PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سبحان حيدري مصاحبه روزنامه هنرروز

SOBHANTOTo3
Tuesday 15 March 2011, 03:42 PM
روزنامه هنر روز چاپ 56 روز 1389/12/20

سبحان حيدري متولد 23اذر1371 شروع فعاليت هاي هنري و موسيقي خودمو در سال 85 با خوانندگي پاپ شروع كردم و پس از مدتي فراگيري موسيقي در آموزشگاه ها و . . .شروع كردم و ابتدا ساز گيتار رو نزد آقاي استاد محسن دوراهكي شروع به آموختن كردم و پس از يك سال و نيم آموختن سازدهني رو شروع كردم البته از بچگي سازدهني مي نواختم ولي سازدهني حرفه اي بر اساس نت رو در شيراز شروع كردم و پس از گذراندن دوره كوتاهي در شيراز مدتي هم خود آموز كار كردم.و اكنون در حال آموزش هستم

ممنون كه با روزنامه هنرروز مصاحبه كرديد نظرتون در مورد سازدهني در ايران چيه؟؟

سازدهني از نظر من سازيه كه هنوز توي ايران شناخته نشده و به حق خودش نرسيده
سازدهني ساز كاملي هست و اين ثابت شده
به نظر شخصي من برپايي مسابقات و جشنواره ها و سمينار ها در شهر هاي بزرگ مي تونه اين ساز پرطرفدار در جهان رو به مردم ما هم بيشتر معرفي كنه
كه تا كنون من شخصا به جز محدود كنسرت هاي اقاي پاكنژاد فعاليتي نديدم شايدبرپاي يك سمينار سازدهني كار خيلي سختي نباشه اونم درشهر هاي بزرگي كه افراد زيادتري اين سازو كار مي كنن

چرا انواع مختلفي سازدهني داريم كدوم بهتره بنظرتون ؟؟

سازدهني در كل دو نوع دياتونيك و كروماتيك هست و خوب هر كدوم كاراي خودشو داره شايد كروماتيك كاملتر باشه چون نت ديز و بمل هم ميزنه ولي مشخصا بعضي تكنيك ها مثل ويبره روي سازدهني دياتونيك راحتتر اجرا مي شوند يا مثلا در سازدهني ترملو كه نوعي دياتونيك هست مي توان گروهي نواخت و از صداي پر ساز لذت برد

فكر مي كنيد چه سبكي رو بهتر ميشه با سازدهني نواخت ؟؟

خوب سازدهني بلوز معروفترين سبك سازدهني هست كه مشخصه اين سبك وجود سازدهني هست
ولي من شخصا سبك كلاسيك رو خيلي خيلي بيشتر مي پسندم
البته همونطور كه مي دونيد هر ملودي رو ميشه باهاش زد حتي ايراني و سنتي ولي به نظر من زيباي كلاسيك رو ندارند

به نظرتون بهترين نوازنده تاريخ سازدهني كي بوده ؟

همونطور كه گفتم سبك كلاسيك رو دوست دارم و صددرصد بزرگترين نوازنده اين سبك يعني لاري ادلر رو مي پسندم

اقاي حيدري با توجه به اينكه شما تا كنون بارها اعلام كرديد كنسرت برگذار خواهيد كرد ولي خبري نيست علت چيه؟
خوب همونطور كه مي دونيد همكاري نمي شه و همينطور شايد براي مردم يك كنسرت سازدهني خيلي جالب نباشه از ديد عموم براي همين سعي كردم كه با سازهاي ديگه همراهش كنم كه انشالله در تيرماه 90 من دو يا سه قطعه اجراء خواهم كرد در كنسرت و همينطور
به زودي يك گروه تريو سه نوازي سازدهني خواهم ساخت كه الان در حال پيدا كردن افرادي با تواناي بالاي نواختن هستم

ممنون از اينكه با مجله هنرروز مصاحبه كرديد اگر حرف اخري داريد بفرماييد ‌؟

حرف آخرم اينه كه نوازندگان سازدهني كار جديد كنيد سعي كنيد تكراري نباشه سازدهني يك سازه آزاده و شخصا فكر مي كنم صداي زيبا توليد كردن ازش مهمه حتي اگه قواعد نواختن رو رعايت نكني
در كل از همه مي خوام كه تا مي تونن روي سن برن و اجرا كنن چون سازدهني به اين كارشون احتياج داره
و اخرين حرف اينه كه تمرين تمرين تمرين از همه چيز مهمتره حتي اگر فكر مي كنيد بهترين نوازنده ايد بازم تمرين كنيد

آهنگ دايه دايه با نوازندگي سبحان حيدري
You can see links before reply

آهنگ بهار دلنشين
You can see links before reply

كيفيت ركورد پايينه
*
*
*
خودم تايپ كردم شايد غلط املايي داشته باشه:9:

RaziYeH
Tuesday 15 March 2011, 07:42 PM
عجب :d یعنی تا این حد ... با ارزوی موفقیتهای روز افزون