PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راجع به سینتی سایزر ،ارنجر ،سکوئنسر ورک استیشن و میدی کنترولر

mehdihedayati
Saturday 2 April 2011, 03:51 PM
سلام

آقا ببخشید من یه چیزی رو متوجه نمیشم

ببینید مثلا برای یه کسی که میخواد آهنگسازی کنه و میخواد یه کیبرد بخره آیا بهتر نیست که میدی کنترلر بخره ؟

آخه مثلا من اگه یه میدی کنترلر بخرم میتونم به کامپیوتر وصلش کنم و مثلا توی برنامه هایی مثل سونار یا کیوبیس دنیایی از امکانات رو دارم

ولی اگه یه ورکاستیشن بخرم خب یعنی خودمو محدود کردم به یه ال سی دی کوچولو با یه سری دکمه که به نظرم آزادی عمل کار با کامپیتر رو نداره قبول دارین؟

نظرتون چیه نکته ایی هست که من باید بدونم؟

من چیکار باید بکنم بلاخره؟

ehsanmir
Saturday 2 April 2011, 05:42 PM
سلام

ببینید مثلا برای یه کسی که میخواد آهنگسازی کنه و میخواد یه کیبرد بخره آیا بهتر نیست که میدی کنترلر بخره ؟

آخه مثلا من اگه یه میدی کنترلر بخرم میتونم به کامپیوتر وصلش کنم و مثلا توی برنامه هایی مثل سونار یا کیوبیس دنیایی از امکانات رو دارم

ولی اگه یه ورکاستیشن بخرم خب یعنی خودمو محدود کردم به یه ال سی دی کوچولو با یه سری دکمه که به نظرم آزادی عمل کار با کامپیتر رو نداره قبول دارین؟

نظرتون چیه نکته ایی هست که من باید بدونم؟

من چیکار باید بکنم بلاخره؟

سلام
ورودتون رو به سایت نت اهنگ تبریک میگم.
ببینید دوست عزیز شما الان چه کیبرد بگیرید , چه میدی کنترلر و چه سینتی سایزرو و ورک ستیشن همه و همه به کامپیوتر وصل میشه و میتونید با برنامه هایی که گفتید کار کنید.پس فقط میدی کنترلر نیست که به کامپیوتر وصل میشه.اون دیگه بستگی به خودتون داره که کدوم دستگاه بیشتر به کارتون بیاد.نمیدونم تا حالا کیبرد و یا هر چیز دیگه ای رو به کامپیوتر وصل کردید یا نه.من این کار رو کردم و زیاد حال نکردم.من خودم وورک استیشن و اهنگ سازی در دستگاه رو بیشتر از کامپیوتر میپسندم.ولی با وجود usb در دستگاههای امروزی دیگه مشکلی در وصل کردن به کامپیوتر نیست.پس از اون بابت خیالتون راحت.
موفق باشید.................. :am

MA_Happy
Saturday 2 April 2011, 07:29 PM
دوست عزیز طبق تحقیقاتی که من کردم الآن برای شما بهترین کیبورد Yamaha or700 است،یکسری تحقیق کن خودت متوجه میشی.

mehdihedayati
Saturday 2 April 2011, 11:13 PM
وا

یعنی ارنجر و سینتی رو هم میشه به کامپیوتر وصل کرد؟

خب اگه اینطوری باشه که دیگه اصلا واسه چی میدی کنترولر تولید میشه ؟ یعنی منظورم اینه که میدی کنترلر چه کاره خاصی انجام میده که از بقیه جدا شده؟

تا اینجا که من فهمیدم سینتی ک خوب تولید و ویرایش صداست قبول؟ مثل هزاران نرم افزار کامپیوتری درسته؟ حالا این که چرا یه نفر باید این همه نرم افزارای مختلف رو ول کنه بیاد سینتی بخره نمیفهمم تازه با این قیمتای نجومی

ارنجر هم که میگین برای زنده خوبه و اینا (که من نمیفهمم خودم یعنی چی) یعنی مثلا دوتا ریتم ساده رو هم نمیشه رو یه سینتی داشت یا یه جا خوندم که آکورد و ریتمی نداریم روی سینتی

ببینم ورک استیشن و سکوئنسر یکیه درسته؟ جفتش تمرکزش رو آهنگسازیه اوکی؟

خب اینم که گویا هم یه کم از سینتی داره هم یه کم از ارنجر ولی من بازم متوجه نمیشم که من برا چی باید ورک استیشن بخرم چه کاره حاصی انجام میده که مثلا با نرم افزار سونار نمیشه انجام داد؟

mehdihedayati
Saturday 2 April 2011, 11:19 PM
PSR-OR700؟؟

نوشته The PSR-OR700 is designed for today's Middle Eastern, Arabic and Mediterranean music lover

