PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در دنیای امروز نوازندگی چه ارزشی دارد؟

alireza_jafarian
Monday 18 April 2011, 12:33 PM
سلامم رو پرتاب میکنم به همه ی کسانی که نمیشناسمشون...

در این تاپیک میخاهیم ارزش نوازندگی در دنیای امروز رو مورد بررسی قرار بدیم و به بحث بگذاریم.

این که انگشت هایتان به سرعت باد روی کلاویه های پیانو حرکت کند یا مضراب های تارتان چنان بی اشکال و ظریف و با قدرت باشند که مخاطبانتان انگشت به دهان بمانند چه ارزشی میتواند داشته باشد در جایی که یک کامپیوتر زیباتر و دقیق تر از شما میتواند یک قطعه را اجرا کند، احتمالا اولین جوابی که به ذهنتان میرسد این است که در پنجه های نوازنده احساسی نهفته است که کامپیوتر عاری از آن است، اما احساس در موسیقی به وسیله ی هماهنگی،هارمونی و ملودی اصوات به وجود می آید با این فرض احساس یک قطعه را آهنگساز و تنظیم کننده ی اثر بدوش میکشند و بوسیله ی یک کامپیوتر براحتی میتوان احساس آهنگساز از چیدمان اصوات را ارائه داد.

پس نوازندگی چه ارزشی میتواند داشته باشد؟

Mezrab
Monday 18 April 2011, 01:28 PM
چرا وقتی اجرای همه نوع قطعه ای هست، همه به صورت ضبط شده هست، مردم پول کنسرت میدن؟چرا؟ جواب دیدن هست، هیچ کامپیوتر و رباتی نمیتونه به لطافت یک انسان ساز رو به صدا در بیاره، اجرا کنه و تنین چوب و فلز رو ایجاد کنه..

RaziYeH
Monday 18 April 2011, 01:28 PM
خوب علی آقا تفاوتش واضحه :d
اینکه من برای پایان نامه فوقم انفورماتیک کار کنم یا برم پژوهش و تحقیق انجام بدم تفاوتش در چیه ؟
لذتی که قطعه ای که خودت مینوازی خیلی بیشتر و صد البته ارزشش بیشتر و ماندگارتراز اینیه که با کامپیوتر درستش کنی البته به نظر من اونم لذت داره ولی خیلی سطحی ...

SOBHANTOTo3
Monday 18 April 2011, 01:44 PM
با سلام

من خيلي از ادما رو مي شناسم كه زندگي شون رو روي عشقشون و موسيقي گذاشتن و الان به هيچي نرسيدن
و اون چيزي كه من مي خواستم نشدن
منم باور دارم كه تو اين كشور بايد اونقدر پول داشته باشي كه موسيقي رو به عنوان تفريح انجام بدي

هيچ ارزشي نداره براي همين من دارم زن مي گيرم :D

metal-militia
Monday 18 April 2011, 01:47 PM
تفاوتش اینه که یه کامپیوتر هیچ وقت نمیتوه اسطوره مردم باشه.نمیتونه به احساسات اونها واکنش بده.درضمن به نظره من صدای کامپیوتر هیچ وقت نمیتونه مثله صدای گیتار یا پیانو باشه.

stwo
Monday 18 April 2011, 02:47 PM
منم با نظر یکی از دوستان موافقم امروزه به خصوص تو کشور ما اکثر کسانی که موسیقی رو یاد میگیرن برای چشم و هم چشمیه یا انقدر مشغله ی کاری دارن که به طور حرفه ای دنبال نمیکنن و فقط تبدیل شده به وسیله ای برای پرکردن وقتشون دیگه اون احساس و عشقی که سابق تو موسیقی وجود داشت وجود نداره و بخاطر همینم دیگه نوازندگی کار مهمی تلقی نمیشه موسیقی اون جایگاهشو از دست داده الآن دیگه صداهاهم کامپیوتری شده و همه میتونن هم نوازنده باشن و هم خواننده. ولی این واقعیت هم وجود داره که اون احساسی رو که یه نوازنده ی واقعی میتونه منتقل کنه کامپیوتر نمیتونه.

