PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي در خصوص خريد و آموزش تار

h_marcopolo
Saturday 16 April 2011, 04:19 PM
سلام خدمت همه دوستان و اساتيد،من ساکن تهرانم و ميخوام يه تار بخرم و براي اينکارم حدود 750000 تومان در نظر گرفتم و ميخوام که يه ساز خوش صدا بخرم.از همه دوستان خواهش دارم که هم يه ساز خوب و خوش صدا و اينکه از کجا بخزم بهم بگن و هم يه استاد خيلي خوب واسه شروع معرفي منن.من صداي تار استاد لطفي رو خيلي دوست دارموممنون

somka
Saturday 16 April 2011, 10:19 PM
با درود

دوست گرامی برای خرید ساز با اقای ناصر برزی تماس بگیر.اینم شماره اش=09125258626-09375258626
همچنین به قسمت کارگاه ساز مکتب خانه ی میرزا عبدالله هم می تونی سر بزنی.

برای شروع یادگیری هم میتونی به مکتب خانه ی میرزا عبدالله مراجعه کنی.اسمشو تو گوگل سرچ کن .ادرس و تلفن رو برات میاره.

همچنین به اموزشگاه وزیری که تحت مدیریت کیوان ساکت است هم می تونی مراجعه کنی.البته زمانی خود اقای ساکت اونجا درس میداد ولی الان رو نمیدونم.اینم تلفن اموزشگاه=88670868-88784988
همچنین به اموزشگاه ترانه هم می توانی بروی.نزد اقای خسروی.ایشان علاوه بر تحصیل در موسیقی و استفاده از محضر بزرگان تخصص خاصی در بحث اموزش دارن.تلفن اموزشگاه=88408931-88447631

h_marcopolo
Sunday 17 April 2011, 06:27 AM
ممنون از شما دوست عزيز.پس يعني با اين هزينه من بهترين تار،تار آقاي برزيه؟يا انتخابهاي بهتري هم هست؟و اينکه فرمودين مکتب خانه ميرزا عبدا...،من شنيدم اونجا به مبتدي آموزش نميدن،درسته؟و سازاي اونجا چطورن؟آموزشگاه ظريف چطوره؟

taffy
Sunday 17 April 2011, 08:24 AM
با سلام می‌خواستم بدونم با ۲ تا ۳ میلیون چه تاری می‌تونم بخرم
سازهای استاد پوریا و فرهمند در چه رنج قیمتی هستند
با تشکر

h_marcopolo
Sunday 17 April 2011, 11:45 AM
دوستان ديگه نميخوان کمکي کنن؟ممنون ميشما

hl1360
Sunday 17 April 2011, 02:13 PM
دوست عزيز من خودم تازه واردم اما فکر نکنم با 750 بتوني يه تار خيلي خوب بخري يه کم بيشتر بايد هزينه کني.استادم نميدونم.البته آموزشگاههاي معتبر هست اما بايد ببيني دوستان با تجربه چي ميگن

r_a_m_i_n
Sunday 17 April 2011, 09:47 PM
با سلام می‌خواستم بدونم با ۲ تا ۳ میلیون چه تاری می‌تونم بخرم
سازهای استاد پوریا و فرهمند در چه رنج قیمتی هستند
با تشکر
سلام دوست عزیز.......تار عباسی میتونی بگیری........
دیگه نمیدونم....من از تارهای تهران خبر ندارم
اما..........فرهمند که زیر 5 تومن گیرت نمیاد...و باید حد اقل 3 سال توی نوبت باشی
پوریا هم کمتر از 7 تومن گیرت نمیاد

taffy
Sunday 17 April 2011, 11:30 PM
سلام دوست عزیز.......تار عباسی میتونی بگیری........
دیگه نمیدونم....من از تارهای تهران خبر ندارم
اما..........فرهمند که زیر 5 تومن گیرت نمیاد...و باید حد اقل 3 سال توی نوبت باشی
پوریا هم کمتر از 7 تومن گیرت نمیاد

