PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماندولين

lakshemi
Saturday 26 February 2011, 11:15 AM
سلام به همه . دوستان من اگه كسي از ساز ماندولين اطلاعي داره لطفاً كمك كنه . ماندولين با زخمه نواخته مي شه ؟

Don_Ramtin
Saturday 26 February 2011, 12:18 PM
You can see links before reply
به اینجا یه سری بزن ، بد نیست .

lakshemi
Saturday 26 February 2011, 08:54 PM
خيلي ممنون دوست من . صفحه ي ويكي رو ديدم . شما خودتون در حيطه ي ماندولين هستين ؟ من تا به حال يه نوازنده ي ماندولين نديدم . اگه كسي ماندولين مي زنه ، خجالتو بذاره كنار يه كم بيشتر با خودش و سازش آشنا بشيم !!!!:16:

Acoustic
Sunday 27 February 2011, 12:27 AM
خيلي ممنون دوست من . صفحه ي ويكي رو ديدم . شما خودتون در حيطه ي ماندولين هستين ؟ من تا به حال يه نوازنده ي ماندولين نديدم . اگه كسي ماندولين مي زنه ، خجالتو بذاره كنار يه كم بيشتر با خودش و سازش آشنا بشيم !!!!:16:

ماندولین فکر میکنم همون سازیه که توی ایران جدیدا خیلی مد شده . توی کار های محسن یگانه زیاد استفاده شده ازش تقریبا ..

اگر اشتباه نکنم بیشترین کاربرد رو در موسیقی یونانی و ایتالیایی داره . صداش رو اگه بشنوید مطمعنا آشنا هست براتون .

و همون سازی هست که شادمهر توی ویدیو مشکوک باهاش میزنه

من صداشو دوست دارم به شخصه

Honey_Shababi
Sunday 27 February 2011, 08:08 AM
ماندولین فکر میکنم همون سازیه که توی ایران جدیدا خیلی مد شده . توی کار های محسن یگانه زیاد استفاده شده ازش تقریبا ..

اگر اشتباه نکنم بیشترین کاربرد رو در موسیقی یونانی و ایتالیایی داره . صداش رو اگه بشنوید مطمعنا آشنا هست براتون .

و همون سازی هست که شادمهر توی ویدیو مشکوک باهاش میزنه

من صداشو دوست دارم به شخصه

كاملا درسته.يه چيزم من اضافه كنم كه اين ساز تو سبك Country Western هم زياد استفاده ميشه!

hopital
Sunday 27 February 2011, 10:13 AM
من هم عاشق صدای ماندولین ام ! راستی دوستان توی ایران ماندولین خوب پیدا نمی شه ؟ چرا کسی ززیاد استفاده نمی کنه ازش؟ به خاطر سخت بودنشه ؟

باز هم دم شادمهر عزیز گرم که بعنوان اولین نفر از ماندولین در موسیقی ایران استفاده کرد اینم ماندولین شادمهر :

lakshemi
Sunday 27 February 2011, 11:01 AM
از همه ي دوستان خوبم ممنونم
من تا حالا ساز سيمي كار نكردم . جديداً ماندولين با ظاهر با مزه ش خيلي توجهمو جلب كرده . من فكر نمي كنم زادگاه دقيقي براي ماندولين در دسترس باشه.احتمالاً متعلق به نپال يا ايتاليا و در غير اين صورت آمريكاي جنوبيه . توي ايران من تا حالا نوازنده ي ماندولين نديدم . ولي مي گن در ايتاليا نوازنده گان ماندولين پرتعداد و چيره دستند . البته ايتاليايي ها اصولاً تو همه ي سازها اول هستن . به هر حال اگه كسي يه آهنگ قشنگ بي كلام با ماندولين داره ( تكنوازي ماندولين ) لطفاً همه رو مستفيض كنه(فقط جون مادرتون زيپ نباشه !):21:

