PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای یادگیری گیتار کلاس لازمه؟

Real
Tuesday 31 May 2011, 04:09 AM
سلام دوستان
یه سوال اساسی دارم:
آیا برای یادگیری گیتار(نه در حد گروه های موسیقی و حرفه ای !!) لازمه که کلاس برم؟آخه هیچ کلاسی به اون صورت پیدا نکردم توی شهرمون(آبادان)و فقط کلاس خصوصی هست.من با هزینش مشکلی ندارم حتی اگه هزینه ی کلاس بیشتر از خصوصی باشه مهم نیست فقط با کلاس خصوصی راحت نیستم.حالا لطفا بگید که آیا کلاس لازمه یا با همین آموزش های توی اینترنت یاد میگیرم؟
یه سوال دیگه:آیا محدودیت سنی برای گیتار زدن وجود داره؟اگه داره حداقلش چقدره؟(سوالم مسخرست نه؟)
و اینکه با توجه به ابعاد و اندازه های گیتار حداقل قد باید چقدر باشه؟!(به خاطر سن کمم!!(

Bokhari_90
Tuesday 31 May 2011, 10:35 AM
سلام دوستان
یه سوال اساسی دارم:
آیا برای یادگیری گیتار(نه در حد گروه های موسیقی و حرفه ای !!) لازمه که کلاس برم؟آخه هیچ کلاسی به اون صورت پیدا نکردم توی شهرمون(آبادان)و فقط کلاس خصوصی هست.من با هزینش مشکلی ندارم حتی اگه هزینه ی کلاس بیشتر از خصوصی باشه مهم نیست فقط با کلاس خصوصی راحت نیستم.حالا لطفا بگید که آیا کلاس لازمه یا با همین آموزش های توی اینترنت یاد میگیرم؟
یه سوال دیگه:آیا محدودیت سنی برای گیتار زدن وجود داره؟اگه داره حداقلش چقدره؟(سوالم مسخرست نه؟)
و اینکه با توجه به ابعاد و اندازه های گیتار حداقل قد باید چقدر باشه؟!(به خاطر سن کمم!!(

سلام دوست من
ببین اول شما باید مشخص کنی که در چه سطحی میخواهی گیتار یاد بگیری
برای شروع ساز و یه اطلاعات ابتدایی برا شروع حتما کلاس نیاز داری
اما از اون به بعد باید سبکتو مشخص کنی
گیتار سبک های مختلفی داره
مثلا کلاسیک فلامینکو و یک سبکی که مختص ایران هستش و جزو سبک بندی جهانی نیست که سبک پاپ هست
برای سبک های فلامینکو و کلاسیک چون تکنیک های زیادی داره و خیلی سبک های گسترده ای هستند بدون استاد فوق العاده کارت سخته
یعنی چیزی شبیه به غیر ممکن
یعنی وقتی هیچی از گیتار نمیدونین و خودتون بخواهین شروع کنین را 1 ساله را باید 10 سال طی کنین
اما برای پاپ زدن و خوندن و اکورد گیریو اینا شما باز اگر یک سطح اولیه از گیتارو بلد باشین زود خودتون از اینترنت و این طرف اون طرف میتونین اهنگ پیدا کنین و بزنین البته نه در سطح حرفه ای
ولی یک توضیحی بدم این سبک خوندن و زدن اگه به تنهایی باشه فقط 2 3 ماه اولش بهت کیف میده ولی بعدش دیگه خیلی سبک تکراری میشه
برای همین این سبک را باید کنار فلامینکو یا کلاسیک یاد بگیری
دوست من اصولا اکثر کلاس های اموزش خصوصی هستن کاری به شهر شما نداره
چون اصلا کلاس عمومی برای گیتار خیلی کاراییش میاد پایین
به نظرم شما این نظرتونو راجع به کلاس عوض کنین
شما مگه چند سالتونه؟
محدودیت سنی مثلا که بشه گفت از سن حدود 7 سالگی اموزش گیتار خوبه
وقتی از این سن شروع بشه و شخص علاقه داشته باشه بعدا حتما یکی از نوازندگان معروف میشه
اینطور که معلومه سنتون کمه
حداقل قد نداره
ممکنه گیتار برای شروع براتون خیلی بزرگ باشه اما مشکلی تو زدن براتون پیش نمیاد
من خودم گیتارو از 10.5 سالگی شروع کردم و در اون زمان گیتار 2 برابر اندازه ی خودم بود:21::21::21:
الان کسایی را میبینم که 6 7 سالشونه و گیتارو بسیار زیبا میزنن
چند وقت پیش یک کلیپ دیدم واقعا قشنگ بود
همه بچه ها حدود 5 سالشون بود و یک گروه 6 7 نفره بودن داشتن کنسرت اجرا می کردن
اگه شد اپلود می کنم که ببینین
فی الحال برای شروع من پیشنهاد می کنم به کلاس برین و سبک کلاسیک(اگر علاقه دارین) را شروع کنین
چون واقعا سبک کاملی هستش
و گیتار روی این سبک میچرخه
اگه سوال دیگه ای هم دارین بپرسین
راستی سنتونم بگین

love_London
Monday 5 December 2011, 04:33 PM
دوست من به نظرم به كلاس برو و اگه ميتوني برو به يك آموزشگا اگه تو آبادان هزاردستان شعبه داره حتما برو آنجا 100%‌ كلاس رفتن پيش يك استاد خيلي بهتره با اين آموزش هاي اينترنتي و يا خود آموزي هيچكس گيتار را خوب ياد نميگيره وقتي هم ياد گرفت وقتي ميزنه معلومه كه استاد نداشته به نظر من حتما برو كلاس پيش يك آدم حرفه اي كه كم كم 10 سال از گيتار زدنشم گذشته باشه اگه مدت تولاني درس هم ميداده چه بهتر استاد ميدونه كه چطوري بايد به تو ياد بده و پله پله ياد ميده اگه كلاس نري مثل اينه كه تو كلاس اول هستي يهو روز اول بري بخواي جدول ضرب رو ياد بگيري شايد ياد بگيري ولي 100% طوطي وار ياد ميگيري نه خوب سن هم اصلا مهم نيست هرچقدر بچه تر باشي و شروع به ساز ياد گرفتن بكني بهتره

mavedat
Sunday 6 May 2012, 10:57 AM
دوست عزیز

من شیراز زندگی می کنم. مدت ها بدون استاد به طور جسته و گریخته ساز زدم. خوب هم بود.

الان مدت کوتاهی هست که با آقای مسجدی کلاس گیتار کلاسیک میرم.عالیه! و باور کن تا یه معلم خوب رو نبینی به قول دوستمون غیر ممکنه که بتونی اون مسیر رو خودت طی کنی.

مخصوصا توی درک موزیک خیلی تفاوت فاحشه وقتی که کلاس میری.

margan_abedi
Sunday 6 May 2012, 11:30 AM
واقعا بدون معلم وقت تلف کردنه...البته معلم خوب هم باید داشته باشی

margan_abedi
Sunday 6 May 2012, 11:34 AM
دوست عزیز

من شیراز زندگی می کنم. مدت ها بدون استاد به طور جسته و گریخته ساز زدم. خوب هم بود.

الان مدت کوتاهی هست که با آقای مسجدی کلاس گیتار کلاسیک میرم.عالیه! و باور کن تا یه معلم خوب رو نبینی به قول دوستمون غیر ممکنه که بتونی اون مسیر رو خودت طی کنی.

مخصوصا توی درک موزیک خیلی تفاوت فاحشه وقتی که کلاس میری.

دقیقا! آقای مسجدی همیشه می گفتن میگن واسه گیتاریست خوب شدن باید موزیسین خوبی باشی.

خوش به حال شما که به کلاس ایشون دسترسی دارید.

art73
Monday 28 May 2012, 08:57 AM
میشه یه معلم گیتار خوب هم تو تهران بهم معرفی کنید ( کلاسیک یا پاپ)

من چندتا آموزشگاه رو دیدم ولی نمیدونم واقعین اینا یا نه

مثلا مثل آموزشگاه پارت و پارس و همراز و چهل باغ و نیما فریدونی معلماشم اینا بودن
مهرداد پاکباز - شهرام فقیهی - رضا مهتدی حقیقی - شنیدم فیروز ویسانلو هم خیلی خوبه خواهشا راهنمایی کنید ممنون

margan_abedi
Monday 28 May 2012, 09:31 AM
میشه یه معلم گیتار خوب هم تو تهران بهم معرفی کنید ( کلاسیک یا پاپ)

من چندتا آموزشگاه رو دیدم ولی نمیدونم واقعین اینا یا نه

مثلا مثل آموزشگاه پارت و پارس و همراز و چهل باغ و نیما فریدونی معلماشم اینا بودن
مهرداد پاکباز - شهرام فقیهی - رضا مهتدی حقیقی - شنیدم فیروز ویسانلو هم خیلی خوبه خواهشا راهنمایی کنید ممنون

من تجربه چندانی از مربیان تهران ندارم. ولی استادم خوب میشناسن و با خیلی از اساتید تهران آشتا هستند.
من پیشتهاد می کنم به آقای مسجدی ایمیل بزنی و از خودشون بپرسی.
اینم ایمیل آقای مسجدی: