PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: خیلی به کمکتون نیازمندم(حتما بخونین)

david_violaw
Sunday 3 June 2007, 01:17 AM
[با سلام خدمت همه دوستان عزیز عضو این ?روم
یه مشکلی برای من پیش اومده که شاید شما بتونین کمکم کنین
عرض کنم خدمت شما من حدود 4 سالی می شه که ویولن می زنم
الان حدودا 5-6 ماهی میشه که حتی به سازم دست هم نزدم یه زمانی بود که من روزی 6-7 ساعت تمرین می کردم
کلا روحیه ام رو از دست دادم همه انگیزمو.علاقه امو
حتی بعضی وقتا شک می کنم که آیا واقعا من ویولن رو دوس دارم یا نه؟
موقع تمرین می شینم و ?قط سازمو تماشا می کنم دریغ از یه لمس کردنش یا اینکه دستم بگیرمش
کلاسم که نمی رم الان دیگه خجالت می کشم برم کلاس یا با دوستام روبرو بشم چون اونقد غیبت کردم که...
نمی دونم چه بلایی سرم اومده
خیلی نشستم ?کر کردم به نظر خودم این قضیه از زمانی شروع شد که یکی از آشناهامون گیر داده بود بهم که براش ویولن بزنم ولی من قبول نمی کردم (چون یارو حتی قد یه گاو هم موسیقی سرش نمی شد)تا اینکه اون آقا از ساز زدن من ناامید شد و دست از سرمون برداشت ولی یه حر?ی زد که اون حر?ش این بلا رو سر من آورد گ?تش که اقا نمی خواد برای ما ساز بزنی میریم یه سی دی مثلا ویولن یاحقی رو می گیریم منت تو رو هم نمی کشیم از تو هم بهتر ساز می زنه ناز تو رو هم نمی کشیم
از اون موقع این سئوال تو ذهن من شکل گر?ت که من واسه چی ساز یاد می گیرم من که نمی خوام و البته نمی تونم یاحقی یا ملک یا بدیعی یا مثلا یاشا های?تز بشم خب چه معنی داره این همه وقتمو تل? کنم برا کلاس ر?تن و تمرین به جای اون می رم کاستای اونا رو می گیرم گوش می کنم دیگه بالاخره از اونا که نمی تونم بهتر ساز بزنم
بله عزیزان از اینجا بود که من دچار یه نوع مرض پوچ گرایی ناخواسته یا بهتر بگم خود خواسته شدم بعضی وقتا یه کمی سر ذوق می آم دوباره می خوام شروع کنم یه روز تمرین می کنم ولی روز بعد دوباره تعطیل واقعا دیگه نمی دونم چیکار کنم پیش روانشناس هم ر?تم ولی دیدم که ای بابا این اقا اصلا نگران من نیست داره برا تعداد جلساتش و حق مشاوره ده تومنیش نقشه می کشه
دیگه الان درمونده و مستاصل هستم چندان دوستای صمیمی هم ندارم که باهاشون مشورت کنم آخه راستش من یه کمی هم ادم مغروری هستم و همیشه می خوام که توی همه چیز اولین باشم یه زمانی بود دوستام به شوخی بهم می گ?تن داوود یاحقی ولی این داوود خان یاحقی دیگه الان ماه به ماه هم به سازش حتی یه دستمال هم نمی کشه نمی دونم دیگه چی بگم
ببخشین مث اینکه یه کمی زیاد پر چونگی کردم
پیشا پیش از کمکتون تشکر می کنم
کسایی که هم بخوان چیزای بیشتری بدونن این آیدی من تو یاهو هست david_staccato می تونین ادم کنین
من اکثر شبا حدود ساعت 11 آن هستم البته تا 3 تیر به خاطر امتحانات نمی ام نت ولی بعد از اون میتونم خدمتتون باشم
خیلی ممنون بای

m_vilon
Sunday 3 June 2007, 09:49 AM
سلام چرا همجين احساسي داري؟!؟ اصلاً‌ هد? ما اين نيست كه بشيم ياحقي ،‌ملك يا پاگانيني ?قط مي تونيمم واسه بهتر بودن تلاش كنيم . در ضمن تو واسه دل خودت بزن . ?كر كنم دلت اينقد ارزش داشته باشه كه به خاطرش بري كلاس!‌اون ?ردم هم ?كر نكنم تا حالا موسيقي رو به صورت زنده گوش كرده باشه چون در اين صورت مي ?هميد شنيدن صداي ساز يك ن?ر به صورت زنده هم خالي ازز لط? نيست . حتي اگر نوازنده اش من و تو باشيم:D
اگر اين جوري ساز زدن رو ول كني. اون وقت نظر اون ?رد واست مهم بوده و تو زندگيت نقش تعيين كننده داشته . هيچ موقع نذتر هيچ كس تو زندگيت اين قدر موثر باشه!

3tar
Sunday 3 June 2007, 09:58 AM
درسته ام ویلون. من هم موا?قم.
اول باید مشخص کنی که چرا میخواهی ساز بزنی. اگه برای دل خودت هست یاحقی را نباید ملاک بگیری. اگر هم میخواهی حر?ه‌ای بشی چرا نشه. تو هم می‌توانی یاحقی بشی و از اون هم بهتر. با تمرین البته. مگه یاحقی مثل تو یه روزی نابلد نبود. (البته تو که الان بلدی. قبل از اینکه یاد بگیری را میگم.)
در ضمن یکی از مراحل تکامل و یکی از چیزهایی که خیلی از اهل تصو? بهش بها میدن اینه که از مردم بی نیاز بشی و خلاصه مهم نباشه در مورد تو چی میگن. مهم خداست که در پیش اون چه جایگاهی داری. خیلی ها به خاطر این کار مثلا توی ظر? شراب آب می‌خورند. ملامتی‌ها یه همچنین چیزهایی بودن. البته به این سوال تو شاید ربط نداشت ولی خوب بود که بگم تا برای خودم یاد‌آوری بشه.

Amir
Sunday 3 June 2007, 12:36 PM
با سلام

دوست عزیز اولا تمام برو بچ نت آهنگ رو دوست خودت بدون

دوما مطمئن باش اگه بعضی وقت ها نه همیشه واسه دلت یه کاری انجام بدی به خیلی جاها میرسی

کسی مثل مثلا بیژن مرتضوی 3 سالگی شروع کرد و 20 سالگی نوازنده شد
خب شما هم 20 سالگی شروع کن تا 40 سالگی نوازنده خوبی بشی

در آخر هم بگم اگه به جنبه معنوی موسیقی بیشتر ?کر کنی پیشر?تت بیشتر میشه

مو?ق باشی
اینجا رو خونه خودت بدون

rad65
Sunday 12 December 2010, 03:38 PM
:41:امیر جان دستت درد نکنه که با خوندن این پیامت کلی روحیه گرفتم.
اییووووول:41:

zendegieh_khabha
Sunday 12 December 2010, 05:20 PM
درود دوستان
يكبار گفتم بازم اگه لازم باشه ميگم: نا پلون آدم خوب يا بدي بوده به خودش مربوطه و خدا اما يه چيزي گفته كه من خيلي قبولش دارم اونم اينه: نمي دانم و نمي توانم كلماتي از لغتنامه احمق هاست.

pianolover
Sunday 12 December 2010, 05:24 PM
نواختن از قلب و دل اوني كه برا دل خودش ميزنه و عميقا حسش ميكنه نوازنده است حتي اگه اون قطعه ياحقي رو بزني و روش كار كني روزي كه دراومد حتي اگه به زيبايي قطعه اصلي نباشه اينقدر عشق ميكني كه نميتونم بگم اگه طرز فكر همه اونايي كه هنرجو هستن اين باشه ادم هايي مثل ياحقي بايد چجوري زاده شن؟؟؟؟
با اين باور كه من برا دل خودم ميزنم و همين كه خودم عشق ميكنم برام كافيه بزن تا ببيني چه نوازنده اي كه نميشي

blackover
Sunday 12 December 2010, 06:15 PM
دوست من یکی هدفش اینکه حرفه ای کار کنه مثلاً بشه یاحقی ،یکی می خواد یه گروه کوچیک درست کنه،یکی واسه دلش میزنه،یکی تفریحی تمرین میکنه،یکی ام هیچ هدفی نداره.
سعی کن هدفتو مشخص کنی.

saeideh021
Sunday 12 December 2010, 06:31 PM
من هم تقریبا تا چند ماه همین نظر تورا داشتم همین که دفم را بر میداشتم و می خواستم بزنم همه حتی نزدیکترین افرا د خونه شروع به غر زدن وایراد گرفتن می کردند اما حالا به این نتیجه رسیدم که ساز بزنم برای روحیه خودم نه برا ی اینکه دیگران بخوان ازم تعریف کنن پیش خودم میگم حالا که علاقه داشتم وشروع کردم باید ادامه بدم تا به جایی که دلم میخواد برسم بخاطر خودم نه دیگران
پس دوست عزیز من بهت توصیه میکنم که نا امید نشو وادامه بده به خاطر خودت وزحمتهایی که کشیدی و باور داشته باش که حتما موفق میشی به امید روزی که اهنگ خودت برای دانلود بزاری (ماهی را هر وقت از اب بگیری تازست ) پس دوباره شروع کن ونامیدی از خودت دور کن افرین بر تو

melodyekohan
Sunday 12 December 2010, 07:02 PM
سلام دوست عزیز همونطور که دوستان گفتن ببخشید مگه استاد بزرگی مثل یاحقی از شکم مادرش نوازنده بوده نخیر عزیزم من زندگینامه ی ایشونو خوندم تمام زندگیش رو موسیقی کار کرده تا اونی شده که ما میشناسیم حتی در حالی که داشت فوت میکرد با سلاحی به نام موسیقی به کام مرگ رفت و نتیجه ی این این زحمات میدونی چیه اینه که من و شما از اسمش در حرف ها ونوشته هامون به عنوان ادمی بزرگ یاد میکنیم من جای تو بودم میرفتم انقدر تمرین میکردم ومیرفتم برای اون دوستم میزدم تا حرفشو کاملا پس بگیره پس این لوس بازی هارو بذار کنارو به چیز های خوب دنیا فکر کن

Dj_MAN
Sunday 12 December 2010, 07:38 PM
[من روزی 6-7 ساعت تمرین می کردم
کلا روحیه ام رو از دست دادم همه انگیزمو.علاقه امو حتی بعضی وقتا شک می کنم که آیا واقعا من ویولن رو دوس دارم یا نه؟ به نظر خودم این قضیه از زمانی شروع شد که یکی از آشناهامون گیر داده بود بهم که
این سئوال تو ذهن من شکل گرفت که من واسه چی ساز یاد می گیرم من که نمی خوام و البته نمی تونم یاحقی یا ملک یا بدیعی یا مثلا یاشا های�?تز بشم خب چه معنی داره این همه وقتمو تل�? کنم برا کلاس ر�?تن و تمرین به جای اون می رم کاستای اونا رو می گیرم گوش می کنم دیگه بالاخره از اونا که نمی تونم بهتر ساز بزنم بله عزیزان از اینجا بود که من دچار یه نوع مرض پوچ گرایی ناخواسته یا بهتر بگم خود خواسته شدم بعضی وقتا یه کمی سر ذوق می آم دوباره می خوام شروع کنم یه روز تمرین می کنم ولی روز بعد دوباره تعطیل
دیگه الان درمونده و مستاصل هستم آخه راستش من یه کمی هم ادم مغروری هستم و همیشه می خوام که توی همه چیز اولین باشم

