PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فونت نت نویسی موسیقی ایرانی

alireza_amirsamimi
Saturday 30 April 2011, 05:07 PM
سلام کسی فونت نت نویسی موسیقی ایرانی رو داره؟

mahmood1367
Saturday 30 April 2011, 05:25 PM
سلام دوست عزيز با نرم افزار SIBELIUS 6.1 ميتوانيد هر گونه نتي را بنويسيد و هم ميتوانيد علامات كرن و سري را ايجاد كرده و در هر كجاي نت استفاده كنيد و در سازهاي مختلف نت نوشته شده را اجرا بكنيد .

mixer
Saturday 30 April 2011, 07:19 PM
والا ما چند وقت پیش می خواستیم یک نت قطعه آوازی بنویسیم نشد چون تمام برنامه های نت نویسی ریتم می خوان و بدون ریتم هم نمیشه نت نوشت .
برنامه فارسی وجود نداره اما اگر منظورت فارسی بودن برنامه هست . باید بگم که اول نصب کردن گیتار پرو زبان رو که میپرسه ، میشه persian رو انتخاب کرد این قابلیت رو من روی گیتار پرو 5 امتحان کردم .

اما نرم افزار فارسی نداریم کلا خودم تو فکر بودم بسازم اما واقعا تحلیل بسیار بالایی می خواد و حداقل تا بعد از 4 ورژن هنوز هم مشکل خواهد داشت .

فونتشم توی چه قسمتی می خوای به کار ببری ؟!!! تا راهنماییت کنم اگر بتونم البته . . .

alireza_amirsamimi
Saturday 30 April 2011, 09:59 PM
من از سیبیلیوس استفاده نمیکنم،از فایناله استفاده میکنم،گرچه همچین چیزی تو ورژن6.2 سیبیلیوس هم نتونستم پیدا کنم،برای فایناله کسی فونت موسیقی ایرانی نداره؟

Mohammad_ngml
Saturday 30 April 2011, 11:10 PM
نرم افزار Magic Score قابلیت استفاده از سری و کرن داره.. البته کمی شکل سری و کرنش فرق میکنه.. ولی به هر حال ربع پرده داره.. در ولی اگه نمیخواید به midi تبدیلش کنید و فقط متن نت براتون مهمه فکر میکنم با sibelius بشه سری و کرن طراحی کرد یا شاید خودش داشته باشه.. (تاکید میکنم در سیبلیوس ربع پرده نداریم و فقط میتونید علائمی رو به صورت سیمبل یا نقاشی به نت اضافه کنید که برای چاپ مناسب باشه)

bardyaa
Sunday 1 May 2011, 12:34 PM
والا ما چند وقت پیش می خواستیم یک نت قطعه آوازی بنویسیم نشد چون تمام برنامه های نت نویسی ریتم می خوان و بدون ریتم هم نمیشه نت نوشت .
برنامه فارسی وجود نداره اما اگر منظورت فارسی بودن برنامه هست . باید بگم که اول نصب کردن گیتار پرو زبان رو که میپرسه ، میشه persian رو انتخاب کرد این قابلیت رو من روی گیتار پرو 5 امتحان کردم .

اما نرم افزار فارسی نداریم کلا خودم تو فکر بودم بسازم اما واقعا تحلیل بسیار بالایی می خواد و حداقل تا بعد از 4 ورژن هنوز هم مشکل خواهد داشت .

فونتشم توی چه قسمتی می خوای به کار ببری ؟!!! تا راهنماییت کنم اگر بتونم البته . . .

من سرجوونیام یه نسخهٔ معقول از Lilypond گذاشتم اینجاها که خودم سری و کرن به‌ش اضافه کرده بودم، یه نمونه هم از یکی از درسای کتاب هنرستان گذاشتم. اگه مدل پوینت‌اند‌کلیک نبودنش برات مشکلی نیست، کار می‌کنه و خوب هم کار می‌کنه، با قطعه‌هایی که متر آزاد دارن هم خوب تا می‌کنه. اگه واقعاً‌ می‌خوای نرم‌افزار فارسی درست کنی،‌ اون core تروتمیزی داره و engravingش هم فوق‌العاده‌ست، و کافی‌ه بشینی GUI مناسب درست کنی. البته چن‌تا GUI هم براش درست کردن، ولی هرچی تاحالا دیده‌م از اصل داستان بدتر بوده!

alireza_jafarian
Sunday 1 May 2011, 02:10 PM
من از یکی از دوستان شنیدم برای اینکه سیبلیوس قابلیت نت نویسی ایرانی پیدا کنه باید یه سری فایل بهش اضافه کرد،که قرار شد برام بیاره و نیاورد! اگه کسی داره یا اطلاعی داره بگه

melodyekohan
Sunday 1 May 2011, 02:43 PM
ببخشید دوستان نرم افزار sibelius رو از کجا تهیه کنم

melodyekohan
Sunday 1 May 2011, 02:50 PM
یک نرم افزار هست که خود ایرانی ها درست کردند به نام فارابی که فونت ایرانی داره

mixer
Sunday 1 May 2011, 04:52 PM
من سرجوونیام یه نسخهٔ معقول از Lilypond گذاشتم اینجاها که خودم سری و کرن به‌ش اضافه کرده بودم، یه نمونه هم از یکی از درسای کتاب هنرستان گذاشتم. اگه مدل پوینت‌اند‌کلیک نبودنش برات مشکلی نیست، کار می‌کنه و خوب هم کار می‌کنه، با قطعه‌هایی که متر آزاد دارن هم خوب تا می‌کنه. اگه واقعاً‌ می‌خوای نرم‌افزار فارسی درست کنی،‌ اون core تروتمیزی داره و engravingش هم فوق‌العاده‌ست، و کافی‌ه بشینی GUI مناسب درست کنی. البته چن‌تا GUI هم براش درست کردن، ولی هرچی تاحالا دیده‌م از اصل داستان بدتر بوده!

جناب بردیا ، منظورت رو از پوینت اند کلیک نفهمیدم میشه توضیح بدی ؟!

alireza_amirsamimi
Sunday 1 May 2011, 05:39 PM
آخر یکی جواب من رو که موضوع اصلی تاپیک بود نداد!فونت ایرانی برای فایناله کسی داره؟یا میتونه راهنمایی کنه

bardyaa
Tuesday 3 May 2011, 11:11 AM

به‌جای GUI خوشگل که بتونی توش با ماوس مبارک [یا ماوس عمر سلیمان!] روی جایی که می‌خوای بکلیکی، مجبوری با دست مبارک «بنویسی». نمونهٔ اون رو ــ اگه حوصله داری ــ ببین.

NavidN
Wednesday 17 August 2011, 11:52 AM
یک نرم افزار هست که خود ایرانی ها درست کردند به نام فارابی که فونت ایرانی داره
با سلام.نرم افزار فارابی علاوه بر داشتن نت های سری و کرن ساز های ایرانی مثل تار و کمانچه رو هم داره.اما من قیمت که گرفتم 400000 تومان بودش.

M_T
Wednesday 17 August 2011, 01:21 PM
سلام

نرم افزار lilypond علامات ایرانی هم داره دیگه. ورژن 2.14.
آقا محمد حسینی این سیبلیوس که گذاشتی علامات ایرانی داره؟

M_T
Wednesday 17 August 2011, 01:22 PM

point and click

اشاره و کلیک دیگه! :am

lord49
Sunday 4 December 2011, 05:23 PM
نرم افزار majic score v.4دارای علامت ایرانی میباشد

lord49
Sunday 4 December 2011, 05:40 PM
چگونه بایدنمونه کارهایم راروی پروفایل بگذارم لطفا یکی مراراهنمایی کند متشکرم

Arrconic
Sunday 22 July 2012, 06:13 PM
سلام. من یکی از فونت های سیبلیوس 7 را دستکاری کردم. در زیر برای دانلود گذاشتمش. کافیه در پوشه فونتِ ویندوز کپی کنید. در قسمت keypad زیر بمل و دییز دوتا علامت هست مثل بمل برعکس و دییز نصف شده. با کلیک بر روی اون ها می تونید سری و کرن را در صفحه اصلی به نت اضافه کنید.

نمونه کار:
You can see links before reply

دانلود فونت:

Arrconic
Sunday 22 July 2012, 06:24 PM
اینم یه نمونه دیگه:

M_T
Sunday 22 July 2012, 08:33 PM
سلام

دست شما درد نکنه.

Shift+B کرن میزنه.
با کدوم کلید سری میزنه؟

Arrconic
Sunday 22 July 2012, 10:02 PM
نمی دونم. با کلیدهای میانبر تا حالا کار نکردم.
در شکل زیر, اگه روی (بمل برعکس) کلیک کنید کرن میزنه. و اگه روی شکل (دییز نصفه) کلیک کنید, سری میزنه.

متاسفانه سورس برنامه را نتونستم تغییر بدم. وگرنه اونها را هم سری و کرن می کردم. از دوستانی که می تونن لطفا کمک کنن.

M_T
Sunday 22 July 2012, 10:06 PM
ممنون، این عکسه الان مال کدوم برنامه هست؟
بمل بر عکس علامت قدیمی Half flat هست که هنوزم در ترکیه کاربرد داره.

Arrconic
Sunday 22 July 2012, 10:11 PM
این برنامه سیبلیوسه. بله شما درست می گید ولی در ایران کاربرد نداره.

Arrconic
Monday 23 July 2012, 07:24 AM
سلام.
راستش نتونستم. نمی دونم با چه کامپایلری برنامه اجرا می شه که به سورس برنامه به هیچ عنوان نشد دسترسی پیدا کنم. و خیلی هم واسم عجیب بود. وگرنه خیلی عالی میشد که مثلا صفحه ای درست کرد برای مثلا گام شور لا و .... که علامت های سر کلید در هر خط مشابه خطوط بعدی باشه. با این حال این دو علامت در بخش symbol ها هم وجود دارد و می شود دستی وارد کرد.