PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مرغ سحر

matrial
Monday 28 March 2011, 03:10 AM
سلام
دوستان من مرغ سحر رو از جلد یک کتاب ذوالفنون نتشو دیدم
ولی وقتی میزنم انگار با مرغ سحری که از استاد علیزاده دارم فرق میکنه
یعنی اون یه قسمت هایی داره که وقتی من میزنم نداره
من خودمم زیاد وارد نیستم
میشه راهنمایی کنید؟

AliB
Monday 28 March 2011, 10:48 AM
سلام
دوستان من مرغ سحر رو از جلد یک کتاب ذوالفنون نتشو دیدم
ولی وقتی میزنم انگار با مرغ سحری که از استاد علیزاده دارم فرق میکنه
یعنی اون یه قسمت هایی داره که وقتی من میزنم نداره
من خودمم زیاد وارد نیستم
میشه راهنمایی کنید؟

سلام
هر نتی که برای قطعه ای نوشته میشه (منظورم برای قطعاتیست که خود سازندش ، نتی براش ننوشته و بیشتر در موسیقی ما این حالت رایجه) از روی یک اجرای بخصوص _به عنوان منبع و مرجع این کار_ صورت می پذیره. که معمولا سعی میشه درست ترین و نزدیکترین اجرا به اصل اثر باشه و اون هم احتمالا قدیمی ترین و مثلا اجراهای اولیه خواهد بود (البته اگر نمونه ی صوتی در دسترس باشه) .
این مطلب رو در نظر داشته باشید ، و باز در یک کتاب آموزشی ، ممکنه ساده نویسی هایی صورت بگیره (البته فکر می کنم قاعدتا چهارچوب اثر باید در این ساده نویسی حفظ بشه) .
با این اوصاف ، نت کتاب ذوالفنون ، احتمالا اهم مطلب این تصنیف هست . اجراهای مختلفی که از این قطعه میشه با ویرایش و دخل وتصرف و تنظیم موزیسین های اجرا کننده هست از جمله اجرای جناب علیزاده که احتمالا مطالبی رو اضافه کردن . برای زدنش هم دو راه هست یا از خود ایشون نتش رو بگیری و یا با گوش شبیه اون جملات رو بزنی .

arminmonfared
Monday 13 August 2012, 06:27 PM
منم اولین شعری که یاد گرفتم همین شعر از همین کتاب بود خیلی هم قشنگ در میاد .... منم همین سوالو از استادم پرسیدم گفت اینارو خود استادا برای قشنگی خودشون اضافه می کنند.... اما همین که توکتابه خیلی قشنگ میشه......

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 06:48 PM
بله من هم اونی روکه توی کتابه گوش دادم.
این ها قسمت هاییه که برای قشنگی اضافه شده!

Yasin_santouri
Wednesday 3 October 2012, 02:36 PM
سلام
من یه سوال داشتم اخه من چند نوع شنیدم همشون تقریبا به یک صورت میزدن این طبیعیه یعنی اساتید خودشون گوشی به اساتید قدیمی نگاه کردن چون خودشون در می اوردند به هم شبیه نبود....
اگه کسی نوازنده تار یا سه تار هست و میتونه به این شیوه بزنه تو دفتر نتش بنویسه بزاره ... یا از نرم افزار نت نویسی استفاده کنه
ممنون

minaforotan
Sunday 7 July 2013, 04:21 PM
تو کتاب اقای ذوالفنون نوشته که نواری هم موجوده اما من که نواری ندیدم میشه هر چی اصوات از این کتاب هس و به منم معرفی کنید از جمله همین مرغ سحر

danesh72
Saturday 30 November 2013, 02:29 PM
تو کتاب اقای ذوالفنون نوشته که نواری هم موجوده اما من که نواری ندیدم میشه هر چی اصوات از این کتاب هس و به منم معرفی کنید از جمله همین مرغ سحر
آدرس بدين صداي کتاب اول رو براتون ايميل کنم

shahparak
Saturday 30 November 2013, 07:51 PM
نت مرغ سحردرکتاب استادذوالفنون خیلی ساده وبدون پیچیدگی وتزیین برای نوآموزنوشته شده
من نت دیگه ای ازمرغ سحربرای تاروسه تاردیدم که خیلی سخت بود اصولاهراستادی درنواخت
شیوه های خاص خودشوبکارمیبره ونتهایی کم یازیادمیکنه

minaforotan
Saturday 7 December 2013, 03:18 PM
آدرس بدين صداي کتاب اول رو براتون ايميل کنم

minaforotan@yahoo.com
خیلی ممنون