PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از چه سیمی بهترین صدا(فلامنکو) گرفتی ؟

alimirzaei
Wednesday 20 April 2011, 02:15 PM
دوستان تجاربتون رو در رابطه با سیمها بگید همه استفاده کنن.

من خودم شخصا از سیم SAVAREZ خیلی خوشم اومد(مدل کنسرت)....قیمتش حدود 22 تومان هست..

البته برای موقع هایی که تمرین زیاد بخوام بکنم از Martin استفاده میکنم یا D'Addario .
:redguitar:

Mohammad_ngml
Wednesday 20 April 2011, 02:21 PM
من خودم از یه مدل Labella High tension استفاده میکنم.. اسم مدلش یادم نیست.. وقتی نو هست خیلی صداش زیبا و فلامنکویی هست.. ولی بعد از حدود یک ماه سیمهای باس افت کیفیت خواهند داشت و باید برعکسشون کرد.. ممنون که اسم سیمتو گفتی.. ایندفعه حتما استفاده خواهم کرد.. راستی.. سیم High Tension هست؟

alimirzaei
Friday 22 April 2011, 12:33 AM
من خودم از یه مدل Labella High tension استفاده میکنم.. اسم مدلش یادم نیست.. وقتی نو هست خیلی صداش زیبا و فلامنکویی هست.. ولی بعد از حدود یک ماه سیمهای باس افت کیفیت خواهند داشت و باید برعکسشون کرد.. ممنون که اسم سیمتو گفتی.. ایندفعه حتما استفاده خواهم کرد.. راستی.. سیم High Tension هست؟

اون قضیه که واسه همه سیم ها صادقه !!! بعد یه مدت صدای زنگ دارشونو از دست میدن...مهم اینه که مدتش چقدر باشه !!! مثلا همین "ساوارز" حدود 1ماه زنگ دار میمونه !!!

دو مدل کشش(Tension) داره...کم و زیاد....Low & High:redguitar:

Punk
Friday 22 April 2011, 01:35 AM
منم تعریف ساوارز رو زیاد شنیدم

netmooteler
Friday 22 April 2011, 01:38 AM
درود
منم از داداریو exp46 high tension استفاده می کنم سیمی با کشش بالا هست البته extra hard tension هم داره که گیرم نیومد.

راستی دوستان چند وقتی یکبار سیم عوض می کنین؟

shanshayanshan
Friday 22 April 2011, 09:10 AM
منم از ساوارز سبز استفاده میکنم(اسمشو یادم رفته!)ولی نسبت به لا به لا که استفاده میکردم بنظر خودم بهتر.حدودا هم هر 4 تا 6 ماه یبار هم عوضش میکنم.

Mohammad_ngml
Friday 22 April 2011, 10:27 AM
در واقع سیم رو که باید هروقت به قول دوستمون صدای زنگ دارشو از دست داد عوض کرد.. البته سیمهای باس رو عوض کنین کافیه.. یا بر عکسش کنین.. چون سیمهای نایلونی معمولا جون سختن.. تازه سیمهای نایلونی بعد یه مدت صداشون بهتر هم میشه.. ولی باز به نقل از شایان جان همون 6 ماه یکبار برای ما خوبه..

alimirzaei
Saturday 23 April 2011, 02:55 PM
بستگی داره که چقدر استفاده کنین و چقدر سیمتون عمر مفید داشته باشه.....شخصا اگه به طور مثال روزی 3-4 ساعت تمرین کنم 5 ماه یه بار عوض میکنم...البته بعضی موقع ها هم بوده که همین سیم ساوارز 1.5 ماه بیشتر دووم نیاورده روی گیتارم.(اون اولا که مبتدی بودم و سیم هارو سفت میگرفتم و در ضمن روزی 5-6 ساعت تمرین میکردم !!!!)

ابته یه سری مایعات خاص هم هست که واسه سیمهای خیلی گرون استفاده میکنن...که مثلا وقتی چربی دست میشینه رو سیم ها و باعث بم شدن صدا میشه با اون مایع ها سیم رو تمیز میکنن و تا 70% صداش به قبل برمیگرده.

Ernesto
Saturday 23 April 2011, 07:47 PM
حالا اون مایع هایی که میگی چی هستن و چند قیمتن - ضمناً واسه سیمایی که معرفی میکنین لطف کنین قیمت هم یگین

alimirzaei
Saturday 23 April 2011, 11:24 PM
حالا اون مایع هایی که میگی چی هستن و چند قیمتن - ضمناً واسه سیمایی که معرفی میکنین لطف کنین قیمت هم یگین

والا اسمشو نمیدونم...تو فیلم کنسرت یکی از گروه های موسیقی خارجی دیدم که واسه کنسرت هاشون از اون مایع میزدن که صداها شفاف بشه چون میگفت سیم هامون خیلی گرونن و نمیتونیم واسه هر اجرا سیم عوض کنیم......یه جور مایع کریستالی بود که خاصیت چربی زدائی داشت.

سیم های ساوارز مدل های مختلف داره و از 15 تومان شروع میشه به بالا.

Ernesto
Sunday 24 April 2011, 02:53 AM
داداش من خودم فلامنکو کار نیستم - یکی از دوستام که کارآموزه و فلامنکو میره بهم سپرده واسش سیم بگیرم - یه سیم خوش صدای خوب فلامنکو معرفی کنین بی زحمت

netmooteler
Wednesday 27 April 2011, 01:42 AM
همون ساوارز خوبه ، ...
من داداریو exp رو 24000 خریدم.
زنگ سیم ها که بعد از یه هفته تموم می شه .و لی موقعی که بازشون می کنید و برعکس می بندید اگه قبلش اونا رو بشورید و خشک کنید و ببندید بازم تا مدتی زنگ دار می شن.و می تونید برای چربی زدایی از قرص ماشین طرفشویی محلول توی آب استفاده کنید.

sahigalile
Sunday 13 November 2011, 11:33 PM
برای پاک کردن چربی ها هم میتونید از الکل سفید یا اتانول استفاده کنید که اوکتان بالا داشته باشه درصد بالا باشه .
و من خودم یه مدل دادوریو دارم که 4 سال پیش انداختم روی یک گیتار که تمرین نمی کردن الان که باهاش میزنم فوق العاده هستش میشه گفت الان 99% از سیم ها تقلبی هستن

paco_delucia
Tuesday 7 February 2012, 12:49 PM
savarez - aranjuez - conde hermanos - augustine

Terminator44
Tuesday 21 February 2012, 07:52 PM
سیم هایی که شخصا تست کردم و خوشم اومده :
Daddario J48 : عالیه!!
Daddario J45
Daddario Exp46

به سیم های ساوارز علاقه دارم و از صداشون خوشم میاد؛ ولی تا حالا روی گیتار خودم نداشتم!

hip_hop5029
Tuesday 21 February 2012, 10:40 PM
من alice استفاده میکنم high tension
خیلی صدای باحالی داره ولی میدونم تا چند ماه دیگه به قول دوست گوگولی مگولیه خودمون زنگش تا مدتی میره مثل خودم روزی 2 ساعت اجرا میزنم 2:30 تمرین هیچیش نمیمونه

nava1
Wednesday 14 March 2012, 02:20 AM
سلام به دوستان.من که سیم داداریو استفاده می کنم..بسیار صدای زیبا و شفافی داره...

pedram_gole
Thursday 14 June 2012, 05:42 PM
من از بین سیمهای دارکو و ساوارز و داداریو و لابلا که تست کردم سیم های ساوارز آلیانس فلامنکو رو بهترین میدونم و دوامشون هم نسبت به بقیه ی سیم ها به طرز قابل توجهی بیشتره . واقعا سیم خوبیه

e18irr
Monday 10 September 2012, 04:28 PM
سلام
برای گیتار فلامنکو سیم SAVAREZ مدل j380 یا j580
در ضمن این تنژن سیم هرچی بالا تر باشه شما مجبورین برایکوک کردن سیم هارو بیشتر سفت کنین و این امر باعث میشه که سیمها خیلی سفتو خشن بشن وبه همین دلیل تکنیک های سخت و ملودی های سنگین باهاشون سخت تر میشه ولی وقتی تنژن سیم پایین باشه به یه کم سفت کردن کوک میشه و سیمها خیلی نرم میمونن البته این امر ماله ساز های خوبه و روساز های معمولی ممکن بخاطر لرزش گز هم بزنه
شما اگه دقت کنید میبینید که مثلا روی سیم آلیس نوشته hard tension و روی مثلا ارنستو پالا نوشته mediom tension
پس در نتیجه تنژن پایین بهتره
در ضمن من شاید بالغ بر 30 مدل سیم تاحالا کار کرئم که این دو مدل ساوارز بهترین صدای فلامنکو رو داشتن
مخصوصا سیم های D و A و E
این تمام تجربه من در مورد سیم
و یه نکته دیگه داداریا مدل مادریدش بد نیست واسه تمرین ولی برای رکورد و کنسر ساوارز بهترینه
حتی تونینو رو که میشناسین ملودی زن گروه جیپسی از ساوارز استفاده میکنه البته روی کنده هر مانوسش
روز حوش

hamidzbh
Wednesday 26 June 2013, 09:39 PM
labela 820 red ببند خودتو خلاص کن