PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آشنایی مختصر با برندهای گیتارالکتریک

alimetallica_2
Tuesday 26 April 2011, 07:07 AM
درود

بد ندانستم در این مکان جستاری در جهت معرفی برندهای گیتار الکتریک داشته باشیم تا مخاطبین در کنار تاپیک های مفید دیگر سایت امکان داشتن پیش زمینه ذهنی در مورد کلیت ها باشند. از این رو جسارت کرده و در حضور اساتید با اینکه اطلاعات اندکی در این زمینه دارم دست به کار شدم. بی شک کمک اساتید و دوستان در جهت پویا تر شدن مقال ماثر خواهد بود.

این تاپیک فقط برای معرفی بنا شده است، از این رو از دوستان میخواهم سوالات خود را در تاپیک های "مهم" شده تالار قرار دهند و در اینجا اگر پستی زده میشود در جهت معرفی و توضیح باشد.

دوستان جدید برای بیان سوالات به تاپیک های زیر مراجعه فرمایید:

درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن (You can see links before reply)
اکوئیپمنت گیتار الکتریک (خرید، طرز کار، تعمیر، و..) (You can see links before reply)
آخرین قیمت های گیتار الکتریک و متعلقات آن (You can see links before reply)

alimetallica_2
Tuesday 26 April 2011, 07:10 AM
قبل از خرید ساز باید به مسائلی توجه کنیم.
شاید بسیاری از برندها مناسب باشند ولی بهترین ها هم به درد آن سبکی که ما میخواهیم نخورد.
در واقع در ابتدا باید بدانید چه صدایی میخواهید و دوست دارید در چه سبکی فعالیت کنید و چه نوع صدایی را از ساز طلب میکنید.
آیا قرار است بیشتر روی سولو تمرکز داشته باشید یا ریف ها و بسیاری مطالب دیگر.

مهمترین مسائل برای انتخاب یک ساز عبارتند از:

داشتن ترمولو (ویبراتور) یا نداشتن آن (ثابت) برای یک نوازنده است و خصوصیات مثبت و منفی این دو نوع بریج.
انتخاب پیکاپ های مناسب برای سبکی که میخواهید در آن فعالیت کنید و جنس صدای مطلوب شما.
انتخاب نوع چوب ساز که در صدای ساز تاثیر دارد.
انتخاب نوع شکل ظاهری ساز که در برخی از طرحها در استایل نوازنده تاثیرگذار است.
انتخاب سایز گیتار و قوس های دسته و نوع دسته و ...
و مسائل دیگر.

----------------

نکته:
این مقال در حداطلاعات بنده میباشد و بی شک همکاری دوستان باعث ارتقا سطح تاپیک خواهد شد. همچنین اطلاعات اینجانب بسیار اندک میباشد و تنها مطالبی را میگویم که در حددانش و توان خودم است. از این رو خورده ای بر اطلاعات ناقص بنده نگیرد، اما تا جایی که میتوانم سعی میکنم از منابع معتبر برای نقل قول استفاده کنم و از اساتید آشنا به ساز مشاوره بگیرم.
(اگر خطایی در نوشته ها بود لطفا بفرمایید آن را اصلاح کنم)

alimetallica_2
Tuesday 26 April 2011, 07:15 AM
بحث چوب های مورد استفاده در سازها یکی از حساس ترین و مهمترین مسائل انتخاب ساز هست.
در این چند ماهی که تحقیق در این باب کرده ام مطالب اندکی از تفاوت صدای چوب ها دستگیرم شده که آنها را ارئه میکنم.
البته هنوز هم در عمل مسئله خاصی را در نیافته ام و مطالب نقل شده اکثرا از سایت ها دیگر است.
(از جناب آقای موسوی تقاضا میکنم اگر جایی مسئله ای لازم به ذکر و یا اشتباه بود گوشزد فرمایند)

چوبها:
چوبهای رایجی که در سازها استفاده میشوند عبارتند از:
Mahogony یا همون چوب درخت ماهون
Alder که همون چوب درخت توسکاست
Basswood که همون چوب درخت لاله آمریکایی (ظاهرا)
Maple چوب درخت افرا
و چوب Aghatis و چوب Ash و ...

منبع:
You can see links before reply

چوب ماهگونی:
این چوب یکی از بهترین چوبهای رایج در ساخت گیتار هست که من خودم به شخصه دوستش دارم و فکر میکنم برای ریتم زدن بهترین انتخاب باشه. تقریبا تمام برندهای خوب از این نوع چوب برای ساخت گیتارهای ریتمشون استفاه میکنند، به جز گیبسون که تقریبا تمام گیتارهاش با این چوب ساخته میشه.

این هم به نقل از کسی که چوبها رو بهتر از من میشناسه:
این چوب دارای چگالی بالا و ترکام خیلی زیاده و رطوبت و گرما و سرما توش تاثیری نداره از بافت های متراکم درست شده و به همین دلیل از چوب های دیگه خیلی سنگین تره رنگش معمولا تیره ست و بیشتر هم تو امریکا پیدا میشه...
صدایی که از این چوب تولید میشه یه صدای گرم و به قولی چاقه!!!یه صدایی که مشخصات باسش خیلی بیشتره و به قولی بیسی تره و با توجه به این مشخصه به درد نواختن ریتم هم میخوره به همین جهت این چوب بیشتر مورد استفاده ی لیدر ها قرار میگیره که هم سولو میزنن و هم ریتم...
صدای تریبل این چوب هم یک صدای چاق و گرمه و بیشتر برای نوازندگی در سبک های اگرسیو و متال به کار میره...مسئله ی خیلی مهمی که در مورد این چوب هست ساستین بالای این چوبه به این معنی که امتداد صدای تولید شده با این چوب خیلی بیشتر از چوب های دیگه ست و شما اگر در شرایط مساوی دو سیم برابر از دو گیتار که یکی ماهوگانیه و اون یکی یه چوب دیگه رو با هم به صدا در بیارین صدای گیتار ماهوگانی بیشتر دووم میاره که این یه امتیاز بزرگ تو نواختن محسوب میشه...
از عیوب این چوب فقط میشه به سنگین بودنش اشاره کرد که واقعا تو اجراهای لایو مشکل بزرگیه اگه تا حالا یه گیبسون لس پاول دست گرفته باشید متوجه میشید که چی میگم!!!
ولی در کل به نظرم به سنگین بودنش میارزه و یه صدای قوی و گرم و رسا تولید میکنه که تو لید ها واقعا تاثیر گذاره و به نظرم حق مطلب رو تو کارای اگرسیو ادا میکنه...
گیتارهای ساخته شده با این چوب رو هم تو همه ی برندها میتونید ببینید ولی از معروفتریناش میشه به گیبسون لس پاول مدلهای بالای ای اس پی چند مدل از پرستیژ های آیبانز و همچنین گیتارهای سری s که با کاری که روشون شده و در اطراف لبه ها تراشیده شدن از وزنشون هم کم شده و شما صدای ماهوگانی دارید با یه بدنه ی سبک!!!!که به نظرم پرستیژهای sحرف ندارن برای لیدر ها و یا گیتار های خوب جکسون و...
آرتیست هایی هم ک ماهوگانی دست میگیرن عبارتند از:
Randy Rhoads, Gary Moore, Buckethead, Mark Knopfler, Jimmy Page, Kirk Hammett, Slash, Michael Schenker,Andy Timmons

چوب آلدر
ه چوب متال!!!!بافت های این چوب شبیه باسووده اما تا حدودی متراکم تر و همچنین خیلی خشک تر و به خاطر همین بافت صدای تولید شده ازش یه صدای خشک و تیز در میاد که خوراک متال و مخصوصا سولو نوازی تو سبک های سریع تر متاله این چوب هم به هیچ وجه بیسی نیست و صدای بمش زیاد به درد نمیخوره اما صدای تریبل و زیرش با اینکه نزدیک باسووده اما خشک تره و برای سولوهای ترش متال دیگه غوغاست!!!!
با این همه فاکتور های مختص این چوب نزدیک به باسووده با این تفاوت که ساستینش تا حدودی بیشتره و به جاش یه خورده سنگین تره اما مجموع این مشخصات باعث میشه خیلی مورد علاقه و استفاده ی نوازندگان متال مخصوصا لیدر ها باشه از طرفی به خاطر صدادهی تیز و رساش تو بدنه ی خیلی از گیتارهای راک هم استفاده میشه که مهمترین نمونه ش اکثر گیتارهای فندر مخصوصا استراتوکستر هستن.
اگه یه نگاه به نوازندگانی که از این نوع چوب استفاده میکنن بندازین متوجه میشین این گیتار به چه دردی میخوره!!!
Randy Rhoads, Marty Friedman, Kirk Hammett, Dave Mustaine, Buckethead, Alexi 'Wildchild' Laiho
و...
در ضمن جمیع استفاده کننده گان از فندر نظیر جیمی هندریکس و کلاپتون و جانسون و مالمستین و .....
که بخوام بنویسم یه چند تا پست فقط مال اونا میشه!!!!!
گیتارهایی هم که با این چوب ساخته میشن اینا هستن:
مدلهای سیگنچر کرک همت و لایهو تو ای اس پی و اکثر مدلهای جکسون مخصوصا v و اکثر مدلهای فندرو...
خلاصه اینکه چوبیه که خیلیا استفاده میکنن اما اگر خوب نباشه کارایی لازم رو نداره و نوع خوبش هم کم گیر میاد ولی بیشتر به درد طرفداران سبک هایی مثل متالیکا و مگادث میخوره اونم تو سولو ها نه ریتم ها...

