PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اين روش گرفتن پيك مشكلي ايجاد نميكنه؟(گيتار الكتريك)

TheGoldMAN
Friday 3 June 2011, 02:46 PM
دوستان
ممنونم از كمكاتون
ببخشيد
من پيك رو به جاي اين كه با 2 انگشت شصت و اشاره بگيرم
با 3 انگشت شصت و اشاره و وسط ميگيرم
ميخواستم ببينم اين روش گرفتن مشكلي ايجاد نميكنه؟
ممنون

Honey_Shababi
Friday 3 June 2011, 03:15 PM
دوستان
ممنونم از كمكاتون
ببخشيد
من پيك رو به جاي اين كه با 2 انگشت شصت و اشاره بگيرم
با 3 انگشت شصت و اشاره و وسط ميگيرم
ميخواستم ببينم اين روش گرفتن مشكلي ايجاد نميكنه؟
ممنون

سلام.به نظر من مشكل ايجاد ميكنه.چون اولا مچ دستت به مرور زمان آسيب ميبينه.ثانيا بعضي تكنيكها رو نميتوني اينطوري اجرا كني.

Ferfereh
Friday 3 June 2011, 04:37 PM
به نظرم همش اشکاله..!!
اصلا شکل قشنگی به دستت نمیده..سرعتت رو میگیره..و به قول هانی عزیز مچ دستت رو اذیت میکنه..

Favilla
Friday 3 June 2011, 08:47 PM
جوان بهتره از استایل سنتی کناره ی نوک انگشت اشاره و پهنای انگشت شصت استفاده کنی.
_ اگه انگشت وسط قاطی شه به خاطر بلند بودن و انعطاف کمی که داره از اجرای بیشتر تکنیکا جلوگیری میکنه.
_ یا امکانش هم هست که نوک انگشت وسط در اثر بی دقتی به سیم بخوره . اگه ناخودآگاه حس میکنی انگشت اشاره ی شما ضعیفه یا پیک نمیگیره و به انگشت وسط تکیه میدیش دیگه این کار رو نکن .
با چند نویت تمرین میتونی راحت استایل نادرست رو کنار بزاری .

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 10:31 PM
اگر منظورت نوع دست گرفتن پیک به روش جمیز هیتفلد هستی نه مشکلی نداره.

TheGoldMAN
Friday 3 June 2011, 10:36 PM
از همه ممنونم
ولي اگه با 2 تا انگشتم بگيرم پيك شل ميشه و نميتونم روش تسلط پيدا كنم
حتماً لازمه كه اونطوري پيك بگيرم دستم؟
ميشه برام از چند جهت عكس بذارين؟
ممنونم

TheGoldMAN
Friday 3 June 2011, 10:40 PM

نميدونم
ميشه برام عكس از پيك گرفتنش بذارين؟
ممنون
ببخشيد زحمت ميدم

Arash-ab
Friday 3 June 2011, 11:00 PM
هر کسی ممکنه یه جور پیک بگیره با 2 انگشت..حتما لازم نیست مثل بقیه پیک بگیری..اصولش با 2 انگشته...باید طوی پیک بکیری که بتونی تکنیکارو تمیز و با سرعت اجرا کنی و...تمرین میخواد

TheGoldMAN
Saturday 4 June 2011, 02:06 PM

الان كه تونستم عكساشو نگاه كنم ديدم همونجوري ميگيرم پيك رو
يعني مشكلي پيش نمياد ديگه؟

alimetallica_2
Saturday 4 June 2011, 06:26 PM
الان كه تونستم عكساشو نگاه كنم ديدم همونجوري ميگيرم پيك رو
يعني مشكلي پيش نمياد ديگه؟
برای ریف زدن که اصلا. شاید بهتر هم باشه.
برای سولو زدن نمیدونم. من گاهی اینجوری میزنم.
اما فکر کنم تو یک سری تکنیک ها جواب نده مثل سوئیپ. البته سوئیپ تکنیکی نیست که زودتر از 3 4 سال دیگه بهش بررسی و همه پسند هم نیست.

TheGoldMAN
Saturday 4 June 2011, 07:17 PM
برای ریف زدن که اصلا. شاید بهتر هم باشه.
برای سولو زدن نمیدونم. من گاهی اینجوری میزنم.
اما فکر کنم تو یک سری تکنیک ها جواب نده مثل سوئیپ. البته سوئیپ تکنیکی نیست که زودتر از 3 4 سال دیگه بهش بررسی و همه پسند هم نیست.

