PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گیتار: این یک هوس است؟

saeedfweb
Thursday 7 April 2011, 11:34 AM
سلام
من 33 سالم هست
خوب دوست داشتم یه گیتار داشته باشم
نه یعنی یه ساز داشته باشم
دیدین بعضی وقتا دل آدم می گیره
احساس می کنم اون موقع یه سازی باشه یه دلی دلی کنی شاید (می گم شاید ) حالت خوب شه
بعد بین سازا دیدم شاید چیزی که بشه یه خورده (میگم یه خورده) زودتر باهاش اهنگ زد گیتار باشه
تار رو باید یه چند سالی رفت تا بتونی یه قطعه رو بزنی و بقیه اشون هم یه چنین حسی داشتم (این رو احساس کرده بود تجربه اش رو نداشتم)
حالا
می خوام یه گیتار بگیرم حول حوش 100 تومن c40 yamaha نمایندگی این قیمته و 70 رو می گه 130

فقط در حد اینکه بعضی وقتا یه چیزی دور همی (من و عیال و قند عسل) بزنیم و سه تایی بخونیم و یه حالی ببریم شایدم عیال یاد بگیره و قند عسل

سئوال:
c70 یا c40 برای کسی که نهایت هدفش زدن 50 تا اهنگ محبوبش هست
می تونه این 50 تا آهنگ رو تو خونه یاد بگیره با روزی 1 ساعت تمرین
(کلاس برای من پیرمرد یه جوریه؟ همچین حس خجالت)

راهنمایی کنید هر چی به ذهنتون می یاد

Mohammad_ngml
Thursday 7 April 2011, 02:28 PM
سلام.. بله دوست عزیز (برادر بزرگ من).. با یه c40 هم کار شما راه میفته.. البته اگه هدفتون سایزش همین اندازست و نه بیش.. هرچند اگه کمی برای سازتون مرام بریزین به همین هدف محدودش نمیکنین.. یکم دست کمش گرفتین.. در مورد زود یاد گرفتن بد نیست 1 یا 2 ماه پیش یه استادی برین.. چون فرایند یادگیری پیش استاد چند برابر سریع تر از انفرادی هست.. و هم اینکه اصولی (تر) یاد میگیرید.. به هر حال کتاب های خود آموز گیتار هم هست که باز اگه کمی پشتکار داشته باشین میتونه کارتونو راه بندازه.. کافیه یه سر به فروشگاه لوازم موسیقی بزنین.. یه چیز دیگه هم هست.. وقتی شما قبل از خرید ساز اینقدر انگیزتون پایینه که میگید روزی 1 ساعت تمرین مطمئن باشید بعدا همین 1 ساعت وقت رو هم نمیذارید.. پیشنهاد من انتخاب یک استاد هست.. اصلا هم یه جوری نیست.. ماشالا 33 سال تو این دور و زمونه که عددی نیست.. آرزوی موفقیت دارم..

parsboy
Thursday 7 April 2011, 04:16 PM
سلام
من 33 سالم هست
خوب دوست داشتم یه گیتار داشته باشم
نه یعنی یه ساز داشته باشم
دیدین بعضی وقتا دل آدم می گیره
احساس می کنم اون موقع یه سازی باشه یه دلی دلی کنی شاید (می گم شاید ) حالت خوب شه
بعد بین سازا دیدم شاید چیزی که بشه یه خورده (میگم یه خورده) زودتر باهاش اهنگ زد گیتار باشه
تار رو باید یه چند سالی رفت تا بتونی یه قطعه رو بزنی و بقیه اشون هم یه چنین حسی داشتم (این رو احساس کرده بود تجربه اش رو نداشتم)
حالا
می خوام یه گیتار بگیرم حول حوش 100 تومن c40 yamaha نمایندگی این قیمته و 70 رو می گه 130

فقط در حد اینکه بعضی وقتا یه چیزی دور همی (من و عیال و قند عسل) بزنیم و سه تایی بخونیم و یه حالی ببریم شایدم عیال یاد بگیره و قند عسل

سئوال:
c70 یا c40 برای کسی که نهایت هدفش زدن 50 تا اهنگ محبوبش هست
می تونه این 50 تا آهنگ رو تو خونه یاد بگیره با روزی 1 ساعت تمرین
(کلاس برای من پیرمرد یه جوریه؟ همچین حس خجالت)

