PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین سیم برای گیتار کلاسیک

firzi
Tuesday 3 May 2011, 09:18 PM
سلام دوستان.
به نظر شما بهترین سیم برای گیتار کلاسیک چی هستش؟
با تشکر

HamedSedighi
Tuesday 3 May 2011, 09:23 PM
سلام دوستان.
با تشکر

درود

یکی از دوستان هر وقت صحبت سیم میشه میگه ساوارز خوب است. اینکه تا چه حد درست می گه رو نمی دونم . و نمی دونم تلفظش رو درست نوشتم یا نه .

firzi
Thursday 5 May 2011, 10:10 AM
درود

یکی از دوستان هر وقت صحبت سیم میشه میگه ساوارز خوب است. اینکه تا چه حد درست می گه رو نمی دونم . و نمی دونم تلفظش رو درست نوشتم یا نه .

ممنون حامدجان

Azot
Thursday 5 May 2011, 02:45 PM
به طور کلی سیم های D'Addario خوبن. La Bella هم بد نیست ...
D'Addario EXP 45 پیشنهاد میشه ... خودم هم هفته ی بعد میخوام EXP45 بخرم ...

parsboy
Thursday 5 May 2011, 04:22 PM
به طور کلی سیم های D'Addario خوبن. La Bella هم بد نیست ...
D'Addario EXP 45 پیشنهاد میشه ... خودم هم هفته ی بعد میخوام EXP45 بخرم ...
منم این سیم رو می پسندم .

SOBHANTOTo3
Sunday 15 May 2011, 12:17 PM
من میگم ساوارز خوبه همین

Ferfereh
Sunday 15 May 2011, 12:33 PM
دوستان اگه امكانش هست جنس و قيمت سيم ها رو هم ذكر كنيد
مثلا من سيمم آليس هست..جنس و كيفيتش مزخرفه..فقط قيمتش خوبه كه 5000 تومن هست..بعد يه ماه ديگه درست كوك نميده..!!سيم هاي re و la و mi هم كه به صورت كاملا تخيلي تغيير رنگ دادن..از نقره اي شدن مسي رنگ..!
در كل به هيچ وجه پيشنها نميشه..

MOEIND
Sunday 28 August 2011, 03:18 PM
سلام دوست گلم...

سیم های خوب :

ساوارز ارانجوس لا به لا آگوستین (داداریو هم خوبه)

ravi
Sunday 28 August 2011, 07:49 PM
دوست عزیز اگه مبتدی هستید یا گیتار ارزون قیمت دارید مثل سیم های داداریو و لابه لا
ولی اگه ساز خوب داری و حرفه ای سیمهایی مثل ساوارز(البته سیم های بهتر هست ولی قیمتش بالاست)

takta
Sunday 27 November 2011, 05:03 PM
سلام دوستان می شه قیمت سیم لابه لا رو بگید

MA_Happy
Sunday 27 November 2011, 05:27 PM
فرزان جان من کم گیتار میزنم،ولی خوب چند وقت پیشها دیدم سیم ها خیلی داغونه عوضشان کردم،با تحقیق به سیم DAdrio (نمیدونم از نظر املایی درست نواشتم یا نه) رسیدم،خیلی سیم خوبی هست بنظرم،صدای کلینی هم دارد

love_London
Monday 5 December 2011, 04:08 PM
سيم La Bella عالي هست البته به نظر من البته بعضي از دوستام ميگن اين سيم زود پاره ميشه (من كه باور نميكنم و فكر كنم به دليل بد زدن يا درست نبودن ناخون ها است كه سيم گيتار پاره ميشه) ويا ميگن صداش يه جوري ميشه
خوب اين مشكل هم يه راحل داره اگه يه روز كوك سيم ها رو شل كني و يك روز بزاري همينجور باشه وبعد كوك كني هر چند وقت يكبار بايد اينكار را كرد بعضي وقتا هم اگه يه دسمال رو سيما بكشي رو صدا اثر مثبت داره شك نكنيد

The_blue_marble
Thursday 5 January 2012, 11:06 AM
سلام دوستان،من یه ساز هافنر HAC204 دارم،تا سقف 50 تومن چه سیمی خوبه که واسش بگیرم؟

آقا کسی نبود که تجربشو در اختیار ما بذاره؟

The_blue_marble
Saturday 4 February 2012, 02:54 PM
با سلامی گرم،بهترین سیم واسه گیتار کلاسیک بی شک بین سیم های موجود در بازار ساوارز هستش و قیمتش هم دستی 34 تومنه

Partrix
Saturday 4 February 2012, 05:50 PM
اصلا راجع به لا به لا صحبت نکنین چون واقعا آشغاله و چز تقلبی و چینیش تو بازار پیدا نمی کنین !

سیم تنها ساوارز و دیگر هیچ !!! اونم بهترین مدلش از نظر من 540 arj نرمال تنشنه . راجع به قیمتش هم والا 3 ماه پیش ( تا قبل از این اوضاع گند بازار ) 30 - 40 تومن بود .
این سیم عین کره میمونه ! خیلی هم عمر طولانی هم داره . از نظر من بی نظیره و بی رغیب تو رده ی خودش

Redone
Sunday 5 February 2012, 09:29 PM
دوستان اگه امكانش هست جنس و قيمت سيم ها رو هم ذكر كنيد
مثلا من سيمم آليس هست..جنس و كيفيتش مزخرفه..فقط قيمتش خوبه كه 5000 تومن هست..بعد يه ماه ديگه درست كوك نميده..!!سيم هاي re و la و mi هم كه به صورت كاملا تخيلي تغيير رنگ دادن..از نقره اي شدن مسي رنگ..!
در كل به هيچ وجه پيشنها نميشه..

آره من سیم 4ام پاره شد، دو بار آلیس انداختم، بار اول بعد از کمتر از یه ماه پاره شد و به مسی شدن نرسید :21:

الانم همین آلیس انداختم ولی رنگش شده عین چایی مونده :دی

اصلا راجع به لا به لا صحبت نکنین چون واقعا آشغاله و چز تقلبی و چینیش تو بازار پیدا نمی کنین !

سیم تنها ساوارز و دیگر هیچ !!! اونم بهترین مدلش از نظر من 540 arj نرمال تنشنه . راجع به قیمتش هم والا 3 ماه پیش ( تا قبل از این اوضاع گند بازار ) 30 - 40 تومن بود .
این سیم عین کره میمونه ! خیلی هم عمر طولانی هم داره . از نظر من بی نظیره و بی رغیب تو رده ی خودش

دوست عزیز ممنون، حتما یه دست ازشون به گیتارم میندازم ببینم چطوره... :21ox66r:

ممنون

shabebitolu
Monday 13 February 2012, 12:43 PM
دوستان سیمهای luthier چطور هستند؟set 40

as_starless
Sunday 26 February 2012, 01:18 PM
سلام دوستان.
با تشکر
بستگی به گیتارت داره.
مثلا گیتاری مثل هامفری باید سیم های ساوارز یا سیم های رده بالاتر روش انداخته بشه تا صدای اصلی گیتار رو بده.:21ox66r:

ravi
Sunday 26 February 2012, 04:35 PM
دوستان سیمهای luthier چطور هستند؟set 40

من همه مدلهاشو استفاده نکردم ولی سیم های خوبی هستند و به ساوارز نمیرسه ولی خیلی از لا به لا و داداریو بهتره!:am

الان من خودم این مارک روی گیتارمه و صداش هم عالیه!:redguitar:
قبلا ساوارز بود و یکم با هم جنس صداشون فرق میکنه ولی هر دو خوبن!:16:

SOBHANTOTo3
Sunday 4 March 2012, 09:07 AM
من همینطور که یکبار این پست رو دادم فکر می کنم بهترین سیم ساوارز هست حتی در مقاطع بالا هم از همین سیم استفاده می شه
من در چند کنسرت دیدم از این سیم استفاده کردن

ravi
Wednesday 7 March 2012, 04:44 PM
من همینطور که یکبار این پست رو دادم فکر می کنم بهترین سیم ساوارز هست حتی در مقاطع بالا هم از همین سیم استفاده می شه
من در چند کنسرت دیدم از این سیم استفاده کردن

دوست عزیز صحبت شما کاملا درسته ولی مارک های خیلی خوب دیگه ای هم هست که توی کنسرت ها استفاده میشه!:give_rose:

من خودم به دلیل اینکه توی ایران تنوع سیم زیاد نیست هنوز بهتر از ساوارز پیدا نکردم!:46:

SOBHANTOTo3
Thursday 8 March 2012, 08:32 AM
راستش من سیمی رو ندیدم صددرصد شما درست می گید دلیلش شاید نبود تنوع سیم در ایران هست

Partrix
Thursday 8 March 2012, 10:55 AM
چرا اتقاقا سیم های دیگه هم هست حالا درسته که زیاد پیدا نمیشه .
یه چیز جالب هست که خوبه بدونین سیم های گرونی وجود داره که همه قیمت های سربه فلک کشیده ای دارن و صدایی تولید میکنن که ممکنه از شنیدنش شاخ در بیارید ! این سیم ها مدل های مخصوص کنسرت اند که کارخونه های خوب مثل ساوارز و حتی دادوریو این ها رو دارن . ولی نکته ی عجیب در مورد اونها اینه که این صدای جذاب رو تنها برای یه اجرای 2-3 ساعته از خودشون نشون میدن و بعد از اون دچار افت شدید توی کیفیت و صدا میشن و دیگه قابل استفاده نیستن ! جالب نیست ؟! حدود 200 تومن پول بدی تنها بابت یه ساعت ! دلیل اینکه از ساوارز توی کنسرت استفاده میشه تنها این نیست که صدای خوبی داره چون سیم های خوش صدا تر هم وجود دارن ! دلیل اصلیش اینه که در ازای صدای نسبتا خوب عمر طولانی و خوبی رو که نزدیک 4-5 ماه میشه رو از خودشون نشون میدن ! اصلا اگه در بسته ی یه ساوارز arj540 رو باز کنین میبینین رو هر قسمت نوشته long play !

SOBHANTOTo3
Friday 9 March 2012, 06:47 AM
دوست عزيز
اين اطلاعاتو از كجا اورديد
سيم مخصوص كنسرت ساوارز من خريدم 30 هزارتوممن
دقيقا روش نوشته
كاملا هم اصل هست ازشيراز خريدم
سيم 200 هزارتومني قكر نمي كنم وجود داشته باشه

اكه اطلاعات دقيق داريد خوشحال مي شم بدونم از كجا و ...
ايناي كه ميكيد نمي دونم از كجا بدست اورديد
ولي من خوشحال مي شم بدونم
البته ببخشيد

Partrix
Friday 9 March 2012, 11:32 AM
احساس می کنم بحث بین من و شما یه هوا داره متشنج میشه ! جسارت نباشه ولی یه هوا نرم تر پست بزنین بد نیست .

استاد گلم این که شما فکر می کنین یه همچین سیما یی وجود نداره دلیل بر وجود نداشتنش نیست ما ها که خوان مارتین نیستیم که ! درضمن اینجا هم ایرانه و ما برای این جور چیز ها ( سیم رو میگم ) حق انتخاب زیادی نداریم و بازار خراب تر از این حرف هاست !
حرف شما درسته البته الان بالاتر از ساوارز 540 arj تو بازار ( تکرار می کنم تو بازار ! ) نیست ولی دلیل نمیشه که کلا وجود نداشته باشه این نوع سیم ها که الان دقیقا اسم سازنده و مدلاشون رو خاطرم نیست به صورت سفارشی بعضی از مغازه های تهران زیر پل حافظ میارن چون فروش چندانی ندارن و این عجیب نیست که شما یا کسایی دیگه ندیده باشن ! من خودم فقط یه بار از نزدیک دیدم و صدای این جور سیمایی رو شنیدم ! حالا شما که شیراز زندگی می کنی خیلی از نوازنده های تهرانی هم بعید میدونم دیده باشن .
اسم و مدل سیم ها هم می پرسم و همین جا می نویسم .

SOBHANTOTo3
Friday 9 March 2012, 02:39 PM
منظور بدي نداشتم
ولي بايد يك اسمي قيمتي تو اينترنت باشه
خوشحال مي شم دوستان اطلاعات دقيق بدن
من امروز از يكي از استاداي شهرمون برسيدم كفتن
كه ليلي افشار هم ساوارز 30 تومني مخصوص كنسرت
داشته حالا من نمي دونم والله
هر كسي اطلاعات بيشتري داره ممنون ميشم

Partrix
Friday 9 March 2012, 06:16 PM
استاد هرکی که از این نوع سیمی که من می گم استفاده می کنه که دلیل بر مهارت بیشترش نیست !
این چه حرفی اه که شما می زنید آخه ؟!
بعدشم گفتم که اطلاعات کامل رو خودم می پرسم و همین جا می نویسم فقط ممکنه یه چند روزی طول بکشه . شرمنده !

SOBHANTOTo3
Monday 12 March 2012, 06:11 PM
خواهش می کنم

من منتظرم اطلاعات بیشتری بدونم برام جالبه
ممنون از شما