PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اگر بخوام ویالونم رو خودم کوک کنم باید چی کار کنم ؟

bejanyar
Monday 14 March 2011, 01:14 PM
سلام به همه دوستان خوب و بچه های حرفه ای سایت ...
من ویالونم رو همیشه استادم برام کوک می کنه و خیلی هم حساس هست رو این کار جوری که از 1 ساعت کلاس فقط 10 دقیقه داره ویالون رو کوک می کنه !!! هی هم میگه اگر خیلی خوب کوک نشه گوشت خوب رشد نمی کنه و آسیب می بینه ... می خواستم ببینم من خودم چه جوری می تونم کوک کنمش ؟؟؟
با توجه به این که هنوز خودم نمی تونم تشخیص بدم که کدوم نت ها دقیقا کدوم ها هستند !!! میشه از نرم افزارای کامپیوتری کمک گرفت ؟ اگر میشه چجوری و با کدوم نرم افزار ...؟؟؟
خیلی دوست دارم خودم این کار کوک کردن رو انجام بدم ....
مرسی از راهنماییتون ....

ostadbanan
Monday 14 March 2011, 01:58 PM
سلام
می تونی از دستگاه مترو - تیونر دیجیتالی استفاده کنی. با این دستگاه ویولن رو خیلی دقیق میشه کوک کرد . یا اگه میکروفن داری میتونی با نصب نرم افزار تیونر روی کامپیوتراز طریق اون ویولن رو کوک کنی. این نرم افزار توی بخش دانلود همین سایت وجود داره یه جستجوی کوچیک انجام بدی پیداش میکنی!

ostadbanan
Monday 14 March 2011, 02:00 PM
ولی مطمئنا تیونر دیجیتال خیلی بهتر و دقیقتره. میتونی از فروشگاههای لوازم موسیقی تهیه کنی.

korosh65
Monday 14 March 2011, 02:15 PM
با استفاده از نرم افزار ap tuner میتونی این کارو انجام بدی

You can see links before reply

دانلود نرم افزار

mahboube
Monday 14 March 2011, 03:34 PM
به نظرم تاپیک خوبیه ممنون bejanyar
دوستان میشه لطف کنید و طریقه کار با مترو تیونر را توضیح بدید با تشکر

bejanyar
Monday 14 March 2011, 03:44 PM
از این نرم افزار ap tuner استفاده کردم اما اصلا به نظرم دقیق نیست !
این استفاده از دستگاه مترو-تیونر به نظرم منطقی تره ... حالا برم فروشگاه بگم مترو -تیونر واسه ویالون می خوام ؟
چه جوری باید ازش استفاده کنم ؟ قیمتش چقدر هست ؟
مثلا وقتی یه نت رو اجرا می کنم میگه اسم نت رو ؟ یا اینکه فرکانسش رو میده ؟؟
بازم مرسی ..

musical_destination
Monday 14 March 2011, 03:51 PM
من هم تیونر دارم هم از این نرم افزارا استفاده میکنم . همچین فرقی هم با هم ندارن . میل خودت تیونر فکر کنم از 10-12 تو من داره تا به بالا

bejanyar
Monday 14 March 2011, 04:09 PM
خوب الان من با این نرم افزار ap tuner باید رو E , A , D , G کوک کنم دیگه ؟؟ تنظیمات خاصی نداره ؟؟

korosh65
Monday 14 March 2011, 04:27 PM
G3.D4.A4.E5

تنظیمات نمیخواد دیگه .منتها این نرم افزار دو نوع داره که اینی که عکسشو توپست قبلی گذاشتم دقیقتره
عدد کنار نت بیانگر اکتاو هست و نوار سمت چپ برای حساسیت نسبت به صدا

این پست رو ببین:

bejanyar
Monday 14 March 2011, 06:22 PM
آهان !
من از اون وقت به این cent که نوشته کنار اون عدده توجه نمی کردم !!! کلی فکر کرده بودم که این عددای عجق وجق چیه ؟!!!!!!
مرسی .... حالا واقعا با این کوک کنم درسته ؟؟
یعنی به نوع میکروفون و اینا بستگی نداره ؟

Mehrdadgh4
Monday 14 March 2011, 06:52 PM
سلام دوستان.من قبلا در این تاپیک خلاصه ای از کوک کردن با تیونر و کوک کردن گوشی رو توضیح دادم.امیدوارم به دردتون بخوره.

bejanyar
Saturday 19 March 2011, 11:33 AM
ببخشید ...
من وقتی با این نرم افزار ap tuner کوک می کنم ویالونم رو یک مشکل جدی دارم !!!!
مشکلم اینه که مثلا نت لا رو تو اکتاو 4 ام برای سیم دوم کوک می کنم و وقتی می کشم آرشه رو نرم افزار بهم میگه A4 .. یعنی درسته و این سیم کوکش خوبه ... حالا وقتی اولین انگشت رو جایی که همیشه می ذاشتم می ذارم و انتظار صدای سی رو دارم .. یعنی باید نرم افزار بهم B4 رو نشون بده .. نرمافزاره این نت رو نشون نمی ده و حدود نیم پرده بم تر یعنی Bb4 رو نشون میده .. وقتی هم انگشتم رو اونقدر جا به جا می کنم که B4 رو نشون بده ... جاش اصلا به نظرم درست نیست .... یعنی نه من و نه استادم هیچ وقت اینجا انگشت اول ذو نذاشتیم تا حالا ....
نمی دونم تونستم بفهمونم منظورم رو یا نه !!!!
ممنون میشم بگین باید چی کار کنم ....

amirfriendship
Friday 15 July 2011, 04:46 PM
روش کار کردم دقیق با تیونر را میشه توضیح یدیدومن گیتار داشتم خیلی راحت کوک می شد.برای کوک باید ارشه رو رو ساز بکشم یل با ناخن سیمها را بنوازم؟

Honey_Shababi
Friday 15 July 2011, 05:29 PM
با ناخن هم ميتوني اينكارو انجام بدي.اما يكم سخت ميشه برات.همون آرشه بكشي بهتره.