خیلی‌ ممنون دوست عزیز
من خودم ایران زندگی‌ نمیکنم و ساز اصلی منم تار نیست و باید بگم که اطلاعات زیادی هم دربارهٔ تار و موسیقی ایرانی‌ ندارم اما خیلی‌ علاقه دارم که این ساز رو یاد بگیرم.
حالا این تارهای آقای عباسی رو از کجا می‌تونم بخرم؟
آدرس کارگاه ایشون کجاست؟

h_marcopolo
Monday 18 April 2011, 06:49 AM
از اساتيد ممنونم که اينقدر منو راهنمايي نکردن.

r_a_m_i_n
Monday 18 April 2011, 02:02 PM
خیلی‌ ممنون دوست عزیز
من خودم ایران زندگی‌ نمیکنم و ساز اصلی منم تار نیست و باید بگم که اطلاعات زیادی هم دربارهٔ تار و موسیقی ایرانی‌ ندارم اما خیلی‌ علاقه دارم که این ساز رو یاد بگیرم.
حالا این تارهای آقای عباسی رو از کجا می‌تونم بخرم؟
آدرس کارگاه ایشون کجاست؟
سلام دوست عزیز
تار عباسی حدود 2 ملیونه.......البته بازهم تار هست......
من شماره تلفنش رو داشتم ولی الان نگاه کردم دیدم تو گوشیم نیست...نمیدونم کجا یادداشت کردم...
ولی یادمه که یک سایت دارن ایشون.....
اگه تو گوگل سرچ کنید : خردید تار مهر عباسی
فکر کنم آدرس سایتشو پیدا کنید...
توی سایتش کامل کامل از عکس شیوه ی خرید و غیره رو توضیح داده
من متاسفانه تهران نیستم........و شما باید واسه خرید از دوستان تهرانی کمک بگیرید
از اینها گذشته......نمیشه به اسم ساز توجه کرد......بیشتر باید با خود ساز نواخت تا بشه صداشو تشخیص داد.....و سازهای دست ساز مثل تار....شبیه پیانو نیستن که مثلا بگیم فلان مارکش خوبه .....سازهای دست ساز رو باید باهاشون کمی ساز زد
پیشنهاد من اینه که حتما توی تهران یکی رو همراه خودتون واسه خرید ساز ببرید....یا از یکی از اساتید معروف کمک بگیرید...
کیوان ساکت خمیشه سازهای خوبی دم دست دارن......آموزشگاه وزیری 88670868
بهرحال باید یکیو با خودتون ببرید........با این پول ساز خوبی گیرتون میاد

somka
Monday 18 April 2011, 07:20 PM
با درود

دوست گرامی من ساز تخصصی ام سه تار است به همین دلیل خیلی در قیمت تار نیستم.ولی فکر کنم با این پول بشه یه تار خوب تهیه کرد.البته گفتم اگر این مقدار را به 1 ملیون برسونی بهتر باشه.همانطوری هم که دوستمان گفت جدا از سازنده ی ساز باید با ان ساز نواخت تا به دل بنشیند.با این شماره هایی که دوستان قرار دادند تماس بگیر کمکت خواهند کرد.
در مورد اینکه در مکتب خانه ی میرزا عبدالله به مبتدی اموزش نمی دهند فکر نمی کنم اینگونه باشد.اموزشگاه اقای ظریف هم خوب است.خود ایشون هم ظاهرا تدریس می کنند.ولی نمیدانم به افرادی که تازه شروع کرده باشند نیز درس میدهند یا نه.

taffy
Monday 18 April 2011, 09:49 PM
سلام دوست عزیز
تار عباسی حدود 2 ملیونه.......البته بازهم تار هست......
من شماره تلفنش رو داشتم ولی الان نگاه کردم دیدم تو گوشیم نیست...نمیدونم کجا یادداشت کردم...
ولی یادمه که یک سایت دارن ایشون.....
اگه تو گوگل سرچ کنید : خردید تار مهر عباسی
فکر کنم آدرس سایتشو پیدا کنید...
توی سایتش کامل کامل از عکس شیوه ی خرید و غیره رو توضیح داده
من متاسفانه تهران نیستم........و شما باید واسه خرید از دوستان تهرانی کمک بگیرید
از اینها گذشته......نمیشه به اسم ساز توجه کرد......بیشتر باید با خود ساز نواخت تا بشه صداشو تشخیص داد.....و سازهای دست ساز مثل تار....شبیه پیانو نیستن که مثلا بگیم فلان مارکش خوبه .....سازهای دست ساز رو باید باهاشون کمی ساز زد
پیشنهاد من اینه که حتما توی تهران یکی رو همراه خودتون واسه خرید ساز ببرید....یا از یکی از اساتید معروف کمک بگیرید...
کیوان ساکت خمیشه سازهای خوبی دم دست دارن......آموزشگاه وزیری 88670868
بهرحال باید یکیو با خودتون ببرید........با این پول ساز خوبی گیرتون میاد

خیلی‌ متشکرم
شما کاملا درست میگین در خرید پیانو اسم کمپانی خیلی‌ مهمه، اما کلا می‌خواستم بدونم چه مارک‌هایی‌ هستن که تارهای خوبی‌ میسازن. در هرحال قصد دارم این تابستون برم ایران تا یه تار خوب بگیرم. سایت آقای عباسی رو هم پیدا کردم اما قیمت رو نزده اما عکس تارهاشو گذشته که خیلی‌ زیبا هستن.
راستی‌ تار برزی به نظرت چطوریه تاحالا باهاش زدی؟ یکی‌ از دوستان اسمشو بهم گفت
یه سوال دیگه منظور از صنعت ساز چی‌؟ مثلا صنعت تار فلانی‌ خوبه

r_a_m_i_n
Monday 18 April 2011, 10:21 PM
خیلی‌ متشکرم
شما کاملا درست میگین در خرید پیانو اسم کمپانی خیلی‌ مهمه، اما کلا می‌خواستم بدونم چه مارک‌هایی‌ هستن که تارهای خوبی‌ میسازن. در هرحال قصد دارم این تابستون برم ایران تا یه تار خوب بگیرم. سایت آقای عباسی رو هم پیدا کردم اما قیمت رو نزده اما عکس تارهاشو گذشته که خیلی‌ زیبا هستن.
راستی‌ تار برزی به نظرت چطوریه تاحالا باهاش زدی؟ یکی‌ از دوستان اسمشو بهم گفت
یه سوال دیگه منظور از صنعت ساز چی‌؟ مثلا صنعت تار فلانی‌ خوبه

درود
دوست عزیز من اصفهان هستم ........و سازهای اینجا رو میشناسم....و واسه ساز شما باید بین دوستان تهرانی سراغ بگیری
تار برزی هم خوبه و فکر کنم حدود 3 تومان باشه و اسما که معروفه
همونطور که گفتم درسته که بعضی از مارکهای تار معروف هستند....اما شاید یک سازنده ی خوب یک سری چوب بد یا مرطوب به دستش برسه و صدای ساز فرق کنه..........یعنی هرچقدر هم سازنده وقت بذاره ممکنه چوبش جالب نباشه.....کلا سازهای دست ساز رو نمیشه از روی مارک گفت خوبن یا بد
تار زیاد هست.....تار جزایری.......تار ناصر برزی.....تار ابراهیم برزی....تار غلامحسین درویش محمد صادقی....تار فرهمند....تار پوریا....تار عباسی.....تار میرجلالی.....
زیاد هستند........که متاسفانه من چون اصفهان هستم زیاد آشنایی دقیق ندارم
سوالتو نمیدونم صنعت ساز چیه....ساز میسازن دیگه...صنعتشو نمیدونم چیه

taffy
Tuesday 19 April 2011, 03:13 AM
درود
دوست عزیز من اصفهان هستم ........و سازهای اینجا رو میشناسم....و واسه ساز شما باید بین دوستان تهرانی سراغ بگیری
تار برزی هم خوبه و فکر کنم حدود 3 تومان باشه و اسما که معروفه
همونطور که گفتم درسته که بعضی از مارکهای تار معروف هستند....اما شاید یک سازنده ی خوب یک سری چوب بد یا مرطوب به دستش برسه و صدای ساز فرق کنه..........یعنی هرچقدر هم سازنده وقت بذاره ممکنه چوبش جالب نباشه.....کلا سازهای دست ساز رو نمیشه از روی مارک گفت خوبن یا بد
تار زیاد هست.....تار جزایری.......تار ناصر برزی.....تار ابراهیم برزی....تار غلامحسین درویش محمد صادقی....تار فرهمند....تار پوریا....تار عباسی.....تار میرجلالی.....
زیاد هستند........که متاسفانه من چون اصفهان هستم زیاد آشنایی دقیق ندارم
سوالتو نمیدونم صنعت ساز چیه....ساز میسازن دیگه...صنعتشو نمیدونم چیه

