PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سازدهني هوهنر لاري ادلر چطوره؟

SOBHANTOTo3
Monday 11 April 2011, 01:33 PM
سلام
مي خواستم نظر دوستان عزيز رو راجبه اين مدل سازدهني بپرسم
كروماتيك لاري ادلر هوهنر
من شيراز ديدم سيصد و خورده اي بود حالا خوردش يادم نيست بالاي 50 هزارتومن بود
يك چيزي حدود 400 هزار تومن بود
خيلي باحاله ها
اصل اصل
مي خواستم ببينم كسي تا حالا خريده
كسي ديده
كسي استفاده كرده
چون مي خوام به زودي اون رو بخرم
دارم پول جمع مي كنم
هر كي ميشناسه اين سازو يك توضيحي برام بده ممنون مي شم

Ferfereh
Monday 11 April 2011, 02:53 PM
سلام دوست عزيز..
اگه منظور شما اين سازه..قيمتش حدود 200 تا 220 هزار تومنه..يكي از دوستام همين سازو داره..من كه هيچوقت از شنيدن صداش خسته نميشم..
You can see links before reply

SOBHANTOTo3
Monday 11 April 2011, 07:28 PM
اي بابا
ممنون كه جواب دادي
چرا اينقدر گرونتر بوده پس
شايد مدلش فرق مي كرده اخه از نزديك نشونم ندادتش تو جلد بود
يك مدل ديگه هم بود كه اون حدود 200 بود ولي لاري ادلر نبود
ممنون از اطلاعاتت

Ferfereh
Monday 11 April 2011, 07:40 PM
خواهش عزيز..
ببين اينجا كليك كن (You can see links before reply) شايد بيشتر كمكت كنه.اين مدلي هم كه خواستي درش هست..
موفق باشي..

apsez
Tuesday 12 April 2011, 12:31 PM
قيمتش حدود صد و هشتاد تا دويست هزار تومن است و ساز مناسبي براي شروع سازدهني است . اگر پول بيشتري داريد من سوپر شصت و چهار ايكس را پيشنهاد ميدم .

SOBHANTOTo3
Tuesday 12 April 2011, 01:41 PM
واقعا ممنون
شما اقاي ابوذر رحيمي هستيد ؟
خوشحال مي شم به وبلاگم بيايد نظرتونو در مورد كارهام و . . بگيد
خيلي بايد مزاحمتون بشم ممنون از راهنماييتون

armic1
Tuesday 12 April 2011, 02:54 PM
این لری آدلر گویا چینی و آلمانی داره من خودم از 145 دیدم تا 250 اگه کسی می دونه چجوری میشه فهمید اصله ممنون میشم بگه.
یه چیز دیگه اینکه باید این سازها رو کنار هم بزنی و ببینی با صدای کدوم حال میکنی من خودم toots دارم که صدای جز داره و کلی با لری آدلر متفاوته میگن لری آدلر تیغه هاش می شکنه صدای سوراخهای بمشم خیلی دوست ندارم ولی در کل ساز خوبیه برای این قیمت

apsez
Saturday 16 April 2011, 07:13 AM
من ابوذر رفيعي هستم "وبلاگ apsez.blogspot.com". از مدتها پيش سر مي زنم به وبلاگ شما . جالب بود و متنوع

iman.kh27
Tuesday 26 April 2011, 02:58 PM
من خودم الآن Larry Adler 12 دارم ، قیمت 12 سوراخه حدود 150 تا 170 و قیمت 16 سوراخه 195 هزار تومنه!
من الآن نزدیک 8 ماهه دارم از این ساز استفاده می کنم ، ساز خوبیه با توجه به اینکه من کلی ازش کار کشیدم ( خیلی زیاد ازش کار کشیدم واسه یه کنسرت و کلی بهش فشار آوردم ) . ساز خوبیه ولی یه نکته مهم موقع خرید به چوب دور ساز دقت کنید که ترک و شکستگی نداشته باشه ، من چند تا از این ساز دیدم که اینجوری بوده!من که ازش راضی بودم تقریباً!

iman.kh27
Tuesday 26 April 2011, 03:08 PM
تو اون رنج قیمتی که شما گفتی ( نزدیک 400 هزار تومان ) میشه Super 64 خرید!!!

higel
Tuesday 19 July 2011, 03:38 PM
سلام دوستان من امروز یک لری آدلر 12 سوراخ گرفتم همه گفتن چینی هست یعنی آلمانی هست ولی مونتاژ چین هست من خریدم با تخفیف که 180 میگفت 160 گرفتم تو جمهوری ولی اول که گرفتم رفتم خونه امتحان کنم سوراخ 4 میلرزید گز داشت رفتم پس دادم دمش گرم بهم یکی دیگه داد الان که دارم با اینم کار میکنم گز نداره ولی سوراخ 3 و 4 نمیدونم چرا احساس میکنم خیلی کمتر نه زیادا که دیگران متوجه بشن یک حالتی هست چطور بگم میکوبه نمیدونم از چیه چون نو هست اینطوره یا به مرور زمان درست میشه آیا شما راه کاری دارید نمیدونم میترسم خراب باشه ولی از کجا بفهمم مشکل داره؟توروخدا کمک کنید میخواستم هرینگ بگیرم پولم نمیرسید 390 هزارتومان 16 سوراخش بود وینتیجش دوستان کمکم کنید من خودم دیاتونیک میزنم تازه میخوام کروماتیک یاد بگیرم بلدم کمی چون با نت آشناییت دارم فقط باید تکنیکارو خوب یاد بگیرم کمکم کنید تو انجمن تعریف سازرو خیلی شنیدم که رفتم خریدم آیا مشکل داره از کجا متوجه بشم؟

higel
Tuesday 19 July 2011, 07:41 PM
کسی نیست توروخدا کمکم کنید

armic1
Wednesday 20 July 2011, 04:34 PM
راستش آدم اول کهساز میخره هی دلش میلرزه و وسواس داره. راجع به ساز شماهم که اینطوری صداشو نشنیده نمیشه نظر داد. پیشنهادمیکنم بدی یکنفر که کروماتیک کارکرده برات چک کنه. امیدوارم فقط یه وسواس ساده باشه و ساز مشکلی نداشته باشه:am

higel
Thursday 21 July 2011, 02:31 PM
کسیرو نمیشناسم ولی الان دارم کار میکنم فکر میکنم وسواسه شایدم اینطور هست

harmonicana
Thursday 21 July 2011, 10:32 PM
قيمتش حدود صد و هشتاد تا دويست هزار تومن است و ساز مناسبي براي شروع سازدهني است . اگر پول بيشتري داريد من سوپر شصت و چهار ايكس را پيشنهاد ميدم .

