PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اولین سه تار الکتریکیه ایران

saram
Wednesday 25 May 2011, 12:40 PM
سلام دوستان من پیانو میزنم ولی گفتم بد نیست یه خبری رو بهتون بدم .دیشب تو یه سایت بودم اسمش یادم نیست .نوشته بود .اولین سه تار الکتریکیه ایران تا تابستون به بازار میاد.(منبع موثق):16: اینم بگم که سازندش ایرانیه.خدا شاهده اگه بیاد من اولین نفری هستم که میگیرمش.

Gilda
Wednesday 25 May 2011, 03:31 PM
اگه واقعا همچین چیزی صحت داشته باشه که عالیه
دیگه بایک سه تارالکتریکی توی گروه نوازی مشکل کمتری داری
اما اگه هم به بازاربیاد سریع اونو نمیخرم
چون هرچیزی باید امتحانشو پس بده!!
راستی نام سازندشو یادت نیست؟

tarik62
Wednesday 25 May 2011, 06:24 PM
بچه ها سلام خوبید لطف کنید اگه این سه تار ببازار اومد بمن خبر بدید تشکر

randy_rhoads
Wednesday 25 May 2011, 07:45 PM
ععنی این ساز پیکاپ داره؟ خوب اون موقع دیگه این ساز سنتی حساب نمیشه....................بنده 100% با این کار مخالفم...............البته بنده سبکم راک هست...............ولی این کار واقعا اشتباهه .............من نمی دونم چرا همش دنبال ایجاد یه سبک جدید ساز جدید خلاصه یه چیز جدید هستیم تا خودمونو مطرح کنیم...........

mostafa-mUsIc
Wednesday 25 May 2011, 08:53 PM
اگه از نظر حجم صدا فزق کنه خیلی ازش استقبال میشه

mae_6677
Wednesday 25 May 2011, 08:55 PM
سلام دوستان من پیانو میزنم ولی گفتم بد نیست یه خبری رو بهتون بدم .دیشب تو یه سایت بودم اسمش یادم نیست .نوشته بود .اولین سه تار الکتریکیه ایران تا تابستون به بازار میاد.(منبع موثق):16: اینم بگم که سازندش ایرانیه.خدا شاهده اگه بیاد من اولین نفری هستم که میگیرمش.
حالاچراالکتریکیش ‏
رومیخوای‏? تاسنتیش هست حیف نیست.یه گیتارالکتریک ‏
بخری بهتره.‏(برای ‏ شماکه به سنتی علاقه ندارید‏) البته به نظرمن

r_a_m_i_n
Wednesday 25 May 2011, 09:18 PM
البته بعید میدونم که بصورت کاملا الکترونیک باشه....
چون چندی پیش بحث بر سر گستره ی صدا دهی سه تار بود و اساتید در فکر بودند که این صدای کم سه تار رو مشکلشو حل کنند که سه تار هم ساز گروه نوازی و ارکستری بشه......

mixer
Wednesday 25 May 2011, 11:43 PM
این خبر صحت داره و سازنده ی اون هم یک جوان خوش ذوق هست که اسمش رو یادم نیست . . .
ایشان فقط یکسری افکت رو به سه تار ابداعی خودشون اضافه کردند . . .
فکر نکنم چیز جدیدی باشه. باید دید . شعی می کنم در همین تاپیک اطلاعات بیشتری رو بهتون برسونم .
مرسی از saram عزیز بابت اطلاع رسانیشون . . .

mixer
Wednesday 25 May 2011, 11:44 PM
البته بعید میدونم که بصورت کاملا الکترونیک باشه....
چون چندی پیش بحث بر سر گستره ی صدا دهی سه تار بود و اساتید در فکر بودند که این صدای کم سه تار رو مشکلشو حل کنند که سه تار هم ساز گروه نوازی و ارکستری بشه......

در این رابطه بعدا خبر هایی رو از من دریافت خواهی کرد . . . دارم روش کار می کنم.

saram
Wednesday 25 May 2011, 11:54 PM
این خبر صحت داره و سازنده ی اون هم یک جوان خوش ذوق هست که اسمش رو یادم نیست . . .
ایشان فقط یکسری افکت رو به سه تار ابداعی خودشون اضافه کردند . . .
فکر نکنم چیز جدیدی باشه. باید دید . شعی می کنم در همین تاپیک اطلاعات بیشتری رو بهتون برسونم .
مرسی از saram عزیز بابت اطلاع رسانیشون . . .
خواهش میکنم میکسر جان. والا من میگم اگه قابلیت وصل کردن به کامپیوتر رو مثل گیتار الکتریک داشته باشه که برا من عالی میشه و حتما میگیرم .چون همیشه ارزوم این بود که بتونم با کابل یه سه تار یا تار رو وصل کنم به کارت صدا و کامپیوتر و صداش رو از اون جا ریکورد کنم داخل نرم افزار های اهنگسازی .همون کاری که الان با گیتارای دارای پیکاپ و فیش دار و کابل دار انجام میدن.من اونقدری که به سه تار و به تار و سنتور علاقه دارم به گیتار علاقه ندارم.ممنون

pouyan_Ibariander
Thursday 26 May 2011, 07:39 AM
من که چند ماه پیش روی تار برادرم پیکاپ گزاشتم کلی هم باهاش حال کرد!فکر کنم نفر اول خودم بودم:23:

Davoudjan
Tuesday 7 June 2011, 10:36 PM
درود
اين سه تار الكترونيكی جريان تازه يی نيست و سال هاست روی آن گفتگو شده و به دلايلی كنارگذاشته شده. اما بنده خودم چند ماه پيش دريكی ازكانالهای فارسی زبان بايك آقای جوان ايرانی كه سه تارالكترونيكی ساخته بود گزارش و گفتگويی نيم ساعته پخش ميشد كه بنده بسيار علاقمند شدم و تا پايان برنامه نشستم و هم صدا وهم انگيزه ساخت آن را ديدم و شنيدم. دركل بايد بگويم صدا‍ ی آن چيزی بود كه تنها به خودش ميبرد و بهيچ وجه لطافت و نوای مخملين سه تار خودمان را نداشت و باآنهمه ابزار و وسايلِي كه رويش بود وبكاربرده بود بسيار دور تر از سه تار شده بود اما خوب سازنده آن همين كم صدايی سه تار را دليل الكترونيكی ساختن آن عنوان ميكرد .تاانجاييكه بنده اطلاع دارم ساخت همين سه تارالكترونيكی در آنجا هم استقبال نشده و كنار گذاشته شده وتنها منحصر به خود سازنده شده. گرچه بنده با نوگرايی و ابتكار بسيار موافق هستم (مانند گيتار الكترونيكی دربرابر گيتار كلاسيك) اما درجای خودش و اينكه مورد نياز باشد وگرنه پيشنهاد دوست خوبمان آقای مايی درست است هركس سه تار الكترونيكی دردست بگيرد خيلی زود يا آن را كنار خواهد گذاشت ويا باخود خواهد گفت ايكاش گيتار الكترونيكی گرفته بودم چون تكليفم روشن بود.

saram
Wednesday 8 June 2011, 01:11 AM
درود
اين سه تار الكترونيكی جريان تازه يی نيست و سال هاست روی آن گفتگو شده و به دلايلی كنارگذاشته شده. اما بنده خودم چند ماه پيش دريكی ازكانالهای فارسی زبان بايك آقای جوان ايرانی كه سه تارالكترونيكی ساخته بود گزارش و گفتگويی نيم ساعته پخش ميشد كه بنده بسيار علاقمند شدم و تا پايان برنامه نشستم و هم صدا وهم انگيزه ساخت آن را ديدم و شنيدم. دركل بايد بگويم صدا‍ ی آن چيزی بود كه تنها به خودش ميبرد و بهيچ وجه لطافت و نوای مخملين سه تار خودمان را نداشت و باآنهمه ابزار و وسايلِي كه رويش بود وبكاربرده بود بسيار دور تر از سه تار شده بود اما خوب سازنده آن همين كم صدايی سه تار را دليل الكترونيكی ساختن آن عنوان ميكرد .تاانجاييكه بنده اطلاع دارم ساخت همين سه تارالكترونيكی در آنجا هم استقبال نشده و كنار گذاشته شده وتنها منحصر به خود سازنده شده. گرچه بنده با نوگرايی و ابتكار بسيار موافق هستم (مانند گيتار الكترونيكی دربرابر گيتار كلاسيك) اما درجای خودش و اينكه مورد نياز باشد وگرنه پيشنهاد دوست خوبمان آقای مايی درست است هركس سه تار الكترونيكی دردست بگيرد خيلی زود يا آن را كنار خواهد گذاشت ويا باخود خواهد گفت ايكاش گيتار الكترونيكی گرفته بودم چون تكليفم روشن بود.
سلام دوست عزیز اون چیزی که شما میگین این نبود دوست من.اشتباه نکنید.اتفاقا اون بر نامه رو من هم دیدم و نمیتونم اینجا اسمشو بیارم اما مطمعن باشین اونی که شما میگین این نبود.

mehdi_7
Tuesday 26 July 2011, 06:42 PM
در برنامه کوک که از بی بی سی پخش میشه یک بار صدای سه تار الکترونیک رو شنیدم. درسته که با صدای اصلی سه تار تفاوت داره..اما برای تنوع، خوب هست. صداها افکت دار میشد و دارای اکو میشد.
ساخته شدن سازی مثل ستار الکترونیک، لطمه ای به سه تار نمی زنه. در کنار سازهای سنتی، خوب هست که صداهای دیگه رو تجربه کنیم.

M_T
Tuesday 26 July 2011, 07:42 PM
بنظرم ابتکار خوبی است.

قبل از ما ترک ها بوزوکی رو الکتریک کردند. ساز استانبولی.

چینی ها هم Guqin رو که نوعی قانون یا (بقول برخی Slide Guitar) هست التریک کردند.

من صدای هر دو نمونه رو شنیدم.
هر دو عالی بودند.

mehdi_7
Tuesday 26 July 2011, 11:41 PM
منظورت از بوزوکی چی هست؟ نشنیدم تا حالا
اما ترک ها ساز باغلاما رو حسابی پیشرفته کردند و هم سنتی و الکترونیک دارن.

M_T
Wednesday 27 July 2011, 10:27 AM
منظورت از بوزوکی چی هست؟ نشنیدم تا حالا
اما ترک ها ساز باغلاما رو حسابی پیشرفته کردند و هم سنتی و الکترونیک دارن.

بوزوکی یا بقول اعراب بزق(Buzuq) سازی است زهی.

برخی می گویند سازی یونانی و صربستانی است لکن من ان را بیشتر بین اعراب و ترکان متداول دیده ام.

در زیر چند عکس از بوزوکی را مشاهده می کنید:
You can see links before reply

حال به صدای بزق گوش کنید:

تقاسیم(بداهه نوازی) در مقام عجم از استاد طارق ابوشی فلسطینی مقیم امریکا:

اینم عکس ایشون:

Ferfereh
Wednesday 27 July 2011, 05:28 PM
درود..
من که با این خبر کلی حال کردم..خیلی عالیه که بتونیم از سازهای سنتی خودمون کارهای راک و جز بشنویم..
و باید عرض کنم که با به دنیا اومدن سازی جدید از دل سازهای سنتی هیچ لطمه ای به سازهای دیگه نمیخوره.. کسی رو سراغ دارید که بگه با ورود گیتار بیس, گیتار اسپنیش از صحنه خارج شد!! همینطور سه تار الکتریک هم میتونه تاثیر بسزایی در جذب سلیقه ها بوجود میاره ..من خودم کلاسیک و همینطور پاپ کار میکنم و برای شنیدن صداش در دست یک نوازنده لحظه شماری میکنم..خدارو چه دیدی شاید خودمم جذب صداش شدم و شروع کردم..!!

TurkOghlan
Wednesday 27 July 2011, 05:56 PM

سلام
این همون باغلاماست نیست؟!!
فایل صوتی که گذاشتین فرمتش چیه؟ هیچکدوم از نرم افزارهام بازش نکرد.

M_T
Wednesday 27 July 2011, 06:07 PM

سلام
این همون باغلاماست نیست؟!!
فایل صوتی که گذاشتین فرمتش چیه؟ هیچکدوم از نرم افزارهام بازش نکرد.

سلام

والا بله این عکس بیشتر شبیه باغلاماست.

اما عکس دوم همان بزق عرب هاست که گویند یل این باغلاما ترکی و بوزوکی یونانی تفاوت داره.

اما آنچه که مسلم بنظر می رسد این است که بزق و بوزوکی و باغلاما از یک خانواده اند.

فرمتش Rm یعنی Real media هست. حالا mp3 براتون آپلود می کنم.

M_T
Wednesday 27 July 2011, 06:10 PM
عکس زیر بزق رایج بین اعراب است:

You can see links before reply[1].jpg

عکس پست قبلی دقیقا همان باغلاماست که اعراب بهش میگن ساز، ساز ترکی.

(نویسندۀ سایت ما رو باید ببخشه که از بحث سه تار منحرف شد لکن چندان بی ربط هم نگفتیم و جنبه آموزشی نیز داشته است.)

M_T
Wednesday 27 July 2011, 06:19 PM
خب فکر کنم تفاوت بزق و باغلاما مشخص است. حد اقل در ظاهر دسته و گردن آن ها.

اما فایل mp3 تقاسیم(بداهه نوازی) بزق از طارق ابوشی:

You can see links before reply (You can see links before reply)

M_T
Wednesday 27 July 2011, 08:14 PM
مال عربا خوشگل تره!!!:10:

mehdi_7
Thursday 28 July 2011, 02:16 AM
احتمالا ترکیبی از باغلاما و عود (بربط) هست

M_T
Thursday 28 July 2011, 09:11 AM
احتمالا ترکیبی از باغلاما و عود (بربط) هست

در واقع خود عرب ها این بزق رو کنار عود میارن و اونو فامیل عود می دونند. :am

mehdi_7
Friday 29 July 2011, 11:36 PM
امشب دوباره برنامه ی کوک بی بی سی همون برنامه ی اجرای آهنگ جاز با ستار الکترونیک رو پخش کرد. اگر ندیدید حتما بازپخش اونو نگاه کنید

2raj
Friday 11 November 2011, 04:38 PM

سلمان محمدی مدیر عامل شرکت گستره هنر چهارم و مخترع سه تار الکتریک گفت : سه تار الکتریک مدل A-200 آماده شد.اولین ساز الکتریک ایرانی با 3.5 اکتاو صدا ساخته شد. متقاضیان برای تهیه این ساز با شماره 09112390387 تماس حاصل نمایند

كسي تهيه كرده؟

M_T
Friday 11 November 2011, 05:38 PM
چه قیافه ای داره.
قیمتش چنده؟

کاش یه نمونه صداش هم بود.

کسی نداره یه نمونه صدا از این سه تار الکتریک بزاره.

2raj
Friday 11 November 2011, 05:53 PM
من الان تماس گرفتم قيمتش 700 تومنه با كيسش صبر كنيد يه مقدار اطلاعات بيشتر كسب كنم

............................
متاسفانه vpn من از كار افتاده ولي تو فيس بوك (سلمان محمدي با دو تا m)ايشون اطلاعات و فيلم ساز موجوده كسي تونست فيلم يا صداشو بذاره لطفا

سه تار با افكت چه شود!

M_T
Friday 11 November 2011, 07:01 PM
من الان تماس گرفتم قيمتش 700 تومنه با كيسش صبر كنيد يه مقدار اطلاعات بيشتر كسب كنم

............................
متاسفانه vpn من از كار افتاده ولي تو فيس بوك (سلمان محمدي با دو تا m)ايشون اطلاعات و فيلم ساز موجوده كسي تونست فيلم يا صداشو بذاره لطفا

سه تار با افكت چه شود!

Salman Mohammadi ؟

چند تا با این نام هستند اما هیچکدوم از سه تار چیزی نگفته اند.

فکر کنم چون تازه اومده یه کمی گرونه.

2raj
Friday 11 November 2011, 09:36 PM
عكسهاي ديگه

آدرس فيس بوك

Ahunawad
Tuesday 27 December 2011, 12:35 PM
این سه تاری که تو عکس بالا هست رو نمیدونم دقیقا چه جوریه،ولی من از سه تاری که حافظ ناظری پسر شهرام ناظری توسعه داده یا به قولی Develop کرده خیلی خوشم اومد، اگه برید تو یوتیوب لینکای مصاحبه هاش هست، :)

erikal_richen
Saturday 4 February 2012, 01:04 PM
باید جال باشه منم میخوام

m_rv_2008
Saturday 4 February 2012, 01:33 PM
سه تار هاي پست 31 خيلي خوشگل هستن به خاطر اون مقرنس هايي كه روي صفحه كار كردن. اون بزق عربا هم خيلي بي ريخته. دسته گيتار رو روي ديوان گذاشتن بهش ميگن بزق. بعضي از اون عكسا هم بزق نيستن. دقيقا خود خود باقلاما هستن.

nafiseh
Saturday 4 February 2012, 01:47 PM
جالب بود
اصلا فکر نمیکردم ...
حالا کسی تهیه کرده ؟؟؟
قیمتش در چه حدی هست ؟؟
از لحاظ کیفی بهتره؟؟؟

M_T
Saturday 4 February 2012, 02:01 PM
به اون دو تا شکل تزئینی ساده میگین مقرنس؟
جهت اطلاعات بیشتر در مورد مقرنس: You can see links before replyمقرنس (You can see links before replyمقرنس)

به اونا که مقرنس نمیگن، اتفاقا اصلا روی شکل ساز خوب کار نشده.
حالا دعوا نداریم، سلیقۀ هر کس برای خودش محترمه.

بزق هم معرب بوزوکی هست که اصلش از یونان بوده که ترک ها و عرب ها گونه های مشابه اون رو رواج داده و استفاده کردند که تفاوت اساسی با هم ندارند و از یک خانواده هستند.
این هم تصویرش:

اما نفیسه خانم

این تاپیک خیلی وقت بود دست نخورده مونده بود، ظاهرا کسی این ساز رو تهیه نکرده و الا یک خبری می شد.

nafiseh
Saturday 4 February 2012, 02:06 PM
هی وای من
گذر عمره هااااااااااااااااا (شکلک شوخ طبع بودن نفیسه :دی )
فکر میکردم از این نمونه استقبال بشه ...
به هرحال از اطلاعاتی که گذاشتین ممنون

M_T
Saturday 4 February 2012, 02:13 PM
هی وای من
گذر عمره هااااااااااااااااا (شکلک شوخ طبع بودن نفیسه :دی )
فکر میکردم از این نمونه استقبال بشه ...
به هرحال از اطلاعاتی که گذاشتین ممنون

خواهش می کنم.
باید از اساتید سه تار پرسید که این ساز چطور بوده و اگه خوب بوده چرا استقبال نشده، شاید هم شده اما در نت اهنگ بازتاب نداشته.

m_rv_2008
Saturday 4 February 2012, 03:20 PM
آخ آخ مجتبي جون. نفهميدم كامنت شماست. اگه ميدونستم هيچ وقت اظهار فضل نمي كردم. اهلا بك.

Azhidahak
Saturday 4 February 2012, 04:27 PM
آره منم شنیده بودم چند سال پیش یک نفر ساخته بودش!!
در واقع خیلی قبل از اینکه این فرد این ساز رو بسازه من ایده شو داشتم!ولی دیدم ای دل غافل خوردن،هستشم تف کردن!

منم خودم خواهانم این سه تارم.خیلی چیز باحالی میشه.

M_T
Saturday 4 February 2012, 05:53 PM
آخ آخ مجتبي جون. نفهميدم كامنت شماست. اگه ميدونستم هيچ وقت اظهار فضل نمي كردم. اهلا بك.

No Problem
:am

arminmonfared
Monday 13 August 2012, 02:59 PM
چه چیزی بشه.........ساز سنتی رو الکتریکی کنن بعد صداش چجوری میشه؟!..... برای من که غیر قابل تصور هست....

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 03:04 PM
No Problem
:am

قسمت دوم رو آقا مجتبی یادشون رفت بگن:
No Problem
لا مشکل!:30::am:247::247::247::247::247:

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 03:05 PM
چه چیزی بشه.........ساز سنتی رو الکتریکی کنن بعد صداش چجوری میشه؟!..... برای من که غیر قابل تصور هست....

من هم!:39::39::39::39::ao:ao:ao:ao:247::247::247::2 47::247:

M_T
Monday 13 August 2012, 10:41 PM
سلام

بچه ها من دیروز اگه اشتباه نکنم صدای این سه تار الکتریکی رو از تلویزیون شنیدم.
صدای سه تار بود اما مثل عود الکتریک و بوزوکی و باغلامای الکتریک یه حالتی داشت که معلوم بود الکتریکه.
فکر کنم مال یکی از این سریال های ماه رمضانی بود.

alireza_jafarian
Monday 13 August 2012, 11:43 PM
اون بزق عربا هم خيلي بي ريخته. دسته گيتار رو روي ديوان گذاشتن بهش ميگن بزق

البته تا جایی که من میدونم بزک یک ساز کهن محسوب میشه.البته شاید نه دقیقا به شمایل امروزیش.

alireza_jafarian
Monday 13 August 2012, 11:53 PM
درباره سه تار الکترونیک، سروش قهرمانلو ابداع کرده و توی گروهشون ازش استفاده میکنن ازش. من به شخصه اصلا خوشم نیومد از کارای این گروه. خیلی سطحی نگرانه بود. صدای سه تار الکتریک به نظرم بیشترین شباهت رو به گیتار الکتریک داره. با این تفاوت که مثلا همراه فواصل موسیقی ایرانیه. و یه جاهایی یه صدایی شبیه به واخون میداد.
شاید از این ساز در آینده استفاده های خوبی هم بشه، اما این استفاده ای که این گروه کرده،به عنوان معرفی ساز،به نظرم مزحکه.

Brilliant
Tuesday 14 August 2012, 02:11 AM
جالب بود..

amirrreza
Tuesday 14 August 2012, 11:33 AM
سه تار الکتریک ایده جالبیه فکر ازش استقبال بشه بعدش هم لابد تار را الکتریکی می کنن شایدم کمانچه...

جوونای ایرانی همینطوری ادامه بدن شاید کلا همه ساز ها الکتریکی بشه

Azhidahak
Monday 20 August 2012, 04:40 PM
نه رفیق دیگه بعضی سازها هست که به هیچ عنوان نمیشه الکتریک بشه!مثلاً تار! که همه صداشو از پوستش داره و البته شکل و جنس خاص کاسش!پس به این راحتیا نیست.اما این 3تار الکتریک واقعاً چیز جالبیه.خیلی دلم میخواد یکیشو داشته باشم.

coffee
Thursday 19 June 2014, 03:44 PM

اینکه چیز تازه ای نیست شما برو جمهوری یه پیکاپ gibson مدل humbucker بگیر و بعد صفحهی ساز رو ببر و بعد اونو جاش بزن

فقط تنها مشکلی که داره یعنی همه ساز های پیکاپدار دارن اینه که دیگه حالت آکوستیکی ساز از بین میره ولی در عوض شما میتونید از افکت استفاده کنید و صدایی شفاف از سه تارو داشته باشین

reza026
Wednesday 25 June 2014, 01:37 PM
سلام 4 روز قبل با اقای سلمان محمدی سازنده این ساز صحبت کردم که دو مدل وجود دارد 500و 1500 تومن قیمتشه البته بدون احتساب امپلی فایر که لازمه و افکتی که بین ساز و امپلی قرار میگریه که اختیاریه ولی خوب در نهایت باید باشه -ایشون اضافه کردند که با اسپیکرو سینمای خانگی چواب نمیده -