خیلی‌ ممنون بخاطر راهنمایی‌‌های که کردی
امیدوارم شاد و موفق باشی‌ (:

h_marcopolo
Wednesday 20 April 2011, 11:51 AM
دوستان من اگه ازتون خواهش کنم منم راهنمايي ميکنين؟چرا هيچ کس جوابگو نيست؟فقط يه نفر به من جواب داد که بازم معرفتايشون.مننهايت بتون تا 800،850 هزينه کنم بيشتر نميتونم،اماميخوام سازم خوش صدا باشه و خوب،حالا مثلا ميبيني يکي هست سازاي خوب ميسازه اما هنوز اسم در نکرده ميشه ازش قيمت خوب خريد.ممنون ميشم کمک کنين

hl1360
Wednesday 20 April 2011, 01:01 PM
دوست عزيز من يه چرخي تو انجمن تار زدم ،تار خوب زياده اما گرونه.تو اون رنج قيمت البته يه کم بيشتر فکر کنم بتونيد تار هايي از:برزي،رشيدي،قلمي،کلهر و .. البته مهر علياري و باربد رو هم ديدم اما نميدونم چطور و چند قيمتن.مهراي خوب هم زياده و قيمت بالا مثل :پوريا،فرهمند،درويش غلامحسين،خجسته،عباسي،جعفر و..... مکتب خانه ميرزا عبدالله هم تو تهران هست که کارگاه ساز سازي هم داره خودمم ميخوام يهسر بزنم.
ديگه اين کل اطلا عات من بود

h_marcopolo
Monday 25 April 2011, 06:30 AM
سلام مجدد خدمت همه دوستان و اساتيد.
من دنبال خريد يه تار بودم که اينجا مطرح کردم و بعضي دوستان محبت کردم پاسخ دادنو بعضي هم اصلا ...به هر حال.شانس بهما رو کرده و يکي از دوستان بهم گفته يه تار داره که ماله پدربزرگش بوده و الان افتاده گوشه خونه و کسي نگاهش هم نميکنه و البته ظاهرا مشکل هم پيدا کرده و نياز به تعمير داره.حالا خواهشم از دوستان اينه که:1.يه جاي مناسب معرفي کنين براي تعمير اين ساز.2.يه استاد يا آموزشگاهخوب و مناسب براي آموزش تار معرفي کنين.ممنون ميشم راهنمايي کنين.

s4b4
Monday 1 August 2011, 02:55 PM
مخام ببینم کتاب سوم تار هنرستان خالقی مثل کتاب 1 و 2 با سی دی اهنگش هست یا نه؟ کدوم یکی از کتابای سوم (دوره متوسطه) تار با سی دی هست ؟

soroosh21
Saturday 27 August 2011, 01:07 PM
سلام من مبتدی هستم ومیخوام یه تار مشقی فعلا تهیه کنم ترجیحا از اصفهان باشه میتونین کمکم کنین ممنون میشم

r_a_m_i_n
Sunday 28 August 2011, 07:21 PM
سلام من مبتدی هستم ومیخوام یه تار مشقی فعلا تهیه کنم ترجیحا از اصفهان باشه میتونین کمکم کنین ممنون میشم

درود ...دوست عزیز چقدر میخواید هزینه کنید؟
من یه ساز مشقی دارم و قصد فروش دارم.....اگه خواستید بگید
اگرم ساز نو میخواید میتونید از مغازه ها تهیه کنید...مغازه ی آقای شیرانی رو پیشنهاد میکنم

ARDALAN_m
Friday 9 September 2011, 12:19 PM
درود دوستان یکی از دوستان بنده قصد خرید تار داره تا 500.000 تومن هم میخواد هزینه کنه ممنون میشم اگر لطف کنید بهترین انتخاب رو بگین تهران هم هستیم پیشاپیش سپاس گذارم

r_a_m_i_n
Friday 9 September 2011, 10:30 PM
درود دوستان یکی از دوستان بنده قصد خرید تار داره تا 500.000 تومن هم میخواد هزینه کنه ممنون میشم اگر لطف کنید بهترین انتخاب رو بگین تهران هم هستیم پیشاپیش سپاس گذارم