به نظر من اگه آدم قرار باشه 200 تومن پول بده ، بهتره به جای مدل لری ادلر بره مدل توتس بگیره که از هر نظر ساز فوق العاده خوبیه

harmonicana
Thursday 21 July 2011, 10:34 PM
سلام دوستان من امروز یک لری آدلر 12 سوراخ گرفتم همه گفتن چینی هست یعنی آلمانی هست ولی مونتاژ چین هست من خریدم با تخفیف که 180 میگفت 160 گرفتم تو جمهوری ولی اول که گرفتم رفتم خونه امتحان کنم سوراخ 4 میلرزید گز داشت رفتم پس دادم دمش گرم بهم یکی دیگه داد الان که دارم با اینم کار میکنم گز نداره ولی سوراخ 3 و 4 نمیدونم چرا احساس میکنم خیلی کمتر نه زیادا که دیگران متوجه بشن یک حالتی هست چطور بگم میکوبه نمیدونم از چیه چون نو هست اینطوره یا به مرور زمان درست میشه آیا شما راه کاری دارید نمیدونم میترسم خراب باشه ولی از کجا بفهمم مشکل داره؟توروخدا کمک کنید میخواستم هرینگ بگیرم پولم نمیرسید 390 هزارتومان 16 سوراخش بود وینتیجش دوستان کمکم کنید من خودم دیاتونیک میزنم تازه میخوام کروماتیک یاد بگیرم بلدم کمی چون با نت آشناییت دارم فقط باید تکنیکارو خوب یاد بگیرم کمکم کنید تو انجمن تعریف سازرو خیلی شنیدم که رفتم خریدم آیا مشکل داره از کجا متوجه بشم؟

این صدای گزگز مال ویندسیورهاشه . معمولا مشکل خاصی نیست . البته اگه صداش رو ضبط کنی بفرستی بهتر میشه نظر داد

harmonicana
Thursday 21 July 2011, 10:36 PM
واقعا ممنون
شما اقاي ابوذر رحيمي هستيد ؟
خوشحال مي شم به وبلاگم بيايد نظرتونو در مورد كارهام و . . بگيد
خيلي بايد مزاحمتون بشم ممنون از راهنماييتون
سبحان چرا وبلاگت جدیدا ***** شده؟!

mohsen741
Friday 22 July 2011, 04:53 AM
سلام به همه.
با اجازه ي اساتيد.

لري ادلر در برابر توتز حرفي براي گفتن نداره.
بله منم توتز رو پيشنهاد ميكنم.
ميلو تن رو دارم و راضي ام.
koch chromatic از هوهنر هم خوبه.
من با اون شروع كردم و كلي ازش ممنونم.
زهرا جان اون سوراخ هايي كه ميگي صداش اون جوريه.
آروم و نرم توش فوت كن.
يه نفس كامل رو اول منقطع.و بعد ممتد فوت كن.
بار سوم وقتي داري فوت ميكني شدت نفس رو به مرور زياد كن.و تو نفس بعدي با شدت بيشتري از قبل شروع كن.
(اين كه ميگم شدت نسبي هست ها! نزني ساز رو بتركوني.....)
.
اگه اينجوري باز نشد صداش.ايراد به قول دوست عزيزمون از برچسب هاي تيغه هاست كه ممكنه لبه هاش ميزون نباشه.واگه با اين كار درست نشه بايد تعويض شه .
و در آخر ريز ترك در تيغه و يا ايراد مونتاژ تيغه ميتونه باشه. كه احتمالش كمه.
البته زهرا ببخشيد كه ميگما.
ميدوني كه تو سوراخ 3و4 ترتيب فوت و مكش عوض ميشه؟
شايدم حسي كه از صدا داري اينه.
ببخش گفتما.آخه دقيقا نگفتي چجوريه ....
اينم يه نكته راجع به سوراخ 3و4 هست....

mohsen741
Friday 22 July 2011, 05:01 AM
البته گفتي ميكوبه....
آره اين بيشتر ميتونه مال ويند سيور باشه كه تنظيم نيستو يك دفعه ميچسبه!!!!!!
اين حس كوبش متونه از اون باشه....

higel
Saturday 23 July 2011, 06:03 PM
اولا کی گفته لری ادلر از توتز بهتره؟من خودم اونجا امتحان کردم لری صداش خیلی باحالتر بود و همیطور لری ادلر حتی اگه تو سایت هوهنر بری براش نمونه تست صداشم گذاشته ولی برای اون یکی نه کیفیت صداش عالی هست و الان با چند بار تمرین کردن باهاش اون کوبیدگیشم بهتر شده من اهنگ بهار دلنشین رو تو سایت آپارات با اون زدم پیانوشم با میدی کیبورد کنترل بهرینگر فردای همان روز که خریدم یک نمونه ضبط کردم گذاشتم تو سایت آپارات به اسم خودم سرچ کنید ببینید فرزاد فرامرزی من پیانو میزنم پلی فونیک صدا هارو خوب تشخیص میدم نکه توتز صداش بده صداش جاز هست ولی لری ادلر صداش رساتر و گوش نواز تر هست ولی بنظرم اغراق نکیند باز میگم نمیشه همینطور گفت اون بهتره هردوش خوبه اول خواستم هرینگ بگیرم گرون بود ولی عجب سازی بود وینتج کروماتیک 16 سوراخش 400 تومان بود ولی واقعا زیبا و عالی بود ساخت برزیل من خودم هرینگ 1923 دیاتونیک رو دارم باهاش دارم بلوز کار میکنم عالی هست صداش

mohsen741
Monday 25 July 2011, 03:42 PM
اولا کی گفته لری ادلر از توتز بهتره؟
ما همه نظر دادیم.
نظر شما هم روش...

اوهوم 1923 از نظر هوا بندی هم ساز خیلی ای هست.

اگه به عالی بودنه.
کروماتیک سیدل از همه بهتره...
saxony رو میگم.....

به هر حال.
امیدوارم همه موفق باشیم....

higel
Sunday 31 July 2011, 10:51 AM
خوب معلومه اون بهتره مخصوصا سیدل

amante
Sunday 31 July 2011, 01:04 PM
نمیدونم صدای ساز سلیقه ای دلنشینیش اما منم با صدای ساز لری ادلر بیشتر حال میکنم ,صدای فوق العاده ای,البته اینه بخوای بگی توتز بهتره یا لری ادلر نمیشه مطمئن گفت چون هم قیمتاش نزدیکه همه هم دوتاش یجورایی واسه سبک جازن,هر کدوم که صداش بیشتر بهت حال داد

من فقط پیشنهادم اینکه 16 سوراخشو بخر که یه اکتاو بم تر داره و خیلی بهتره سازت 4 اکتاو بشه .البته یه 80 تومن گرونتر میشه اما ارزششو داره ,مطمئن باش

mohsen741
Sunday 31 July 2011, 02:11 PM
چه متفاوت و عالي.....

SOBHANTOTo3
Monday 1 August 2011, 09:23 AM
سازه ملون رو زدم خوب بود ولي فكر مي كنم لاري بهتره

mohsen741
Monday 1 August 2011, 10:36 AM
ذیگه رو حرف استادنمیشه حرف زد...

higel
Monday 1 August 2011, 11:07 AM
بچه ها سلام من با بند کردن مشکل داشتم الان تازه فهمیدم باید اصولی چطوری بند کرد ببینین دوستان برای بند کردن حتما حتما از مجرای بینی هم باید استفاده بشه باید باهاش بازی کرد و اینکه موقع بند کردن باید بیشتر لبه سازدهنی رو روی لبهایتان فشار بدید و زبان رو قوس بدید به بالا یکم تمرین کنید یاد میگیرد هرچه بیشتر قوس بدید بیشتر بم میشه نیم پرده بم میشه ولی بینی خیلی خیلی مهم هست نمیدونم چرا هیچ کدوم از اساتید که تو ایران هستن نمیگن باید پرده های بینی رو بهم نزدیک کنید باهاش بازی کنید تا دستتون بیاد

mohsen741
Monday 1 August 2011, 12:26 PM
به تعداد آدمها.
راه هست برای رسیدن به خدا....

SOBHANTOTo3
Tuesday 16 August 2011, 11:13 AM
راستش تو ایران استاد هست ولی متاسفانه فعالیت نیست
یعنی خودشون نشستن شاگردشونو دارن کنسرتشونو می دن پولشونو می گیرن خارجشونو میشن
اطلاعات کسب میکنن ولی در اختیار کسی نمی زارن
مثلا من تا الان یک اطلاعیه ندیدم که همایش سازدهنی داریم یا یک مسابقه سازدهنی کشوری یا . . . فعالیتی که همه رو درگیر کنه
حتی کتاب حرفه ای سازدهنی رو هم نداریم
من الان یک کتاب نوشتم که تقریبا انواع ویبره ها و . . .رو توضیح دادم که تو ایران نیست همچین کتابی ولی خوب به
ناشر نیاز دارم برای چاپش

higel
Tuesday 16 August 2011, 12:47 PM
سلام دوست عزیز میشه بما هم یاد بدی ؟یا کتابی که داری در اخیتار دوستان قرار بدی؟ اصلا کتاب های خوبی نداریم در ایران برای سازدهنی اصلا چون مصخرشو در اوردن بجای آموزش فقط اهنگ های آسان گذاشتن حتی همین کتاب آقای پاکنژاد اصلا استاندارد نیست مصلا ببینید کتابی در خور توجه مثل بیر یا هانون و چرنی و امثال اینها برای پاینو چاپ میشه و ترجمه ولی برای سازدهنی کتاب های خارجی رو اصلا روانه بازار نمیکنن یا ترجمه نمیشه دوست عزیز اگه میشه مراحلی که خودتون پیش رفتید که این تکنیک هارو یاد گرفتید اگر مارو هم راهنمایی کنید واقعا دعاتون میکنیم یا تلاش کنید کتابتونو چاپ کنید یا همینجا بفرشید ما میخریم بخدا مرسی

higel
Tuesday 16 August 2011, 12:52 PM
دوست عزیز این وبلاگتونم که مسدود شده حتی با وی پی ان هم نوشته مسدود می باشد آیا سا یت خوبی برای یاد گیری تکنیکنم سراغ دارید به ما هم معرفی کنید که اینترنتی هم خوب یاد بگیریم

SOBHANTOTo3
Tuesday 16 August 2011, 02:15 PM
راستش در مورد وبلاگ باید بگم فعالترین وبلاگ سازدهنی بود که تو گوگل سرچ داشت میمومد بالا که کا مطالبشو حذف کردن
کلی کلیپ و مقاله و بحث سازدهنی بود

در مورد کتاب هم باید بگم سعی دارم کتابو چاپ کنم به زودی
در مورد منتشر کردنش اینجا باید بگم اینکارو نمی تونم بکنم چون همین مقاله ای که توسایت گذاشتم و ایرادها کتاب های پاکنژاد و . . داره تو اینترنت بدون نام من کپی می شه چه برسه کتاب بزارم

این شماره منه مسیج بدید خودتونو معرفی کنید کتاب چاپ شد یا خبر دیگه ای بود بهتون اطلاع می دم
من دو نفر دیگه از همکاران هم می شناسم کتاب دارن برای چاپ ولی خوب فکر کنم خیلی تخصصی نبودن

متاسفانه هیچ اهمیتی روی این ساز نمی شه بزرگانشم پی کار خودشونن
اقای صفر نژاد که هفته ای یک کنسرت خودشو می ده
اقای پاکنژاد هم همینطور تدریس خودشو می کنه

higel
Tuesday 16 August 2011, 02:36 PM
دوست عزیز شمارتونو به ایمیلم سند کنید باهم آشنا بشیم مرسی اسمم فرزاد هست higel23@yahoo.com

dobaare
Friday 26 August 2011, 02:56 AM
در ضمن.
توتس مزیتی که نسبت به ادلر داره اینه که صفحه ی تیغه و تیغه هاش استیله....

mohsen741
Saturday 27 August 2011, 05:52 PM
سلام.بله.
نکته ی عالی ای رو اشاره کردن دوستمون....:48:

omidiut
Saturday 3 December 2011, 11:17 AM
سلام دوستان
من میخاستم یه ساز خوب و خوش صدا بگیرم پیشنهاد شما چیه؟ حدود 250 میخام هزینه کنم.
از این سه تا کدوم بهترن:

Lary Adler
Toots mellow ton
CX-12

mohammadnareza
Saturday 3 December 2011, 12:04 PM
salam, in saza k gofti taghriban hamashun tu y fazan,yani hamashun albate ba kami tafavot k unam bishtar ru surakhaye kheyli ziro bame (oktavaye avalo akhar) ke kheyli kam b karet mian vali az lahaz zibaei man cx12 ro kheyli dust daram,sadeo shiko ba kelase sedaye radifi ham dare!!
:27::23:bazam meile khodet vali az lahaz keyfiat ziad 2nbale tafavot nabash,chon nadaran.

omidiut
Saturday 3 December 2011, 12:37 PM
merc az rahnemaiit. ye soale kuchike dige:
CX-12 badanash az plastice , in ro sedash tasire bad nadare? akhe miduni man ruye jense seda kheili hasasam, faghat be dalile jense rush shak daram agarna khodamam az cx-12 khosham miad.

merc

armic1
Saturday 3 December 2011, 02:51 PM
salam, in saza k gofti taghriban hamashun tu y fazan,yani hamashun albate ba kami tafavot k unam bishtar ru surakhaye kheyli ziro bame (oktavaye avalo akhar) ke kheyli kam b karet mian vali az lahaz zibaei man cx12 ro kheyli dust daram,sadeo shiko ba kelase sedaye radifi ham dare!!
:27::23:bazam meile khodet vali az lahaz keyfiat ziad 2nbale tafavot nabash,chon nadaran.

راستش این سازا صداهای کاملا متفاوتی دارن قبلن تو همین تاپیک راجع بهش حرف زدیم درخریدتون خیلی به ظاهر اهمیت ندین:30:

mohammadnareza
Wednesday 7 December 2011, 09:30 AM
bad az 10sal forush va kar kardane ba saz dahani umadi b man migi fargh daran!!!
aslan y chizi
man ba hamashun vasat y qetaro ejra mikonam bad bdune esm vasat link mikonam to behem begu kodum va3 kodume!!!
chetore??
va dar morede ink badanash plastice bayad begam, badane tu dastaye toe b khatere hamin ziad ru seda tasir nadare chon puste dastet ferekansesho jazb mikone
man har 3tashuno tu maqazam daram
inke migam farqe zidi(takid mikonam farqe ZIADI)nadaran vaqean nadaran!!
baz age bavar nadarid meyle khodet man k hohner nistam,chiziam b man nemima3!!!

armic1
Thursday 8 December 2011, 11:26 AM
bad az 10sal forush va kar kardane ba saz dahani umadi b man migi fargh daran!!!
aslan y chizi
man ba hamashun vasat y qetaro ejra mikonam bad bdune esm vasat link mikonam to behem begu kodum va3 kodume!!!
chetore??
va dar morede ink badanash plastice bayad begam, badane tu dastaye toe b khatere hamin ziad ru seda tasir nadare chon puste dastet ferekansesho jazb mikone
baz age bavar nadarid meyle khodet man k hohner nistam,chiziam b man nemima3!!!

قصد بی احترامی به مغازه و تجربه 10 ساله شما رو نداشتم. گویا این کلمه "خیلی" قدری مبهمه آنچه برای شما تفاوت زیادی به حساب نمیاد دنیاهای متفاوتی رو بوجود میاره. پیشنهاد میکنم قطعاتی که خود آدلر و توتس اجرا کردن رو گوش کنید. درباره چوب و پلاستیکم نمیخوام اینجا نظر بدم فقط یک چیز تو پرانتز اگه ناراحت نشید اینکه فرکانسشو جذب نمیکنه ارتعاششو جذب میکنه. شاد باشی دوست جوان:am

ssht
Thursday 8 December 2011, 04:58 PM
سلام من لري ادلر 16 سوراخه دارم .زياد راضي نيستم ازش.
سوراخ شماره 10 اش رو كه ميزنم چند صدم ثانيه صدا توش گير ميكنه و يك دفعه رها ميشه.دو تا از نت هاي بمش هم گزگز ميكنن :(

dobaare
Friday 9 December 2011, 04:05 PM
aslan y chizi
chetore??
baz age bavar nadarid meyle khodet man k hohner nistam,chiziam b man nemima3
اخیییییی..../داداشه ناراضیمون اینکارست هااا..../آهای آرمیس/سبحان/محسن/بابک صفر نژاد/.... حواستونو جم کنین جلو استاد سوتی ندین/

dobaare
Friday 9 December 2011, 04:09 PM
سلام من لري ادلر 16 سوراخه دارم .زياد راضي نيستم ازش.
سوراخ شماره 10 اش رو كه ميزنم چند صدم ثانيه صدا توش گير ميكنه و يك دفعه رها ميشه.دو تا از نت (You can see links before reply) هاي بمش هم گزگز ميكنن :(
دوست عزیز 1 جا محسن توضیح داده که چطور صدای هارمونیکا رو باز کنی/ایراد از هوابندیه به احتمال قوی/امتحان کن روشی که گفته/ایشالا درست میشه سازت/