سلام شما میگی 7-6 ساعت تمرین میکردی ... خب ببین اون موقع انگیزت چی بود ؟ چرا تمرین میکردی ؟
من سیزده ساله آهنگسازی میکنم ... آهنگهای خوبی هم ساختم ولی هنوز هیچکدومش همه گیر نشده طوری که همه منو بشناسن .... ولی دلیل اینکه من هنوز ادامه میدم واقعا چیه ؟ شما باید اول در درون خودت انگیزه ایجاد کنی
خیلیها ابتدای کار انگیزه شون اینه که از دیگران تعریف بشنون ... این که همه بگن فلانی تو بهترینی و ...
هیشکی مثل تو نمیزنه و دستت طلاست و همه جا صحبت از اونا باشه .. وقتی اسمشون برده میشه یه جایی همه بگن آره مثلا ویولون زن ماهری هم هست و به به و چه چه ...
من فکر میکنم این انگیزه درستی نیست چون خیلی زود خاموش میشه ... یعنی همین که به این هدف کوتاه مدت برسی دیگه ادامه دادنش برات بیفایده به نظر میرسه
فکر میکنم شما یکی از انگیزه هات این بوده که به بالاترین سطح برسی بخاطر اینکه اولا ( براساس صحبت خودتون ) حس غرور دارید و میخوای اگه توی یه مورد اسمتون برده میشه و ازتون تعریف میکنن دیگه اسم کس دیگه ای برده نشه
ولی این خیلی خیلی نادرسته ... مگه توی ایران بغیر از استاد شجریان خواننده دیگری وجود نداره ؟
خب چرا با وجود استاد شجریان که از هر لحاظ بی نقصه کارش دیگران هنوز دارن به کارشون ادامه میدن ؟
یه راهش اینه که انگیزه دیگر افراد رو جویا بشی تا برات انگیزه های مشترک پیدا بشه ...
یه راهش هم که من پیشنهاد میکنم اینه که به هنر به این چشم نگاه کنی که خود هنر به ذات خودش چیز خیلی خوبیه و روی سطح فکر و فرهنگ آدم کار میکنه ... دیگه اینکه همه کسی رو خدا لایق برای هنرمند بودن نمیدونه وگرنه همه آدما هنرمند بودن
دیگه اینکه ذات یه فرد ایرانی هنردوسته و شما با این کار نشون میدی که یه ایرانی هستی و لیاقت داری که ایرانیان به تو افتخار کنن
پیشنهاد میکنم موسیقی زیاد گوش کن ... و وقتی گوش میدی به این فکر کن که تو هم جزو معدود افرادی هستی که این استعداد رو دارن
بعدش سعی کن این رو به خودت هم اثبات کنی بنابراین برو سازت رو بردار و موسیقی رو که شنیدی ( صرف نظر از نوع موسیقی و سبک کاری که شنیدی ) سعی کن بزن
در ضمن به فکر معروفیت و مشهور شدن اصلا نباش ... فکر کن : توی خیابون داری قدم میزنی و ظاهرت شبیه خیلی های دیگه است ولی ذهن و دستهای تو کاری بلدن و مهارتی دارن که به نسبت انسانهای دیگه ارزش هزاران برابر برای تو ایجاد میکنن
اعتماد بنفس داری چون وقتی یکی خودشو برات میگیره میفهمی که عقده اینکه در واقع هیچی بارش نیست باعث شده خودشو برات بگیره .. جلوی دیگران هیچ وقت کم نمیاری چون حس میکنی در درون خودت که ارزشت خیلی بیشتر از اوناست
بنابراین با تمرین و ممارست بیشتر از دیگران و یادگیری بیشتر این حس و این ارزشمند بودن رو در خودت بوجود بیار
به این فکر نکن که در نظر دیگران چجوری به نظر میای .. به این فکر کن که خودت در نظر خودت چقدر ارزش داری
و

وقتی ساز میزنی به صدای سازت عمیقا گوش بده

:21ox66r:

yekta98
Monday 13 December 2010, 09:06 AM
من کاملا با حرفهای DJ_Man موافقم
من 22 سالمه و توی شرایطی زندگی می کنم که رفتن به سمت یه ساز یه رویای دست نیافتنیه مه فقط م یتونی شبا وقته خواب بری دنبالش و من از 20 سالگی شروع کردم به یادگرفتن ویلن
حرفهای زیادی همیشه بود و هنوزم هست اما میرم جلو و برام اهمیتی نداره که آدمها چی می گن
من به این انسانهی محترم می گم آدمک
آدمکایی که واسه سرگرم شدن و سپری کردن روزهاشون یه مشت حرفهای بی پایه و اساس می زنن،ادمهایی که عقلاشون به یه جفت چشم ظاهریه،آدمهای بی منطق،بی فکر
تشخیصشون کار راحتیه،باید خودمونو از قید این آدمکها رها کنیم
باید به ندای دلمون گوش بدیم و قدم به قدم بریم جلو،اونوقته که خودمون خواهیم بود،حتی اگه در ابتتدای راه ،این به خود رسیدن از تقلید از انسانهای بزرگ شروع شه
باید به خودمون برسیم،اونوقت مطمئن باش تو یک انسان متفاوت و خاصی خواهی بود چون هیچ انسانی شبیه دیگری نیست و ما با خود بودنمون،حقیقتا بخشی ازین پازل بزرگ رو تکمیل می کنیم و این معنی زندگیه
و بهتره داره روابطمون رو خاص تر کنیم ،داشتن دوستانی از جنس خودمون و کمال گرا می تونه خیلی کمکمون کنه و مارو از دنیای آدمکی دور کنه
با سپاس

you3f
Monday 13 December 2010, 10:10 AM
از اون موقع این سئوال تو ذهن من شکل گرٿت که من واسه چی ساز یاد می گیرم من که نمی خوام و البته نمی تونم یاحقی یا ملک یا بدیعی یا مثلا یاشا هایٿتز بشم خب چه معنی داره این همه وقتمو تلٿ کنم برا کلاس رٿتن و تمرین به جای اون می رم کاستای اونا رو می گیرم گوش می کنم دیگه بالاخره از اونا که نمی تونم بهتر ساز بزنم

از کجا اینقدر مطمئنی که نمیتونی بشی؟!!!!

هیچ چیز غیرممکن نیست...

onlymusic
Monday 13 December 2010, 10:27 AM
سلام دوست عزیز، در مورد یاحقی و بقیه هنرمندان خدمتتون بگم که از نظر من (البته قصد جسارت به هنرمندانی که عمری رو صرف هنرشون کردند رو ندارم) کاری که شما میکنید و حرکتی که به سمت بهتر شدن در این هنر برمیدارید گاهی خیلی بهتر از کسائی هست که به اوج رسیدن و حالا در حال رکود هستند.
تازگی و طراوتی که آدم میتونه در یادگیری بدست بیاره هزار بار با ارزشتر از اینه که فقط بدنبال نام باشه. به این فکر نکنید که آخر این راه چیه، به این فکر کنید که در مسیر راه چی بدست میارید. گاه خود راه از اونچه در آخر راه هست زیباتر و با ارزشتره.
امیدتون رو از دست ندید. منتظر اجراهای زیبای شما در میتینگهای آنلاین هستیم.
با تشکر فریبا

SOBHANTOTo3
Monday 13 December 2010, 11:15 AM
شما مي دونيد هنر تعريفش چيه؟؟

هنر يعني كاري كه در اطراف شما درصد كمي بتونن انجامش بدن و حالات روحي ادم رو تغيير بده

شما موسيقي زنده و اجرا رو به كاست مقايسه كرديد كاملا اشتباست

قرار نيست همه استوره بشن قراره فرهنگ موسيقيمون بره بالا وقتي تو يك جا ويالن مي بينيببتوني چند تا نت باهاش بزنگي ملت بگن ايول ايول

براي هنر هيچ وقت دير نيست
هنر هم دو بعد داره يكي تمرين و يكي حس دروني نوازنده

شما تمرين كنيد اگه اون حس و اون استعداد رو داشته باشيد حتما استوره مي شيد