PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اموزش نت نویسی و کار با نرم افزار Finale

mehdiney navaz
Tuesday 31 May 2011, 01:57 PM
سلام برای یادگیری نت نویسی که بشه ریتم و ... تنظیم کرد و خروجی نهایت پرینت گرفت . مقاله یا فایل اموزشی پی دی افی میخواستم . ممنون

TurkOghlan
Tuesday 31 May 2011, 04:17 PM
سلام
محیط نرم افزار فاینالی یه جوریه که فکر نکنم نیاز به آموزش داشته باشه. یه کم کار کنین خودتون راحت یاد میگیرین. اگه بخواین با پی دی اف یاد بگیرین هم وقتتون به هدر میره و هم زود از یادتون میره.

Honey_Shababi
Monday 19 September 2011, 03:05 PM
سلام
کسی از دوستان میدونه چه جوری میشه قطعات آوازی (قطعات بدون کسرمیزان مثل ردیف موسیقی ملی) رو با فاینال نوشت؟
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه!

با برنامه finale نميشه همچين كاري رو كرد...چون اين برنامه براي سبك هاي جهاني ساخته شده و متاسفانه اين قابليت رو نداره...

EmadS
Thursday 12 January 2012, 05:03 PM
شما اگه می خواید نت نویسی کنید به جز Sibleius سراغ هیچ نرم افزار دیگه ای نرید . فوق العاده راحته کار کردن باهاش . در عین حال که بسیار بسیار هم حرفه ایه . من الان شاید بشه گفت یک سال و نیمه که دارم ازش استفاده می کنم . واقعاً هیچ نرم افزار نت نویسی حرفی برای گفتن در مقابلش نداره . خودش هم اجرا می کنه نت ها رو . تمام ساز ها رو هم داره.

آخرین نسخه اش 7 هست.یه سرچ کنید توی همین سایت های دانلود فارسی هستش . البته برای اجرا ، حتماً صداهاش رو نصب کنید وگرنه با کیفیت Midi پخش می کنه که واقعاً افتضاحه . خود سیبلیوس یه پک صدا داره به اسم Sibelius Souns Essentials . اون رو حتماً نصب کنید تا یک اجرای خیلی خوب و با کیفیت و با صداهای طبیعی از نت ها داشته باشید .

erikal_richen
Saturday 4 February 2012, 12:19 PM
sibelius narm afzare khyli khoobi hast vase ini kar be nazar man az finale ham behtare

amirj_ir
Sunday 20 January 2013, 04:49 PM
سلام میشه راهنمایی کنید صدا های Sibleius را از کجا باید نصب کرد.

sshmha
Sunday 14 April 2013, 09:48 AM
شما اگه می خواید نت نویسی کنید به جز Sibleius سراغ هیچ نرم افزار دیگه ای نرید . فوق العاده راحته کار کردن باهاش . در عین حال که بسیار بسیار هم حرفه ایه . من الان شاید بشه گفت یک سال و نیمه که دارم ازش استفاده می کنم . واقعاً هیچ نرم افزار نت نویسی حرفی برای گفتن در مقابلش نداره . خودش هم اجرا می کنه نت ها رو . تمام ساز ها رو هم داره.

آخرین نسخه اش 7 هست.یه سرچ کنید توی همین سایت های دانلود فارسی هستش . البته برای اجرا ، حتماً صداهاش رو نصب کنید وگرنه با کیفیت Midi پخش می کنه که واقعاً افتضاحه . خود سیبلیوس یه پک صدا داره به اسم Sibelius Souns Essentials . اون رو حتماً نصب کنید تا یک اجرای خیلی خوب و با کیفیت و با صداهای طبیعی از نت ها داشته باشید .

سلام
دوست عزيز اگر امكان داره توضيح دهيد اين پك را چگونه بايد تهيه نمود
وآيا با اين برنامه امكان نوشتن نتهاي ربع پرده (سوري و كرون) هم هست ؟چگونه؟
باتشكر

Honey_Shababi
Sunday 14 April 2013, 09:53 AM
سلام
دوست عزيز اگر امكان داره توضيح دهيد اين پك را چگونه بايد تهيه نمود
وآيا با اين برنامه امكان نوشتن نتهاي ربع پرده (سوري و كرون) هم هست ؟چگونه؟
باتشكر

لطفا به موضوع تاپیک دقت بفرمایید دوستان

این تاپیک راجع به برنامه Finale هست. نه Sibelius

ac120
Sunday 14 April 2013, 11:26 AM
چگونه از فینال pdf بگیریم؟

Honey_Shababi
Sunday 14 April 2013, 11:44 AM
چگونه از فینال pdf بگیریم؟

خود برنامه finale به احتمال زیاد در قسمت export یا save as برای pdf باید داشته باشه. من دقیقا یادم نیست. چون روی سیستمم در حال حاضر، نصب نیست.

ولی اگه نداشت، یه راه خیلی ساده بهتون پیشنهاد میکنم.

با یه برنامه مثل DoPDF یا برنامه های مشابه دیگه که صفحات رو از طریق پرینتر مجازی تبدیل به pdf میکنه میتونید به راحتی این کار رو انجام بدید.

به این صورت که بعد از نصب مثلا DoPDF، وارد برنامه finale بشید و از قسمت File و سپس Print پرینتر رو روی DoPDF قرار بدید و دستور پرینت رو اجرا کنید تا صفحه مورد نظر به فایل PDF تبدیل بشه.

ac120
Sunday 14 April 2013, 11:52 AM
خود برنامه finale به احتمال زیاد در قسمت export یا save as برای pdf باید داشته باشه. من دقیقا یادم نیست. چون روی سیستمم در حال حاضر، نصب نیست.

ولی اگه نداشت، یه راه خیلی ساده بهتون پیشنهاد میکنم.

با یه برنامه مثل DoPDF یا برنامه های مشابه دیگه که صفحات رو از طریق پرینتر مجازی تبدیل به pdf میکنه میتونید به راحتی این کار رو انجام بدید.

به این صورت که بعد از نصب مثلا DoPDF، وارد برنامه finale بشید و از قسمت File و سپس Print پرینتر رو روی DoPDF قرار بدید و دستور پرینت رو اجرا کنید تا صفحه مورد نظر به فایل PDF تبدیل بشه.
save as فینال پی دی اف نداره ولی اون دو پیدی اف فکر عالی بود اخه چند تا میدی دارم که نمیتونستم تبدیل به پی دی افشون کنم

farhad55
Saturday 24 August 2013, 12:34 PM
سلام
آیا کسی فونت sia quarter 5 رو داره یا میدونه از کجا میشه دانلود کرد. این فونت برای سری و کرن ساختن در فیناله خیلی خوبه اما از سیستمم پاک شده و توی گوگل هم پیداش نمیکنم.

سپاس

vahid65
Saturday 28 June 2014, 01:37 PM
سلام و درود
نتی که قبلا نوشته شده و فرمت pdf یا jpg داره رو چه جوری میشه وارد نرم افزار کرد و ویرایشش کرد؟

Honey_Shababi
Saturday 28 June 2014, 04:18 PM
سلام و درود
نتی که قبلا نوشته شده و فرمت pdf یا jpg داره رو چه جوری میشه وارد نرم افزار کرد و ویرایشش کرد؟

سلام
همچین چیزی بعید میدونم با نرم افزار finale امکان پذیر باشه.

vahid65
Saturday 28 June 2014, 08:28 PM
سلام
همچین چیزی بعید میدونم با نرم افزار finale امکان پذیر باشه.
پس این قسمت برای چیه؟
10736

Honey_Shababi
Saturday 28 June 2014, 08:49 PM
پس این قسمت برای چیه؟
10736

این که البته فقط با فرمت TIFF ساپورت میکنه. ولی فکر میکنم فقط نتهایی که با برنامه finale نوشته شدن رو میتونه تشخیص بده. نه هر نتی که از هر جا پیدا میکنید!

vahid65
Saturday 28 June 2014, 10:46 PM
این که البته فقط با فرمت TIFF ساپورت میکنه. ولی فکر میکنم فقط نتهایی که با برنامه finale نوشته شدن رو میتونه تشخیص بده. نه هر نتی که از هر جا پیدا میکنید!
یعنی چی فقط نتهایی که با فینال نوشته شده رو میتونه تشخیص بده؟! .
نتی که از هر جا پیدا کنم مثل دست نوشته که خیلی واضحه نمیتونه تشخیص بده. اون چیزی که بنده انتخاب کردم با همین فونت استانداردی که برای نت وجود داره نوشته شده و کیفیتش هم خیلی خوبه.

Honey_Shababi
Saturday 28 June 2014, 10:50 PM
یعنی چی فقط نتهایی که با فینال نوشته شده رو میتونه تشخیص بده؟! .
نتی که از هر جا پیدا کنم مثل دست نوشته که خیلی واضحه نمیتونه تشخیص بده. اون چیزی که بنده انتخاب کردم با همین فونت استانداردی که برای نت وجود داره نوشته شده و کیفیتش هم خیلی خوبه.

نه منظورم نت دست نوشته نبود. نت های چاپ شده منظورم بود.

خب فرمت های مختلفی برای نت نویسی وجود داره. هر برنامه ای به یه شکل خاصی خروجی میگیره از صفحه نت. حالا شما خودتون آزمایش کنید متوجه منظورم میشید. چون من قبلا بارها و بارها این کارها رو آزمایش کردم و به صورت دقیق نمیتونه تشخیص بده. خطا زیاد داره.

maniosku
Thursday 14 August 2014, 03:41 PM
سلام دوستان. من یهمشکلی تو نرم افزار finale دارم و اون هم اینه که نمیتونم بین تو تا نت چنگ فاصله بدم. ینی مثلا نمیتونم تو تا نت چنگ رو جداگونه کنار هم قرار بدم و نت ها میچسبن به همدیگه. میتونین کمکم کنین؟؟ ممنون میشم اگه راهنمایم کنین

Fereshteh_Baran
Wednesday 10 December 2014, 07:48 AM
سلام
من توی برنامه final 2014 چند مشکل دارم:

1: رنگ فونتم را از قسمت view عوض کردم و حالا به رنگ مشکی که اصل رنگ بود، بر نمیگردد

2: آیا این برنامه هم مانند گیتار پرو، جایی برای شماره گذاری انگشت ها دارد؟

3: در ضمن من هم مشکل کاربر maniosku (You can see links before reply) را دارم و نت های چنگم به هم وصل می شود

ممنون میشم مانند همیشه من را راهنمایی کنید

Fereshteh_Baran
Friday 29 May 2015, 07:09 PM
ببخشید یک سوال دیگر

من اگر فقط یک میزان بخواهم داشته باشم، برنامه فاینال آن یک میزان را در یک خط کامل نشان میدهد. آیا برنامه ای مانند merge وجود دارد که میزان را کوچک کند. عکسی که در بالا گذاشتم شامل 4 میزان است. مثلا فقط میزان اول و با ابعاد همان میزان.
باز هم ممنون از توجه شما

you3f
Saturday 30 May 2015, 05:46 PM
ببخشید یک سوال دیگر

من اگر فقط یک میزان بخواهم داشته باشم، برنامه فاینال آن یک میزان را در یک خط کامل نشان میدهد. آیا برنامه ای مانند merge وجود دارد که میزان را کوچک کند. عکسی که در بالا گذاشتم شامل 4 میزان است. مثلا فقط میزان اول و با ابعاد همان میزان.
باز هم ممنون از توجه شما

Fereshteh_Baran
Saturday 30 May 2015, 09:30 PM
شما درست میفرمایید با علامت هایی که گفتید میزان کوچک میشود. ولی من وقتی در یک خط ، میزان را با شرایطی که گفتید درست میکنم، بعد مثلا در یک خط ما 5 میزان داریم ، وقتی میزان های اضافی و خالی را پاک میکنم به این صورت در می آید. شاید هم سوالم را بد مطرح میکنم. اگر به این صورت است، تا همینجا هم از پاسخهای شما ممنونم. در ضمن من این یک میزان کوچک را برای این میخواهم که با روشی که شما و آقای هانی دیروز گفتید، از آن عکس بگیرم و در ادامه مطالبم در صفحه word بگذارم

You can see links before reply

you3f
Saturday 30 May 2015, 10:02 PM
شما درست میفرمایید با علامت هایی که گفتید میزان کوچک میشود. ولی من وقتی در یک خط ، میزان را با شرایطی که گفتید درست میکنم، بعد مثلا در یک خط ما 5 میزان داریم ، وقتی میزان های اضافی و خالی را پاک میکنم به این صورت در می آید. شاید هم سوالم را بد مطرح میکنم. اگر به این صورت است، تا همینجا هم از پاسخهای شما ممنونم.

خب این روشی که میگم رو انجام بدید ببینید پاسخ کارتونو میده یا خیر.
منوی Tools گزینه ی Resize رو تیک بذارید.
روی صفحه راست کلیک کنید، و گزینه ی resize page رو بزنید.
در پنجره ی باز شده، resiz page to رو مساوی 200 قرار بدهید و (تیک Hold margins رو برندارید) سپس ok را بزنید.
این کار، همه نوشته های صفحه تون رو بزرگتر میکنه ولی اندازه صفحه رو همون مقدار قبلی نگه میداره. نمیدونم توی خروجی چطور جواب بده.
ولی اگه راه درست و درمونتری پیدا کردم حتما بهتون اطلاع میدم. یا دوستان دیگه که بهتر بلد باشن بیان راهشو بگن.

Fereshteh_Baran
Saturday 30 May 2015, 10:24 PM
روش اخیر شما را نیز امتحان کردم باز هم یک میزان، یک خط کامل میشود این هم pdf آن:

خیلی از شما متشکرم برای این همه وقتی که برای من میگذارید

Honey_Shababi
Saturday 30 May 2015, 10:45 PM
روش اخیر شما را نیز امتحان کردم باز هم یک میزان، یک خط کامل میشود این هم pdf آن:

سلام

در نرم افزار گیتار پرو در منوی Bar گزینه ای به نام Prevent Line Break وجود داره که در منوی سمت چپ مربوط به نت ها با آیکون "قفل" مشخص شده. اگه در میزان مورد نظرتون این گزینه رو بزنید، میزان بعدی در سطر بعد به انتهای سطری که در اون هستید اضافه میشه. با این کار میتونید از اینکه یک میزان یک خط کامل بشه جلوگیری کنید. در برنامه finale هم باید همچین گزینه ای باشه. ولی اگه نبود میتونید با گیتار پرو این کار رو انجام بدید و بسیار هم ساده هست.

Fereshteh_Baran
Sunday 31 May 2015, 09:07 AM
ممنون آقای هانی

بله این بار کارم با گیتار پرو درست شد. حالا در فاینال را هم جستجو میکنم اگر چنین گزینه ای بود، خدمتتون میگم.

you3f
Sunday 31 May 2015, 04:33 PM

خواهش میکنم.
یه روش دیگه اینه که : اگه یک میزان لازم دارید، نیازی به حذف کردن بقیه میزانهای خالی نیست.
میتونید روی میزان مورد نظرتون راست کلیک کنید و از گزینه ی Barline ، گزینه ی Final رو بزنید که دولاخط پایان آخر اون میزان قرار بگیره.
بعد بوسیله Paint اون میزان رو بُرش بزنید و بردارید.
مثل عکسی که ضمیمه کردم:

Fereshteh_Baran
Saturday 6 June 2015, 05:15 PM
سلام

من نتی دارم که شامل 20 میزان است و هر خط شامل 4 میزان است. یعنی ما 5 خط داریم. الان که میخواهم آن را برای خودم بنویسم ( فاینال 2014) ، اگر در هر خطی 4 میزان بگذارم ، بعد از 4 خط ، صفحه کامل میشود و 4 میزان پایانی به صفحه بعد منتقل می شود. راهی برای این کار وجود دارد که 5 خط را در یک صفحه بگنجانم؟

باز هم ممنون از پاسخ هاتون

you3f
Saturday 6 June 2015, 06:03 PM
سلام

من نتی دارم که شامل 20 میزان است و هر خط شامل 4 میزان است. یعنی ما 5 خط داریم. الان که میخواهم آن را برای خودم بنویسم ( فاینال 2014) ، اگر در هر خطی 4 میزان بگذارم ، بعد از 4 خط ، صفحه کامل میشود و 4 میزان پایانی به صفحه بعد منتقل می شود. راهی برای این کار وجود دارد که 5 خط را در یک صفحه بگنجانم؟

باز هم ممنون از پاسخ هاتون

سلام.
شاید این بتونه کمکتون کنه....

Fereshteh_Baran
Saturday 6 June 2015, 06:57 PM
ممنون از توجه شما
بله کاری را که گفتید انجام دادم، و ارتفاع میزان ها را کمی کوچک تر کردم، صفحه من کامل شد.

Fereshteh_Baran
Saturday 13 June 2015, 01:57 PM
سلام باز هم دو سوال از فاینال: 1- اگر بخواهم مثلا 5 میزان را برای تکرار با هم بگیرم که مثلا دو میزان در یک صفحه است و میزان های بعدی در صفحه بعد آیا راهی به جز درک کردن میزان ها وجود دارد؟

2- در این برنامه آیا امکان گذاشتن شماره انگشت روی نت ها وجود دارد؟

همانند همیشه ممنون از توجه تون.

you3f
Saturday 20 June 2015, 04:27 PM
سلام باز هم دو سوال از فاینال: 1- اگر بخواهم مثلا 5 میزان را برای تکرار با هم بگیرم که مثلا دو میزان در یک صفحه است و میزان های بعدی در صفحه بعد آیا راهی به جز درک کردن میزان ها وجود دارد؟

سلام. سوال اول رو خوب متوجه نشدم.
برای سوال دوم میتونید از Tools گزینه ی Text رو انتخاب کنید و بعد با دابل کلیک کردن در بالا یا پایین هر نت، شماره ای براش بنویسید.

Fereshteh_Baran
Sunday 21 June 2015, 08:32 PM
همان عکسی که خودتون در تاپیک 33 گذاشته اید، شامل هفت میزان است. اگر تصور کنیم میزان 8 در صفحه بعد قرار دارد، و ما از میزان 5 باید تکرار داشته باشیم تا مثلا میزان 8 که در صفحه بعد قرار دارد. چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

البته یک جوابی که خودم به آن رسیدم و دقیقا نمیدانم که درست است یا نه، این است که از میزان 5 تا 8 را یک بار قفل کنم و علامت تکرار را بگذارم ، بعد جای قفل میزان ها را عوض کنم. امیدوارم سوالم را واضح پرسیده باشم. ممنون از پاسخ های کامل شما.

you3f
Sunday 21 June 2015, 10:11 PM
همان عکسی که خودتون در تاپیک 33 گذاشته اید، شامل هفت میزان است. اگر تصور کنیم میزان 8 در صفحه بعد قرار دارد، و ما از میزان 5 باید تکرار داشته باشیم تا مثلا میزان 8 که در صفحه بعد قرار دارد. چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

البته یک جوابی که خودم به آن رسیدم و دقیقا نمیدانم که درست است یا نه، این است که از میزان 5 تا 8 را یک بار قفل کنم و علامت تکرار را بگذارم ، بعد جای قفل میزان ها را عوض کنم. امیدوارم سوالم را واضح پرسیده باشم. ممنون از پاسخ های کامل شما.

منظورتون اینجوریه؟!! :39:

Fereshteh_Baran
Monday 22 June 2015, 06:24 AM
بله دقیقا

you3f
Monday 22 June 2015, 02:59 PM
بله دقیقا

اینکه خیلی ساده ست!
انتخاب میزانهای مورد نظرتون (روی اولین میزان کلیک کنید، shift رو نگهدارید و روی آخرین میزان کلیک کنید).
راست کلیک روی یکی از میزانهای انتخابی.
Repeats ==> Create Simple Repeat

Fereshteh_Baran
Saturday 27 June 2015, 06:42 AM
سلام

این بار دوست دارم تجربه جدیدی که از فاینال پیدا کردم را برای شما بیان کنم

خود برنامه فاینال قسمت PDF دارد ولی من وقتی اسم آهنگهایی را که ایرانی بودند ، به فارسی می نوشتم و آن را پی دی اف میکردم، فونت من عوض میشد. هم برعکس می نوشت و هم حرف به حرف میکرد مثلا سنگ را می نوشت( گ ن س)

الان وقتی صفحه کامل میشود، آن را save میکنم و روی desktop می اندازم بعد روی آن راست کلیک میکنم و گزینه convert to adobe PDF را انتخاب میکنم، این بار فونت تغییر نمیکند.

Fereshteh_Baran
Monday 13 July 2015, 08:58 PM
سلام

میخواستم بدانم آیا امکان دارد که برنامه فاینال را روی تبلت یا گوشی که ویندوز ندارد ریخت؟

Erfanta
Wednesday 22 July 2015, 03:43 PM
سلام نرم افزار فیناله ی من وقتی پخش میکنم دیر صدا پخش میشه مثلا من خط زمان رو گذاشتم رو حامل اول،پخش که میکنم وقتی خط زمان اومد رو خط دوم تازه خط اول صدای نتهاش میاد ممنون

you3f
Wednesday 22 July 2015, 05:41 PM
سلام

میخواستم بدانم آیا امکان دارد که برنامه فاینال را روی تبلت یا گوشی که ویندوز ندارد ریخت؟

سلام. فاینال رو بعید میدونم نسخه ای این چنین داشته باشه. اما برنامه های مشابهی برای اندروید هستند که بتونید در گوشی یا تبلت کار نت نویسی رو انجام بدید.

Amir Akbari
Wednesday 22 July 2015, 06:13 PM
سلام نرم افزار فیناله ی من وقتی پخش میکنم دیر صدا پخش میشه مثلا من خط زمان رو گذاشتم رو حامل اول،پخش که میکنم وقتی خط زمان اومد رو خط دوم تازه خط اول صدای نتهاش میاد ممنون

درود دوست من، ورژن جدید نرم افزار asio4all رو از سایت خودش You can see links before reply دانلود و روی سیستم نصب کن، در بیشتر موارد مشکل تاخیر در اجرای نتها و ترکها بوسیله ی این نرم افزار بر طرف میشه .

Amir Akbari
Wednesday 22 July 2015, 06:25 PM
سلام

درود دوست من، نرم افزار فاینال نسخه ای برای موبایل و تبلت نداره ولی نسخه ی "آندرویدی" نرم افزار "اف ال استودیو" برای موبایل و تبلت وجود داره .

Erfanta
Wednesday 22 July 2015, 07:31 PM
وقتی نتها رو تو فیناله میچینی وقتی گزینه ی پخش رو میزنی خط زمان تو اول خونه یک گیر میکنه لطفا راهنمایی کنید؟
ممنون

GhazalMusic
Sunday 9 August 2015, 07:43 AM

درود بر شما.
من از فینال استفاده نمیکنم ولی برای پرسش دومتون کمی جستجو کردم امیدوارم که درست بتونم توضیح بدم .
اینجور که من فهمیدم برای شماره گزاری روی نتها ۲ راه وجود داره.
۱. Articulation Tool
۲. Expression Tool
چنانچه ورژن کامل فینال رو دارید Guitar Articulations library رو به شیوه ی زیر کارگزاری کنید.

File menu>Load Library...Tablature Libraries folder>Guitar Articulations

اینجور که من خوندم با کمک از این "Tool" میتونید شماره برای نتها بنویسید
یک سایت هم پیدا کردم که داخلش راهنمای استفاده از امکانات این نرمافزار نوشته شده که برایتان آخر پیام خواهم نوشت.

با امید موفقیت شما.

راهنمای استفاده از فینال, Finale 2014 Tutorials (You can see links before reply)

Fereshteh_Baran
Sunday 9 August 2015, 12:36 PM
خیلی ممنون از توضیح و سایت جالبی که گذاشتید.

برای گذاشتن شماره انگشت، راه دیگری نیز وجود دارد که کاربر گرامی آقای یوسف در پست 33 همین قسمت توضیح داده اند.

Fereshteh_Baran
Monday 30 November 2015, 10:34 AM
سلام

میشه توضیح بدید چگونه می توان در این برنامه، روی نت ها علامت استکاتو گذاشت؟

من در قسمت tools گزینه هایی مثل خط اتحاد ، تریل، گلیساندو و ... را پیدا کردم ولی استاکاتو را نه.

khelane
Friday 15 April 2016, 11:16 AM
سلام
این تکرار رو چطوری تو finale 2014 رعایت کنم
ممنون

Fereshteh_Baran
Friday 15 April 2016, 04:05 PM
من علامت دوم یعنی تکرار میزان قبل را میدانم.

document/ document option/ repeat/ repeat dot character/ select/
گزینه 212

msichani17
Sunday 18 September 2016, 11:45 AM
سلام چطور میشود در برنامه final علامت تکرار میزان قبل رو گذاشت؟؟؟

Fereshteh_Baran
Sunday 18 September 2016, 10:21 PM
سلام

document/ document option/ repeats/ select

- - - Updated - - -

سلام

document/ document option/ repeats/ select

msichani17
Monday 19 September 2016, 11:13 AM
نه مثل اون دو علامت اخر عکس

msichani17
Wednesday 21 September 2016, 01:46 PM
کسی جواب اینو نمیدونه که فقط بخواهیم میزان قبل تکرار بشه

- - - Updated - - -

کسی جواب اینو نمیدونه که فقط بخواهیم میزان قبل تکرار بشه

Fereshteh_Baran
Sunday 4 June 2017, 02:51 PM
سلام من آهنگی ، با میزان ناقص در فاینال نوشته ام. میزان اول را با استفاده از document/ pick up measure به صورت میزان ناقص در آوردم. میزان 4/4 است و من 3/4 از نت را در آن قرار داده ام ولی در میزان آخر، این میزان جای یک نت گرد کامل را دارد، در صورتی که باید یک نت فقط جای بگیرد. دقیقا نمیدونم اشکال کار از چیست. مانند همیشه ممنون از توضیحاتتون

Fereshteh_Baran
Sunday 4 June 2017, 03:19 PM
You can see links before reply aspx
من صفحه ام را پی دی اف کردم این هم لینکش

- - - Updated - - -

You can see links before reply aspx
من صفحه ام را پی دی اف کردم این هم لینکش

Forlorn74
Monday 11 September 2017, 07:27 PM
سلام من چند وقتی با نرم افزار کار نکرده بودم الان ک مجدد اومدم نت بنویسم در زمان پخش صدای نت ها پخش نمیشد
نرم افزار رو پاک کردم مجدد هم نصب کردم درست نشد
کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟

arei
Monday 18 September 2017, 09:39 AM
احتمالا تنظیمات asioدستکاری شده

- - - Updated - - -

احتمالا تنظیمات asioدستکاری شده

Fereshteh_Baran
Monday 18 September 2017, 10:14 AM
سلام

من اگر بخواهم زمان پخش آهنگ مثلا فقط میزان 5 را گوش کنم، چکار کنم؟ چونهمیشه برمیگرده از اول میخونه.

سوال دیگر، من میزان ناقص را با استفاده از document/ pick up می نویسم . میزان اول درست است ولی مثلا اگر 10 میزان داریم و میزان 4/4 است، میزان اول را مثلا سه ضرب میگذارم و حتمامیزان 10 باید یک ضرب باقی مانده را بنویسد . ولی باز هم میزان آخر 4/4 کامل است. نمیدونم چه اشتباهی میکنم. فاینال هم 2014 است

Ahkermani
Monday 16 October 2017, 07:59 PM
ایا میتوان مانند "سیبلیوس" که سیمبل هایی که ساختیم را اد کرد در "فیناله" هم این کار را کرد؟ من میخواهم علایم تمبک را اضافه کنم

- - - Updated - - -

برای گوش دادن هر میزان که میخواهید فقط کافیست space را نگه داشته که یک علامت مانند "گوش" ظاهر میشود و هر میزانی که میخواهید را کتیک کنید و برای قطع کردنش یک کلیک در صفحه خالی صفحه قرار دهید

- - - Updated - - -

برای گوش دادن هر میزان که میخواهید فقط کافیست space را نگه داشته که یک علامت مانند "گوش" ظاهر میشود و هر میزانی که میخواهید را کتیک کنید و برای قطع کردنش یک کلیک در صفحه خالی صفحه قرار دهید

- - - Updated - - -

برای گوش دادن هر میزان که میخواهید فقط کافیست space را نگه داشته که یک علامت مانند „گوش” ظاهر میشود و هر میزانی که میخواهید را کتیک کنید و برای قطع کردنش یک کلیک در صفحه خالی صفحه قرار دهید

- - - Updated - - -

برای گوش دادن هر میزان که میخواهید فقط کافیست space را نگه داشته که یک علامت مانند „گوش” ظاهر میشود و هر میزانی که میخواهید را کتیک کنید و برای قطع کردنش یک کلیک در صفحه خالی صفحه قرار دهید

Fereshteh_Baran
Thursday 19 October 2017, 04:56 PM
اگر در قسمت سازهای چوبی باشه، ساز تنبک، قسمت سازهای چوبی یا wooding داره فاینال. البته فاینال من 2014 است. قسمت سازهای زهی یا string ، همچنین سازهای دیگر نیز دارد

Fereshteh_Baran
Thursday 19 October 2017, 05:06 PM
البته فاینال قابلیت پارتیتور نویسی دارد. ولی نمیدونم تنبک را دارد یا نه

Alireza_radnezhad
Monday 11 December 2017, 03:45 AM
سلام. توی نرم افزار فاینالی نت نویسی کردم. چجوری میشه این نت رو با مترونوم پخش کرد؟
متشکرم

Fereshteh_Baran
Friday 15 December 2017, 09:05 PM
اگر منظورتون اینه که صدای مترونوم با صدای ریتم، همزمان پخش بشه، من تا به حال همچین موردی ندیدم. ولی قسمتی داره که سرعت آهنگ را میشه کم و زیاد کنید. قسمت play back control که قسمت هایی مثل رکورد و پلی را داره. قسمتی برای تنظیم سرعت داره.

Alireza_radnezhad
Thursday 28 December 2017, 03:12 AM
ممنونم از اینکه پاسخ دادی.
دقیقا منظورم همین بود که صدای مترونوم با صدای سازی که نوشتیم پخش بشه و سرضرب بگیریم. مثه وقتی که با مترونوم یک آهنگی رو میزنی.
با این اوصاف باز هم شما میدونین میشه یا نه؟
متشکرم

Fereshteh_Baran
Friday 29 December 2017, 09:24 PM
نه متاسفانه
مقداری هم در فاینال جستجو کردم ولی چیزی متوجه نشدم

Fereshteh_Baran
Sunday 11 March 2018, 11:15 AM
سلام
میخواستم بدونم ، فاینال، قسمت سری و کرون هم داره؟

mahiman
Sunday 22 July 2018, 12:52 PM
سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم نت زنجیر کششی یا کوبه ای در نرم افزار فیناله چطور نوشته میشه علامت زنجیر منظورم نیست خطی که زیر علامت زنجیر در نت کشیده میشه ؟

Fereshteh_Baran
Wednesday 25 July 2018, 08:14 AM
سلام
دقیقا متوجه نشدم نت زنجیر یعنی چی ؟ ولی در فیناله، قسمتی وجود داره به نام tools/ articulation که میتونید علائم را از اونجا پیدا کنید. از قسمت smart shape هم میتونید کمک بگیرید.

mahiman
Tuesday 3 December 2019, 01:18 PM
سلام دوستان
1- در نت نویسی با فیناله با کسر میزان چهار چهارم (key signature) 4/4 انتخاب شده قاعدتا باید نتهای حامل به صورت چهار نت سیاه باشند اما در چیدمان نتها چنگ ها رو به هم می چسبونه برای توضیح بیشتر 4 تا چنگ رو به هم می چسبونه در حالی که هر دو چنگ معادل یک سیاه چطور می تونم تغییرش بدم یا به عبارتی چیدمان نت ها دست خودم باشه

2- چطور میشه خطوط حامل رو به سه عدد کاهش داد

با تشکر