PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حرفه ای های گیتار جواب بدن

mamad2oo9
Saturday 4 June 2011, 09:29 PM
سلام دوستان
یک سوال راجع به نت خوانی تو گیتار داشتم البته شاید همه بدونن
اما من تازه گیتارو دارم یاد میگیرم
میخواستم بدونم توی نت خوانی مثلا توی اهنگ استوریاس اولین نت که شروع میشه نت دولاچنگ هستش که روی خط اول قرار داره که این نت "می" هستش
حالا سوال من اینه که از کجا باید بفهمیم که این نت می را باید روی فرت 7 ام از سیم دوم از بالا بزنیم
مثلا ما روی دسته گیتار خیلی جاها "می" داریم
من هر چقدر فکر میکنم نمیفهمم چجوری جای این نت هارو باید مشخص کنم
میشه توضیح بدین که از کجا باید فهمید که مثلا این "می" را باید اونجا زد
امیدوارم منظورم را کامل رسونده باشم

Mohsen_M
Saturday 4 June 2011, 10:31 PM
درود، یه سوال فنی!
شما یادگیریتون رو با 2لا چنگ شروع کردین؟ مطمئنین تازه کارید؟
شما اگه دوست داشته باشی می تونی رو نت های سر دسته هم اجرا کنی ولی گام آهنگه که می گه کجا اجرا بشه!

Mohammad_ngml
Sunday 5 June 2011, 04:32 AM
سلام دوست گرامی.. این سوالیه که قبلا هم برای من وجود داشت..چند نکته وجود داره.. اول اینکه معمولا کارهای غیر معروف که اجرای تصویری ازشون نیست با تبلچر نشون میدن که همه چیز توش مشخصه.. اونهایی هم که معروف هستند مثل آستوریاس که شما میفرمایید اینقدر اجراهای تصویری مختلف ازشون هست که کار راحت شده.. و البته به قول محسن جان هیچ قانونی نمیگه شما باید لا رو رو کدوم فرت بگیری.. هرجا دوست داری بگیر.. مهم اینه که تو کجا نواختن قطعه راحتتر میشه.. شما با توجه به بقیه ی نتهای توی قطعه میتونید با کمی تجربه بهترین پوزیسیون برای زدن قطعه رو به دست بیارید.. یه ملت آستوریاس رو اجرا کردن و به این نتیجه رسیدن که پوزیسیون مثلا 7 برای اجرای اول قطعه مناسب تره و برای همه ی پارتهای قطعه هم همین محاسبه رو انجام میدن.. در کل برای اینکه متوجه بشید کدوم پوزیسیون برای اجرا بهتره باید خیلی گام بنوازید.. باید به دست بیارید که کدوم پزیسیون شامل بیشتر نتهای داخل پارت مشخصی از قطعه هست.. این رو هم اضافه کنم قرار نیست همه ی نتهای مورد نیاز تو یه پوزیسیون باشن.. ممکنه برای نواختن یه قطعه مجبور باشی بارها رو پوزیسیون ها جابه جا بشی.. ببخشید که زیاده گویی کردم..
وقت بخیر

mamad2oo9
Sunday 5 June 2011, 10:27 AM
درود، یه سوال فنی!
شما یادگیریتون رو با 2لا چنگ شروع کردین؟ مطمئنین تازه کارید؟
شما اگه دوست داشته باشی می تونی رو نت های سر دسته هم اجرا کنی ولی گام آهنگه که می گه کجا اجرا بشه!

نه
من یه مدتی گیتار میزدم
بعد دیگه کلاس نرفتم
خودم تو خونه میزنم
بعد قطعات را انتخاب میکنم و میزنم
مثلا من استوریاس را میزنم
اما با کمک دیدن قطعه مثلا از جان ویلیامز که از فرت 7 میزنه
برا همین منم فهمیدم
اما نمیدونستم از نت چجوری باید بزنم
یا از رو تبلچر میخوندم
برا همین به بن بست رسیده بودم
اهان
پس ربط به گام ها داره
حالا چجوری میشه گام یه اهنگ را فهمید؟
حالا مشکلمون این شد
یعنی این یک امر تجربیه؟ یا قانون داره؟