Acoustic
Sunday 27 February 2011, 02:40 PM
این آهنگ از Despina vandi خواننده یونانی هست . بیکلام نیست ولی قشنگه

اگه اشتباه نکم سازی که اول آهنگ زده میشه ماندولین هست

QOPUZ
Sunday 27 February 2011, 04:46 PM
از همه ي دوستان خوبم ممنونم
من تا حالا ساز سيمي كار نكردم . جديداً ماندولين با ظاهر با مزه ش خيلي توجهمو جلب كرده . من فكر نمي كنم زادگاه دقيقي براي ماندولين در دسترس باشه.احتمالاً متعلق به نپال يا ايتاليا و در غير اين صورت آمريكاي جنوبيه . توي ايران من تا حالا نوازنده ي ماندولين نديدم . ولي مي گن در ايتاليا نوازنده گان ماندولين پرتعداد و چيره دستند . البته ايتاليايي ها اصولاً تو همه ي سازها اول هستن . به هر حال اگه كسي يه آهنگ قشنگ بي كلام با ماندولين داره ( تكنوازي ماندولين ) لطفاً همه رو مستفيض كنه(فقط جون مادرتون زيپ نباشه !):21:
من يكي از اثر هاي vivaldi رو دارم شروع 0:25

lakshemi
Sunday 27 February 2011, 11:13 PM
ممنون دوستان عزيزم ، زحمت كشيدين . آهنگ هاي شمارو شنيدم ولي هنوز متعجبم يعني صداي ماندولين تا اين حد به گيتار شبيهه؟ من با اينكه گوش خوبي دارم ولي اصلاً قادر به تفكيك صداهاشون نيستم . اگه شما نمي گفتين بي شك فكر مي كردم گيتاره !!!:106:

lakshemi
Sunday 6 March 2011, 01:42 PM
سلام بچه ها يه سوال متفرقه :
اخيراً تو يه كتاب خوندم كه نيكلاس ، پسر يوهان كريستف باخ (پسر عموي باخ معروف خودمون)يه ساز ابداع كرده بوده كه تركيبي از عود و هارپسيكورد بوده ، ابداع ساز ظاهراً بين اين خاندان مرسوم بوده .من اسم اين ساز رو نمي دونم و تصويرش رو هم نديدم ، اگه از بين شما كسي اطلاعي از چند و چون اين جريان داره يه خبري بده ، من بي صبرانه منتظرم ببينم تركيب عود و هارپسيكورد چه سازي مي تونسته باشه !!!:106:

lakshemi
Saturday 26 March 2011, 12:45 AM
سلام کسی خونه نیست؟!:106: پس چرا پیداتون نیست! اگه کسی جوابی برای سوال من داره لطفاً افتخار بده!:16: در ضمن اگه دوست داشته باشین می تونیم درباره ی ساز های شبیه ماندولین هم بحث کنیم!

QOPUZ
Saturday 26 March 2011, 03:25 PM
با سلام

لاكشمي عزيز من فكر نميكنم يه ساز كلاويه اي مثل (harpsichord ) رو با يه ساز مضرابي مثل عود تركيب كرد ، نميدونم شايدم بشه!؟

lakshemi
Saturday 26 March 2011, 08:46 PM
با سلام

لاكشمي عزيز من فكر نميكنم يه ساز كلاويه اي مثل (harpsichord ) رو با يه ساز مضرابي مثل عود تركيب كرد ، نميدونم شايدم بشه!؟

سلام دوست من چرا این مطلب رو در کتاب موثقی خوندم و کاملا درسته. این کار برای یه فرد از خانواده ی باخ کار عادی ای به حساب میومده!

lakshemi
Sunday 27 March 2011, 07:57 PM
فکر می کنم تو این دوره و زمونه دیگه کسی هارپسیکورد نمی زنه!
خوب شاید طبیعی هم باشه!ولی شاید کسایی باشن که درباره ی موسیقی کلاسیک مث من تحقیق می کنن، امیدوارم همچین کسی تو این سایت باشه!!!