PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موسيقي جهان،جهان موسيقي ( خیلی جالبه حتما بخونید)...

z_m
Wednesday 16 March 2011, 09:05 PM
درود ...
من این مطلبو دیدم برام خیلی جالب بود دوست داشتم شما هم حتما بخونید....

موسيقي جهان،جهان موسيقي

كلمه Universe (به معنای جهان) كه در زبان انگلیسی برای توصیف بی‌نهایت و فضای لایتناهی به كار می رود از دو جزء UNI به معنی یك و Verseبه معنی آواز ساخته شده است؛ جهان یعنی یك آواز. به تازگی دانشمندان علم ستاره‌شناسی، بعد از تحقیقات وسیع و طولانی، به این نتیجه رسیده‌اند كه آفرینش نه با یك انفجار عظیم (به نام بیگ بنگ) كه با نوایی آرام آغاز شده است. نوایی كه به تدریج منتشر شده و اكنون در تمام فضا جریان دارد. محققان در دانشگاه كمبریج نیز دریافته‌اند كه خورشید كهكشان پرسیوس آوازی خاص و ریتمیك می‌خواند. (1) اصوات و نواها نه تنها در اعماق فضا، بلكه در مولكولها و اتمها نیز یافت شده‌اند. دكتر دیوید دیمر (2) زیست شناس و سزوان ژاندر (3) موسیقی دان، سراغ شگفت‌انگیزترین مولكول حیات یعنی DNA رفته‌اند. این ایده كهDNA و موسیقی ممكن است با یكدیگر مرتبط باشند برای اولین بار توسط دكتر سوسومواوهنو (4) مطرح شد. DNA نردبانی مارپیچ است كه از یكسری رمز تكرار شونده تشكیل شده است. رمزهایی كه با ترجمه بخش اندكی از آن، پروتئین‌ها و در نهایت موجودات زنده شكل می‌گیرند. DNA زبان رمز مشترك در بین تمامی موجودات زنده روی كره زمین می‌باشد، در آغاز حیات تاكنون، و راستی این زبان مشترك چه می‌گوید؟

دكتر دیمر و ژاندر، در طی آزمایشات علمی و با ثبت ارتعاشات مولكول DNA به وسیله اسپكترومتر مادون قرمز و تبدیل فركانسها به نت موسیقی، سعی كردند این زبان مشترك را به صوت ترجمه كنند.(5) و حالا سؤال این است: آیا این اصوات و نتها، ملودیك و آهنگین هستند و یا DNA تنها مجموعه‌ای نامنظم و تصادفی از صدا و فركانسهاست؟

آنها فركانسهای DNA یك سلول را به نت ترجمه كرده و شروع به نواختن كردند. نتیجه شگفت‌انگیز بود، یك موسیقی بسیار زیبا!
ژاندر در این رابطه می‌گوید: «برخی از این تركیبات فركانسها، بسیار حیرت‌انگیز بودند. با شنیدن آنها من به موسیقی زندگی خودم گوش می‌دادم.
بسیاری از افرادی كه به موسیقی DNA گوش دادند، كاملاً هیپنوتیزم و مسحور شده‌اند و بسیاری دیگر نیز ساعتها گریسته‌اند. برخی دیگر اذعان كرده‌اند كه این موسیقی نوایی از درون آنهاست و آنهایی كه با موسیقی كلاسیك آشنایی داشتند به شباهت موسیقی DNA با آثار نوابغی چون باخ، برامز، شوپن و…اشاره كرده‌اند.
دكتر اوهنو در این باره می نویسد: «ملودی های DNA با عظمت و الهام بخش می­باشند. بسیاری از افرادی كه برای اولین بار این موسیقی را می­شنوند، شروع به گریه می­كنند. آنها نمی­توانند باور كنند كه بدنشان – كه تا حالا اعتقاد داشتند فقط تجمعی از مواد شیمیایی است – شامل چنین هارمونی های معنوی و الهام بخشی باشد.
نه تنها می­توان با DNA موسیقی ساخت، بلكه حتی امكان معكوس كردن فرایند نیز ممكن است. به بیان دیگر شما یك بخش از موسیقی را برداشته و نت­ها را به واحدهای سازنده DNA (نوكلئوتیدها) برمی­گردانید . در پایان نتیجه شبیه یك رشته از DNA می­شود. اوهنو تلاش كرد تا با قطعه شوپن این كار را انجام دهد. در پایان نتیجه شبیه یك ژن سرطانی شد!

