PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کوک سنتور

Bloody_Diamond
Friday 17 June 2011, 03:16 PM
سلام. من وقتی به قطعات سنتور استاد پایور گوش میدم احساس می کنم ربع پرده بالاتر کوک کرده اند این رو هم با تیونر تست کردم دیدم که آره درسته مثلاً نت دو رو (دو سری) و یا سی بمل رو (دو کرن) نشون میداد آیا ما هم میتونیم این کار رو انجام بدیم؟

Mezrab
Friday 17 June 2011, 04:38 PM
همونطور که تو تاپیک خودتون هم گفتم بله، اتفاقا زیبا هم میشه، نیم پرده یا ربع پرده بالاتر کوک کردن صدای ساز رو زیبا میکنه..

ALI2323
Sunday 19 June 2011, 11:09 AM
بله یه اختلافی هستش و بیشتر ربع پرده ها کمی بالاتر کوک میشه..من یه بار امتحان کردم..بد نبود..صدای زیبایی میشه

Bloody_Diamond
Sunday 19 June 2011, 04:44 PM
ali2323 جان اگه فقط ربع پرده ها رو اینکار بکنی که دیگه ربع پرده بوجود نمیاد مثلاً اگه لا کرن رو ربع پرده بیشتر کوک کنی لا بوجود میاد و باید نت سیم بعدی رو هم ربع پرده بالا ببری چون اینجوری دیگه ربع پرده وجود نداره

Mezrab
Sunday 19 June 2011, 09:10 PM
اون مسئله گوشی کوک کردن کرن ها یه مسئله دیگست. علت اینکه میشه همه سیم ها رو یه پرده، ربع پرده یا .. بالاتر کوک کرد به خاطر مهم بودن فواصل بین دو نت هست و نه فرکانس اون نت ها..شما n پرده هم بالاتر کوک کنی ولی فواصل رعایت بشه مشکلی نداره..