Ferfereh
Monday 18 April 2011, 03:18 PM
به نظرم اوني كه بخواد براحتي ميتونه ارزشش رو درك كنه..اين رقابتي كه دربارش صحبت ميكنيد (كامپيوتر)به هيچ وجه نميتونه موج احساسات رو به مخاطب منتقل كنه..حداقل نميتونه به نوازنده منتقل كنه..اصلا همه اين بحث هارو كه ناديده بگيريم..يه سيستم كامپيوتري كي ميتونه يه نوازنده رو از اون چيزي كه واقعا دلش ميخواد ارضا كنه..!!

Mohsen_M
Monday 18 April 2011, 04:10 PM
درود دوستان،
ارزشش اون وقتي مشخص مي شه كه بعد كلي بدبختي كشيدن و ياد گرفتن مي شيني يه گوشه و براي خودت شروع مي كني به زدن!

musical_destination
Monday 18 April 2011, 06:45 PM
سلام دوستان که میگن کامپیوتر خشکه و احساسات و نمیتونه بروز بده کاملا در اشتباهن . شما اگه به کامپیوتر احساسات و انتقال بدی با برنامه نوشتن اونم برات با احساس میزنه .
کامپیوتر برات دقیق تر میزنه کوک تر میزنه و . . . . .
ولی دوستمون درست میگه. این خود فرد هست که از زدن خودش لذت میبره . وقتی خود فرد از زدنش لذت میبره ما هم به طبع از لذتش لذت میبریم

cx420
Monday 18 April 2011, 07:04 PM
دبیر پیانوی من همیشه میگه یه قلب طبیعی بهتر از یه قلب مصنوعی کار میکنه
بعضی موقه ها ادم فالش بزنه بهتر از اینه که توی کامپیوتر صحیح گوش بده اگه امتحانش بکنی فرق زدن با گوش کردن و میفهمی و متوجه ی ارزش موسیقی میشی اما اینکارا وقت میخواد تا متوجه بشی

mixer
Monday 18 April 2011, 08:33 PM
منظورتون از کامپیوتر ، همان ارنجر ها یا سینتی سایزر هاست یا خود کامپیوتر ؟!!!

شاید خود کامپیوتر رو می فرمایید . حال فرقی نمی کند ، جواب یک سنتی کار را به نوبه خود بشنوید بد نیست :

اگر ساز و نوازنده ای نبود . . .
آهنگی نبود . . .
نرم افزار کامپیوتری نبود ! . . .
ارنجر و سینتی سایزری نبود !!!!!!

این وسایل در جهت پیشرفت در کار موسیقی لازم و حیاتی است . . .
اما چیزی را خلق نخواهند کرد ! بلکه خود مخلوق اند . . .

آن چیزی خلق خواهد شد که زاده ی احساسات باشد . چیزی که زاده ی احساسات است اسمش را هنر گذاشته اند ، زیرا همه ما بر این صادق هستیم که هنر زاده ی احساسات بشری است !! آیا اینطور نیست ؟!!!

این درست است که کاربر کامپیوتر هم احساسات دارد ، اما تا سازی نباشد ، نرم افزاری نیست ! کاربری نیست ! احساساتی هم نخواهد وجود داشت !!!

دیگر اینکه در ساز های سنتی احساسات و ربع پرده ها هیچگاه ثابت نیستند و در هر قسمت امکان تغییر وجود دارد .

از تمام این ها و بحث مادیات گذشته !

شما را به معنویات کار دعوت می کنم :

آیا می دانید دلیل اینکه چرا بعضی از قطعات در ذهن ما نقش بسته است و از زمان کودکی یا در یکی از سنین تا به الان که به ان به صورت تصادفی هم گوش میدهیم هنوز زیبا و خاطره ساز می باشد چیست ؟!!
و چرا با شنیدن آلبومی از خوانندگان جدید و کسانی که فقط اسمشان آهنگساز است بعد از گذشت یکماه آهنگ و البومشان از مد می افتد و ما نیز دنبال اهنگ های جدید تری هستیم ؟!! و با شنیدن قبلی ها می گویم :این چیست !! دیگر قدیمی شد جدیدش را بیاور . . .

و این در صورتی است که همان قطعه ی قدیمی آنقدر اخلاص در کارش وجود داشته است و زیبایی از عواطف سازنده اش در آن یادگار باقی مانده است که هنوز برای شما زیباست و قشنگی خودش را حفظ کرده . و این یعنی معنویات اثر خلق شده ، احساسات مندرج بر اثری که برای همیشه خواهد ماند . نمونه را از استادان همچون : محمد نوری ، پرویز مشکاتیان ، پایور ، درویش خان ، ابوالحسن صبا ، بتهوون ، مو تسارت ،چایکفسکی و . . . می توان یافت !!!