دانشمندان از نتایج این یافته­ها در تحقیقات پزشكی نیز استفاده كرده­اند. اگر شما هم اهمیت دنبال كردن این آواها را بدانید ممكن است به این نتیجه برسید كه با بررسی دی ان ای در تریلیون­ها سلول بدن و دانستن نوسانات آنها شاید راهی برای بیش از پنج میلیون نفری كه از سال 1990 مبتلا به سرطان تشخیص داده شده­اند، پیدا شود. فابین مامن یك متخصص بیوانرژی است كه با كمك هلن گریمال بیولوژیست و موسیقی­دان، بیش از یك و نیم سال بر روی افكت­های سلول­های سرطانی در مركز ملی فرانسه كه یك مركز معتبر تحقیقات­اند است كار كرده­اند. آنها به این نتیجه رسیده­اند كه سلول­های بافت­های سرطانی صداهای مغشوش و ناهنجاری تولید می­كنند.
و علاوه بر این در آزمایشات بسیاری ثابت شد كه قرار گرفتن سلول­های سرطانی در معرض صداها و امواج صوتی، تغییراتی اساسی در آنها ایجاد می­كند، صداهایی كه آوادرمانی را به عنوان یك پتانسیل قوی درمانی برای این نوع بیماری­ها و موارد بسیار دیگری مطرح می­كند. مامن همچنین تحقیقاتی را بر روی دو بیمار مبتلا به سرطان سینه دنبال كرده است. هر خانم به مدت سه ساعت در روز در طول دوره یك ماهه تحت آوادرمانی (موسیقی درمانی) قرار گرفتند. پس از اتمام دوره درمان، تومور یكی از آنها كاملا ناپدید شد، اما بیمار دوم مجبور شد تومور را جراحی كند. جراح او گزارش می­دهد كه اندازه تومور كاملا كوچك شده بود و تا حد بسیار زیادی هم تحلیل رفته بود.
از این یافته­ها به این نتیجه می­رسیم كه وقتی اندام­هایمان بصورت هماهنگ آواز می­خوانند ما سلامت هستیم و وقتی كه آنها خارج از تنظیمشان آواز می­خوانند ما احساس بیماری می­كنیم.

و این داستان شگفت‌انگیزتر می‌شود اگر بدانیم كه تمام سلول­های بدن یك موجود زنده، دارای یك نوع DNA منحصر به فرد هستند و DNA هر موجود (با وجود زبان و ساختار مشترك)، با DNA دیگری متفاوت است و این بدین معناست كه در هر موجود زنده آهنگی ویژه نوشته شده است و در تمام هستی، همه مشغول نواختن آهنگی منحصر‌‌به‌فرد هستند. تصور كنید چگونه «100 تریلیون سلول در بدن هر انسان در حال خواندن آوازی یگانه هستند و شاید این آواز، هم‌ آوا با آواز كهكشان پرسیوس باشد! چرا كه نه؟ موسیقی‌دان و رهبر اركستری كه نتها را در آغاز آفرینش نوشته است یكی بوده و یكی هست.

نكات جالب توجه دیگری نیز در این تحقیقات و یافته‌ها وجود دارد. هر چه موجود از نظر تكاملی (تكامل در زیست‌شناسی) پیشرفته‌تر بوده، موسیقی DNA آن نیز پیچیده‌تر شده است. یك جاندار تك سلولی با داشتن DNA كمتر و پروتئین‌های محدودتر، موسیقی ساده‌تری ایجاد می‌كند. در حالیكه در انسان، هر ژن (و پروتئین مربوط به آن) خود، آهنگی پیچیده می‌سازند و بدین سان، هر انسان تبدیل به كنسرت باشكوهی می‌شود، در حالیكه خود در كنسرت آفرینش یك آهنگ است.
و راستی در كنسرت بزرگ جهان ما آهنگ را چقدر هم‌آهنگ می‌نوازیم؟ آیا، هم آواز با هستی و خیره به دستان رهبر اركستر می‌نوزایم؟ آیا با هر حركت آرام او، آرام و با هر اشاره سریع، تند می‌زنیم؟ شاید هم ساز خودمان را می‌زنیم؟

ممنون که برای خوندنش وقت گذاشتین....:am

z_m
Wednesday 16 March 2011, 09:36 PM
:30:راستی یادم رفت اگه مدیرا این تاپیک رو جابجا کنن ببرن تو گوناگون ممنون میشم....:am

mixer
Wednesday 16 March 2011, 09:51 PM
واقعا متحیر شدم !
منبع رو ذکر نمی فرمایید ؟!

Mehraneh
Wednesday 16 March 2011, 10:06 PM
مطلب بسیار زیبایی بود!
هر رشته ی DNA دارای تعدادی کد می باشد که بر کدوم از اون کد ها کدون می گن! مثل UAC
این کدون ها سه تا سه تا در کنار هم دیگه قرار می گیرند و کد رو تشکیل می دهند!
حالا هر موجودی روی DNA های خود رمز های مختلف داره و باید توسر RNA رونویسی و ترجمه می شوند!
حالا هر رمزی که ترجمه می شه دستور ساخت پروتئین خاصی رو می ده و مجموعه ی این پروتئین ها فعالیت های وجود یه آدم رو ایجاد و رهبری می کنند !
یعنی نقش اصلی رو داخل بدن ما ایفا می کنن!
حالا این کد های نکلئوئیک اسیدی یه ارتعاشه خاصی دارند که همه ی اینها در کنار هم موسیقی بدن رو ایجاد می کنه!
که بیماری ها و خیلی از اخلالات بدن نتیجه ی بر هم زدن این موسیقی می تونه باشه!

abel
Wednesday 16 March 2011, 10:24 PM
تشکر از همه دوستان شاید اگر یه بخش با عنوان فلسفه موسیقی یا .... موسیقی علمی یا....(شما بگید) ، داشته باشیم بهتر باشه

abel
Wednesday 16 March 2011, 10:28 PM
منبع را ذکر کنید لطفا . تشکر از شما.

lakshemi
Wednesday 16 March 2011, 10:34 PM
بابا کولاک کردی ها دختر !!! عالیییی بود ! من عاشق مطالب عجیب غریب مث اینا هستم بازم ادامه بده !

M_T
Thursday 17 March 2011, 10:11 AM
سلام

مطلب جالبی است. متشکرم.
کاش یه نمونه از این آهنگ های سلول ها رو می گذاشتند تا مردم بشنوند.

اگر از دید عرفانی نگاه کنیم همانی است که خدا در قرآن فرمده: «یسبح لله ما فی السماوات و ما فی الأرض»
هر آنچه در زمین و آسمان هاست تسبیح گوی خدایند.
این آهنگ همان تسبیح است.
یکی از عرفای بززرگ معاصر در خاطر خود می نویسد وقتی سحر از خواب برخاستم شاخه های درختان را دیدم که آرام تکان می خورند و صدای سبوح قدوس آن ها را می شنوم.

بیان قرآن که شما تسبیح موجودات را نمی فهمید (1) ارتباط به نوع مردم دارد، چون اکثر مردم حقیقت تسبیح موجودات را درک نمی کنند، ولی مانعی ندارد که برخی از افراد روشن ضمیر و کسانی که روح و روان آنان با حقایق موجودات ارتباطی پیدا کرده، با گوش دل، تسبیح موجودات را بشنوند و از تسبیح موجودات در برابر فرمان خدا آگاه باشند.مولوی با بینش خاصّی این حقیقت را دریافته که: قلبی که از وساوس نفسانی و علائق مادّی پاک گردد و مرکز فرود انوار الهی باشد، از طریق مکاشفه وجدانی، همه این حقایق را دیده و درک می کند:

گر تو را از غیب چشمی بـــاز شد
با تــــو ذرّات جهان همــــراز شد
نطق آب و نطق خاک و نطق گـــل
هست محسوس حــــواس اهل دل
جـمله ذرات عـالـــــــم در نهان
با تـــــو می گویند روزان و شبـان
مــا سمیعیم و بـــصیریم و خوشیم
بــــا شما نـــامحرمان ما خامشیم
چـــون شما سوی جمادی می روید
محرم جــــــان جمادان کی شوید
فاش تسبیح جـــــــمادات آیدت
وسوسه تـــــأویـــلها بـزدایـــدت
چــــون نـدارد جان تـــو قندیلها
بــهر بینش کرده ای تــــأویلها

--------
1-١-اسراء/ 44؛ آسمانهای هفتگانه و زمین و هر چه در آن است خدا را تنزیه می کند و آنچه در جهان شیء شناخته شده خدا را تنزیه می کند ولی شما از تسبیح آنها آگاه نیستند و درک نمی کنید.

cx420
Thursday 17 March 2011, 10:32 AM
خیلی جالب بود مرسی اگه کسی بازم از این مطالب داشت بگه خوشحال میشیم
اخرشم منبع رو بگید ممنونم

MA_Happy
Thursday 17 March 2011, 10:42 AM
من را با این نوشته به گریه انداختید،واقعا خدا چه چیزی آفریده؟خیلی بزرگ و با عظمت.