dobaare
Friday 9 December 2011, 04:12 PM
در تکمیل گفته ی آرمیس جان که تاپیک رو بخونین کلی نکته ی خوب گیرتون میاد/این هم هست که توتس رنگ صدای بهتری داره بخاطر تیغه های استیل/شما که میخوای 250 هزینه کنی/کمی بذار روش و سیدل ساکسونی بخر که آخرت هارمونیکاست/محسن آدم باشه میخرم براش/
:-))

syddel saxony

marmolak9
Wednesday 14 December 2011, 02:42 AM
سلام به عاشقان سازدهنی!
فکر میکنم به جز تهران ، پیدا کردن سازدهنی تو سایر شهر ها کاره سختی باشه ... مارک swan پر شده تو بازار... حتی تو فروشگاه های آنلاین سازدهنی هم نمیشه پیدا کرد ، اکثرا یا تموم کردن یا خیلی قیمت بالا میدن...
من ماهه پیش larry adler 12 رو گرفتم به 250 تو مشهد ، صدای فوق العاده ای داره! خصوصا تو همنوازیش با گیتار...
به نظر منم انتخاب ساز دهنی فقط بستگی به سلیقه شخصی داره نه اینکه کدوم ساز خوبه بده جیزه!!!
اگه به سبک جاز علاقه دارید حتما 16 سوراخ رو تهیه کنید و اگر به کارای کلاسیک ادلر علاقه دارید حتما عاشق 12 سوراخش میشید...
موفق باشید

dobaare
Sunday 18 December 2011, 09:23 PM
مارمولکه خروس نشان عزیز سلام/خوبی؟/ممنون از توضیحت/اگه بگی هارمونیکا/توضیحاتتو جدی تر میگیریم///
:-))

harmonicana
Thursday 12 January 2012, 10:40 PM
سلام دوستان
من میخاستم یه ساز خوب و خوش صدا بگیرم پیشنهاد شما چیه؟ حدود 250 میخام هزینه کنم.
از این سه تا کدوم بهترن:

Lary Adler
Toots mellow ton
CX-12

ملو تون بهتره

everything
Saturday 14 January 2012, 06:03 PM
سلام سبحان جان، جواب دادن این تاپیک تو این زمان خیلی خیلی دیره ولی من جواب می دم تا شاید کسی دیگه ای بخونه بدردش بخوره. قبلا این تاپیکو ندیده بودم.

موقعی که میخای هارمونیکا بخری، باید به این نکته توجه کنی که سوراخ بیشتر، موجب سنگینی بیشتره، مخصوصا تو کروماتیک، این سازی که گفتی من تو دستم گرفتم (12 سوراخشو) خیلی سنگینه به نظرم توتس سبک تره و رو دهن بهتر میشینه، و در کل اینکه ساز های سیدل فوق العادس پس اگه داری پول جمع میکنی یه نظری هم به کروماتیک های این برند داشته باش.

یه چیز دیگه، من جدیدا یه ساز کروماتیک swan تست کردم واقعا صدای قشنگی نسبت به قیمتش داشت، یعنی واقعا به پولی که میدی و اینکه قراره واست 2/3 سال کار کنه می ارزید(حدودا 25 هزار ت)، اتفاقا سبک هم بود،10 سوراخه مدل m1040

اگه یه موقع این ساز رو تو مغازه دیدی حتما یه تست بکن،
عکسش رو این زسر واست می ذارم.
You can see links before reply

SOBHANTOTo3
Sunday 15 January 2012, 02:44 PM
دوست عزیزم

من این ساز بالایی رو دارم و جالبه بدونی یکیشو داشتم خراب شد و این دومین ساز از همین مدل که خریدم :دی
خوبه

ولی من بهتر می خوام
یعنی حتما اختلاف زیادی بین یک ساز 25 تومنی با یک 250 تومنیه
برای همین می گم صددرصد باید از تهران خانه سازدهنی بخرم چون اونجا گارانتی هم داره اگه خراب شد تعمییرش میکنن
ولی جاهای دیگه نداره

Bringel
Monday 16 January 2012, 08:41 AM
با سلام خدمت دوستان واساتید گرامی
دوستان سازهایی که بهشون اشاره می کنین مثل ملوتن و لری ادلر و هارد بوپرر تنها سازهایی معمولی هستن و فقط برای شروع خوبن .
درمورد سوان هم که اصلا حرف نزنین چون واقعا آشغالن و حتی برای شروع هم خوب نیستن !
پولتونو اگه می خواین دور بریزین من خرید سوان رو پیشنهاد می دم !
ولی در کل توی مارک هوهنر به نظر من cx12 ساز خوب اه ولی اون موقع که من خریدم حدود 300 تومن بود ولی الان خیلی گرون تر شده در ضمن اگه مدل cx12 jazz بگیرین راحت تره مثل یکی از ساز های من . این مدل دارای بدنه ی کااوچویی اه و 12 سورخه است وقسمت دهنه ی ساز تخته برای راحت تر شدن حرکت لب .
اگه از این ساز درست استفاده کنین ( یعنی ساز رو سرد و گرم نکنین . قبل از زدن مسواک بزنین و ساز رو گرم کنین )
این ساز براتون ساز خوبی میشه و مدت ها کار می کنه ودر ضمن اینو بگم که صدای وسیع و بی نظیری داره و برای حرفه ای ها ساخته شده و در کل با این قیمت ساز بی نظیریه !
در ضمن یه چیز دیگه این ساز رو حتما از نمایندگی هوهنر بگیرین ( البته اگه داشته باشه چون هر چند وقت یه بار میاره از خارج وزود همشون فروش میره ) چون بقیه جاها یا ندارن یا گرون می فروشن

everything
Monday 16 January 2012, 11:53 AM
دوست عزیزم

من این ساز بالایی رو دارم و جالبه بدونی یکیشو داشتم خراب شد و این دومین ساز از همین مدل که خریدم :دی
خوبه

ولی من بهتر می خوام
یعنی حتما اختلاف زیادی بین یک ساز 25 تومنی با یک 250 تومنیه
برای همین می گم صددرصد باید از تهران خانه سازدهنی بخرم چون اونجا گارانتی هم داره اگه خراب شد تعمییرش میکنن
ولی جاهای دیگه نداره

حرف شما درسته اختلاف بین ساز 25 تومنی با 250 تومنی وجود داره ولی نه 10 برابر!!!!

