PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موسیقي فلامنکو

shbaharehs
Monday 28 May 2007, 10:03 PM
بسياري معتقدند كه موسيقي ?لامنكو در دهه هاي اخير روند نويي را آغاز كرده و براي اين روند از كلمه ي مدرن است?اده مي كنند. اما در واقع كلمه ي مدرن يك كلمه ي نسبي و مربوط به تمام ادوار موسيقي است همانطور كه به موسيقي رنسانس هم در زمان خود موسيقي مدرن گ?ته مي شد اما امروز كسي آن را مدرن نمي داند.
بعضي به يك مرز بندي بين موسيقي ?لامنكوي مدرن و سنتي عقيده دارند.واقعيت اينست كه چنين مرز بندي نه تنها وجود ندارد بلكه بسيار اشتباه و نادرست است!موسيقي ?لامنكو يك روند تاريخي را گذرانده و موسيقي امروز ?لامنكو را نيز مي توان دنباله ي موسيقي گذشته ي آن دانست.اين تنها يك روند است همين!

shbaharehs
Monday 28 May 2007, 10:07 PM
حالا يكيمم راجع به خود كلمه ي ?لامنكو كه معلممم هر د?عه بحث ?لامنكو ميشه مياد و ميگه "?لا من كو" نه ?لا من گو!!

ريشه ي كلمه ي ?لامنكو در طول سالها مورد بحث قرار گر?ته و هنوز نمي توانيم در مورد آن به طور قطعي نظر دهيم.

عده اي معتقدند اين كلمه از كلمه ي عربي ?لاح من ايكيوم به معني سرودهاي كارگران گر?ته شده وبه كارهاي پستي كه به مردم بي سواد و ?قير داده مي شد اشاره دارد.عده ي ديگري بر اين عقيده اند كه از كلمه ي عربي ?لاح منقم با تل?ظ ?لاح منكم گر?ته شده به معني رعيتي از گروهتان (در ابتداي كتاب تكنيكهاي پايه از خوان سرانو ( بعدا از ايشونم يه تاپيك ميزنم!) هم كلمه ي ?لاح منقم به كار ر?ته)عده اي ديگر نيز عقيده دارند كه آن از كلمه ي ?لاگمنگو به معني روستايي آواره مشتق شده.
در واقع به خاطر خلا?هاي كوچك كوليها در دوران شكنجه نام كولي براي آنان مورد تصديق مردم واقع شد.ولي به دليل اينكه شاه كارلوس(1959)به آنها حقوق قضايي شبيه حقوق مردم اسپانيا نمي داد كولي ها نام مستعار و عاريتي ?لامنكو را پذير?تند.
به هر حال كلمه ي ?لامنكو ابتدا براي كوليها به كار برده ميشده ولي بعد از آن اين كلمه براي سبك موسيقي و آواز و رقص ?لامنكو به كار برده شد.همچنين مي توان گ?ت ?لامنكو از كلمه flame يا آتش گر?ته شده است.