Brilliant
Thursday 17 March 2011, 01:29 PM
خیلی جالب بود واقعا عظمت خدا رو درک کردم...

korosh65
Thursday 17 March 2011, 01:58 PM
سلام

اینو ببینید بد نیست(مولکولهای آب هم درک و احساس دارن علمی و ثابت شده)

تاثیر احساس برشکل مولکول های آب ...به تاثیر موسیقی روی شکل مولکولهای آب هم مختصری پرداخته همراه باعکس
دانلود
You can see links before reply

باز نشد بندازین تو دسک تاپ بعد فایل زپ رو باز کنید

rev3nge
Thursday 17 March 2011, 02:37 PM
واقعا حیرت انگیز و تعجب آور ترین چیزی بود که تو عمرم دیدم و هیچ کلمه ای نمیتونه احساس منو بیان کنه

فقط میتونم بگم خدا چی آفریده :43:

mixer
Thursday 17 March 2011, 03:51 PM
سلام

اینو ببینید بد نیست(مولکولهای آب هم درک و احساس دارن علمی و ثابت شده)

تاثیر احساس برشکل مولکول های آب ...به تاثیر موسیقی روی شکل مولکولهای آب هم مختصری پرداخته همراه باعکس
دانلود

باز نشد بندازین تو دسک تاپ بعد فایل زپ رو باز کنید

فکر کنم برای باز شدن فایل بعد از خارج کردن از زیپ ، نرم افزار power poin می خواد اره ؟!!!

Mohammad_ngml
Thursday 17 March 2011, 04:09 PM
خیلی عجیبه... خییییییییییلی.. ولی ای کاش میشد کمی مستند تر و با ضمیمه های صوتی باشه.. به هر حال خیلی متشکر از این مطلب مفید

M_T
Thursday 17 March 2011, 06:04 PM
سی دی شهادت آب از دکتر فرهنگ رو ببینید حتما.

zendegieh_khabha
Thursday 17 March 2011, 06:11 PM
سلام به z_m
جدآ لطف كردي كه همچين مطلبي رو با ما درميون گذاشتي.
كلي كيف كردم.
سپاسگزارم بابت همچين مقاله فوق العاده اي.
گاهي پيش خودم به همچين چيزي فكر مي كردم اما گمون مي كردم فقط تو خيالات من خونه داره. خوشحالم كه حقيقيه.
بازم ممنون.

Mehrdadgh4
Thursday 17 March 2011, 08:34 PM
سلام.خیلی جالب بود ممنون.اگه میشه منبع هم ذکر کنید لطفا

lakshemi
Thursday 17 March 2011, 11:42 PM
راستی یادم رفت دیشب بگم . من در سالی که گذشت به طور مداوم بیمار بودم . حداقل 4 نوع مریضی سخت و مزخرف داشتم . حتی دو بار هم نزدیک بود بمیرم و اشهدم رو هم گفتم ولی خب خدارو شکر عمرم به دنیا بود . آخرین بیماریم هم همین الان ادامه داره ( بیماری عطسه ! . الان یه ساله دارم عطسه می کنم ! باورتون می شه در هر ثانیه حداقل 5 تا عطسه . دکترها هم علاجی براش ندارن . می گن باید منتظر بمونی که خود به خود خوب بشه !) این بیماری ها کاملا منو فرسوده و خسته کرده و در سال جدید هم همچنان باید پیگیر درمانشون باشم خصوصاً اختلالات کبدی ام رو ! در نتیجه باید بگم طبق متن زیبای زینب عزیزم کلا اندام های من در سال 89 هر کدوم ساز خودشونو زدن و عجیب هم ناکوک زدن ! انشاء الله سال 90 سال پایان بیماری های من باشه !:17:

MA_Happy
Friday 18 March 2011, 08:29 AM
راستی یادم رفت دیشب بگم . من در سالی که گذشت به طور مداوم بیمار بودم . حداقل 4 نوع مریضی سخت و مزخرف داشتم . حتی دو بار هم نزدیک بود بمیرم و اشهدم رو هم گفتم ولی خب خدارو شکر عمرم به دنیا بود . آخرین بیماریم هم همین الان ادامه داره ( بیماری عطسه ! . الان یه ساله دارم عطسه می کنم ! باورتون می شه در هر ثانیه حداقل 5 تا عطسه . دکترها هم علاجی براش ندارن . می گن باید منتظر بمونی که خود به خود خوب بشه !) این بیماری ها کاملا منو فرسوده و خسته کرده و در سال جدید هم همچنان باید پیگیر درمانشون باشم خصوصاً اختلالات کبدی ام رو ! در نتیجه باید بگم طبق متن زیبای زینب عزیزم کلا اندام های من در سال 89 هر کدوم ساز خودشونو زدن و عجیب هم ناکوک زدن ! انشاء الله سال 90 سال پایان بیماری های من باشه !:17:
واقعا امیدوارم انشاالله خوب بشید،سلامتیتان را از درگاه خداوند خواستاریم.
حالا یک چیزی هم مینویسم که نگن پست بی ربط در تاپیک زدی.
دوستان کسی از این آهنگ هایی که بدن ما تولید میکنه نداره؟بگذاره برای دانلود گوش بدیم؟نتش بدی کافیه؟:21:

Mona
Friday 18 March 2011, 01:24 PM
سعید ، این حرفت رو نشنیده می گیرم.... (خودم جوابتو دادم، کمک.... :)) )

دوستان در این تاپیک چند تا سایت مرتبط معرفی شده:

M_T
Friday 18 March 2011, 07:32 PM

ان شاء الله به امید خدا همه بیماران، همینطور شما شفا بگیرید.

z_m
Sunday 20 March 2011, 01:12 PM
سلام ممنون از همه دوستانی که وقت گذاشتن این تاپیک رو مطالعه کردن....
جواب اونی رو هم که باید بدم نمیدم چون خودش گفته ندم دیگه باشه...حتما خودش میدونه که چی گفته که میگه جوابمو ندین...:)
راستش این مطلب به من رسیده و منبع اونطوری نداشتم که بگم مگه نه حتما میگفتم.... فقط برام جای تعمق داشت که دوست داشتم شما ها هم حتما بخونید....ولی اگه منبع اصلیش رو پیدا کردم حتما میگم....
مونا جان هم که یه راهنمایی کردن... ممنون مونا....
فقط یه جا دیدم اینا رو ولی خودم هر کاری کردم که گوش بدم نشد شاید شما بتونید.... :)

اینجا میتونین یک موسیقی DNA گوش کنین

You can see links before reply (You can see links before reply)

و این سایت هم برای اطلاعات بیشتر توی این زمینه
You can see links before reply (You can see links before reply)

z_m
Sunday 20 March 2011, 01:13 PM
راستی لاکشمی عزیز انشالله که شما هم هر چه سریعتر خوب بشین...خیلی ناراحت شدم...

cx420
Sunday 20 March 2011, 01:18 PM
مرسی اگه بازم از این مطالب دارید بذارید یه ذره کیف کنیم
بازم تشکر

lakshemi
Sunday 20 March 2011, 01:45 PM
ممنونم زینب جان . لطف داری.خیلی خوشحالم که قبل از سال نو بالاخره پستی ازت دیدم . دلم واسه ت تنگ شده بود . از مطالب باارزشت خیلی خوشم اومد راستی این جریان رو واسه خواهرم تعریف کردم و اونم چون خیلی بچه درس خون بوده و حسابی دانشمنده با علم فیزیک گفته های تو رو تصدیق کرد و من ازش خواهش کردم مطالبشو بگه که من با اجازه ی تو اینجا بنویسم و مهر تاییدی برای گزارش تو باشه . اما متاسفانه سرماخورده ( یه روزم که من حالم خوبه اون مریض شده !!!):39: ولی اشکالی نداره . در اولین فرصت که رو فرم بیاد همه رو می نویسم . بازم متشکرم .:5::5::5:

نوروز به همه مبارک!:am

z_m
Sunday 20 March 2011, 01:57 PM
مرسی لاکشمی عزیز...منم خوشحالم....
بله حتما اجازه ما هم دست شماست...حتما استفاده میکنیم....
منتظرت هستیم....
البته مهرانه جان هم زحمت کشیدن و مطالبی راجب زیست و دی ان ای و کدون و اینا گذاشتن...هر چند که رشته خودمم تجربی بوده ولی باید اعتراف کنم که نمیدونم چرا اینا یکمی فراموش کرده بودم.... ولی وقتی دیدم خیلی خوشحال شدم...کلا یاد اون ایام دبیرستانم افتادم و کلاس شیرین زیست شناسی با اون معلم عالی و دوست داشتنی خودم....ممنون مهرانه جون...

لاکشمی عزیز منتظر نوشته های تو هم هستم...

z_m
Sunday 20 March 2011, 07:09 PM
نه جناب پانگ گاشکی پاکش نمیکردین..... هرچند که جوابتونو دادم تو پروفایلتون...

M_T
Monday 21 March 2011, 02:44 PM
[CENTER][CENTER][RIGHT] اوهنو تلاش كرد تا با قطعه شوپن این كار را انجام دهد. در پایان نتیجه شبیه یك ژن سرطانی شد! [/COLOR] [/FONT][FONT=Arial]

[/[/COLOR][/B][/SIZE]

خیلی عجیبه!
یعنی ممکنه موسیقی کلاسیک همانند آثار شوپن آثار سرطانی یا بیماری زا و شیطانی داشته باشه؟

M_T
Monday 21 March 2011, 07:53 PM
مگه هرچی سرطانی یا بیماری زا باشه شیطانیه lol چقدر شما بدبین هستید خوب شاید یه انسانی ژن سرطانی داشته باشه یعنی شیطانی هست ایشون ((:
یعنی شما میگین هرکی شوپن گوش بده سرطان میگیره؟؟؟؟؟

خب مثل اینکه جناب Punk روی شیطان تعصب خاصی دارند!
شما اون شیطان رو ندیده بگیر عزیزم.
اختیار دارید بد بینی از خودتونه که نادیده ذهن خوانی می کنید!
در ضمن دیگه حرف توی دهن کسی نذار.
بنده فقط سوال کردم. نگفتم هر کی شوپن گوش بده شیطانه یا سرطان میگیره.

mahsa_mv
Tuesday 22 March 2011, 03:01 PM
مگه هرچی سرطانی یا بیماری زا باشه شیطانیه lol چقدر شما بدبین هستید خوب شاید یه انسانی ژن سرطانی داشته باشه یعنی شیطانی هست ایشون ((:
یعنی شما میگین هرکی شوپن گوش بده سرطان میگیره؟؟؟؟؟
به نظر من همه چی بستگی داره به اینکه شما چه آهنگی رو بیشتر می پسندین و با کدوم آهنگ بیشتر حال می کنین..مثلا شاید بعضیا با شنیدن شوپن حالشون گرفته شه و احساس خوبی که با شنیدن موسیقی باید بهشون دست بده دست نمیده....کلا همه چی بستگی به احساس آدما داره احساس خوب باعث میشه حال خوبی داشته باشین..من با مطالعه کتاب راز ....the secret ...به این نتایج رسیدم..

Mehraneh
Tuesday 22 March 2011, 03:20 PM
به نظر من همه چی بستگی داره به اینکه شما چه آهنگی رو بیشتر می پسندین و با کدوم آهنگ بیشتر حال می کنین..مثلا شاید بعضیا با شنیدن شوپن حالشون گرفته شه و احساس خوبی که با شنیدن موسیقی باید بهشون دست بده دست نمیده....کلا همه چی بستگی به احساس آدما داره احساس خوب باعث میشه حال خوبی داشته باشین..من با مطالعه کتاب راز ....the secret ...به این نتایج رسیدم..

با مهسا جان کاملا موافقم!
برای موسیقی درمانی اثری انرژی ساتع شده از افکار و احساس لحظه ای هست که داره اون موزیک رو گوش می ده!
مهم اینه که چه حسی داشته!
یکی با یه آهنگ ترش متال از انرژی سرشار می شه یکی با گوش دادن آهنگ شجریان!
وقتی کسی می خواد مورد موسیقی درمانی قرار بگیره هزار جور پرسشنامه رو پر می کنه که بالاخره تصمیم گرفته بشه از چه موسیقی هایی از چه رنج صدایی براش استفاده کنن!

abel
Tuesday 22 March 2011, 08:55 PM
خیلی عجیبه!
یعنی ممکنه موسیقی کلاسیک همانند آثار شوپن آثار سرطانی یا بیماری زا و شیطانی داشته باشه؟

رفقا شوپن توی عمره کوتاهش بیشترش رو ناخوش بوده اگر بگیم که رو تصنیفاش تاثیر داشته اونوقت بتهوون رو داریم که اونم تقریبا همون حال و احوال رو داشته / در مورده اون شهادت آب یه کلیپ دیدم که کریستالیزاسیون بلورهای آب رو نشون می داد و همزمان سنفونی 9 بتهوون / نتیجه فوق العاده بود !

M_T
Tuesday 22 March 2011, 09:10 PM
رفقا شوپن توی عمره کوتاهش بیشترش رو ناخوش بوده اگر بگیم که رو تصنیفاش تاثیر داشته اونوقت بتهوون رو داریم که اونم تقریبا همون حال و احوال رو داشته / در مورده اون شهادت آب یه کلیپ دیدم که کریستالیزاسیون بلورهای آب رو نشون می داد و همزمان سنفونی 9 بتهوون / نتیجه فوق العاده بود !

اون کلیپی که گفتی رو میشه دانلود کرد؟ لینک دانلود داری؟ خارجیه؟

abel
Tuesday 22 March 2011, 09:35 PM
اون کلیپی که گفتی رو میشه دانلود کرد؟ لینک دانلود داری؟ خارجیه؟

خارجی بود / خیلی وقت پیش دانلود کردم / پیداش می کنم / ولی یادمه تو گوگل ویدیو زدم سمفونی 9/ البته فکر کنم الان بسته باشه .

M_T
Tuesday 22 March 2011, 09:54 PM
خارجی بود / خیلی وقت پیش دانلود کردم / پیداش می کنم / ولی یادمه تو گوگل ویدیو زدم سمفونی 9/ البته فکر کنم الان بسته باشه .

یعنی می تونی برای دانلود بزاری؟

abel
Tuesday 22 March 2011, 10:07 PM
یعنی می تونی برای دانلود بزاری؟

نفرمایید ! حتما پیداش می کنم .

M_T
Tuesday 22 March 2011, 10:45 PM
نفرمایید ! حتما پیداش می کنم .

Thank You

abel
Tuesday 22 March 2011, 10:58 PM
خب مثل اینکه جناب Punk روی شیطان تعصب خاصی دارند!
شما اون شیطان رو ندیده بگیر عزیزم.
اختیار دارید بد بینی از خودتونه که نادیده ذهن خوانی می کنید!
در ضمن دیگه حرف توی دهن کسی نذار.
بنده فقط سوال کردم. نگفتم هر کی شوپن گوش بده شیطانه یا سرطان میگیره.

به نظره من آثاره شوپن یه جوره خاصی هستند . نمی تونم توضیح بدم . ولی ببینید از تصنیفاش توی کارتون تام و جری (مثلا اون مارشه خاک سپاریشو یادمه یه جا تام میمیره ...) یا اون والساش که رو این کارتون فراوونه .... تا مثلا فیلمه کاملا جدی مثله "دیگران" که یکی از نکتورنهاش که پدره خانواده ای که تازه به اون خونه اومده بودند اجرا می کرد تو اون فضا ...تقابل این دنیا و ماورا .... می خام یه جوری منظورم رو برسونم ... دوستان اگر حتی به آثاره کلاسیک علاقه ندارین این "مارشه خاک سپاری " رو حتما بشنوید. اینو شوپن اواخره عمرش نوشته بوده و تو مراسمه تدفینش هم نواخته شد!

M_T
Tuesday 22 March 2011, 11:06 PM
به نظره من آثاره شوپن یه جوره خاصی هستند . نمی تونم توضیح بدم . ولی ببینید از تصنیفاش توی کارتون تام و جری (مثلا اون مارشه خاک سپاریشو یادمه یه جا تام میمیره ...) یا اون والساش که رو این کارتون فراوونه .... تا مثلا فیلمه کاملا جدی مثله "دیگران" که یکی از نکتورنهاش که پدره خانواده ای که تازه به اون خونه اومده بودند اجرا می کرد تو اون فضا ...تقابل این دنیا و ماورا .... می خام یه جوری منظورم رو برسونم ... دوستان اگر حتی به آثاره کلاسیک علاقه ندارین این "مارشه خاک سپاری " رو حتما بشنوید. اینو شوپن اواخره عمرش نوشته بوده و تو مراسمه تدفینش هم نواخته شد!