شما فک کن. ساز کروماتیک رو هر چقدر هم ازش نگه داری کنی ولی بعد از 2/3 سال یا صدای یه نتش در نمیاد، یا صداش بد میشه یا ....(البته بجز استسنائات)

حالا آیا شما اونقدر پولدار هستید که هر 2/3 سال بین 300 تا 400 هزار تومن خرج ساز کنی؟ من که واقعا اینقدر پولدار نیستم.

یه چیز دیگه، از این ساز سوان که گفتم راضی ای؟

dobaare
Monday 16 January 2012, 04:13 PM
Bringel (You can see links before reply) عزیز ممنون/نظرت درباره saxony چیه؟

SOBHANTOTo3
Tuesday 17 January 2012, 12:52 PM
با سلام خدمت دوستان واساتید گرامی
دوستان سازهایی که بهشون اشاره می کنین مثل ملوتن و لری ادلر و هارد ووفر تنها سازهایی معمولی هستن و فقط برای شروع خوبن .
درمورد سوان هم که اصلا حرف نزنین چون واقعا آشغالن و حتی برای شروع هم خوب نیستن !
پولتونو اگه می خواین دور بریزین من خرید سوان رو پیشنهاد می دم !
ولی در کل توی مارک هوهنر به نظر من cx12 ساز خوب اه ولی اون موقع که من خریدم حدود 300 تومن بود ولی الان خیلی گرون تر شده در ضمن اگه مدل cx12 jazz بگیرین راحت تره مثل یکی از ساز های من . این مدل دارای بدنه ی کااوچویی اه و 12 سورخه است وقسمت دهنه ی ساز تخته برای راحت تر شدن حرکت لب .
اگه از این ساز درست استفاده کنین ( یعنی ساز رو سرد و گرم نکنین . قبل از زدن مسواک بزنین و ساز رو گرم کنین )
این ساز براتون ساز خوبی میشه و مدت ها کار می کنه ودر ضمن اینو بگم که صدای وسیع و بی نظیری داره و برای حرفه ای ها ساخته شده و در کل با این قیمت ساز بی نظیریه !
در ضمن یه چیز دیگه این ساز رو حتما از نمایندگی هوهنر بگیرین ( البته اگه داشته باشه چون هر چند وقت یه بار میاره از خارج وزود همشون فروش میره ) چون بقیه جاها یا ندارن یا گرون می فروشن

با حرفتون به هیچ عنوان موافق نیستم
ببخشید اگه امکان داره خودتونم معرفی کنید و کجا زندگی می کنید و .. .1

همینطور که دوستمون گفتن اختلاف وجود داره ولی نه ده برابر
من دو ساله سوان دارم درسته نه کیفیت داره نه .استاندارد سوراخ هاش نه . . .ولی اینجوری که شما میگید هم نیست
اره ادم اگه پول داشته باشه باید چیزه بهترو بخره
ولی اگه نداشته باشه مجبوره یکم چیزه کیفیت پایین بخره ولی نه اینکه شما میگید اشغاله
سازدهنی ریشش قبل از میلاد مسیح هست اونموقع هیچکدوم از این مارک ها نبوده یعنی اونا نباید می زدن ؟ من منظور شما رو میفهمم
ولی همینطور سازه گرون داریم ولی همه چیز سازه گرون نیست گیتار 12 ملیونی هم داریم ولی یکی با گیتار 300 تومنی میره جشنواره کشوری اول میشه برمیگرده
ساز تا یک حدی تاثییر داره
نه اینکه سازه یک ملیونی بخری نتونی باهاش بزنی
پس نسبت به نیاز و توانایی باید ساز خرید

Bringel
Tuesday 17 January 2012, 01:31 PM
سلام استاد عزیز
من می خوام بدونم چرا ارزش ساز دهنی رو پایین میارین ؟ منم همین سازی رو که گفتم حدود 300 تومنه .
یعنی آدم 300 میتونه بالای گیتار بده ولی روی سازدهنی نمی تونه بده ؟
چون گیتار اندازش بزرگتره حتما باید گرون تر هم باشه !!!
بعدش هم شما خیلی خوش شانسین که تا الان سوانتون خراب نشده چون من خودم از سوان 10 -40 بیشتر از 1 ماه نتونستم استفاده کنم و 2 تا از سو راخ هاش کیپ شد !
آخرین سوانی رو هم که گرفتم یه هفته کار کرد !!!
در مورد ساز دهنی هم بگم که اینایی که ما داریم در موردش حرف میزنیم تازه اول راهه چون به قول شما ( البته برای ساز دهنی نه گیتار ! ) ساز 10- 12 میلیونی هم داریم !
بعدش هم من که نگفتم همین الان دوستمون بره هوهنر Cx12 بخره گفتم اشاله یه ذره که حرفه ای تر شد .
در مورد خودم هم بگم کوچیک شما پارسا هستم 13 ساله از کرج و 3 ساله سازدهنی کار می کنم 2 تا اجرای کوچیک هم با یه گروه تا الان داشتم

Bringel
Tuesday 17 January 2012, 01:41 PM
Bringel (You can see links before reply) عزیز ممنون/نظرت درباره saxony چیه؟

ممنون از سوالتون
البته من کوچیک اعضای این سایتم و صلاحیت نظر دهی ندارم ولی خوب این ساز ها ساز های خوبی هستن البته اگه اصلشون تو بازار باشه چون الان همه تحت لیسانس و چینی شدن اما تا جایی که من می دونم عمر این ساز ها خوبه نسبت به قیمتشون ولی نباید به اندازه ی هوهنر ازشون انتظار صدا داشت البته من خودم با اینا کار نکردم ولی کسایی رو میشناسم که سازشون از این مارکه
ولی اگه من بخوام میون این مارک وهوهنر یکی رو انتخاب کنم هوهنر رو انتخاب می کنم البته مدل ساز هم مهمه

SOBHANTOTo3
Wednesday 18 January 2012, 02:33 PM
ممنون از اینکه خودتونو معرفی کردید
درسته من خودم هم درپی خرید یک توتس هستم یا یک لاری ادلر10 سوراخ با اقای صفرنژاد که صحبت کردم
گفتن 10 سوراخ بخر و 12 سوراخ نگیر
شما درست می گید ولی واقعا اختلاف اینقدر نیست مثلا سوان 25 تومنه توتس 250 تومن ولی اختلاف واقعا 10 برابر نیست
درسته برای یک نوازنده حرفه ای سازه حرفه ای هم نیازه
درسته سوان 10-40 سوراخ هاش کوچکتر از 4 ملی هست و استاندارد هم نیست
ولی برای شروع نسبت به پولش خوبه
ممنون از نظرتون و فعالیتتون مرسی

SOBHANTOTo3
Wednesday 18 January 2012, 02:35 PM
سلام استاد عزیز
من می خوام بدونم چرا ارزش ساز دهنی رو پایین میارین ؟ منم همین سازی رو که گفتم حدود 300 تومنه .

راستی ببخشید
بنده فقط مدررس سازدهنی هستم ولی استاد نمی دونم خودم رو
تحقیق میکنم
سعی می کنم کاره جدید بکنم که خارجی ها با سازدهنی نکرده باشن و بیشتر هدفم رو اینه که سنتی یا فولکلر یا موسیقی پاپ ایرانی رو با سازدهنی بنوازیم چون هم تو ایارن طرفدارش بیشتره
هم برای جهانیان تازگی داره

با تشکر از شما
فقط میخواستم بگم هنوز خیلی مونده تا به لقب استادی برسیم خیلی

everything
Wednesday 18 January 2012, 10:03 PM
در مورد ساز دهنی هم بگم که اینایی که ما داریم در موردش حرف میزنیم تازه اول راهه چون به قول شما ( البته برای ساز دهنی نه گیتار ! ) ساز 10- 12 میلیونی هم داریم !

درود
عزیزان توجه داشته باشید حتی همین ساز 12 میلیونی هم بعد از 2/3 سال یا خیلی کمتر نیاز به تعویض تیغه و تعمیرات دیگه داره که همین تعویض تیغه واستون خیلی گرون تموم میشه! ولی گیتار فوقش یه خرکش تعویض میخواد و سیمش که خیلی خیلی ارزون تر در میاد.

Bringel
Thursday 19 January 2012, 09:21 AM
درود
عزیزان توجه داشته باشید حتی همین ساز 12 میلیونی هم بعد از 2/3 سال یا خیلی کمتر نیاز به تعویض تیغه و تعمیرات دیگه داره که همین تعویض تیغه واستون خیلی گرون تموم میشه! ولی گیتار فوقش یه خرکش تعویض میخواد و سیمش که خیلی خیلی ارزون تر در میاد.

استاد خوبم من حرف شما رو قبول دار ولی باید اینو بگم که هیچ سازی توی دنیا نیس که کامل باشه و تمام خواص یه ساز ایده آل رو داشته باشه و همه ساز ها یه محدودیت هایی دارن خوب سازدهنی هم یه سازه دیگه !

armic1
Friday 20 January 2012, 03:54 PM
سلام خیلی ممنون میشم اگه آدرس جاهای معتبری در تهران که میشه سازدهنی خرید رو بنویسید. منهم میخوام یه کروماتیک جدید بخرم و طرفهای ما چیزی پیدا نمیشه ، مرسی:am:am

SOBHANTOTo3
Friday 20 January 2012, 05:50 PM
سلام خیلی ممنون میشم اگه آدرس جاهای معتبری در تهران که میشه سازدهنی خرید رو بنویسید. منهم میخوام یه کروماتیک جدید بخرم و طرفهای ما چیزی پیدا نمیشه ، مرسی:am:am

تهران که دیگه سوال نداره
فکر کنم معتبر ترین جا برای خرید سازدهنی خانه سازدهنی هست که شعبه جدیدش در شهرک غرب افتتاح شده
خوبیش اینه که ساز گارانتی هست
و در صورت شکستن تیغه یا . . . .براتون تعمیر میکنن
این عالیه
ولی اگه گارانتی نباشه می خری شکست اگه جایی برای تعمیر پیدا نکردید پولتون نگار پریده

dobaare
Sunday 29 January 2012, 01:56 PM
سلام به همه/اقا سبحان ینی شما اگه انتخابت بین هوهنر باشه و سیدل و فاکتور قیمت هم فرضا نادیده بگیریم/هوهنر رو انتخاب میکردین؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!/

(خوش اومدی پارسا جان/به امید اینکه تو اجراهای جهانی ببینیمت/در ضمن بیان نظر اصلا به سن و مهارت نیست/کما اینکه میدونم از ادبته/کاش همه اینجور بی ادعا باشن/جامعه ی موسیقی به آدمایی مثل تو نیاز داره)

cx12 پیچ شده؟/برای سرویس و تعمیر چطور باز میشه؟/

SOBHANTOTo3
Monday 30 January 2012, 08:31 PM
راستش من چون سیدل رو تست نکردم نمی تونم نظر بدم
ولی خوب بسیاری از جاها سیدل رو بهتر می دونن
متاسفانه خیلی از مغازه ها اجازه نمی دن سازدهنی تست کنی
من ترجیح می دم با لاری ادلر بنوازم :دی

dobaare
Tuesday 31 January 2012, 03:59 AM
خب اگه تست کرده بودی سوال من منصفانه میبود...
من تست نکردم اما هرکی رو دیدم داره دیگه از هیچ برندی استفاده نکرده جز سیدل!
(راستی سبحان و بچه های هارمونیکا.جا داره به mohsen741 تبریک ویژه بگیم بخاطر مقام آوردن در جشنواره ی
iran art 1404 .باعث افتخاره محسن عزیزم.)