چوب باسوود:
رطرفدار ترین چوب گیتار دنیا!!!!
این چوب دارای بافت های بازتری نسبت به ماهوگانیه و همچنین بی نهایت سبک تره در نتیجه صدایی نازک تر و شفاف تر و تیز تر تولید میکنه که میره تو مایه های جیغ!!!!!و بیشتر مورد استفاده سواو آرتیست ها و نوازنده های پراگرسیوه چون به خاطر صدای نازک و شفافش گوشنوازتره و سبک های آرومتر و هنری تر !!! رو تحت پوشش خودش میاره صدای بیس آنچنانی نداره و برای بیسی کردن صداش کلی باید با افکت و پیکاپ ور بری و در نهایت هم آنچنان که باید نتیجه نمیگیری ولی صدای تریبل خوبی داره و اگر از جنس خوبی باشه صداش خیلی دلنشین و زیباست که سولو آرتیست ها از این مزیت استفاده میکنن واز اول تا آخر کاراشون سولو میزنن!!!!!!!!
اما از شوخی گذشته بیشتر به درد سبک های پراگرسیو و لطیف تر میخوره و صدای نوع امریکاییش خیلی خوبه...
در مورد ساستین هم باید بگم قابل قبوله گرچه به ماهوگانی نمیرسه اما گلیم خودش رو از آب بیرون میکشه!!!!!بازم اینجا ساستین جنس امریکاییش خیلی خوب و قابل قبول تره(American basswood)
گیتارهای از این جنش خیلی سبکن و مشکلی برای شانه های گیتاریست ایجاد نمیکنن که این یه حسن بزرگه...
معروفترین گیتارهای این جنس رو هم شاید بشه اینا رو نام برد:
گیتارهای آیبانز مخصوصا در بهترین حالتش پرستیژها و از اونا بهتر گیتارهای جم آیبانز(مدلهای استیو وای)
گیتارهای ال تی دی اکثرا و بعضی مدل های فندر...
البته تمام برندهای دنیا از این چوب دارن من چند تایی رو که به ذهنم میرسید گفتم...
آرتیست های باسوود استفاده کن هم اینا هستن !!!:
Eddie Van Halen, Joe Satriani, Steve Vai, John Petrucci, Paul Gilbert, Steve

مپل:
ستفاده از این چوب تو گیتار سازی همه گیر و فراوان نیست بیشتر از این چوب برای ترکیب با ماهوگانی استفاده میشه به این صورت که بدنه رو از ماهوگانی میسازن و بعد یع لایه مپل روش میکشن برای بهتر شدن صدا(من به شخصه هر کاری میکنم تغییری احساس نمیکنم غیر از اینکه سازهای پوشیده شده با مپل خوشگل ترن!!!!)به هر حال این کار خیلی رواج داره مخصوصا بین گیتارهای با قیمت بالاتر اما صحبت من الان در مورد این مسئله نیست.
چوب مپل دارای خواص خیلی شبیه به ماهوگانیه و از خیلی جهات با هم هیچ فرقی ندارن با این تفاوت که مپل نرم تر و سبک تره و طبعا دوامش هم کمتره .
گیتارهای زیادی رو با این چوب نمیسازن اما صدای استثنایی و بی نظیر گیتار جرج لینچ باعث شد این قسمت از مقاله رو به جای چوب های دیگه به این چوب اختصاص بدم...
به شخصه تجربه ی زیادی از نوازندگی با یه گیتار کاملا مپل ندارم به غیر از یه ناخنک تو یه مغازه به گیتار ای اس پی مدل لینچ که تنها گیتاری هم هست که میشناسم و میدونم کاملا مپله!!!!اما صدای جرج لینچ واقعا مسخ کننده ست و به همین دلیل به نظرم باید چوب خوبی باشه گرچه زیاد پیدا نمیشه و اون مدل گیتار لینچ هم یه چیزی حدود دو سه هزار دلار قیمت داره اینه که به کسی پیشنهادش نمیکنم ولی جدا صداش بی نظیره....
خلاصه اینکه اگه میخواید جرج لینچ بشید باید پی این چوب برید و در نتیجه مایه ی گزافی بپردازید!!!!

چوب های دیگه ای مثل زبان گنجشک(ash) یا پاپلر هستن که خوب اونا هم همه گیر نیستن و علاوه بر اون تجربه ی نوازندگی با اونا رو ندارم و صداشون رو هم نشنیدم!!!!
در مورد چوب های ترکیبی هم نظرم همونه که گفتم به نظرم اون لایه ی ترکیبی بیشتر به زیبایی قیافه ی گیتار کمک میکنه تا به صدا حد اقل من اینجوری حس کردم تا نظر دوستان چی باشه...

خلاصه اینکه گرچه صدای گیتار به خیلی چیزا بستگی داره و خیلی از این عوامل از چوب مهمتره اما چوب گیتار صد در صد تو گرفتن صدای مورد نظر دخیله و باید بهش توجه کنید تا صدای مطلوبتون رو بدست بیارید...
البته روی سخن من تو این دو قسمت بیشتر با لیدر ها و کلا کسانی که سولو میزنن بود کسانی که ریتم میزنن خیلی بهتره که ماهوگانی رو چوب مد نظرشون قرار بدن چون تو ریتم خیلی بهتر از بقیه جواب میده...

alimetallica_2
Tuesday 26 April 2011, 07:33 AM
شاید مهمترین عام ماثر در گرفتن صدا و حتی نوع صدا پیکاپ ها باشند.
پیکاپ در گیتار اهمیت فوق العاده ای دارد.
پیکاپ هایی که توان بالایی برای گرفتن صدا ندارند کار نوازنده را سخت تر میکنند و همچنین لذت نوازندگی را کاهش میدهند، برعکس پیکاپ های خوب که قدرت بالایی در گرفتن صدا دارند میتوانند کمک ماثری به نوازنده بکنند.
همچنین پیکاپ های مختلفی تولید شده اند که میتوانند در صدای ساز تغییراتی ایجاد کنند.
مثلا برخی از آنها صدای مید، برخی صدای تریبل و برخی صدای بیس را بهتر میگیرند و همین باعث اختلاف صدای پیکاپ های خاص میشوند.

چند نوع پیکاپ مرسوم وجود دارد که ما از ذکر آنها خودداری میکنیم.
اما یک اشاره مختصر به دو مدل میکنم. پیکاپ ها یا به صورت اکتیو (باطری) هستند و یا به صورت پسیو یا معمولی.
پیکاپ های اکتیو با یک باطری کار میکنند و صدای آنها معمولا خاص تر و بهتر از پیکاپ های پسیو و معمولی هستند.
(البته برخی از پیکاپ های پسیو بهتر از برخی دگر از پیکاپ های اکتیو هستند، اما روال بر این است که اگر از یک شرکت محصولی تهیه کنیم پیکاپ اکتیو آن کارایی بیشتری خواهد داشت)

در موسیقی متال و ستاره هایش استفاده از پیکاپ اکتیو تقریبا فراگیر و یک امر مشهود است اما برای کسی که میخواهد نواختن گیتار را شروع کند مسئله لازم و حیاطی به حساب نمی آید.