اگر بارها و بار ها اثر بتهوون را با کامپیوتر باز سازی کنند، اگر بارها و بارها قطعات مشکاتیان را باز هم بنوازند آیا به زیبایی خود اجرا می شود ؟!!! . . .
اگر بر این باور هستید و می گویید که از آن هم بهتر می شود ، حتما به احساسات موجود در خودتان شک کنید !

در پایان احساسات شخصی نیاز به این ندارد که برای چیزی یا کسی ارزش داشته باشد .
کسانی که درکش کنند و با نوازنده اش همراه شوند خوشا بر احوالشان ، تقویت روحیه خودشان را تامین کرده اند ، شرافت انسانیشان را تثبیت کرده اند ...

کسانی هم که درکی ندارند و برایشان بی تفاوت است ، بگذارید به حال خودشان وا بمانند . بهتر است تا اینکه موسیقی ، این نعمت و موهبت والای الهی را با وجود بی مایه و ننگ خودشان آلوده کنند . . .
به نظر بنده ی حقیر بی احساس ترین افراد ، کافر ترین ها هستند که جز کفر ورزیدن بر موسیقی این نعمت بزرگ خداوندی و ضایع کردن حق زحمت کشیده ی نوازنده هیچ ارزش دیگری ندارند . . .

هنر ارزش است ، ارزش عمومی نیست ، خوشا به حال افرادی که درکش می کنند و از عمومیت به دور هستند . . .

Fereshteh_Baran
Monday 18 April 2011, 09:04 PM
در دنیای کامپیوتری امروز دیگه ارزش نوازندگی داره از بین میره. وقتی مثلا من یه ماه طول میکشه یک قطعه رو روان بشم و بعد کامپیوتر در ده دقیقه قشنگ تر از من میزنه، پس به قول دوست مون چرا مردم پول کنسرت بدن؟ به نظر من ارزش واقعی یک قطعه رو فقط یه نوازنده عاشق متوجه میشه. به نظر من اصلا مهم نیست که مردم ارزش کار آدم رو متوجه بشن، همون قدر که خود نوازنده از نوازندگی اش لذت ببره، یه دنیا ارزش داره.

metal-militia
Monday 18 April 2011, 09:08 PM
دوست عزیز مطمئن باش مردم هم اگه شعور داشته باشن قدر موزیکی که شما با ده ماه تمرین میزنی رو بیشتر میدونن تا موزیکی که کامپیوتر میزنه.

hdhamid
Monday 18 April 2011, 10:03 PM
:21::21:
ای جیگر همتونو .. خودم خام خام بخورم!! .. :19:

ببینین .. اینا هر کدوم یه کاربردی داره! .. نمیشه قیاس کرد .. مثلا نرم افزارایی مثل FL و .... اینا برای یه نوع موسیقی کاربرد دارن که اون موسیقی قرار نیست اصل باشه .. مثلا برنامه نود عادل جون .. همش تهش آهنگای ملتو میذاره.. همشون سمپلن دیگه ... طرف نمیشینه ساز بزنه که ... یعنی نیازی هم نیس برای این نوع کارا کلی نوازنده بیارن و... برای این موارد خوبه .. یا اصلا همین dj پارتیا .. همش سمپله .. خوب موضوعیت اینجا هم رقص و ترکوندنه .. نه موسیقی!! .. اینه که برا این کارا خوبه اتفاقا!! ..

من فکر نمیکنم اومدن نرم افزارای آهنگ سازی بد باشه .. یه جاهایی واقعا لازمه .. و هیچ جوره جای نوازنده ها رو تنگ نمیکنه .. البته .. این نظر منه ..

اما جایگاه نوازنده .. خوب .. نیازی به گفتن نیس .. چون دست و پنجه اون نوازنده خودش میگه جایگاهش کجاس .. هیچ نرم افزار ماشینی 0 و 1 ی .. نمیتونه منتقل کننده حس باشه .. ولی پنجه یه موجود زنده و پر احساس!!! ..

البته اون موزیکی هم که کامپیوتر میزنه الکی درست نشده ها ... یه بدبختی نشسته کلی باهاش ور رفته تا درست شه!! .. شاید بیش از ده ماهی که گفتین بعضیا روش کار میکنن!! .. جدی میگم .. هنوز قطعه "تمنا"ی یکی از بچه های نت آهنگ که فکر کنم 2 سال روش کار شده بود تو گوشمه!!

میگم .. اصلا قیاسشون با هم درست نیس .. جفتشون خوبن .. ولی هر کدوم سر جاشون ..

شاد زی.................... :redguitar:

nina
Monday 18 April 2011, 10:07 PM
چه حرف مسخره ای! اگه کامپیوتری پیدا کردی صدای ویولن هایفتز و میلشتاین رو کپی کنه منم خبر کن اونا که
هیچی ویولن منو هم نمیتونه کپی کنه!شاید منظورت سینتی سایزر هاست که اونم کاربردشون روشنه..اصلا ربطی نداره

alireza_jafarian
Monday 18 April 2011, 11:28 PM
mamnun az hameye nazarat

حمید جان ممنون از نظراتت اما فکر میکنم اینکه افرادی که عقیده دارند در جامعه ی امروز نوازندگی بی ارزش هست رو مشتی آدم بی احساس به دور از شرافت انسانی بدانیم که قدرت درک موهبت های الهی رو ندارند چندان خردمندانه نیست. این مسئله مربوط به فلسفه و نگاه هر شخص به موسیقی هست وگرنه نه کفر ورزیدن به موسیقی هست نه کفران نعمتهای الهی.
و این مسلم هست که اگر ساز و نوازنده ای نبود سینتی سایزری هم نبود. ساز علت است و کامپیوتر معلول. اما موضوع این نیست که کدام یک بر دیگری تقدم دارد. موضوع این است که حال که علت بوجود آمده آیا باز هم نیاز به معلول هست؟

Mohammad_ngml
Monday 18 April 2011, 11:31 PM
خوب چندتا دلیل داره.. اول اینکه کسی که اهل و عاشق موسیقی هست معمولا به همراه موسیقی نوازنده و استعدادش رو هم ستایش میکنه.. کامپیوتر هیچ زحمتی نمیکشه اما انسان.. بعدش اینکه (من در مورد گیتار حرف میزنم) فکر نمیکنم پیشرفته ترین نرم افزار های موسیقی و سمپل ها بتونن 5% از صداهایی رو که میشه با گیتار در آورد رو اجرا کنن اونم با همون احساس.. شاید در سازهای کلاویه ای فشردن کلید تنها راه به صدا در آوردن ساز باشه.. ولی در خیلی از سازها تعداد زیادی تکنیک وجود داره که باعث میشن ساز صداهایی تولید کنه با لهجه ای خاص که کامپیوتر از بیانش قاصره.. (مثل راسگوادو و پیکادو و آلزاپوا و حتی گز سیم و یا صدای کشیده شدن انگشت روی سیمها).. دلیل دیگه میتونه این باشه که موسیقی دوست ها نیاز دارن طرز نوازندگی ساز استایل و خیلی موارد تصویری دیگر رو ببینن (به نقل از مضراب عزیز).. دلیل دیگر اینه که خیلی ها دوست ندارن با کامپیوتر آهنگ بسازن.. دوست دارن تجربه کنن نوازندگی رو.. دلیل دیگر اینه که وقتی برق نیست نمیشه آهنگ ساخت :دی (این یکی شوخی بود) ولی خیلی دلیل وجود داره که من فقط ذهنم تا همینجا یاری کرد..

alireza_jafarian
Monday 18 April 2011, 11:33 PM
دوستانی که موسیقی کامپیوتری رو بی احساس میدونن احساسات آهنگساز قطعه رو در نظر نمیگیرن و فقط به احساس نهفته در نوازنده ها توجه دارن.
من قبول دارم که احساسات در نوازندگی زنده بیشتر جریان داره.به هر حال نمیشه منکر این شد.اینکه حساس ترین عصب بدن روی سرانگشتها یی جاری هستند که دارند روی یک سیم فشار وارد میکنند و به قول دوستمون تاثیر موسیقی زنده و کنسرت چندین برابر تاثیر موسیقی ضبط شده هست. و از طرفی خود نوازنده هم احساساتش جریان پیدا میکنه و لذت میبره. اما این رسالت کوچکی برای نوازندگی نیست؟
در دنیای دیروز نوازنده رسالتهای بسیار مهمتری بر عهده داشت.قدرت نوازندگی یک ارزش باالقوه بود. اما امروز رسالت نوازندگی فقط این است که کمی احساسات مخاطب تحریک شود؟

Mohammad_ngml
Tuesday 19 April 2011, 09:06 AM
خوب حمید جان اگه هر چیزی رو به عنوان سمپل بخوایم ضبط کنیم که میشه رکوردینگ!! پس باز به این نتیجه میرسیم اگه نوازنده نباشه سمپلی هم نیست.. اگه سمپلی با صدای گیتار پاکو نواخته بشه پس باید گفت پاکو نواخته.. کامپیوتر که از خودش چیزی نداره..

stwo
Tuesday 19 April 2011, 09:10 AM
ولی من باز نظرم همونه من با افراد زیادی برخورد داشتم و دارم که یادگیری موسیقی رو نوعی کلاس میدونن وقتی بهشون میگی موسیقی رو یادمیگیری تا با اون به اوج و شناخت خدا برسی با پوزخند جوابتو میدن من خودم به شخصه اعتقاد دارم با هر صدایی که از ساز خارج میشه یک قدم به خدا نزدیک تر میشی و میتونی تو لابه لای اون صداها به عشق و آرامش برسی ولی الان این تفکر کمتر شده

HamedSedighi
Tuesday 19 April 2011, 10:09 AM
سلامم رو پرتاب میکنم به همه ی کسانی که نمیشناسمشون...

در این تاپیک میخاهیم ارزش نوازندگی در دنیای امروز رو مورد بررسی قرار بدیم و به بحث بگذاریم.

این که انگشت هایتان به سرعت باد روی کلاویه های پیانو حرکت کند یا مضراب های تارتان چنان بی اشکال و ظریف و با قدرت باشند که مخاطبانتان انگشت به دهان بمانند چه ارزشی میتواند داشته باشد در جایی که یک کامپیوتر زیباتر و دقیق تر از شما میتواند یک قطعه را اجرا کند، احتمالا اولین جوابی که به ذهنتان میرسد این است که در پنجه های نوازنده احساسی نهفته است که کامپیوتر عاری از آن است، اما احساس در موسیقی به وسیله ی هماهنگی،هارمونی و ملودی اصوات به وجود می آید با این فرض احساس یک قطعه را آهنگساز و تنظیم کننده ی اثر بدوش میکشند و بوسیله ی یک کامپیوتر براحتی میتوان احساس آهنگساز از چیدمان اصوات را ارائه داد.

پس نوازندگی چه ارزشی میتواند داشته باشد؟

حتما شما خیلی کم با نرم افزار ها کار کرده اید که می گویید نرم افزار رو از نوازندگی جدا می کنید .اگر اگر اگر شما نوازنده خوبی نباشید به راحتی کوانتایز نواختن شما(که به واسطه نرم افزار اعمال کرده اید) به گوش مخاطبان متوسط و حرفه ای ناخوشایند می آید .

پس حرفه ای بودن نوازنده ها هنوز هم بر سر جای خود باقی است .

hdhamid
Tuesday 19 April 2011, 10:12 AM
خوب حمید جان اگه هر چیزی رو به عنوان سمپل بخوایم ضبط کنیم که میشه رکوردینگ!! پس باز به این نتیجه میرسیم اگه نوازنده نباشه سمپلی هم نیست.. اگه سمپلی با صدای گیتار پاکو نواخته بشه پس باید گفت پاکو نواخته.. کامپیوتر که از خودش چیزی نداره..

ایول به حرف .. کی گفته نرم افزارا از آدما مستقل هستن؟!.. همکاری بین برنامه نویسا و هنرمندا ..

ببینین .. مثلا همین دیکشنریه .. یه آدم میاد و تمام حروف رو از a تا z میگه .. بعد شما میتایپی hello .. میزنی که برات تلفظ کنه .. ولی چون کلمه رو با اون حروف جدا از هم مچ کردن .. مثل آدم آهنی میشه .. نمیگه hellooooooooo .. چون اصلا نمیفهمه یعنی چی؟!.. آیا یه نفرو خیلی وقته ندیدی میگی سلام .. هر روز میبینیش میگی سلام .. کلی لهجش فرق داره ..

عزیزم اون رکورد .. رکورد یک قطعه هست .. ولی اینجا کافیه شما یک بار .. فقط یک نت از سازت رو بزنی .. نه یک گام رو حتی ... اونوقت با توجه به فرمولای علم فیزیک .. اونا برات تمام نت ها رو با صدای سازت تولید میکنن .. ریکورد ضبط یک قطعه هست .. ولی این نه .. شبیه سازیه نتها از روی یک صدای ساده هست . مثل همون حروف الفبا .. حالا اگه با این حروف آهنگ تولید کنی .. میشه همون صدای آدم آهنیه!! برای همین معمولا از این تیپ موارد برای بکگراند استفاده میشه ... مثل درامها و ..... چون تو اونا معمولا روح نوازندگی خیلی مهم نیس .. ملودی هست که موج انرژی رو انتقال میده ..

شاد زی ........

mixer
Tuesday 19 April 2011, 10:54 AM
mamnun az hameye nazarat

حمید جان ممنون از نظراتت اما فکر میکنم اینکه افرادی که عقیده دارند در جامعه ی امروز نوازندگی بی ارزش هست رو مشتی آدم بی احساس به دور از شرافت انسانی بدانیم که قدرت درک موهبت های الهی رو ندارند چندان خردمندانه نیست. این مسئله مربوط به فلسفه و نگاه هر شخص به موسیقی هست وگرنه نه کفر ورزیدن به موسیقی هست نه کفران نعمتهای الهی.
و این مسلم هست که اگر ساز و نوازنده ای نبود سینتی سایزری هم نبود. ساز علت است و کامپیوتر معلول. اما موضوع این نیست که کدام یک بر دیگری تقدم دارد. موضوع این است که حال که علت بوجود آمده آیا باز هم نیاز به معلول هست؟

علیرضا بابا جان. . .
نظر شخصی نظر شخصیه ! هیچ کاریش هم نمی شود کرد مگر اینکه انتقاد ، نه تحمیل ! تازه آن هم با دلیل به قول خودت فلسفی . . .
سپاسگذارم . . .

حتما شما خیلی کم با نرم افزار ها کار کرده اید که می گویید نرم افزار رو از نوازندگی جدا می کنید .اگر اگر اگر شما نوازنده خوبی نباشید به راحتی کوانتایز نواختن شما(که به واسطه نرم افزار اعمال کرده اید) به گوش مخاطبان متوسط و حرفه ای ناخوشایند می آید .

پس حرفه ای بودن نوازنده ها هنوز هم بر سر جای خود باقی است .

ها اییییییی که گفتی یعنی چه !!! بیشتر توضیح بده !

hdhamid
Tuesday 19 April 2011, 11:19 AM
من هنوزم نفهمیدم جنگ سر چیه؟!.. بابا هر کدوم کاربرد خودشو داره .. جفتشم خوبه .. ولی سر جاش. ..

یکیش دیدگاه تجاریش مهمه ... مثلا یه شرکتی تو تبلیغش میخواد از یه موسیقی منحصر به خودش استفاده کنه .. جای اینکه 50 تا آدم بیاره با 600 تا ساز و هزینشو بده .. تو یه استودیو هماهنگشون کنه .. میده به یه نفر که تنظیم کنه کار رو با نرم افزارایی که داره .. هر جا هم مشکلی بود یه سمپل براش بسازه .. این کجاش ایراد داره .. از دید تجاری صاحب شرکت نگاه کنین .. به صرفس ...

ولی خوب قضیه هنر و موسیقی و کنسرت هم سر جاشه .. اصلا اینا به نظر من در موازات همن .. ربطی ندارن به هم که بخوایم جبهه بگیریم در مقابلش .. هیچکدومم جای اونیکی رو تنگ نمی کنن .. چرا همش دنبال دشمن تراشی هستین آخه؟!..

RaziYeH
Tuesday 19 April 2011, 11:54 AM
من با حمید موافقم بچه ها ببینید علم و فناوری در حال پیشرفته و در این شکی نیست ولی ایا اون حسی و که خودت میزینی میتونه بت القا کنه مسلما نه پس 1 حس خوبه آنی و زود گذره که روحت و با اون نمیتونی تغذیه کنی
صد البته که این نرم افزارها میتونن صدای خوبو شفافو واضحی ایجاد کنن ... پس در این شک نکنید...

you3f
Tuesday 19 April 2011, 12:50 PM
فرصت نکردم همه ی پستهای تاپیک رو بخونم، ولی تعدادی از پست های دوستان رو خوندم.
همه درست میفرمایند که احساسی که اجرای انسانی داره، کامپیوتر نداره.
حالا اگه فرض کنیم کامپیوتر هم بتونه با احساسی در حد انسان بنوازه،
یکی از مهمترین عامل موسیقی زنده، فیزیک هست.
یه نمونه اینکه: ارتعاش تار، نه تنها بر گوش تاثیر میذاره، بلکه بر پوست نیز تاثیر داره و حس میشه.

nina
Tuesday 19 April 2011, 01:01 PM
چی چه حرف مسخره ایه؟!.. اگر منظورتون پست منه .. بهتره یه بار دیگه بخونینش .. چون توش اصلاحرفی در زمینه پست شما زده نشد!! ..
ضمنا نیاز نیس کامپیوتری پیدا شه .. نرم افزارش باس پیدا شه!!! .. در آینده خواهد اومد .. خیلی منتظر نمیمونی .. غصه نخور ..

:21:چرا به خودت گرفتی

hdhamid
Tuesday 19 April 2011, 01:11 PM
:21:چرا به خودت گرفتی

آخه نینا تو هر وقت میای پست میزنیا .. 40 ستون بدن من میلرزه!!!!!!! :21:

ترجیح میدم 40 سال برم سربازی با کله کچل .. با تو گذر کل کل نندازم!! ..

خییییییییلی ترسناکی .. خیییلی!!

nina
Tuesday 19 April 2011, 01:15 PM
ایول به حرف .. کی گفته نرم افزارا از آدما مستقل هستن؟!.. همکاری بین برنامه نویسا و هنرمندا ..

ببینین .. مثلا همین دیکشنریه .. یه آدم میاد و تمام حروف رو از a تا z میگه .. بعد شما میتایپی hello .. میزنی که برات تلفظ کنه .. ولی چون کلمه رو با اون حروف جدا از هم مچ کردن .. مثل آدم آهنی میشه .. نمیگه hellooooooooo .. چون اصلا نمیفهمه یعنی چی؟!.. آیا یه نفرو خیلی وقته ندیدی میگی سلام .. هر روز میبینیش میگی سلام .. کلی لهجش فرق داره ..

........

خب دیگه افرین پست من در ج به عنوان تا پیک بود چون ج روشنه یا اگه بخوایم به قول تو کل بندازیم یاد انشاهای دوره ی مدرسه میفتم : پس واضح و مبرهن است که .... پس ما فهمیدیم گوسفند چیز خوبییی استتتت نقطه. نه به عرایض شما. زبان نا مهربانانه ؟!اذیت نکن بابا

nina
Tuesday 19 April 2011, 01:20 PM
آخه نینا تو هر وقت میای پست میزنیا .. 40 ستون بدن من میلرزه!!!!!!! :21:

ترجیح میدم 40 سال برم سربازی با کله کچل .. با تو گذر کل کل نندازم!! ..

خییییییییلی ترسناکی .. خیییلی!!

خدایی؟؟؟! !!!!!!!! یادم نمیاد ..کدوم پستا رو میگی اهااااااان اونو میگی:19: پستای من همش سرشار از عشقه فقط باید با چشم درون بهشون نگاه کرد:21:

musical_destination
Tuesday 19 April 2011, 01:56 PM
بذارید با یه پست بی مربوط بگم . یه نقشه کش دستی نقشه بکشه بهتره یا با نرم افزار ؟ حسی که که در دست هست در کامپیوتر نیست ؟ باشه @!یه روز بود میگفتن آمریکا خونتونو داره میبینه ما میزدیم زیر خنده بعد از چند وقت خودمون هم دیدیم . حالا این هم همین طوره .راستی الان یادم اومد چند وقت پیش کلیک فارسی داشت نشون میداد وسایل موسیقی و وصل کرده بودن به کامپیوتر و کامپیوتر مثل یه روبات نتا درست سر جاش با ساز مورد نظر میزد . فکر کنم تو بارسلون بود .

