PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی : متود سوزوکی

vioman
Sunday 12 November 2006, 10:47 PM
salam doostane aziz
mikhastam bebinam nazare shoma darbareye ketabe amoozeshe violon e suzuki chiye

saze deletoon hamishe kook bashe(oonam me,la,re,sol!)

Hes_r
Sunday 12 November 2006, 10:54 PM
salam doostane aziz
mikhastam bebinam nazare shoma darbareye ketabe amoozeshe violon e suzuki chiye

saze deletoon hamishe kook bashe(oonam me,la,re,sol!)

اول بگم که چرا می لا ر سل کوک کنیم من می لا می لا رو ترجیح میدم

و اما د ر اون مورد بهترین کتاب آموزشی ?کر میکنم که همین هنرستان مسویقی بعدش هم دوره ابولحسن صبا باشه ولی این کتاب رو هم یه بار دیدم چیز بدی نیست

قربانت : حسام :wink:

vioman
Sunday 12 November 2006, 10:59 PM
metode suzuki bara kelasike ama ketabe honarestan sonati

Hes_r
Sunday 12 November 2006, 11:02 PM
میدونم عزیزم به منکرش لعنت

من گ?تم کلا به کسایی که میخوان از اول شروع کنن پیشنهاد میشه که از اون کتاب است?اده کنن چون واقعا عالی تره

منم یکم منظورتو بد ?همیدم شرمنده

قربونت : حسام :wink:

vioman
Sunday 12 November 2006, 11:19 PM
ma kooochike agha hesam hastim be mola
ama beyne khodemoon bashe ketabe ostad khaleghi be nazare man har chand behtarin

source baraye moosighiye sonatiye ama az nazare raveshe tadrise violon kami eshka
l dare
shoma be ketabe le violon negah kon raveshe oon behtar va osooolitare

ye mesal tooo ketabe ostad pas az 30 40 ta dasr miresim be tekyeha va nothaye zinat

hamrah ba dola chang va arsheye legato eenhame bara ye henarjooye mobtadi ziyade

mano bebakhshin age nazaram kami ba shoma motafavete ama baradashte man pas az

eeen charta arshe ee ke dar kelasik o sonati keshidim eeene shoma ba tajrobe tari shayad hagh ba shoma bashe

mamnoon

Amir
Monday 13 November 2006, 07:51 AM
به نظر من بهتره کلاسیک کارها و ایرانی کارها در مقابل هم موضع نگیرن

ج?تشون خوبیهای خودشونو دارن

ایرانی یه مقدار از کلاسیک کامل تره ولی کلاسیک متد های آموزشیش بهتره

به نظر من ج?تشون خوبن :)

Hes_r
Monday 13 November 2006, 01:04 PM
ma kooochike agha hesam hastim be mola
ama beyne khodemoon bashe ketabe ostad khaleghi be nazare man har chand behtarin

source baraye moosighiye sonatiye ama az nazare raveshe tadrise violon kami eshka
l dare
shoma be ketabe le violon negah kon raveshe oon behtar va osooolitare

ye mesal tooo ketabe ostad pas az 30 40 ta dasr miresim be tekyeha va nothaye zinat

hamrah ba dola chang va arsheye legato eenhame bara ye henarjooye mobtadi ziyade

mano bebakhshin age nazaram kami ba shoma motafavete ama baradashte man pas az

eeen charta arshe ee ke dar kelasik o sonati keshidim eeene shoma ba tajrobe tari shayad hagh ba shoma bashe

mamnoon

آقا من نوکرتم

خیلی باحالی

عزیزم اول بگم که منم اینه شما میدونی چرا ؟؟

چون منم اول یه 6 ما کلاسیک بودم اما بعدش خوشم نیومد ر?تم سنتی

ولی هر دوشون خوبه

و به نظر من هم یانه شما اینه که کتاب آقای خالقی کمی مشکل داره ولی در مجموع میونه سنتیای دیگه حر? اول رو میزنه

ما کوچیکتیم داداش : حسام :wink:

Hes_r
Monday 13 November 2006, 01:05 PM
به نظر من بهتره کلاسیک کارها و ایرانی کارها در مقابل هم موضع نگیرن

ج?تشون خوبیهای خودشونو دارن

ایرانی یه مقدار از کلاسیک کامل تره ولی کلاسیک متد های آموزشیش بهتره

به نظر من ج?تشون خوبن :)

داداش ما کجا موضع گر?تیم

ما انقد داریم دوستانه حر? میزنیم ات?اقا قبول کن که این جور بحثا برا بالا ر?تن درک موسیقی همه ی بچه ها لازمه

Amir
Monday 13 November 2006, 03:57 PM
هرچی جمع بگه ما راضی هستیم :D

Hes_r
Monday 13 November 2006, 05:46 PM
قربونت داداش

واقعا این جور بحثا برا چنین جایی لازمه ولی نه با دشمنی الان منو ویولمن رو ببین نظر مت?اوت داریم اما چقد باهم دوستیم :lol:

ممنون : حسام :wink:

vioman
Tuesday 14 November 2006, 04:20 PM
خداییش این اقا حسام مثل چاقو تو دل برست :wink:

منم موا?قم باید صمیمانه بحث کرد و به به نتیجه رسید از اقا امیرم ممنونم

راستی من ویومن هستم نه ویولمن

قربون همگی برم (بگین امین!)

Hes_r
Tuesday 14 November 2006, 04:30 PM
آقا شما تو دل برو تری خدا نکنه ما ?دات شیم

اصلا این جا در مورد همین کتابا بحث کنیم

راستی شما که متود سوزوکی رو زدی راضی هستی ؟؟

بخ نظرت چطوره ؟؟؟

قربونت : حسام :wink:

vioman
Tuesday 14 November 2006, 10:52 PM
با عرض سلام مجدد

به طور کلی متد سوزوکی و دکتر سوزوکی (نوسینده کتاب)معرو? و شناخته شده است اما این متد نسبت به متدای دیگه مثل ل ویولن طر?دار کمتری داره بخصوص تو ایران
من برای شروع نوازندگی این متد را پیشنهاد نمی کنم اما باید بگم که تو این کتاب قطعات زیبایی از موسیقی کلاسیک هست که به پیشر?ت نوازنده کمک می کنه

خدا نگهدار

Hes_r
Wednesday 15 November 2006, 06:52 AM
یه سوال دیگه

این متد سخته ؟؟؟

شما این رو برای کسایی که چند ساله مزنن پیشنهاد میکنین

دمت گرم

یا علی : حسام :wink:

vioman
Wednesday 15 November 2006, 09:05 AM
سلام به روی ماه آقا حسام و دوستان دیگر

من ?کر می کنم برای کسی که چند ساله ویولن میزنه (و پیشر?ت خوبی داشته)اکثر قطعات مناسبند.

Hes_r
Wednesday 15 November 2006, 02:17 PM
ممنون

پس منم میخرم

حسام :wink:

soheil hoseini
Thursday 16 November 2006, 02:16 AM
مو?ق باشین دوستان گلم
در مورد موسیقی کلاسیک و سنتی ?رمودین، بنده هم اگه اجازه باشه به بحث شما بپیوندم:
متد های کلاسیک همگی واحد هستند و در تمام دنیا یکی، اگر کسی ?کر خارج شدن از کشور رو داره برای ادامه تحصیل در این رشته، حتما باید موسیقی کلاسیک بدونه ولی موسیقی سنتی ?قط برای داخل ایران و برای دل خودت، البته که موسیقی ایرانی کاملتر و عاط?ی تره، :wink: برای اثبات این گ?ته ام باید بگم که تمامی موزیسین های الکترونیکی(ترنس) تمامی قطعات عاط?ی و احساسی یا به قول خودشون ناله ها شون رو با سازها و دستگاهای شرقی میزنن
با تشکر

soheil hoseini
Thursday 16 November 2006, 02:25 AM
در ادامه باید بگم که از نظر نوع آموزش، در آموزش کلاسیک بیشتر متدهایی که در آکادمیک ها کارشناسی میشه و یا پژوهش میشه و تست خودش رو پس داده ، که شما میبینید (به عبارتی علمی هستن) البته این ثابت نمیکنه که موسیقی کلاسیک بهتر از سنتی ماست

Hes_r
Thursday 16 November 2006, 12:23 PM
مو?ق باشین دوستان گلم
در مورد موسیقی کلاسیک و سنتی ?رمودین، بنده هم اگه اجازه باشه به بحث شما بپیوندم:
متد های کلاسیک همگی واحد هستند و در تمام دنیا یکی، اگر کسی ?کر خارج شدن از کشور رو داره برای ادامه تحصیل در این رشته، حتما باید موسیقی کلاسیک بدونه ولی موسیقی سنتی ?قط برای داخل ایران و برای دل خودت، البته که موسیقی ایرانی کاملتر و عاط?ی تره، :wink: برای اثبات این گ?ته ام باید بگم که تمامی موزیسین های الکترونیکی(ترنس) تمامی قطعات عاط?ی و احساسی یا به قول خودشون ناله ها شون رو با سازها و دستگاهای شرقی میزنن
با تشکر

من یه سوال برام پیش اومد

به نظر شما کسی که سنتی میزنه نمیتونه کلاسیک بزنه ؟؟

آخه استاد من هر دو رو میزنه

قربونت : حسام

vioman
Saturday 18 November 2006, 04:07 PM
سلام به روی ماه و چشمون سیاه دوستان هنرمندم

اگه اجازه بدین منم می خام نظرم را درباره سوال اقا حسام بگم.
به نظر من یکی می تونه هم موسیقی کلاسیک بزنه و هم سنتی .هر چند از نظر حس و حال و است?اده از تکنیک های مختل? بین کلاسیک و سنتی ت?اوتهایی است اما اگه کسی واقعا مسلط بر این ساز باشه و از نظر تئوری هم قوی باشه براش ?رقی نمی کنه ما اگه نوازندگان سنتی کارمون را نگاه کنیم ا?راد زیادی را می بینیم که در یادگیری و اجرای موسیقی کلاسیک تجربه های مو?قی داشتند پس میشه اما یه نکته ای هست :

هنرمند هنرمند نیست مگر این که به درجه زایش و جوشش برسه!یعنی انقدر باید روحش به موسیقی عجین بشه که ذهن خلاقی پیدا کنه و خودش بتونه موسیقی زیبای خلق کنه نه این که اثار دیگران را کار کرده باشه و دیگر هیچ.تا اونجایی که من از سرگذشت هنرمندامون خبر دارم اونایی که به موسیقی کلاسیک و سنتی پرداخته اند ساخته هاشون یا امیزه ای از دو سیک مخت?ه یا یه اثر نبتا خوب از یکی از این دو اما اونایی که ?قط به یکی از دو سیک سنتی یا کلاسیک روی اوردند در خیلی لز موارد تونستند ساخته هایی ناب و جاودان به یادگار بگذارند

اما حر? اخر:مقید به عناوین و سبکها نباشید دلتون را به موسیقی بدین و به دنبال مو سیقی متعالی و ناب باشین اون وقت به هر سرزمین که ?رود امدین همان سرزمین موعود است!

Hes_r
Saturday 18 November 2006, 04:18 PM
دقیقا منم باهات موا?قم اگه کسی به ویولن مسلط باشه میتونه هر دو رو بزنه

و مخصوصا با اونجا که دل باید با موسقی عجین باشه

قربانت : حسام :wink:

soheil hoseini
Monday 20 November 2006, 03:18 AM
ایییییییییییییییییییییییی ییییییی والله، همونی بود که من می خواستم بگم، بابا تو آخرشی :wink:

vioman
Monday 20 November 2006, 08:37 AM
سلام

ما کوچیک همتون هستیم

دلتون شاد باشه

Hes_r
Monday 20 November 2006, 07:56 PM
آقایی

واقعا همکینطوره هر کی مسلط باشه آهنگ براش ?رق نداره هر چی بدی میزنه

حسام

m_vilon
Sunday 26 November 2006, 08:22 AM
من با نظر همگی موا?قم ! چون تا حدی گ?ته های دوستان رو قبول دارم . اما به نظر من یک ایرانی اول باید موسیقی خودشو بشناسه ! آخه تو این چند و قته موسیقی ایران و درک مردم از موسیقی ایرانی به بیراه ر?ته و اگه همین جوری پیش بره در آینده و نه کسی چیزی واسه دل مردم میزنه ونه کسی به موسیقی ایرانی گوش می ده .

Hes_r
Sunday 26 November 2006, 12:37 PM
واقعا اینو خوب اومدی

موسیقی ایرانی خیلی توجه بهش جدیدا کمتر شده

هد? این سایت هم بالا بردن علاقه ی مردم به این موسیقی با دادن اطلاعات درست و دقیق به اوناست

قربون شما : حسام :wink:

Amir
Sunday 26 November 2006, 04:16 PM
قربون هرچی ایرانی زنه

ما اینجا جمع شدیم تا موسیقی ایرانی رو ترویج بذیم و نگذاریم از یاد بره

پس بیاید دست به دست هم بدیم تا به جاهای خوب برسیم :)

soheil hoseini
Monday 27 November 2006, 10:12 PM
سلام خدمت دوستان گلم
در مورد سبک در موسیقی هرگز از یادتون نره که یکی از زیبایی های موسیقی ت?اوت بین علایق ا?راده، یعنی هر کسی بر اساس نوع احساس و عواط?ش سراغ اون سبک در موسیقی میره (چه نواختن و چه گوش دادن) و جالب تر از اون اینه که هیچ کسی قدرت این رو نداره درمورد سبک دیگه اشکال تراشی کنه، چون مخاطب داره، و نکتهء دیگه که به نظر من اومد اینه که موسیقی اصیل ایران دارای روح و عواط? خاص خودشه، نکته دیگه اگر میخواین باکسی صحبت کنین اول زبونشو ببینین چیه، یا به عبارت دیگه دستگاهای اصیل ما باید با ?اکتور های امروزی رابطه برقرار کنه نه از اونها دوری کنه یا شعار سنت رو پیشه کنه، چون در این صورت به جای کهن ?کر میکنم بیشتر کهنه بشه، و در آخر با اجبار نمیشه موسیقی رو تحمیل کرد، باید جزابیت ها به نمایش گذاشته بشه
لط?ا نظر های خودتون رو ب?رمایید
با تشکر

vioman
Tuesday 28 November 2006, 05:43 PM
موا?قم باید با سلایق مختل? احترام گذاشت و وظی?ه ماست که سعی کنیم موسیقی سنتی زنده بمونه چون تمام ا?تخار و مباهات ما در عالم موسیقی مرهون موسیقی سنتی است

arian
Thursday 22 November 2007, 11:57 AM
قربون هرچی ایرانی زنه

ما اینجا جمع شدیم تا موسیقی ایرانی رو ترویج بذیم و نگذاریم از یاد بره

پس بیاید دست به دست هم بدیم تا به جاهای خوب برسیم :)

ايراني زنه ؟منظورتون زن ايرونيه؟

دور از اين شوخي همونطوري كه استاد صبا به همه شاگردانش توصيه ميكرد و البته رحمت ا... بديعي هم آن را به اثبات رساند از نون شب واججب تره كه همه كلاسيك هم حتما كار كنند.تجويدي ،حبيب بديعي ، رحمت بديعي ، ملك هم همين كار را كردند. به نظر من در عالي بودن كتابهاي هنرستان خالقي شكي نيست ولي تمرينات و تكنيكهاي دست و آرشه و آرپژ و گام در اين كتابها كم است. و برعكس در كتابهايي مثل ل ويولن بيش از حد و اندازه تكراري است كه باعث خستگي بيش از حد ميشود.

ولي در مورد متد سوزوكي باز هم نظر شخصي من اينه كه براي سنتي كارا كه به كتابهاي 3و 4 رسيده اند بهترين دوره آموزشي است و همانند كتابهاي خالقي محشره بخصوص از دوره چهارم به بالا و دوئت ها و اكمپانيمان هاي آن با پيانو. دوره آموزشي سوزوكي بسيار در جهان موفق بوده است ولي خوب بسياري از استادان كلاسيك كار مجبورند با شاگردان مبتدي از ل ويولن شروع كنند ولي تو سطح بالا حتما بايد سوزوكي را كار كنند اگر كار نميكنند حتما بدليل ناآشنايي آنهاست.

mheydari
Sunday 2 January 2011, 10:09 AM
با سلام به همگی. من یکی دوتا از کتاباشو زدم قطعات خوبی داره و خیلی منظم پیش میره . یعنی یهو قطعات خیلی سخت یا خیلی ساده نمی شه. ضمنا تا جایی که من میدونم فقط سه تا جلدش تو ایران چاپ شده . پیشنهاد میکنم به سایت 4shared.com برین و با یه سرچ کوچولو میتونین هم 10تا جلد کتابشو دانلود کنین هم فایلای صوتی قطعات کتاباش اونجا هست. موفق باشید