راهنمایی کنید هر چی به ذهنتون می یاد
درود دوست عزیز
من به جایی نرسیده ام که راهنمایی ات کنم اخه چند ماهی بیش نیست کلاس میرم
.
ولی از لحاظ سنی خیلی به شما نزدیک و همچنین متاهل هم هستم من 29 سالمه
شاید قبل از اینکه شروع کنم تا می گفتم می خوام برم کلاس خیلی ها منو نامید می کردند ولی رو حرف خودم ایستادم و شروع کردم .
من از لحاظ کار وشغل هم مشکل دارم یعنی همیشه ایران نیستم .. من فقط 4 ماه ایرانم و 8 ماه برای کار میام دوبی با این شرایط بازم برنامه ریزی کردم و تا به الان بحمدالله به هدفی که می خواستم رسیده ام و دارم ادامه میدهم .
من به شما گیتار کلاسیک پیشنهاد می کنم اخه چند دلیل داره که من تجربه اش رو داشته ام
یکی اینکه تمام شدنی نیست و تا دلت بخواد می تونی ادامه دهی
دوم هم اینکه ارامش خاصی به زندگی ام بخشیده . همین که هر روز تمرین می کنم احساس خوبی بهم دست میده .. قطعه های کلاسیک بیشترشون احساسی هستند و زیبایی خاصی داره .
سوم اینکه منم مثل شما به اهنگ های که با گیتار زده میشه قبلا" خیلی علاقه مند بودم (مثل سبک پاپ)
با کلاسیک هم همه اهنگ ها میشه زد با صدایی رساتر و احساسی تر که دل هر شنونده ای را به خودش جذب می کنه (مثل اهنگ های کامیار نوروزخانی)
بهر حال امیدوارم تونسته باشم حداقل کمکی بشما کرده باشم
شاد و تندرست باشید همیشه
با سپاس

musical_destination
Monday 11 April 2011, 07:25 PM
گیتار برای من هوس نبود . هدفم کل کل با فامیلمون بود که گیتار خریده بود . بگذریم
چند وقت پیش یه داستانی شنیدم در مورد پیرمردی که لب آب نشسته بود از اینکه چیزی یاد نمیگرفت گلایه داشت . دید که گذر آب روی سنگی اونجا بود تاثیر گذاشته بود و صیقلش داده بود . همون لحظه به خودش اومد و گفت این که سنگ بعد از چند سال تغییر کرده چرا من نمی تونم خودم و تطبیق بدم و یاد بگیرم . از این حرفا .
همین شد که رفت و با تکرار و تمرین یاد گرفت . گیتار یا هر ساز دیگه خود به خود آدمو جذب میکنند . من خودم تازه رفتم ویالنم خریدم با اینکه میگن دیره و از این چرت و پرتا
این شااله که موفق باشی

Ferfereh
Monday 11 April 2011, 08:01 PM
سلام دوست عزيز.. بنده فقط يه پيشنهاد دارم براي شما..(اين پيشنهاد يكي از قوانين زندگيمه)
مردم هر چي دوست دارن بزار فكر كنند..بزار هر چي دلشون ميخواد بگن..تنها موضوعي كه اهميت داره رسيدن به هدفه..هدفي كه براش وقت ميزاري..هدفي كه بهش فكر ميكني ارزش اينو داره كه براش تلاش كني..(حالا هر چي كه ميخواد باشه..)
من نزديك 6/7 سال پيش گيتار رو شروع كردم ولي بعد از مدتي ازش سرد شدم..تنها به دليل معاشرت با يه عده انسانهاي بي تفاوت و يا به قول خودمون گوشت تلخ..
الان دارم چوب اون اشتباهم رو ميخورم..اگه ادامه ميدادم الان ساز دومم دستم بود و..

metal-militia
Monday 11 April 2011, 10:09 PM
درود دوست عزیز.
اول اینکه پیشنهاد میکنم حتما پیش یک استاد برید.چون همینطور که دوستان گفتند باعث میشه سرعت یادگیریتون بیشتر بشه و همچنین اصولی یاد بگیرید.دوما هیچ خجالتی نداره.جرم و جنایت که نمیکنید.میخواید یه چیزه جدید یاد بگیرید.تاز من آدم از شما مسن تر هم دیدم که میومد کلاس گیتار.پس فکر نکن که فقط خودتون یه نفر هستید که تو این سن به فکر یادگیری افتادید.

saeedfweb
Tuesday 12 April 2011, 09:24 AM
سلام
ممنون از همه
بابا شما بمب انرژی هستید
یه جورایی دو دل بودم ولی الان نه.
ممنون از همه

Sampler
Tuesday 12 April 2011, 10:22 AM
درود ..

ببینید دوست عزیزم برای شروع و یادگیری ساز (یا هر چیز دیگری) هیچ وقت دیر نیست ..

من با اینکه 19 سال سن داشتم ولی وقتی می خواستم ویولن شروع کنم احساس خیلی خیلی بدی داشتم و فقط به این فکر می کردم که خیلی دیره برای شروع ..

وقتی پیش استاد ویولن رفتم برای آموزش ، این مساله رو بهش گفتم و استاد هم گفت روز دوشنبه ساعت 3 بعداز ظهر اینجا باش ..

من رفتم اونجا و دیدم یک پیرمرد ویولن دست گرفته و استاد داره بهش آموزش می ده ..

وقتی این صحنه رو دیدم پر از انرژی شدم و پیش اون پیرمرد رفتم و نشستم و مشغول تماشای ساز زدنش شدم ..

بعد از اینکه کلاسش تموم شد از استاد پرسیدم چند سالشون بود ؟؟ استاد گفتن 74 سال ..

واقعا متعجب شده بودم و باورم نمی شد ..

این خاطره رو گفتم که بدونید هیچ وقت برای یادگیری دیر نیست ..

هیچ وقت ..

فعلا ...

musical_destination
Monday 18 April 2011, 06:21 PM
دوستان عزیز کسی در مورد گیتار های کارلوس که اسپانیایی هستند اطلاع داره ؟