من مشكلي ندارم كلاً
البته هنوز خيلي هم بلد نيستم
ولي مچم اصلاً درد نميگيره

من اگه با 2 انگشت بگيرم اصلاً نميتونم بزنم
چون پيك تو دستم شل ميشه
از همون اولي كه پيك رو دستم گرفتم همينطوري گرفتم

sina_zakeri
Tuesday 7 June 2011, 02:12 PM
بزن آقا اشکالی نداره. استیو مورس هم اینطوری میزنه

metal-militia
Tuesday 7 June 2011, 04:08 PM
تقریبا هر گیتاریستی پیک را به شکل متفاوتی در دست میگیرد.مثلا با انگشتان باز.با انگشتان بسته.گرفتن پیک بین انگشت شست و انگشت اول یا بین انگشت شست و انگشت دوم و یا هردو هیچ فرقی هم نمیکند.چنانچه شما یک شکل گرفتن پیک را تمرین و تقویت کرده و با آن راحت هستید.همان شکل صحیح است.

روشی را که برای شما مناسب است و با آن احساس راحتی بیشتری میکنید انتخاب کنید.به هرحال آنچه حایز اهمیت است زاویه ای است که بین پیک و سیم ایجاد میشود.اگر پیک به هر یک از دو طرف تکیه داده شود(به سمت بالا یا پائین خوابانده شود.)در این حالت در حرکت رفت و برگشت پیک روی سیم در یک جهت(رفت یا برگشت)خوب عمل خواهید کرد.اما در حرکت برعکس خیر.در پی زدن به روش آلترناتیو باید زاویه بین پیک و سیم از هر دو طرف قائم باشد.

metal-militia
Tuesday 7 June 2011, 04:11 PM
دوست عزیز متن بالا از جزوه تروی استیتینا هست.همونطور که ایشون گفتن هرجور راحتی پیک رو دستت بگیر.توضیحاتی هم در مورد نحوه حرکت پیک بود که اگه خواستی بگو تا برات بزارم

TheGoldMAN
Tuesday 7 June 2011, 11:27 PM
دوست عزیز متن بالا از جزوه تروی استیتینا هست.همونطور که ایشون گفتن هرجور راحتی پیک رو دستت بگیر.توضیحاتی هم در مورد نحوه حرکت پیک بود که اگه خواستی بگو تا برات بزارم

ممنون ميشم اون توضيحات رو هم بدونم
از كمكتون ممنونم

TheGoldMAN
Tuesday 7 June 2011, 11:29 PM
راستي
من وقتي پيك رو دستم ميگيرم پيك به دليل فشاري كه بهش وارد ميشه خم ميشه
اين مشكلي ايجاد ميكنه؟
بهتر نيست از پيك كلفت تري استفاده كنم؟

metal-militia
Tuesday 7 June 2011, 11:33 PM
برای اینکه بتوانید واقعا با سرعت پیک بزنید بهترین راه حرکت مچ دست است.حرکت ترکیبی مچ و آرنج نیز میتواند خوب باشد.من پیشنهاد میکنم از پیک زدن به وسیله حرکت انگشت شست خودداری کنید.اگر هنوز در مورد چگونگی حرکت دادن پیک دچار مشکل هستید چند فیلم از گیتاریست هایی که به نظرتان خوب عمل می کنند را نگاه کنید و حرکت پیک آنها را تقلید کنید.از هر روشی که استفاده میکنید دقت کنید که حرکات پیک شما کوچک و مفید باشد.(پیک زیاد از سیم فاصله نگیرد.)

دوست عزیز یک سری مطالب دیگه هم هست که حس نوشتنش رو ندارم.حداقل برای الان.

metal-militia
Tuesday 7 June 2011, 11:40 PM
راستي
من وقتي پيك رو دستم ميگيرم پيك به دليل فشاري كه بهش وارد ميشه خم ميشه
اين مشكلي ايجاد ميكنه؟
بهتر نيست از پيك كلفت تري استفاده كنم؟

صخامت پیکتون چنده؟

TheGoldMAN
Wednesday 8 June 2011, 02:27 PM
برای اینکه بتوانید واقعا با سرعت پیک بزنید بهترین راه حرکت مچ دست است.حرکت ترکیبی مچ و آرنج نیز میتواند خوب باشد.من پیشنهاد میکنم از پیک زدن به وسیله حرکت انگشت شست خودداری کنید.اگر هنوز در مورد چگونگی حرکت دادن پیک دچار مشکل هستید چند فیلم از گیتاریست هایی که به نظرتان خوب عمل می کنند را نگاه کنید و حرکت پیک آنها را تقلید کنید.از هر روشی که استفاده میکنید دقت کنید که حرکات پیک شما کوچک و مفید باشد.(پیک زیاد از سیم فاصله نگیرد.)

دوست عزیز یک سری مطالب دیگه هم هست که حس نوشتنش رو ندارم.حداقل برای الان.

ممنونم
من خودم با مچ دستم پيك رو تكون ميدم
ولي خب راستشو بخوايد توي كاراي خيلي تند، منظم پيش ميره
ولي توي كارهايي كه تنديشون كمتره پيك به سيم گير ميكنه(خصوصاً توي بالا اومدن)
براي اين مشكل گير كردن به سيم چه راهي دارين؟

خيلي ممنونم

TheGoldMAN
Wednesday 8 June 2011, 02:27 PM
صخامت پیکتون چنده؟

0.46
و 2 بار هم پيك شكوندم

ولي واقعاً با پيك كلفت تر حس خوبي ندارم
:(

metal-militia
Wednesday 8 June 2011, 02:31 PM
0.46
و 2 بار هم پيك شكوندم

ضخامت پیکت خیلی کمه.من معمولا وقتی میخوام با گیتار پاپ بزنم از این ضخامت استفاده میکنم.اونم برای ریتم.برای سولو و ملودی از ضخامت بالا استفاده میکنم.به نظر من هم ضخامت بالا بهتره.از 0.80 تا 1

metal-militia
Wednesday 8 June 2011, 02:31 PM
ممنونم
من خودم با مچ دستم پيك رو تكون ميدم
ولي خب راستشو بخوايد توي كاراي خيلي تند، منظم پيش ميره
ولي توي كارهايي كه تنديشون كمتره پيك به سيم گير ميكنه(خصوصاً توي بالا اومدن)
براي اين مشكل گير كردن به سيم چه راهي دارين؟

خيلي ممنونم

احتمال میدم پیک رو قائم نگه نمیدارید.پیک باید نسبت به سیمها قائم باشه.یه عکس از نحوه پیک زدنت بزاری بهتر میتونم کمکت کنم

TheGoldMAN
Wednesday 8 June 2011, 02:38 PM
ضخامت پیکت خیلی کمه.من معمولا وقتی میخوام با گیتار پاپ بزنم از این ضخامت استفاده میکنم.اونم برای ریتم.برای سولو و ملودی از ضخامت بالا استفاده میکنم.به نظر من هم ضخامت بالا بهتره.از 0.80 تا 1

شايد بايد توي اين مورد عادتم رو عوض كنم
واقعاً از كمكاتون ممنونم

TheGoldMAN
Wednesday 8 June 2011, 02:39 PM
احتمال میدم پیک رو قائم نگه نمیدارید.پیک باید نسبت به سیمها قائم باشه.یه عکس از نحوه پیک زدنت بزاری بهتر میتونم کمکت کنم

پيك رو قائم نگه دارم بد تر ميشه
سعي ميكنم يه طرفشو كج كنم به سمت بالا كه سطح تماس پيك با سيم كمتر بشه كه گير نكنه

چشم
سعي ميكنم اين كار رو بكنم
شما لطف دارين

Arash-ab
Thursday 9 June 2011, 12:17 PM
من خودم از پیک های 0.8 و 1.0 استفاده میکنم...

برای کارای سرعتی هم کج میکنم پیکو راحت بالا پایین میشه..عکس بزار ببینیم چطوری میگیری..
اگه خواستی برات عکس میزارم چطوری پیک میگیرم..

TheGoldMAN
Thursday 9 June 2011, 05:01 PM
پس بعد از امتحانا ميرم يه پيك كلفت تر ميگيرم
راستشو بخواين الان عكس گذاشتن برام ممكن نيست
اگه شما بذارين لطف ميكنين
ممنونم از كمكاتون

metal-militia
Thursday 9 June 2011, 07:17 PM
0.46
و 2 بار هم پيك شكوندم

لازم نیست زیاد هم پیک کلفت انتخاب کنی.همین قدر که به آسونی در تماس با سیم خم نشه خوبه.درضمن اصلا نگران نباش.چند روز که باهاش بزنی عادت میکنی.کلا ضخامت پیک چیزی نیست که تغییر دادنش برای نوازنده کار سختی باشه

Favilla
Thursday 9 June 2011, 07:56 PM
برای اینکه بتوانید واقعا با سرعت پیک بزنید بهترین راه حرکت مچ دست است.حرکت ترکیبی مچ و آرنج نیز میتواند خوب باشد.من پیشنهاد میکنم از پیک زدن به وسیله حرکت انگشت شست خودداری کنید...

-- تروی تروی تروی ... دوستان عزیز برای رسیدن به حرکت های ظریف پیک نمیشه با حرکت آرنج یا مچ ، جزوه های تروی و تقلید از نوازنده ها جلو رفت . نوع انگشتا و نحوه ی یادگیری و راحتی اون نوازنده ها با ما فرق داره.
-- تروی هرچی گفته درست. اما باید حرکت اعضا همزمان و هماهنگ و بجای خود باشن و با این فاکتور ها به استایل خودمون شکل بدیم ، حتی من میگم شست هم باید حرکت کنه اما جای خودش . باید حرکت اعضای موثر بجا باشن تا ماکسیمم و مینیمم حرکت پیک در تکنیک ها به حداقل برسه ... آیا میشه با فقط حرکت ترکیبی مچ و آرنج یک آرپژیوس ممتد سویپ رو بخوبی ، به بهترین حالت و بهترین استایل اجرا کرد ؟
خیر ، اینجا انگشت شست و مفاصل باید دخیل باشن تا وقتی آرپژیوس اجرا میشه آرنج کاملا ثابت باشه ؛ مچ روی گیتار و سیم های بیس ثابت باشه و فقط در حد چند میلیمتر از مفصل بالا پایین بره اونم برای اینکه دست خسته نشه ، برای این تکنیک باید مچ خیلی اندک حرکت کنه و یا ثابت بمونه . فقط مفاصل انگشتا بخصوص شست با حرکت کوچیک و ممتد موثر باشن تا کنترل روی پیک زیاد باشه و دست از دور ثابت بنظر برسه .

منظور اینه که : اول تکنیک رو بررسی کنید ... ببینید چه نوع حرکتی لازم داره ، با فاکتور های لازم برای اون نوع حرکت و یکم از استفاده از استایل بزرگان استایل درست و صحیح خودتون رو شکل بدید.

metal-militia
Thursday 9 June 2011, 08:03 PM
صددرصد که شست هم باید حرکت کنه.برای حفظ زاویه مناسب پیک با سیمها حرکت مچ و آرنج کافی نیست.بلکه شست این وظیف رو به عهده داره.منظور تروی اینه که صرفا با حرکت شست پیک نزنید.

Vahid_FDR
Tuesday 14 June 2011, 09:16 PM
ببین هر جور پیک بزنی، پیک می زنی...چون تو باید تعیین کنی چطور پیک بزنی نه من... چون آناتومی بدن تو با من فرق می کنه،،، فقط یه سری مسائل هست که باید رعایت کنی
1- از آرنج پیک نزن، چون هم دقتش پایینه، هم سرعتش هم کلا استایل افتضاحیه.
سعی کن از مچ پیک بزنی، توی String changing سعی کن با انگشتات پیک بزنی نه با مچت، مثلا وقتی بین سیم یک و دو داری پنج می کنی دیگه هی مچت رو تکون نده که انرژی زیادی صرف کنی، سعی کن با حرکت دو انگشت شصت و ایندکس پیک رو کمی بالا و پایین کنی.
2-سعی کن پیک رو با زاویه 45 درجه ی سه بعدی (یعنی وقتی از بالای پیکاپ ها و از سمت Neck گیتار به دستت نیگا می کنی ) بگیری و پیکینگ کنی، چون اینجوری اصطکاک پیک به خاطر اینکه با سطحش به سیم نمی خوره میاد پایین، عمر پیکت زیاد میشه(این وقتی اهمیت داره که پیکت یه خورده نرم باشه مثل پیکای فندر) هم سرعتش زیاد می شه بازم بخاطر اینکه زاویه تماسش کمتر میشه، و از همه مهمتر انرژی کمتری واسه پیک زدن می خواد...
اینکه من اینقدر روی انرژی تاکید دارم واسه اینه که وقتی داری تمرین می کنی، باید سعی کنی کمترین انرژی رو واسه عمل خرج کنی، سعی بیشتر انرژی رو صرف مغزت کنی، که اصولی یاد بگیری...
3-پیک زدن روش های مختلفی داره، ولی همش به تو بستگی داره که مثلا با آلترناتیو حال می کنی، یا با سبکای دیگه...

metal-militia
Tuesday 14 June 2011, 09:20 PM
پیک زدن روش های مختلفی داره، ولی همش به تو بستگی داره که مثلا با آلترناتیو حال می کنی، یا با سبکای دیگه...