Prana
Tuesday 19 April 2011, 02:50 PM
اتفاقا الان روباتهای نوازنده هم در ژاپن ساخته شدن

mixer
Tuesday 19 April 2011, 04:59 PM
اتفاقا الان روباتهای نوازنده هم در ژاپن ساخته شدن

بهتر بود می فرمودید : خدا بیاموز ژاپن . . . :21:

ربات با کامپیوتر فرقی نداره که . .. :26:
پروسس ها یکی هست همه از میکروکنترلر های 8051 استفاده می کنند . .. :106:

جون تو . .. :19:

mixer
Tuesday 19 April 2011, 05:02 PM
بذارید با یه پست بی مربوط بگم . یه نقشه کش دستی نقشه بکشه بهتره یا با نرم افزار ؟ حسی که که در دست هست در کامپیوتر نیست ؟ باشه @!یه روز بود میگفتن آمریکا خونتونو داره میبینه ما میزدیم زیر خنده بعد از چند وقت خودمون هم دیدیم . حالا این هم همین طوره .راستی الان یادم اومد چند وقت پیش کلیک فارسی داشت نشون میداد وسایل موسیقی و وصل کرده بودن به کامپیوتر و کامپیوتر مثل یه روبات نتا درست سر جاش با ساز مورد نظر میزد . فکر کنم تو بارسلون بود .

نقشه کش کجاش رو احساسات انسان تاثیر میذاره !! :ad

TheGoldMAN
Tuesday 19 April 2011, 05:40 PM
ارزشش رو دل آدم ميفهمه كه آروم ميشه
و تنها ارزش معنوي داره
اين كه بنوازي و خودتو شاد كني

hdhamid
Tuesday 19 April 2011, 05:53 PM
نقشه کش کجاش رو احساسات انسان تاثیر میذاره !! :ad

آخی..من اومده بودم همینو بگم..اتفاقا الان همه نقشه ها رو با کامپیوتر میکشن .. نمونش اوتوکد!! :37:

musical_destination
Tuesday 19 April 2011, 09:19 PM
خوبه اولش نوشتم بی ربطه .
برای نقشه هم باید اهل دل باشی که احساسات دستی یا کامپیوتری و تشخیص بدی . مثل موسیقی باور کن.

Prana
Wednesday 20 April 2011, 05:22 AM
بهتر بود می فرمودید : خدا بیاموز ژاپن . . . :21:

ربات با کامپیوتر فرقی نداره که . .. :26:
پروسس ها یکی هست همه از میکروکنترلر های 8051 استفاده می کنند . .. :106:

جون تو . .. :19:

دوست عزیز سلام. اتفاقا برای این روباتها از میکروکنترلرهای 8051 استفاده نمیشه چون علاوه بر قدیمی بودن سرعت پردازش پایینی هم دارن. ظاهرا از پردازنده های Cortex A8 استفاده میکنن.

Princess_P
Tuesday 14 August 2012, 10:52 AM
zendegie mashinie ma ensanha ro musighie ke ehsas mibakhshe kolan honar! adamo be royahaye duro derazesh mibare ...

LiOneL999
Tuesday 14 August 2012, 10:58 AM
نوازندگی یکی از فایده ها دلیل علمی داره.
وقتی آدم نوازندگی می کنه دهنش خشک می شه.در نتیجه غده های بزاقی شروع به ترشح می کنند و برای ترشح بیشتر یه نوع باکتری مفید رو هم ترشح می کنند که باعث می شه آدم کمتر سرما بخوره
----
ولی من که همیشه سرماخوردگی دارم؟

bomdod
Monday 16 December 2013, 04:54 AM
دوست گرامی من همچنان همون جواب رو می دم که خودت گفتی .هیچ کامپیوتری نمی تونه به لطافت و احساس انسان بنوازه ...
1- مثلا در خیلی از قطعات بالا نت نوشته می شه Dolce یعنی شیرین نواخته شود . این رو یک نوازنده باید درک کنه و در اجراش لحاظ کنه و تا این لحظه مطمئنم که تکنولوژی نتونسته احساس رو برای روبات تعریف کنه که مثلا این آهنگ رو شیرین بنوازه ... و اینکه هنوز هیچ سمپلری هم نداریم که بتونه صدای سولوی ویولن رو شبیه سازی کنه ....

:10: