PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی موسیقی متال

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

alimetallica_2
Thursday 17 March 2011, 12:00 AM
درود.
این تاپیک، یکی از تاپیک های مورد علاقه بنده است و الان 10 سال است که در سایت های مختلف بنا شده است (در واقع هرکجا که پا گذاشته ام) اما تابحال ضرروت استارت آن را در این فاروم احساس نمیکردم که حالا وضعیت تغییر کرده است.
در این تاپیک میتوانیم در مورد گروههای مختلف، اخبار آن گروهها، نظر شخصی و حتی سوالات و پاسخ ها را مطرح کنیم.
در واقع تاپیک برای کسانی که حرفهایی دارند که نمیدانند در کدام موضوع بزنند بسیار مناسب خواهد بود و کارایی دارد.
امیدوارم بتونم تا حد توان سوالات دوستان رو پاسخ بدم و کسی هم از پرسیدن سوال، یا نظر دادن خجالت نکشه و دوستان بیش از پیش در این تالار همکاری لازم رو داشته باشند.

alimetallica_2
Thursday 17 March 2011, 12:07 AM
برای شروع بحث میرم سراغ Dimmu Borgir و آخرین آلبوم گروه.

بی شک یکی از بزرگترین گروههای سبک ملودیک بلک متال دیموبرگیر است (به نظر من بزرگترین و متفاوت ترین) که حالا پا را فراتر از ملودیک بلک متال گذاشته است و به سنفونی هم روی آورده است.

بعد از حوادث سال 2008 مردم فکر میکردند این گروه از هم پاشیده است. در واقع کارهای این گروه هر سال قوی تر از سال گذشته میشد و همیشه نقل و انتقالات فرد بهتری را به گروه معرفی میکرد.

اما رفتم ابر بکوکالار گروه ICS VORTEX مسئله کمی نبود. با آن صدای جادویی که بسیاری را محو دیموبورگیر میکرد و حتی افرادی مثل من فقط بخاطر حضور وی مخاطب دیموبورگیر ساخته بود. (حتی مخاطبان بروکنگار رو).
و رفتن Mustis محبوب و از همه مهمتر عدم همکاری HellHammer عوجبوه درام بلک متال.

اما شاهد این بودیم که گروه در سال 2010 البوم Abrahadabra منتشر کرد که البته بعد از این آلبوم هم دو شخص اضافه شده به گروه رفتند.
اما این آلبوم به نظر من واقعا یک شاهکار در زمینه موسیقی هست و نمیشه اون رو تو قالب بلک متال خالی تقسیم کرد، بلکه واقعا پا رو فراتر گذاشته و وارد چند سبک تلفیقی شده. شاید بعدا این گروه بنیان گذار سبک جدیدی هم بشه. (همانطور که از سه سردمدار اصلی بوجود آمدن سبک ملودیک بلک متال بوده است)

میخواستم ببنم نظر شما هم مانند من نسبت به این آلبوم واقعا مثبته!
فکر نمیکنید این البوم هم تکنیکی تر و هم احساسی تر شده؟!
یا تفاوت نقاط قوت گروه رو با 2 سال پیش متوجه میشد یا نه یا اصلا چنین حسی دارید یا کارهای قدیمی گروه رو بیشتر دوست دارید؟!

Dj_MAN
Thursday 17 March 2011, 12:35 AM
ممنون از تاپیک ....
علی جان ( "علی" درست میگم دیگه ؟) من باتوجه به وضعیت این نوع موسیقی در کشور که زیاد شنیده نشده و تبلیغ نمیشه آشنایی چندانی باهاش ندارم . نکته اینجاست که (شدیدا تاکید دارم تعریف از خود نیست ) ذهن من یکجوری مثل آینه هست ... نه این که بخوام تقلید کنم ولی این توانایی رو در خودم دیدم که هر نوع موسیقی رو (البته با سیستم الکترونیکی مبتنی بر رایانه ) بسازم ...
ولی خب هم این نوع موسیقی در دسترس من نبوده و هم انگیزه ای براش نداشتم ...
در حال حاظر مشاهده میشه که در بین عامه و مخصوصا جوانان این نوع موسیقی داره همه گیر میشه و با سرعت زیادی در ایران پیشرفت میکنه ...

یه کنجکاوی شدید در من ایجاد شده که بدونم آیا میتونم از این نوع موسیقی هم بسازم و کار کنم ؟
و دیگه اینکه آیا کلا میشه تلفیقی هر چند نامحسوس بین این سبک و ملودی های پارسی ایجاد کرد یا نه ؟

خب بنابر این مزخرفات بالا !!!!!!!!!! ازتون خواهشی دارم ... اینکه منابعی بهم معرفی کنید که من بتونم موسیقی های پدر و مادر دار این سبک رو بشنوم و داشته باشم ....
آیا سایت خاصی برای خرید یا دانلود سی دی های این سبک موجوده ؟
اگه حتی بتونید شخصی و با دریافت هزینه برام ارسال کنید هم ممنون میشم ...

alimetallica_2
Thursday 17 March 2011, 12:54 AM
ممنون از تاپیک ....
علی جان ( "علی" درست میگم دیگه ؟) من باتوجه به وضعیت این نوع موسیقی در کشور که زیاد شنیده نشده و تبلیغ نمیشه آشنایی چندانی باهاش ندارم . نکته اینجاست که (شدیدا تاکید دارم تعریف از خود نیست ) ذهن من یکجوری مثل آینه هست ... نه این که بخوام تقلید کنم ولی این توانایی رو در خودم دیدم که هر نوع موسیقی رو (البته با سیستم الکترونیکی مبتنی بر رایانه ) بسازم ...
ولی خب هم این نوع موسیقی در دسترس من نبوده و هم انگیزه ای براش نداشتم ...
در حال حاظر مشاهده میشه که در بین عامه و مخصوصا جوانان این نوع موسیقی داره همه گیر میشه و با سرعت زیادی در ایران پیشرفت میکنه ...

یه کنجکاوی شدید در من ایجاد شده که بدونم آیا میتونم از این نوع موسیقی هم بسازم و کار کنم ؟
و دیگه اینکه آیا کلا میشه تلفیقی هر چند نامحسوس بین این سبک و ملودی های پارسی ایجاد کرد یا نه ؟

خب بنابر این مزخرفات بالا !!!!!!!!!! ازتون خواهشی دارم ... اینکه منابعی بهم معرفی کنید که من بتونم موسیقی های پدر و مادر دار این سبک رو بشنوم و داشته باشم ....
آیا سایت خاصی برای خرید یا دانلود سی دی های این سبک موجوده ؟
اگه حتی بتونید شخصی و با دریافت هزینه برام ارسال کنید هم ممنون میشم ...
درود.
بله درسته.
راستش من نمیدونم دانش موسیقی شما از نظر تئوریک چجوریه. مثلا من خودم وقتی دانش موسیقیم کمتر بود میتونستم ترنس خوب بسازم اما اون زمان نمیتونستم متال بسازم، اما بعدا که گیتار رو بهتر یاد گرفتم و با مفاهیم کاربردی آهنگ سازی این سبک آشنا شدم یک چیزهایی ساختم. ساختن آهنگ مخصوصا آهنگ احساسی تو این سبک یک کار واقعا واقعا سخته. باز آهنگ تکنیکی خالی راحت میشه ساخت اما تکنیکی که توش حس و حال خوبیم باشه خیلی سخته و تو جهان چند تا گروه هستند که موفق میشند این کارها رو انجام بدند.

دوست عزیز متال خیلی سبک هاش متفاوت هست با هم، تنها خصوصیت مشترک سبک های متال اینکه ساز اصلی دارم و گیتار هست تو همه وگرنه مثلا یک دوم متال زمین تا آسمان با یک دث متال تفاوت داره و همه سبک ها کلا تفاوت های عمده با هم دارند.
برخی ها خیلی آروم و لایت هستند، برخی آروم و دارک هستند، برخی ریتم معمولی دارند، برخی تحریک آمیزند، برخی واقعا خشن هستند، برخی وحشبی بازی هستند اصلا خلاصه خیلی تنوع داره.
اول باید بری دنبال اینکه ببنی از کدوم سبک بیشتر خوشت میاد.

(البته این هم بگم دوران متال بازی تو ایران تموم شده، اتفاقا تو سالهایی مثل 75 تا 77 متال خیلی تو ایران طرفدار داشت اما الان طرفدار خاصی نداره چون سطح سلیقه مردم رو به ذوال رفته، حتی آهنگ های ترنس هم دیگه نظر اونها رو جلب نمیکنه و اکثریت دوست دارند رپ فارسی که فاجعه موسیای هست رو گوش بدند)

من تو تاپیک علی متالیکا گروپ (تو همین تالار) سبک های اصلی رو معرفی کردم و مشهورترین و بهترین گروههای هر سبکی رو هم نوشتم که شما اگر کارهایی هرکدوم از آنها رو بگیری خوبه براتون.
تو نت منابع زیادی برای دانلود این آهنگ ها هست. خیلی زیاد. فقط کافیه اسم گروه رو سرچ کنید و واژه فری دانلود رو جلوش بنوسید (یا به فارسی) تا هزاران صفحه لینک باز بشه.

اگر موفق به این کار نشدید به هر دلیلی بنده حاضرم آثاری که بخواهید و من داشته باشم رو براتون بیارم.

Dj_MAN
Thursday 17 March 2011, 01:25 AM
نه بابا .... فکر نمیکنم طرفداراش کمتر شده باشند .. همین سایت ببین چقدر گیتار الکتریک طرفدار داره ...
این رضا یزدانی رو نمی بینی چه کولاکی میکنه ؟ البته من هیچی از موسیقیش نمی فهمم .... ازش بدم هم میاد ولی خیلی پیشرفت کرده ... کنسرت میزاره همه بنی بشر میان .....
حالا شما خودت میگی من چی گوش بدم ؟
البته یه موسیقی از همین سایت یه بار دانلود کردم به اسم The Forgotten Part2 از جو ساتریانی که کاربری به نام farzan shamasblou کاور کرده بود .... حالا گفتم من نمی دونم شاید این اصلا متال هم نبود ... ولی کلا منظورم من از متال اهنگهای درامز محور با همراهی همیشگی گیتار الکتریک هست ...
از این آهنگ بسیار خوشم میاد ..... خیلی زیاد ....
یکی از کارهایی که کاربر عزیز randy.rhoads هم آپ کرده بودند هم ( کار شماره 223 ) هم خیلی مورد توجه من بوده ...

شاید اون اهنگ جو ساتریانی رو میشناسی ... کارهایی توی این سبک رو می خوام ...
اسم یه چند تا نام معروف ( آهنگ ) در این زمینه رو لیست کم .. اهنگهای واقعا فوق العاده این سبک .... که دانلود کنم ...
در ضمن اگه حوصله داشته باشی ( نه الزاما همین الان ) می خوام یه سوالاتی در مورد ساختار کلی آهنگهای متال ازت بپرسم ... نزدیکترین موقعی که در آینده توی سایت حاضری کی هست که بیام طرفت ؟

alimetallica_2
Thursday 17 March 2011, 01:30 AM
نه بابا .... فکر نمیکنم طرفداراش کمتر شده باشند .. همین سایت ببین چقدر گیتار الکتریک طرفدار داره ...
این رضا یزدانی رو نمی بینی چه کولاکی میکنه ؟ البته من هیچی از موسیقیش نمی فهمم .... ازش بدم هم میاد ولی خیلی پیشرفت کرده ... کنسرت میزاره همه بنی بشر میان .....
حالا شما خودت میگی من چی گوش بدم ؟
البته یه موسیقی از همین سایت یه بار دانلود کردم به اسم The Forgotten Part2 از جو ساتریانی که کاربری به نام farzan shamasblou کاور کرده بود .... حالا گفتم من نمی دونم شاید این اصلا متال هم نبود ... ولی کلا منظورم من از متال اهنگهای درامز محور با همراهی همیشگی گیتار الکتریک هست ...
از این آهنگ بسیار خوشم میاد ..... خیلی زیاد ....
یکی از کارهایی که کاربر عزیز randy.rhoads هم آپ کرده بودند هم ( کار شماره 223 ) هم خیلی مورد توجه من بوده ...

شاید اون اهنگ جو ساتریانی رو میشناسی ... کارهایی توی این سبک رو می خوام ...
اسم یه چند تا نام معروف ( آهنگ ) در این زمینه رو لیست کم .. اهنگهای واقعا فوق العاده این سبک .... که دانلود کنم ...
در ضمن اگه حوصله داشته باشی ( نه الزاما همین الان ) می خوام یه سوالاتی در مورد ساختار کلی آهنگهای متال ازت بپرسم ... نزدیکترین موقعی که در آینده توی سایت حاضری کی هست که بیام طرفت ؟
رضا یزدانی که اصلا پاپ راکه. متال خودش جز راکه اما خشونتش از تمام سبک های راک بیشتره و دل کل موسیقی شادی نیست. (تو برخی از سبک های راک و گروههاشون کارهای شاد هم پیدا میشه)
مثلا آهنگ های جوستریانی و اینها هم متال نیتسند. البته مورد توجه همه متالرها هستند چون اونها دیگه بهترین های عالم گیتار هستند. اما کار متال باز متفاوت با اونهاست. هرچند که رنگ و بویی مثل اونها داره. باید اینقدر گوش بدی تا تفاوت ها رو متوجه بشی. چون واقعا این چیزها توضیح دادنی نیست. مثل اینکه مثلا شما بخوای تفاوت فاز ترنس رو با هپی ترنس برای یکی توضیح بدی خیلی سخت میشه. با توضیح و این چیزها هم تا وقتی مخاطب خودش کار رو گوش نکنه اون هم به کرار نمیشه متوجه موضوع اصلی شد.

احتمالا فردا از ساعت 1 هستم و روزهای بعدش.

Dr_ali
Sunday 20 March 2011, 04:12 PM
تاپیکتو اینجا هم راه انداختی؟ دمت گرم. خسته نباشی.
من که اگه سوالی داشته باشم از خودت میپرسم حضوری اما شاید دیدمت یادم بره، اما اگر اینجا بپرسم بعدا حتما میام بخونم جوابت رو. به نظرت کدوم گروه متال تو زمینه سیاست از همه شدید تر عمل میکنه و به این مسئله بیشتر میپردازه!
آیا خط قرمزهایی هم هست که متالرها در این مورد رعایت کنند؟ چون من کارهای سیاسی از گروههای متال زیاد ندیدم.
اگر خط قرمزهایی هست اونها رو هم توضیح بده.

juse ferandes tors
Sunday 20 March 2011, 05:23 PM
هر موسیقی جایگاه خودش رو داره و به همشون باید احترام گذاشت از رضا یزدانی چطور بدتون میاد آقای دی جی من سبکم فلامنکو هست اما هر موسیقی که بگی گوش میکنم غیر از پاپ ایرانی که به گند داره کشیده میشه من متال رو تو خونه یواشکی گوش میکنم البته مشکل شنوایی گوش هم دارم اذیت میشم ولی دیگه چه کنیم با موسیقی دایی این چه روزیه به سرمون آوردی:21:

alimetallica_2
Sunday 20 March 2011, 11:00 PM
تاپیکتو اینجا هم راه انداختی؟ دمت گرم. خسته نباشی.
من که اگه سوالی داشته باشم از خودت میپرسم حضوری اما شاید دیدمت یادم بره، اما اگر اینجا بپرسم بعدا حتما میام بخونم جوابت رو. به نظرت کدوم گروه متال تو زمینه سیاست از همه شدید تر عمل میکنه و به این مسئله بیشتر میپردازه!
آیا خط قرمزهایی هم هست که متالرها در این مورد رعایت کنند؟ چون من کارهای سیاسی از گروههای متال زیاد ندیدم.
اگر خط قرمزهایی هست اونها رو هم توضیح بده.
سلام دکتر جون، شما کجا اینجا کجا!!!
خوب معلومه باید راه مینداختم دیگه.
تو هم بیا متالر شو چابهار هم تنهایی پاشو بیا شب ها تو سایت دو تا مطلب یادمون بده.
:23:

Dj_MAN
Wednesday 23 March 2011, 12:28 AM
هر موسیقی جایگاه خودش رو داره و به همشون باید احترام گذاشت از رضا یزدانی چطور بدتون میاد آقای دی جی من سبکم فلامنکو هست اما هر موسیقی که بگی گوش میکنم غیر از پاپ ایرانی که به گند داره کشیده میشه من متال رو تو خونه یواشکی گوش میکنم البته مشکل شنوایی گوش هم دارم اذیت میشم ولی دیگه چه کنیم با موسیقی دایی این چه روزیه به سرمون آوردی:21:

نمی دونم والله ..... شناخت چندانی ازش ندارم البته ... شما یه وقت یکیو میبینی همینجوری ازش خوشت نمیاد .... شاید بعدا من از یزدانی خوشم بیاد ....
البته یه چیزی هم در موردش هست ... فکر میکنم اگه یهو پیشرفت کرده ممکنه یه دلیلش این باشه که برا اولین بار هست که توی ایران یه بند از ساز اصلی گیتار الکتریک استفاده کرده
این نه نظر من نمی تونه دلیل خوبی برا پیشرفت باشه ...
البته باید حرفه ای ها در مورد موسیقیش نظر بدن که آیا اصلا صلاحیت این همه توجه رو داره یا نه

بهر حال من به شخصه فکر میکنم افراد دیگری در ایران حضور دارند که از این آدم بسیار بسیار علم بیشتری دارند ولی به دلایلی بهشون توجه کافی نشده ...

مثلا همون شادمهر آدم کمی نبود ولی در اثر کم توجهی مسئولین و سد هایی که جلو پاش بود کار در خارج از ایران رو ترجیح داد ...
یا مثلا محسن چاووشی که درون کارهاش احساس فوق العاده ای رو انتقال میده ولی این همه مشکلات و کم لطفی ها براش بوجود اومد ....
یا مثلا همین چکاوک شکاری که نفر اول پیانو شد توی ایتالیا .... اصلا شما تا حالا شنیدی اسمشو ؟

مثال زیاد هست ... آدم های بزرگی که خود من هم نمیشناسمشون

اونوقت یه آدم به صرف استفاده از گیتار الکتریک و کار در سبکی برای اولین بار اینهمه توجه !!!!!
قبول کن که یه کمی مشکوک میزنه !!!!!!!
البته من منکر استعدادش نیستم ولی معتقدم یه جور بی عدالتی اینجا وجود داره

مخلص شما

alimetallica_2
Thursday 24 March 2011, 11:24 PM
دوستان اگر بخواهیم 5 گروه را در پیشرفت متال ماثر بدانیم (جز بلک ثبت) که موسس این سبک بود شما آن 5 گروه را چه افرادی میدانید؟!

بنده در ابتدا نام Def Leppard رو ذکر میکنم که هم به هارد راک خوشونت جدیدی اضافه کرد و هم تغیراتی در سبک های متال بوجود آورد و در واقع ایده های اولیه از این گروه در بسیاری از سبک ها بود.

سپس Venome که بی شک یکی از اثبات کنندگان سبک ثرش، بلک، گاتیک و بسیاری سبک ها دیگر بود.

Judas Priest که اولین گروه سرعتی در سبک متال به حساب می آمد و در واقع مخترع ریف های سنگین و سولوهای سرعتی به حساب می آمد.

DIO که در گروههای مختلفی کار کرد و فلسفه جدیدی به مضامین متال موزیک افزود.

Metallica که در نهایت باعث بوجود آمدن سبک Speed Thrash شد و بعد هم موجوب انگیزه برای پیدایش سبک های دیگر مانند Death Metal (با الهام از ونوم و تلفیق دو هد یعنی موتور هد و دایموندهد) و البته سالها بعد سبک هایی مانند گوت متال و متاسفانه ان یو متال و ...

Dr_ali
Friday 1 April 2011, 01:45 AM
من هم اینها رو میگفتم.

alimetallica_2
Friday 1 April 2011, 09:06 PM
ظاهرا کسی دوست نداره تو این نظر سنجی ها شرکت کنه.
عجب تالار فعالی شدها.

rumour
Wednesday 6 April 2011, 06:56 PM
دوستان اگر بخواهیم 5 گروه را در پیشرفت متال ماثر بدانیم (جز بلک ثبت) که موسس این سبک بود شما آن 5 گروه را چه افرادی میدانید؟!

بنده در ابتدا نام Def Leppard رو ذکر میکنم که هم به هارد راک خوشونت جدیدی اضافه کرد و هم تغیراتی در سبک های متال بوجود آورد و در واقع ایده های اولیه از این گروه در بسیاری از سبک ها بود.

سپس Venome که بی شک یکی از اثبات کنندگان سبک ثرش، بلک، گاتیک و بسیاری سبک ها دیگر بود.

Judas Priest که اولین گروه سرعتی در سبک متال به حساب می آمد و در واقع مخترع ریف های سنگین و سولوهای سرعتی به حساب می آمد.

DIO که در گروههای مختلفی کار کرد و فلسفه جدیدی به مضامین متال موزیک افزود.

Metallica که در نهایت باعث بوجود آمدن سبک Speed Thrash شد و بعد هم موجوب انگیزه برای پیدایش سبک های دیگر مانند Death Metal (با الهام از ونوم و تلفیق دو هد یعنی موتور هد و دایموندهد) و البته سالها بعد سبک هایی مانند گوت متال و متاسفانه ان یو متال و ...

با کمال پوزش به خاطر جواب دیر... من با درس درگیرم، دیر میشه گاهی و نمیرسم...

بعد از بلک ثبت،
دف لپارد به همون دلایلی که گفتید

من لد زپلین به خاطر سولو های خاص و بلوز- راک جیمی پیج و وارد کردن سبک خاص خوندن رابرت پلنت به موسیقی هارد راک و هوی متال و البته درام نوازی زیبا.

بعدش جوداس پریست میدونم، به خاطر سولو ها و ریف های خاص و البته باز هم سبک خاص وکال. و اون محیط تاریکی که توی آهنگ ها وارد کرد یه جوری evil مانند.

آیرن میدن به خاطر تاثیری که روی بسیاری از گروه های بعد از خودشون گذاشتن و ادامه ی موسیقی و متال دهه ی 80 (البته بازم با تغییرات زیادی) و حفظ سبک هوی متال اولیه به نوعی در حال حاضر.

متالیکا به خاطر ابداع سبک ثرش و سپید ثرش و باز هم اثراتی که روی گروه های بعد از خودشتون گذاشتن.

akerfeldt
Wednesday 6 April 2011, 07:06 PM
مالمستین -دث و ادی ون هلن هم تاثیرات زیادی گذاشتند روی متال
همچنین دریم تئاتر و تول

randy_rhoads
Wednesday 6 April 2011, 07:16 PM
من هم اول بلك سبث........van halen............dio.......ozzy osbourne.........deep purple رو خيلي تاثير گذار ميدونم..........

alimetallica_2
Sunday 10 April 2011, 01:00 AM
دوستان با عرض تاسف خواننده موفق و بنام گروه ICED EARTH با اون صدای جادوئی میخواد از گروه بره.
منظورم Matt Barlow هست. البته نه از گروه، بلکه میخواد کلا از دنیای خوانندگی خداحافظی کنه.
و آخر امسال این اتفاق خواهد افتاد.

akerfeldt
Monday 18 April 2011, 07:53 AM
درود بند پراگرسیو متال مرداب دو آهنگ از آلبوم 2011 خودش رو تو ف..ی..س بوک قرار داده میتونید بشنوید آهنگها خشن تر و قویتر از آلبومای قبل هستند وکال جدید هم بسیار قویتره

alimetallica_2
Monday 18 April 2011, 10:59 PM
مرداب سبکش دث متال هست نه پروگرسیو.
ولی واقعا از نظر تکنیکی کمی از گروهها پروگ نداره همچین و من متیونم ادعا کنم جز 10 گروه برتر دث متال جهان میتونه باشه همین الانشم.

lonly
Tuesday 19 April 2011, 12:22 AM
مرداب سبکش دث متال هست نه پروگرسیو.
ولی واقعا از نظر تکنیکی کمی از گروهها پروگ نداره همچین و من متیونم ادعا کنم جز 10 گروه برتر دث متال جهان میتونه باشه همین الانشم.

دقیقا همینه.شهرتش هم تو ف.. ب هم اینو میرسونه هم تو سایتشون..(بنده که تازه شنیدم کاراشو خیلی هم حال کردم..)
اسم آهنگای جدیدشم هست:
the more i..
war

akerfeldt
Tuesday 19 April 2011, 07:45 AM
زرین کلک لید اکسپلود که محشره کارش حرف نداره قسمت شد قرار هست استادم بشه قراره بیام تهران پیش ایشون
اما در مورد مرداب آهنگ های پراگ دث هم داره ها مثل phrentic dream of earth و in to the mordab
اما این دو آهنگ آخری محشره

Bloody Scream
Tuesday 19 April 2011, 08:08 AM
زرین کلک لید اکسپلود که محشره کارش حرف نداره قسمت شد قرار هست استادم بشه قراره بیام تهران پیش ایشون
اما در مورد مرداب آهنگ های پراگ دث هم داره ها مثل phrentic dream of earth و in to the mordab
اما این دو آهنگ آخری محشره

من هم با ایشون برخورد داشتم . بصورت اینترنتی
هم نوازندگیشون عالیه و هم شخصیتش . :am

akerfeldt
Wednesday 20 April 2011, 07:42 AM
من هم با ایشون برخورد داشتم . بصورت اینترنتی
هم نوازندگیشون عالیه و هم شخصیتش . :am
بسیار فرد باشخصیته ..........کلا متال هدای ایرانی برخلاف ظاهر خشنشون بسیار مهربون و آروم و باشخصیت هستن

alimetallica_2
Wednesday 20 April 2011, 06:46 PM
متال ایرانی میتواند خودش یک سبک مستقل در تمام جهان باشد.
چون اولین متالیست که برخی از بزرگترین گروههای آن به سراغ مضامین اصلی فلسفه و شعر مانند اشعار حافظ و مولانا رفته اند و به جای فلسفه تیره از فلسفه روشن و جهان منظم سخن به میان می آورند و یا راسته اعتراضات آنها (اشعار داخلی) بر همین مبنی طراحی میشد.
بگذریم که از نظر موزیک هم اکثر گروههای ایرانی در یک سبک متلق کار نمیکند و گاه سبک ها تلفقی از ژانرهای مختلف متال را در آهنگ ها شاهد هستیم.

rumour
Wednesday 4 May 2011, 06:49 PM
نظر شما در رابطه با پرداختن در متال به شعر های تاریخی م اسطوره ای "الان" چیه؟ در اوایل دهه ی 70 80 این نوع شعر ها زیاد بود... نمونش میدن. الان کمتر شده. بعضی ها می گن که بیان و داستان سرایی هیج فایده ای نداره. بعضی ها هم مثل خودم، میگن که از روایت های تاریخی میشه درس گرفت به نوعی و باید به دید لیریکیست رسید.
نظر شما چیه؟

alimetallica_2
Tuesday 10 May 2011, 07:29 AM
نظر من اینکه صهیونیست و فراماسونرهای (که پانک خیلی بهشون علاقه داره) در متال نفوذ کردند و این موسیقی رو به گند کشیدند.
اصول اولیه متال خیلی خوب بود اما با آمدن سیتنیک ها و افکار شیطان پرستانه (که حتی اوزی رو هم گرفتار خودش کرد) متال وارد مسائل حاشیه ای و مسخره شد که از خیلی از اهدافش باز موند و اصلا تغییر کرد.
اتفاقا دیشب با دوستم بحث هایی داشتیم راجب اینکه فراماسونری چه تغییراتی در متال ایجاد کرد و اصلا چرا متال یک دفعه 180 درجه تغییر در خیلی از گروههاش بوجود آمد و شدند نماد گرا؟! متالی که سنت شکن بود و اسطوره هایش مقدس و نمادین و اجی مجی لاترجی نبودند.
خوب مثلا در ابتدای ظهور متال میشد تفاوت اندیشه گروه بلک ثبت یا دیپ پارپیل رو با یک گروه مثل لدزپلین احساس کرد. اما به زودی جیمی پیج تاثیراتی از نظر بنیاد فکری در متال گذاشت که باعث بوجود آمدن گروههای دیگه شد که برخلاف جهت اصلی متال و آنچیز که بلک ثبت بنا کرده بود حرکت کردند. حتی اوزی اسبرن از بلک ثبت رفت و اندیشه های متفاوتی را بیان کرد.
افرادی مانند دیو (با تمام علاقه شخصی که بهش دارم اما نمیشه چشم رو به حقیقت بست) دسته بعدی بودند که انحرافات اساسی در متال ایجاد کردند و دیگه میشه گفت از موقع ظهور دیو متال کلا کنفیکون شد و دیگه با حرکت ونوم ظربه نهایی زده شد.

متاسفانه جریان های فراماسونری که در متال موزیک با اتصال به شیطان پرستی و یا تمیلات نمادگرایانه و جادو و جمبل و خرافه به سرعت رشد کرد و اگر کمی دقت کنیم درخواهیم یافت که دست های غیبی بسیاری را بزرگتر از آنچه بودند کردند و یا برخی از نخبه ها را شناسایی کرده و به سوی خود جذب کردند تا چنین مسئله ای پیش آید و تاریخ هنری متال موزیک با فلسفه ای جدید ایفای نقش کند.
این بحث ها خیلی مفصل است و یقینا به مزاج بسیاری خوش نمی آید.
اما به نظر من باید واقع بین باشیم. متال موزیک یکی از ناب ترین هنرهاست و در این مسئله بحثی نیست، اما همین موسیقی ناب است که میتواند فلسفه احمقانه ای چون نمادگرایی، طبعیت گرایی و ارکان دیگر فراماسونری ور واقع همان هدف صهویست رو پیش ببرد.

akerfeldt
Wednesday 11 May 2011, 11:13 AM
به هر حال موسیقی وسیله ای هست واسه بیان احساسات و عقاید
هر گروه هم پیرو عقاید خودش هست و داره راه خودش رو میره یه بند مثل دیمو برگیر عقاید فراماسونری خودش رو در قالب موزیک نمایش میده به هر حال افکار همه ی آدما مثل هم نیست و همه هم که عقایدی مثل مگادث و جوداس پریست ندارن
یه بند مثل امپایریوم طبیعت گراست و با افکار شخصی مثل من سازگار هست (با توجه به شرایط جامعه ی آلمان موزیکشون رو طبق احساسشون درست میکنند ) مثلا این مسخرست یه بند فنلاندی بیاد از جامعش انتقاد کنه ..........بندهای ثرش متالی هم هستند که از مسائل اجتماعی و روز جامعه ی خودشون حرف میزنن بندهایی مثل لمب آو گاد هم عقل گرا هستند و گاهی خرافات ها رو مورد تمسخر قرار میدن و انتقاد میکنند
به نظر من نتیجه این نمیتونه باشه که متال به گند کشیده شده ........ به نظر من متال گسترش پیدا کرده

alimetallica_2
Wednesday 11 May 2011, 12:12 PM
اگر هدف اصلی رو نگاه کنیم میشه اینطور نتجه گرفت، اما اگر به بعد شما به جریان نگاه کنیم نه دیگه اون حرف جایز نیست.
اما مسئله اینکه بسیاری از گروههایی که تو دنیا بزرگ شدند اونقدر هم نمیتونستند به خودی خود بزرگ باشند و وقتی طرف لژهای فرماسنری و یا کلا مسائل دیگه رو گرفتند به این درجات شهرت رسیدند که خوب این کمی برای گروههای خوبی که وارد این بازی ها نشدند و به جایی هم نرسیدند زور داره و عدالت هم میشه گفت نیست و شاید مخاطب (مخالف با آن اندیشه) بتواند با انتخاب و تحلیل درست از مسائل کمی مسئله رو تغییر بده. (التبه ما ایرانی ها نه سر پیازیم تو مسائل اجمتماعی و مخصوصا مالی جهان نه ته پیاز و یک ریال هم پول خرج نمیکنیم به صورت مستقیم برای این مسائل)

طبعیت گرایی ظاهر زیبایی دارد! اما باطنن ارزش های انسانی را به تمسخر میگیرد. این جانب سالها درگیر آهنگ های گرههایی مانند Tiamat بودم که بر این فلسفه اسرار بیش از حد داشتند.

alimetallica_2
Saturday 21 May 2011, 11:26 AM
سلام.
دوستان کسی شناختی از شخصیت Buckethead داره؟
اگر اطلاعاتی پیرامونش دارید بنده رو هم در جریان بگذارید.

Orpheus
Saturday 21 May 2011, 12:33 PM
من که شنیدم یه بچه ی سر راهی بوده که توی لانه ی مرغ بزرگ شده!!!(حالا راست یا دروغش رو نمیدونم)
ولی کاملا واضحه که به کشتار مرغها در رستوران های KFC معترضه و این از کلاه و اسم اهنگها و البوم هاش مشخصه.
در ضمن ناگفته نماند که بسیار نوازنده ی خوبیه و سبک جدیدی از شردینگ رو داره

You can see links before reply

alimetallica_2
Sunday 22 May 2011, 09:34 AM
این مرده یا زنه؟ دستاش خیلی به زنها شبیه. هیکلش رو هم که با این لباسها نمیشه تشخیص داد.
این طرف با گانز هم کار کرده بود؟!

من چند تا کار ازش شنیدم خیلی حال کردم .

rumour
Sunday 22 May 2011, 10:17 AM
مرده!!! اینم عکس بدون ماسک!
اسمشم brian carroll هست.

Orpheus
Sunday 22 May 2011, 11:39 AM
این مرده یا زنه؟ دستاش خیلی به زنها شبیه. هیکلش رو هم که با این لباسها نمیشه تشخیص داد.
این طرف با گانز هم کار کرده بود؟!

من چند تا کار ازش شنیدم خیلی حال کردم .

اره با گانز هم کار کرده ولی من زیاد از کاراش با گانز خوشم نمیاد همون کارای شخصیش خیلی بهتر بود
مخصوصا اهنگ nottingham lace که فک میکنم شاهکار باکتهد این اهنگ باشه

اسمشم brian carroll هست.

جالب بود من تا حالا صورتشو بدون ماسک ندیده بودم
حرفهایی راجع بهش شنیده بودم که میگفتن صورتش سوخته به خاطر این ماسک میزاره ولی ظاهرا شایعه بوده:18:

alimetallica_2
Sunday 22 May 2011, 01:12 PM
اسمشم brian carroll هست.

من نمیتونم عکسش رو ببنم. :46:
البته الان تو نت سرچ میکنم.

randy_rhoads
Tuesday 31 May 2011, 03:17 PM
در مورد این اقا باید بگم که تنظیم کننده بسیار عالی هستن.........................در مورد نقاب و سطلی هم که روس سرشون هست باید بگم که این موضوع به سالها قبل بر میگرده که ایشون در یک جشن میهمانی برای شوخی این سطل رو که برای رستورانی هست که کنتاکی سرو میشده و یک ماسک که اونجا وجود داشته رو روی صورتش میزنه...........من به شخصه از کارهاشون خیلی خوشم نمیاد ولی هم نوازنده و هم اهنگ ساز بسیار خوبی هستن ایشون.............

alimetallica_2
Tuesday 31 May 2011, 08:34 PM
سرعتش واقعا وحشتناکه.

Orpheus
Tuesday 31 May 2011, 08:52 PM
به انتخاب مجله ی Guitar One هشتمین گیتاریست سرعتی جهانه!

VOTED No 1 OF ALL TIME
MICHAEL ANGELO BATIO

voted No 2
CHRIS IMPELLITTERI

voted No 3
YNGWIE J. MALMSTEEN

No 4
PAUL GILBERT

No 5
THE LATE SHAWN LANE

No 6
JOE STUMP

No 7
RUSTY COOLEY

No 8
BUCKETHEAD

No 9
JOHN PETRUCCI

No 10
THE GREAT KAT

abbys
Tuesday 31 May 2011, 09:01 PM
سبک این بابا چجوریاست ارزش گوش دادن داره یا سرعتی ماشینیه؟

alimetallica_2
Tuesday 31 May 2011, 09:11 PM
بیشتر حالت ماشینیه. اما یک جاهایش خوب جالب میشه.

Orpheus
Tuesday 31 May 2011, 09:13 PM
اهنگ nottingham lace رو حتما ازش گوش کنید فوق العادست

demonio
Thursday 9 June 2011, 10:13 AM
دوستان نظرتون در مورد کریستوفر اموت ( برادر کوچک مایکل اموت ) چیه ؟ به نظر من که گیتاریست بسیار خوبیه . همیشه وقتی به اجراهای ارچ انمی نگاه می کنم تسلطش رو سولوها رو تحسین می کنم.

demonio
Thursday 9 June 2011, 10:21 AM
به انتخاب مجله ی Guitar One هشتمین گیتاریست سرعتی جهانه!

VOTED No 1 OF ALL TIME
MICHAEL ANGELO BATIO

voted No 2
CHRIS IMPELLITTERI

voted No 3
YNGWIE J. MALMSTEEN

No 4
PAUL GILBERT

No 5
THE LATE SHAWN LANE

No 6
JOE STUMP

No 7
RUSTY COOLEY

No 8
BUCKETHEAD

No 9
JOHN PETRUCCI

No 10
THE GREAT KAT

من هیچ وقت با این رده بندی نتونستم کنار بیام. مثلا چرا تو این لیست مایکل رومئو وجود نداره یعنی مثلا جان پتروچی از مایکل رومئو تکنیکی تر یا سرعتی تره؟ یا مثالا راستی کولی چرا در رده هفتمه ؟ تو این گیتاریست ها اگر یکی از همه تکنیکی تر باشه همین راستی کولیه . نمی دونم مبنی این رده بندی چیه ولی فکر نمی کنم چندان کارشناسانه و تخصصی باشه.

randy_rhoads
Thursday 9 June 2011, 10:40 AM
دوست عزيز اين نظر سنجي بوده و طبق نظر سنجي توي مجله guitar one اين رده بندي انجام شده...............

metal-militia
Thursday 9 June 2011, 10:54 AM
کلا نظر سنجی ها رو نمیشه زیاد معتبر دونست.چون هرکس به کسی که بهش علاقه داره رای میده.شاید خیلی کم باشن کسائیکه واقعا با منطق رای بدن.این رتبه بندی ها هم بیشتر برای جذب مخاطبه.وگرنه به بیشترشون اعتباری نیست.وقتی توی لیست صد خواننده برتر متال میان مایک شینوبا رو از لینکین پارک میزارن کنار بزرگانی چون آزی آزبورن و جیمز هتفیلد معلومه نمیشه بهشون اطمینان کرد.کلا موسیقی یه چیزه سلیقه ایه.هرکس سلیقه متفاوتی داره.این نوازنده ها هم اکثرشون به تمام تکنیکهای گیتار تسلط دارن.نمیشه گفت یکی از دیگری بهتره.همه غولن و بزرگ.به نظر من اصلا این رتبه بندی ها اشتباهه.

Favilla
Thursday 9 June 2011, 07:53 PM
جز این هزاران رتبه بندی مجله های تجاری هم هست که در واقع نظر سنجی هم به حساب نمیان . با پوریا موافقم این رده بندی اشتباهه ، great kat موزیسینه یا شخصیت پورنو؟ مجلات و رسانه ها همیشه میخوان شخصیت های بی اسم ولی تجاری رو بالا بکشن . جز این برین نگاه کنین مجلاتی هستن که دارون ملکیان (کسی که کاراش واقعا کودکانه و هیچ چیزی از نوازندگی حرفه ای بلد نیست) رو به عنوان 30 امین گیتاریست برتر متال اعلام کردن .
لطفا این مجلات و لیست ها رو رو ملاک قرار ندید. هر نوازنده ای سبک خودش رو داره و در سبک خودش میتونه بهترین باشه ... هیچوقت پتروچی از کولی یا کولی از پتروچی برتر نیست هردو برتر هستن ... اما جای اونا در لیستی نیست که kat و لیت شون لین هم توش باشه یا توش شماره گذاری شده باشه . لیست میتونه بدون رتبه بندی بزرگنمایی ، فقط شامل اسامی باشه و اسامی توسط کارشناسا جمع آوری شن .

Orpheus
Thursday 9 June 2011, 08:11 PM
با نظرتون موافقم جناب Ibanez.1994 ولی باید بگم من این لیست رو ملاک کار قرار ندادم فقط علی گفت سرعتش وحشتناکه منم گفتم به انتخاب این مجله هشتم شده !
خودم از مخالف های سرسخت این لیستها هستم و تو این لیستی که گزاشتم فقط کار مالمستین و پل گیلبرت رو قبول دارم(باکتهد هم یکی دوتا اهنگش خوبه)
ولی به نظر من یک نمونه از این لیستا خوبه و اونم لیست اهنگهاست که میتونه خیلی مفید باشه
به طور مثال من برای اولین بار میخوام از یه گروهی کار بشنوم و از اونجایی که اولین کاری که از هر گروه میشنوی تاثیر بسیار زیادی در نظرت راجع به اون گروه ایجاد میکنه من به اون لیستا مراجعه میکنم و یکی از اون اهنگها رو انتخاب میکنم
برای من که این کار جواب داده!

Favilla
Thursday 9 June 2011, 08:38 PM
منظور من از ملاک قرار دادن شما نیستی که عزیز ، منظورم اینه که مثلا نگیم این از اون بهتره ... وگرنه خوب واسه آشنایی که مشکلی نداره . شاید اگر من این لیست رو تنظیم میکردم وضعش بدتر میشد.
>>>>> من عرض میکنم لیست باشه اما مقایسه نکنه .

metal-militia
Thursday 9 June 2011, 09:03 PM
اصلا نمیشه این نوازنده هارو با هم مقایسه کرد.هر کدوم یه استایل خاص و یک تکنیک مخصوص داره.مثلا جیغ جو ساتریانی.یا پیک زدن آلترناتیو جان پتروچی.همه این نوازنده ها غولن.اما نباید با هم مقایسه بشن.چون ملاک درستی برای مقایسه نداریم.بازیکن فوتبال نیستن که بگیم این گل بیشتر زده.پاس گل بیشتر داده پس بهتره.همشون هم سرعتی هستن.هم احساسی.هم تکنیکی.به نظره من همه این نوازنده ها در یک سطح هستن.چیزی که اونهارو در نظر مردم از هم متمایز میکنه احساسه مردمه.مثلا من با جو ساتریانی و استیو وای حال میکنم.اما از مایکل آنجلو و مالمستین خوشم نمیاد.دلیل نمیشه که اونا بد باشن.منم با نظر آیبانز 1994 موافقم.باید هر لیستی که تهیه میشه صرفا جهت معرفی باشه.بدون شماره یک تا ... .بدونه رده بندی.

demonio
Friday 10 June 2011, 08:48 AM
اصلا نمیشه این نوازنده هارو با هم مقایسه کرد.هر کدوم یه استایل خاص و یک تکنیک مخصوص داره.مثلا جیغ جو ساتریانی.یا پیک زدن آلترناتیو جان پتروچی.همه این نوازنده ها غولن.اما نباید با هم مقایسه بشن.چون ملاک درستی برای مقایسه نداریم.بازیکن فوتبال نیستن که بگیم این گل بیشتر زده.پاس گل بیشتر داده پس بهتره.همشون هم سرعتی هستن.هم احساسی.هم تکنیکی.به نظره من همه این نوازنده ها در یک سطح هستن.چیزی که اونهارو در نظر مردم از هم متمایز میکنه احساسه مردمه.مثلا من با جو ساتریانی و استیو وای حال میکنم.اما از مایکل آنجلو و مالمستین خوشم نمیاد.دلیل نمیشه که اونا بد باشن.منم با نظر آیبانز 1994 موافقم.باید هر لیستی که تهیه میشه صرفا جهت معرفی باشه.بدون شماره یک تا ... .بدونه رده بندی.

مقایسه تکنیکالی به علت ابژکتیو ( objective ) بودن کاملا امکان پذیر است . این که گیتاریستی از نظر تکنیکی بهتر باشد ربطی به سلیقه ندارد. مثلا می توان لگاتوهای جان پتروچی را با جو ستریانی مقایسه کرد خوب مشخص جو خیلی قوی تره اما می توان سرعت پیکینیگ جان پتروچی را خیلی بالاتر از جو ستریانی دانست.

بنا براین به نظر من تعمیم دادن یک امر عینی به یک امر سوبژکتیو ( subjective ) نمی تواند درست باشد.

randy_rhoads
Friday 10 June 2011, 10:27 AM
كاملا دوست عزيز با حرفتون مخالفم....................شما به هيچ عنوان نمي توني فردي رو از لحاظ تكنيكي مقايسه كني.................اصلا نوازنده بي تكنيك وجود نداره فقط بحث اينجاست هر كسي به اندازه لازم از تكنيكش استفاده ميكنه........سرعت هم يه نوع تكنيك به حساب مياد در ضمن لازمه هر قطعه اي هم اين نيست كه فرد تمام توان خودشو بزاره...........به نظر من كاملا سليقه اي هست..............هم تكنيك و هم سرعت.............شما حتي با اجراي يك قطعه مشترك بين نوازنده ها نيشتوني اونها رو با هم مقايسه كني چه برسه به البوم هاي شخصي مثالش هم قطعه voodoo chide جيمي هندريكس.....استيو ري.........مالمستين..........اريك كلاپتون........جرج لينچ............تمام اين افراد اين قطعه رو زدن ولي به هيچ عنوان نميشه گفت كدوم تكنيكي تر هستن و نبايد هم گفت.............البته اين نظر شخصيه منه..............ممنون

alimetallica_2
Saturday 11 June 2011, 02:50 PM
در معیارهای نوازندگی فیلینگ خیلی مورد توجه قرار نمیگیره از طرف مخاطبان اما در واقع این فیلنگ هست که روح نوازندگی رو بوجود میاره و مثلا باعث میشه گیلمور از مایکل آنجلو محبوب تر و دوست داشتنی تر (حتی در میان کسانی که فقط به دنبال تکنیک هستند) قرار بگیره.

demonio
Saturday 11 June 2011, 09:19 PM
كاملا دوست عزيز با حرفتون مخالفم....................شما به هيچ عنوان نمي توني فردي رو از لحاظ تكنيكي مقايسه كني.................اصلا نوازنده بي تكنيك وجود نداره فقط بحث اينجاست هر كسي به اندازه لازم از تكنيكش استفاده ميكنه........سرعت هم يه نوع تكنيك به حساب مياد در ضمن لازمه هر قطعه اي هم اين نيست كه فرد تمام توان خودشو بزاره...........به نظر من كاملا سليقه اي هست..............هم تكنيك و هم سرعت.............شما حتي با اجراي يك قطعه مشترك بين نوازنده ها نيشتوني اونها رو با هم مقايسه كني چه برسه به البوم هاي شخصي مثالش هم قطعه voodoo chide جيمي هندريكس.....استيو ري.........مالمستين..........اريك كلاپتون........جرج لينچ............تمام اين افراد اين قطعه رو زدن ولي به هيچ عنوان نميشه گفت كدوم تكنيكي تر هستن و نبايد هم گفت.............البته اين نظر شخصيه منه..............ممنون

دوست گرام

1- در هیچ کجای پیک من گفته نشد که نوازنده بی تکنیک وجود دارد.

2- بحث من اصلا بر سر آن نیست که نوازنده تا چه حد از تکنیکش استفاده می کند.

3- خیر به نظر من تعمیم تکنیک به عنوان یک امر عینی به سلیقه به عنوان امر ذهنی نمی تواند درست باشد.

من سعی می کنم انتقاد شما را روشن تر کنم شما هنوز بر سر این که تکنیک یک امر عینی است یا ذهنی ( subjective ) به توافق با من نرسیدید. در این صورت بهتر است بحث را به این جا رساند:

1- تعریف دقیقی از تکنیک ارائه دهید . ( با این کار می توانیم بهتر به بحث بپردازیم )

2- دلایلتان مبنی بر سلیقه ای بودن تکنیک را شرح دهید.

اگر پاسخ دو سوال بالا را بدهید مرا برای داشتن بحثی پر بار کمک می کنید با تشکر.

randy_rhoads
Sunday 12 June 2011, 08:54 AM
دوست عزيز من خيلي واضح صحبت ميكنم................من ميخوام بدونم شما طبق كدوم اصل فرمودين كه مثلا جان پتوچي سرعت بالاتري از جو داره و جو لگاتو قوي تري................من از صحبت كردن به شكل فلسفي اصلا خوشم نمياد بي تعارف ميگم امري ذهني يا عيني براي من معني نداره و اصلا دوست ندارم فلسفه رو وارد ماجراي نوازندگي كنم...................پس شما هم دنبال استدلال و نتيجه گيري از اين قضيه نباشيد.در مورد تعريف دقيق از تكنيك ببنيد يك سري از كارها مثلا كشيدن سيم به سمت بالا يا پايين روي خود سيم رو بند ميگن حالا اينكه چقدر بايد اين كشيدن ادامه داشته باشه يا چه حسي بده اين ديگه مربوط ميشه به هر فرد.............به نظر من اگر ما تا ابد در اين موارد بحث كنيم باز هم به نتيجه اي نمي رسيم چون مقايسه بين اين افراد كاملا كاره اشتباهيه ................در مورد سليقه اي بودن تكنيك اين رو هم يادتون باشه هيچ كس نمي تونه فردي رو متهم كنه كه اين تكنيك اشتباهه در اين قطعه چون اون فرد خالق اون قطعه هست پس اختياره هر تغييري رو داره .....................من باهر ها گفتم و هزاران بار ديگه هم ميگم ما حق نداريم نوازنده ها رو زير سوال ببريم چه تكنيك و چه سرعت يا هر چيز ديگه ما فقط ميتونيم بگيم اين رو دوست ندارم يا خوشم نمياد ولي اينكه بگيم فلاني خوب نيست ضعيفه يا هر جيز ديگه مجبور ميشم بگم بگم كه بايد 0/1 از قطعات يا ساخته ها يا كنسرت هاي اون فرد رو اجرا كنه و بعد در مرود تواناييهاشون نظرشو بگه........................البته اين نظر شخصيه منه...........ممنون

metal-militia
Sunday 12 June 2011, 09:36 AM
ببینید این نوازنده ها همه قدرت یکسانی دارن.اگه جو ساتریانی توی آهنگاش از پیکینگ استفاده نمیکنه و بجای مثلا لگاتو میزنه دلیل نمیشه بگیم لگاتوی جو از جان پتروچی قویتره.این افراد طبق سلیقه خودشون یک آهنگ میسازن.دوست دارن توی اون آهنگ از یک سری تکنیک استفاده کنن.دلیل نمیشه اگه از تکنیکی استفاده نمیکنن اون رو بلد نباشن یا در اون ضعیف باشن.دقیقا مثل مثال بند که رندی رودز عزیز گفت.شما میتونید از ربع پرده تا الی مااشالله یک سیم رو بند کنید.حالا اگه توی یک آهنگ نوازنده 1/4 بند انجام داد دلیل نمیشه بگیم قدرت نداره بند کامل انجام بده.

demonio
Sunday 12 June 2011, 09:04 PM
من از صحبت كردن به شكل فلسفي اصلا خوشم نمياد بي تعارف ميگم امري ذهني يا عيني براي من معني نداره و اصلا دوست ندارم فلسفه رو وارد ماجراي نوازندگي

به هر صورت امر ذهنی یا عینی چه برای شما معنا داشته باشد چه نداشته باشد وجود دارد. متاسفانه یا خوشبختانه دوست عزیز گفتمان من در مورد هر چیزی به صورت کاملا فلسفی و عمیق است و عادت ندارم دنیا را صرفا با پیش فرض های خودم ببینم.

معیار های مقایسه من هم در مورد تکنیک کاملا روشن است . ئقتی می گوییم مثلا سرعت ترمولو پیکینگ ها جان پتروچی بالاتر است کاملا واضح است و نیاز به توضیح ندارد . باز هم تکرار می کنم که اشتباه شما جایگزینی ذهن و عین با هم است و این از نظر من پذیرفته نیست.

پس شما هم دنبال استدلال و نتيجه گيري از اين قضيه نباشيد.

باز هم از نظر من آن چیزی که انسان را انسان می سازد تعقل منطقی است و اگر شما ابزار بهتری از استدلال و عقل را برای پیشرفت میدانید ذکر کنید و اگر فکر می کنید دیالکتیک منطقی نمی تواند به نتیجه برسد من ادامه بحث با شما را امکان پذیر نمی دانم به هر صورت فکر کردم می شود در این جا کمی عمیق تر به موضوعات در ظاهر پیش و پا افتاده پرداخت اما گویا در اشتباه بودم.

يادتون باشه هيچ كس نمي تونه فردي رو متهم كنه كه اين تكنيك اشتباهه در اين قطعه چون اون فرد خالق اون قطعه هست پس اختياره هر تغييري رو داره

اولا که این حق نداشتن هم جزء همان اموری است که نمی توان سخت متیقنی درباره آن گفت و شما با چه دلیلی چنین حرفی می زنید ؟
در ثانی برای این که بگوییم کار کسی از نظر تکنیک ضعیف است استفاده از واژه اتهام نمی تواند محلی داشته باشد . به طور مثال خانه ای را تصور کنید که بر پایه یک فنداسیون اشتباه بنا شده باشد شما به صرف این که سازنده آن خالق آن است نمی توانید بگویید که من حق انتقاد از آن را ندارم.

[QUOTE][حالا اينكه چقدر بايد اين كشيدن ادامه داشته باشه يا چه حسي بده اين ديگه مربوط ميشه به هر فرد/QUOTE]

کاربر گرامی توجه داشته باشید که من از احساسی که در شخص از اجرای تکنیک به وجود می آید صحبت نمی کنم که آن به عنوان سوبژه در معنای دقیق آن است و ما نمی توانم بحث سایکولوژیستی را به عالم عینی فرو بکاهیم.
من وقتی می گویم مثلا جان پتروچی سرعت بالاتری دارد صرفا بحثم عینی و ناظر به تمپوی اجرایی است . بالاخره واضح است که بعضی از نوازنده ها می توانند تکنیک هایی را در سرعت های بالاتری اجرا کنند. که دیگران قادر نیستند . اما شما دقیقا دچار این ابهام شدید که من تکنیک را دست آویزی برای برچسب خوب یا بد زدن به نوازنده ها می دانم که باید بگم این کاملا با نگاه من فرق دارد اساسا برای من خوب و بد به آن معنای مطلق وجود ندارد و من یک نگاه شکاکانه به آن دارم.

در هر صورت ادامه بحث وابسته به میل مخاطبان است اگر شما دوست ندارید به صورت فلسفی به جنبه های مختلف موسیقی بپردازیم ایرادی ندارد می توانید از این بحث کنار بروید و اگر دوستان دیگر مایل به بحث هستند نظراتشان را بیان کنند تا ادامه دهیم .

با تشکر.

alimetallica_2
Sunday 12 June 2011, 09:52 PM
من با بسیاری از حرف های آرش موافقم. اما در مزاج خویش حرفم آن بود که عرض کردم و ملاکم برای دوست داشتن مطلب دیگریست که بحثش هم از موضوع بحث جداست.
اما در کل صحبت های آرش را فهمیدم و از نظر منطقی اشکالی درش نمیبنم.

randy_rhoads
Sunday 12 June 2011, 10:18 PM
ببنيد اقاي فيلسوف.............شما طبق كدوم قطعه اومدين بين اقاي جان پتروچي و جو سترياني مقايسه كرديد؟ ايا اين افراد يك قطعه رو هر كدوم ااجرا كردن و بعد شما اين نتيجه رو گرفتين...................با زير سوال بردن من هم از نظر منطق و شعور هم فكر نميكنم به چيزي برسيد ولي باز هم منشكلي ندارم بحث ميكنيم..............شما ميخواي با تسلط روي بحث فلسفي حرفت رو به اثبات برسوني كه من كاملا مخالف اين قضيه هستم چون اونوقت ما ديگه نوازنده نداشتيم فيلسوفاني داشتيم كه براي اثبات ادعاي خود به ساخت قطعه ميپرداختند نه احساس يا مسائل جامعه.................. اخه دوست من تمپوي بالاتر رو شما مبناي سرعت بيشتر ميدوني؟ اينكه قطعات در اون تمپو با سياه يا چنگ يا دولا چنگ نوشته شده باشه رو مهم نمي دوني؟ يا اينكه در اون تمپو فرد چه تكنيكي رو همراه اون اجرا ميكنه رو مهم نمي دوني؟........در مورد بحثتون در مورد خانه و فنداسيون بايد بگم كه موسيقي خانه نيست و موزيسين ها هم معمار و بنا نيستن..............ايا شما ميتوني مبناي قوانين موسيقي رو تعين كني يا اينكه ميتوني از فردي به خاطر ساخت قطعش ايراد بگيري؟ من توي پست قبلي گفتم ولي مثل اينكه شماا وننجا رو نخوندي ايا شما صلاحيت اين رو داري از كه از يك موزيسن ايراد بگيري؟................من در مورد شما اصلا فكر نميكنم كه بخوام دچار توهم بشم دوست عزيز اين شما هستي كه با به كار بردن چند واژه فلسفي خودتون رو جاي ارسطو و افلاطون ميبينيد...................متاسفانه اين عادت زشت مقايسه نوازندگان و زير سوال بردن اين افراد داره به معضل تبديل ميشه بهتره به جاي اينكه هميشه از افراد ايراد بگيريم سعي منيم ازشون كمي ياد بگيريم و ببنيم اونها هم ايا كسي رو زير سوال بردن به اينجا رسيدن يا نه ؟؟؟

Favilla
Sunday 12 June 2011, 11:52 PM
چطوره بحث رو عوض کنیم ..؟
راستی کسی چیزی راجع به اصول کارای اینداستریال متال میدونه؟ مثلا کارای رامشتاین.
البته نه از لحاظ نوازندگی ... منظورم موضوع و دلیل کاراشونه

alimetallica_2
Monday 13 June 2011, 02:02 PM
چطوره بحث رو عوض کنیم ..؟
راستی کسی چیزی راجع به اصول کارای اینداستریال متال میدونه؟ مثلا کارای رامشتاین.
البته نه از لحاظ نوازندگی ... منظورم موضوع و دلیل کاراشونه
اینداستیریال بیشتر بر کلام تمرکز دارد.
در موسیقی هم معمولا ریتم یا ریف خاصی را تکرار میکند. در واقع این سبک یک فضای تکراری ریتمیک دارد که یک ریتم یا ریف خاص به عنوان اسکلت اصلی موسیقی بر آن میچرخد و تکرار میشود.
این سبک اینداستریال به سبک های زیادی میچسبه ولی در نهایت اسم اون سبک رو اینداستریال میکنه.
مثلا یک دث متال رو تبدیل به اینداستریال میکنه. مثلا یک گروه مثل فیرفاکتوری سبک اصلی کاریش دث متال هست ولی به علت تکرار مکرر در اکثر کارهاش باعث میشه اون اثرش در ژانر اینداستریال متال به حساب بیاد.
مارلین منسون، رامشتین و فیرفاکتوری گروههای اصلی این ژانر به حساب میاند.
ولی خوب اینداستریال مانند سبک ثرش یا هوی معیار موسیقی مشخصی نداره، از این رو موسیقی ایندستریال میتونه به موسیقی های دیگه شبیه باشه.
یعنی مثلا شما یک بلک متال گوش میکنی که خیلی حالت تکرار ریتم توش به چشم میاد، اون میشه اینداستریال. یا دث متال همینطور.
خود اصل اصل اینداستریال از نظر خوانندگی شبیه به کارهای مارلین منسون و خود رامشیتن هست. به نوعی مقطع خواندن.

دیگه بیش از این نمیتونم توضیح بدم. هرچی به ذهنم رسید گفتم. :23:

Favilla
Monday 13 June 2011, 08:56 PM
من چنتا از کارای رامشتاین رو چندبار گوش دادم ... بار اول خیلی خوب ، بار دوم بد نیست ، بار سوم اصلا کلا زده شدم!
کلا چیزی نیستن که زیاد با مزاج سازگار باشن ... یعنی یه جورایی خیلی هوی هستن . کی اینجا هست که زیاد گوش بده از اینا؟؟؟

taba631
Monday 13 June 2011, 10:21 PM
هر کسی موسیقیی رو دوست داره که ذهنش با اون ارتباط بر قرار می کنه. اصلا مقایسه درموسیقی به هر شکلش ( از آهنگسازی تا شاعری و نوازندگی و ... ) کاملا اشتباهه. توی دنیای بیرون از موسیقی که اینهمه به هم ایراد و عیب می گیریم و به هم برچسب می زنیم. لااقل بزاریم دنیای موسیقی و هنر آزاد بمونه و کسی به دیگران اعمال سلیقه نکنه .

alimetallica_2
Monday 13 June 2011, 11:41 PM
من چنتا از کارای رامشتاین رو چندبار گوش دادم ... بار اول خیلی خوب ، بار دوم بد نیست ، بار سوم اصلا کلا زده شدم!
کلا چیزی نیستن که زیاد با مزاج سازگار باشن ... یعنی یه جورایی خیلی هوی هستن . کی اینجا هست که زیاد گوش بده از اینا؟؟؟
اصلا هوی نیست. ریتمیک بودن آهنگ ها باعث میشه که شما فکر کنی سنگینه. شاید هم کوک پایین سازها که صدا را بم میکنه و همون حالت مقطع بودن.
من هم از این سبک خوشم نمیاد.
بیشتر این سبک برای متالرهای نو پاست و وقتی یکم بیشتر با متال آشنا میشند میرند سراغ سبک های دیگه.
سبک پدر مادر دار در متال ثرش و هوی و دوم هستند و پروگرسیو.

alimetallica_2
Tuesday 14 June 2011, 02:38 AM
50 روز پیش رفتم پیش دکتر، گفت بچه جون متال گوش نکن، قرص هم داد. روزی نصف. یک مدت حالم خوب بود و شنگول شده بودم و فقط سولو آرتیست ها رو گوش میکردم. خر شدم رفتم سراغ آهنگ های دوم دثم و این قرص رو کرد 1یکی. پری روز شد 2 تا. الان هم با دانلود آلبوم آخر نومبرز دوم فیلم یاد هندوستان کرد و این 2 تا هم دیگه جوابگو نیست.

اگر میخواهید غمگین شوید و از غمتون لذت ببرید حتما دانلود کنید.
هنوز کامل نشده بررسیش کنم یک بار گوش کردم آلبوم رو ولی همین یک بار فهمیدم که مدتها درگیر خواهم بود.
:29:

alimetallica_2
Tuesday 14 June 2011, 03:05 PM
عجب آلبومیه این آلبوم Aphotic گروه Novembers Doom.
دوم دث متال باز نداریم گوش کرده باشه اثر رو هنوز؟

metal-militia
Tuesday 14 June 2011, 03:30 PM
لینک دانلودش رو ندارین؟

alimetallica_2
Tuesday 14 June 2011, 03:33 PM
تو گوگل سرچ کن:
novembers doom 2011
تو صحفه اول میده بهت. فقط باید پر .. کسی داشته باشی.

این هم کلیپ یکی از آهنگهاشه که البته من خیلی از آهنگش خوشم نمیامد:

باقی آهنگ هاش خشنه.

alimetallica_2
Tuesday 14 June 2011, 03:39 PM
غلط فرمودم. از این آهنگ هم بسیار خوشم آمد.

metal-militia
Tuesday 14 June 2011, 06:24 PM
این آهنگ رو دانلود کردم.خوشم نیومد.خیلی آروم بود.هیچ هیجانی توش نداشت.بیشتر یاد آهنگهای شجریان افتادم تا متال.بقیه هم اینجورین؟

demonio
Tuesday 14 June 2011, 06:58 PM
با زير سوال بردن من هم از نظر منطق و شعور هم فكر نميكنم به چيزي برسيد ولي باز هم منشكلي ندارم بحث ميكنيم

کاربر عزیز من شما رو دعوت می کنم به جای عصبانیت سعی کنید با ارامش به بحث بپردازید. چند بار پست خودمو بررسی کردم ولی هیچ کجا ندیدم که به شما توهینی کرده باشم و یا منطق و شعور شما رو زیر سوال برده باشم . اتفاقا من سعی می کنم تو بحثهایم بیشتر از آن که به شخص سخنگو بپردازم به استدلال هایش توجه کنم حالا فرقی ندارد اون شخص فیلسوف باشد یا نوازنده یا حتی یک شخص بی سواد مهم آن است که چه می گوید . در هر صورت اگر ناخواسته در پست من جمله ای وجود دارد که آن را توهین به خویش برداشت کرده اید من عذر می خواهم.

شما ميخواي با تسلط روي بحث فلسفي حرفت رو به اثبات برسوني كه من كاملا مخالف اين قضيه هستم چون اونوقت ما ديگه نوازنده نداشتيم فيلسوفاني داشتيم كه براي اثبات ادعاي خود به ساخت قطعه ميپرداختند نه احساس يا مسائل جامعه

من با این استدلال شما مخالفم ( می بینید که خودتان هم ناخواسته از منطق استفاده می کنید! ) . هر کسی در جامعه نقشی بر عهده دارد و فیلسوف و نوازنده هم نقشهایی دارند . جالب است بدانید که الان گرایشهایی به اسم فلسفه هنر ، فلسفه علم ، فلسفه ذهن ، فلسفه فیزیک و امثالهم در دانشگاه ها تدریس می شود ولی آیا تمام این فیلسوفان هنر، هنرمندند ؟ خیر لزومی ندارد یک فیلسوف هنر ، هنرمند هم باشد . یا فیلسوف فیزیک، فیزیک دان. آن ها سعی می کنند با نگاهی درجه دوم به پدیدار ها آن ها را تفسیر کنند حال چه درست چه غلط. موسیقی و به طور کلی تر هنر هم به عنوان یک پدیدار می تواند محل بحث و دیالکتیک فیلسوفان قرار بگیرد بدونه این که نیاز باشد فیلسفوفی موسیقی دان باشد. در مجموع فکر می کنم هنرمند و فیلسوف می توانند در کنار یکدیگر بهتر به تفسیر پدیدهای مثل هنر بپردازند.

اخه دوست من تمپوي بالاتر رو شما مبناي سرعت بيشتر ميدوني؟ اينكه قطعات در اون تمپو با سياه يا چنگ يا دولا چنگ نوشته شده باشه رو مهم نمي دوني؟ يا اينكه در اون تمپو فرد چه تكنيكي رو همراه اون اجرا ميكنه رو مهم نمي دوني؟

خیر گرامی قطعا منظورم آن چیز هایی است که خودتان به درستی اشاره کردید پس بگذارید از خودتان بپرسم آیا شخصی که می تواند در تمپوهای بالاتر ملودی های چالاک و سخت تری بنوازد از کسی که این توانایی را ندارد تکنیکی تر نیست؟ باز هم نمی گویم بهتر بلکه می گویم تکنیکی تر!

در مورد بحثتون در مورد خانه و فنداسيون بايد بگم كه موسيقي خانه نيست و موزيسين ها هم معمار و بنا نيستن..............ايا شما ميتوني مبناي قوانين موسيقي رو تعين كني يا اينكه ميتوني از فردي به خاطر ساخت قطعش ايراد بگيري؟ من توي پست قبلي گفتم ولي مثل اينكه شماا وننجا رو نخوندي ايا شما صلاحيت اين رو داري از كه از يك موزيسن ايراد بگيري؟................

ببینید همیشه در بحث مثال هایی زده می شود تا بتواند منظور را روشن تر برساند . اما در مورد این که ایا من صلاحیت دارم که دو نوازنده را از نظر تکنیکی مقایسه کنم یا نه ؟ باید بگویم که قطعا ندارم اما آیا آن هایی که دارند چی؟ ببنید گرامی بحث بر سر این که من صلاحیت دارم یا نه نیست بلکه من این موضوع را مطرح کردم که آیا می توان با ابتناء به معیارهایی دو نوازنده را از نظر تکنیکی مقایسه کرد یانه. حال بحث من این است که تکنیک به عنوان یک امر عینی می تواند مبنایی برای مقایسه باشد یعنی این کار را اگر به کاردان ها بسپاریم شدنی است . دقیقا تفکیکی که از امر عینی و ذهنی ( 1 ) ارائه کردم به خاطر این بود که نشان دهم قطعه خوب یا بد یا نوازنده خوب یا بد ندارریم! از موضعی که من نگاه می کنم این ها اموری ذهنی است و قطعا نمودش در ذهن افراد مختلف متفاوت است بنا براین از نظر من مقایسه بر اساس خوب یا بد مکان ناپذیر است اما از لحاظ تکنیکی ( ضعیف یا قوی ) شدنی است. برای این که بیشتر با نگاه من آشنا شوید به این پست من توجه کنید :

من در مورد شما اصلا فكر نميكنم كه بخوام دچار توهم بشم دوست عزيز اين شما هستي كه با به كار بردن چند واژه فلسفي خودتون رو جاي ارسطو و افلاطون ميبينيد

دوست گرامی متاسفانه این حرف شما از روی عصبانیت است و گرنه من چنین ادعایی ندارم . اگر که در جایی از اصطلاحات فلسفی استفاده می کنم به خاطر آن است که ترجمه فارسی چنین واژه هایی نمی تواند به صورت دقیق آن معنایی که واژه دارد را برساند مثلا تر جمه واژه subjective به امر ذهنی اساسا بسیار ناقص است و حتی شاید غلط انداز! ( که البته بحث آن این جا نیست ) بنا براین من در بیان منظور خودم چاره ای ندارم که این اصطلاحات را به همان شکل به کار ببرم.

متاسفانه اين عادت زشت مقايسه نوازندگان و زير سوال بردن اين افراد داره به معضل تبديل ميشه بهتره به جاي اينكه هميشه از افراد ايراد بگيريم سعي منيم ازشون كمي ياد بگيريم و ببنيم اونها هم ايا كسي رو زير سوال بردن به اينجا رسيدن يا نه ؟؟؟

در این مورد من فکر می کنم مقایسه ذاتا نمی تواند زشت یا زیبا باشد. می دانید دوست عزیز شما ناخود آگاه متوسل به مغلطه حرف در دهان دیگری گذاشتن شدید و بدین شکل سخن من را سخیف نشان داده اید . اگر امکان دارد یک مورد نشان دهید که من در مقایسه ام کسی را زیر سوال برده ام ؟ یا کسی را متهم کرده و تحقیر کرده ام ؟ مشخصا در پست قبلی تاکید کردم که ما نوازنده خوب یا بد نداریم چرا که این ها سلیقه ایست و نمی توان گفت چه کسی خوب تر یا بد تر از دیگران است. اما به نظر من می توان گفت که چه کسی تکنیکی تر است ( که البته باز هم تاکید می کنم این به معنای بهتر بودن نیست ) مثلا آیا اگر بگوییم یک شخصی phd دارد و یکی فوق لیسانس آیا شخصی را که فوق لیسانس دارد تحقیر یا زیر سوال برده ایم؟ فکر نمی کنید بیان منظور من به شکلی که شما نشان داده اید کمی دور از انصاف است ؟

در پایان سخن آخر شما را مد نظر قرارا داده و سعی می کنم از همه یاد بگیرم حتی خود شما.

با تشکر.

alimetallica_2
Tuesday 14 June 2011, 07:20 PM
آقا به نظر من بحث های شخصی رو از مبحثتون حذف کنید. البته من هم با آرش موافقم و ندیدم به مهران تیکه یا توهینی کرده باشه، حالا چرا مهران با این نوع سخن گفتن مشکل داره من نمیدونم.
من خودم ادبیات ارش رو بیشتر میپسندم و ارش میدونه که من همه جا جز این فاروم با اون ادبیات صحبت میکنم. ولی گویا فضای سایت نمیپسنده.

من حرف مهران رو میفهمم و از نظر مرامی قبولش دارم، اما حرف آرش با منطق سازگاره.
فقط یک نقدی به حرف آرش هست و اینکه آره کدوم معیار جان پرتروجی رو سرعتی تر از جو ستریانی مشخص کرده! من خودم چنین نظری ندارم در مورد جان با اینکه واقعا دوستش دارم حتی بیشتر از جو.

randy_rhoads
Tuesday 14 June 2011, 07:34 PM
ببنيد دوست عزيز فكر نمي كنم بحث من و شما نتيجه اي به دنبال داشته باشه ...........در ضمن من چيزي براي ياد دادن ندارم......به احترام حرف دوستمون كه خواستن اين بحث بسته بشه من نمي خوام ادامه بدم بحث اينجا و ترجيح ميدم در پيام خصوصي بحث رو ادامه بديم..............

alimetallica_2
Tuesday 14 June 2011, 07:37 PM
من در عجبم شما چطور اینجا بحث میکنید در حالی که نومبرز دوم 2011 رو دانلود نمیکنید؟!
مهران که از این سبک خوشش نمیاد اما آرش دانلود کردی؟!
این آلبوم لعنتی یک شاهکاره. دیوانه میکنه آدم رو.
کسی اگر آلبوم جدید مایداینگ براید رو هم گرفته یک لینک به ما بده.

metal-militia
Tuesday 14 June 2011, 08:08 PM
اسمش رو به انگلیسی بده من بگردم یه لینک برات پیدا کنم.

alimetallica_2
Tuesday 14 June 2011, 08:17 PM
اسم آلبومش رو یادم نیست
My dying birde 2011

metal-militia
Tuesday 14 June 2011, 10:34 PM
اسم کامل آلبومشون اینه
MY DYING BRIDE - 'EVINTA

akerfeldt
Wednesday 15 June 2011, 04:31 PM
آلبوم جدید گروه رویایی اپث هم مشخص شد اسمش heritage هست سبکش با آلبوم های قبلی فرق میکنه
اینم کاور آلبوم که خیلی زیبا طراحی شده
نوازنده کیبور وایبرگ از گروه جدا شده که تو کاور کلش مثل میوه از درخت کنده شده

akerfeldt
Wednesday 15 June 2011, 05:16 PM
نظرتون کلا راجع به گروه محبوب من اپث چیه؟

alimetallica_2
Wednesday 15 June 2011, 06:31 PM
وقتی ظهور کرد یک پدیده بود.
کارهای جدیدش رو ولی زیاد گوش نکردم. در کل گروهیه که حرفهایی برای گفتن داره.

ARDALAN_m
Thursday 16 June 2011, 02:59 PM
کسی اگر آلبوم جدید مایداینگ براید رو هم گرفته یک لینک به ما بده.

من گرفتم ولي اصلا خوشم نيومد :23:
اين لينكش

منبع لينك هم:

alimetallica_2
Friday 17 June 2011, 12:39 AM
من گرفتم ولي اصلا خوشم نيومد :23:
اين لينكش

منبع لينك هم:
من از این لینک ها نتونستم بگیرم.
چطوری گرفتی؟
از کجاش؟

ARDALAN_m
Friday 17 June 2011, 08:57 AM
مثل اين كه پاك شده ولي خودم از اونا گرفتم

اين لينك جديد

alimetallica_2
Friday 17 June 2011, 01:42 PM
آقا دمت گرم. زدم دانلود شه.
اگر شد شب میبنم چیه.
فعلا که نومبرز دوم من رو ساف کرد. سعی میکنم دیگه نومبرزدوم رو زیاد گوش ندم که بدجور داغونم کرده. خداکنه این اونجوی نباشه.

alimetallica_2
Saturday 18 June 2011, 12:02 AM
عجب آلبوم چرتیه.
انگار ریمکسه ولی اصلا ریمکس هم نیست. خیلی چرته خلاصه.
البته خدا رو شکر چون حوصله نداشتم مثل آلبوم نومبرز دوم دیوانم کنه.

LORD-LUCIFER
Saturday 18 June 2011, 02:29 AM
گفتیم نصف شبی یه حالی به رفقا بدیم :دی!

alimetallica_2
Saturday 18 June 2011, 02:35 AM
چی هست این؟

بیا من هم یک حالی ازت میگیرم با این سولو ضایعی که چند ماه پیش زده بودم:

LORD-LUCIFER
Saturday 18 June 2011, 03:07 AM
چی هست این؟

بیا من هم یک حالی ازت میگیرم با این سولو ضایعی که چند ماه پیش زده بودم:

آلبوم

Wine From Tears---Through the eyes of a mad

بعد از شنیدن این آلبوم اتفاقی براتون افتاد من مسئولیت قبول نمیکنم :دی!
========================================
الان فیلمو دانلود میکنم ببینم چه کردی!

alimetallica_2
Saturday 18 June 2011, 03:10 AM
آلبوم

========================================
الان فیلمو دانلود میکنم ببینم چه کردی!
سبکشون چیه؟!
چجوریه مگه؟
من که فعلا از ترس نومبرز دوم دارم G3 گوش میدم.*** به تمام انگیزه و امیدم. چند روزه دوباره از وقتی این رو دانلود کردم هم پرخواشگر شدم هم قرصام دیگه جواب نمیده.

LORD-LUCIFER
Saturday 18 June 2011, 12:38 PM
Melodic Deayh Doom Metal

ARDALAN_m
Friday 24 June 2011, 08:23 PM
آلبوم

عجب چيزي بود لامذهب من رو كه حسابي منفجر كرد به دوست داران سبك دوم به شدت پيشنهاد ميكنيم:42:
الان داشتم به خودم ميگفتم چرا زود تر دانلودش نكردم
خيلي با سليقم جور بود

LORD-LUCIFER
Friday 24 June 2011, 08:39 PM
عجب چيزي بود لامذهب من رو كه حسابي منفجر كرد به دوست داران سبك دوم به شدت پيشنهاد ميكنيم:42:
الان داشتم به خودم ميگفتم چرا زود تر دانلودش نكردم
خيلي با سليقم جور بود

خوشحالم که خوشت اومده!

آلبوم دومشون هم به زودی میاد..

به نام Glad To Be Dead...

Yngwie_5
Monday 4 July 2011, 12:39 PM
نظرتون در مورد آلبوم جدید آناثما چیه؟
به نظر من آلبوم بسیار ضعیفی بود
فقط ترکa simple mistake زیبا بود

akerfeldt
Tuesday 5 July 2011, 10:20 AM
نظرتون در مورد آلبوم های جدید آرک انمی و سمفونی ایکس چیه؟؟؟
از هر دوش خوشم اومد

Yngwie_5
Tuesday 5 July 2011, 10:44 AM
اسم آلبوم جدید آرک انمیkhaos legion هستش.مگه قرار نبود نوامبر2011 بیاد؟
در مورد یمفونی ایکس نمی دونم

akerfeldt
Tuesday 5 July 2011, 10:47 AM
اسم آلبوم جدید آرک انمیkhaos legion هستش.مگه قرار نبود نوامبر2011 بیاد؟
در مورد یمفونی ایکس نمی دونم
آره همون هست مثل آلبوم 2007 ملودی ها زیاد تکرار میشه ولی عالیه

Yngwie_5
Tuesday 5 July 2011, 11:07 AM
یه نقدی از آلبوم جدید children of bodom بنویسید

LORD-LUCIFER
Tuesday 16 August 2011, 05:54 PM
یه نقدی از آلبوم جدید children of bodom بنویسید
من منتقد نیستم ولی منتقدها رو دوست دارم :دی!

=======================================

ماشالا چقدر دوستان اینجا فعالن!!

اینو بگیرید بگوشید اونایی که نشنیدن:

Lacrimas Profundere---Burning: A Wish

زیاد دوس ندارم وارد مبحث سبک بشم اما:

Gothic/Romantic/Doom

alimetallica_2
Sunday 21 August 2011, 04:43 PM
ما که نباشیم دیگه کسی منبر نشین نمیشه.

rezaranjbaraan
Sunday 21 August 2011, 05:27 PM
ما که نباشیم دیگه کسی منبر نشین نمیشه.

علی جون کدوم منبر اقا بیشتر بروبچ قدیمی نیستنو کم پیدان....:33:
امیدوارم همه سالم باشن و دنیا به کامشون...:29:
ماهم که به برخی دلایل نیستیم از میراث شرد دفاع کنیم اینجا خلاصه هیچی اگه تونستی خبری از وضعیتت بده...:21:

Yngwie_5
Monday 22 August 2011, 12:07 AM

آلبوم Relentless Reckless Forever 2011 از children of bodom

Yngwie_5
Monday 22 August 2011, 12:51 AM
خبری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shabboo
Monday 22 August 2011, 09:37 PM
من اصلا متال رو بعنوان شاخه ای از هنر موسیقی قبول ندارم.اصل متال با مبانی هنر متضاده

alireza_jafarian
Monday 22 August 2011, 09:42 PM
من اصلا متال رو بعنوان شاخه ای از هنر موسیقی قبول ندارم.اصل متال با مبانی هنر متضاده

چرا فکر میکنی با مبانی هنر متضاده؟ اتفاقا من فکر میکنم یکی از قسمتهای زیبای فلسفه هنر پیدایش این نوع موسیقی هست.

LORD-LUCIFER
Monday 22 August 2011, 10:38 PM

منم اون هنری رو که شما بهش میگید هنر قبول ندارم...:31:

shabboo
Tuesday 23 August 2011, 09:59 AM
چرا فکر میکنی با مبانی هنر متضاده؟ اتفاقا من فکر میکنم یکی از قسمتهای زیبای فلسفه هنر پیدایش این نوع موسیقی هست.
آقای علیرضا اگه بخوایم متال رو با دید شما نگاه کنیم(در زشتی زیبایی است که در زیبایی نیست!!!)شاید حرفت درست باشه.

alireza_jafarian
Tuesday 23 August 2011, 10:40 AM
معمولا کسانی که این نوع موسیقی رو خارج از هنر میدونن کسانی هستن که معتقدند زیبایی امر ثابتی هست.از ابتدای هستی گل رز زیبا بوده و امروز هم زیباست...
فکر کنم الان هم من هم شما معتقدیم که نقاشی های پیکاسو زیبا هستند. به نظرت اگه کارهای پیکاسو رو به افلاطون نشون بدیم چی کار میکنه؟ احتمالا آب دهانش رو به طور فیلسوفانه ای میندازه روش!

Yngwie_5
Tuesday 23 August 2011, 11:19 AM
این هنر یه هنر خاص و اعتراضیه....به مساعل درون گرایی هم می پردازه. و طبیعتا هر کسی نمیتونه با این هنر کنار بیاد.

shabboo
Tuesday 23 August 2011, 07:31 PM
معمولا کسانی که این نوع موسیقی رو خارج از هنر میدونن کسانی هستن که معتقدند زیبایی امر ثابتی هست.از ابتدای هستی گل رز زیبا بوده و امروز هم زیباست...
فکر کنم الان هم من هم شما معتقدیم که نقاشی های پیکاسو زیبا هستند. به نظرت اگه کارهای پیکاسو رو به افلاطون نشون بدیم چی کار میکنه؟ احتمالا آب دهانش رو به طور فیلسوفانه ای میندازه روش!
زیبایی امر ثابتی نیست ولی ذاتی که هست.ذات انسان 2 قسمت سیاه و سفید داره.خاکستری هم وجود نداره.قصد جسارت ندارم ولی به نظر من متال برگرفته از درون سیاه انسان هاست.من زیبایی رو و هنر رو مربوط به ذات سفید انسان ها میدونم.

alireza_jafarian
Tuesday 23 August 2011, 09:47 PM
قبول ، به قول تو مربوط به اون قسمت از هنر میشه. پس با مبانی هنر متضاد نیست!

shabboo
Wednesday 24 August 2011, 10:23 AM
گفتم که ،من هنر رو بر گرفته از بخش سفید انسان میدونم.ولی متال از بخش سیاه انسان هاست.پس نه تنها از هنر نیست بلکه با اون متضاد هم هست.(البته از دیدگاه من)

kamiii
Wednesday 24 August 2011, 11:24 AM
گفتم که ،من هنر رو بر گرفته از بخش سفید انسان میدونم.ولی متال از بخش سیاه انسان هاست.پس نه تنها از هنر نیست بلکه با اون متضاد هم هست.(البته از دیدگاه من)
شما که معتقدی متال برگرفته از بخش سیاه انسانه
اگه زحمتی نیس خواهش می کنم
آهنگ
nothing else matter
از گروه متالیکا گوش بده البته به شعر و معنیش هم توجه کن
خواهشا این آهنگ با توجه به معنی شعر گوش کن
مطئمن باش متوجه میشی که متال هم زیبایی های داره
که فکر میکنم تا به حال باهاش روبرو نشدی

randy_rhoads
Wednesday 24 August 2011, 12:18 PM
دوست عزيز نه با گفته هاي شما تغييري در اين نوع موسيقي به وجود مياد نه با طرفداري دوستان ولي من خواهش ميكنم با توجه به ديدگاه خودتون صحبت نكنيد ...............كمي تحقيق و البته بررسي علمي هم متونه به شما كمك كنه...............سياه يا سفيد كدومش درسته؟ كي گفته كه سياه زشت و سفيد زيباست.............البته بحث من اين نيست مي خوام بگم كه بهتره كمي از اين باور هاي متعصابانه فاصله بگيريم و با منطق صحبت كنيم................ من نميدونم شما ميخواي با اين نوع اين نوع موسيقي رو زير سوال ببري ولي من جواب شما رو با حرف خودتون ميدم..................اگه به پروفايل خودتون نگاهي بندازيد نوشتيد كه هرچه از دل برايد و فكر ميكنم كه دل متعلق به همه هست نه فقط سبك سنتي.........من قصد حمله به سبكي رو ندارم چون همه بايد اون موسيقي رو گوش كنن كه ميپسندن ولي اگر خواستيد بهتون توضيح خواهم داد كه اصل و ريشه اين نوع موسيقي چيه...............ممنون

shabboo
Wednesday 24 August 2011, 05:43 PM
شما که معتقدی متال برگرفته از بخش سیاه انسانه
اگه زحمتی نیس خواهش می کنم
آهنگ
nothing else matter
از گروه متالیکا گوش بده البته به شعر و معنیش هم توجه کن
خواهشا این آهنگ با توجه به معنی شعر گوش کن
مطئمن باش متوجه میشی که متال هم زیبایی های داره
که فکر میکنم تا به حال باهاش روبرو نشدی
اشعاری از این دست در قالب متال مثل اینه که یه غذای تمیز و خوش مزه در یه ظرف کثیف عرضه یشه.هر کسی که متوجه کثیفی ظرف بشه حاضر به خوردن اون غذا نیست هرچقدر هم گرسنه باشه.

shabboo
Wednesday 24 August 2011, 05:49 PM
و اینکه به عنوان آخرین مطلبم در این تاپیک باید بگم دلایل متقنی برای اثبات حرفام دارم اعم از دلایل پزشکی روانشناسی علوم اجتماعی فلسفی وحتی دینی سیاسی.و اگر سند بدم دیگه نمیتونم از عباراتی مثل "بنظر من به عقیده من از دیدگاه من"استفاده کنم و نیز اینگونه چالش ها به محیطی آرام و ذهن هایی باز احتیاج داره جایی که به آدم به عنوان یه فرد متعصب نگاه نشه.:53:

randy_rhoads
Wednesday 24 August 2011, 06:37 PM
من خواهش ميكنم تمام مطالبتون رو ارائه بدين تمام شو اعم از دلایل پزشکی روانشناسی علوم اجتماعی فلسفی .....................خواهش ميكنم از اين توهمات بيرون بيايد دوست عزيز.......يا چيزيو ميدونيد يا نميدونيد..........اگه ميدونيد كه دليل علمي و منطقي بياريد اگه نمي دونيد بهتره از تمام موزيسين هاي راك و متال عذر خواهي كنيد بابت اين حرف هاي متوهمانتون...............شما متاسفانه هنوز به بلوغ فكري در موسيقي نرسيديد كه اين حرف رو ميزنيد و من متاسفم كه اين حرف رو گفتم..............شما بهتره يه نگاهي به كنسرت ها در تمام دنيا بندازيد و به من بگيد اين افراد هيچ كدوم فهم و دركي ندارند و شما فقط ميفهمي................شما بهتره بري اول يه تحقيقي بكني در مورد ريشه اين موسيقي و تمام انواع ديگه ............خواهش ميكنم كمي ديدتون رو عوض كنيد دوست متعصب............قول ميدم شما تا 1 ساعت پيش حتي 1 موزيك رو با معني گوش نكرده بوديد كه اين پست رو نوشتيد................خواهش ميكنم و اين رو به عنوان اخطار از طرف تميم دوستان راك ميگم شما و هيچ كس ديگه حق بي احترامي نداريد............همونطور هم كه گفتم يا دلايل رو با سند و مدرك معتبر ازائه بديد يا از همه بابت اين پست هاي بيادبانتون عذر خواهي كنيد ...............ما منتظريم

LORD-LUCIFER
Wednesday 24 August 2011, 08:24 PM
اشعاری از این دست در قالب متال مثل اینه که یه غذای تمیز و خوش مزه در یه ظرف کثیف عرضه یشه.هر کسی که متوجه کثیفی ظرف بشه حاضر به خوردن اون غذا نیست هرچقدر هم گرسنه باشه.
من واقعا نمیدونم هدف شما از حضور در این تاپیک چیه!

اینجا نشستید و از پنجره کوچیک دید خودتون دارید فکر میکنید همه جا رو دارید میبینید.

جالب اینجاست خودتون رو هم استاد فلسفه جامعه شناسی و روان شناسی هم میدونید.

حرفاتون هم سر تا پا توهینه.

یعنی این همه آدم که متال گوش میدن شعور و درک موسیقایی ندارند؟

یعنی چی که متال ظرف کثیفه؟؟

نوازنده های سبک متال از لحاظ تکنیکی توی جهان توی سازهای خودشون بهترینها هستند.

البته من توقع ندارم عوام بخوان متال گوش بدن و یا حتی درکش کنند.

چون متال موسیقی عوام نیست.

جامعه ای که موسیقیش ساسی مانکن و فیلمش اخراجی هاست...:31:

دیگه تکلیفش معلومه!

alireza_jafarian
Wednesday 24 August 2011, 09:54 PM
عجب !
معمولا از متال گوش کن ها توقع میره آدم های آوانگاردی باشن ، این تعصب شما من رو حیرت زده کرد! جالبه! یکی مثال ظرف کثیف رو توهین میدونه! اون یکی میگه متال یک موسیقی دورنی و عمیقیست که افراد سطحی بین درک نمیکنن و فقط من درک میکنم! اون یکی منتظر عذر خواهیه! اون یکی .... این چه وضعیه...

شب بو به نظر میاد اینجا جای مناسبی برای بحث فنی نیست. به لحاظ اجتماعی شاید نتونم قانعت کنم اما به لحاظ موسیقی و هنر میتونم ثابت کنم که این موسیقی به شدت غنی و عمیقه.

LORD-LUCIFER
Wednesday 24 August 2011, 11:17 PM
عجب !
معمولا از متال گوش کن ها توقع میره آدم های آوانگاردی باشن ، این تعصب شما من رو حیرت زده کرد! جالبه! یکی مثال ظرف کثیف رو توهین میدونه! اون یکی میگه متال یک موسیقی دورنی و عمیقیست که افراد سطحی بین درک نمیکنن و فقط من درک میکنم! اون یکی منتظر عذر خواهیه! اون یکی .... این چه وضعیه...

شب بو به نظر میاد اینجا جای مناسبی برای بحث فنی نیست. به لحاظ اجتماعی شاید نتونم قانعت کنم اما به لحاظ موسیقی و هنر میتونم ثابت کنم که این موسیقی به شدت غنی و عمیقه.
بله ایشون غیر مستقیم به شعور هنری ما توهین کردند.

و یه عذرخواهی به ما بدهکارند. (البته ما به عذرخواهی ایشون نیازی نداریم فقط شخصیت خودشون

رو میرسونند)

بر فرض مثال چون من هیچوقت موسیقی جاز رو درک نکردم و دنبالش نرفتم

بیام بگم موسیقی چیپ و سخیفیه؟؟

بله موسیقی متال موسیقی بسیار عمیق و سنگینیه.

kamiii
Thursday 25 August 2011, 01:05 PM
من ازت خواهش کردم آهنگ گوش بدی نگفتم مثال بیاری
توی متال همه نوع طرز فکری پیدا میشه و این قدرت متال هستش
البته من هیچ سبک رو نفی نمیکم از پاپ رپ بگیر برو تا سنتی و ......
هرکی هم بهش گوش بده منم گوش میدم این روحیه درسته در حالی که خودم متال بازم
همه اینها هنره رقص مایکل جکسون/ صدای سلن دیون/ رپ امینم/ آواز شجریان /موسیقی بتهوون /
آهنگ جاز/کارهای دی جی تیستو/گیتار جیمز هتفیلد
امیدوارم روزی به این تفکر برسی

akerfeldt
Thursday 25 August 2011, 02:45 PM

تا حالا متال رو گوش دادي سبك هاي مختلف متال رو شنيدي سبك هاي غني پروگرسيو متال و گروههاي ميوزيك محور ....... 70 ميليون اوووسسسا داريم تو ايران

Murderdolls
Friday 26 August 2011, 05:11 PM
من واقعا نمیدونم هدف شما از حضور در این تاپیک چیه!

اینجا نشستید و از پنجره کوچیک دید خودتون دارید فکر میکنید همه جا رو دارید میبینید.

جالب اینجاست خودتون رو هم استاد فلسفه جامعه شناسی و روان شناسی هم میدونید.

حرفاتون هم سر تا پا توهینه.

یعنی این همه آدم که متال گوش میدن شعور و درک موسیقایی ندارند؟

یعنی چی که متال ظرف کثیفه؟؟

نوازنده های سبک متال از لحاظ تکنیکی توی جهان توی سازهای خودشون بهترینها هستند.

البته من توقع ندارم عوام بخوان متال گوش بدن و یا حتی درکش کنند.

چون متال موسیقی عوام نیست.

جامعه ای که موسیقیش ساسی مانکن و فیلمش اخراجی هاست...:31:

دیگه تکلیفش معلومه!

آره داداش من حرفاتو قبول دارم.
من از اهنگایی که بدون هیچ زحمتی و با کامپیوتر درست شده هیچ خوشم نمیاد. مخصوصا این مورد: ساسی مانکن
این اقا ممکن خواننده مثلا" شاخی باشه اما تا چند سال دیگه بیشتر دوام نمیازه چون سنش میره بالا و تن صداش هم تغییر میکنه.

Murderdolls
Friday 26 August 2011, 05:16 PM

در ضمن از کسانی که قدرت درک موسیقی پایینی دارند و یا اصلا" ندارن و از متال هیچی سرشون نمیشه خواهش میکنم این تاپیک رو با حرفای الکی خودشون کثیف نکنن.

rumour
Monday 5 September 2011, 11:36 AM
اول از همه، خواهش می کنم دلایلتونو بگید! شما که می گید دلایل مختلفی دارید که می تونید حرفتونو ثابت کنید، پس این کارو بکنید! چون بدون دلیل اصلا قابل قبول نیست!
بعدش، شما بر چه اساسی می گید که این موسیقی برگرفته از قسمت تاریک و سیاه انسانه؟؟ اصلا چی باعث می شه که بگید انسان دو بخش سیاه و سفید داره و خاکستری نداره؟ اتفاقا من عقیده دارم که چون به هیچ چیزی مطلق نیست، پس ما سفید و سیاه مطلق هم ندارم! فقط خاکستری هست که رو به سفید و سیاه متمایل میشه! ولی همیشه خاکستری هستش! این ها بحث های بسیار عمیق فلسفی و انسان شناسی هستن. چه طور و بر چه پایه ای این حرف میزنید؟؟ لطفا بگید چون بدون اون اصلا نمیشه بحث کرد.
بعد هم در متال ساز نواخته میشه، در سطح بالایی هم این اتفاق میافته. گاهی به طور مستقیم با موسیقی کلاسیک مخصوصا دوران باروک آمیخته میشه (نئو-کلاسیک متال). شما موسیقی کلاسیک هم قبول ندارید؟؟ اصلا تعریف شما از موسیقی و هنر چیه؟؟
در بسیاری از آهنگ های متال، پشتوانه ی فکری بسیار بزرگی هست و روی آهنگ ها مدت ها تحقیق میشه و مسائل سنگین اجتماعی یا فلسفی بیان میشه. آهنگ های بسیار پیچیده ای ساخته میشه. چه طور شما همه ی اینهارو یه ظرف کثیف می دونید؟؟
اگر اینها نشونه ی موسیقی بودن نیست. اگر ساز نواختن و ماه ها آهنگ ساختن موسیقی نیست، پس یک آهنگ رپ که خیلی ها موسیقی میدونن دیگه چی میشه گفت؟؟ که خیییلی بخواد کار بشه یه کیبرد داره و درام و سینتی سایزر... اون وقت دیگه به اون چی میگید؟؟ شما چیرو موسیقی فاخر میدونید؟؟؟
در ضمن متال بازان عزیز! کمی با ملایمت بیشتر هم میشه بحث کرد!!! این طرز حرف زدن درست نیست. پست های توهین آمیز پاک میشه و اخطار داده میشه

metal-militia
Monday 5 September 2011, 12:21 PM
به قول علی متالیکا.اوایل که گروه متالیکا طرفدارائی پیدا کرده بود و کم کم داشت باسه خودش شهرتی دست و پا میکرد یه عده میومدن و با زیر سوال بردن این گروه سعی داشتن خودشون رو مطرح کنن.فکر کنم این بنده خدا هم هدفش این بوده بیاد کاری کنه که یکم مطرح بشه.
درضمن پسر یا دختر خوب.شما که بحث از دین و جامعه شناسی میکنید.من پدرم استاد دانشگاه هست.و رشته اش هم جامعه شناسی.هیچوقت هم منو بخاطر متال مسخره نکرده.بلکه تشویقم هم کرده.
از لحاظ دینی هم پدر بزرگ بنده مرجع تقلید هست.و هیچ مشکلی با متالر بودن بنده ندارن.(برعکس برخی از مراجع تقلید که سوت زدن رو هم حرام میدونن)
از این به بعد بدون مدرک حرف نزنید.

Honey_Shababi
Monday 5 September 2011, 12:35 PM
به نظر من هم هر سبك موسيقي واسه خودش ارزش و احترام داره و دليل نميشه ما اگه يه سبك رو دوست نداشته باشيم ديگران رو سرزنش كنيم.موسيقي كاملا سليقه ايه و ما بايد ياد بگيريم كه به علايق ديگران احترام بگذاريم.

blacksky
Tuesday 6 September 2011, 12:23 PM
متال خشم مقدس انسانیت است و بس

Yngwie_5
Saturday 10 September 2011, 08:59 PM
بابا یه آلبومی چیزی بزارید دانلود کنیم.

Yngwie_5
Saturday 10 September 2011, 09:01 PM

Yngwie_5
Saturday 10 September 2011, 09:02 PM

آلبوم جدید نوممرز دووم

Yngwie_5
Saturday 10 September 2011, 09:04 PM

آلبوم های تازه ریلیز شده ی متال

LORD-LUCIFER
Saturday 10 September 2011, 09:38 PM
آخرین آلبوم گروه فنلاندی Norther که Petri Lindroos باهاشون بود.

بهترین آلبومشونه

alimetallica_2
Tuesday 13 September 2011, 03:12 PM

آلبوم جدید نوممرز دووم
کدوم آلبومشه؟

alimetallica_2
Tuesday 13 September 2011, 03:15 PM
علی جون کدوم منبر اقا بیشتر بروبچ قدیمی نیستنو کم پیدان....:33:
امیدوارم همه سالم باشن و دنیا به کامشون...:29:
ماهم که به برخی دلایل نیستیم از میراث شرد دفاع کنیم اینجا خلاصه هیچی اگه تونستی خبری از وضعیتت بده...:21:
نیم ساعتی میشه از کیش آمدم. یعنی رسیدم خونه.
اونجا نت نداشتم. اینجا تا باشم هستم در خدمتون.

alimetallica_2
Tuesday 13 September 2011, 03:15 PM
این خیلی ادعای بزرگیه. اول بگو تو اصلا کی هستی که چنین ادعایی میکنی.
اگر در کس بودنت حقانیتی ثابت شد تازه میشه باهات بحث کرد.

alimetallica_2
Tuesday 13 September 2011, 03:25 PM
به قول علی متالیکا.اوایل که گروه متالیکا طرفدارائی پیدا کرده بود و کم کم داشت باسه خودش شهرتی دست و پا میکرد یه عده میومدن و با زیر سوال بردن این گروه سعی داشتن خودشون رو مطرح کنن.فکر کنم این بنده خدا هم هدفش این بوده بیاد کاری کنه که یکم مطرح بشه.
درضمن پسر یا دختر خوب.شما که بحث از دین و جامعه شناسی میکنید.من پدرم استاد دانشگاه هست.و رشته اش هم جامعه شناسی.هیچوقت هم منو بخاطر متال مسخره نکرده.بلکه تشویقم هم کرده.
از لحاظ دینی هم پدر بزرگ بنده مرجع تقلید هست.و هیچ مشکلی با متالر بودن بنده ندارن.(برعکس برخی از مراجع تقلید که سوت زدن رو هم حرام میدونن)
از این به بعد بدون مدرک حرف نزنید.
حرف که کنتر نمیندازه.
بگذار بگویند و عقده گشایی کنند. حالا گاهی در قالب برنامه ای با نام شوک، گاهی با برنامه هایی در قبال دار و دسته شریعت مداری کیهان صفتی، گاهی هم از جایگاه هنرمند جلوه دادن و ...

Azhidahak
Tuesday 13 September 2011, 03:40 PM
اینجا چه خبره؟! :دی

alimetallica_2
Tuesday 13 September 2011, 03:54 PM
خبری نیست که برای کسی که 2 پست داره و نوازنده ساهای سنتیه جذابیت خاصی داشته باشه.

Azhidahak
Tuesday 13 September 2011, 03:59 PM
پس خبرا دست شوماس!!
خوش خبر باشی
اینقدر هم حرس این ملتو نخور

و واسه کسی هم که نوازنده سازهای سنتیه نمیخواد تأیین تکلیف کنی :p

Yngwie_5
Tuesday 13 September 2011, 04:06 PM
کدوم آلبومشه؟

aphotic

Azhidahak
Tuesday 13 September 2011, 04:20 PM
آخرین آلبوم گروه فنلاندی Norther که Petri Lindroos باهاشون بود.

بهترین آلبومشونه

درود بر رفیق دیرینه.
حالت چه طوره؟!

alimetallica_2
Tuesday 13 September 2011, 04:30 PM
پس خبرا دست شوماس!!
خوش خبر باشی
اینقدر هم حرس این ملتو نخور

و واسه کسی هم که نوازنده سازهای سنتیه نمیخواد تأیین تکلیف کنی :p
تاببن تکلیف نبود. شما سوال کردی جواب شنیدی. به هر حال وقتی یک تازه وارد میاد قدیمی ترها بد نیست به سوالش جواب بدند. مخصوصا وقتی میبنند طرف تو باغ نیست. حالا ازت میخوام اینجا تاپیک رو خیلی از این رو به اون رو نکنی. برو تو تالار سنتی برای خودت منبری بساز و از اون بالا برو. همنطوری که ما اینجا برای خودمون ساختیم و هم بالا منبر میریم و هم از بالا منبر رفتن دیگران اگر حرفی داشته باشند الستفاده میکنیم.

Azhidahak
Tuesday 13 September 2011, 04:43 PM
^لرد جان میبینی بجای خوش آمد (خیر سرشون از قدیمی ها هم هستن!!)چی تحویل آدم میدن!
نترس رفیق من اهل منبر بالا رفتن نیستم ;)
متال هدو اینقد خشک؟!
اگه تو باغ بودم نمیپرسیدم چه خبره اینجا!!!در ضمن شما بجای جواب دادن به سوالش! یه چیز دیگه تحویلش دادی(تمسخر؟! نه،متال هدو تمسخر؟!)

LORD-LUCIFER
Tuesday 13 September 2011, 06:31 PM
درود بر رفیق دیرینه.
حالت چه طوره؟!

درود مخلصیم دربست.

^لرد جان میبینی بجای خوش آمد (خیر سرشون از قدیمی ها هم هستن!!)چی تحویل آدم میدن!
نترس رفیق من اهل منبر بالا رفتن نیستم ;)
متال هدو اینقد خشک؟!
اگه تو باغ بودم نمیپرسیدم چه خبره اینجا!!!در ضمن شما بجای جواب دادن به سوالش! یه چیز دیگه تحویلش دادی(تمسخر؟! نه،متال هدو تمسخر؟!)

Take it easy dude....

alimetallica_2
Tuesday 13 September 2011, 06:39 PM
ای بابا. عزیز دل من ببیش از یک دهست تو این فضای مجاز میچرختم. تو بگی گ من میگم گیبسون. نمیخوام بیش از این حرف بزنم راجب موضوعی که اصلا موضوع نیست. اما خوب میدونم چی میشه که یکی پست اولش رو میاد میشه ادویه آش. (امیدوارم بهت برنخورده باشه، تاپیکی که استارت کردم رو دوست ندارم با این مسائل پر کنم)

----
از دوستان کسی آلبوم جدید داراکونین رو نداره بده دانلود کنیم؟!

LORD-LUCIFER
Tuesday 13 September 2011, 06:47 PM

shahabgt
Tuesday 13 September 2011, 08:21 PM
علی جان شما خون خودتو کثیف نکن.
اسم متالیکا اومد گفتم یه پست بدم. نظر شما راجبه آلبوم جدید متالیکا به اسم لولو که قراره با لو رید بدن چیه؟ رلیزش کمتر از یک ماه دیگش. خود متالیکا اعلام کرده که این همکاری از بعد از کنسرتشون در rock n roll hall of fame بوده که دو طرف گفتن که ما برای هم دیگه ساخته شدیم. نکته جالب این آلبوم اینه که تمامی آهنگ ها رو لو رید خونده و جیمز فقط گیتار ریتم زده. جایی هم خوندم که جیمز و کرک گفتن بعد از خوندن بعضی از لیریک ها به گریه افتادن. شاید بعد از این آلبوم شاهد همکاری متالیکا با مگادث هم باشیم. چون ماستین اعلام کرده بود که به متالیکا پیشنهاد تشکیل که سوپر متال گروپ رو داده بود. تاریخ رلیز آلبوم 1 نوامبر در امریکا و 31 دسامبر در بفیه کشور هاست. آرت ورک و ترک لیست آلبوم هم انتشار یافته که به قرار زیره:

You can see links before reply .jpg

01. Brandenburg Gate (4:19)
02. The View (5:17)
03. Pumping Blood (7:24)
04. Mistress Dread (6:52)
05. Iced Honey (4:36)
06. Cheat On Me (11:26)
07. Frustration (8:33)
08. Little Dog (8:01)
09. Dragon (11:08)
10. Junior Dad (19:28)

Azhidahak
Tuesday 13 September 2011, 08:54 PM
خب از آشنایی با همه خوشبختم اینجا..
اولش حال کردم دیدم تو این فروم بخشی واسه متال هم هست،اما بعد که اومدم تو... :(
هیچی بگذریم دیگه :دی
علی-متالیکا: قبول کن رفتارت خوب نبود!(نمیخوام سرزنشت کنما،حالا هی نیای دعوام کنی!)
یه جور رفتار کردی انگار مایی که متال گوش میدیم از همه جداییم،انگار که خیلی خودتو بردی تو حاشیه!
بذار بقیه هم بشنون،یا حداقل تو جمعمون راشون بدیم،همینطوریش خیلی متال سرکوب میشه و بر ضدش حرف میزن،تو نه تنها دفاع نمیکنی بلکه حرفا اونارو ثابت میکنی...
به هرحال...من اصلاً دلخور نیستم،اگه باعث ناراحتی کسی شدم هم پوزش میطلبم.

Let's Do it all METAL

alimetallica_2
Tuesday 13 September 2011, 10:11 PM
اسم متالیکا اومد گفتم یه پست بدم. نظر شما راجبه آلبوم جدید متالیکا به اسم لولو که قراره با لو رید بدن چیه؟ رلیزش کمتر از یک ماه دیگش. خود متالیکا اعلام کرده که این همکاری از بعد از کنسرتشون در rock n roll hall of fame بوده که دو طرف گفتن که ما برای هم دیگه ساخته شدیم. نکته جالب این آلبوم اینه که تمامی آهنگ ها رو لو رید خونده و جیمز فقط گیتار ریتم زده. جایی هم خوندم که جیمز و کرک گفتن بعد از خوندن بعضی از لیریک ها به گریه افتادن. شاید بعد از این آلبوم شاهد همکاری متالیکا با مگادث هم باشیم. چون ماستین اعلام کرده بود که به متالیکا پیشنهاد تشکیل که سوپر متال گروپ رو داده بود. تاریخ رلیز آلبوم 1 نوامبر در امریکا و 31 دسامبر در بفیه کشور هاست. آرت ورک و ترک لیست آلبوم هم انتشار یافته که به قرار زیره:

من سه ماهه نت ندارم و در جریان هیچی نیستم. خدا نکنه اینطور باشه.
من دوست دارم دیوود با متالیکا کار کنه اما دوست ندارم اسم متالیکا عوض بشه و یا اعضاش تو گروه دیگه ای باشند.
بجز راب که دوست دارم بره زودتر.

shahabgt
Tuesday 13 September 2011, 11:49 PM
راستی خبر داشتین که متالیکا قراره در ابوظبی کنسرت داشته باشه!!!!
متالیکا قراره در 25 اکتبر در ابوظبی، جزیره یاس اجرا داشته باشه. بلیت ها هم در تاریخ 13 سپتامبر(دیروز!!!) در سایت Thinkflash.ae بفروش میرسه.

سایت فروش بلیت

بلیت fan pit همراه با اتوبوس 680 درهم امارات = 185 دلار
بلیت fan pit بدون اتوبوس 595 درهم امارات = 162 دلار
بلیت general با اتوبوس 380 درهم امارات = 103 دلار
بلیت general ببدون اتوبوس 295 درهم امارات = 80 دلار

(وای برما با این مملکتی که داریم بقله گوشمون متالیکا قرار کنسرت داشته باشه ما اینجا مراسم...... به شخصه از حسدات دارم میمیرم واقعا به من یکی زور داره شما رو نمی دونم)

LORD-LUCIFER
Wednesday 14 September 2011, 12:18 AM
متالیکا قراره در 25 اکتبر در ابوظبی، جزیره یاس اجرا داشته باشه. بلیت ها هم در تاریخ 13 سپتامبر(دیروز!!!) در سایت Thinkflash.ae بفروش میرسه.

سایت فروش بلیت

(وای برما با این مملکتی که داریم بقله گوشمون متالیکا قرار کنسرت داشته باشه ما اینجا مراسم...... به شخصه از حسدات دارم میمیرم واقعا به من یکی زور داره شما رو نمی دونم)

من که به شخصه هیچوقت کنسرت متالیکا نمیرم!

شهاب جان متالیکا که جای خود داره. همین تازگیا گروههای Moonspell و Katatonia توی لبنان کنسرت داشتند. باورت میشه؟ توی لبنان!!!!!!!!!!!!!!!!!:31:

metal-militia
Wednesday 14 September 2011, 12:22 AM

مگه میشه متالیکا رو بدون صدای جیمز تصور کرد؟؟؟یا اینکه با اون وکال مسخره دیو برن با هم کار کنن؟؟؟؟مرگ من بیا بگو تمام اینا شوخی بود.

shahabgt
Wednesday 14 September 2011, 12:27 AM
من که به شخصه هیچوقت کنسرت متالیکا نمیرم!

شهاب جان متالیکا که جای خود داره. همین تازگیا گروههای Moonspell و Katatonia توی لبنان کنسرت داشتند. باورت میشه؟ توی لبنان!!!!!!!!!!!!!!!!!:31:

ای بابا چرا نمیری؟؟؟
میگم در این متال رو باید تو ایران تخته کرد بریم همون موسیقی سنتی(قهوه خانه ای) رو بچسبیم که کنسرتاش هم عینه چی ریخته.
(ببین لبنان و حتی فلسطین رو تو تو ذهن مردم چطور جا انداختن. حرامز..... Can you say "brainwashing")

مگه میشه متالیکا رو بدون صدای جیمز تصور کرد؟؟؟یا اینکه با اون وکال مسخره دیو برن با هم کار کنن؟؟؟؟مرگ من بیا بگو تمام اینا شوخی بود.
صدای دیو رو چیکار داری گیتارشو بچسب. اما لو رید کارش خوبه. نویسنده رولینگ استون گفته که کار لو رید شبیه آلبوم برلین و متالیکا شبیه آلبوم مستر اف پاپتزه. حالا بزار رلیز بشه شاید خوب بود

metal-militia
Wednesday 14 September 2011, 12:31 AM
من اجرای The Big For رو توی سوئد دیدم.متالیکا آنتراکس.اسلایر و مگادث.صدای دیو واقعا وحشتناکه.مثله جیغ یه دختر 5 ساله میمونه وقتی که سوسک دیده.
لو رید هرکی که باشه از نظر وکال به جیمز هتفیلد کبیر میرسه؟؟؟نه.جان من میرسه؟؟؟؟

shahabgt
Wednesday 14 September 2011, 12:38 AM
من اجرای The Big For رو توی سوئد دیدم.متالیکا آنتراکس.اسلایر و مگادث.صدای دیو واقعا وحشتناکه.مثله جیغ یه دختر 5 ساله میمونه وقتی که سوسک دیده.
لو رید هرکی که باشه از نظر وکال به جیمز هتفیلد کبیر میرسه؟؟؟نه.جان من میرسه؟؟؟؟

اون کنسرت به نظر من که اشکال صدا برداری داشت حتی صدای جویی بلادونا هم خراب بود. هنگام اجرای مگادث هم که باران شروع شد. منم قبول دارم صدای live دیو اصلا خوب نیست. اما مغزش کار میکنه.
لو رید که فوق العادس همون آلبوم برلین رو گوش بده. یا آهنگ Walk On The Wild Side که شمار 221 در لیست برترین آهنگ ها تاریخ رولین استونه. لو یه صدای soft سبک سافت راک داره اما جیمز صداش خوراک متاله. حالا باید صبر کرد و دید

metal-militia
Wednesday 14 September 2011, 12:44 AM
کسی راهی سراغ داره که بشه بدون دنگ و فنگ آلبوم رو بصورت اورجینال تهیه کرد؟؟؟

shahabgt
Wednesday 14 September 2011, 01:05 AM
دوستان حتما این آهنگ لو رید رو دانلود کنید. (مخصوصا شما پوریا جان)

Lou Reed - Walk On The Wild Side (You can see links before reply)

metal-militia
Wednesday 14 September 2011, 09:48 AM
آهنگش جالبه.اما نوع آهنگ وسبکش و همینطور صدای لو رید اصلا به فاز متالیکا نمیخوره

Azhidahak
Wednesday 14 September 2011, 10:09 AM
کلاً این آلبوم مشترک باید کار جالبی باشه..
لو رید کارش خیلی خوبه و در سبک خودش خیلی تأثیر گذار بوده،اما متأسفانه زیاد در عرصه بیزینس موزیک موفق نبوده و در سطح بین الملل برخلاف دیگر گروه های معروف بین مخاطبین کمتر شناخته شدس.
من با دید خوبی به این آلبوم Lulu نگاه میکنم..ولی اگه جیمز هم میخوند توش دیگه معرکه میشد.

Yngwie_5
Wednesday 14 September 2011, 11:01 AM

سایت فروش بلیت

به غیر از متالیکا آناثما هم کنسرت داشته! تو دوبی!!!:43::43:

دلم میخواد این عربارو خفه کنم:40::40::40:

Azhidahak
Wednesday 14 September 2011, 11:13 AM
چرا عربارو خفه کنید؟چرا ازونا زورتون میگیره؟؟!!
چیزی که مشخصه اینه که ما(آنها!!!) لیاقتشو نداریم!!
مملکتی که موزیک pop خودشو تو جشنواره فجر تحریم میکنه و حتی رپ هم موزیک زیر زمینیه،چرا بریم راه دور؟!همین موزیک متال رو باش مبارزه میکنن!(دقیقاً این کارشون اسمش مبارزه هست!)تو اگه بش گوش کنی میگن شیطان پرسی یا فلانی...!و خیلی چیزای دیگه که همه میدونید!
پس مشکل از ماس نه عربا!!شما چه انتظاری دارید؟

Favilla
Wednesday 14 September 2011, 06:34 PM
راست میگه آژیدهاک ... دلیل بدبختی ما عربا نیستن که .
عرب هم مسلمونه اما ببین اونا تو عربستان امارات بحرین اردن و ... چقدر سطح زندگیشون از ما ایرانیا بالاتره اما نمیتونیم حقیقت رو قبول کنیم .
ما فکر میکنیم چون تو شهرامون آپارتمان زیاده پس کشور پیشرفته ای هستیم . خاک تو سرمون که هرچقدر آدم با ذهن باز داریم به همون اندازه هم آدم رادیکال و مذهبی داریم . خاک تو سرمون و مملکتمون که همه توش دارن به هم خیانت و نامردی میکنن... یه بسته سیم گیتار دست 70 تا قاچاقچی و نزول خور و ... میگرده آخرش 10 برابر قیمت اصلیش میرسه دست ما ، سطح درآمد و قدرت خرید ملت معمولی هم که شده درحد پشگل.
ما خودمون عامل بدبختی خودمون هستیم ، البته شاید هم پدرانمون. آقا ببخشین سرتونو درد آوردم بحث بی ربط کردم معذرت میخوام.

alimetallica_2
Thursday 15 September 2011, 12:12 AM
من که با عربها مشکی ندارم.
از قدیم انگلسی ها میگفتند عربها رو باید سیر نگه داری تا بهشون حکومت کنی و ایرانی ها رو گشنه. همین مسئله نشون دهنده یک سری ضعف های ما نسبت به اونها هست.
اگر هم این نظام بر ما حاکمه خوب خودمون خواستیم حتما.
اما در کل با تحریم حرکات به نفع برخی موافقم.

LORD-LUCIFER
Thursday 15 September 2011, 01:07 AM
دوستان کسی تا حالا کنسرت رفته جایی؟ من که میگم پوسیدیم تو ایران یه کنسرت نرفتیم و نخواهیم رفت. لااقل همین دم دستمون ترکیه و دوبی رو که میتونیم بریم. یه 7 8 ن

Yngwie_5
Thursday 15 September 2011, 09:55 AM
آلبوم جدید نیومده؟ خسته شدیم:37:

Azhidahak
Thursday 15 September 2011, 10:00 AM
آدم رو هزار تا مانع میذارن جلو پاش،بخواهیم هم برم کنسرت باز با هزار سختی و مشقت شایدم نشه!!
من که خیلی دوس دارم یه کنسرتی چیزی برم!

Yngwie_5
Thursday 15 September 2011, 10:16 AM
آدم رو هزار تا مانع میذارن جلو پاش،بخواهیم هم برم کنسرت باز با هزار سختی و مشقت شایدم نشه!!
من که خیلی دوس دارم یه کنسرتی چیزی برم!

باید از چند ماه قبل از برگزاری کنسرت بری سایتی که بلیت هارو میفروشن. بعدش برای خرید بلیت باید credit card داشته باشی. باید آدرس دقیق اجرا رو داشته باشی. 3 یا 4 ساعت معتل می شی برای چک کردن بلیت(یکی از دوستام تو کنسرت موتور هد 3 بار بلیتش رو چک کردن توی اون سرمای زمستون)
مکافاته مکافات..:42::42:

Azhidahak
Thursday 15 September 2011, 11:08 AM
^ اول همشون یه سربازی هم اضافه کن!!!!!

آلبوم جدید از کی؟! :دی
چیزی که زیاده آلبوم جدیده!

hamedc
Thursday 15 September 2011, 11:17 AM
چندی پیش کنسرت راک رفتم هر چی میگذشت صدای آمپ گیتارو می آوردن پایین بیشتر کیبورد سولو میشد ولی بازم بهتر از هیچی بود...رمضانی یکی از پیشکسوت بیسیت ایران هم مهمان بود

Yngwie_5
Thursday 15 September 2011, 11:18 AM
الان رفتم سایت bnr metal pages .آلبوم هایی که ماه سپتامبر ریلیزخواهد شد:

Michael Schenker Group (You can see links before reply) -Temple Of Rock Dream Theater (You can see links before reply) - A Dramatic Turn Of Events
Anthrax (You can see links before reply)--- Worship Music

Opeth (You can see links before reply) -- -- Heritage

Primus (You can see links before reply) - - - -- Green Naugahyde

hamedc
Thursday 15 September 2011, 11:37 AM
آلبوم های اوپث و دریم و آنتراکس لیک شده ...آلبوم دریم که فک میکردم به خاطر عوض شدن درامر نتونه هماهنگ کنه خودشو با گروه ولی انصافا خوب بود و خود آلبوم یکی از بهترین آلبوم هایی بود که تو این ماه شنیدم
باید منتظر آلبوم جدید مگادث و متالیکا باشیم...انقلابی در راه است :)

Azhidahak
Thursday 15 September 2011, 12:17 PM
Opeth - Heritage (2011)
(mp3@CBR320kbps) (174 MB)

Dream Theater - A Dramatic Turn of Events (2011)
253MB,320 + covers

ANTHRAX – Worship Music (2011)
320Kbps, 139.8MB

Primus - Green Naugahyde (2011)
mp3@VBR225kbps,88MB

all links from bia2metal

Yngwie_5
Thursday 15 September 2011, 12:31 PM
مگادث آلبومش رو اول نوامبر ریلیز میکنه به نامThirt3en

Yngwie_5
Thursday 15 September 2011, 12:34 PM
اواخر 2011 آلبوم جدید گروه افسانه ای venom ریلیز می شه

Yngwie_5
Thursday 15 September 2011, 12:45 PM

تورنت آلبوم جدید
Michael Schenker Group- Temple Of Rock

Azhidahak
Thursday 15 September 2011, 05:02 PM

تورنت آلبوم جدید
Michael Schenker Group- Temple Of Rock
سبکش چیه؟
کیفیت آلبوم چنده؟
سایزش چقدره؟
ماشالا یک کاری میکنی کامل بکن که زحمتات به هدر نره.:10:

Kelasik
Thursday 15 September 2011, 05:14 PM
لطفا یک آهنگ متال باحال و زیبا بذارید تا دانلودش کنم

Yngwie_5
Thursday 15 September 2011, 05:30 PM
سبکش چیه؟
کیفیت آلبوم چنده؟
سایزش چقدره؟
ماشالا یک کاری میکنی کامل بکن که زحمتات به هدر نره.:10:

hard rock
یکی از بهترین گیتاریست های راکه:redguitar:

Azhidahak
Thursday 15 September 2011, 07:00 PM
یه خیلی باحالش فقط به خاطر شما دوست عزیز::9:
Arch enemy Revolution Begins

Arch Enemy - Bloodstained Cross

پ.ن: امید وارم تکراری نباشه واست!

majids
Thursday 15 September 2011, 11:54 PM
پس جریان اینکه پیج فیسبوکشون با لو رید صمیمی گرفته بود اینه؟ دعا میکنیم خوب باشه :-s اه جیمز میمرد 2 کلمه خودش بخونه؟؟

majids
Friday 16 September 2011, 12:05 AM

اگه زیبا منظورتون لایته در صورتی که وی پ ان دارین برین beemp3.com این ها رو سرچ کنین :
metallica: fade to black - one - nothing else matters
iron maiden : hollowed be thy name آهنگه معروفو قشنگیه dream theater : endless sacrifice اینتروی باحالی داره بقه رو دوستان باتجربه تر معرفی کنن :16:

LORD-LUCIFER
Friday 16 September 2011, 05:28 PM
اگه نگید عاشق شدم چند روز این آهنگ منو اسیر کرده.

Kelasik
Friday 16 September 2011, 05:32 PM
آخی...

majids
Saturday 17 September 2011, 03:57 PM
دوستان کسی لینک دانلود آلبوم سیمبولیک دث رو داره؟ هیچی از این گروه نشنیدم ولی خیلی دلم میخواد کاراشون رو بشنوم ترجیحا اگه rar هم باشه که بهتر :-s اسم چندتا آهنگ معروفتر و تاپشونم اگه بگین که دانلود کنم ممنون میشم /m\

shahabgt
Saturday 17 September 2011, 04:12 PM
اگه نگید عاشق شدم چند روز این آهنگ منو اسیر کرده.

تا فعلا عشق و عاشقی از کلت نپریده اینو دانلود کن. بد نیست

The Absence - The Murder (You can see links before reply)

abbys
Saturday 17 September 2011, 07:17 PM
دوستان کسی لینک دانلود آلبوم سیمبولیک دث رو داره؟ هیچی از این گروه نشنیدم ولی خیلی دلم میخواد کاراشون رو بشنوم ترجیحا اگه rar هم باشه که بهتر :-s اسم چندتا آهنگ معروفتر و تاپشونم اگه بگین که دانلود کنم ممنون میشم /m\

تعداد اهنگهای در جه یک دث زیاده ولی واسه اینکه با حال و هواش اشنا بشی اینا رو گوش کن
sprit crusher-misanturope-lack of comprehention
لینک تمام البوماش هم تو 4SHARE هست

shahabgt
Saturday 17 September 2011, 08:29 PM
داشتم تو موسیقی هام میگشتم رسیدم به brocas helm گفتم این آهنگ رو براتون بزارم.
آهنگ از آلبوم سال 2004 هست اما حس و حال هوی متال دهه های 70-80 رو میده. جالبی این آهنگ اینکه که تقریبا همه آهنگ با استفاده از تکنیک tapping نواخته شده. یعنی اینکه موسیقیش خیلی عالیه اما lyric و صدای خواننده تعریفی نداره به سبک اسطوره ای و تاریخی می خونه که من خوشم نمیاد

Brocas Helm - Cry of the Banshee (You can see links before reply)

alimetallica_2
Sunday 18 September 2011, 01:50 AM
آهنگ های متالم خیلی تکراری شده برام. نیاز به یک موسیقی جدید دارم. یک سبک جدید باید برام بسازند.
دوم دث ها هم که دارند شبیه هم میشند. البته نومبرز دوم خوب کار کرد امسال هم.

LORD-LUCIFER
Sunday 18 September 2011, 02:10 AM
این آهنگ آروم و اتمسفریک Lacrimas Profundere در آلبوم آخرشون خیلی خوب بود.

Azhidahak
Sunday 18 September 2011, 09:33 AM
بچه ها کی آلبوم جدید Dream theater رو گوش کرد؟؟!
میخوام ادامه این پست به نقد و بررسیش بپردازیم.
از نظر من آلبوم بسیار بی عیبی و نقصی بود..و کار آهنگسازی و همه چیزش در حد خیلی خیلی بالایی بود.
حتی آلبوم کاورش گویای بسیاری از حرفاس.

Azhidahak
Sunday 18 September 2011, 09:51 AM
آهنگ های متالم خیلی تکراری شده برام. نیاز به یک موسیقی جدید دارم. یک سبک جدید باید برام بسازند.
دوم دث ها هم که دارند شبیه هم میشند. البته نومبرز دوم خوب کار کرد امسال هم.
نمیدونم تورو ولی خو من اگه از چیزی هم خسته بشم،بازم اونقدر آهنگ های خوب توی متال هست که سریع جذبش میشم،تازه اونم چی بشه که خسته بشم!!!در حالت عادی موزیکی که دوسش دارم برام خسته کننده نیست.

اگه یه کار Death/doom خیلی بی نظیر میخوای برو سراغ این دوتا بند:
October tide (You can see links before reply)
in mourning (You can see links before reply)

آلبوم 2010 Ot واقعاً رو روانمه،عاشقشم...خیلی موزیکشون زیباس.

Yngwie_5
Sunday 18 September 2011, 11:01 AM

لینک آلبوم سمبولیک دث

با حجم 70 مگابایت

Yngwie_5
Sunday 18 September 2011, 11:08 AM
نمی دونم چرا تمام سبک ها برام تکراری شده. ثرش متال ها همه شبیه همن. و همین طور هوی متال هایی مثل آیرون میدن. جدیدا خیلی هارد راک و glam rock گوش میکنم. مثل def leppard - guns - acdc هر چی فکر می کنم میبینم این سبک ها(هارد راک) هیچ وقت خسته کننده و تکراری نمیشه.

Yngwie_5
Sunday 18 September 2011, 11:27 AM
دوست عزیزی که آلبوم های دث رو میخواست.

آلبوم leprosy باحجم 35 مگابایت
(چندی پیش در سایت معتبرbnr بهترین آلبوم دث متال در تمام تاریخ شناخته شد)

abbys
Sunday 18 September 2011, 12:32 PM
در کل متال چون سبک به نسبت خشنیه حتی واسه ماها که عاشقشیم هم گاهی یکنواخت وتکراری میشه اینم بخاطر ذات ما انسانهاست که از تکرار بیزاریم

اونوقت روح و روان مون نیاز به یک تنوع یا تغییر داره که فرصتی میشه به سایر سبکها هم یه سری بزنیم اما بعد از یه مدت دوباره می افتیم به جونش

alimetallica_2
Sunday 18 September 2011, 01:00 PM
نمیدونم تورو ولی خو من اگه از چیزی هم خسته بشم،بازم اونقدر آهنگ های خوب توی متال هست که سریع جذبش میشم،تازه اونم چی بشه که خسته بشم!!!در حالت عادی موزیکی که دوسش دارم برام خسته کننده نیست.

اگه یه کار Death/doom خیلی بی نظیر میخوای برو سراغ این دوتا بند:
October tide (You can see links before reply)
in mourning (You can see links before reply)

آلبوم 2010 Ot واقعاً رو روانمه،عاشقشم...خیلی موزیکشون زیباس.
من آهنگ هایی هست که از 9 سالگی گوش دادم تا الان. شاید روزی یا یک روز در میون بارها. این آهنگ ها برای من هم هست.
اما من دنبال سبک جدیدی هستم و موسیقی جدیدی که واقعا دیگه متفاوت باشه. اونها در جایگاه خودشون ارزشمند هستند و ارزششون هیچ وقت زیر سوال نمیره. اما من بیشتر با زدن اونها جدیدا حال میکنم و البته گوش دادن صوت MIDI شون.

ARDALAN_m
Sunday 18 September 2011, 02:01 PM
بچه ها کی آلبوم جدید Dream theater رو گوش کرد؟؟!
میخوام ادامه این پست به نقد و بررسیش بپردازیم.
از نظر من آلبوم بسیار بی عیبی و نقصی بود..و کار آهنگسازی و همه چیزش در حد خیلی خیلی بالایی بود.
حتی آلبوم کاورش گویای بسیاری از حرفاس.

من گوش دادم
خدایش آلبوم خوبی بود هرکی گوش نداده سریع گوش کنه

majids
Monday 19 September 2011, 01:31 AM
داداش این لینک دانلود آلبوم دریم تیاتر کجاست هرچی لینک دیدم رو صفحه زدم ولی نیومد زبونشم که نمیدونم کجاییه :-??

ARDALAN_m
Monday 19 September 2011, 07:17 AM
این یکی رو امتحان کن

alimetallica_2
Friday 30 September 2011, 01:03 AM
ای بابا. این وی پی ان ها خرابه یا فقط مال ماست؟! مثل اینکه برخی از این وی پی ان ها مسدود شده.
من دریم ثیاتر میخوام.

metal-militia
Friday 30 September 2011, 01:08 AM
من سه تا وی پی ان دارم که سه تاش پکیده.از قرار مسئولین دارن افزایش پهنای باند میدن.اینترنت یه چند روزی مشکل داره

alimetallica_2
Friday 30 September 2011, 03:25 AM
خیلی وقت بود اورال گوش نکرده بودم.
بی شک این طرف از همه کسایی که من میشناسم دیوانه تره.
مخصوصا تو این آهنگ:

akerfeldt
Friday 30 September 2011, 10:46 AM
دریم ثیاتر آلبوم جدیدشون روانی کرده من رو همچنین آلبوم جدید سمفونی ایکس
از آلبوم سمفونی ایکس
iconoclast
حتما پیشنهاد میشه

Yngwie_5
Friday 30 September 2011, 10:46 AM

لینک آلبوم 2011 دریم تئاتر

Yngwie_5
Friday 30 September 2011, 01:03 PM
این گروه blood bath چطوریاس همین گروهی که مایک آکرفلد توشه؟ اگه کسی گوش داده کاراشو اینجا لینک بده چون هرچی گشتم تو نت نبود

ARDALAN_m
Friday 30 September 2011, 01:20 PM
مخصوصا تو این آهنگ:

آخ من دیوانه این بندم
این آهنگشونم خیلی داغونه

abbys
Friday 30 September 2011, 01:24 PM
مخصوصا تو این آهنگ:

ایول علی جون من وقتایی که داغونم پای ثابته اهنگامه

akerfeldt
Friday 30 September 2011, 04:05 PM
این گروه blood bath چطوریاس همین گروهی که مایک آکرفلد توشه؟ اگه کسی گوش داده کاراشو اینجا لینک بده چون هرچی گشتم تو نت نبود
درود
دوست من برخلاف اپث که پروگرسیو دث متال هست
این بند سبکش دث متال خالص هست آکرفلد تو همه ی آلبوم ها نبوده فقط نقش وکال رو هم داشته و آهنگ ها رو ننوشته درامرشون هم درامر اپث اکسنروت هست و انصافا از بند های قوی سبک دث متال بحساب میاد لینک هاش رو ندارم اما آلبوماشون رو دارم متاسفانه نتم نفتیه نمیتونم براتون آپ کنم لینک پیدا کردم در اختیارت میزارم

LORD-LUCIFER
Monday 3 October 2011, 12:40 AM
(You can see links before reply)

داشتم میرفتم بخوابم خوابم نمیبرد...چند بار اینو گوش دادم الان سرم سنگین شده

دارم میرم بخسبم!

PLA
Monday 3 October 2011, 03:22 PM
واسه من که همیه سبکا یه تورن چه متال چه پاپ چه تکنو همشونو دوست دارم.......!!!!!!!

alimetallica_2
Tuesday 4 October 2011, 12:25 AM
مثل این بود که بگی برای من همه غذاها یک طور هستند.
اما برای من اینطور نیست. من هر غذایی رو نمیتونم بخورم.

Yngwie_5
Friday 7 October 2011, 05:10 PM
کسی اطلاعاتی در مورد cannibal corpse داره؟ من تازه دارم این گروه رو کشف می کنم چه ریف های خفنی می زنن:redguitar:

alimetallica_2
Friday 7 October 2011, 10:59 PM
کسی اطلاعاتی در مورد cannibal corpse داره؟ من تازه دارم این گروه رو کشف می کنم چه ریف های خفنی می زنن:redguitar:
تقریبا میشه گفت خفن ترین گروه دث متاله حاضره.
گروه دهه 90 آمریکایه.
16.17 تا هم آلبوم داره.
اطلاعاتی در موردش دارم، چی میخوای؟!

Yngwie_5
Saturday 8 October 2011, 05:21 PM
اطلاعاتی در مورد اعضای بند می خوام. اینکه قبلا تو چه گروهی بودن و ...
مخصوصا گیتار ریتم زن گروه. خیلی مسلطه.

alimetallica_2
Saturday 8 October 2011, 11:05 PM
اطلاعاتی در مورد اعضای بند می خوام. اینکه قبلا تو چه گروهی بودن و ...
مخصوصا گیتار ریتم زن گروه. خیلی مسلطه.
Chris Barnes خواننده قبلی گروه تو گروههای مثل سیکس فیت آندر و تورترکیلرز بوده. (شاید الان تو تورتر باشه)
Jack Owen گیتاریست قبلی گروه تو گروه دیساید بوده و الان نمیدونم کجاست.
George Fisher خواننده فعلی گروه پیش از این در گروه Monstrosity بوده.
Rob Barrett تو چند گروه بوده که هیچ کدوم مشهور نبودند.
Pat O'Brien گیتاریست هم که خوب میدونید تو نورمور بوده.
Alex Webster بیسیست تو یک گروهی بود که توش هیت داشت الان یادم نیست.

abbys
Tuesday 11 October 2011, 11:17 AM

اگه به کارای brutal علاقه داری راضیت میکنه
Resurrection Through Carnage - 2002

Nightmares Made Flesh - 2004

The Fathomless Mastery - 2008

البوم 2002 رو حتما دانلود کن

LORD-LUCIFER
Tuesday 18 October 2011, 12:53 AM
حیفم اومد این پدرسوخته رو نبینید!

تمام سولوهای آلبوم Follow The Reaper رو پشت سر هم زد!

این دیگه کیه!

Azhidahak
Wednesday 19 October 2011, 11:01 AM
حیفم اومد این پدرسوخته رو نبینید!

تمام سولوهای آلبوم Follow The Reaper رو پشت سر هم زد!

این دیگه کیه!
داش یه لینک بذار بشه ببینیم :38::38:

LORD-LUCIFER
Thursday 20 October 2011, 11:06 AM
داش یه لینک بذار بشه ببینیم :38::38:

شرمنده رفيق نت پر سرعت ندارم آپ كنم

از دوستان اگه كسي بخواد ميتونه آپ كنه اگه نت سريع دارن

alimetallica_2
Tuesday 25 October 2011, 12:04 AM
آالبوم 2011 آناتما رو هم دانلود کردم و دیدم تقریبا بی کلامه. واقعا دیگه حالم گرفته شده، به جز نومبرز دوم در سال جاری هرچی دانلود کردم جز ضد حال چیزی ندیدم.
البته چرا واقعا آلبوم آخر دیموبرگیر هم زیبا بود.

به ضد حال های اساسی که توی این مدت خوردم اشاره میکنم:

متالیکا - لولو
آناتما
تیامت 2008
پارادایست لاست 2009
اوزی اسبرن 2005 - 2011
دریم تیاتر 2011
آمورفیس 2009
استووای 2011
داراکونین 2011
چیلدرن آف بدوم 2003 به بعد
مای داینگ براید 2006 به بعد
و ...

واقعا گند بزنند.

LORD-LUCIFER
Tuesday 25 October 2011, 12:18 AM
آالبوم 2011 آناتما رو هم دانلود کردم و دیدم تقریبا بی کلامه. واقعا دیگه حالم گرفته شده، به جز نومبرز دوم در سال جاری هرچی دانلود کردم جز ضد حال چیزی ندیدم.
البته چرا واقعا آلبوم آخر دیموبرگیر هم زیبا بود.

به ضد حال های اساسی که توی این مدت خوردم اشاره میکنم:

متالیکا - لولو
آناتما
تیامت 2008
پارادایست لاست 2009
اوزی اسبرن 2005 - 2011
دریم تیاتر 2011
آمورفیس 2009
استووای 2011
داراکونین 2011
چیلدرن آف بدوم 2003 به بعد
مای داینگ براید 2006 به بعد
و ...

واقعا گند بزنند.

بیخیال رفیق.

من که امشب دپرسی اومده سراغم...

دوست داشتی اینو گوش کن

akerfeldt
Tuesday 25 October 2011, 12:50 PM
بابا علی آقا دریم تئاتر که 2011 محشر بود
ملودی ها و سولوهاش واقعا عالی بود همه چیز آلبوم خوب بود حتی من این آلبوم رو از آلبوم اکتاواریوم و آلبوم سال 2009 قویتر میدونم

metal-militia
Tuesday 25 October 2011, 12:52 PM
به نظر منم آلبوم بدی نبود.نسبت به بقیه آلبوم هایی که گوش دادم.

Yngwie_5
Tuesday 25 October 2011, 03:28 PM
این آلبوم thirteen مگادث عجب چیزی بود. احساس می کنم ملودیک تر شده بود .
دوئل سولو های بین ماستین و برادریک فوق العاده بود.به نظرم از متالیکا پیش افتاد

metal-militia
Tuesday 25 October 2011, 03:33 PM
دوستان یه لینک هم قرار بدید از این آلبوم جدید مگادث تا منم به فیض الهی برسم.

akerfeldt
Tuesday 25 October 2011, 04:12 PM
خدمت شما عجب آلبوم توپی و عجب گیتاریست توپیه کریس برادریک

LORD-LUCIFER
Tuesday 25 October 2011, 04:14 PM
دوستان یه لینک هم قرار بدید از این آلبوم جدید مگادث تا منم به فیض الهی برسم.

Yngwie_5
Tuesday 25 October 2011, 04:55 PM
من خودم این لینک رو تست کردم درست بود

alimetallica_2
Tuesday 25 October 2011, 06:31 PM
بابا علی آقا دریم تئاتر که 2011 محشر بود
ملودی ها و سولوهاش واقعا عالی بود همه چیز آلبوم خوب بود حتی من این آلبوم رو از آلبوم اکتاواریوم و آلبوم سال 2009 قویتر میدونم
من که نتونستم گوش کنم.
نگفتم خیلی بد بود، گفتم حال نداد.
مثل آلبوم مگادث که بد نیست اما حال نمیده.
البته در مورد یک سری گروههای مثل تیامت خوب باید بگم واقعا بد بود.

alimetallica_2
Tuesday 25 October 2011, 06:32 PM
بیخیال رفیق.

من که امشب دپرسی اومده سراغم...

دوست داشتی اینو گوش کن

حداقل بگو چیه ببنم دانلود کنم یا نه.
بدبختانه سایتیش هم که فی ل شده.

Orpheus
Tuesday 25 October 2011, 06:36 PM
دوستان نظرتون راجع به Forevermore آلبوم جدید Whitesnake چیه؟
اصلا کسی گوش داده این البوم رو ؟!

LORD-LUCIFER
Tuesday 25 October 2011, 07:39 PM
حداقل بگو چیه ببنم دانلود کنم یا نه.
بدبختانه سایتیش هم که فی ل شده.
Lacrimas Profundere--------- Memorandum

برای من که هیتلر نیست! تعجب میکنم چرا میگی هیتلره.

akerfeldt
Tuesday 25 October 2011, 07:44 PM
یه چیزی خودمونیم این دیو مستین تو انتخاب اعضای بندش بسیار با سلیقه عمل میکنه ها بر خلاف متالیکا که فقط تو انتخاب جیسون خوب عمل کردند
طرف مارتی فردمن رو پیدا میکنه
یا کریس برادریک با اون سابقه ی درخشانش تو موسیقی کلاسیک و متال
اما عمو جیمزمون میره اون بچه گوریل زشت رو میاره با باب راک بی ناموس همکاری میکنه و این آخری هم که ...........

metal-militia
Tuesday 25 October 2011, 07:53 PM
یه چیزی خودمونیم این دیو مستین تو انتخاب اعضای بندش بسیار با سلیقه عمل میکنه ها بر خلاف متالیکا که فقط تو انتخاب جیسون خوب عمل کردند
طرف مارتی فردمن رو پیدا میکنه
یا کریس برادریک با اون سابقه ی درخشانش تو موسیقی کلاسیک و متال
اما عمو جیمزمون میره اون بچه گوریل زشت رو میاره با باب راک بی ناموس همکاری میکنه و این آخری هم که ...........

در مورد باب راک و لو رید باهات موافقم.اما در مورد رابرت نه.انصافا اگه بخوایم بررسی کنیم باید قبول کنیم که تکنیک رابرت از جیسون خیلی بیشتره.به نظره من جیسون یبشتر یه شومن بود.بیشتر برای کلاس روی استیج خوب بود.اما رابرت با اینکه با انگشت میزنه(برخلاف بیشتر بیسیستهای این سبک که با پیک میزنن)سرعتش قابل قبوله.آلبوم دث مگنتیک رو انصافا خوب کار کرده.اما متاسفانه جیمز بخاطر همون جسارتش در نوآوری علاقه داره با افراد زیادی کار کنه.که نتیجه اش هم میشه اینی که میبینید

alimetallica_2
Tuesday 25 October 2011, 11:29 PM
من قبول ندارم که رابرت بهتر از جیسون مینوازه.
بخاطر لایو ها این رو میگم.

alimetallica_2
Tuesday 25 October 2011, 11:29 PM
دوستان نظرتون راجع به Forevermore آلبوم جدید Whitesnake چیه؟
اصلا کسی گوش داده این البوم رو ؟!
من نشنیدم.
لینک دانلود داری بده.

metal-militia
Wednesday 26 October 2011, 09:11 AM
من قبول ندارم که رابرت بهتر از جیسون مینوازه.
بخاطر لایو ها این رو میگم.

اما من مطمئنم رابرت از جیسون بهتره.حتی جیمز هم این رو قبول داره.توی بیشتر کنسرتهای اخیرشون رابرت تک نوازی بیس میکنه تا قدرت خودش رو نشون بده.
جیسون بخاطر کارهایی که توی کنسرت میکرد محبوب شده بود.مثلا شما لایوهای سیک اند دیسنروی یا کریپینگ دث رو ببین.حتی بعضی جاهاش رو جیسون میخونه.اما رابرت تمرکزش فقط روی بیس زدنشه.من خیلی ازش خوشم اومده.بهتره شما هم انقدر روی جیسون حساب نکنید.اون خودش خواست که از گروه بره.

metal-militia
Wednesday 26 October 2011, 12:30 PM
بابا این چه بلاییه داره سر بندهای معروف میاد.اون از متالیکا.اینم از مگادث.اصلا در حد اسم مگادث هم نبود به نظر من.تا اینجا از بین آلبومهایی که این چند وقت دانلود کردم آلبوم دریم تیثر قابل قبول بوده.بقیه افتضاح بودن.

Orpheus
Wednesday 26 October 2011, 01:18 PM
من نشنیدم.
لینک دانلود داری بده.

Whitesnake - Forevemore (You can see links before reply)

Orpheus
Wednesday 26 October 2011, 01:21 PM
به نظر منم جیسون بهتره!
جیسون خیلی روی ملودی ها تاکید داشت ولی این رابرت فقط فکر سرعت و تکنیکه.
تریپشم که دیگه مثل بیسیست های NU متاله! :22:

alimetallica_2
Wednesday 26 October 2011, 03:03 PM
برعکس من فکر میکنم رابرت از نظر سرعت ضعیف عمل میکنه.
به هر حال آلبوم های اولیه متالکیا بیشتر برای پیک زدن طراحی شدند. حالا اگر کلیف با انگشت میزد چون کلیف بود، قول تکرار نشدنی تاریخ بیس جهان.

LORD-LUCIFER
Wednesday 26 October 2011, 03:08 PM
دوستانی که خوره متالیکا هستند کسی میدونه این اسکرین شات کدوم کنسرتشونه؟

alimetallica_2
Wednesday 26 October 2011, 03:15 PM
دوستانی که خوره متالیکا هستند کسی میدونه این اسکرین شات کدوم کنسرتشونه؟

فکر کنم 85 متالیکا باشه. چون من فقط تو یک کنسرت دیدم که کیف رو تو دوربین از این نما نشون بده. در هنگام تک نوازی.

LORD-LUCIFER
Wednesday 26 October 2011, 03:28 PM
فکر کنم 85 متالیکا باشه. چون من فقط تو یک کنسرت دیدم که کیف رو تو دوربین از این نما نشون بده. در هنگام تک نوازی.

دقیقتر نمیدونی کجا بوده؟ شما خودت داری اینو؟

alimetallica_2
Wednesday 26 October 2011, 03:35 PM
دقیقتر نمیدونی کجا بوده؟ شما خودت داری اینو؟
آمریکا بودنش که تو آمریکاست. ولی نمیونم کدوم شهر.
آره دارم.
تو یوتوب میتونی با سرچ واژه کلیف برتون PULLING TEETH احتمالا پیداش کنی.

alimetallica_2
Wednesday 26 October 2011, 04:14 PM
Whitesnake - Forevemore (You can see links before reply)
دمت گرم.
فعلا دو تا آهنگش رو گوش دادم.
دیگه زیاد این سبکی گوش نمیدم اما واقعا عالیه. صدای دیوود مثل قبله. فکر نمیکردم اینقدر توانایی داشته باشه تو این سن.
خیلی عالی بود این دو تا ترک فعلا. تا ببنم بعدش چی میشه.

LORD-LUCIFER
Wednesday 26 October 2011, 04:15 PM
آمریکا بودنش که تو آمریکاست. ولی نمیونم کدوم شهر.
آره دارم.
تو یوتوب میتونی با سرچ واژه کلیف برتون PULLING TEETH احتمالا پیداش کنی.

اینه پیداش کردم

Pulling Teeth نیست For whom the bell tolls

abbys
Wednesday 26 October 2011, 07:52 PM
پسرمگادث ترکونده فکر کنم تو نظر سنجیهای مختلف اگه بهترین نباشه دومین البوم برتر ساله
من خودم زیاد باهاشون حال نمیکردم مخصوصا با صدای دیو ولی تحت تاثیر قرار گرفتم این البوم شاهکار به تمام معناست

Yngwie_5
Wednesday 26 October 2011, 08:00 PM
پسرمگادث ترکونده فکر کنم تو نظر سنجیهای مختلف اگه بهترین نباشه دومین البوم برتر ساله
من خودم زیاد باهاشون حال نمیکردم مخصوصا با صدای دیو ولی تحت تاثیر قرار گرفتم این البوم شاهکار به تمام معناست

صدای دیو تو این آلبوم واقعا شاهکاره

Orpheus
Wednesday 26 October 2011, 08:08 PM
دمت گرم.
فعلا دو تا آهنگش رو گوش دادم.
دیگه زیاد این سبکی گوش نمیدم اما واقعا عالیه. صدای دیوود مثل قبله. فکر نمیکردم اینقدر توانایی داشته باشه تو این سن.
خیلی عالی بود این دو تا ترک فعلا. تا ببنم بعدش چی میشه.

چاکریم خوشحالم که خوشت اومده.
اره واقعا هنوزم دارن خیلی قوی کار میکنن این البومشون بد جور ترکونده فک کنم تو انگلیس پر فروش ترین البوم سال شد.

Orpheus
Wednesday 26 October 2011, 08:10 PM
من زیاد مگادث گوش نمیدم البوم قبلشون هم که اونموقع گرفتم فقط از یه ترک بی کلامش خوشم اومد.
دوستان لطفا یه ترک خوب از این البوم جدیشون بزارین ببینیم چیکار کردن. :39:

abbys
Wednesday 26 October 2011, 08:36 PM
اره صداش تو این البوم قابل تحملتر شده ولی ریفهای این البوم منو کشته