لینک دانلود مارش خاکسپارو رو هم می تونی بزاری؟

Mona
Tuesday 22 March 2011, 11:21 PM

البته باید دید این ناخوشی از کجا ناشی میشده.... هر ناخوشی ای به نظر من بد نیست...!

abel
Tuesday 22 March 2011, 11:30 PM
لینک دانلود مارش خاکسپارو رو هم می تونی بزاری؟

لینکه مارشه تدفین You can see links before reply

abel
Tuesday 22 March 2011, 11:35 PM
البته باید دید این ناخوشی از کجا ناشی میشده.... هر ناخوشی ای به نظر من بد نیست...!

بیشتر جسمی بوده . اون طوری که می خوندم..ولی خوب ذهن هم میتونه رو جسم تاثیر بزاره...... یه عکسه معروف داره چند روز قبله مرگش . سرچ کنی تابلویه .. میشه ناراحتی و رنج و تو چشاش دید.... همین کافی که بهش لقب شاعره پیانو رو دادن ...

abel
Thursday 24 March 2011, 12:14 AM
اجرای یکی از پرلودهای شوپن با گیتار ( به نظره من خیلی شاعرانه و رومانتیک هست)5220

abel
Thursday 24 March 2011, 12:52 AM
معجونی از تخیل و توهم // قصه های ادگار آلن پو یا مثلا داستان ارواح رو همزمان با شنیدن شوپن بخونید :43:

lakshemi
Sunday 27 March 2011, 08:47 PM
سلام الوعده وفا! این مطالب رو از خواهرم گرفتم که امیدوارم مفید فایده باشه :
صوت یک نوسان(حرکت رفت و برگشتی یا ارتعاشی یا حرکت سینوسی) است که در بین مولکول های هوا ایجاد میشود وبه جلو میرود. هر حرکت نوسانی دارای یک طول موج و بسامد است. طول موج مسافتی است که یک فاز سینوسی موج در لحظه به جلو میرود و بسامد مقدار ارتفاع بالا رفتن موج است که برای هر موج بسامد و طول موج میتواند متفاوت باشد که در نهایت این تفاوت منجر به نوسانی متفاوت میگردد.

هر نت موسیقی طول موج و بسامد مخصوص به خود را دارد. نتیجه این است که سلول های سرطانی مثل یک ساز ناکوک بین این کنسرت شروع به نواختن میکنند. برای درمان آن هم قاعدتا این نوازنده ی ناکوک باید همکوک بقیه شود تا هارمونی دوباره کامل شود. لذا باید طول موج و بسامد ارتعاش سلولهای سالم و سرطانی هر دو اندازه گیری شود و با دادن نوسانهایی مناسب توسط صوت یا مولد نوسان دیگری حرکت نوسانی سلولهای سرطانی به سلولهای سالم نزدیک و نزدیک تر ودر نتیجه هماهنگ شوند. در این صورت ساز ناکوک از بین رفته و سلامتی همه ی سلول ها باز می گردد!:16:

M_T
Sunday 27 March 2011, 09:00 PM
سلام

لاکشمی حق با شماست.

حالا با اجازه من یه نکته بگم.

کمی فلسفی و عرفانی است.

تا به حالا دقت کرده اید که آهنگ در زبان فارسی 2 معنا دارد:

1- موسیقی
2- قصد

بجای اینکه بگیم من قصد کاری رو دارم، می تونیم بگیم آهنگ اون کار رو دارم.
چگونه است که کلمه ای در زبان ما دو معنی کاملا متفاوت می دهد؟

در واقع آهنگ قصد است، قصد کسی که وجودش رو شعر و موسیقی و طرب پر کرده.

از اون طرف کسی که قصد بد و شیطانی داره از محور موسیقی طبیعت خارج شده و آهنگی نامطلوب داره، ولو شاید از نظر خودش بسیار هم عالی باشه.

این مطلب رو من از کلام استاد محمد رضا ریخته گران، استاد بزرگ فلسفه دانشگاه تهران نقل کردم.

با تشکر