چرا؟

نوشته the PSR-OR700 Arranger Workstation from Yamaha

ارنجر ورک استیشنم مگه داریم؟ یعنی هم یکم از سینتی داره هم یکم از ارنجر هم یکم از ورک استیشن و امکانات آهنگشازی و ریتم سازی؟

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 12:14 AM
یه سوال دیگه

آقا اینطور که من فهمیدم همه ی کیبرد ها الانه دیگه تاچ دارند مثل همین psr 700

You can see links before reply

ولی یه سری از کیبرد ها گویا یه قابلیت دارند به اسم hammer action که کلاویه هاشون شبیه پیانو میمونه ببینم
You can see links before reply

توی نوازندگی کردن به نظرتون با این سیستم هامر اکشن آدم راحت تر نیست؟ من شنیدم که کیبرد های معمولی سیستم تاچشون دقت بالایی نداره مثلا اینگار برای شدت صدا مثلا 3 حالت داره اگه یواش بزنی آهسته حساب میشه متوسط بزنی متوسط و محکم بزنی بیشتر صدا میده
عینه این که بگیم
P
MF
F

منظورم اینه که یعنی اگه بین این شدت ها ضربه بزنی تشخیص نمیده مثلا خیلی خیلی آروم نداره

یا حالا فرض کنیم یه کیبرد پیشرفته تر 6 تا حالت داره
خیلی آروم PP
آروم P
نیمه آروم MP
نمیه قوی MF
قویF
خیلی قوی FF

حالا داستان هامر اکشن چطوریه دقت اونا از این مدلی که گفتم بالاتره؟

فکر کنم عین پیانو وزن داره کلاویه نه؟؟ کسی مدل هامری نداشته تا حالا یه توضیحی بیدید ببینینم چججورریه؟

Dj_MAN
Sunday 3 April 2011, 12:30 AM
سلام
ببینید مثلا برای یه کسی که میخواد آهنگسازی کنه و میخواد یه کیبرد بخره آیا بهتر نیست که میدی کنترلر بخره ؟ آخه مثلا من اگه یه میدی کنترلر بخرم میتونم به کامپیوتر وصلش کنم و مثلا توی برنامه هایی مثل سونار یا کیوبیس دنیایی از امکانات رو دارم ولی اگه یه ورکاستیشن بخرم خب یعنی خودمو محدود کردم به یه ال سی دی کوچولو با یه سری دکمه که به نظرم آزادی عمل کار با کامپیتر رو نداره قبول دارین؟
نظرتون چیه نکته ایی هست که من باید بدونم؟ من چیکار باید بکنم بلاخره؟

اصلا شما میدونی چکار می خوای بکنی ؟؟
اصلا هدفت چیه ؟ اونو بگو خلاص !!!!!
می خواد آهنگسازی کنه ... می خواد کیبورد بخره ....؟
این که متضاده که ....!! توی این دوره آهنگسازی حرفه ای و با کیفیت بالا فقط در درون نرم افزار ها و سخت افزار های استودیویی انجام میشه که دنیای خودشو داره ...
حالا شما :
اگه طرف بخواد موسیقی رو که درون استودیو ساخته ( با نرم افزار - میکروفون - و تجهیزاتی مثل میدی کنترلر)
بیاره روی استیج ( صحنه ) و زنده اجرا کنه > کیبورد می خواد .. ارنجر میخواد ... ورک استیشن می خواد

نکته :1- میدی کنترلر از کیبورد بسیار ارزانتر هست و قابلیت اتصال بهتری با PC یا MAC داره
2- کیبورد هم به کامپیوتر وصل میشه .... ولی اگه خواستی توی نرم افزار آهنگسازی کنی باید صداشو ببندی .. واین یعنی کیبورد .. هیچ ... یا همون بین 600 تا 1،600 توی خاک انداز ...!!!

3- امروزه معمولا بیس اهنگ رو اهنگساز با کیبورد میسازه یا میشینه نت مینویسه بعد آهنگ اولیه رو میاره استودیو تا با کیفیت خوب ضبط و میکس و مستر کنن براش ....

پس شما : اول ببین می خوای چکار کنی ؟ اگه خواستی نوازندگی کنی برو کیبورد بگیر ....
اگه می خوای آهنگای خوب بسازی و انتشار بدی ... یه کارت صدا بگیر با یه میدی کنترلر با یه دونه اف ال یا کیوبیس ....

درود

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 01:57 AM
متوجه منظورتون نمیشم عزیز آخرش نفهمیدم شما چی گفتید

خودوتون جواب خودتون دادید دیگه

تاپیک از اول بخونید می فهمید من قصدم چیه

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 01:59 AM
امروزه به روش های مختلف آهنگ می سازن

بیس آهنگ رو با کیبورد می سازه؟ Lol

بنده هم آشنایی کامل با کیوبیس و سونار دارم

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 02:03 AM
اگه طرف بخواد موسیقی رو که درون استودیو ساخته ( با نرم افزار - میکروفون - و تجهیزاتی مثل میدی کنترلر)
بیاره روی استیج ( صحنه ) و زنده اجرا کنه > کیبورد می خواد .. ارنجر میخواد ... ورک استیشن می خواد

عزیزم من هرچی سعی میکنم نمیفهمم شما منظورتون چیه خب اینا رو میدونم

شما اصلا تا حالا آهنگسازی کردید؟ فکر کنم هرکس اهنگسازی کرده میفهمه منظوره من چیه

Dj_MAN
Sunday 3 April 2011, 02:52 AM
عزیزم من هرچی سعی میکنم نمیفهمم شما منظورتون چیه خب اینا رو میدونم شما اصلا تا حالا آهنگسازی کردید؟ فکر کنم هرکس اهنگسازی کرده میفهمه منظوره من چیه

شما سوالاتی مطرح کردید که از نظر من جوابش چیزی بود که عرض کردم ....!
اگه اشتباه میکنم بفرمایید اصلاح کنم ...
شما می خواین اهنگسازی کنید ... و می خواین بین آهنگسازی با کیبورد و سازهای الکترونیک و نرم افزارهای اهنگسازی انتخاب داشته باشین .... درسته ؟

خب منم عرض کردم که DAW ها صرفا برای اهنگسازی و مسترینگ با کیفیت بالاست و پروژه های آهنگسازی برای انتشار آلبوم نهایتا از نرم افزارهای استودیویی بیرون میاد ...
ولی سینتی سایزر ها و ورک استیشن ها و کیبوردها و ارنجر ها همه و همه برای اجرای پارتهای مختلف آهنگها در روی صحنه بکار میرن ..
و خیلی به ندرت آهنگسازی و اندینگ پروژه ها به طور مطلق با اونها صورت میگیره .... البته بعضی افراد از صداهای درون این دستگاهها در پروژه های آهنگسازی در DAW هم استفاده میکنند .. که عمومیت نداره

آموزشگاههای آهنگسازی و دوره های میکس و مسترینگ هم در همه جای دنیا این فنون رو روی DAW آموزش میدن ....
بنده فکر کردم شما می خوای آهنگسازی کنی ...! اشتباه فکر کردم ؟
اگه نه ... خب پس باید میدی کنترلر بگیری و به PC یا MAC وصل کنی ... همین ...
نه اینکه بری یه دستگاه الکترونیک ( از هر نوعی ) بگیری و بخوای باهاش آهنگسازی کنی .....
اگر کار اجراء هم می خوای بکنی که دیگه وضع فرق میکنه و به این تجهیزات نیاز داری

در ضمن فقط محض اطلاع و نه از جهت تعریف بنده حدود 15 سال هست که با نرم افزارهای اهنگسازی کار میکنم و ورود من به این تاپیک فقط از جهت این بود که خواستم کمکی کرده باشم ...

حرفمم زدم و تمام شد ..... خداحافظ دوست عزیز

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 03:27 AM
هامر اکشن ها جز گرانترین میدی کنترلر ها هستند و تقریبا تعداد لایه های تاچشون به 14 تا میرسه.یعنی حساسیت بسیار بالایی دارند.در صورتی که بهرینگر فقط 3 لایه تاچ داره

اینو تو یه سایته دیگه خوندم ایولللللللللللللللللللل

یافتمممممممممم

پس اینطوریه حالا گرفتم چی شد

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 04:08 AM
اوکی djman

همه حرفات درسته منم همینطوری فرک میکنم

ولی این بحث من بیشتر میدونی مربوط به ساز زدنه یه جورایی تا خود آهنگسازی

ببین خب آهنگسازی که هزار و یک جور راه داره درسته ته همش باید تو کیوبیس میکس و مستر شه ولی منظور من خود آهنگ ساختنه یعنی چطوری بگم

ببین آدم که رو هوا آهنگ نمیسازه که مثلا وقتی داره ساز میزنه یه هو یه موتیفی ملودی چیزی میزنه به نظرش قشنگ در میاد بعد میشنه فکر میکنه حالا چطور این ملودی رو کامل تر کنه بهتره این ملودیش چطور آهنگی بشه یا بیشتر به چه آهنگی میخوره به قول دیگه ببینه خونه ی اصلی این ملودی یا موتیفش چه ریتمیه چه تمپوییه نمیدنم از این حرفا دیگه من فکر میکنم همه ی کسایی که ساز میزنن از این ملودی ها و موتیفا زیاد پیدا میکنن اما قسمت سختش بقیه ی کاره آخه میدونی این ملودیت اول کاره آجره اوله و بقیه خونه رو خودت باید بسازی به نظرم قسمت اصلی حرف من همین ساختن بقیه ی این خونه هست

حالا ببین وقتی مثلا من میخوام بیام بشینم و ملدویم تنظیم کنم یه سری تجهیزاتی دارم دیگه حالا یا یه درامر دارم که بش میگم فلانی این مسیر آهنگه گوشش کن باهاش بزن ببین ایده ایی داری مثلا برای لانه دراممون

یه موقعی مثلا درامر نداریم مجبوریم بریم تو سونار و ساعت ها توی استپ سیکونسرش وقت بزاریم تا چند تا ایده رو بالا پایین کنیم تا یکش شاید خوب در بیاد

باز یه موقعه دیگه شاید خود مون گیتارسیتم باشیم و با گیتار قطعمونو مکرر بزنیم تا شاید یه ایده ایی بیاد حالا این ایده میتونه برای خط درام باشه میتونه اصلا برای یه خط باسی باشه که اصلا تا دیروز نبود تو پروژه

یه موقعی باز مثلا آدم ممکنه یه کیبرد داشته باشه و کمی پیانو زدن بلد باشه و بشینه آروم و یواش یه خط خوشگل ملودی رو هارمونازیسیون کنه یا فراتر بره یه خط دیگه برا ملودی بنویسه یه خطی که ملودی رو خراب نکنه بلکه کامل ترش کنه یعنی به اوجش لطمه نزنه نمیدونم جاهایی که ملودیمون پایینه اونم سر و صدای زیادی نکنه کلا یه چیزی بشه خوب

حالا قصد من از گفتن همه ی اینا چیه ببینید به هر حال ما برای آهنگ ساختن از دره یه تجهیزاتی وارد میشیم درست؟ حالا این یعنی چی؟ این به نظر من یعنی من تا وقتی مثلا یه پیانو جلوم نباشه و بهش مسلط نباشم نمیتونم ملودی هم بنویسم چون باید ساز رو نواخت صدا رو گوش کرد تخیل به خرج داد تا یه چیزی این وسط در بیاد خب حالا به صدا در آوردن ساز خودش مهاتی می خواد که مثلا یه کسی که این مهارت رو داره وقتی می خواد آهنگ بسازه دستش خیلی باز تره برای آهنگ ساختن

مثال
مثلا گام سی بمل مینور توی پیانو گام راحتیه اصلا راحت ترین گام پیانو از نظر مهارت نواختن خب حالا مثلا یه نوازنده داریم حرفه ایی پیانو میزنه توی همه ی گامهام از نظر نوازندگی مسلصه مسلصه

یه نوازنده درب داغونم داریم که مثلا فقط توی دوتا سه تا گام را دستشه نوازندگی کنه

خب اگه یه روزی این دو نفر بخوان آهنگ بسازن به نظر من اون کسی نوازندگی بهتری داره خیلی کارش راخحت تره

البته من خودم نظرم اینه که اون کسی که نوازنده ی حرفه ایی نیست هم میتونه خیلی کار ها بکنه بخصوص با امکانات برنامه یی مثل کیو بیس ولی پدرش در میاد

عپدرش در میاد چون باید برای هر 10 میزان از آهنگش 10 برابر اون نوازنده ی انرژی بزاره

من به نظرم نوزندگی و آهنگسازی جدا از هم نیستند

نمیشه بگیم یه نفر بدونه این که تا حالا سازی زده باشه یه دفعه بشینه آهنگ بسازه چون ذوقش هنوز رشد نکرده

حالا شمام که میگی آگه میخوای آهنگسازی کن که برو سونار آگه نوازندگی میخوای کنی برو کیبرد و ساز این به نظرم درست نیست

وقتی ما میخایم آهنگ بسازیم از هر چیزه کوچولیی هم ایده میگیرم یه موقه هایی مثلا من اگه الان گیتار بلد بودم بزنم به هر حال یه ایده هایی ممکن بود از توش در بیاد

به نظر من اکثر کسایی که موزیک ایرانی کار میکنن توی یه مقطعی موندن الان شما هر آهنگی رو که بهش نگاه کنی میبینی یه فرم ساده ایی داره توی خیلی از آهنگ ها مشترکه مثلا

intro-a-b-bridge-a-c-a-b-a

lمثلا من اینو همین طوری نوشتم ولی کلان من خودم ندیدم هیچ وقت چیزه متحیر کننده ایی توی موزیکای ایرانی ولی عوضش توی موزیک مثلا پاپ خارجی تا دلت بخواد فرم هایی مختلف هست
موزیک آلترناتیو خدای فرمه خدای فرمه به خدا هر آهنگش یه انقلاب فرمه
متال یه جور
راک یه جور
کانتری یه جور
r&B یه جور

اینقدر فرمهای مختلف آدم میبینه گه گیجه میگیریه اما میدونی من چه جوابی برای این همه تنوع که توشون هست دارم؟ به نظرم همه ی این آهنگا اندازه خدا تا روشون کار تنظیک انجام شده به خصوص آلترناتیو ها من فکر میکنم تنظیم و گسترش یه آهنگ خیلی کار سختیه و هر چه آهنگسازش سازای بیشتری بزنه به نفع خودشه وقعا همه ی ساختن یه آهنگ به تنظیمشه و ساختن اهنگ به نظرم تازه وقتی شروع میه که تو مجبوری بشینینی فکر کنی که میخوای چطور آهنگتو ببری جلو چه ایده ایی داری براش

کلان منظورم اینه که من در حال حاظر خب قصد خرید کیبرد دارم ولی اصل قصدم آهنگسازیه اما فکر میکنم آهنگسازی رو نباید دست کم گرفت چون یه ساز و دوساز که چه عرض کنم من فکر میکنم اگه کسی چه 1000 تا ساز بزنه چه 0000 تا میتونه آهنگسازی کنه و آهنگسازی همش تخیله اما کبریتی که این تخیل رو روشن میکنه ساز زدنه واسه همین خوبه هی آدم خودشو بیتر شعله ور کنه تا شاید بتونه یه ایده ایی رو سر و سامون بده

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 04:31 AM
خب آقا من پس تا اینجا یه دونه از فاکتورای کیبرد خریدن رو فهمیدم

1- تعداد لایه های تاچ

برم ببینم دیگه چی میتونم سر در بیارم شمام کمک کنید

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 04:33 AM
ایول یه چیزه دیگه جستم

نوع کلاویه :

کیبرد : دقیقا مانند کیبرد و سینتی سایزر هست Midi KeyBorad
نیمه سنگین پیانو : ما بین پیانو و کیبرد Semi Weight Midi Controller
سنگین : پیانو : دقیقا مانند پیانو هست

پس شد دوتا

1- تعداد لایه های تاچ
2- نوع کلاویه

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 05:31 AM
دوست عزیز طبق تحقیقاتی که من کردم الآن برای شما بهترین کیبورد Yamaha or700 است،یکسری تحقیق کن خودت متوجه میشی.

آقا پدرم در اومد از این سایت به اون سایت

آره خودمم دارم به این نتیجه میرسم که ارنجر ورک استیشن خوبه

من که نمیوخام سینتی سایزینگ کنم هان؟

من فقط میخوام

تاچش حساس باشه هرچه بیتر نسبت به پولم بهتر
کلاویش اگه سنگین باشه که عالیه اگه نه که نمیه سنگین
5 اکتاو کمتر نباشه که این یاماها ه 5 اکته
درام پد داشته باشه چه بهتر

همین فرک کنم همین

میدونم یه عالمه فاکتورای دیگه هم هست اما به نظرم اینا مهمتریناند نه؟

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 05:34 AM
حالا فقط می خواستم ببینم

این دسته بندی ارنجر ورکس استیشن یا سینتی سایزر ورک استیشن و مثلا tone generator/sampler

توی برنده یاماها ست فقط یا همه ی برندا این دسته بندی رو دارن

مثلا رولند چی؟
کورگ چی؟

mehdihedayati
Sunday 3 April 2011, 11:45 AM
کجا رفتین پس ؟