در اصل و به طور کلی به مرور زمان انقدر گوشت باید قوی بشه که با گوش دادن به آواز جواب بدی.که این نیاز به گذشت زمان و تمرین و آشنایی با گوشه های ردی? داره.حالا اگه میخوای شروع کنی ?علا سراغ مرکب خوانی ها نرو چون با همه دستگاه ها آشنا نیستی

3tar
Tuesday 22 May 2007, 02:41 PM
علي رضا جون
ميشه يه چيز تميريني بهم بدي؟ ميخواهم تست کنم ببينم چه جوريه. خيلي سخت نباشه. يه چيزي باشه که بتونم مثلا صوتي‌اش را گوش کنم و مقايسه کنم يا هر چيزي که صلاح ميدوني!
alireza_amirsamimi
Tuesday 22 May 2007, 03:59 PM
یه کاست خودت تو ماهور انتخاب کن که سه تار باشه که بهتر درک کنی.باهاش کوک کن و جواب بده