SOBHANTOTo3
Thursday 2 February 2012, 02:48 PM
ایول کی گفت ؟ کجا جشنواره چی بوده ؟
:دی
من واقعا بهش تبریک می گم به امید موفقیت بیشتر
دوست عزیزمون
محسن فکر کنم شمارشو دارم الان می زنگم :D

dobaare
Saturday 4 February 2012, 09:47 AM
قربونت سبحان جان.کسی نگفت خودم بودم./جشنواره ی هنریه ایرانه 1404 /شمارش رو الان بیام خصوصی میکنم.
دمش گرم.قربونش برم الهی/

dobaare
Saturday 4 February 2012, 09:50 AM
جایزش رو هم از دست استاد فرحت گرفت

mohsen741
Friday 10 February 2012, 03:21 AM
کلا منظور بچه ها اینه که لاری ادلر خوبه.
فقط نمیدونن چجوری منظورشونو بگن...
:-)

vhesm
Wednesday 28 March 2012, 09:56 PM
سلام
من مدتی پیش قبل از این گرونیها یکی خریدم 250 هزار تومان صدای ساز خیلی عالی هست ولی به نظرم برای افراد حرفه ای مناسبه و خیلی برای تازه کارها مناسب نیست
من خودم با ناشی گری کمی آسیب بهش رسوندم که خدا رو شکر درست شد
بهتره از تو فروشگاه اینتر نتی سرنا هم یه قیمتی بگیرید

من الآن با یه ساز چینی هفت هزار و پانصد تومنی تمرین میکنم فوق العادس البته خودم کوکش میکنم کار سختی نیست روش داره

موفق باشید

mohsen741
Saturday 12 May 2012, 07:00 PM
من الآن با یه ساز چینی هفت هزار و پانصد تومنی تمرین میکنم فوق العادس البته خودم کوکش میکنم کار سختی نیست روش داره
لطفا کمی از روشت برامون بگو....

eole
Monday 21 January 2013, 05:08 PM
سلام

کسی قیمت الان این ساز هارو داره؟

Toots-Mellow Tone‎

Larry Adler 12

Toots-Hard Bopper‎

ممنون میشم‎

kivig
Tuesday 22 January 2013, 12:06 AM
سلام

کسی قیمت الان این ساز هارو داره؟

Toots-Mellow Tone‎

Larry Adler 12

Toots-Hard Bopper‎

ممنون میشم‎
آخرین قیمتی که من داشتم دو مدل توتس 550 و لاری آدلر ۱۲ هم ۴۸۰ بود
قیمتها مربوط به حدود ۲ هفته پیش هستش که خودم خرید کردم

mohsen741
Tuesday 22 January 2013, 10:21 AM
قیمتهای ایشون تا 2 روز پیش که من جمهوری بودم درسته...وهنوز تغییر نکرده بود...البته توتس ها حدود 50 تا 60 تومن رفته روش حتما!!!
بنا به دلایلی میگم!

ممنون..

kivig
Tuesday 22 January 2013, 12:09 PM
قیمتهای ایشون تا 2 روز پیش که من جمهوری بودم درسته...وهنوز تغییر نکرده بود...البته توتس ها حدود 50 تا 60 تومن رفته روش حتما!!!
بنا به دلایلی میگم!

ممنون..
چرا قیمت لاری آدلر نرفته بالا ؟!

mohsen741
Tuesday 22 January 2013, 01:16 PM
به 2 دلیل.

1.لری ادلر چینی شده...

2.لری ادلر وارد شده تو آخرین بار. اما توتس ها نه!

SOBHANTOTo3
Wednesday 23 January 2013, 04:29 PM
این که لاری ادلر و ... چینی شده من هنوز مطمئن نیستم چون روشون هک شده ساخت المان و سریال هم داره و . .. !
یک کشوره دیگه نمی تونه به نام کشور دیگه تولید کنه حتی اگه امتیاز رو داشته باشه باز ذکر می شه نام کشور سرهم کننده قطعات
البته اطلاعاتم کمه در این مورد ولی با یکی از فروشندگان صحبت می کردم می گفت بعیده اینجوری باشه .

توتس رو من 1 ماه پیش پرسیدم 480 بود . لاری ادلر هم نداشت .

mohsen741
Wednesday 23 January 2013, 08:31 PM
اینجا ایرانه...
قوانین خیلی جاها نقض شده هست..

از اینها گذشته.هارمونیکا خیلی کالای تاپی (از نظر بازرگانی) نیست!!! که هم روش بنویسند تولید آلمان.هم بنویسند اسمبل و سرهم شده در چین!!!
اون هم برای هوهنر که به اجبار تن به این کار داده برای چین!
معلومه که نمیاد بنویسه چین!!!
بازار رو میبازه....

اون سریال رو هم برای این مینویسند که بدونین هنوز تحت لیسانسه!

شما برید تو بازار جمهوری....
ببینید ...
به جرات میتونم بگم از هر 3 تا لری ادلری که تو 8 ماهه گذشته خریداری شده..2 تاش برای تعمیر و یا تعویض شونه برگردونده شده به مغازه!!!!

خب ...
لری ادلری که المانی بود 2 سال پیش .اینجوری میشد؟؟؟؟؟

آلمان از کیفیت کم میکنه یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معلومه که نه!!!!

اینها ایرادات مونتاژ و اسمبل شدن و حتی قالب گیریه شونه تو چین هست!!!!!!!!!!!

این از دلایل منطقی....
دلیلی که خودم هم دارم اینه که قبلا هم گفتم...از تقریبا 8 ماه پیش بار هوهنر از چین وارد میشه!!...من برگه ترخیص بار رو دیدم...فاکتور ها رو دیدم....
آخه المان میفرسته چین.بعد ما جنس آلمانی رو وارد میکنیم؟؟؟؟؟؟
منطقیه؟؟

دیگه قضاوت با خودتون...
من وظیفم کمک و آگاهی و راهنماییه..

kivig
Wednesday 23 January 2013, 08:45 PM
با این تفاسیر توتسی هم که من خریدم چینیه ؟

mohsen741
Wednesday 23 January 2013, 08:56 PM
توتس هنوز نه!
ینی میتونه اصل باشه به 2 دلیل...

1.توتس تو 2 بار و محموله آخر وارد نشده تا جایی که میدونم!
2.توتس در ابتدای تولید هم بیشتر مورد توجه هوهنر بوده ...
از تیغه و رید پلیت استیل میشه فهمید اینو...