mamad2oo9
Sunday 5 June 2011, 10:30 AM
سلام دوست گرامی.. این سوالیه که قبلا هم برای من وجود داشت..چند نکته وجود داره.. اول اینکه معمولا کارهای غیر معروف که اجرای تصویری ازشون نیست با تبلچر نشون میدن که همه چیز توش مشخصه.. اونهایی هم که معروف هستند مثل آستوریاس که شما میفرمایید اینقدر اجراهای تصویری مختلف ازشون هست که کار راحت شده.. و البته به قول محسن جان هیچ قانونی نمیگه شما باید لا رو رو کدوم فرت بگیری.. هرجا دوست داری بگیر.. مهم اینه که تو کجا نواختن قطعه راحتتر میشه.. شما با توجه به بقیه ی نتهای توی قطعه میتونید با کمی تجربه بهترین پوزیسیون برای زدن قطعه رو به دست بیارید.. یه ملت آستوریاس رو اجرا کردن و به این نتیجه رسیدن که پوزیسیون مثلا 7 برای اجرای اول قطعه مناسب تره و برای همه ی پارتهای قطعه هم همین محاسبه رو انجام میدن.. در کل برای اینکه متوجه بشید کدوم پوزیسیون برای اجرا بهتره باید خیلی گام بنوازید.. باید به دست بیارید که کدوم پزیسیون شامل بیشتر نتهای داخل پارت مشخصی از قطعه هست.. این رو هم اضافه کنم قرار نیست همه ی نتهای مورد نیاز تو یه پوزیسیون باشن.. ممکنه برای نواختن یه قطعه مجبور باشی بارها رو پوزیسیون ها جابه جا بشی.. ببخشید که زیاده گویی کردم..
وقت بخیر

اهان دوست عزیز
خیلی کمکم کردین
واقعا ممنون
پس من فکر کردم که من نت خانی بلد نیستم که نمیتونم بزنم از روی نت:21:
فکر کردم مثلا اون نت فقط یک جا میشه زدش
پس تصورم اشتباه بوده
حالا برای فهمیدن گام قطعه فقط راه تجربی وجود داره؟
خیلی ممنون از راهنماییاتون

Mohsen_M
Sunday 5 June 2011, 10:33 AM
حالا که شما کلاس نمی ری برای یاد گرفتن گام ها باید یه کتابی چیزی بگیری بخونی همینطوری که نمی شه یاد بگیری عزیزم!
قاعده و قانون داره !

musical_destination
Sunday 5 June 2011, 12:00 PM
دوستان شرمنده که اینجا سوال میکنم و لی چون اینجا نوشته حرفه ایها جواب بدن می پرسم .
برای یادگیری نوازنده حتما باید پاضرب بگیره یا بدون گرقتن پا ظرب گوشی و یا حدسی هم میشه قطعه مورد نظر و زد . مثلا همین austrias چون کشش اولاش یک جور باید پا ضرب بگیریم یا اینکه با یه ریتم یه نواختی بزنیمش . چون استادم میگه اگه پا ضرب نگیری بعدا به مشکل جدی بر میخوری و چند وقت دوباره اومده کشش نت با من کار میکنه

Mohsen_M
Sunday 5 June 2011, 12:12 PM
دوستان شرمنده که اینجا سوال میکنم و لی چون اینجا نوشته حرفه ایها جواب بدن می پرسم .
برای یادگیری نوازنده حتما باید پاضرب بگیره یا بدون گرقتن پا ظرب گوشی و یا حدسی هم میشه قطعه مورد نظر و زد . مثلا همین austrias چون کشش اولاش یک جور باید پا ضرب بگیریم یا اینکه با یه ریتم یه نواختی بزنیمش . چون استادم میگه اگه پا ضرب نگیری بعدا به مشکل جدی بر میخوری و چند وقت دوباره اومده کشش نت با من کار میکنه

سلام دوست عزیز,
من که حرفه ای نیستم ولی این تجربه چند روزمه ...(حولو حوشه 900 خورده ای روز ... :))
می تونی ضرب پا نگیری در صورتی که ضرب آهنگ رو درست حس کنی و اونو از دست ندی!!!
ضرب پا خیلی کمکت می کنه که تو گروه خودت رو با بقیه راحت تر هماهنگ کنی, درسته اوایل کار ضرب گرفتن با پا یخورده سخته ولی کم کم عادت می کنی!
سخت نگیر...
موفق باشی:redguitar: