PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد سازدهنی ؟

hamido
Wednesday 22 June 2011, 11:24 AM
سلام دوستان
من ده یازده سالی هست خاک گیتار کلاسیک میخورم ولی چند وقت پیش تصمیم گرفتم سازدهنی هم بزنم.
البته سازدهنی رو من بخاطر سبک بلوز دوست دارم برای همین یک سازدهنی crossharp گرفتم
You can see links before reply
بعد فهمیدم گویا همین سازدهنی های دیاتونیک هم دو نوع straitharp و crossharp تقسیم میشن .
حالا مشکل من اینه که نمیتونم bend کنم , میخوام بدونم ایراد از سازدهنیه یا ایراد از خودمه؟؟ یه سری اموزش دانلود کردم توی اینا هر نت رو حتی سه مرحله میتونن بند کنن ولی من نمیتونم.

everything
Tuesday 5 July 2011, 08:51 AM
سلام دوستان
من ده یازده سالی هست خاک گیتار کلاسیک میخورم ولی چند وقت پیش تصمیم گرفتم سازدهنی هم بزنم.
البته سازدهنی رو من بخاطر سبک بلوز دوست دارم برای همین یک سازدهنی crossharp گرفتم
You can see links before reply
بعد فهمیدم گویا همین سازدهنی های دیاتونیک هم دو نوع straitharp و crossharp تقسیم میشن .
حالا مشکل من اینه که نمیتونم bend کنم , میخوام بدونم ایراد از سازدهنیه یا ایراد از خودمه؟؟ یه سری اموزش دانلود کردم توی اینا هر نت رو حتی سه مرحله میتونن بند کنن ولی من نمیتونم.

سلام دوست عزيز:
سازي كه شما خريدي يكي از بهترين ساز ها براي افراد نيمه حرفه ايه! پس قطعا اشكال از ساز نيست. من حتي با تريمولو victory كه يه ساز چينيه هم موقع تك سوراخ نوازي ميتونم بند كنم. اما يه خورده مشكله ولي با ساز شما خيلي راحت ميشه بند كرد و تكنيك هاي ديگه رو به كار برد (من خودم اين تكنيك رو رو ساز شما امتحان كردم).

hamido
Tuesday 5 July 2011, 12:45 PM
سلام دوست عزيز:
سازي كه شما خريدي يكي از بهترين ساز ها براي افراد نيمه حرفه ايه! پس قطعا اشكال از ساز نيست. من حتي با تريمولو victory كه يه ساز چينيه هم موقع تك سوراخ نوازي ميتونم بند كنم. اما يه خورده مشكله ولي با ساز شما خيلي راحت ميشه بند كرد و تكنيك هاي ديگه رو به كار برد (من خودم اين تكنيك رو رو ساز شما امتحان كردم).

سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییت
مشکل بند کردنم حل شد , الان راحت میتونم بند کنم , حالا مشکلی که پیدا کردم سوراخ دوم موقع مکش صدای درستی نمیده , نمیدونم احتمالا قبلا که بلد نبودم بند کنم خرابش کردم , خلاصه خیلی سخت صدای این سوراخ در میاد توی مکش .
جایی هست برای تعمیرش؟

tahmoores69
Tuesday 5 July 2011, 12:55 PM
باز کردن و دوباره بستن سازدهنی خیلی برنامه داره. خیلی استاد ماهری میخواد تا بازش کنه و ببندش.
فنرهاش حساسه.

everything
Thursday 7 July 2011, 08:11 AM
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییت
مشکل بند کردنم حل شد , الان راحت میتونم بند کنم , حالا مشکلی که پیدا کردم سوراخ دوم موقع مکش صدای درستی نمیده , نمیدونم احتمالا قبلا که بلد نبودم بند کنم خرابش کردم , خلاصه خیلی سخت صدای این سوراخ در میاد توی مکش .
جایی هست برای تعمیرش؟
اين مشكل بيشتر موقعي پيش مياد كه از يك سوراخ كمتر استفاده ميشه البته علت هاي مختلفي داره مثلا زنگ زدن اون قسمت از شانه يا خود سازدهني يا از كوك در اومدن؛ ولي در بيشتر موارد استفاده نكردن از سوراخ باعث اين مشكل ميشه، من خودم هم يه ساز silver star دارم كه همين مشكل رو داشت و وقتي از اون سوراخش بيشتر استفاده كردم مشكل برطرف شد (بعد از 2 هفته تمرين روزانه).
شما هم شايد بتونيد با اين كار درستش كنيد. البته من نمي دونم مشكل اين سوراخ ساز شما دقيقا چيه.:26:

hamido
Thursday 7 July 2011, 09:30 AM
اين مشكل بيشتر موقعي پيش مياد كه از يك سوراخ كمتر استفاده ميشه البته علت هاي مختلفي داره مثلا زنگ زدن اون قسمت از شانه يا خود سازدهني يا از كوك در اومدن؛ ولي در بيشتر موارد استفاده نكردن از سوراخ باعث اين مشكل ميشه، من خودم هم يه ساز silver star دارم كه همين مشكل رو داشت و وقتي از اون سوراخش بيشتر استفاده كردم مشكل برطرف شد (بعد از 2 هفته تمرين روزانه).
شما هم شايد بتونيد با اين كار درستش كنيد. البته من نمي دونم مشكل اين سوراخ ساز شما دقيقا چيه.:26:

سلام
راستش وقتی از اون سوراخ زیاد استفاده میکنم یکم صداش بهتر میشه , ولی اول که میخوام بزنم اول صدای نفس خودم میاد بعد صدای اون سوراخ , پس میتونه مشکل همین باشه.
ممنون

SOBHANTOTo3
Friday 8 July 2011, 08:49 AM
مشکل از شماست نه سازدهنی

بند تکنیک ساده ای نیست همچنین خودت فکر می کنی بند داری می زنی ولی فقط صدای نت رو بم کردی خیلی ها به اشتباه فکر می کنن دارن بند می زنن بند باید اون نت رو نیم پرده بیاره عقب و بملش کنه

everything
Saturday 9 July 2011, 11:52 AM
مشکل از شماست نه سازدهنی

بند تکنیک ساده ای نیست همچنین خودت فکر می کنی بند داری می زنی ولی فقط صدای نت رو بم کردی خیلی ها به اشتباه فکر می کنن دارن بند می زنن بند باید اون نت رو نیم پرده بیاره عقب و بملش کنه
آقا اگه توجه كني متوجه ميشي ايشون يه پست زده و گفته مشكلش حل شده.
پس پست شما؟

silicon
Tuesday 12 July 2011, 10:22 PM
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییت
جایی هست برای تعمیرش؟
سلام دوست عزیز...
توی تمامِ سازدهنی های دیاتونیک مثلِ سازدهنی شما ( که بهشون "هارپ" هم میگن) ، مکشِ سوراخِ 2 به نظر خراب میاد (به نظر میرسه که نشتی داره و صداش درست در نمیاد)؛ ولی در واقع نه اشکال از شماست و نه سازتون مشکلی داره؛ این جزو خصوصیاتِ سازه...
نگرانش نباشید...

hamido
Tuesday 12 July 2011, 10:36 PM
سلام دوست عزیز...
توی تمامِ سازدهنی های دیاتونیک مثلِ سازدهنی شما ( که بهشون "هارپ" هم میگن) ، مکشِ سوراخِ 2 به نظر خراب میاد (به نظر میرسه که نشتی داره و صداش درست در نمیاد)؛ ولی در واقع نه اشکال از شماست و نه سازتون مشکلی داره؛ این جزو خصوصیاتِ سازه...
نگرانش نباشید...

سلام
ممنون از راهنماییت
از نظر صدا دقیقا همینجوری که شما میگی .
پس خداروشکر خراب نیست.

hamido
Sunday 17 July 2011, 05:59 PM
نمیدونم چی شد صدای مکش سوراخ دو کاملا درست شده , مثل بقیه سوراخا , البته شاید من درست نمیزدم !! سازدهنی خوبیه خدا کنه تا بیام بند کردنو یاد بگیرم خرابش نکنم :دی
البته من سازدهنی ای بغیر از این نداشتم ولی صداش خوبه.

BaBak_ParSian
Sunday 17 July 2011, 10:51 PM
درود - ایا مقاله ای یا کتابی برای دانلود در مورد اموزش ساز دهنی وجود دارد ؟

mohsen741
Monday 18 July 2011, 09:49 PM
نمیدونم چی شد صدای مکش سوراخ دو کاملا درست شده , مثل بقیه سوراخا , البته شاید من درست نمیزدم !! سازدهنی خوبیه خدا کنه تا بیام بند کردنو یاد بگیرم خرابش نکنم :دی
البته من سازدهنی ای بغیر از این نداشتم ولی صداش خوبه.
ايشالا كه چرخش برات بچرخه.
مكش سوراخ 2.نت g هست.
كه فوت سوراخ شماره 3 هم همين نت هست.
بنا بر اين تو كارخونه براي جا افتادن صدا و اطمينان از صحت ساز بيشتر تو سوراخ 3 فوت ميكنن.
خوبه كه g سوراخ 2 سازت درست شد....

ساز خوبيه.
اما مراقب باش كاور مشكيه روي ساز خش نيوفته.
چون زيرش نقره ايه بدجور تابلو ميشه....

hamido
Monday 18 July 2011, 09:55 PM
ايشالا كه چرخش برات بچرخه.
مكش سوراخ 2.نت g هست.
كه فوت سوراخ شماره 3 هم همين نت هست.
بنا بر اين تو كارخونه براي جا افتادن صدا و اطمينان از صحت ساز بيشتر تو سوراخ 3 فوت ميكنن.
خوبه كه g سوراخ 2 سازت درست شد....

ساز خوبيه.
اما مراقب باش كاور مشكيه روي ساز خش نيوفته.
چون زيرش نقره ايه بدجور تابلو ميشه....

مرسی :am
اره خیلی ناجور بود این سوراخ , اول که مکش میکردم حالا با اغراق یکی دو ثانیه صدای نفسم میومد بعد تازه صداش در میومد اونم خیلی ناجور ولی الان دیگه خوب شده.
اقا این سوراخ سه چجوری سه چهار مرحله بند میکنن اینا !! کشته منو , سوراخ یکو دو و چهار رو میتونم اونقدری که باید بند کرد .
بند کنم , سوراخای اخرم بعضی وقتا شانسی درست بند میکنم ولی این یکی دیگه خیلی ناجوره !!
راستی شما هم همینو داری؟ من اینو چند وقت یه بار میندازمش توی آب , بعد خوب خشکش میکنم , مشکلی پیش نمیاد؟ البته چون چوب توش به کار نرفته نباید مشکلی باشه

mohsen741
Friday 22 July 2011, 05:12 AM
راجع به بند چي بگم والا.
گفتني نيست.
آره اين ساز هم جزو بچه هاي منه.
نه .اتفاقا اين كار بيشتر براي ساز هاي چوبيه!
درسته عمر ساز رو كم ميكنه اما قبل كنسرت حتما انجامش ميدن.
ساز شما فلزيه حميد جان.
هر چند وقت 1 بار اين كار رو ميكني؟
اگه ميتوني مواظب باشي كه به تيغه ها ضربه نزني.
كاور پشت و زوي ساز رو باز كن.
و ساز رو تو يه ليوان پر از روغن زيتون قرار بده.
البته روغن زيتون مال ساز با شونه ي چوبيه.روغن معمولي هم جواب ميده. و كللي بهتر از آبه.موندگاريشم عاليه.
مثل آب بخار نميشه....
خدايي نكرده به اجزاي فلزي هم آسيب نميزنه...

mohsen741
Friday 22 July 2011, 05:17 AM
درود - ایا مقاله ای یا کتابی برای دانلود در مورد اموزش ساز دهنی وجود دارد ؟
آقا مقاله ميخواي چيكار؟
سوال هرچي داري از سبحان جان بپرس...
هم كللي وارده.
هم فروتنه.
هم تو جواب دادن خيلي مهربون...
ديگه چي بهتر از اين؟!!

hamido
Friday 22 July 2011, 08:16 AM
راجع به بند چي بگم والا.
گفتني نيست.
آره اين ساز هم جزو بچه هاي منه.
نه .اتفاقا اين كار بيشتر براي ساز هاي چوبيه!
درسته عمر ساز رو كم ميكنه اما قبل كنسرت حتما انجامش ميدن.
ساز شما فلزيه حميد جان.
هر چند وقت 1 بار اين كار رو ميكني؟
اگه ميتوني مواظب باشي كه به تيغه ها ضربه نزني.
كاور پشت و زوي ساز رو باز كن.
و ساز رو تو يه ليوان پر از روغن زيتون قرار بده.
البته روغن زيتون مال ساز با شونه ي چوبيه.روغن معمولي هم جواب ميده. و كللي بهتر از آبه.موندگاريشم عاليه.
مثل آب بخار نميشه....
خدايي نكرده به اجزاي فلزي هم آسيب نميزنه...

والا من چون لبم خیلی پوست میندازه مجبور میشم چند روز یه بار اینکارو بکنم تمیز بشه , بعد یه جا خونده بودم عمر سازایی که شونشون چوبیه رو خراب میکنه ولی دیدم این شونه هاش پلاستیکیه گفتم پس آب نباید خرابش کنه.
بعدش درش میارم با سشوار خشکش میکنم. پس به جای آب روغن استفاده بشه بهتره.
ممنون از راهنماییت.

mohsen741
Saturday 23 July 2011, 03:55 PM
سلام حميد جان.
اوهوم منم گفتم كه.
عمر رو كم ميكنه.
آب بخار ميشه.
اما روغن به نسبت بيشتر ميمونه........

منم لبم اينجوريه...
با دستمال يا گوش پاككن تميز ميكنم.....
قابل نداشت خواهش ميكنم...