PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : glissando

m_vilon
Sunday 3 July 2011, 10:28 PM
سلام!
بچه ها من واقعا تو glissando مشکل دارم :( کسی می دونه چه جوری میشه اجراش کرد؟ مخصوصا وقتی از نت بالا میخوایم تا نت پایین گلیسه بریم؟

خیلی خیلی ممنونم

am3000
Monday 4 July 2011, 11:46 PM
سلام!
بچه ها من واقعا تو glissando مشکل دارم :( کسی می دونه چه جوری میشه اجراش کرد؟ مخصوصا وقتی از نت بالا میخوایم تا نت پایین گلیسه بریم؟

خیلی خیلی ممنونم
سلام
دومرحله داره:
اول تعلیم گوش.
دوم تقویت انگشت.
برای اولی باید با تمرکز ساز بزنی و با مقایسه بین اون چیزی که از ساز استاد،سی دی یا هر وسیله آموزشی دیگه ای میشنوید با اونچه که خودتون مینوازید،دقت انگشت گذاریتون رو بالا ببرید.اگه سازی مثل پیانو رو قبلآ زده باشی(ساز با کوک ثابت)بهتره یا اصلآ اگه سلفژ کار کنی که دیگه نورعلی نور میشه و تو نوازندگی ویولن خیلی کمکت میکنه.
برای دومی:
در ابتدا در همون پوزیسیون اول هر انگشت رو بدون تغییر در پوزیسیون و بدون برداشتن انگشت تا محل انگشت قبل و بعد سر بده و به محل قبلیش بر گردون.البته برای برخی گلیساندوهای خاص باید حتی گلیساندو های محدوده درون پوزیسیون رو هم با تغییر موقتی پوزیسیون اجرا کرد ولی برای مرحله اول سعی کنید به هیچ وجه پوزیسیونتون رو تغییر ندین تا انگشتاتون خوب تقویت بشن.
برای گلیساندو های بین پوزیسیونی باید انگشت رو نرم ولی در عین حال با استخکام نگه دارید و به نرمی و سرعت مناسب و بدون برداشتن انگشت، پوزیسیون رو عوض کنید.برای این دومی علاوه بر تقویت گوش،تمرین تعویض پوزیسیون بوسیله پورتامنتو(جلد سوم کتاب لو ویولن)رو هم انجام بدین.