باید ساز رو دید و باهاش زد......
سازهای ایرانی مثل کلاسیک نیست که بشه اسما انتخاب کرد

ARDALAN_m
Saturday 10 September 2011, 08:20 AM
حرف شما کاملا درسته
من باز نتونستم منظورم رو درست برسونم
منظورم این بود که تو تهران جای درست و حسابی برای خرید ساز میشناسید لطف کنید بگید
چون نه من و نه دوستم کسی رو نمیشناسیم که با تار آشنا باشه
سپاس

r_a_m_i_n
Saturday 10 September 2011, 04:49 PM
حرف شما کاملا درسته
من باز نتونستم منظورم رو درست برسونم
منظورم این بود که تو تهران جای درست و حسابی برای خرید ساز میشناسید لطف کنید بگید
چون نه من و نه دوستم کسی رو نمیشناسیم که با تار آشنا باشه
سپاس

خب باید از استادتون کمک بگیرید واسه خرید.....
تهران هم منبع ساز بهارستانه دیگه......
و اینکه باید کارگاه های ساز سازی رو بلد باشی......که من چون تهران نیستم ...کارگاهها رو بلد نیستم.....
من شماره ی چند تا سازنده ی ساز رو در تهران دارم...اما اونها سازهاشون گرونه

ARDALAN_m
Saturday 10 September 2011, 06:47 PM
خوب حالا اگر استاد خوب تو تهران میشناسید ممنون میشم معرفی کنید اگر شرق باشه که چه بهتر نبود هم اشکال نداره

r_a_m_i_n
Saturday 10 September 2011, 07:49 PM
خوب حالا اگر استاد خوب تو تهران میشناسید ممنون میشم معرفی کنید اگر شرق باشه که چه بهتر نبود هم اشکال نداره

درود......
استاد خوب که تا دلتون بخواد تهران پر از اساتید هست.....ولی بستگی داره که شما چه سبکی دوست داشته باشید......و چه مدت از نوازندگیتون میگذره.........
اگه سبک شهناز میخواید برید که آقای میرجلالی هستند که فکر کنم در منزل و خصوصی تدریس میکنن.....
اگر سبک ساکت هستید که خود کیوان ساکت و خیلی از شاگرداش تهران هستند
اگر از صدای ساز علیزاده خوشت میاد که ارشد تهماسبی و خیلیای دیگه که پیشش کار کردن تهران هستند.....
و لطفی هم با اینکه سبک خاصی نداره...اما میتونی از مکتب ایشون هم استفاده کنید....یجورایی قدیمی پسند هستند ایشون و به سبک قدما ساز میزنن.....

soroosh21
Sunday 11 September 2011, 12:19 AM
مشخصات سازتون چیه قیمتش چنده؟

r_a_m_i_n
Tuesday 13 September 2011, 05:11 PM
مشخصات سازتون چیه قیمتش چنده؟

خصوصی بهتون گفتم همه جیزو

jafar2152
Wednesday 25 June 2014, 08:09 AM
دوستان اگر دنبال سه تار (You can see links before reply) یک تکه عالی و تار الگوی خوب (یحیی) هستین جعفر بهنقی از شاگردان استاد پوریا میباشند و تارهای بسیار خوش صدا می سازند.
تار نامبرده با مهر بهنقی امضاء می شود و رنج قیمت بالای 30 میلیون ریال میباشد. تار ها دارای پشتیبانی قوی نیز می باشد!!!
You can see links before reply
تلفن تماس جهت سفارش 09365508969
ضمنا ایشون ساکن شهرستان مراغه هستن
بنده یکی از تارهای ایشون رو خریدم بسیار خوش صنعت و یک دست کار شده از لحاظ رنگ نیز بسیار متفاوت هستش و استاد بنده تهران نیز تایید
کردن ضمنا یکی رو هم برا استادم سفارش دادم
سعی کنید از خودشون ساز بخرین خوبه!

mohammadOa
Friday 27 June 2014, 07:12 PM
دوستان با حدود 2 میلیون تومان، چه تار خوبی میشه تهیه کرد؟ من زنگ ساز برام مهمه

ghaab
Sunday 29 June 2014, 12:58 PM
سلام...اگر میتونین سه ملیون نیم هزینه کنین سازهای آقای طهرانی رو بهتون پیشنهاد میکنم...

asheghtar
Thursday 3 July 2014, 02:01 PM
کسی در مورد ساز های آقای احتشام خبری داره؟(با مهر روح افزا)

mahdivenus
Thursday 3 July 2014, 06:09 PM
ا- بستگی به پول شما داره
2- ساز خوب قیمتش بالاست
3- با یه فرد کاملا مجرب بهتره خرید کنی
4- احتمال اینکه سازت بعد چند سال بهترین ساز هم بشه هست

jafar2152
Saturday 5 July 2014, 10:38 AM
دوستان اگر دنبال تار الگوی (یحیی و پوریا) هستین تار جعفر بهنقی از شاگردان استاد پوریا میباشند و تارهای بسیار خوش صدا می سازند.
تار نامبرده با مهر بهنقی امضاء می شوند و رنج قیمت بالای 30 میلیون ریال میباشد
تلفن تماس جهت سفارش 09365508969

- -You can see links before reply - Updated - - -

ضمنا ایشون ساکن شهرستان مراغه هستند.
You can see links before reply (You can see links before reply)

Se_tar
Wednesday 9 July 2014, 05:55 PM
سلام
قیمت تارهای مشق الان حدود چقدر هست؟
یک چیز مناسب برای شروع چطور؟
با سپاس

r_a_m_i_n
Thursday 10 July 2014, 08:44 PM
سلام
قیمت تارهای مشق الان حدود چقدر هست؟
یک چیز مناسب برای شروع چطور؟
با سپاس
درود فکر میکنم از 400 تومان شروع بشه قیمت تارها

mah1361
Thursday 4 September 2014, 07:43 AM
درود بر دوستان
نقاشی بسیار زیبایی از زنده یاد استاد لطفی در اینترنت دیدم که کار استاد بهنقی خومون هستش واقعا دستشون درد نکنه کاره خیلی خوبیه
دلم از غصه کمی بهتر شد که کسانی هم یاد استاد لطفی به نحوی زنده نگه می دارند تشکر از آقای بهنقی
10871
لطفا برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک کنید!
آدرس وبشون هم You can see links before reply

argoleijani
Saturday 6 September 2014, 10:41 PM
سلام عزیز یه زنگ به این شماره بزن تو اصفهانه راهنماییت میکنه09131945447 به نام صاقی من خودم تو شمالم ساز نخریدم ولی راهنماییش خوب بود بااین پولتم ساز داره وهمه سازهاش هم تا 1 هفته قابل بازگشت هستن مورد تاید نبود پس بده

b_shahri
Sunday 7 September 2014, 09:00 AM
سلام یه مدت تار نوازی رو شروع کردم اما متاسفانه با گرفتن مضراب مشکل دارم موم کم و زیاد کردم ، شکل موم عوض کردم ، انواع مضرابها رو خریدم نشد که نشد دیروز بطور اتفاقی مضراب بین انگشت شصت و اشاره گرفتم و مضراب زدم اصلاً انگار که چند سال تار میزنم بقدری راحت و روان شد که نگو خودم تعجب کرده بودم که یعنی این منم که اینطور مضراب ریز و ... میزنم حالا سوالم از دوستان اینه برای اینکه مضراب راحت تر بین انگشت اشاره و شصت قرار بگیره و به اصطلاح مضراب در نره چیکار باید کرد؟ اندازه موم چقدر باید باشه طول مضراب ، ضخامت مضراب در چه حدی باید باشه خلاصه دوستانی که تجربه این کار دارن لطفاً راهنمایی کنن آیا کسی رو میشناسید که با این شکل نوازندگی میکنه

mah1361
Monday 29 June 2015, 08:52 AM
باسلام هنرمندان محترم
دوستان عزیز تار های بسیار زیبای مهندس بهنقی اگه گیر آوردین یه نگاهی بندازین و صداشو گوش کنین!
رنج قیمت هم بالای 3 میلیونه!
بقول استاد ابتهاج به مرحوم استاد لطفی!
پيش ساز تو من از سحر سخن دم نزنم که زبانی چو بيان تو ندارد سخنم