PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین گیتاریست راک

marzbana
Monday 28 February 2011, 08:04 PM
بهترین گیتاریست راک ایران وجهان به نظر شما کیه؟
بگید تا ازسلیقه هموطنانمون آگاه بشیم:redguitar:

Atrovan
Monday 28 February 2011, 08:31 PM
درود
به نظر من joe satriani & Slash ...معرکه اند این 2!!

alimetallica_2
Monday 28 February 2011, 11:48 PM
به قول رضا رنجبران بهترین ها باید بگیم و هرکس تو یک چیزی بهترین هست.
مثلا من جو ستریانی رو تو دقیق اجرا کردن.
استووای رو تو فیلنگ (و دیود گیلمور)
مالمیستنی رو تو پیکنیگ
ماکل انجلو رو تو جادوگری از همه بیتشر قبول دارم.
تو ریف گیتار جمیز هتفلد رو! تو تسلط روی گیتار هم هم جمیز و هم کرک و البته افرای مثل جیمی پیج که به رحمت خدا رفتند.

RaziYeH
Tuesday 1 March 2011, 09:37 AM
Slash در خارج ایرانی هم نمیدونم :d

خوب راک در ایران خیلی جا افتاده نیست و کسانی هم که گیتار الکتریک کار میکنن فکر نمیکنم خیلی خوب باشند چون در آهنگاشون معلومه و اصلا قابل مقایسه نیستند با اونور و من امیدوارم که در این نوع موسیقی پیشرفت کنیم و درست و زیبا نه مثل رپ که واقعا خرابش کردن

alimetallica_2
Tuesday 1 March 2011, 01:20 PM
Slash در خارج ایرانی هم نمیدونم :d

خوب راک در ایران خیلی جا افتاده نیست و کسانی هم که گیتار الکتریک کار میکنن فکر نمیکنم خیلی خوب باشند چون در آهنگاشون معلومه و اصلا قابل مقایسه نیستند با اونور و من امیدوارم که در این نوع موسیقی پیشرفت کنیم و درست و زیبا نه مثل رپ که واقعا خرابش کردن
کی چنین حرفی زده؟
خیلی از ایرانی ها میتونند بهترین باشند.
الان گروه مرداب یکی از قوی ترین گروههای دث متال در جهان به حساب میاد که حتی گروههای مطرحی مثل دییساید، سیکس فیت آندر و ... هیچ کدام نه از نظر وکال، نه مضامین و نه تکنیک های موسیقی (و نه اصلا احساس) با این گروه قابل قیاس نیستند و صد سر و کله از آنها بالاتر است.

همین جناب فرشید اعرابی دو آلبوم دارد که از نظر ریف ها با آثار چند سال اخیر هیچ یک از گروههای ثرش و هوی متال قابل قیاس نیست.

از اینها بگذریم، سولو آرتیس هایی مانند فرزاد گلپایگانی و یا نوریک میساکیان کم کسانی نیستند.
شما از داخل خبر نداری، خیلی ها هم خبر دارند اما افرادی نیستند که بتونند مقایسه کنند، این نه تنها نظر بنده به عنوان کسی که بر روی این مسائل وقت میگذارد هست، بلکه نظر بسیاری از بزرگان جهان که با موسیقی متال ایرانی آشنایی بیشتری پیدا کرده اند نیز میباشد.

(چند وقت صبر کنید ببنید گروههای مثل کاهتمایان و یا مخصوصا مرداب در جهان چه خواهند کرد)

در همین سایت کسانی هستند که از بسیاری از نوازنده های گروههای راک و متال چند سر و گردن بالاترند، نمونه جناب مهیار نظری پور، رضا رنجبران.
حتی من که خودم آماتور حساب میشوم در مقابل این دوستان از اکثر گیتاریست های سبک NU METAL یک مقدارکی بهتر مینوازم. (البته از نظر ریف نوازی بیشتر از یک مقدار)

octavarium
Tuesday 1 March 2011, 01:33 PM
کی چنین حرفی زده؟
خیلی از ایرانی ها میتونند بهترین باشند.
الان گروه مرداب یکی از قوی ترین گروههای دث متال در جهان به حساب میاد که حتی گروههای مطرحی مثل دییساید، سیکس فیت آندر و ... هیچ کدام نه از نظر وکال، نه مضامین و نه تکنیک های موسیقی (و نه اصلا احساس) با این گروه قابل قیاس نیستند و صد سر و کله از آنها بالاتر است.

همین جناب فرشید اعرابی دو آلبوم دارد که از نظر ریف ها با آثار چند سال اخیر هیچ یک از گروههای ثرش و هوی متال قابل قیاس نیست.

از اینها بگذریم، سولو آرتیس هایی مانند فرزاد گلپایگانی و یا نوریک میساکیان کم کسانی نیستند.
شما از داخل خبر نداری، خیلی ها هم خبر دارند اما افرادی نیستند که بتونند مقایسه کنند، این نه تنها نظر بنده به عنوان کسی که بر روی این مسائل وقت میگذارد هست، بلکه نظر بسیاری از بزرگان جهان که با موسیقی متال ایرانی آشنایی بیشتری پیدا کرده اند نیز میباشد.

(چند وقت صبر کنید ببنید گروههای مثل کاهتمایان و یا مخصوصا مرداب در جهان چه خواهند کرد)

در همین سایت کسانی هستند که از بسیاری از نوازنده های گروههای راک و متال چند سر و گردن بالاترند، نمونه جناب مهیار نظری پور، رضا رنجبران.
حتی من که خودم آماتور حساب میشوم در مقابل این دوستان از اکثر گیتاریست های سبک NU METAL یک مقدارکی بهتر مینوازم. (البته از نظر ریف نوازی بیشتر از یک مقدار)
موافقم چند مدتیه روفتم تو نخ کارهای بندهای ایرانی اکسپلود هم بسیار بسیار قویه موزیکشون پروگرسیو متال هست اما یه تقلید کامل از مثلا دریم تئتر یا یه تقلید از اپث نیست ...در بعضی آهنگها ریف هاشون الهام گرفته از ریف های متالیکای قدیم هست سولو ها هم احساس میکنم تحت تاثیر جان پتروچی باشه کل موزیک و ساختار الهام گرفته از گروه قدرمتمند اپث هست اما وکال گرول نمیخونه :amآخه بعد از ایجاد سبک پروگرسیو دث متال توسط اپث اکثر بندهای این سبک که بوجود اومدن تحت تاثیر مایکل آکرفلد و صدای ماوراییش هم کلین میخونن هم گرول که به نظر من هیچ کدوم مثل آکرفلد نمیشن و موزیکشون تقلیدیه ولی اکسپلود یه چیز شاهکاره :38:
مرداب هم که بسیار ردیفه سال 2011 دومین آلبوم رو احتمالا با 10 ترک با یک لیبل خارجی منتشر خواهند کرد (آخه اولین کارشون دمو بود آلبوم دارکر دن گریو اولین آلبوم رسمیشون بود)

alimetallica_2
Tuesday 1 March 2011, 01:46 PM
موافقم چند مدتیه روفتم تو نخ کارهای بندهای ایرانی اکسپلود هم بسیار بسیار قویه موزیکشون پروگرسیو متال هست اما یه تقلید کامل از مثلا دریم تئتر یا یه تقلید از اپث نیست ...در بعضی آهنگها ریف هاشون الهام گرفته از ریف های متالیکای قدیم هست سولو ها هم احساس میکنم تحت تاثیر جان پتروچی باشه کل موزیک و ساختار الهام گرفته از گروه قدرمتمند اپث هست اما وکال گرول نمیخونه :amآخه بعد از ایجاد سبک پروگرسیو دث متال توسط اپث اکثر بندهای این سبک که بوجود اومدن تحت تاثیر مایکل آکرفلد و صدای ماوراییش هم کلین میخونن هم گرول که به نظر من هیچ کدوم مثل آکرفلد نمیشن و موزیکشون تقلیدیه ولی اکسپلود یه چیز شاهکاره :38:
مرداب هم که بسیار ردیفه سال 2011 دومین آلبوم رو احتمالا با 10 ترک با یک لیبل خارجی منتشر خواهند کرد (آخه اولین کارشون دمو بود آلبوم دارکر دن گریو اولین آلبوم رسمیشون بود)
آقا آلبوم دوم منتشر شد، نشنیدی؟!
اگر بشنوی تصورت در مورد مرداب عوض میشه.
آلبوم اول مرداب فقط تکنیک بود و یک صدای خاص، اما در این کار تنوع و احساس و فیلنگ رو نظاره میکنی و دیگه با یک آلبوم جادوئی روبرو هستی. (الان 4 آهنگش وارد بازار شده و سه آهنگ هم از آلبوم قبلی با تغییر ایجاد شده که احتمالا در نسخه کامل آهنگ هایی هم اضافه میشه)

octavarium
Tuesday 1 March 2011, 01:54 PM
آقا آلبوم دوم منتشر شد، نشنیدی؟!
اگر بشنوی تصورت در مورد مرداب عوض میشه.
آلبوم اول مرداب فقط تکنیک بود و یک صدای خاص، اما در این کار تنوع و احساس و فیلنگ رو نظاره میکنی و دیگه با یک آلبوم جادوئی روبرو هستی. (الان 4 آهنگش وارد بازار شده و سه آهنگ هم از آلبوم قبلی با تغییر ایجاد شده که احتمالا در نسخه کامل آهنگ هایی هم اضافه میشه)
من آلبوم in to the mordab از سال 2006 ,و darker than grave سال 2008 رو شنیدم به جز اینها آلبوم دیگه ای هم دارن مگه آخه تو سایتشون چیزی نزده بود

octavarium
Tuesday 1 March 2011, 02:03 PM
راستی تو یه سایت بود رای گیری واسه شرکت بند ها توی فستیوال یونی راک اسم مرداب هم بود لطف کنید بهشون رای بدید
لینک رو پیدا کردم میزارم
اگه مرداب رای بیاره با میهم و اپث و کاتاتونیا لایو میزاره

alimetallica_2
Tuesday 1 March 2011, 02:10 PM
من آلبوم in to the mordab از سال 2006 ,و darker than grave سال 2008 رو شنیدم به جز اینها آلبوم دیگه ای هم دارن مگه آخه تو سایتشون چیزی نزده بود
خوب آلبوم دوم همون Darker هست دیگه که امسال کامل شده. شاید منظور شما آلبوم سوم بوده که قراره بیاد که من ازش اطلاعی ندارم.
فکر کردم این آلبوم رو نداری.

octavarium
Tuesday 1 March 2011, 02:15 PM
خوب آلبوم دوم همون Darker هست دیگه که امسال کامل شده. شاید منظور شما آلبوم سوم بوده که قراره بیاد که من ازش اطلاعی ندارم.
فکر کردم این آلبوم رو نداری.
آره تو my.s...spa..ce نوشته بودن آلوم جدیدشون تکنیکی تر سریع تر و خشن تر از آلبوم های قبلیه
امیدوارم مثل گروههای حال حاضر دث متال یه موزیک خشن و خشک رو ارائه ندن آخه زیبایی کار مرداب به فضاسازیهای زیبا کارای آکوستیک و به قول خودتون اون احساس کارشون در نهایت تکنیکشون هست

sina_zakeri
Tuesday 1 March 2011, 03:01 PM
توی دنیا که خیلیها شاخن. از امامهای متال مثل کری کینگ گرفته تا خدای فیلینگ مارتی فردمن یا استیو وای. آدم میمونه کی رو بگه. خیلیها کارشون درسته آدم از هرکدوم یه فن یادبگیره خیلیه.

توی ایران هم نوازنده خوب زیاده. علی موئذی گیتاریست باند خدای کیوتین، آیدین ذاهدی که بچه کرجه، همایون مجدزاده هم آلبوم داره میده فکر کنم بترکونن با باندشون کهتمایان. استاد خودم سهیل زرین کلک که با اکسپلود کار میکنه، بچه های مرداب هم که حق مطلب رو علی جون گفتی جدا" کارشون درسته. مطمئنا بازم هستن که ما نمیشناسیم دمشون گرمه.

randy_rhoads
Tuesday 1 March 2011, 03:03 PM
براي من جالب كه شما دوستان گروه هايي مثل مرداب خيلي بزرگ ميدونين در حالي كه فروش البوم هاشون در سطح بسيار ضعيفيه ......بهتر دست از تعصب بيجا بر داريم گروه هايي كه شما اسم برديد شايد استعداد اين كار رو داشته باشن ولي به هيچ عنوان نمي تونن رقابت كنن و بي شك به راحتي حذف مي شن............البته دوست من alimetallica مطالبي كه شما گفتي هيچ كدوم در ارتباط با عنوان اين بخش نبود...در ضمن دوستاني رو هم كه شما نام برديد و از دوستان صميمي شما هم هستند فكر نمي كنم خودشون هم قبول داشته باشن كه از بسياري از نوازنده هاي راك و متال برتر هستند..............بهتر كمي واقع بين باشيم

RaziYeH
Tuesday 1 March 2011, 03:06 PM
خوب دوستان من همین الآن چون این گروه را نمیشناختم سرچ کردم و 1 کی از آهنگاشو برای نمونه دانلود کردم و گوش دادم به اسم ocean of lonliness باید بگم سلیقه ها کاملا متفاوته من واقعا ترسیدم آخه یعنی چی مگه چه اشکالی داره اگر راک میخوایم کار کنیم مثل onerepublic آهنگ . شعر طوری باشه که شنونده را جذب کنه
یعنی اگر خشن باشیم و از بدیها و شیطان و نمیدونم سیاهی ها بخونیم و علامت واقعا دهشتناک اسکلت را برگزینیم اونوقت خوبه

اینم از آهنگ Darker than Grave

خوب میگم سلیقه ها فرق میکنه و من اصلا این سبک خوندنو نمیپسندم و قبول ندارم

من آهنگهای راک زیادی گوش دادم و میدم و لذت هم میبرم ولی در این مورد با شما موافق نیستم و به نظر شما احترام و ارزش میزارم

octavarium
Tuesday 1 March 2011, 08:22 PM
براي من جالب كه شما دوستان گروه هايي مثل مرداب خيلي بزرگ ميدونين در حالي كه فروش البوم هاشون در سطح بسيار ضعيفيه ......بهتر دست از تعصب بيجا بر داريم گروه هايي كه شما اسم برديد شايد استعداد اين كار رو داشته باشن ولي به هيچ عنوان نمي تونن رقابت كنن و بي شك به راحتي حذف مي شن............البته دوست من alimetallica مطالبي كه شما گفتي هيچ كدوم در ارتباط با عنوان اين بخش نبود...در ضمن دوستاني رو هم كه شما نام برديد و از دوستان صميمي شما هم هستند فكر نمي كنم خودشون هم قبول داشته باشن كه از بسياري از نوازنده هاي راك و متال برتر هستند..............بهتر كمي واقع بين باشيم
داداشم ما که نمیگیم اینها از اونوریا(آدمایی مثل مالسمتین و آنجلو و اینا ) بهترن اما اینها هم از خیلی بندای اونوری بهترن مثلا نوریک میساکیان واقعا کارهای وحشتناکی داره یه بار خواستم یه آهنگش رو کاور کنم رو این حساب که کارای پتروچی و بعضی کارای رومئو رو کاور میکنم فکر کردم شاید راحت باشه اما واقعا وحشتناک سخت بود :42:

مرداب هم که آلبوم 2008 شون رتبه های خوبی بدست آورد تو سال خودش همون سال متالیکا هم آلبومش رو منتشر کرده بود تو بعضی سایتها رتبش از آلبوم متالیکا بالا تر بود (البته بند مورد علاقه ی من متالیکاست ) در مورد فروش هم اینها بنده خداها آلبوم رو رایگان واسه دانلود گذاشتن فکر فروش که نبودن تازه سر این آلبوم میخوان بفروشن البته یه چیزی هم هست مثلا اسلیپنات یا لینکین پارک از شاینینگ بیشتر فروش میکنه آلبوم هاش اما از نظر زیبایی موسیقی واقعا شاینینگ دیوانه کنندست .......البته یه چیزی هم که تو فروش موثره برگزاری لایوهای متعدد هست لایو در سراسر دنیا !!!! تو این خراب شده که لایو نمیزارن ....اما جدیدا بندهای ایرانی با خیلی کله گنده ها لایو گذاشتن تارانتیست و آرسامس که چپ و راست با متالیکاو آرچ انمی و اینا لایو میزارن مرداب هم تو صفه
شرایط اونها خیلی فرق میکنه با ماها به هر حال اونها سریعتر میتونن پیشرفت کنن مثلا جریان پیشرفت دریم تئتر اونها آلبوم اول رو منتشر کردن زیاد استقبال نشد و یه بند کوچیک و آماتور بودن شروع کردن به برگزاری اجرا تو کلوب های شبانه هر شب لایو داشتن کمی معروف شدن و فروش آلبوم دومشون تضمین شد
اما یه بند مثل اکسپلود که یه لایو نداشته خوب چجور میخواد فروش کنه

octavarium
Tuesday 1 March 2011, 08:31 PM
خوب دوستان من همین الآن چون این گروه را نمیشناختم سرچ کردم و 1 کی از آهنگاشو برای نمونه دانلود کردم و گوش دادم به اسم ocean of lonliness باید بگم سلیقه ها کاملا متفاوته من واقعا ترسیدم آخه یعنی چی مگه چه اشکالی داره اگر راک میخوایم کار کنیم مثل onerepublic آهنگ . شعر طوری باشه که شنونده را جذب کنه
یعنی اگر خشن باشیم و از بدیها و شیطان و نمیدونم سیاهی ها بخونیم و علامت واقعا دهشتناک اسکلت را برگزینیم اونوقت خوبه

اینم از آهنگ Darker than Grave

خوب میگم سلیقه ها فرق میکنه و من اصلا این سبک خوندنو نمیپسندم و قبول ندارم

من آهنگهای راک زیادی گوش دادم و میدم و لذت هم میبرم ولی در این مورد با شما موافق نیستم و به نظر شما احترام و ارزش میزارم
دوست من سبکشون پروگرسیو دث متال هست نه راک

علی اصفهانی هد بند مدت زیادیه که در زمینه ی موسیقی فعالیت میکنه و از نظره موسیقی پره ........
اسم این تیپ موزیک روشه متال ....اگه میخواستن شنونده جذب کنن و فکر این باشن که تو ماشین همه اینها رو گوش کنن و دوست دخترای بیشتری پیدا کنن میرفتن پاپ کار میکردن .....به هر حال به نظر من موسیقی و هنر برگرفته از احساس فرد تو یه لحظه خاصه ....همه که نباید بیان
.............
..............
قابل توجه شما : مرداب از اسکلت و استفاده نمیکنه و از نظر مفهوم شاید بگم قویترین بند ایرانیه
مفهوم آلبوم دومشون در مورد زندگی و مسائل مربوط به اون میشه از جمله عشق و گذر عمر و .....
یه سرچ کنین متن آهنگ پنجم تو نت هست به اسم
خواب زمین آشفته است
شعر از زبان زمین بیان میشه :amبسیار زیباست متن شعر
پ.ن:راستی خود من از نوازنده های راک jimmy page و لرد گیلمور رو میپرستم
از متال هم امامون پتروچی و آکرفلد و هرمن لی خیل هستن خیلا رو دوست دارم
اما تحت تاثیر پتروچی و استایل خفنش هستم
با اجازه ی علی آقا متن شعر رو پیدا کردم که داخل پست های علی جان پیدا کردم

وحالا تو در گور هستي ، در آغوش { پرمهر } من
و مغزت مانند C.P.U ي ، از صورت پوسيده ات ، به بيرون مي افتد
اكنون، جنونت به كجا رفته است؟ و آن حس بيقراري گزاف {وكشنده}
توسط خاك پاكم ، مكيده شده و با بركت من ، تقديس گرديده
وتو امواجم را درك ميكني ، امواجي از اعماق هسته و مغزه ام
صداهايي نجوا گون كه هر لحظه در حال ازدياد و فزوني است
مختصر {مطالبي} از درون - از اعماق قلب مصيبت زده ام
با معاصيتان وجود مرا متعفن كرديد و با جنايات و خون{ريزي} تان، مرا قرمز پوش
آدم كشي هاي فاسد همچون گرداب غضب ، همه جا را احاطه كرده است
بي توجه به وجدان { درون } ، در حال گمراه كردن مسير { كمال } انساني
با خون خودم ( نفت ) ، آسمان خودم را به گند كشيده ايد
رودخانه هايم را { با اثر گلخانه اي } به عصيان و سيل، تحريك ساخته ايد
درياها و جنگلهايم را { با كارخانجات خود } مسموم و زهر آگين كرده ايد
مطمئن باشيد روزي ، در حالي كه به زانو افتاده ايد ، ناظر زوال و افسردگي خود خواهيد بود
تكنولوژي ، با دستان خودتان ، گور خودتان را خواهد كند
اگر هم اين چنين نشود ، با خودكشي و فروپاشي من از درون تا برون ، مواجه خواهيد شد
شما تاكنون چه غلطي كرده ايد ، جز اينكه مرا نزد خورشيد نيز رسوا كرده ايد
ولي بدانيد و آگاه باشيد كه هيچ مفري براي مخفي شدن و فرار كردن ، نخواهيد داشت
حال بداخلم بياييد ، چراكه من ذات شما را فرا مي خوانم
وخاك من با نام آخرين پناهگاه ، آرام شما خواهد بود و من تمام شما را جذب خواهم كرد
و به يقين تمام معاصي و دروغهايي را كه گفته ايد ، خواهم بخشيد {چون ذاتم ، مهرباني است }
پس با چشماني باز { و روحي پاكتر } به روحم دخول كنيد و در من وارد شويد .

alimetallica_2
Tuesday 1 March 2011, 11:10 PM
بله بهتره واقع بین باشیم.
به هرحال اینجانب یا آقا سینا یا دوستان دیگه که نظر دادند همه اندک سواد موسیقی دارند و میتونند یک سری از مسائل رو تشخیص بدند.
اصلا یک سری از ریف های گروه مرداب رو یک سری از نوازنده هم نمیتونند بزنند، اون هم با این امکانات محدود. همین سیکس فیت آندر با اون همه طرفدار میلیونی فکر نکنم نوازنده هاش مثل اینجانب بتونند ریف بزنند.
به هر حال ما سعی کردیم واقع بین باشیم از این رو به این مسائل رسیدم.
در نوازندگی ایرانی ها معمولا کم نمیارند، در آهنگ سازی کم میارند، اون هم علتش اینکه همه سبک ها رو یک گیتاریست ایرانی گوش میده و گوش و ذهنش رو خراب میکنه، مثل خود من که وقتی آهنگ میسازم از ثرش میره تو دث، از دث میاد تو گوت و ...

فروش آلبوم هیچ چیز رو مشخص نمیکنه، فروش آلبوم های لینکین پارک نیست به فروش کم آثار چاک شالدانیر باعث برتری آنها به این ابرمرد جاودانه تاریخ نیست.

متاسفانه برخی از هنرمندان عادت کرده اند توانایی های همیهنان خود را دست کم بگیرند و هنرآنها را ناچیز جلوه دهند.
به نظر من اگر کسی واقعا ادعایی داره بهتره رو کنه. مرداب چیزی رو رو کرده که نه تنها من حیرت زده شدم، بلکه تو کشورهای دیگه جهان هم بسیاری از متخصصین نظرشون جلب شده.
(وقتی میگم من، منظورم علی متالیکایست که یکی دو نفر حداقل نظرش رو به عنوان یک ژآنر شناس میپذیرند)

گفتم این حرف درست نیست، اما متاسفانه برخی از همین دوستانی که من نام بردم یا حتی نبردم، بیشتر از حدی که هستند خودشون رو قبول دارند، من میگم بهتر از نوازنده ماشین هد، خودشون میگیند بهتر از فلان سولو آرتیست.
(البته نه همه)

خود بنده البته فقط ریف نواز معمولی هستم و در باقی رشته ها آماتور به حساب میام.

alimetallica_2
Tuesday 1 March 2011, 11:20 PM
داداشم ما که نمیگیم اینها از اونوریا(آدمایی مثل مالسمتین و آنجلو و اینا ) بهترن اما اینها هم از خیلی بندای اونوری بهترن مثلا نوریک میساکیان واقعا کارهای وحشتناکی داره یه بار خواستم یه آهنگش رو کاور کنم رو این حساب که کارای پتروچی و بعضی کارای رومئو رو کاور میکنم فکر کردم شاید راحت باشه اما واقعا وحشتناک سخت بود :42:

مرداب هم که آلبوم 2008 شون رتبه های خوبی بدست آورد تو سال خودش همون سال متالیکا هم آلبومش رو منتشر کرده بود تو بعضی سایتها رتبش از آلبوم متالیکا بالا تر بود (البته بند مورد علاقه ی من متالیکاست ) در مورد فروش هم اینها بنده خداها آلبوم رو رایگان واسه دانلود گذاشتن فکر فروش که نبودن تازه سر این آلبوم میخوان بفروشن البته یه چیزی هم هست مثلا اسلیپنات یا لینکین پارک از شاینینگ بیشتر فروش میکنه آلبوم هاش اما از نظر زیبایی موسیقی واقعا شاینینگ دیوانه کنندست .......البته یه چیزی هم که تو فروش موثره برگزاری لایوهای متعدد هست لایو در سراسر دنیا !!!! تو این خراب شده که لایو نمیزارن ....اما جدیدا بندهای ایرانی با خیلی کله گنده ها لایو گذاشتن تارانتیست و آرسامس که چپ و راست با متالیکاو آرچ انمی و اینا لایو میزارن مرداب هم تو صفه
شرایط اونها خیلی فرق میکنه با ماها به هر حال اونها سریعتر میتونن پیشرفت کنن مثلا جریان پیشرفت دریم تئتر اونها آلبوم اول رو منتشر کردن زیاد استقبال نشد و یه بند کوچیک و آماتور بودن شروع کردن به برگزاری اجرا تو کلوب های شبانه هر شب لایو داشتن کمی معروف شدن و فروش آلبوم دومشون تضمین شد
اما یه بند مثل اکسپلود که یه لایو نداشته خوب چجور میخواد فروش کنه
تازه خیلی مسائل دیگه هم هست. مثل مشکلات مادی و البته تشویق نشدم روحی.
تو یک کشور غربی شما میدونی که اگر زحمت بشکی بلاخره پیشرتف میکنی، حالا یکی شانس میاره بیشتر یکی نمیاره کمتر، اما پیشرفت میکنه، اما تئو ایران میدونی که ممکنه شکست خوردنت به قیمت کل زندگیت در بیاد.
اینجا اصلا امکاناتی نیست، من خودم چپ دست هستم 12 ساله دارم با گیتار دست راست کار میکنم. اگر میدونستم از موزیک میتونم پول به دست بیارم همین امروز میشستم از اول با دست چپ شروع میکردم از اول نوزاندگی رو یاد میگرفتم.
حالا من که نوازنده قابلی نیستم، اما میتونم گاهی آهنگ هایی بسازم که با مزاجهای برخی جور در بیاد. اما کو کار؟! کو در آمد؟! اگر امیدی به در آوردن ماهی 200 تومان از موزیک داشتم باور کن تمام توانم رو میگذاشتم.
من الان وقتی با نرم افزار گیتارپرو آهنگ میسازم برای اوقات فراغت هست و مثلا یک آهنگ رو توی 2 تا نهایت 20 ساعت میسازم، اما اگر بدونم قراره این آهنگ بفروشه یک دفعه 3 ماه روش وقت میگذارم و تمام اشکالاتش رو برطرف میکنم و از دهها نفر مشورت میخوام برای بالابردن سطح کار.
بعد هم سعی میکنم خودم بزنم چیزی که مینوسیم رو باقی سازها رو هم به دوستان دیگرم بدم که بنوازنند. (البته نه جایی دارمی برای تمرین، نه امکاناتی برای ضبط و نه حتی ساز خوبی و آفکت و ...)

با این همه تاریکی و چاله در راه مرداب واقعا شاخ قول شکسته است، یا فرشید اعرابی یا خیلی های دیگه که این کارها رو کردند.
مخصوصا فرشید اعرابی یا صفیرعرش که با زبان مادری کار ارائه دادند، ان هم به صورت رسا و غیر تقلیدی.

vahidslush
Tuesday 1 March 2011, 11:44 PM

من هم با ایشون نظر یکسانی دارم ( دوستان نظره ها )

Punk
Wednesday 2 March 2011, 02:06 AM
JIMMY PAGE
تاثیر گذار ترین نوازنده راک

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 02:11 AM
جیمی پیج شاید جز 5 گیتاریست برتر تالاههای راک باشد اما این تاثیرگذارترین از کجا آمد؟

تا الان یک سری میگفتند جیمی هندریکس، یک سری میگفتند فرانک زاپا و هیچ اسمی به جز این دو اسم هیچ وقت به عنوان ترین مطرح نشده که البته شما الان مطرحش کردی.

sina_zakeri
Wednesday 2 March 2011, 07:09 AM
طرف توی خارج یه آلبوم میده بعد میره توی چهار تا کلاب و بار میزنه، بعد همین هرشب لایو دادن تجربشو بیشتر میکنه آلبوم بعدیش رو میده اونایی هم که تو کلاب و بار شنیدن حال کردن میرن میخرن. همین وضع میره جلو
تو ایران باندهای ما از جیب خودشون آلبوم میدن جایی هم که ندارن همون رو لایو بزنن همون آلبومشون هم که با کلی هزینه و زحمت ضبط شده ملت میان دانلود میکنن و نمیخرن. آمار موثق دارم باند کیوتین اول آلبومش واسه فروش بود انقدر ملت کپی کردن خودشون بی خیال شدن الان همه دانلود میکنن. اکسپلود همینطوری سرچ کنی توی گوگل تا سایتهای روسی هم براش لینک دانلود گذاشتن. به نظر من که طرفدارهای موزیک متال تو ایران هم اصلا طرفدارهای حرفه ای نیستن. موزیک باندهای ایرانی خیلی از اون چیزی که خیلیها فکر میکنن سره. ملکانتنت ترک میده در حد آیرون میدن موزیکش قویه به نظر من. مرداب یه جور، اکسپلود یه جور، کهتمایان یه جور، خیلیهای دیگه هم هستن که من نمیشناسم...

RaziYeH
Wednesday 2 March 2011, 09:30 AM
آقا سینا کاملا با شما موافقم ولی همین کمبود دلیل نمیشه که ما نیز چون کمبود امکانت هست در حد پایین باشیم هنر اینه که با همین کمبود امکانات بهترین کار ارائه بشه

و باز هم به قول آقا سعید اینها فقط نظره

sina_zakeri
Wednesday 2 March 2011, 09:36 AM
نوکرتم داداشم نظر شما محترم ولی اگه متالباز و متال دوست باشی و کارهای باندهایی که بالا مثال زدم رو گوش کنی میبینی که سطحشون اصلا پایین نیست. توی همین فاروم در مورد مصاحبه متال همر با خیلی از این باندها چند ماه پیش تاپیک زدم هستش اگه سطحشون پایین بود مجله متال همر که از معتبرترین مجله های متال دنیاست که نمیومد با اینا حرف بزنه. همون باندهای خارجی کیفیت آلبوم اول متالیکا و اسلیر رو با آلبوم سومشون نمیشه قیاس کرد چون تجربه و پول و ساپورت بهشون رسیده اما اینجا چی؟

RaziYeH
Wednesday 2 March 2011, 09:39 AM
دوست من سبکشون پروگرسیو دث متال هست نه راک

علی اصفهانی هد بند مدت زیادیه که در زمینه ی موسیقی فعالیت میکنه و از نظره موسیقی پره ........
اسم این تیپ موزیک روشه متال ....اگه میخواستن شنونده جذب کنن و فکر این باشن که تو ماشین همه اینها رو گوش کنن و دوست دخترای بیشتری پیدا کنن میرفتن پاپ کار میکردن .....به هر حال به نظر من موسیقی و هنر برگرفته از احساس فرد تو یه لحظه خاصه ....همه که نباید بیان
.............
..............
قابل توجه شما : مرداب از اسکلت و استفاده نمیکنه و از نظر مفهوم شاید بگم قویترین بند ایرانیه
مفهوم آلبوم دومشون در مورد زندگی و مسائل مربوط به اون میشه از جمله عشق و گذر عمر و .....
یه سرچ کنین متن آهنگ پنجم تو نت هست به اسم
خواب زمین آشفته است
شعر از زبان زمین بیان میشه :amبسیار زیباست متن شعر
پ.ن:راستی خود من از نوازنده های راک jimmy page و لرد گیلمور رو میپرستم
از متال هم امامون پتروچی و آکرفلد و هرمن لی خیل هستن خیلا رو دوست دارم
اما تحت تاثیر پتروچی و استایل خفنش هستم
با اجازه ی علی آقا متن شعر رو پیدا کردم که داخل پست های علی جان پیدا کردم

وحالا تو در گور هستي ، در آغوش { پرمهر } من
و مغزت مانند C.P.U ي ، از صورت پوسيده ات ، به بيرون مي افتد
اكنون، جنونت به كجا رفته است؟ و آن حس بيقراري گزاف {وكشنده}
توسط خاك پاكم ، مكيده شده و با بركت من ، تقديس گرديده
وتو امواجم را درك ميكني ، امواجي از اعماق هسته و مغزه ام
صداهايي نجوا گون كه هر لحظه در حال ازدياد و فزوني است
مختصر {مطالبي} از درون - از اعماق قلب مصيبت زده ام
با معاصيتان وجود مرا متعفن كرديد و با جنايات و خون{ريزي} تان، مرا قرمز پوش
آدم كشي هاي فاسد همچون گرداب غضب ، همه جا را احاطه كرده است
بي توجه به وجدان { درون } ، در حال گمراه كردن مسير { كمال } انساني
با خون خودم ( نفت ) ، آسمان خودم را به گند كشيده ايد
رودخانه هايم را { با اثر گلخانه اي } به عصيان و سيل، تحريك ساخته ايد
درياها و جنگلهايم را { با كارخانجات خود } مسموم و زهر آگين كرده ايد
مطمئن باشيد روزي ، در حالي كه به زانو افتاده ايد ، ناظر زوال و افسردگي خود خواهيد بود
تكنولوژي ، با دستان خودتان ، گور خودتان را خواهد كند
اگر هم اين چنين نشود ، با خودكشي و فروپاشي من از درون تا برون ، مواجه خواهيد شد
شما تاكنون چه غلطي كرده ايد ، جز اينكه مرا نزد خورشيد نيز رسوا كرده ايد
ولي بدانيد و آگاه باشيد كه هيچ مفري براي مخفي شدن و فرار كردن ، نخواهيد داشت
حال بداخلم بياييد ، چراكه من ذات شما را فرا مي خوانم
وخاك من با نام آخرين پناهگاه ، آرام شما خواهد بود و من تمام شما را جذب خواهم كرد
و به يقين تمام معاصي و دروغهايي را كه گفته ايد ، خواهم بخشيد {چون ذاتم ، مهرباني است }
پس با چشماني باز { و روحي پاكتر } به روحم دخول كنيد و در من وارد شويد .

یعنی چی مگه قرار هر کی موسیقی خوب میخواد کار کنه دنبال دوست دختر باشه لطفا رو حرفی که میزنید دقت کنید بله باید کاری که میکنند من شنونده را جذب کنه نه اینکه تا اولین اهنگشون را گوش میکنم زده بشم هرچند در مورد عشق زمین یا هرچیز دیگری بخواد بخونه

موسیقی فرقی نمیکنه کجا گوش بدی چه تو ماشین چه در اتاقت هدف لذت بردنه منه نوعی باید بفهمم که چی دارم گوش میدم ولی وقتی که اصلا با این سبک خوندن من اصلا نمیفهمم این داره چی میگه و بعد برم متنشو پیدا کنم به هیچ دردی نمیخوره
ام در مورد اسکلت باید بگم که هست و و اهنگشون با این عکس دانلود شد

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 12:36 PM
طرف توی خارج یه آلبوم میده بعد میره توی چهار تا کلاب و بار میزنه، بعد همین هرشب لایو دادن تجربشو بیشتر میکنه آلبوم بعدیش رو میده اونایی هم که تو کلاب و بار شنیدن حال کردن میرن میخرن. همین وضع میره جلو
تو ایران باندهای ما از جیب خودشون آلبوم میدن جایی هم که ندارن همون رو لایو بزنن همون آلبومشون هم که با کلی هزینه و زحمت ضبط شده ملت میان دانلود میکنن و نمیخرن. آمار موثق دارم باند کیوتین اول آلبومش واسه فروش بود انقدر ملت کپی کردن خودشون بی خیال شدن الان همه دانلود میکنن. اکسپلود همینطوری سرچ کنی توی گوگل تا سایتهای روسی هم براش لینک دانلود گذاشتن. به نظر من که طرفدارهای موزیک متال تو ایران هم اصلا طرفدارهای حرفه ای نیستن. موزیک باندهای ایرانی خیلی از اون چیزی که خیلیها فکر میکنن سره. ملکانتنت ترک میده در حد آیرون میدن موزیکش قویه به نظر من. مرداب یه جور، اکسپلود یه جور، کهتمایان یه جور، خیلیهای دیگه هم هستن که من نمیشناسم...
یک مسئله ای در مورد طرفداری گفتی این نکته به ذهنم آمد.
مثلا خود بنده 400 گیگ آرشیو متال دارم.
این یعنی یک رویا برای هر اروپایی یا آمریکایی. خیلی فرارتر از یک رویا.
در کشورهای غربی وقتی یکی طرفدار سبک ثرش متاله نهایت چند آلبوم از اسلایر و متالیکا و فوقش آنتراکس و چند مستر باند دیگه داشته باشه و با همون ها خوشه، برای همین روی اونها شناخت بیشتری پیدا میکنه، اما ما کسایی رو داریم که روزی 10 تا آلبوم متال از نت دانلود میکنند و فقط یک بار هم گذری گوش میدند.
خود من، ثرش متال گوش میدم، دوم/دث گوش میدم و تقریبا اکثر سبک ها رو گوش میدم. خوب خیلی فرق میکنم با یک اروپایی که فقط یک سبک رو گوش میده و تمرکزش رو اون سبکه.

همین مفت گوش کردنهای ما باعث خراب شدن گوش و البته کمی هم پرتوقع شدنمون از موزیک شده.
به طرف میگی آقا فلانی هم خوب گیتاریستیه، فوری میگه از جوستریانی بهتره؟! (آخه یکی نیست بگه یک سولو آرتیست رو که نباید با یک نوازنده متال مقایسه کرد و یا حتی یک نوازنده ثرش متال رو نباید با یک نوازنده بلک متال مقایسه کرد)

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 12:39 PM
یعنی چی مگه قرار هر کی موسیقی خوب میخواد کار کنه دنبال دوست دختر باشه لطفا رو حرفی که میزنید دقت کنید بله باید کاری که میکنند من شنونده را جذب کنه نه اینکه تا اولین اهنگشون را گوش میکنم زده بشم هرچند در مورد عشق زمین یا هرچیز دیگری بخواد بخونه

موسیقی فرقی نمیکنه کجا گوش بدی چه تو ماشین چه در اتاقت هدف لذت بردنه منه نوعی باید بفهمم که چی دارم گوش میدم ولی وقتی که اصلا با این سبک خوندن من اصلا نمیفهمم این داره چی میگه و بعد برم متنشو پیدا کنم به هیچ دردی نمیخوره
حرفی که ایشون زده واقعا ظریفه و صدرصد حقیقت داره.
اما متاسفانه تو ایران اصلا برخی از مفاهیم برای اکثریت معنی خاصی نداره.
البته قصدم مقایسه جنسیت و یا مقایسه نوع کاربری بین شخص یا اشخاصی نیست.

randy_rhoads
Wednesday 2 March 2011, 01:18 PM
اولا در مورد تاثير گذار ترين فرد من اعتقاد دارم بايد در مورد هر سبك به طور جداگاه اي بحث كرد اما jimi hendrix ..eddy van halen...randy rhoads....قطعا در صدر اين جدول جاي دارند شما خياي راحت ميتونيد از مصاحبه تمام بند هاي راك و متال اسم اين 3 نفر رو بشنويد بدون استثنا.................در مورد شما اقاي علي متاليكا كه به قول خودتون ژانر شناس هستيد و ريف نوازيتون در سطح بالايي قرار داره بعيده همچين حرفي..من هموطنامو نكوبيدم فروش البوم قطعا در هر زمان نشون دهنده ي علاقه مردم به اون موزيك هست من فكر ميكنم كه فرق بين لينكين پارك و گروه هاي راك رو ميفهمم .......من بازم ميگم اگر يك بندي تو 5 سال 4 البوم خوب و متفاوت با يكديگر و موفق بود بعدا شما اونا رو جز بهترين ها بدونيد .........شما هم دوست عزيز بهتر شفاف صحبت كني و شخص مورد نظرتو اسم ببري من دوست دارم مورد انتقاد قرار بگيرم ولي شما اونقدر از خودتون و دوستانتون تعريف كرديد كه ديگه كسي نمونست شما رو با جميز هدفيلد اشتباه ميگرفت.............شما تمام نوازنده هاي دنيا رو زير سوال بردي تا دوستانتون رو بالا ببري اين صور قضاوت درست نيست.............من نه ادعايي دارم نه حوصلشو ولي شما منتظر تا مخالفت كني .......در ضمن من اعتقاد دارم بچه هاي ايراني تو نوازندگي اگه بخوان با اونوريا رقابت كنن خيلي راحت حذف ميشن شك نكن شايد بتونن تو اهنگ سازي در اينده حرفي بزنن ولي الان نه .................ما نهايت اسمي كه از ايرانيها شنيديم در سبك دث بوده كه به نظر من خيلي پيچيده نيست اما كدوم گروه ايراني در سبك راك ...جز...بلوز....هارد راك تونسته تاحالا حرفي بزنه............من خودم ايرانيم و از پيشرفت بچه هاي اراني خوشحال ميشم ولي از اينكه بخواهيم خودمونو گول بزنيم خوشم نمياد..........البته اين نظر شخصيه منه

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 01:31 PM
اولا در مورد تاثير گذار ترين فرد من اعتقاد دارم بايد در مورد هر سبك به طور جداگاه اي بحث كرد اما jimi hendrix ..eddy van halen...randy rhoads....قطعا در صدر اين جدول جاي دارند شما خياي راحت ميتونيد از مصاحبه تمام بند هاي راك و متال اسم اين 3 نفر رو بشنويد بدون استثنا.................در مورد شما اقاي علي متاليكا كه به قول خودتون ژانر شناس هستيد و ريف نوازيتون در سطح بالايي قرار داره بعيده همچين حرفي..من هموطنامو نكوبيدم فروش البوم قطعا در هر زمان نشون دهنده ي علاقه مردم به اون موزيك هست من فكر ميكنم كه فرق بين لينكين پارك و گروه هاي راك رو ميفهمم .......من بازم ميگم اگر يك بندي تو 5 سال 4 البوم خوب و متفاوت با يكديگر و موفق بود بعدا شما اونا رو جز بهترين ها بدونيد .........شما هم دوست عزيز بهتر شفاف صحبت كني و شخص مورد نظرتو اسم ببري من دوست دارم مورد انتقاد قرار بگيرم ولي شما اونقدر از خودتون و دوستانتون تعريف كرديد كه ديگه كسي نمونست شما رو با جميز هدفيلد اشتباه ميگرفت.............شما تمام نوازنده هاي دنيا رو زير سوال بردي تا دوستانتون رو بالا ببري اين صور قضاوت درست نيست.............من نه ادعايي دارم نه حوصلشو ولي شما منتظر تا مخالفت كني .......در ضمن من اعتقاد دارم بچه هاي ايراني تو نوازندگي اگه بخوان با اونوريا رقابت كنن خيلي راحت حذف ميشن شك نكن شايد بتونن تو اهنگ سازي در اينده حرفي بزنن ولي الان نه .................ما نهايت اسمي كه از ايرانيها شنيديم در سبك دث بوده كه به نظر من خيلي پيچيده نيست اما كدوم گروه ايراني در سبك راك ...جز...بلوز....هارد راك تونسته تاحالا حرفي بزنه............من خودم ايرانيم و از پيشرفت بچه هاي اراني خوشحال ميشم ولي از اينكه بخواهيم خودمونو گول بزنيم خوشم نمياد..........البته اين نظر شخصيه منه
شما بنده رو اصلا نشناختید.
من بدون هیچ رویدروایسی کوچکترین مسائل رو انیجا سوال کردم بدون اینکه فکر کنم با پرسیدن این سوال از کسی که از من کوچکتره، سابقه نوازنگی و حتی نتیش کمتره و ... ضایع هست.
باشه کمی شفاف صحبت میکنم.
برای خیلی ها عجیبه که علی متالیکا با اون همه سابقه نتی وارد این سایت میشه و حتی سطحی ترین سوالها رو از عادی ترین کاربرها میپرسه بدون اینکه ملاحظاتی نسبت به شخصیت کاربری و سوابق نتی خودش داشته باشه.
این حرفیه که یک جاهایی زمزمه ادمین های یک سری از فاروم ها شده. (بگذریم، چون من برای بازی نیامدم تو این فاروم، از روی علاقه بوده مثل فارومهای دیگه ای که توش بودم "از نوع هنری" نه تو موضوعات دیگه "مثل سیاست و فلسفه")

من از هیچ یک از رفیقام تعریف خاصی نکردم، درضمن اگر تعریفی کرده باشم هیچ وقت اونها رو با مقدسات قابل قیاس ندانستم. مقدسات کلی دنیای متال مشخصتند چه افرادی هستند.
رفقای من همه بهتر از من هستند، در نوازندگی، اما هیچ یک از آنها نه سابقه نوازندگی من را دارند، و نه حداقل 1 پینجم من سایقه فعالیت نتی و نه حتی 1 صدم من شهرت نتی. (که البته این شهرت کمتر به دنیای هنر بازمیگردد - که اصلا این شهرت مجازی افتخاری نیست، بلکه حکایت از زندگی ویرانی که خود برای خود ساختیم دارد)
البته نمیدونم شما نام ون هالن که اصلا سنش به فرانک و جیمی نمیخوره رو از کجا آوردی؟!

به نظر من هم شما خودت به شخصه یک سری از غرورهای کاذبت رو کنار بگذار، یاد بگیر گاهی از کوچکتر از خودت یا کسی که از خودت اصلا به هر نحوی بهتره تعریف کنی و نقاط قوتش رو در نظر بگیری و به اونها علنی اشاره کنی. چون با پایین آوردن کسی آدم بالا نمیره.
من این تچربه رو تازه 2.3 ساله به دست آوردم و دیگه پیش وجدان خودم ناراحت نیستم.

بگذریم بحث منحرف میشه.
شما هم نون تیکه پاره نکن، چون من تنها کسیم که اصلا تعارف نتی با کسی ندارم. (در واقع هیچ چیز از من بعید نیست - برای همین در بحث دوست ندارم کسی نان اضافی در سفره ام بگذارد)

ریف هم حالیم نیست، یک سری اطرافیان بهم توهم دادند که خوبه ادامه بده جوگیر شدم.

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 01:39 PM
اولین آلبوم ون هالن در سال 1978 منتشر شد، تو اون سالها دیگه فرانک زاپا داشت غزل خداحافظی رو میخوند.
همچنین جیمی هندریکس.

میدونستی فرانک زاپا و مادران اختراعش اکثر افکت ها و حتی صداهای اصلی فاز و ... رو در گیتار کشف کردند؟!
میدونستی تکنیک های اصلی نوازنگی راک توسط این فرد و افراد گروهش به جامعه معرفی شد؟!

حالا میدونی چی شده که فرانک زاپا رو افرادی مثل شما خیلی نمیشناسند؟!
1000 فامیل آمریکا دست به دست هم دادند، میلیون ها دلار خرج کردند، به کمپانی های معتبر پولهای بزرگ دادند، به شبکه های تلویویزنی و رسانه ها که دیگر نامی از فرانک زاپا در جایی برده نشود اما همچنان دیپ پارپل به یاد حادثه ای از خاطره ای "اسموک آن در واتر" را به یاد زاپا میخواند.
خانواده الگور یکی از مهمترین علل حذف نام زاپا از تاریخ موسیقی بودند. (هرچند که هنوز آنهایی که جویایی تاریخ موسیقی هستند این مسائل را میدانند)
اگر نام فرانک زاپا آنطور که باید مطرح میشد هیچ وقت اسطوره نوازندگی حال ما در درجه اول هندریکس نامی نبود و بی شک ابرجاودانه تاریخ راک فرانک زاپا نام میگرفت.
او فقط یک اشتباه کرد، اینکه نامزد ریاست جمهوری شد و از محبوبیت راک وردی خود را فدای یک اشتباه کوچک کرد. اما مردم میخواستند ببخشند، مافیای 1000 فامیل این اجاره را به مردم ندادند.
اما چه کسی میتواند انکار کند که الکتریک گیتار وصیله ساده ای بود، یک گیتار با یک هد، اگر زاپا توانایی های آن را کشف نمیکرد!؟

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 01:43 PM
حالا که قرار شد شفاف صحبت کنیم آخرین حرف دلم رو هم بگم.

از افرادی که دوست دارند هموطن های خودشون رو ناچیز جلوه بدند و خودشون رو کوچیک میبنند، در حالی که غریبه را بزرگتر و بیگانه را دوست تر از خودی میدانند نمیگم زیاد، اصلا خوشم نمیاد.

از کسی که قاچاقی فرشید اعرابی گوش میده اما اگر یکی بگه اسم ده خواننده مورد علاقت رو بگو، نامی از استاد نمیبره.
از کسانی که فکر میکنند اگر بگویند متالیکا خز شده همه فکر میکنند عجب مغز متفکری دارند و چقدر حالیشه.
از کسانی که وقتی میگوی یک گروه نام ببر نام گروهی را میگویند که حتی در کوچه بالایی محل سکونت باند هم شخصی آنها را نمیشناسد و .......
تا مردم فقط فکر کنند که آنها............

انشاالله شما جز این دسته نباشی و من اشتباه کرده باشم.
هرچند که اصلا فکر های من برای خودم هم مهم نیست، چه برسد به دیگری.

sina_zakeri
Wednesday 2 March 2011, 01:49 PM
یک مسئله ای در مورد طرفداری گفتی این نکته به ذهنم آمد.
مثلا خود بنده 400 گیگ آرشیو متال دارم.
این یعنی یک رویا برای هر اروپایی یا آمریکایی. خیلی فرارتر از یک رویا.
در کشورهای غربی وقتی یکی طرفدار سبک ثرش متاله نهایت چند آلبوم از اسلایر و متالیکا و فوقش آنتراکس و چند مستر باند دیگه داشته باشه و با همون ها خوشه، برای همین روی اونها شناخت بیشتری پیدا میکنه، اما ما کسایی رو داریم که روزی 10 تا آلبوم متال از نت دانلود میکنند و فقط یک بار هم گذری گوش میدند.
خود من، ثرش متال گوش میدم، دوم/دث گوش میدم و تقریبا اکثر سبک ها رو گوش میدم. خوب خیلی فرق میکنم با یک اروپایی که فقط یک سبک رو گوش میده و تمرکزش رو اون سبکه.

همین مفت گوش کردنهای ما باعث خراب شدن گوش و البته کمی هم پرتوقع شدنمون از موزیک شده.
به طرف میگی آقا فلانی هم خوب گیتاریستیه، فوری میگه از جوستریانی بهتره؟! (آخه یکی نیست بگه یک سولو آرتیست رو که نباید با یک نوازنده متال مقایسه کرد و یا حتی یک نوازنده ثرش متال رو نباید با یک نوازنده بلک متال مقایسه کرد)

علی جون نوکرتم منم از این آرشیوها زیاد دارم ولی خوب نصف بیشترش رو هم یا گوش ندادم یا سرسری. ترجیح میدم همون موزیکهایی رو که دوست دارم دقیقتر گوش بدم. توی باندهای ایرانی هم خداوکیلی هرکدومشون رو حال کردم سی دی خریدم که کمک کرده باشم به نظر من اینطوری خیلی بهتره تا آدم همه کاره هیچ کاره باشه شصتاد گیگ آرشیو داشته باشه ولی هیچیش رو درست گوش نکرده باشه داداشم

randy_rhoads
Wednesday 2 March 2011, 01:54 PM
بهتره ديگران در مورد من و شما و صحبت هامون و عرور كاذبمون و تعريف از خود قضاوت كنن..........اما در مورد ون هالن شما در مورد تاثير گذاري صحبت كرديد و معني تاثير گذاري اين نيست كه كي قديمي تره مفهوم اينكه چه كسي باعث پيشرفت چشمگير و خيلي زياد تو دوره اي كه بود كرد وگرنه دنيا پر از نوازندگان و موزيسين هايي كه تاثيرات متفاوتي داشتند بدون شك عصر طلايي موسيقي راك دهه 80 هست و ون هالن سرامد همهي اونها ...........اگر بيوگرافي گروه ها رو بخونيد قطعا تمامشون در مورد تاثير گذاري اين افراد اتفاق نظر دارن.......اما در مورد خودم من از حرف درست دفاع ميكنم و اگه حرفي هم غلط به نظرم بياد باهاش مخالفت مي كنم....من نه شهرت نتي دارم نه شهرت نوازندگي براي خودم كار ميكنم......شما رو هم نه ميشناسم ونه ميخوام بشناسم برام فرقي نمي كنه من هم اگر ادم مغروري به نظر ميرسم سعي ميكنم اين مشكل رو بر طرف كنم.........

randy_rhoads
Wednesday 2 March 2011, 02:17 PM
شما يا هر كسي مي تونه نوا زنده يا بند مورد علاقه ي خودشو دوست داشته باشه نه به صرف اينكه هموطن هستند اونها رو بالا ببره اي نظره منه............در مورد اون چند دسته اي كه فرمودين اول اينكه من تا ابد ميگم بند هاي اراني به پاي اونها نمي رسن .........در مورد متاليكا هم به نظر من در سال 2003 افتضاح بودن نسبت به كارهاي قبليشون ولي الان خوب دوباره دارن بر ميگردن.........در مورد فرانك زاپا من به هيچ عنوان از نوازندگي اين فرد و اهنگ هاش خوشم نمياد تعجب ميكنم چرا اسمي از eloy نبرديد كه خالق سبك progresive , space rock بود .............شما هم از من متنفر باش يا نباشي اين حس شماست و قابل احترام............ولي بهتره ادم طاقت شنيدن نظر مخالف رو هم داشته باشه ...........هر كسي از نوازندگي يه برداشتي داره و يك چيزي به دلش ميشينه ما ها فقط نظر ميديد دليل بر قطعيت موضوع نيست بهتر بود ميگفتيد به نظر شما چه كساني بيشترين تاثير رو داشتند به كلمهي به نظر دقت كنيد..............اقاي علي متاليكا كه تعصب شديدي نسبت به موزيسين هاي ايراني داري اين مورد علاقه شماست ولي من دوست ندارم و توي همون دههي 80 جا موندم و برام شنيدن اون اثرات لذت بخشتره......اميدوارم كه موفق باشي هميشه............

MOHAMMAD_GUITARIST
Wednesday 2 March 2011, 02:43 PM
با سلام به دوستان
به نظر من جو ستریانی یه اسطوره تو همه ی موارد هاست
چیزایی که همیشه مد نظر هواداران و بینندگان و شنودگان موزیک هاست سرعت تو نوازندگی و دقت و تکنیک که برای من به شخصه تکنیک خیلی مهمه . اگه کسی کنسرت های ستریانی رو دیده باشه توش همه کار میکنه مثلا لگاتو های ستریانی فوق العاده اند و سرعتشون هم خیلی بالاست و فکر نکنم کسی جز خودش بتونه اون ها رو اجرا کنه میگین نه اجرای آهنگ "ANDALUSIA " رو حتما ببینیدستریانی همه چیز رو داره و اگه فقط کسی یه ایراد بتونه از کارش بگیره من دیگه ستریانی گوش نمیدم درسته که میگن همیشه بهترین نوازنده بهترین استاد نیستند و لی در مورد ستریانی این صدق میکنه
اون هم یک نوازنده معرکست هم یک استاد به تمام معنا کسی که شاگردانی مثل "استیو وای""کرک همت" " لری لالند"
داشته باشه پس موزیک رو به خوبی می فهمه. من تو مارکت ایرانی هم کار کاوه یغمایی رو دوست دارم....

You can see links before reply

Punk
Wednesday 2 March 2011, 03:12 PM
چیه حتما این دواهاتون رو هم میخاین بندازین تقصیره من بگین سعید_پانک با همه دوا میکنه بد دهنه فعلا که خود متال باز ها افتادن جون همدیگه ... دبزن ... آخه اینم سواله مرد مومن بهترین گیتاریست نداریم که هزار سالم دوا کنیم بازم هرکی ینفرو دوس داره

ای دون ای دون .. هی وای من ... هی وای من ... هه ه ه ه ه ه هه ه هه ه
حالا دوا نکنید صلوات بفرستید یه بار حالا من حالم :21: خوبه ها

Punk
Wednesday 2 March 2011, 03:24 PM
جو ستریانیرو باحاله تو عکس افتاده جون گیتار داره باهاش کشتی میگیره ایول خیلی بچه باحالیه

octavarium
Wednesday 2 March 2011, 03:25 PM
:21:کیوتین باحال بود یه بار تو یاهو به پارسا رادمنش گیتاریست بند پیام دادم آلبومتون رو از کجا میتونم بخرم یه لیانک بهم داد گفت از اینجا میتونی دانلود کنی :21: ولی عجب بندی بودن عجب ریف هایی میزدن درامز لاینش که محشر

octavarium
Wednesday 2 March 2011, 03:33 PM
به نظر من جیمی هندریکس از همه تاثیر گذار تره چون افراد بزرگی مثل مالمستین و پل گیلبرت و رومئو و.....به عشق دیوونه بازیهاش رو اومدن ولی من از راک ها عاشق jimmy page هستم
لعنتی شاهکاره
اصلا لد رپلین خداست محشره
اما اگه از نظر تکنیک و دیووونه بازی و عظمت بخوایم نگاه کنیم این مایکل رومئو اصلا یه چیز عجیبه شاهکاره

RaziYeH
Wednesday 2 March 2011, 04:44 PM
حالا که قرار شد شفاف صحبت کنیم آخرین حرف دلم رو هم بگم.

از افرادی که دوست دارند هموطن های خودشون رو ناچیز جلوه بدند و خودشون رو کوچیک میبنند، در حالی که غریبه را بزرگتر و بیگانه را دوست تر از خودی میدانند نمیگم زیاد، اصلا خوشم نمیاد.

از کسی که قاچاقی فرشید اعرابی گوش میده اما اگر یکی بگه اسم ده خواننده مورد علاقت رو بگو، نامی از استاد نمیبره.
از کسانی که فکر میکنند اگر بگویند متالیکا خز شده همه فکر میکنند عجب مغز متفکری دارند و چقدر حالیشه.
از کسانی که وقتی میگوی یک گروه نام ببر نام گروهی را میگویند که حتی در کوچه بالایی محل سکونت باند هم شخصی آنها را نمیشناسد و .......
تا مردم فقط فکر کنند که آنها............

انشاالله شما جز این دسته نباشی و من اشتباه کرده باشم.
هرچند که اصلا فکر های من برای خودم هم مهم نیست، چه برسد به دیگری.

علی اقا فکر کنم شما دچار تناقض شدید البته بی احترامی نباشه آخه داری حرف دلت را میزنی اون وقت خودتو زیر سوال میبری اگر حرفی میزینی باید به اون اعتقاد راسخ داشته باشی و پای عمل باش
در ضمن ما هیچ وقت خودی را ناچیز جلوه ندادیم و نخواهیم داد اگر دقت کرده باشید تمام صحبت ما روی آهنگ خوبه

انشاءالله شاهد پیشرفتهای بزرگی باشیم و سبک راک را خراب نکنیم من امیدوارم این سبک خراب نشه چون بعضی از سبکها تو ایران واقعا سبک شمرده شده و داره اون ارزششو از دست میده

برای شما موسیقی دانان راک عزیز آرزوی موفقیت و سربلندی دارم

randy_rhoads
Wednesday 2 March 2011, 04:56 PM
دوستان عزيز نه دعوايي در كار نيست فقط يه بحث بود كه كمي جدي دنبال شد.........اميدوارم كه دچار سوتفاهم نشديد.........دوست عزيز اقاي علي متاليكا اميدوارم شما هم دلگير نشده باشي..............

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 07:19 PM
علی جون نوکرتم منم از این آرشیوها زیاد دارم ولی خوب نصف بیشترش رو هم یا گوش ندادم یا سرسری. ترجیح میدم همون موزیکهایی رو که دوست دارم دقیقتر گوش بدم. توی باندهای ایرانی هم خداوکیلی هرکدومشون رو حال کردم سی دی خریدم که کمک کرده باشم به نظر من اینطوری خیلی بهتره تا آدم همه کاره هیچ کاره باشه شصتاد گیگ آرشیو داشته باشه ولی هیچیش رو درست گوش نکرده باشه داداشم
بله صدرصد.
قصد من از بیان این مطلب این بود که به این مسئله برسیم، یکی از عللی که ایرانی ها خارج از ژانر کار میکنند اینکه موسیقی های زیادی گوش میدند و تنها چیزی که امکانش برای یک ایرانی نسبت هب کشورهای خارجی بیشتره اینکه موزیک هایی که واقعا میخواد رو خیلی راحت داشته باشه.
من هم کارهای مجاز رو همیشه خریداری میکنم البته.
و کلا 20 گیگ سلکشن دارم که فقط اونها رو گوش میدم معمولا.
گاهی هم از آرشیوم گوش میکنم (وقتی حال آهنگ تکراری رو ندارم)

اما واقعا من به گروههای ایرانی علاقه دارم.
گروه که هیچی، یکی نمونه کار هم میگذاره حال میکنم.
با این حال این علاقه باعث نیمشه با چشم بسته و کورکورانه آنها را تایید کنم. اگر گروهی را تایید کردم از نظر فنی (مثل مرداب یا فرشید اعرابی) میتوانم با حرف عملی آن را ثابت کنم.
(البته شما هم مثل بنده اینها رو دوست داری و احتملا با من هم نظر هستی، اما همه ایرانی ها اینجوری نیستند)

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 07:30 PM
بهتره ديگران در مورد من و شما و صحبت هامون و عرور كاذبمون و تعريف از خود قضاوت كنن..........اما در مورد ون هالن شما در مورد تاثير گذاري صحبت كرديد و معني تاثير گذاري اين نيست كه كي قديمي تره مفهوم اينكه چه كسي باعث پيشرفت چشمگير و خيلي زياد تو دوره اي كه بود كرد وگرنه دنيا پر از نوازندگان و موزيسين هايي كه تاثيرات متفاوتي داشتند بدون شك عصر طلايي موسيقي راك دهه 80 هست و ون هالن سرامد همهي اونها ...........اگر بيوگرافي گروه ها رو بخونيد قطعا تمامشون در مورد تاثير گذاري اين افراد اتفاق نظر دارن.......اما در مورد خودم من از حرف درست دفاع ميكنم و اگه حرفي هم غلط به نظرم بياد باهاش مخالفت مي كنم....من نه شهرت نتي دارم نه شهرت نوازندگي براي خودم كار ميكنم......شما رو هم نه ميشناسم ونه ميخوام بشناسم برام فرقي نمي كنه من هم اگر ادم مغروري به نظر ميرسم سعي ميكنم اين مشكل رو بر طرف كنم.........
بله من ذاتا آدم مغروریم و البته در مورد صحبت با شما سعی کردم غررو به خرج ندهم. کمی هم زبانم سرخ است (البته خیلی بیتشر از کمی) اما باز در نت آهنگ همیشه به حرمت دوستان هنرمند و امیرحسین خان خودم رو کنترل کردم. (چون در هیچ فارومی سابقه نداره کسی به من چیزی بگه و من جوابش رو دندان شکن ندم - اما در اینجا در حال خود سازی هستم و دوست ندارم با قشر هنرمند کوچکترین استکاکی پیدا کنم - نوازندگی من هم آماتور است، اینها تعارف نیست، واقعیت است)

اما حرف شما الان ببخشید البته، واقعا امیدوارم ناراحت نشی. واقعلا مسخرست.
آخه شما چجوری ون هالن رو میاری با دو نفر آدمی که تاثیرگذاریشن محسوسه با اون حد مقایسه میکنی؟! اگر بخوای به تاثیرگذاری در ژانر فکر کنی که خوب تونی آیومی و جیمی پیج خیلی بیشتر در موسیقی راک تاثیرگذاشتند، حتی سبکی رو درست کرند به نام هوی متال که دیگه دنیای راک رو به دنیای دیگری تبیدل کرد. شما چرا اسم اونها رو نیاوردی؟! یکی دو تا هم نبودند، حیمی پیج، ریچی، برایان می از اینها بگذریم در خود موسیقی متال جمیز هتفلد و گروه متالیکا و تاثیرشان به موسیقی متال.

ما حرفمان مسئله دیگری بود، در عصری دیگر. در واقع شروع و ابتدا. شما گفتی همه میدونند اسم این سه تا با هم میاد، که اصلا چنینی چیزی نیست.
مثل اینکه اسم امیرکبیر و شریعتی و ***** با هم بیاد.
ممکنه اسم شریعتی و ***** با هم بیاد چون هم عصر بودند اما اسم امیرکبیر در کنار اینها نمیاد.
در اینجا هم مثال شما نامتجانس است و اصلا از نظر فلسفه سخن دچار ایراد است، حالا اگر توقع دارید ما خفه بشویم در مقابل این اطلاعات غلط شما، خیر من نمیتوانم.

به نظر من بد نیست اگر کسی چیزی را نمیداند و اشتباهی را مرتکب میشود آن را بپذیرید به جای اینکه تقیان و عصیان کند.
بنده هم اینچنین کردم در همین فاروم.
دوستانی که من را از فاروم های دیگر میشناسند میدانند قدرت قلم من به گونه ای است که اگر بخواهم یک موضوع سفسطی را به غلط تفهیم کنم این توانایی را دارم، اما در این فاروم وقتی حرفی میزنم و شکی به آن وارد میشود حتی درم ورد تحقیق میکنم و هیچ برخورد و استکاکی بوجود نمی آید و اگر بفهمم اشتباه کردم علنی میگویم.
حالا طبق گفته های من که یک قیاص درست بود احتمالا (حداقل در مورد عصرها و تفاوت ها) فکر میکنم شما اشتباه کردی در حداقل این یک مورد. اما پذیرفتن یا نپذیرفتنش با خود شما.

ولی واقعا دوست دارم بدانم ون هالن چه تکنیک های جدیدی را به دنیای راک معرفی کرده است و یا چه اختراعاتی داشته است که اسمش کنار این سه تا آمده است. اصلا در کدام سایت ها این سه نام کنار هم آمده اند؟!

اما فرانک زاپا، فاز را کشف کرد. سپس از ترکیب گین ها و مراحل بسیار حساس موفق به ساخت اولین دیستروشن درست و حسابی شد. برخی از افکت های رایج را هم او به دنیای موسیقی اضافه کرد. برای همین به گروه او مادران اختراغ میگفتند.

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 07:36 PM
چیه حتما این دواهاتون رو هم میخاین بندازین تقصیره من بگین سعید_پانک با همه دوا میکنه بد دهنه فعلا که خود متال باز ها افتادن جون همدیگه ... دبزن ... آخه اینم سواله مرد مومن بهترین گیتاریست نداریم که هزار سالم دوا کنیم بازم هرکی ینفرو دوس داره

ای دون ای دون .. هی وای من ... هی وای من ... هه ه ه ه ه ه هه ه هه ه
حالا دوا نکنید صلوات بفرستید یه بار حالا من حالم :21: خوبه ها
من از وقتی آمدم نت آهنگ و البته بعدش سایت مهیار نیت کردم دیگه هیچ وقت به کسی نتوپم، حتی اگر بهم توپید، خیلی هم تحمل کردم، حتی در مورد مقاله های چرتی که تو تالار متال نوشته شده بود نگفتم غلطه، درستش رو گفتم و گفتم این هم نظر منه. اون هم غلط های فوق العاده بارز.

اما یکی از عللی که من امروز یکم بحث رو جدی گرفتم همین هم کلام شدن با شما تو یاهو مسنجر و یکی دو تا تاپیک بود که برخی مواقع آدم رو به این فکر میندازی که همیشه هم کوتاه آمدن خوب نیست.
(حالا چرا آمدی اینجا صلوات بفرستی، میرفتی تو اون تاپیکی که من فلویدرز رو گفته بودم فلویدرس و شما هم درستش کرده بودی و گفته بودی فلیود روز صلوات رو میفرستادی) :23: (بگذریم ... دیدم داری تنها میخندی گفتم با هم به هم بخندیم)

دعوایی در کار نبوده برادر، گفتگویی بوده که به نظر من گفتگو پای بساطی هم نبوده که آدم بگه بابا بخیال اصلا بگذار طرف هرچی میخواد فکر کنه، به من چه! یعنی من به موضوع اینجوری نگاه کردم و وظیفه خودم میدونم که چیزی که میدونم رو بگم. اون هم چیزی که به درست بودنش اعتقاد دارم.

octavarium
Wednesday 2 March 2011, 08:28 PM

دوست عزیز اون موردی که گفتم واقعا هست البته در مورد افرادی که هیچی از موسیقی نمیفهمن
...................
در مورد متال ===== خیلی از گنده های متال به شعار اعتقاد دارن ....موزیکی خاص برای افرادی خاص ......... تکنیک وکال در این نوع موزیک هم آهنگ با ساختار موزیک و محتوای اونه .......
دوست عزیزم باز هم میگم اینها به خودشون احترام میزارن و برای هنرشون ارزش قائل هستن ..... اینها دوست دارن موزیکشون رو افرادی گوش کنن که مثل خودشون هستن و حرف اونها رو میفهمن و تاثیر گذار باشن تو زندگیشون ...همین براشون مهمه اگه میخواستن فکر جذب کردن هوادار باشن که میرفتن پاپ کار میکردن به هر حال شما از این موزیک خوشت نمیاد حق شماست که این موزیک رو گوش ندی ولی حق نداری بگی که باید در جهت جلب رضایت شما موزیک بسازن (اون متنتون که قرمز کردم )

randy_rhoads
Wednesday 2 March 2011, 08:50 PM
نه اينطور نميشه مثل اينكه بايد با هم بحث كنيم.....اولا من كاري به غرور رو قدرت فلسفي شما و اين طور تغاريف از خودتون ندارم دليلي هم براي اثبات خودم با اين طور حرف ها ندارم من حرف هامو معمولا با نمونه كار هام ميزنم.........دوما اقاي ادي ون هالن مخترع تكنيك تپينگ بودن بسياري از نوازندگان دهه 80 و بعد از اون ايشون رو به عنوان الگو ي خودشون نام ميبرند براي اطلاعتون هم ميگم ميتونيد به مجاهguitar one يه سري بزنيد.........اين 3 نفر رو نام ميبرند به دليل اينكه اين افراد در تكنيك و مهارت نوازندگي بي نظير هستند اين هم حرف من نيست ميتونم اسم حداقل 20 از نوازنگان بزرگ دنيا رو ببرم كه اين حرف رو زدن ...........بهتره مستند صحبت كنيم شما از روي علاقه شخصي صخبت ميكني البته من به اين اعتقاد دارم كه به دليل وجود نوازندگان بزرگ و زياد در اون دوره تعيين يه نفر يا چند نفر كار غير ممكني هست.......متاسفانه شما با بي ادبي كامل جواب ميدين اگر دوست داريد اين طوري صحبت كنيد بهتره بحث رو تو پيام خصوصي ادامه بديم.........

octavarium
Wednesday 2 March 2011, 09:14 PM
الان تو سایت متال استورم تحقیقی کردم موشکافانه !!!!!!!!:106:
آلبوم سال 2010 اهورا که تو سبک ایندی راک ساخته شده به عنوان نامزد دریافت جایزه ی بهترین آلبوم ایندی راک سال 2010 انتخاب شده !!!(متال استورم کم سایتی نیست ) همچنین تو آرشیوشون یه چک کردم آلبوم 2008 مرداب رتبه آورده بود فکر کنم جز 20 آلبوم برتر متال سال 2008 بود

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 10:38 PM
نه اينطور نميشه مثل اينكه بايد با هم بحث كنيم.....اولا من كاري به غرور رو قدرت فلسفي شما و اين طور تغاريف از خودتون ندارم دليلي هم براي اثبات خودم با اين طور حرف ها ندارم من حرف هامو معمولا با نمونه كار هام ميزنم.........دوما اقاي ادي ون هالن مخترع تكنيك تپينگ بودن بسياري از نوازندگان دهه 80 و بعد از اون ايشون رو به عنوان الگو ي خودشون نام ميبرند براي اطلاعتون هم ميگم ميتونيد به مجاهguitar one يه سري بزنيد.........اين 3 نفر رو نام ميبرند به دليل اينكه اين افراد در تكنيك و مهارت نوازندگي بي نظير هستند اين هم حرف من نيست ميتونم اسم حداقل 20 از نوازنگان بزرگ دنيا رو ببرم كه اين حرف رو زدن ...........بهتره مستند صحبت كنيم شما از روي علاقه شخصي صخبت ميكني البته من به اين اعتقاد دارم كه به دليل وجود نوازندگان بزرگ و زياد در اون دوره تعيين يه نفر يا چند نفر كار غير ممكني هست.......متاسفانه شما با بي ادبي كامل جواب ميدين اگر دوست داريد اين طوري صحبت كنيد بهتره بحث رو تو پيام خصوصي ادامه بديم.........
من دیگه بحثی ندارم.
چون حتی از اتهامی که میزنی هم خوشم نمیامد، متهم کردن به بی ادبی.
بعد هم تهدید کردی (وقتی میگی بیا تو پیغام خصوصی یعنی اینکه میخوام فوحشت بدم دیگه) که البته من کسی رو در این حد نمیبنم. کوچکترین افرادی کن من رو آخرین بار تو نت تهدید کردند یک سری بسیجی بودند که دستشون هم به خیلی جاها بند بود و تو سایت همیهن، بروید از بچه های سایت کوچ که کوچ نشینان سایت همیهن هستند نتیجه را بپرسید. (اینها را گفتم که بدانی، پیغام خصوصی که هیچ، اگر بخواهی مسئله را در دنیای غیر مجازی هم پیگری کنی مانند اینجا راه به جایی نخواهی برد و بعد هم در آنجا وعده را به قیامت میگذاری و آنجا هم باز ...)

دیگر حرفی ندارم.
وقتی شما نمیتونی اصلا ریشه حرف رو متوجه بشی. مشکل از بحث نیست، مشکل از ادراک شماست.
مثل اینکه من بگم صبحانه چی خوردی و هی پاسخ بدی شام رو با دوغ خوردیم.
اگر کمی متوجه بحث ها میشدی نمیگفتی اینها گفتند ون هالن خیلی تاثیرگذار بود، دیگه بیشتر از ونوم که ازش حرف نمیامد، از خود ونوم و متالیکا بیشتر از هندریکس و فرانکزاپا صحبت به میان آمده آما حرف سر اینکه کی باعث شد این راک راک بشه که ون هالن نقشش تو زمانی ایفا میشه که دیگه راک راک شده بود. چون تا سال 1978 که اولین آلبوم این گروه بیرون آمده گروههای مثل:

بعد زاپا و هندریکس:
دیپ پارپل، لدزپلین، بلک ثبت، راش، ساکسون، دایموندهد، اسکورپونز، کمل، پینک فلیود، الوی،اوریوهیپ، دف لپارد و دهها گروه دیگه کارهاشون رو بیرون داده بودند. (با تاثیری که از هندرکس و فرانک زاپا گرفته بودند)

حالا باز شما بگو بیا بیرون بهت بگم، یا بگو تو چرت میگی اسم این سه تا با هم میاد. مثل نام ***** امیرکبیر و شریعتی که تو تاریخ ماعصر با هم آمده.

اما الان باز پست ها رو خوندم، دیدم شاید اینکه یک دفعه موضع گرفتی (چون تا چند ساعت پیش دیدی میگم من با کسی دعوایی ندارم) پستی بوده که برای پانک زدم و احتمالا اونجا هم باز با برداشت غلط فکر کردی منظور من از کوتاه نیامدن در مورد دعوا و جدله، خیر این بار در مورد حقیقت بود و منظور این بود که مایلم بحث به صورت علمی پیگیری بشه و تا آخرین لحظه ای که به مخاطب ثابت کنم یا بهم ثابت کنه پای بحث هستم، اما خوب وقتی کسی درک نمیکنه و بحث رو به جای دیگه میکشه من نمیتونم خیلی کلاسیک باهاش برخورد کنم. چون از اول هم تو فرهنگ کلاسیک بزرگ نشدم و با همین موسیقی بار آمدم.
بدرود.

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 10:40 PM
الان تو سایت متال استورم تحقیقی کردم موشکافانه !!!!!!!!:106:
آلبوم سال 2010 اهورا که تو سبک ایندی راک ساخته شده به عنوان نامزد دریافت جایزه ی بهترین آلبوم ایندی راک سال 2010 انتخاب شده !!!(متال استورم کم سایتی نیست ) همچنین تو آرشیوشون یه چک کردم آلبوم 2008 مرداب رتبه آورده بود فکر کنم جز 20 آلبوم برتر متال سال 2008 بود
بابا این حرفها چچیه میزنی؟! این گروهها همه آشغالند، یک کودک سوئدی تو سن 10 سالگی از اینها بهتر گیتار میزنه و بهتر آهنگ میسازه. اصلا تو همین سایت این همه استاد که بهتر از اینها هستند، فقط افتتخار نمیداند کار بیرون بدند یا اگر میدند یک لینک دانلود هم به ما بدند. (ما بچه های تازه وارد)

لینکین پارک سگش شرف داره به مرداب، کورن که اهورا رو میخوره. فرشید اعرابی هم که تا چند وقت پیش سر چهار راه گیتار میزد.
نوریک مساکیان اما اگر ترشی نخوره شاید بتونه مثل اون کودک 5 ساله یک رینگی بزنه.

randy_rhoads
Wednesday 2 March 2011, 10:52 PM
متاسفم فقط همين ........من گفتم بيا تو پيغام خصوصي چون شما رعايت ادب رو نكردي اين بچه بازيا چيه كه ميگي ميخواي فحش بدي........شما چند پست اخيرتون بي احترامي كردين براي من مهم نيست هر كسي با حرف زدنش شعور خودشو ميرسونه........شما در عوالم خودت غرق هستي و بر عكس تمام حرفات همش دم از شهرت توي نت ميزني..........100000000000000000000000بار گفتم نظر دادن با قطعيت در موضوع فرق ميكنه اقاي عزيز شما چه اصراري داري به بزرگ نشون دادن خودتون هميشه بحث رو منحرف ميكنيد و خودتون رو به مظلوميت ميزنيد .......... من نه كسي رو تهديد ميكنم نه اين كار رو قبول دارم ونه به قول شما مشكل ادراك .........شما هر چه كه دوست داشتي گفتي بازم بگو ولي بدون اين چيزيو عوض نمي كنه ................بهتر به جاي اين همه خود نمايي كمي هم به فكر موزيك باشيد..................دوست عزيز من هيچ كدوم از اين گروه ها رو قبول ندارم شما داري خوب گوش كن ..........من كلا جز دهه 80 رو گوش نمي كنم سليقم مزخرفه به قول شما ادم بي ادراكي هستم و هر چيز ديگه اي كه دوست داريد بگيد مهم نيست.............فكر ميكنم اگه به شما بود هر روز به دوستانتون جايزه گرمي رو ميداديد در ضمن سعي كنيد طاقت حرف مخالف رو داشته باشيد.................شب خوش اقاي همه چيز دان............

alimetallica_2
Wednesday 2 March 2011, 11:02 PM
متاسفم فقط همين ........من گفتم بيا تو پيغام خصوصي چون شما رعايت ادب رو نكردي اين بچه بازيا چيه كه ميگي ميخواي فحش بدي........شما چند پست اخيرتون بي احترامي كردين براي من مهم نيست هر كسي با حرف زدنش شعور خودشو ميرسونه........شما در عوالم خودت غرق هستي و بر عكس تمام حرفات همش دم از شهرت توي نت ميزني..........100000000000000000000000بار گفتم نظر دادن با قطعيت در موضوع فرق ميكنه اقاي عزيز شما چه اصراري داري به بزرگ نشون دادن خودتون هميشه بحث رو منحرف ميكنيد و خودتون رو به مظلوميت ميزنيد .......... من نه كسي رو تهديد ميكنم نه اين كار رو قبول دارم ونه به قول شما مشكل ادراك .........شما هر چه كه دوست داشتي گفتي بازم بگو ولي بدون اين چيزيو عوض نمي كنه ................بهتر به جاي اين همه خود نمايي كمي هم به فكر موزيك باشيد...................شب خوش
پس شما مشکلت با این حرفه که من اسم خودم رو بردم و احتمالا رفتی یک سرچ کلی تو گوگل هم کردی ببنی این علی متالیکا کیه که اینقدر پرو تشریف داره و بعد جوابت رو گرفتی و الان داری به من میتوپی.
همین الان در مسنجر یکی دو تا دوستان که شاهد بحث من و شما هستند اما خوب تو این سایت دیگه فعالیت ندارند هم نظاره گر بحث ما هستند و از دست من ناراحتند که چرا بالاخره تو نت آهنگ با یکی استکاک پیدا کردم، اما من گفتم انحصاف کنید ببنید که راست میگوید، فرمودند بنده.
چون حرف شما خیلی بی راه است و از اول حرف من این بود که به قبای شما برخورد.

اما اگر شما دقت کرده باشی من تو مسائلی که تخصصی ندارم دهنم رو باز نمیکنم، مثل بحث ساز شناسی که بارها و بارها تنکس من رو زیر پست های مفید خودتون دیدید.
بگذریم.
هم اکنون در حال گوش کردن نمونه کارهای شما هستم.
خیلی عالی هم هستند و ظرافت خاصی دارند.
اما خوب امکان آپلود کار ندارم که به فرمایش شما عمل کنم در این سایت، وگرنه بنده هم از کارهای تخصصی خودم در ریف برای شما نمونه کار میگذاشتم. (التبه تو سایت دیگه هست خواستید لینک میدم بفرمایید اونجا دانلود کنید)
بحث رقابتی نمیخواهم داشته باشم با کسی، چون اصلا عددی در زمینه نوازندگی نیستم. اما میتونم تا ساعت 4.5 صبح یک عدد سولو (که تازه در تخصصم نیست) مثل سولوهای شما براتون آماده کنم. (البته قصدم زیر سوال بردن کارهای بزرگ شما نیست، همانطور که قصد ندارم بگم من هم جدیدا اینقدر سولو یاد گرفتم که تو سه ساعت میتونم آهنگی رو که شما الان زدی رو بزنم که بگم آقا ما هم نوازندگی حالیمونه - اما از پست قبلی شما که گفتید نمونه کار میگذارید احساس کردم به این معنیست که بنده نمیتوانم آن چیزی را که شما مینوازید بنوازم پس ساکت باشم که اگر آن مطلب هم درست بود باز به این بحث مربوط نمیشد، چون تخصص اصلی من نوازندگی نیست، همین تاریخ موسیقی است و زآنر شناسی، اما خوب باز هم اگر شما بخواهید حاضرم این کار را برای دل شما بکنم)

اما من واقعا فرد بی شعوری هستم که حتی وقتی نمیدانم مخاطبم چند ساله است با وی وارد بحث و گفتگو میشوم، آن هم مخاطبی که ممکن است نیم من سن داشته باشد.
(البته منظور سن نتی نبود، سن حیقیقی بود، اگر سن نتی را ملاک قرار دهیم احمتلا 1 دهم یا 2 دهم نهایت)

lonly
Thursday 3 March 2011, 12:02 AM
اما حرف شما الان ببخشید البته، واقعا امیدوارم ناراحت نشی. واقعلا مسخرست.
آخه شما چجوری ون هالن رو میاری با دو نفر آدمی که تاثیرگذاریشن محسوسه با اون حد مقایسه میکنی؟! اگر بخوای به تاثیرگذاری در ژانر فکر کنی که خوب تونی آیومی و جیمی پیج خیلی بیشتر در موسیقی راک تاثیرگذاشتند، حتی سبکی رو درست کرند به نام هوی متال که دیگه دنیای راک رو به دنیای دیگری تبیدل کرد. شما چرا اسم اونها رو نیاوردی؟! یکی دو تا هم نبودند، حیمی پیج، ریچی، برایان می از اینها بگذریم در خود موسیقی متال جمیز هتفلد و گروه متالیکا و تاثیرشان به موسیقی متال.

ما حرفمان مسئله دیگری بود، در عصری دیگر. در واقع شروع و ابتدا. شما گفتی همه میدونند اسم این سه تا با هم میاد، که اصلا چنینی چیزی نیست.
مثل اینکه اسم امیرکبیر و شریعتی و ***** با هم بیاد.
ممکنه اسم شریعتی و ***** با هم بیاد چون هم عصر بودند اما اسم امیرکبیر در کنار اینها نمیاد.
در اینجا هم مثال شما نامتجانس است و اصلا از نظر فلسفه سخن دچار ایراد است، حالا اگر توقع دارید ما خفه بشویم در مقابل این اطلاعات غلط شما، خیر من نمیتوانم.

به نظر من بد نیست اگر کسی چیزی را نمیداند و اشتباهی را مرتکب میشود آن را بپذیرید به جای اینکه تقیان و عصیان کند.
بنده هم اینچنین کردم در همین فاروم.
دوستانی که من را از فاروم های دیگر میشناسند میدانند قدرت قلم من به گونه ای است که اگر بخواهم یک موضوع سفسطی را به غلط تفهیم کنم این توانایی را دارم، اما در این فاروم وقتی حرفی میزنم و شکی به آن وارد میشود حتی درم ورد تحقیق میکنم و هیچ برخورد و استکاکی بوجود نمی آید و اگر بفهمم اشتباه کردم علنی میگویم.
حالا طبق گفته های من که یک قیاص درست بود احتمالا (حداقل در مورد عصرها و تفاوت ها) فکر میکنم شما اشتباه کردی در حداقل این یک مورد. اما پذیرفتن یا نپذیرفتنش با خود شما.

ولی واقعا دوست دارم بدانم ون هالن چه تکنیک های جدیدی را به دنیای راک معرفی کرده است و یا چه اختراعاتی داشته است که اسمش کنار این سه تا آمده است. اصلا در کدام سایت ها این سه نام کنار هم آمده اند؟!

اما فرانک زاپا، فاز را کشف کرد. سپس از ترکیب گین ها و مراحل بسیار حساس موفق به ساخت اولین دیستروشن درست و حسابی شد. برخی از افکت های رایج را هم او به دنیای موسیقی اضافه کرد. برای همین به گروه او مادران اختراغ میگفتند.
بعد زاپا و هندریکس:
دیپ پارپل، لدزپلین، بلک ثبت، راش، ساکسون، دایموندهد، اسکورپونز، کمل، پینک فلیود، الوی،اوریوهیپ، دف لپارد و دهها گروه دیگه کارهاشون رو بیرون داده بودند. (با تاثیری که از هندرکس و فرانک زاپا گرفته بودند)

حالا باز شما بگو بیا بیرون بهت بگم، یا بگو تو چرت میگی اسم این سه تا با هم میاد. مثل نام ***** امیرکبیر و شریعتی که تو تاریخ ماعصر با هم آمده.

این نظر نظره شخصیه

فکر میکنم حق با علیه چون تا جایی که میدونم از اطلاعتش استفاده میکنه و دلیل برای اثباتش داره چیزهایی که اینجا گفته هم قابل قبوله..
لحن نوشتارش اینطوریه که خیلیا فکر میکنن جبهه گرفته که اشتباه میکنن..

بهتره اینجا بدون در نظر گرفتن علایق شخصی بحث کنیم...

DesironnA
Thursday 3 March 2011, 01:15 AM
اقاي عزيز شما چه اصراري داري به بزرگ نشون دادن خودتون هميشه بحث رو منحرف ميكنيد و خودتون رو به مظلوميت ميزنيد ..........
درود
اگر از سوابق علمی و عملی جناب قادری با خبر بودید، و همچنین سوابق ایشان در فعالیتشان در فاروم های مختلف و معروف، هرگز به خودتون اجازه بیان چنین حرفی رو نمی دادید..
امیدوارم من رو از یاد نبرده باشید ! :پی
نظر من در مورد کلیه اطلاعات و معلومات و نظرات شخصی جناب قادری، این هست که ایشان یک انسان کاملاً واقع بین، منطقی و بی نهایت متواضع چه در حیطه تاریخچه موسیقی راک و متال و چه در زمینه ساز گیتار الکتریک هستند.
من از نزدیک با ایشان ملاقات داشته ام. نه یک بار، بلکه چندین بار و هم ساز و هم صحبت شدیم و در موارد بسیاری هم به بحث نشسته ایم..
این که ایشان از روی تواضع خود ادبیاتی کاملاً عامیانه و راحت با دیگران دارند، دلیل بر داشتن شخصیتی در حد و اندازه معمولی و قابل بحث نیست !
در هر صورت، اگر کمی در مورد ایشان در گوگل سرچ کنید، ایندکس های بی شماری از ایشان مشاهده خواهید کرد..
گفتنی نبود. امّا، گفتم تا بدانید..
سپاس

randy_rhoads
Thursday 3 March 2011, 06:01 AM
اقاي دسيروناي عزيز من نه سرچي در مورد ايشون كردم نه ميكنم...........اگر شما اين ادبيات رو درست ميدونيد من كاملا زشت ميدونم........اگر گفتني نبود پس چرا گفتيد...من دفعه اول نيست با اين جور رفيق بازيا مواجه ميشم برام ه مهم نيست دليلي هم براي اثبات خودم ندارم............احتياجي هم ندارم كه خودم رو به ديگران بشناسونم.........به نظر من زمان همه چيز رو مشخص ميكنه.........اگر يادتون باشه مدت ها پيش با اقاي رنجبران هم مشكلي پيش اومد و طبق معمول شما و دوستانتون لشكر كشي كرديد و شروع به كوبيدن ....در هر حال من كار خودم رو ميكنم و شما هم كار خودتون رو..........من اصلا علاقه به خودستايي ندارم ولي متاسفانه اين كار در شما و دوستانتون موج ميزنه........بنده هي ميگم تمام حرف هاي ما و همه نظره دوست شما اقاي علي اصرار دارن كه بگن 100% حرفشون درسته من اينو نمي فهمم.........اقاي lonly هم اشاره كردن نظره ولي اقاي علي نمي دونم چه اصراري دارن..........من نه سابقه اينترنتي دارم و نه اين به قول شما ايندكس رو افتخار ميدونم.....در ضمن شما به اخرين پست دوستتون يه سري بزنيد معني بي ادبي رو ميفهميد ...............من 24 سالم هست........اگر مشخصات ديگه رو هم ميخواهيد بگم..........

sina_zakeri
Thursday 3 March 2011, 07:03 AM
بروبکس بیخیال شیم بابا. به خدا همه اینا خوبن. نوازنده ایران هم در حد خودشون خوبن موزیک خوب هم دارن. الکی دعوا نکنیم

DesironnA
Thursday 3 March 2011, 08:27 AM
اقاي دسيروناي عزيز من نه سرچي در مورد ايشون كردم نه ميكنم...........اگر شما اين ادبيات رو درست ميدونيد من كاملا زشت ميدونم........اگر گفتني نبود پس چرا گفتيد...من دفعه اول نيست با اين جور رفيق بازيا مواجه ميشم برام ه مهم نيست دليلي هم براي اثبات خودم ندارم............احتياجي هم ندارم كه خودم رو به ديگران بشناسونم.........به نظر من زمان همه چيز رو مشخص ميكنه.........اگر يادتون باشه مدت ها پيش با اقاي رنجبران هم مشكلي پيش اومد و طبق معمول شما و دوستانتون لشكر كشي كرديد و شروع به كوبيدن ....در هر حال من كار خودم رو ميكنم و شما هم كار خودتون رو..........من اصلا علاقه به خودستايي ندارم ولي متاسفانه اين كار در شما و دوستانتون موج ميزنه........بنده هي ميگم تمام حرف هاي ما و همه نظره دوست شما اقاي علي اصرار دارن كه بگن 100% حرفشون درسته من اينو نمي فهمم.........اقاي lonly هم اشاره كردن نظره ولي اقاي علي نمي دونم چه اصراري دارن..........من نه سابقه اينترنتي دارم و نه اين به قول شما ايندكس رو افتخار ميدونم.....در ضمن شما به اخرين پست دوستتون يه سري بزنيد معني بي ادبي رو ميفهميد ...............من 24 سالم هست........اگر مشخصات ديگه رو هم ميخواهيد بگم..........
:32:

خب دوستان. به بحثتون ادامه بدید..
نرود میخ آهنین بر سنگ..

RaziYeH
Thursday 3 March 2011, 08:41 AM
من تو این بحث شرکت نمیکنم

فقط 1 نکته را به علی آقا گوش زد میکنم

علی آقا شما 1 حرفی میزنید بعد با توهین به خودتون اونو نقضش میکنید اگه شما موزسین راک خوبی هستید باید بگید هستم و وسلام نه اینکه بعدش 1 چیز دیگه بگی که ارزش کار خودتو پایین بیاری

اینا به دوستان دیگه هم میگم این تواضع نیست تواضع و فروتنی فرق میکنه نه اینکه من خودمو بالا ببرم و به وسیله خودم دوباره خودمو بکشم پایین

randy_rhoads
Thursday 3 March 2011, 11:19 AM
چرا هميشه ميخواهيم با يه صلوات سرو ته قضيه رو هم بياريم.............شما يك بار ديگه از اول پست هارو بخونين ببنيد علي اقا در پست هاشون شروع كردن به تعريف و تمجيد از دونتانشون ايا اين كار جاش اينجاست.............بنده در مورد بند هاي ايراني نظرم رو گفتم ايشون شروع كردن به تمسخر و تعريف از خود كه من اينچنينم و دنايي منو ميشناسم و به خاطر فلان اقا چيزي نميگم و از اين طورحرفها...........بحث سر نوازنده ي تاثير گذار بود اگه قرار بر اينه كه اقاي علي يك حرفي بزنن و بقيه هم تاييد كنن خوب بحث جداست اكا اگر اينطوره كه دوستمون در پست 1 اشاره كردن به نظر شما به سليقه شما اونوقت متوجه حرف بنده ميشيد.......اقاي مهيار و دوستانشون متاسفانه عادت كردن به باند بازي و كاراي مسخره نمونش رو قبلا تجربه داشتم به هيچ عنوان نميتونن فرد مخالف خودشون رو تحمل كنن و با كلمات به ظاهر زيبا بزرگترين توهين ها رو به نميگم به همه اما به بنده كردن.........ما در مورد تاثير گذاري بند صحبت نكرديم.......قاي مهيار و دوستان بهتر اين روش رو كنار بگذاريد اين كارها درست نيست...............من به هيچ عنوان تا الان نمي خواستم اين رو بگم ولي كافيه اين مسخره بازيا...........به جاي تخريب سعي كنيد كمك كنيد يك دست صدا نداره اقايون پر مدعا..............مگر شما سنديت مطلق هستي اقاي نظري پور كه اينطور رفتار ميكنيد...همه دوستان چه اماتور و چه حرفه اي حق دارن نظر بدن بحث كنن.......علي اقا شما فلان نفر رو ميپسندي نظرتون محترم اما شايد ديگران خوششون نياد اين يعني كوبيدن نوازندهي هموطن........بهتره كمي روي ادبيات گفتاريتون كار كنيد با بي احترامي به ديگران سعي نكنيد شخصيت خودتون رو بالا ببريد......من نه ادعايي دارم و نه خواهم داشت ولي شما يك نگاه به پستاتون بندازيد و قضاوت كنيد..هدف از اين بحث ها كمك به هم هست نه تبليغ دوستامون ....در ضمن شما به قول خود منطقي و اهل فلسفه ملاكتون براي بحث سن مقابلتون رو عنوان كرديد ايا اين حرف بر اساس منطق هست ايا زير سوال بردن شعور و فهم دوستان كم سن و سال نيست اين كارا تا كي ميخواد ادامه پيدا كنه........ايا چون سابقه نتي شما به قول خودتون زياده بايد همه رو زير سوال ببريد ................گر تخصص شما نوازندگي نيست بنا به حرف خودتون پس چرا اين قدر اصرار بر تاثير گزاري نوازندگي ميكنيد اين نظر من نيست فقط گفتم تا بدونيد با كلمات چطور ميشه بازي كرد ..............همه بايد نظر بدن حتي كساني كه 1 بار فقط موسيقي راك رو گوش كردن چون در نهايت شنوندگان تعين كننده هستن به نظر بنده...........اميدوارم تونسته باشم منظورم رو بدون بي احترامي و گفتن حقايق برسونم.............البته اين نظر شخصيه منه.............

Punk
Thursday 3 March 2011, 01:22 PM
بالاخره یه نفر پیدا شد که حرف دل منو زد آفرین بر randy rhoads گرامی... و درود و جاودانگی به روح و روانه پاکش باد مرد استیج های راک و هوی متال....

من با دوستمون کاملا موافقم با اینکه با علی آقا و مهیار دوستم و مشکلی هم نداریم ولی این بحث باند بازی رو بشدت میپذیرم آقایون حرف هایی رو میزنن درست یا غلط و پشتشون افراد دیگر باند ازشون ناخوانده حمایت میکنن ... این درست نیست به شرف مقدس راک ن رول قسم درست نیست ... این کارارو نکنید تاپیک من در مورد پانک بخاطر همین باند بازی ها بسته شد ... بعد جند تا دیگه از بچه ها هم که خودش الان می فهمه کیو میگم دائما از خودش تعریف و بزرگ نمایی میکنه اگه شما متال میزنی منم 6 سال کلاسیک و راک میزنم افه اومدن نداره که فعلا که کاره ای نشدی ... و این که بازم تایید میکنم باند بازی در نیارید جای بحثشم همین جاس چون هممون راک و متال بازیم و اکثرمون هم گیتاریستیم ...

octavarium
Thursday 3 March 2011, 04:26 PM
بالاخره یه نفر پیدا شد که حرف دل منو زد آفرین بر randy rhoads گرامی... و درود و جاودانگی به روح و روانه پاکش باد مرد استیج های راک و هوی متال....

من با دوستمون کاملا موافقم با اینکه با علی آقا و مهیار دوستم و مشکلی هم نداریم ولی این بحث باند بازی رو بشدت میپذیرم آقایون حرف هایی رو میزنن درست یا غلط و پشتشون افراد دیگر باند ازشون ناخوانده حمایت میکنن ... این درست نیست به شرف مقدس راک ن رول قسم درست نیست ... این کارارو نکنید تاپیک من در مورد پانک بخاطر همین باند بازی ها بسته شد ... بعد جند تا دیگه از بچه ها هم که خودش الان می فهمه کیو میگم دائما از خودش تعریف و بزرگ نمایی میکنه اگه شما متال میزنی منم 6 سال کلاسیک و راک میزنم افه اومدن نداره که فعلا که کاره ای نشدی ... و این که بازم تایید میکنم باند بازی در نیارید جای بحثشم همین جاس چون هممون راک و متال بازیم و اکثرمون هم گیتاریستیم ...
پارازیت !!!!!!
امیدوارم منظورت به من نباشه :am
دوست عزیز تو اون تاپیک خودتون اول اومدین متال رو بردید زیر سوال من هم گفتم متال سبک بزرگی هست با پیچیدگی های زیاد درست نیست به این سبک توهین بشه:ad(البته تو هر سبکی بندای خوب و بد هست) .....
بابا لعنتی ..!!!کیه که راک رو دوست نداشته باشه همین متال هدای بزرگی مثل پتروچی هم راک باز هستن اما خداییش قبول کن راک هم راک های قدیم مثلا الان کدوم بند دیپ پرپل یا لد رپلین یا پینک فلوید و فرانک زاپا و رولینگ استون و.........میشن فقط یه بند پروگرسیو راک به اسم ریور ساید هست که میپرستمش (پیشنهاد میکنم اگه نشنیدی بشنوی کارهاش رو )
در ضمن خود من سبک مورد علاقم پروگرسیو راک و پروگرسیو متال هست :am

A_Cops_4
Thursday 3 March 2011, 04:55 PM
به علت توهین ها و درگیری لفظی و خارج شدن از بحث تاپیک تا اطلاع ثانوی قفل میشود.