PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه کار عجیب !!!!

alimirzaei
Monday 28 February 2011, 11:38 PM
سلام دوستان.....
خواستم نظر موافقتون :5: رو درباره یه مسئله ای بپرسم !!!
به نظرتون اگه من روی گیتار فلامنکو ام سیم فلزی(آکوستیک) بندازم چی از آب در میاد ؟؟؟
به نظرتون شبیه آکوستیک میشه؟؟؟؟

alimetallica_2
Tuesday 1 March 2011, 12:42 AM
اصلا نمیکشه خرکش و حتی شاید گوشی هاش.
سازت داغون میشه اگر برفرض مثال بتونه وزنش رو هم چند ساعتی تحمل کنه.
سیستم گیتار اکوتسیک و کلاسیک خیلی با هم متفاوته. خیلی.

DesironnA
Tuesday 1 March 2011, 06:55 AM
تأیید میشه..
وزنی که بادی گیتار کلاسیک تحمّل می کنه، بسیار بسیار کم تر از وزنی هست که بادی گیتار آکوستیک تحمّل می کنه..
تقریباً مقدار فشار کششی سیم های فلزی (تازه سیم های گیتار الکتریک !) چندین برابر مقدار فشار کششی سیم های نایلونی هستند..چه برسه به سیم های فلزی مخصوص گیتار آکوستیک که نیم برابر بیشتر از سیم گیتار الکتریک هم هست بخاطر اینکه بجای سه سیم، چهار سیم فنری داره و..

در کل، این چنین کاری تنها یک روز (و شاید حتّی نصف روز و حتّی دو ثانیه !!) دوام بیاره روی ساز..
چون صددرصد یا خرک از جا کنده میشه، و یا دسته سازت طوری تاب برمیداره که آتیشش می زنی !!
سپاس

miralienca
Tuesday 1 March 2011, 08:15 AM
درسته. سازت از بین میره. سیم کلاسیک اندازۀ 44 کیلو نیرو وارد میکنه و سیم فلزی 72 کیلو.
البته به سایز سیم هم بستگی داره. میتونه به 112 کیلو هم برسه.
خرک گیتار و پلهای صفحۀ گیتار شما تحمل این نیرو رو نداره.

alimirzaei
Tuesday 1 March 2011, 10:02 PM
اوه اوه پس بیخیال !!! داغان میشهه !!!!!!!!!
خوب شد گفتید.امروز خواستم برم بگیرم جون خودم !!!!
پس باید یه آکوستیک بخرم !!!

kamyar_mir
Wednesday 2 March 2011, 12:26 AM
همه همين رو ميگن اما دوست من روي ak80 سيم الكتربك انداخته خرك رو هم سوهان كشيد اكشن ساز عالي شد 2 سالم هست ساز هيچيش نشده اما فرت ها تقريبن خورد شدن نكني بهتره!

kamyar_mir
Wednesday 2 March 2011, 12:33 AM
همه همين رو ميگن اما دوست من روي ak80 سيم الكتربك انداخته خرك رو هم سوهان كشيد اكشن ساز عالي شد 2 سالم هست ساز هيچيش نشده اما فرت ها تقريبن خورد شدن نكني بهتره!

hamidzbh
Thursday 4 July 2013, 02:35 PM
اتفاقی برای کاسه گیتارت نمیافته خیالت راحت ببند