مشهورترین پیکاپ های اکتیو و غیراکتیو عبارتند از:

Emg
در مدلهای مختلف مانند:
81 - 60 - 85 - 89 در اکتیو و Hz "1.2.3.4 در پسیو.

پیکاپ های emg بیشتر مورد علاقه نوازندگان متال قرار گرفته است و صدای به شدت تیز و شفافی دارد. تفاوت صدای کلین این پیکاپ با تمام پیکاپ های دیگر قابل لمس است. معمولا از پیکاپ ای ام جی 81 در بریج و 85 و 61 در نک استفاده خواهد شد.
پیکاپ های hz هم به صورت مشترک در نک و بریج.

دیمارزیو:
دیمارزیو پیکاپ مورد علاقه سوسوآرتیست هاست و یکی از دقیق ترین و حساس ترین نوع پیکاپهاست. صداهایی که از گیتار امثال استیوای متساعد میشود.
البته پیکاپ هایی از طرف برندهای دیگر تولید میشوند که تقریبا به صدای این پیکاپ نزدیک هستند اما قیمت کمتری دارند و آن کیفت را ندارند، مانند پیکاپ دیمارزیو آیبانز

سیموردانکن:
پیکاپ های سیموردانکن تنوع بسیاری دارند و برای نیازهای همه سبک ها طراحی شده اند. مدل های اکتیو و پسیو بسیار با تفاوت های بسیار.
برخی از این پیکاپ های صدای بسیار گرمی دارند که در موسیقی راک بسیار مناسب میتواند باشد. (شاید این شرکت محبوب ترین شرکت سازنده پیکاپ حرفه ای باشد)

فرناندز ساستنر:
پیکاپ منحصر به فردی است که میتواند باعث تکرار بی نهایت نت ها شود، این سیستم به صورتی است که شما آخرین نتی که مینوازید تا بی نهایت تکرار خواهد شد و صدای جادوئی و بی نظیری را به شما ارائه خواهد داد، این پیکاپ معمولا در قسمت نک گیتار مورد استفاده قرار میگیرد.

راکفیلد:
پیکاپ راکفیلد هم انواع مختلفی دارد که صدایی متفاوت با صداهای ارف تولید میکنند. (ادعای کمپانی این است که صداهای جدیدی به مخاطب ارائه میکند)
در مدل مافیا صدای بسیار تیز و در مدل فت ا.س صدایی بسیار بم. (پیکاپ های دیگر این کمپانی هم بین صدای این دو مدل را تولید میکنند)

--- پیکاپ های نام برده شده از پیکاپ های حرفه ای و تا حدی گران تر (معمولا در ایران بالای 100 دلار) بودند که وجود آنها بر روی سازهای غیرحرفه ای لازم نیست --

پیکاپ های برخی از برندها نیز به صورت انحصاری در اختیار آن شرکت میباشد و بر روی گیتارهای تولید شرکت قرار میگیرد. برخی از این پیکاپ ها صداهای خاص و منحصر به فردی دارند که از (گیبسون، فندر) و برخی صدای عام تر (اما در سطح های مختلف و قابل قبول) مانند (بی سی ریچ، ای اس پی، برخی از پیکاپ های نصب شده روی آیبانز و ...) و برخی هم صداهای آماتور دارند اشاره کرد (که در گیتارهای ایبانز به چشم میخورد)

تاجایی که من دریافتم برخی از پیکاپ ها هم بی نام و نشان هستند (و یا به مخاطب ارائه نمیشود نام آنها) و روی گیتارهای آماتور مورد استفاده قرار میگیرند که ممکن است قیمت این پیکاپ ها از 5 دلار هم تجاوز نکند، به هر حال کار راه انداز است برای کسی که میخواهد نواختن را شروع کند.

نکته:
نکته ای به ذهنم رسید که بد نیست بیان کنم.
داشتن پیکاپ حرفه ای لذت بخش است و برای یک متخصص نیازواقعی، اما به نظر من برای شروع گیتار تا دو سه سال اول نیازی به این نوع پیکاپ ها نیست، به دو علت:
قیمت بالای این پیکاپ ها که از 150 تا 400 دلار قیمت دارند. (تو ایران بیشتر هم میشه)
کثیف نوازی نوازنده آماتور به علت بالابودن حساسیت پیکاپ ها به صداها و خسته شدن نوازنده آماتور از استفاده از این پیکاپ ها.

اما در مورد استفاده از پیکاپ های ارزان قیمت و رایج هم باید نکاتی مدنظر قرار بگیرد، مثلا اینکه پیکاپ بیش از حد ضعیف نباشد که اجرای برخی از تکنیک ها عملی نباشد.
(مثلا ممکن است تفاوت یک پیکاپ 150 دلاری از یک پیکاپ 400 دلاری در دریافت امواج کمتر از یک پیکاپ 5 دلاری در مقایسه با 10 دلاری باشد)

alimetallica_2
Tuesday 26 April 2011, 07:37 AM
شرکت های مختلفی در زمینه ساخت گیتار فعالیت دارند که برخی از آنها از محبوبیت و اهمیت بیشتری برخوردارند.
اکثر این شرکت ها در آمریکا و ژاپن قرار دارند اما مسئله این است که در ایران فقط سازهای گران این شرکت ها وارد میشود و همگان قدرت خرید این نوع سازها را ندارند.
بی شک این برندها سازهای ارزان تر هم تولید میکنند، اما یا در ایران توضیع نمیشود و یا تا به اینجا برسد کلی قیمتش متفاوت خواهد شد. (به جز سازهایی که نمایندگی دارند در ایران)
معمولا هر شرکتی چند کلاس کاری دارد. کلاس متوسط، خوب، عالی و حرفه ای.

برخی از کشورها هم ساخت برخی از سازهای خود را به کشورهای دیگر سپارده اند (چین، کره، اندونزی و ...) که با قیمت پایین تر (و البته کیفتی پایین تر) اما قابل قبول در بازار ارائه میشود. (که معمولا آنها هم قیمتی بالای 500 دلار در ایران دارند)

از برندهای مطرح میتوان به:

گیبسون
esp (که گیتارهایی مثل ltd، ادوارز و ... زیر مجموعه ای از آنها هستند)
فندر
ایبانز
prs
bcrich
جکسون
فرناندز
هامر
دن
واشبرن

و در رده های پایین تر:
یاماها
آریا
استیج
یابو
و ... اشاره کرد (برندهایی که گیتارهای بسیار مطرح دارند با فونت بلد نشان داده شده اند)

همچنین این برنها طرحهای مختفی دارند معمولا.
برخی از طرحها انحصارا مطلق به یک شرکت است و برخی از طرحها عمومیت دارد اما ظریف کاری های هر شرکت تفاوت بین آنها را حتی در ظاهر متمایل میکند.

alimetallica_2
Wednesday 27 April 2011, 06:47 AM
فرناندز:

یکی از انتخاب های مناسب مخصوصا در ایران این برند میباشد. زیرا دارای نمایندگی رسمی است و گیتارهای آن از قیمت و کیفیت متعادلی برخوردار هستند.
از این مسئله مهم تر فن آوری ساستنیر پیکاپ بر روی برخی از محصوصات این شرکت وجود دارد که ارزش ساز را دو چندان میکند.
برخی از تولیدات شرکت ژاپنی و اکثر آنها کره ای هستند.

پیکاپ ساستنر چیست؟!

sustainer نام پیکاپیست که شرکت فرناندز آن را اختراع کرده و طبق شنیده های من منحصرا متلقع به این شرکت است. (التبه شنیده ام روی مدل های کاستوم برخی از برندهای دیگه هم نسب میشند)

اما این فن آوری چیست؟!
ساستنیر باعث تکرار آخرین نت نواخته شده تا بی نهایت میشود، در واقع نت بدون اینکه کوچکترین نقطه استارت و استوپی داشته باشند (مانند تکرار کامپوتری و نرم افزای و دیجیتال که با برخی از نرم افزارها میتوان آن را ایجاد کرد) میتواند تکرار کند.