دوست عزیز تمامی نکاتی که گفتید کاملا مفید بودند.فقط بخاطر یک نکته آخر باید به شما یادآور بشم که هر قطعه ای رونمیشه با هر روشی زد.بعضی از قطعات هستند که اگر بخوایم اونهارو با سرعت بالا بزنیم فقط و فقط میشه از سوئیپ استفاده کرد و اگه بخوایم از روش آلترناتیو استفاده کنیم هم باید زمان بیشتری رو تمرین کنیم و هم متعاقبا انرژی بیشتری رو مصرف کنیم.نحوه پیکینگ یک قطعه صرفا به علاقه افراد بستگی نداره.بلکه به نوع قطعه هم بستگی داره.

darkfall
Monday 17 September 2012, 11:22 AM
صددرصد که شست هم باید حرکت کنه.برای حفظ زاویه مناسب پیک با سیمها حرکت مچ و آرنج کافی نیست.بلکه شست این وظیف رو به عهده داره.منظور تروی اینه که صرفا با حرکت شست پیک نزنید.

استیل پیک زدن هرکسی منحصربفرده
ولی معیار درستی و غلطیش دوچیزه:
1-حرکات اضافی تا حد امکان کم بشه
2-تو هیچ کدوم از قسمتای دستتون از مچ تا بازو تو نوازندگی های طولانی و با سرعت بالا احساس گرفتگی نکنید

در ضمن حرکت پیک با انگشت شصت و اشاره(بدون حرکت مچ) یکی از مشکل ترین،زیباترین و سریع و دقیق ترین استیلای پیک زدنه که برای یادگرفتنش حداقل باید 6-5 ماه وقت بزارید

alimetallica_2
Monday 17 September 2012, 06:09 PM
اینکه بخوای تو چه سبکی پیک بزنی به بازی دست خیلی مرتبت میشه. مثلا شما اگر بخوای روی افکت اکوستیک کار کنی هرچی ساعدت بیشتر بازی کنه احتمالا ظربه قوی تر و زنگ دار تری میتونی وارد کنی و برعکس در شرد مثلا باید اینقدر دست کم تحرک داشه باشه که شما برای نواختن نت بعدی با کمبود زمان مواجه نشید.

aminya
Sunday 18 August 2013, 01:26 AM
من 4 سال با گیتار معمولی(چوبی) پیک میزدم.با دو انگشت اشاره و شصت کشیده. ولی الان که الکتریک شروع کردم استاده جدیدم میگه باید شصت برآمدگی به سمت بیرون داشته باشه. میخاستم ببینم این روش درسته یا نه؟

FMETAL
Sunday 18 August 2013, 09:23 AM
من 4 سال با گیتار معمولی(چوبی) پیک میزدم.با دو انگشت اشاره و شصت کشیده. ولی الان که الکتریک شروع کردم استاده جدیدم میگه باید شصت برآمدگی به سمت بیرون داشته باشه. میخاستم ببینم این روش درسته یا نه؟

روش‌های Pick گرفتن مختلفه. اینجوری که توضیح دادید، نتونستم تو ذهنم ازش شکلی‌ ترسیم کنم. ولی‌ شاید عکس پایین بهترین نوع Pick گرفتن رو نشون بده. اگه دستتون عادت کنه اینجوری بگیره، برای زدن تکنیک Pinch Harmonic و یا Artificial Harmonic یا Fals Harmonic یا Squeal (همه یکی‌ هستن)، در آینده راحت تر خواهید بود.

9784

aminya
Monday 19 August 2013, 11:16 PM
من قبلا همین روشه عکس ولی با انگشته شسته کشیده استفاده میکردم و پیک با کناره ی انگشت اشاره میگرفتم. ولی استادم گفت که باید شست به سمت بیرون کشیده باشه یعنی تقریبا همین عکس. از پاسختون ممنونم