صدای این ساسیتنر باید از نزدیک شنیده شود تا متوجه زیبایی آن و البته کاربرد مفیدش شد.
برای همین افرادی مانند "استی وای، کری کینگ، پل گیلبرت و بسیاری دیگر از این فن آوری استفاده میکنند و جز استریست های این پیکاپ به حساب می آیند.
البته ساستنر به صورت جدا هم فروحته میشود اما ظاهرا هنوز این امکان در ایران بوجود نیامده است. (قیمت پیکاپ های ساستنر از 195 دلار تا 390 دلار است)

همچنین سوئیچی روی گیتار طراحی شده است که در واقع وضعیت MOD را تداعی میکند.
1 کلید برای خاموش و روشن کردم امکان ساستنر
کلید بعد برای MOD و تغییر در نوع تکرار.
وضعیت اول به این صورت است که نت شما به شکلی که نواخته شده تا انتها تکرار میشود (در حالی که مثلا میتوانید به آن ویبره دهید)
وضعیت دوم اینکه نت شما مقداری فیدبک پیدا کند و به صورت فیدبک داده شده پخش شود. (این امکان در برخی از افکت ها وجود دارد، اما تفاوت بسیاری بین این فیدبک و فیدبک افکت ها وجود دارد - بسیار آشکار و بارز)

یکی از علل اصلی علاقه من به این برند همین وجود ساستنر است که وسیله فوق العاده کاربردی به حساب می آید و نوازندگی را نه تنها زیباتر، بلکه آسان تر خواهد کرد:

file:///N:/********/My%20Tipic/fernandez_files/circuito-sustainer.gif (You can see links before reply)

alimetallica_2
Wednesday 27 April 2011, 07:12 AM
رده ها:

اکثر برندها محصولات خود را به طبقات مختلفی تقسیم میکنند. فرناندز نیز این تقسیم بندی را دارد که نام آنها به شرح زیر است:

سری ایلیت Elite
بهترین سری سازهای فرناندز در درجه ایلیت قرار میگیرند.
معمولا بهترین چوب ها، بهترین پیکاپ ها و فنآوری ساستنر در ساخت این گیتارها به کار میرود. در واقع با کیفیت ترین درجه کیفی محصولات فرناندز. (معمولا در این سری قیمت ها از 1200 دلار تا 1500 دلار هستند - البته در محصولات ژاپنی قیمت تا دو برابر و سه برابر هم کشیده خواهد شد)

سری دلوکس Deluxe
این سری هم معمولا تمام خصوصیات سری ایلیت را به جز همراه داشتن ساسیتنر داراست. در واقع این سری تفاوت عمده ای با سری ایلیت جز عدم وجود ساستنر ندارد. اما برای کسانی که مایل به داشتن ساسیتنر نیستند این سری پیشنهاد میشود چون یپکاپهای ست در این سری تولید میشوند. (مثلا ست EMG یا سیموردانکن)
گیتارهای ریتمی که در این سری قرار میگرند از کیفت فوق العاده ای برخوردارند.
(قیمت این سری هم از 1200 دلار تا 1400 دلار میباشد - البته اکثر طرحها 1200 دلار هستند)

سری پرو Pro
این سری گیتارها معمولا از کیفیت معمولی برخوردارند. یعنی سازی مناسب برای کسانی که دوره های آماتوری را پشت سر گذااشته و وارد دوره های جدید آموزش قرار گرفته اند.
در این سری معمولا چوب ها به دو سری بعد خود نمیرسند کیفیت ساخت کمی پایین تر از دو سری قبلی است، اما محصولات به کار رفته معمولا کیفت خوبی دارند. (التبه بستگی به طرح مورد نظر و قیمت ساز هم دارد - سازها در این سری از 400 تا 900 دلار قیمت دارند)

سری اکس X
این سری گیتارها معمولا برای افراد آماتور طراحی شده اند، اما جالب است بدانید که با این حال از کیفت بالایی نسبت به برندهای هم قیمت خود دارند و حداقل های استاندارد در ساخت تمام محصولات این سری هم رعایت شده است. چوب مورد استفاده در این سری معمولا Alder میباشد که چوبی مناسب برای نوازندگی در سبک متال هم به حساب می آید. تفاوت اصلی این سری با سری پرو معمولا در پیکاپ ها و استفاده از ترمولو یا عدم آن میباشد.
(قیمت محصولات این سری معمولا 400 دلار است)

سری استاندارد، پرو81، اسپالتت هم از سری های دیگر هستند که معمولا به صورت تولید محدود وارد بازار میشوند و در تمامی طرحها موجود نمیباشند.

-----
طرحها:

طرحهای ظاهری فرناندز نیز مانند اکثر برندها انواع مختلفی دارد که هر شکل و سری یک (سری مانند ایلیت، پرو، اکس و دلوکس) را در خود جای داده است.
نام و شکل ظاهری آنها عبارتند از:

طرح کلاسیک Classic
(معمولا این سری ساخت ژاپن هست و قیمت بیشتری نسبت به سری های دیگه داره)

طرح مونتری Monterey

طرح راول Ravelle

طرح رتروراکت Retrorocket

طرح ریولور Revolver

طرح ورتیگو Vertigo

طرح دراگون فلای Dragonfly

طرح وی V

طرح V Hawk

طرح نومد (پک نومد)

alimetallica_2
Saturday 18 June 2011, 12:30 AM
سری های بی سی ریچ عبارتند از:

ASM

Beast

Bich

Eagle

Ironbird

Mockingbird

Stealth

V

You can see links before reply c%20Guitar.jpg

Virgin

Virgo

Warbeast

Warlock

و البته سیگنچرهای این شرکت.

شرکت بی سی ریچ یکی از مطرح ترین سازندگان ساز گیتار است و در کشور آمریکا تولید میشود. اما کشورهای دیگری هم این ساز رو تولید میکنند تاجایی که تو ایران تقریبا جنس آمریکایی نایابه. به هر حال کشورهایی مانند ژاپن، کره و چین این ساز رو تولید میکنند تحت لیسانس همین کشور.
ظاهرا ژاپن فقط چند طرح از این ساز رو تولید میکنه و اون هم دیگه تو ایران مثل طلا نایاب شده.
کره در کیفیتی پایین تر از ژاپن و چین هم که انبوه ترین تولید با قیمتی متفاوت تر و البته کیفیتی پایین تر (که البته باز هم حداقل استانداردها در آن رعایت شده است)

معروف ترین سیگنچر شرکت مطعلق به کری کینگ گیتاریست اسلایر است و بعد از آن چاک شالدانیر مرحوم از گروه دث که در سری کری کنینگ تنوع زیادی وجود دارد.

پیکاپ هایی که در بی سی ریچ ها ارائه میشوند:
EMG
مدلهای مختلف پیکاپ Rockfild
و پیکاپ های اکتیو و غیر اکتیو ساخت خود شرکت با نام BCRICH.
(روی برخی از مدلها هم پیکاپ های دیگر مانند سیموردانکن و دیمارازیو که خیلی رایج نیست)

parsasalehi38
Wednesday 24 August 2011, 12:05 AM
مرسی از این اطلاعات....

alimetallica_2
Tuesday 1 November 2011, 12:00 AM
شرکت ESP یکی از محبوب ترین کمپانی های تولید گیتار است و بسیاری از مردن جهان طالب داشتن یک گیتار با این برند هستند. همچنین این شرکت دارای سیگنچرهای زیادیست و آرتیست های بسیاری در جهان از محصولات این شرکت استفاده میکنند.
محصولاتی مانند LTD، ادواردز و گرس روت هم از تولیدات این شرکت است. (در کشورهای دیگر)
معمولا سازهای این کمپانی در کشور ژآپن تولید میشود که البته در برخی از طرحهای سینگچر دست آمریکا در ساخت ساز وجود دارد.
همچنین در سری های پایین تر کره و چین (و شاید کشورهای دیگه) نیز در ساخت این ساز نقش دارند.

آشنایی با سیگنچرهای ESP & LTD:

جیمز هتفلد (متالیکا)

4 مدل

کرک همت (متالیکا)

8 مدل

الکسی یایهو (چیلدرن آف بدوم)

5 مدل

جرج لاینچ

6 مدل

جف هانمن (اسلایر)

5 مدل

استفان کرپنتر

6 مدل

گاس جی (اوزی)

4 مدل

مایکل پاگت

3 مدل

وید آدلر (لمپ آف گاد)

3 مدل

مایکل ویلتون (کوئیزریچ)

1 مدل

جف کندریک (ایول درایو)

1 مدل

میک اسپتزر (ایول درایو)

1 مدل

رون وود

2 مدل

مکس کاوارلا (سوفلای)

2 مدل

رب آرنولد (چیماریا)

1 مدل

مت دورایس (چیماریا)

1 مدل

گالدر (دیموبورگیر)

1 مدل

سیلنوز (دیموبورگیر)

1 مدل

نرگال (بهموث)

1 مدل

این در حالیست که بسیاری از نوازندگان گیتار الکتریک از طرح های معمول و غیر سیگنچر این ساز استفاده میکنند و یا از سیگنچر دیگر متالرها. مثلا خود جمیز هتفلد از گیتارهای دیگر ساخت همین شرکت جز سیگنچر خودش بسیار بهره برده است و یا اعضای بسیاری از گروههای از سیگنچرهای گروههای محبوب خود استفاده میکنند.

alimetallica_2
Friday 4 November 2011, 01:24 AM
سری های استاندارد برند ESP عبارتند از:

سری ECLIPSE

سری EX

سری FX

سری Horizon

سری M

سری NV

سری PHOENIX

سری SV II

سری V II

سری VIPER

و سری Vantage Plus

که در میان هر کدام از این سری ها تنوع بسیاری نهفته است. برخی بیشتر و برخی کمتر.

alimetallica_2
Monday 7 November 2011, 02:20 AM
سری های اورجینال LTD عبارتند از:

AX

EC

EX

F

FX

H

M

MH

PHOENIX

V

VIPER

ST

TE

PC

PS

و در نهایت سری پکیج های LTD.

metal-militia
Thursday 12 January 2012, 11:13 PM
تاپیک خوبی هست برای کسائیکه میخوان گیتار بخرن.چرا دیگه ادامه نمیدی؟؟؟

alimetallica_2
Thursday 12 January 2012, 11:45 PM
راستش فکر کردم خیلی تاپیک موفقی نبوده، از طرفی کمی هم زحمت داره. مخصوصا بخاطر این فیل شدن ها که حسابی اعصاب خورد کنه برای پیدا کردن عکس مناسب.

و اما گرس روت که فکر مکینم انتخاب مناسبی تو ایران میتونه باشه:

G-HR3

G-HR-52G

G-RV-55

G-FR-62GT

G-FR-56G

G-LP-50S

G-LP-50C

G-LP-55C

G-EX-58

G-FV-58

G-LS-57

/G-SG-47L

G-SE-42M

G-SE-42R

G-SE-48SC

G-TE-40M

G-TE-40R

G-TE-45RH

alimetallica_2
Wednesday 1 February 2012, 08:21 AM
با گیتارهای شرکت کورت بیشتر آشنا میشویم. معمولا این گیتارها بخاطر قیمت ارزان تر و مشخصات
قابل قبول در ایران طرفداران بسیاری دارند.

سگنچر متیوس جابز از اسکورپونز:

که شامل 2 طرح میشود.

Aero Series

که شمال سه مدل میشود

Classic Rock Series

که شامل 5 طرح میباشد.

EVL Series

که شامل 6 مدل میشود.

Fuel Series

که شمال 2 مدل میشود.

G series

که شامل 10 طرح میشود.

Jazz Box Series

که شامل 6 طرح میشود.

KX Series

که شامل 6 مدل میشود.

M Series

که شامل 5 طرح میشود.

ViVa Series

که شامل 3 مدل میشود

VX Series

که شامل 4 مدل میباشد.

X Series

که شامل 10 مدل میشود.

Zenox Series

که شامل 8 مدل میشود.

alimetallica_2
Wednesday 1 February 2012, 08:44 AM
بسیاری از مردم جهان و مخصوصا ایران مشتاق به داشتن سیگنچرهای شرکت آیبانز هستند. این سگنچرها در مدلهای مختلف تولید میشوند و معمولا از میان بهترین تا پایین ترین آنها فاصله میان زمین تا آسمان است. از این رو باید بدانند که سیگنچر بودن یک گیتار دقیقا همانی نیست که دست آرتیست محبوبشان رویت میکنند. مگر اینکه دقیق ترین مدل را بدانند و بهای آن را بپردازند.

JS - Joe Satriani

شامل 7 مدل

JEM - Steve Vai

شامل 4 مدل (که البته شاید در بازار 40 مدل الکی رو با این طرح تولید کنند و به این طرح بچسبانند)

AT - Andy Timmons

یک مدل

FRM - Paul Gilbert

یک مدل

EGEN Herman Li از گروه دراگون فورس

2 مدل

M & M
Marten & Fredrik از مشوگاه

1 مدل

َAPEX
Munky از کورن

دو مدل

MTM
Mick Thomson از گروه اسلیپ نات

3 مدل

NDM - Noodles

یک مدل

ORM - Omar Rodgiruez Lopez

1 مدل

rezaranjbaraan
Wednesday 1 February 2012, 11:14 AM
علی جون دستت درد نکنه بسیار زحمت کشیدی اما ای کاش کمی بیشتر توی ایبانز تحقیق میکردی (که البته واقعا سختو زمان بره) مثلا همین سیگه استیو وای بیش از 4 مدله مثله jem555 که مدل پایینه...
اما جدیدا اینارو از سایتشون جمع کردن اما توی بازار به خصوص ایران موجود هست و اصل ایبانز هم هستش...

alimetallica_2
Wednesday 1 February 2012, 11:25 AM
راستش در این مورد متوجه شدم که مدلهای قبلی دیگه تولید نمیشه،برای همین دیگه تو سایت نیست. من هم دیگه اونهایی که نیست رو نگذاشتم. یا مثلا بسیاری از گیتارها تغییراتی کردند که من دیگه اگر بخوام بگذارم آخرین مدل آنها رو میگذارم مثل همین RG420 یا RG 2570.
یا مثلا در مورد ESP و BC.RICH مدلهای کاستوم هم وجود داره که من دیگه از نام بردنشون خودداری کردم. چون تو سایت خودشون هم نیست.

LORD-LUCIFER
Saturday 3 March 2012, 03:24 PM
خب دوستان فكر كنم جاي شكتر توي اين تاپيك خاليه
=============================================

كمپاني Schecter Guitar Research يا به اختصار Schecter در سال 1976 توسط ديويد شكتر تاسيس شد كه كارش تامين قطعات يدكي گيتارهاي گيبسون و فندر بود.

اين كمپاني در سال 1976 در كاليفرنيا به عنوان مغازه ساخت و تعمير گيتار شروع به كار كرد. به مرور زمان شكتر توانست تمام وسايل مورد نياز براي ساخت گيتار را تامين كند و قطعات شركتهايي مثل گيبسون و فندر رو تامين ميكرد.

اولين گيتار شكتر در سال 1979 عرضه شد كه طرح كاستوم شاپي از گيتارهاي فندر بود.

اولين هنرمندي كه از شكتر استفاده كرد Devin Townshend از گروه The Who بود.

در سال 1983 گروهي از سرمايه گذاران تگزاسي كه قصد داشتند روي شهرت و اعتبار كسب شده توسط شكتر سرمايه گذاري كنند اين شركت را خريدند و به دالاس تگزاس انتقال دادند.

طي اين سالها شكتر يك مشتري معروف به نام انگوي مالمستين داشت كه براش گيتارهاي كاستوم مختلفي ساخته شد.

سال 1987 سال دگرگون كننده اي براي شكتر بود.مالكين تگزاسي اين شركت رو به آقاي هيساتاكي شيبوياي ژاپني و مالك كمپاني ESP فروختند و تا به امروز ايشون مالك شكتر هستند.

اما اين بار بر خلاف چند سال گذشته شكتر در تگزاس توليد نميشد بلكه به خانه خود يعني كاليفرنيا برگشت و توليد گيتار با قطعات ساخت خود شكتر از سر گرفته شد.

از سال 1995 هم كم كم شكتر در زمينه طراحي گيتار مستقل شد و ديگه از طرحهاي فندر پيروي نميكرد.اما كماكان كار شكتر توليد گيتارهاي كاستوم و فوق گران قيمت بود. به همين منظور در سال 1997 اين شركت كارخانه اي در كره جنوبي تاسيس كرد. يك سال بعد يعني در سال 1998 خط توليد شكترهاي داياموندسريس در كره جنوبي افتتاح شد و شكتر رسما به توليد كننده هاي انبوه پيوست.

خب ديگه كلاس تاريخ تموم شد بريم سر اصل مطلب.

شكتر در طراحي گيتار بسيار خلاق و جسور نشون داده و طرحهاي نامتعارفش هم از اصل زيبايي پيروي ميكنند.

براي نمونه چند مدل از گيتارهاي معروف و محبوب شكتر رو معرفي ميكنم.

اولين مدلي كه ميخوام معرفي كنم نوزاد تازه پيوسته به خانواده شكتر هست.

از سري SLS.

اين شما و :

Blackjack SLS C1 FR

مدلهاي بعد سيگنچر حضرت جف لوميس هستند

در دو نسخه 7 سيم و يك نسخه 6 سيم.

مدل بعدي Synyster Gates هم كه در چند مدل عرضه ميشه

مدلهاش:

Synyster Gates Custom S -With Sustainiac

Synyster Custom

Synyster Special

Synyster Deluxe

Synyster Standard

مدل بعدي هم سيگنچر Gary Holt گيتاريست Exodus هستش.

خب يه سري هم به سري Hellraiser بزنيم.

اين گيتار هم تازه وارد هست به نام

Hellraiser Exreme C1 FR

LORD-LUCIFER
Saturday 3 March 2012, 03:33 PM
طراحي اين گيتار در نوع خودش شاهكاره

Schecter ZV Mirror

هر وقت موهاتون خراب شد ميتونيد يه شونه برداريد و با استفاده از بادي اين گيتار

موهاتون رو درست كنيد چون بدنه اين گيتار يك آينه شكسته است.

خب يه سري هم به آكوستيك ها بزنيم.

دو مدل خوب و جديد اين شركت Stage Acoustic و Studio Acoustic هستند.

با Studio شروع ميكنيم.

و اينم Stage Acoustic

LORD-LUCIFER
Saturday 3 March 2012, 03:41 PM
شكتر سري هاي ديگه اي هم مثل:

Damien

Omen

Demon هم داره كه با مراجعه به سايت شكتر با مدلهاشون آشنا بشيد.

و گيتارهاي هفت سيم زيادي هم داره براي كساني كه استفاده ميكنند.

حتي گيتار هشت سيم هم داره:

از جمله گيتارهاي متوسط و رو به پايين اين شركت ميشه به:

Omen Extreme 6 FR

Demon V-1 FR

هفت سيم ارزون قيمت:

همچنين گيتار بيس هاي متنوعي هم داره كه ميتونيد اينجا ببينيد

================================================== ===

اين بود انشاي من:37:

Partrix
Saturday 3 March 2012, 04:34 PM
من عاشق بلکجک ام با اون رنک آبی خونه خراب کنش ولی کو پول ؟!

alimetallica_2
Monday 21 May 2012, 06:33 PM
خوب بریم سراغ گیتار های شکتر که قسمتی از توضیحاتش رو دوست عزیزمون دادند:

Blackjack ATX C-1 (You can see links before reply)

You can see links before reply 7c38c0f7a37412cd2f4&type=rbi

Blackjack ATX C-1 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 762b448ebe7992e99e8&type=rbi

Blackjack ATX C-7 (You can see links before reply)

You can see links before reply 58c853e9d1071e554e2&type=rbi

Blackjack ATX C-7 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply d469e26159441b72431&type=rbi

Blackjack ATX C-8 (You can see links before reply)

You can see links before reply e0c83ae4f37cef679fe&type=rbi

Blackjack ATX Solo 6 (You can see links before reply)

You can see links before reply ccf8888d63cd26eeff9&type=rbi

Blackjack SLS Avenger (You can see links before reply)

You can see links before reply bd08583a7a131ab240f&type=rbi

Blackjack SLS C-1 (You can see links before reply)

You can see links before reply e9aa198c5f1e7c3bae8&type=rbi

Blackjack SLS C-1 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 8b88364e054490a3f8d&type=rbi

alimetallica_2
Monday 21 May 2012, 07:05 PM
Blackjack SLS C-1 FR-S (You can see links before reply)

You can see links before reply 10f97af6f1da3de7b4d&type=rbi

Blackjack SLS C-7 (You can see links before reply)

You can see links before reply b7fa2664de614b7375e&type=rbi

Blackjack SLS C-8 (You can see links before reply)

You can see links before reply e09b86ab1f24d04361b&type=rbi

Blackjack SLS PT (You can see links before reply)

You can see links before reply 22dbf95935b5fad109e&type=rbi

Blackjack SLS Solo-6 (You can see links before reply)

You can see links before reply 422b0772e92b890c2f0&type=rbi

Blackjack SLS Solo-6 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply d469e26159441b72431&type=rbi

Blackjack ATX C-8 (You can see links before reply)

You can see links before reply e0c83ae4f37cef679fe&type=rbi

Blackjack ATX Solo 6 (You can see links before reply)

You can see links before reply ccf8888d63cd26eeff9&type=rbi

Blackjack SLS Avenger (You can see links before reply)

You can see links before reply bd08583a7a131ab240f&type=rbi

Blackjack SLS C-1 (You can see links before reply)

You can see links before reply e9aa198c5f1e7c3bae8&type=rbi

Blackjack SLS C-1 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 8b88364e054490a3f8d&type=rbi

james
Monday 21 May 2012, 07:18 PM
بحث گیتارهای شکتر داغ شده گفتم بد نیست سیگنچر جدید Mike Derks از گروه GWAR رو معرفی کنم

که قبلا از گیتارهای ESP استفاده میکرد. انصافا'' خوشگل زده.

You can see links before reply .jpg

alimetallica_2
Monday 21 May 2012, 07:26 PM
Blackjack SLS Solo-6 (You can see links before reply)

You can see links before reply 422b0772e92b890c2f0&type=rbi

Blackjack SLS Solo-6 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 6a48ea1e3a4937a2b7e&type=rbi

Blackjack SLS V-1 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 9a5a5c56cd27a96feba&type=rbi

C-1 Artist III (You can see links before reply)

You can see links before reply 820bdd1ef6c263668ca&type=rbi

C-1 Custom (You can see links before reply)

You can see links before reply f9a8617753018a40409&type=rbi

C-1 Custom FR (You can see links before reply)

You can see links before reply e76a4527db41f898c23&type=rbi

C-1 Professional (You can see links before reply)

You can see links before reply 06c866fcbc06430cb95&type=rbi

C-1 Standard (You can see links before reply)

You can see links before reply 667b6735d820dafb362&type=rbi

C-7 Custom (You can see links before reply)

You can see links before reply 955b1d6168abe06b452&type=rbi

Corsair Bigsby (You can see links before reply)

You can see links before reply d7fb2322d282daaa175&type=rbi

Corsair TOM Gold (You can see links before reply)

You can see links before reply fe7a06ab3b620243e04&type=rbi

Damien Elite Avenger (You can see links before reply)

You can see links before reply 3988d383502315556c3&type=rbi

Damien Elite Avenger FR (You can see links before reply)

You can see links before reply ea3ae019a90299b5489&type=rbi

Damien Elite Solo-6 (You can see links before reply)

You can see links before reply a45b9c6fde4dd45eacf&type=rbi

Damien Elite-6 (You can see links before reply)

You can see links before reply 6c6bcb11cc2799b181e&type=rbi

Damien Elite-6 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 6d8b815bcbecb0cbaba&type=rbi

Damien Elite-7 (You can see links before reply)

You can see links before reply 6bcb8029641b234b3dc&type=rbi

Damien Elite-7 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 0609628e72d9f68d51a&type=rbi

Damien Elite-8 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 922b7d6da9de28cc1ae&type=rbi

Damien Solo Elite (You can see links before reply)

You can see links before reply 3278e70258cfd69aaec&type=rbi

Dan Donegan (You can see links before reply)

You can see links before reply 258a71c8156cb24b336&type=rbi

Gary Holt (You can see links before reply)

You can see links before reply 525a4480ebce1d61856&type=rbi

Grant Lee Phillips GLP-1 (You can see links before reply)

You can see links before reply f10a62ff3b4723f9bcd&type=rbi

Hellcat VI (You can see links before reply)

You can see links before reply 1df80cf9687aec91636&type=rbi

Hellraiser C VI BCH (You can see links before reply)

You can see links before reply 3e183556bc93282da44&type=rbi

Hellraiser C-7 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 6c5a78f886fb47ee7d5&type=rbi

Hellraiser C-8 (You can see links before reply)

You can see links before reply 1acb6865d3cd076908d&type=rbi

Hellraiser C-8 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 1eaa2f050f1627ad33d&type=rbi

Hellraiser Extreme C-1 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply d47bbb91b79255aa3de&type=rbi

Hellraiser Solo 6 E/A (You can see links before reply)

You can see links before reply d878fcd19546113750c&type=rbi

alimetallica_2
Monday 21 May 2012, 07:44 PM
Jeff Loomis FR (You can see links before reply)

You can see links before reply f0c90ac287c52f3b4e2&type=rbi

Jeff Loomis JLV-6 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 182a61af595de0133d7&type=rbi

Jeff Loomis JLV-7 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 67697b41c9a0585f767&type=rbi

Jeff Loomis NT (You can see links before reply)

You can see links before reply ae1bffd5c8db6b587cd&type=rbi

Jeff Loomis-6 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 7e4839108ba13147e3c&type=rbi

Jerry Horton (You can see links before reply)

You can see links before reply 971a834d8a145965994&type=rbi

Omen Active 7 (You can see links before reply)

You can see links before reply c799a8ceedea4d22b90&type=rbi

Omen Active FR (You can see links before reply)

You can see links before reply cb2bed9d69871f27df5&type=rbi

Omen Extreme Acoustic (You can see links before reply)

You can see links before reply 542a0c7578ff1ca6304&type=rbi

Omen Extreme-6 FR (You can see links before reply)

You can see links before reply 0b8b59331fbb7978003&type=rbi

Pete Dee (You can see links before reply)

You can see links before reply 5dab58b44ce6c59444e&type=rbi

PT (You can see links before reply)

You can see links before reply f2f9f716ff8542bc865&type=rbi

PT Fastback (You can see links before reply)

You can see links before reply 17fbb3d02796a5ccd9f&type=rbi

Riot-6 DLX (You can see links before reply)

You can see links before reply f7f9dde7a27240f174f&type=rbi

Robert Smith RS-1000 (You can see links before reply)

You can see links before reply 4b5bc7896b2c208b3ef&type=rbi

Robert Smith Ultra Cure (You can see links before reply)

You can see links before reply 611a922aac285477f0b&type=rbi

Robin Zander Corsair (You can see links before reply)

You can see links before reply 86da8e82482b5f6e5e7&type=rbi

S-1 Custom (You can see links before reply)

You can see links before reply 549b0179dd8164f6b21&type=rbi

Shaun Morgan (You can see links before reply)

You can see links before reply 12dbe458c8d6a060fc6&type=rbi

Solo Special (You can see links before reply)

You can see links before reply 52ca09c58958344357e&type=rbi

Special Edition ATX RIOT (You can see links before reply)

You can see links before reply 8d684f4b9429155a68a&type=rbi

Special Edition PT F-4 (You can see links before reply)

You can see links before reply b0c87979f094bdf8b6d&type=rbi

Special Edition SYN Custom (You can see links before reply)

You can see links before reply 7dcb3fc29fc324c3860&type=rbi

Special Edition Ultra B-17 (You can see links before reply)

You can see links before reply c1fa0d8ee971943e004&type=rbi

Special Edition Ultra III (You can see links before reply)

You can see links before reply 240ab180d5f53ff01a9&type=rbi

Special Edition V-1 (You can see links before reply)

You can see links before reply d3a832ee9f72aa39629&type=rbi

Synyster Gates Custom (You can see links before reply)

You can see links before reply ff7a2b274ed9637583c&type=rbi

Synyster Gates Custom-S (You can see links before reply)

You can see links before reply 155b9073673310f503a&type=rbi

Synyster Gates Deluxe (You can see links before reply)

You can see links before reply 285ae2404883c64239e&type=rbi

Tempest Custom (You can see links before reply)

You can see links before reply cdbb2c0782907d35e1e&type=rbi

Tempest Standard (You can see links before reply)

You can see links before reply 92ab44eb9250968055f&type=rbi

Zacky Vengeance 6661 (You can see links before reply)

You can see links before reply 5d09d542d0c594afe22&type=rbi

alimetallica_2
Monday 28 May 2012, 01:35 AM
خوب بعد از معرفی اجمالی برندهای مطرح سازنده گیتار الکتریک بد نیست بریم سراغ معرفی سازهای برتر که خواهان بیشتری در دنیا و حتی ایران دارند.
از ESP سیگنچر جمیز هتلفید شروع میکنیم.

ESP SNAKEBYTE

BODY : Mahogany NECK : Mahogany FINGERBOARD : Ebony, 22frets INLAY : Dot w/Snake at 12th fret FRET : #216 SCALE : 24.75inch (628mm) NUT (width) : Bone (42mm) JOINT : Set-neck TUNER : Sperzel® Trim-Lock BRIDGE : TonePros®T3BT & T1Z PICKUPS : (Neck) EMG 60
(Bridge) EMG 81 CONTROL : Neck Volume, Bridge Volume, Toggle PU Selector STRAP PIN : Schaller Security Lock COLOR : Snow White, Black PRICE : 493,500yen (Include TAX)
with HARD CASE

ESP BLACK TRUCKSTER

BODY : (Top) Hard Maple, (Back) Mahogany w/White Binding NECK : Mahogany FINGERBOARD : Rosewood, 22frets w/White Binding INLAY : Flag w/ESP at 12th fret FRET : #216 SCALE : 24.75inch (628mm) NUT (width) : Bone (42mm) JOINT : Set-neck TUNER : Sperzel® Trim-Lock BRIDGE : TonePros®T3BT & T1Z PICKUPS : (Neck) EMG 60
(Bridge) EMG 81 CONTROL : Neck Volume, Bridge Volume
Master Tone, Toggle PU Selector
(toggle in upper position is inactive) STRAP PIN : Schaller Security Lock COLOR : Aged Black Satin PRICE : 535,500yen (Include TAX)
سری ال تی دی:

LTD SNAKEBYTE

BODY : Mahogany NECK : Mahogany FINGERBOARD : Ebony, 22frets INLAY : Dot w/Snake at 12th fret FRET : #216 SCALE : 24.75inch (628mm) NUT (width) : Bone (42mm) JOINT : Set-neck TUNER : Sperzel® Trim-Lock BRIDGE : TonePros®T3BT & T1Z PICKUPS : (Neck) EMG 60
(Bridge) EMG 81 CONTROL : Neck Volume, Bridge Volume, Toggle PU Selector COLOR : Snow White, Black

LTD BLACK TRUCKSTER

BODY : (Top) Hard Maple, (Back) Mahogany w/White Binding NECK : Mahogany FINGERBOARD : Rosewood, 22frets w/White Binding INLAY : Flag w/LTD at 12th fret FRET : #216 SCALE : 24.75inch (628mm) NUT (width) : Bone (42mm) JOINT : Set-neck TUNER : Sperzel® Trim-Lock BRIDGE : TonePros®T3BT & T1Z PICKUPS : (Neck) EMG 60
(toggle in upper position is inactive) STRAP PIN : Schaller Security Lock COLOR : Aged Black Satin PRICE : 176,400yen (Include TAX)

LTD TRUCKSTER

BODY : (Top) Hard Maple, (Back) Mahogany w/White Binding NECK : Mahogany FINGERBOARD : Rosewood, 22frets w/White Binding INLAY : Flag w/LTD at 12th fret FRET : #216 SCALE : 24.75inch (628mm) NUT (width) : Bone (42mm) JOINT : Set-neck TUNER : Sperzel® Trim-Lock BRIDGE : TonePros®T3BT & T1Z PICKUPS : (Neck) EMG 60
(toggle in upper position is inactive) STRAP PIN : Schaller Security Lock COLOR : Aged Primer Grey PRICE : 176,400yen (Include TAX)

LORD-LUCIFER
Wednesday 6 June 2012, 01:34 PM
بزودي برند جكسون رو معرفي ميكنم.منتظر باشيد.

LORD-LUCIFER
Thursday 7 June 2012, 01:40 AM

خب دوستان امشب ميخوام با اطلاعات ناقصي كه دارم در مورد يكي از تنبل! ترين برندهاي گيتار الكتريك يعني جكسون صحبت كنم.

تاريخچه:

نام برند جكسون از نام مالكش يعني Grover Jackson گرفته شده و هداستاك اين برند به شكل زير هست.

آقاي جكسون در اواخر دهه 70 سهام شركت Charvel رو خريداري كرد و زمام امور رو به دست گرفت.در سال 1980 رندي رودز از آقاي Charvel خواست كه براش گيتاري طراحي كنه كه خاص خودش باشه.

با رايزني هاي بين رندي رودز مايك شينن وين چارول و گروور جكسون اولين گيتار جكسون با نام كنكورد براي رندي رودز طراحي شد.

گيتار كنكورد:

رندي رودز با گيتارهاي جكسون

دهه 80 براي جكسون محدود به توليد گيتارهاي كاستوم و گران قيمت بود و طرحهاي اختصاصي اين كمپاني كه شامل ديزاينهاي Kelly, King V, Soloist بودند هم وارد عرصه شدند. به عقيده برخي ها جكسون خالق سوپراسترتوكستر بوده.

تصويري از طرح Kelly

KING V

SOLOIST

Rhoads

LORD-LUCIFER
Thursday 7 June 2012, 02:24 AM
با فرا رسيدن دهه 90 جكسون شروع به توليد گيتارهاي ارزان تر در كشورهاي آسيايي كرد كه چند سري مثل Professional و Performer رو در بر ميگرفت.

سري Professional بعد از جكسون هاي آمريكايي بالاترين كيفيت رو داشت كه در ژاپن توليد ميشد. در مقابل سري Performer توي كره جنوبي و بعضا ژاپن توليد ميشد كه كيفيت پايينتري داشتند.

اين كمپاني در اواخر سال 2002 به كمپاني فندر فروخته شد. بحثهاي زيادي درباره جكسون هاي قبل از فندر و بعد از فندر هست عده اي معتقدند جكسون هاي قبل از فندر بهتر بودند و عده اي نيز فكر ميكنند جكسون بعد از خريداري شدن توسط فندر پيشرفت كرده.

يك سري نكته ها هست كه در مورد اين كمپاني كه فكر ميكنم گفتنش خالي از لطف نيست.

1. جكسون Sharkfin Inlay رو به گيتار آورد كه بعدها توسط آيبانز و ESP كپي شد.

2. جكسون در زمينه پيكاپ هم فعاليتهاي خوبي داشته و پيكاپهاي دهه 80 اين شركت به قيمتهاي بالا فروخته ميشن.

3.علت اينكه اول پستم گفتم اين كمپاني تنبل هست به چند دليل هست كه از بين اين دلايل ميشه به عدم بازاريابي از طريق توليد گيتار سيگنچر و همچنين كندي بروز رساني محصولات و همچنين شركت محدود در فستيوال ها اشاره كرد.

عكس زير ليست آرتيستهاي كمپاني بزرگ ESP رو نشون ميده.گيتاريستهايي كه دورشون خط قرمز كشيده شده يا گيتار اصليشون جكسون بوده و يا مدت مديدي از گيتار جكسون استفاده كردند و هنوز هم استفاده ميكنند.

اول با الكسي لايهو شروع ميكنيم.

الكسي لايهو با گيتار جكسون شروع كرد و تا سال 2003 از اين برند استفاده ميكرد.تا اينكه گيتارهاي جكسونش رو

دزديدند و اون باز هم سراغ جكسون رفت و درخواست سفارش گيتار داد. اما جكسون گفت كه حداقل بايد 10 ماه صبر كنه تا گيتاراش آماده بشه.

ESP هم اين وسط اومد و به الكسي گفت 3 ماه ديگه سيگنچرت تو بازاره. و از اون موقع الكسي از گيتارهاي ESP روي استيج استفاده ميكنه اما در حال حاضر 3-4 تا جكسون كاستوم شاپ داره.

نفر بعدي Jeff Hanneman هست.جف سالهاي سال از جكسون سولويست استفاده ميكرد كه بعد از دهه 90 از سيگنچرهايي كه ESP براش ميزنه استفاده ميكنه.

نفر بعدي هم كه همه ميدونن كرك همت سالهاي سال از 1983 تا به امروز جكسون RR داشته و داره.

و دو گيتاريست Dimmu Borgir كه از تازه پيوستگان ESP هستند ولي خب اين دو نفر هم جكسوناشون رو دارند.

You can see links before reply You can see links before reply

نفر آخري هم كه ميخوام بگم Michael Padget گيتاريست Bullet for My Valentine هست.

گيتاريست دوم گروهشون يعني Matt Tuck هنوز از جكسون استفاده ميكنه و يه مدت هم براش سيگنچر زد ولي انگار باز تنبليش گرفت جكسون!

LORD-LUCIFER
Thursday 7 June 2012, 02:39 AM
گيتاريستهايي كه جكسون در حال حاضر براشون سيگنچر ميزنه عبارتند از:

Adrian Smith گيتاريست IRON MAIDEN

اينم گيتارش

Phil Collen از Def Leppard

Phil Demmel گيتاريست Machine Head

سيگنچر Chris Broderick از Megadeth

Scott Ian از Anthrax

سيگنچر Mark Morton از Lamb of God

LORD-LUCIFER
Thursday 7 June 2012, 03:01 AM

گيتار بالا JACKSON SL2H هست كه يكي از محبوبترين سازهاي شرد هست.كه اين سري كاستومش با فلويد Non-Recessed عرضه ميشه.

كمپاني جكسون امروزه در طرحهاي زير گيتار توليد ميكنه:

Dinky

Dominion

Kelly

King V

Rhoads

San Dimas

Soloist

Warrior

كه اين گيتارها اغلب در چند قالب‌ (از كيفيت بالا به پايين)

سيگنچر آرتيست

USA Select

JS Series

X Series

عرضه ميشن.

متاسفانه اينطور كه به نظر ميرسه Pro Series حذف شده و شاهد گيتارهاي

RR24-RR3-RR5-SL3MG-DK2 و... نخواهيم بود.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب پستم رو با معرفي يك سري تقريبا گمنام از جكسون تموم ميكنم.

سري Stars!

اين سري هم چندين ساله توليد نميشه و به گفته خيلي ها اين سري جكسون رقيبي براي جكسون USA شده بود به دليل كيفيت بالاش و به همين دليل جكسون توليدشو متوقف كرد.

روي هداستاك اين گيتارها كلمه Stars خودنمايي ميكرد.

اين گيتارها بسيار كيفيت ساخت بالايي داشتند و از قطعات مرغوبي در توليدشون استفاده ميشد.

براي مثال روي اين گيتارها فلويدرز شالر بود نه سري 1000 و امثال آن.نك بايندينگ زرد و Gold Hardware هاي متعدد

و Inlay هاي Mother of Pearl و نك هاي متفاوت و كاستوم از ساير ويژگي هاي اين سري بودن.

اگه جايي از اينا ديدين حتما يه تست بكنيد.

اينم چند مدل از اون گيتارا

================================================== ========

واي خسته شدم!!! ديگه هيچ برندي معرفي نميكنم. پوستم در اومد!

ghoghnouse
Thursday 7 June 2012, 10:14 AM
خسته نباشی ... ادامه بده که کار خیلی ارزشمندی هستش ...

alimomo
Tuesday 11 June 2013, 07:09 AM
سلام خسته نباشید
من یه گیتار الکتریک دارم می خواستم بدونم به درد من که یه فرد مبتدی هستم می خوره یا نه
cort-viva gold

yohanovic
Tuesday 11 June 2013, 11:20 AM
squier گیتار های خوبی داره .مخصوصن برای jazzist va bluesboy ها

alimetallica_2
Thursday 13 June 2013, 04:36 AM
من روی تصاویری که لینک میکنم و تمیز از آب در آمدن کار خیلی حساسم. با توجه به اینکه سایت ها دارند در خودشون تغییرات ایجاد میکنند و روز به روز محصولات رو عوض میکنند و این لینک ها در مورد عکس ها خراب میشه یکم انگیزم کم میشه برای کار.
بعد هم این کار تقریبا وقت گیر هست و استقبال خیلی کمرنگ.
البته من یک روز در میون تقریبا به نت آهنگ سر میزنم اما الان عمده فعالیتم رو توی فیس بوک انجام میدم. التبه نت آهنگ هم روی فیس بوک گروپ داره.

alifolkmetal
Sunday 11 October 2015, 01:38 AM
نظر کلی تون درباره اپیفون چی هستش؟ گیتار مناسبی هست ؟

parhamshakibaei
Tuesday 26 April 2016, 02:59 PM
دوست عزیز Schecter رو فراموش کردی.:9: