PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرتبورد اسکالوپ شده ( ibanez.1994 ) . توضیحات

Favilla
Monday 11 July 2011, 08:18 PM
...

rezaranjbaraan
Monday 11 July 2011, 09:02 PM
این ها عکس هایی از فرتبورد من هستن که بر عکس فرموده ی رضا ،دقت در اون کاملا مشهوده

You can see links before reply

این هم فینگر بورد اینگوی مالمستین ... کار شده با دستگاه روی چوب میپل ، عمق کمتر از کار من .

سالار جان واقعا زیبا کار شده من بازم میگم بد برداشت کردی داداش من بهت ایمان دارم و به تخصصت واقعا پست منو بخونی مشخصه که من منظورم وضضعیت ایرانه نه شما دوست عزیزم

Ali_Gilmour
Monday 11 July 2011, 09:23 PM
ایبانز جان خیلی کارت تمیزه

راستی یه سوال عمق زیاد باشه دسته گ
یتار تاب بر نمیداره ( یا تاثیری نداره )؟؟؟؟

metal-militia
Monday 11 July 2011, 09:40 PM
واقعا تمیز کار کردی.من تحسینت میکنم.اما من اگه یروز بخوام اینکارو انجام بدم ترجیح میدم رو فرتهای 17 به پائین انجام بدم.

Favilla
Monday 11 July 2011, 10:33 PM
رضا جان فدات شم میدونم منظور تو رو کامل میفهمم ... تو ایران انتظاری نیست چنین کاری رو ساز انجام شه و تمیز دربیاد تو کاملا حق داری، اما من تلاش کردم و این کارو تمیز و عالی در آوردم الان این فینگر بورد بچه ی منه !

_ علی جان نه تاثیری نداره ... چون تقریبا تمام وزن روی نک هست ، حتی گیتار مالمستین فینگر بورد جدا از نک نداره یعنی چوب نک فینگر بورد هم هست .اما ممکنه حین کار حتی یکم بی دقتی باعث تاب برداشتن و آسیب های بدتر هم بشه ،

_ در پوریای عزیزم که 17 به بعد رو اسکالوپ میکنی کار کاملا درستی انجام میدی ، چون فول اسکالوپ استفاده ی چندانی نداره . تمام فایده و تاثیرش هم تو 17 به بعد هست. اما در کل لازم نیست انجام نده ممکنه به گیتار آسیب برسه ... من خودم با یه عالمه ترس انجامش دادم آخرشم هیچی. :21:

Ali_Gilmour
Tuesday 12 July 2011, 03:48 PM
_ در [B]پوریای عزیزم که 17 به بعد رو اسکالوپ میکنی کار کاملا درستی انجام میدی ، چون فول اسکالوپ استفاده ی چندانی نداره . تمام فایده و تاثیرش هم تو 17 به بعد هست. اما در کل لازم نیست انجام نده ممکنه به گیتار آسیب برسه ... من خودم با یه عالمه ترس انجامش دادم آخرشم هیچی. :21:

اقا یه سوال دیگه

از فرت 17 به بعد که انگشت ادم روی فرتها گیر میکنه واصلا لای دو تا فرت ف رونمی ره برای کسی که انگشتهای نازک داشته باشه چرا ولی اگه انگشتا کلفت باشن باز هم تاثیر گذاره ؟؟؟

metal-militia
Tuesday 12 July 2011, 05:23 PM
اسکالوپ کردن به همین منظور انجام میشه که شما مجبور نباشی سیم رو به چوب برسونید و با یک تماس کوچک و فشار کمتر سیم با فرت آهنی برخورد کنه.اگه اشتباه میکنم شرمنده.این برداشت من از اسکالوپ هست.

randy_rhoads
Tuesday 12 July 2011, 07:42 PM
اسکالوپ کردن براي اينكه شما در سرعت بالا وقتي مجبور هستيد كه بند انجام بديد با كمي فشار روي سيم عمل بند رو انجام بديد و عملا براي جا به جا كردن صدا به شكل نيم پرده يا ربع پرده معمولا استفاده ميشه ............مثلا ريچي بلك مور ربع پرده بود و اينگوي نيم پرده..............

sina_zakeri
Wednesday 13 July 2011, 11:29 AM
آقا دمت گرم پشمام ریخت اینو دیدم چی کردی اگه تونستی یه ویدئو هم ازش بذار دمت گرم

Favilla
Wednesday 13 July 2011, 01:16 PM
_ سینا جان نظر لطف شماست ممنون.
_ پوریا جان کاملا درست میگی اما یکم اظهاراتت رو اصلاح میکنم تا بهتر قابل درک بشه . در اصل اسکالوپ در تکنیک هایی بدرد میخوره که تو پست #1 بهشون اشاره کردم ... برعکس بسیاری دیدگاه ها نوازندگی باهاش سخت تر هم میشه چون راحت تر بند دادن واسه آدم گرون تموم میشه ، امااااا باز هم فشار انگشت به سیم در تمام استایل ها لازمه .

_ همونطور که گفتم استفاده ی عمل اسکالوپ کردن فرتبورد در فرت های 17 به بعد به چشم میاد . چه در انگشت های نازک استیو وای چه در انگشت های اینگوی. چون انگشت هر اندازه هم باشه اندازه ی پرده ها ثابت هست و این دستان شماست که باید به صفحه پرده عادت کنه. عمل اسکالوپ چه در تمام فرت ها چه در 17 به بعد یک فایده ی مشترک داره اون هم راحت تر شدن بند هاست . اما چون انگشتت مقداری بیشتر داخل فرت فرو میره لیز دادن سریع اون به سمت فرت دیگر سخت تر میشه به همین دلیل بر عکس گفته های ویکی نوازندگی سریع باهاش سخت میشه.
اگه کسی در دنیا از اسکالوپ کردن درست و کاربردی استفاده کنه اون رو به فرتهای 17 به بعد اعمال میکنه.

marcusfenix
Thursday 14 July 2011, 06:08 AM
اسکالپت یه سری مشکل هم ایجاد میکنه
یکی بعلت خالی بودن فضای زیر سیم با فشاری که بر روی انگشت ها میاری ناخود آگاه داری سیم رو بند میکنی
میتونید امتحان کنید تیونر رو به گیتار بزنید بعد نتی را بزنید کاملا مشخص میشه که اون نت پرفکت نیست
به نظر من بهترین چیزی که اسکالپت کردن داره فقط راحت بند کردنه
دوستان با فرت سوپر جامبو هم میتونن تاثیرات مثبت اسکالپت رو داشته باشن
و موافقم با نظر دوستمون که میگفت تو سرعت تاثیری نداره

Favilla
Thursday 21 July 2011, 08:34 PM
البته که درست میگید آقای متین عزیزم اگه درست گفته باشم ...
_ با گذاشتن انگشت روی سیم با خالی بودن زیر سیم ناخودآگاه فشار انگشت باعث میشه یکم بند ایجاد شه ، اما این برای کسی اتفاق میفته که به فرتبورد اسکالوپ شده عادت نداره . با عادت کردن به این فرتبورد فشار انگشت هم به سیم اندکی تغییر میکنه یعنی باید دقت کنید تا زیاد فشار ندید و نت های شما دقیق باشن . معمولا روی نت های طولانی، این خالی بودن زیر سیم بدرد میخوره و به ویبره دادن به صدا برای زیبایی نت کمک میکنه.
_ درباره ی فرت های سوپر جامبو از جمله فرت های دانلوپ 6000 در پست اول توضیح دادم که پهن تر و در مواردی اندکی بلند تر از فرت های معمولی هستن و اگر گیتارتون مجهز به این میله فرت ها باشه شاید فشاری که به چوب میدید مقدار ناچیزی کمتر بشه امااااا..:
تنها چیزی که میتونه به شما در امر بند دادن ویبره دادن یا هر تکنیک دیگه ای کمک کنه نگشت های های ورزیده ی خود شماست ، نه اسکالوپ یا سوپر جامبو و امکانات دیگه .

Favilla
Thursday 8 September 2011, 07:23 PM
خوب بعد از یه مدت بحث رو با این سوال ادامه میدم که شرکت بزرگ عمده سازی مثل فندر چطور هر سال تعداد زیادی فینگربورد اسکالوپ شده تولید میکنن که هم کیفیتشون خوبه و هم قیمتشون مثل سفارشات خیلی کوچیک یک گیتار به یه کارگاه کوچیک معمولی بالا نیست ..؟

خوب کار یه اسکالوپ عالی با دست وقت ، هزینه ، مهارت و حوصله ی زیادی میخواد . که طبیعیه که خیلیا نداشته باشن . یه نفر اگه با مهارت باشه و بخاد یه دسته رو با عمق زیاد و دقت اسکالوپ کنه حدودا 1 ماه باید کار کنه . این یعنی نقص از انسانه که سرعتش کنده و نمیتونه هر سال یه عالمه فندر سیگنیچر مالمستین بسازه و بفروشه . اگه تعداد زیادی آدم هم کار کنن هزینه ی کار باز بالاتر میره . پس شرکتا باید نقص انسانی رو با تکنولوژی جبران کنن.

هر شرکت یا کارگاه که میخواد تعداد زیادی دسته ی اسکالوپ شده رو با کیفیت خوب و هزینه مناسب درست کنه دستگاه مخصوص خودش رو برای اینکار طراحی میکنه . البته در کل اساس کار همشون یکی هست .
به زبان خیلی ساده ماشین های اتوماتیک اینجور عمل میکنن : مته ی دستگاه به یه "اهرم متحرک متصل به مدل" وصل هست . هر بالا بلندی که روی مدل هست با اهرم به مته القا میشه و مته شکل مدل رو روی دسته ایجاد میکنه . تقریبا مثل دستگاه کنده کاری روی مبل و چوب .

بعد از ایجاد این گودی ها روی دسته ، یک نفر دسته رو پرداخت میکنه تا کارای کوچیکی که دستگاه نتونسته انجام بده رو انجام بده . مثل صاف کردن سطح چوب ، از بین بردن زاویه ها و ... و دسته آماده میشه.

البته در کارگاه ها هم تعدادی ابزار هم برای اینکار ساخته شده که سرعت انسان رو بالا میبره . اگه یه نفر بخواد مثل من بشینه با سوهان چوب رو حالت بده درسته ارزش کار بالا میره اما وقت خیلیییی زیادی میخواد . خوب پس بجای سوهان برای بالا بردن سرعت میشه از کونتر سندر ، فرز مینیاتوری ، مته ی سیلیسیوم دایره ای استفاده کرد .

کارگاه شرکت دی سی کاستومز هم اینطور عمل میکنه ... این شرکت ادعا میکنه با دست کار رو انجام میده و وقتی به قیمت میرسیم فول اسکالوپ استایل مالمستین چیزی حدود 400 دلار هزینه میبره. این عالیه . اما متاسفانه کارای اینجور شرکت ها آپشن های محدودی رو برای عموم داره . مثلا شما نمیتونید عمق اسکالوپ رو بیشتر از لیست شرکت درخواست کنید . مگر اینکه برای کار بیشتر پول بیشتر بدید . و مشکل دیگه اینکه این شرکتا کارشون روی چوب میپل عالیه چون میپل رو یکم پرداخت میکنن و روش پلی استر میپاشن :

اما وقتی به رزوود میرسه که روش پلی استر نمیزنن کار پرداخت یکم از میپل ضعیف تره . یعنی از فایل های ریز استفاده نمیکنن چون خیلی دقت و زحمت زیادی داره و بیشتر چوب رزوود رو روغنی میکنن تا خوشگل به نظر بیاد . البته خوب رزوود هم بدلیل مقاومت و زیباییش زیاد لازم به آینه ای شدن نداره . مثال پرداخت و روغنی کردنشون این لس پال :

امااااااااااااااااااااااا اااااااااااااا:
در مقابل پولی که داده میشه زیاد هم بد نیست. هرچند که همینشم همچین ارزون نیست.

من از فایل های خیلی ریز استفاده کردم تا سطح روزوود رو کاملا آینه ای کنم ... برای همین روی فرتبورد من حتی وقتی روغنی هم نیست و کثیفه انعکاس نور کاملا مشهوده :

miralienca
Thursday 8 September 2011, 08:44 PM
اینکه اسکلوپ کردن یک ماه طول میکشه اصلا" درست و منطقی نیست.
بیشتر از چند ساعت وقت نمیگیره.

Favilla
Thursday 8 September 2011, 10:13 PM
خوب شما دستت سریعه مثل من که کند نیستی

آها راستی ... اگه مثل من از سوهان و فایل استفاده کنین و بخواین 1/6" وردارین زیاد طول میکشه ... اما اگه وسایلی مثل کونتر سندر دارین که اصلا پیدا نمیشه فوقش چند روز با پرداخت و اینا . بهرحال من از روی تجربه ی خودم و چیزایی که تو سایتا و اینا خوندم میگم از رو هوا نمیگم عزیزم

Favilla
Thursday 15 September 2011, 01:53 AM
طی این چند روز اصلا نمیخواستم زیاد بحث رو طولانی کنم اما خوب بهتره بدونیم

ابتدا دقت کینم به صفحه ی اول تاپیک :

_ همون مته دستگاه که ميبينيد ساخته ي شرکت warmoth روي هر فرت بستگي به اندازه حدود 20 دقيقه کار ميکنه و بازم بسته به اندازه بايد مته هاش هم عوض شه ، و براي کار بايد ميله فرت ها از روي فينگر بورد جدا شن.
يعني دستگاه تازه بدون احتساب کار setup و تعويض فرت حدودا 8 الی 10 ساعت وقت ميخواد و تازه فقط عمق ميده و در دسته هاي 24 فرت فقط تا فرت 22 ميتونه کار کنه و تمام کار پرداخت بايد با دست انجام شه... و تازه بعد از اين کارا فرت کوبي ميکنن ... و تازه شرکت warmoth کار ارزونی با دستگاه اتوماتیک میکنه که کیفیتش خیلی کمتر از دی سی هست.

_ شما حساب کن اگه اون کار که با دستگاه اتوماتیک فقط عمق دادنش (بدون احتساب هزینه ی setup و فرتکوبی و قیمت فرتهای 6100 6000 و فرتوایر های گرونتر ) حدود 200 دلار هزینه و دو روز وقت میبره با دست و سوهان چقدر وقت و هزینه میبره . اصلا همین باعث شده که اون شرکتا دستگاه اتوماتیک بسازن .

حتی اگه وسایل کارگاهی مثل کونتر سندر داشته باشیم بازم چند روز فقط عمق دادن چوب با شیپ طول میکشه . البته میپل کارش کمه ولی رزوود خیلی سفته ... تازه این شرکتا از میله فرتای بلند استفاده میکنن تا کار عمق دادن به چوب کمتر شه.

مطمئن هستید میشه با دست در عرض چند ساعت 24 فرت رو 1/8" بردارین عزیزم ؟
اونوقت کارتون میشه این ! ( شوخی )

Vahid_FDR
Thursday 22 September 2011, 07:39 PM
بند های بیشتر از دوفرت؟؟؟
من که بند 5فرت هم انجام دادم ! هیچ مشکلی ندارم، اینا یه جورایی سوسول بازیه که شرکتا درمیارن...
بعد از فرت 19، هم که علنا نمیشه نوازندگی کرد چون واقعا دیگه دست اونجا رو نمیگیره...هرکار میخوای بکنی همین بالا مالا ها انجم بده (:دی)

Favilla
Thursday 22 September 2011, 09:57 PM
وحید جان درست میگی البته بعد از فرت 19 میشه نوازندگی کرد موقعی که توی کار لازم باشه ، معمولا با تغییر پوزیسیون از اینکه مجبور بشیم مثلا روی فرت 22 از سیم 5 یا 6 استفاده کنیم اجتناب میکنیم چون هم یکم دقت پایین میاد هم سیم کلفت و پرده کوچیک تر میشه و صدایی که میده زیاد مثل تغییر پوزیسیون جالب نیست .

_ بهرحال همونطور که گفتم اسکالوپ کردن اصلا ضروری نیست و نمیشه اون رو حتی لازمه ی کوچیک نوازندگی گیتار الکتریک دونست . تقریبا تمام نوازنده ها بجز اینگوی مالمستین و گاهی جو استامپ که مقلد مالمستین هست اصلا از این نوع دسته ها استفاده نمیکنن و لازم هم ندارن. منم فقط خواستم اطلاعاتی درباره ی این دسته ها رو در اختیار عزیزان بزارم اما بازم تکرار میکنم فرتبورد اسکالوپ شده نه سرعت رو افزایش میده نه دقت رو و نه توانایی رو . اونی که نوازنده هست شمایین اونی که بند میده شمایین نه فرتبورد.

miralienca
Friday 23 September 2011, 03:50 PM
طی این چند روز اصلا نمیخواستم زیاد بحث رو طولانی کنم اما خوب بهتره بدونیم

ابتدا دقت کینم به صفحه ی اول تاپیک :

_ همون مته دستگاه که ميبينيد ساخته ي شرکت warmoth روي هر فرت بستگي به اندازه حدود 20 دقيقه کار ميکنه و بازم بسته به اندازه بايد مته هاش هم عوض شه ، و براي کار بايد ميله فرت ها از روي فينگر بورد جدا شن.
يعني دستگاه تازه بدون احتساب کار setup و تعويض فرت حدودا 8 الی 10 ساعت وقت ميخواد و تازه فقط عمق ميده و در دسته هاي 24 فرت فقط تا فرت 22 ميتونه کار کنه و تمام کار پرداخت بايد با دست انجام شه... و تازه بعد از اين کارا فرت کوبي ميکنن ... و تازه شرکت warmoth کار ارزونی با دستگاه اتوماتیک میکنه که کیفیتش خیلی کمتر از دی سی هست.

_ شما حساب کن اگه اون کار که با دستگاه اتوماتیک فقط عمق دادنش (بدون احتساب هزینه ی setup و فرتکوبی و قیمت فرتهای 6100 6000 و فرتوایر های گرونتر ) حدود 200 دلار هزینه و دو روز وقت میبره با دست و سوهان چقدر وقت و هزینه میبره . اصلا همین باعث شده که اون شرکتا دستگاه اتوماتیک بسازن .

حتی اگه وسایل کارگاهی مثل کونتر سندر داشته باشیم بازم چند روز فقط عمق دادن چوب با شیپ طول میکشه . البته میپل کارش کمه ولی رزوود خیلی سفته ... تازه این شرکتا از میله فرتای بلند استفاده میکنن تا کار عمق دادن به چوب کمتر شه.

مطمئن هستید میشه با دست در عرض چند ساعت 24 فرت رو 1/8" بردارین عزیزم ؟
اونوقت کارتون میشه این ! ( شوخی )

اگه سوالتون از من هستش باید بگم که اونها که من رو میشناسن میدونن اگه کاری رو بلد نباشم اصلا" حرفش رو نمیزنم.
از اولین اسکلوپی که ساختم بیشتر از 10 سال میگذره.
برای من چند ساعت بیشتر وقت نمیگیره.

Favilla
Friday 23 September 2011, 10:10 PM
مبارکه عزیز دلم . من راجع به دستگاه توضیح دادم... نه شما .

rezaranjbaraan
Friday 23 September 2011, 10:23 PM
دوستان یه چیزی هم هست که خیلی وقته توی ذهنمه...
ببینید حالا نمیخام خیلی علمی بحث کنیم یه سازی مثه همین ایبانز قوس فرتهاش خب توی فرتای اول تا دوازده زیاده که به طبع این رزوود هم همین قوسو داره یعنی برای اسکالوپ میشه دوتا قوس یکی گود کردن فرت و یکی رعایت قوس فرت خب این کارو خیلی سخت میکنه بخصوص با دست دوستان راهنمایی بفرمایید...

Favilla
Friday 23 September 2011, 10:32 PM
آرکاداش اگه منظورت همون قوس چوب فینگر برد هست که سطح چوب مسطح نیست، راهش رو تو پست اول گفتم که با هولدر زاویه دار دو تا شیب بغل فرتا درست میکنی بعد اونا رو نرم میکنی . البته خوب یکم سخته اما جالب میشه trust me :D

rezaranjbaraan
Friday 23 September 2011, 10:40 PM
آرکاداش اگه منظورت همون قوس چوب فینگر برد هست که سطح چوب مسطح نیست، راهش رو تو پست اول گفتم که با هولدر زاویه دار دو تا شیب بغل فرتا درست میکنی بعد اونا رو نرم میکنی . البته خوب یکم سخته اما جالب میشه trust me :D

والا هرجور فکرشو میکنم میبینم این کار مزایای زیادی داره اما بهتره برای امثال من که تاحالا امتحانش نکردیم همون چارتا فرته آخرو اسکالوپ کنیم فعلا...:5:

Favilla
Friday 23 September 2011, 10:49 PM
میخوای گیتارتو 4 فرت اسکالوپ کنی قارداش؟ فقط عمقش رو کم کن حیفه آخه تو گیتارت shark tooth inlay داره اینا هم عمق پلاستیکشون کمه یهو دیدی نصفش رفت حیف شد . کلا اگه خواستی این کارو بکنی بهتره قبلش بهم بگی. البته بهت اطمینان دارم ها اما مثل عمل جراحی رو آیبنز کمیاب تو هست منم که آیبنز بازم یهو دیدی دلم رفت افتادم مردم.

rezaranjbaraan
Friday 23 September 2011, 10:58 PM
میخوای گیتارتو 4 فرت اسکالوپ کنی قارداش؟ فقط عمقش رو کم کن حیفه آخه تو گیتارت shark tooth inlay داره اینا هم عمق پلاستیکشون کمه یهو دیدی نصفش رفت حیف شد . کلا اگه خواستی این کارو بکنی بهتره قبلش بهم بگی. البته بهت اطمینان دارم ها اما مثل عمل جراحی رو آیبنز کمیاب تو هست منم که آیبنز بازم یهو دیدی دلم رفت افتادم مردم.

والا آره دوس دارم اینکارو بکنم اما خودم نه..!!!
چون میدونم خوب درنمیاد هرکاری مهارت میخاد و من مطمئنا ندارم اون مهارتو گفتم حالا ته توشو درارم ببینم چی میشه آخه الان یه ساله دارم واسه ساز دوم پول جمع میکنم اونو که بگیرم دستم بازه روی این کاری کنم...

Favilla
Friday 23 September 2011, 11:07 PM
بابا تو که لازم نداری . کلا استفاده کنی میبینی زیادم اونجوریا نیست همین فرتبوردت که عالیه خوب بعدا بیکار بودی یا دیدی حوصله داری درست کن. ساز دوم رو بخر بعد که دیدی میخوای امتحان کنی بخوای خودم دسته ی تورو درست میکنم.

rezaranjbaraan
Friday 23 September 2011, 11:15 PM
شاید باورتون نشه من کلا زیاد با دوستان برای خریداشون مشورت کردم اما الان کاملا سر درگمم و وا موندم...
از طرفی برای ساز جدیدم کمپانی esp رو در نظر دارم از طرف دیگه صدای سیمور فول شرد و ahb رو شنیدم که انصافا اکتیوهای سیمور خیلی به 81 سرتر هستند(البته از نظر من) بعدش اینکه موندم آخه توی این بازار خراب من esp خوب از کجا پیدا کنم یه صدای تفکیک شده خاصی میخام با برایت عالی که اصلا مثه PRS نباشه یعنی صدایی دقیقا برعکس صدای PRS های اصیل...:31:
بعدشم آخه توی ایران M2 میپل با رنگ سفید پیدا نمیشه...:106:

Favilla
Friday 23 September 2011, 11:34 PM
رضا منظورتو گرفتم برند ساز رو بیخی ساز رو خودت بساز. ببین پیکاپای سیمور واقعا عالین اون صدایی که تو میخوای تون خاصی داره . emg من استفاده کردم بعد فروختم بدرد تو و من نمیخوره.
حس صدا دیست نت مثل حبابای هوا که میان رو آب . واسه این تون چنتا پیکاپ پیشنهاد میدم که این صدا رو دارن
seymour SH-4 jb
seymour SH-8 invader
seymour YJM fury شاهکار پیکاپ قرن!
dimarzio breed
dimarzio paf pro
یه پیکاپ دیگه هم هست که اگه پیدا کنی روح مقدس پیکاپ هست اما دیگه خیلی وقته تولید نمیشه

rezaranjbaraan
Friday 23 September 2011, 11:57 PM
رضا منظورتو گرفتم برند ساز رو بیخی ساز رو خودت بساز. ببین پیکاپای سیمور واقعا عالین اون صدایی که تو میخوای تون خاصی داره . emg من استفاده کردم بعد فروختم بدرد تو و من نمیخوره.
حس صدا دیست نت مثل حبابای هوا که میان رو آب . واسه این تون چنتا پیکاپ پیشنهاد میدم که این صدا رو دارن
seymour SH-4 jb
seymour SH-8 invader
seymour YJM fury شاهکار پیکاپ قرن!
dimarzio breed
dimarzio paf pro
یه پیکاپ دیگه هم هست که اگه پیدا کنی روح مقدس پیکاپ هست اما دیگه خیلی وقته تولید نمیشه

آره 81 رو واقعا قبول دارم اما خب یه سری چیزاش برای من زیاده مثه حجمش یا مثلا صافیه بیش از اندازش...
اما پیشنهادات..
از sh ها من فول شردو دوس دارم 4 هم خوبه اما فول شرد خیلی صداش زخم دار تره 14 هم خوبه
حتما بورو نمونه صدا blackout رو بشنو واقعا عالیه
YJMبحثی نداره
دیمارزیو هم برای من یعنی X2N
:106:

midnight 1
Saturday 24 September 2011, 07:34 AM
شاید باورتون نشه من کلا زیاد با دوستان برای خریداشون مشورت کردم اما الان کاملا سر درگمم و وا موندم...
از طرفی برای ساز جدیدم کمپانی esp رو در نظر دارم از طرف دیگه صدای سیمور فول شرد و ahb رو شنیدم که انصافا اکتیوهای سیمور خیلی به 81 سرتر هستند(البته از نظر من) بعدش اینکه موندم آخه توی این بازار خراب من esp خوب از کجا پیدا کنم یه صدای تفکیک شده خاصی میخام با برایت عالی که اصلا مثه PRS نباشه یعنی صدایی دقیقا برعکس صدای PRS های اصیل...:31:
این همون سازیه که من می خواستم پارسال بخرم..که نخریدم رفتم پرستیژ خریدم!!!فقط بخاطر 400 تومن بیشتر!!!پولم داشتمو نخریدم!!!ای خاک!
جواد گفت میتونه واسم بیاردش به 1700-1800 ..کاش بر داشته بودمش..دقیقا تابستونه پارسال بود..الان فک نکنم کمتر از 2500 باشه.

Favilla
Saturday 24 September 2011, 09:32 AM
خوب همون SH14 و جفتش که تو میگی ساخته شده واسه ایجاد تون پاف تو نک ... اما دیمارزیو پاف پرو کلا تون پاف که داره خیلی وینتج تر از سیمور SH14 , TB14 . ولی یه مشکلی هم این پیکاپا با اوتپوت زیاد دارن . با اوتپوت بالا دیگه مجبور نیستی به آمپ گین زیادی بدی که خیلی خوبه اما اونجوری مجبوری از خیر کلی اسکریم های طبیعی که در اثر گین و گرین صدای پیکاپ ایجاد میشن بگذری و صدای صاف و فازی داشته باشه . مثل صدای گیتار آنجلللو بتیو که خیلی حوصله سر بره.
black out هم خوبه اما من کلا به اکتیو ایمان ندارم . اما SH4 یه عالم دیگه هست اگه باهاش بزنی میبینی...
_ یه ترکیبی هم واسه گیتارای HSH یکی از آشناهام انجام داده . (Breed (H رو با (fury bridge (S توی پیکاپ پوزیشنر 5way هوک کرده . یعنی تونش میشه حاصل ازدواج پاف و اسکریم و DC resistance بالای YJM .اما گیتاری که تو انتخاب کردی HH هست .
_ کلا تو پیکاپا میتونی از شماتیک سیم کشی اصلی یکم سرپیچی کنی که یه جور شانس هست . البته بعضی پیکاپا توی شماتیکشون چند جور سیم کشی دارن که بیشتر کارخونه ها فقط به یکیش اشاره میکنن. البته سیمور حالتای دیگه رو هم در اختیار میزاره.

rezaranjbaraan
Saturday 24 September 2011, 10:50 AM
خوب همون SH14 و جفتش که تو میگی ساخته شده واسه ایجاد تون پاف تو نک ... اما دیمارزیو پاف پرو کلا تون پاف که داره خیلی وینتج تر از سیمور SH14 , TB14 . ولی یه مشکلی هم این پیکاپا با اوتپوت زیاد دارن . با اوتپوت بالا دیگه مجبور نیستی به آمپ گین زیادی بدی که خیلی خوبه اما اونجوری مجبوری از خیر کلی اسکریم های طبیعی که در اثر گین و گرین صدای پیکاپ ایجاد میشن بگذری و صدای صاف و فازی داشته باشه . مثل صدای گیتار آنجلللو بتیو که خیلی حوصله سر بره.
black out هم خوبه اما من کلا به اکتیو ایمان ندارم . اما SH4 یه عالم دیگه هست اگه باهاش بزنی میبینی...
_ یه ترکیبی هم واسه گیتارای HSH یکی از آشناهام انجام داده . (Breed (H رو با (fury bridge (S توی پیکاپ پوزیشنر 5way هوک کرده . یعنی تونش میشه حاصل ازدواج پاف و اسکریم و DC resistance بالای YJM .اما گیتاری که تو انتخاب کردی HH هست .
_ کلا تو پیکاپا میتونی از شماتیک سیم کشی اصلی یکم سرپیچی کنی که یه جور شانس هست . البته بعضی پیکاپا توی شماتیکشون چند جور سیم کشی دارن که بیشتر کارخونه ها فقط به یکیش اشاره میکنن. البته سیمور حالتای دیگه رو هم در اختیار میزاره.

سالار ببین این blackout رو با بقیه یکی نکن میدونم چه حسی داری اما این ازونا نیس واقعا همه چی رو در نظر گرفتن صداش خیلی ظریفه و خیلی هم تفکیکش بالاس اصلا هم با حجم بالا سرو کار نداری از برایت خوبی هم برخورداره....
این نمونه صداهارو ببین
blackout clean (You can see links before reply)
blackout dist (You can see links before reply)
sh4 clean (You can see links before reply)
sh4 dist (You can see links before reply)
:10:

Favilla
Saturday 24 September 2011, 11:53 AM
آره انصافا blackout خیلی خیلی خیلی عالیه و پخته تر از emg . اما به صدای sh گوش کن اصلا جنسا فرق دارن ، اینجا تصمیم با خودته که چه جور تونی داشته باشی . بلک اوت output خیلی بالاتری داره من منظورم این اوتپوت هست . این دوتا مولفه ی پیکاپ خیلی مهم هستن مخصوصا تو بحث عملکرد افکت.
1 output و 2 dc resistance . من منظورم اینه که خودم اوتپوت بالا نمیخوام چیزی که میخوام حساسیت پیکاپ هست . مثلا noiseless فندر یه گزینه واسه این تونی هست که من میگم. البته noiseless صداهایی که میگیره احتمال داره بد یا خوب باشن.

rezaranjbaraan
Saturday 24 September 2011, 02:09 PM
یه چیزیم که من توی اکتیوا متوجه شدم ریسپونسه بالاشونه یعنی سریعترین عکسالعمل رو به پیک نشون میدن و برای سرعت بالا برای کسانی که میخان کمی توی سرعتشون اغراق بشه خوبه...
و اینکه نویز توی اکتیو معنا نداره....
واقعا نمیدونم چه باید کرد فکر میکنم اگه سیمور بگیرم هیچوقت پشیمون نشم چون ببین گیلمور از EMG اومد سیمور اینگوی از دیمارزیو حالا اسلشو جف بکو دیو ماستینو مایک تامسونو بلکمورو بقیه بمانند....
تا حالا نقد بدی ازش نشنیدم....

Favilla
Saturday 24 September 2011, 03:48 PM
آره اکتیو اون خاصیت اغراق رو داره آنجلو رو ببین ! پیک زدنش مثل اینه که فقط یه ترمولوی کنترل شده هست .
_ یا اصطلاحا خشت میزنه ، حالا چه جوری این اردک اومده تو لیست تجاری و بدرد نخور مجله ها از مالمستین بالاتر افتاده جای بحث داره . اصلا نوازندگی کریس ایمپلتری رو نگاه کنین. به دست راستش نگاه کن از آنجلو هم بدرتره ! با یه حرکت مسخره ی بدی ( حالا نمیگم چه حرکتی ) به زور پیک رو میماله به سیم دست چپش رو روی دسته الکی اینور اونور میکنه . بگذریم ...

_ پیکاپای اکتیو چون میدان مغناطیسی تقویت شده با باطری دارن واسه همینم شارش مغناطیسی و کلا بقول تو ریسپونس بالایی دارن. اما کلا همین اوتپوت بالا باعث میشه صدا گرین ثابتی داشته باشه و اینتونیشن روش تاثیر کمتری داشته باشه و ... در نتیجه صدای صافی داره که از نظر من حوصله سربره .
البته کلا سیمور پیکاپاش حرف ندارن . اما خوب انتخاب از بین اونهمه مدل پیکاپ مشکله.

rezaranjbaraan
Saturday 24 September 2011, 04:02 PM
آره اکتیو اون خاصیت اغراق رو داره آنجلو رو ببین ! پیک زدنش مثل اینه که فقط یه ترمولوی کنترل شده هست .
_ یا اصطلاحا خشت میزنه ، حالا چه جوری این اردک اومده تو لیست تجاری و بدرد نخور مجله ها از مالمستین بالاتر افتاده جای بحث داره . اصلا نوازندگی کریس ایمپلتری رو نگاه کنین. به دست راستش نگاه کن از آنجلو هم بدرتره ! با یه حرکت مسخره ی بدی ( حالا نمیگم چه حرکتی ) به زور پیک رو میماله به سیم دست چپش رو روی دسته الکی اینور اونور میکنه . بگذریم ...

_ پیکاپای اکتیو چون میدان مغناطیسی تقویت شده با باطری دارن واسه همینم شارش مغناطیسی و کلا بقول تو ریسپونس بالایی دارن. اما کلا همین اوتپوت بالا باعث میشه صدا گرین ثابتی داشته باشه و اینتونیشن روش تاثیر کمتری داشته باشه و ... در نتیجه صدای صافی داره که از نظر من حوصله سربره .
البته کلا سیمور پیکاپاش حرف ندارن . اما خوب انتخاب از بین اونهمه مدل پیکاپ مشکله.

آره سالار خیلی خوشحالم با اینکه آنجلو گوش دادی اما درست قضاوت میکنی من دیگه واقعا از احداث تاپیکی برای بررسی استایل شردر ها نا امید شدم چون بعضی از دوستان یه کسانی رو به عنوان بهترین و تاپ ترین انتخاب میکنن که واقعا..
آره آنجلو دست راستش کلا تعطیله همینطور ایمپیلیتری همینطور کولی(بزرگ خاندان بد استایل ها) همینطور زک وایلد حتی جف لومیس (تا حدی) مارتی فریدمن البته جیسون بکر انصافا با اینکه دستش گاهی پرش داره اما خب کم ایرادتره ازینا...
از نظر من دست راست رومئو مالمستین شان لین باکتهد(اونم تاحدی) خوبن..
دست چپ هم اول رومئو بعد باکتهد و همینطور تا آخر این نظر شخصی منه فکر میکنم هرچه فاصله بین انگشت و سیم کم بشه هرچه ورجه وورجه های بی مورد کم بشه (درهر سبکی)سرعت و دقت و تمیزیه بیشتری خواهیم داشت چرا که پرش های بی مورد دست چپ انگشت هارو از فرت دور میکنه در نتیجه باید مثه بعضی آقایون به حیله و نیرنگهای فیلمبرداریو ...متوصل شد یا افکتو دستکاری کرد...
در مورد دست راست هم همین موارد هست:106:

Favilla
Saturday 24 September 2011, 04:28 PM
خدای دست راست اینگوی هست . بطور خیلی خیلی عجیب حتی روی سیمهای بیس و کلفت که بازم یکم فشار لازم دارن دست راست این برادر کوچکترین حرکتی که به چشم بیاد نداره. و اصل نوازندگی دقت هست ! تک تک نتهایی که اینگوی اجرا میکنه قابل درک هست . آخه کولی کیه لومیس کیه اینا اصلا نوازنده نیستن . دست راست اینا اصلا دقت نداره کلا نوازندگی اینا اصلا با شخم زدن فرق نداره. مشکل شرد هم اینه که هرکی 4 تا نت رو الکی بچینه میگن شردر .

octavarium
Saturday 24 September 2011, 07:56 PM
آره سالار خیلی خوشحالم با اینکه آنجلو گوش دادی اما درست قضاوت میکنی من دیگه واقعا از احداث تاپیکی برای بررسی استایل شردر ها نا امید شدم چون بعضی از دوستان یه کسانی رو به عنوان بهترین و تاپ ترین انتخاب میکنن که واقعا..
آره آنجلو دست راستش کلا تعطیله همینطور ایمپیلیتری همینطور کولی(بزرگ خاندان بد استایل ها) همینطور زک وایلد حتی جف لومیس (تا حدی) مارتی فریدمن البته جیسون بکر انصافا با اینکه دستش گاهی پرش داره اما خب کم ایرادتره ازینا...
دست چپ هم اول رومئو بعد باکتهد و همینطور تا آخر این نظر شخصی منه فکر میکنم هرچه فاصله بین انگشت و سیم کم بشه هرچه ورجه وورجه های بی مورد کم بشه (درهر سبکی)سرعت و دقت و تمیزیه بیشتری خواهیم داشت چرا که پرش های بی مورد دست چپ انگشت هارو از فرت دور میکنه در نتیجه باید مثه بعضی آقایون به حیله و نیرنگهای فیلمبرداریو ...متوصل شد یا افکتو دستکاری کرد...
ببخشید وسط صحبت هاتون وارد میشم اما جدیدا یه گیتاریست برزیلی معروف شده خیلی سرعتش بالاست تو گینس رکورد زده اسمش تیاگو دلا وگا هست خیلی استایل دست چپ و راستش ردیفه پیکینگش حرف نداره

rezaranjbaraan
Saturday 24 September 2011, 10:20 PM
ببخشید وسط صحبت هاتون وارد میشم اما جدیدا یه گیتاریست برزیلی معروف شده خیلی سرعتش بالاست تو گینس رکورد زده اسمش تیاگو دلا وگا هست خیلی استایل دست چپ و راستش ردیفه پیکینگش حرف نداره

همون تپله رومیگی که موهاش خیلی صافو بلنده و سبزه روهم هست...؟
ازون نظر نوازنده سرعتی و تر تمیز زیاد داریم این فقط یه فاکتوره خلق اثار ماندگار فهم نه تنها درست بلکه بسیار عمیق از موسیقی و تئوری و هزارتا فاکتور دیگه که کوچکترینش توانایی اجراست یه نوازنده رو بزرگ میکنه آره اگه سرعت تنها باشه شاید ایشون بهترین باشن...:22:

miralienca
Sunday 25 September 2011, 12:14 AM
خوشبختانه پیکاپ قسمتی از گیتار هستش که همیشه امکان تعویضش وجود داره.
پس خیلی نباید تو انتخابش حساس بشید.
بیشتر باید به سایز ساز و جنس چوب و نحوۀ اتصالات و طرح و.... دقت کنید که اصلا" قابل تغییر نیستند و یا باید متحمل هزینه زیادی برای ایجاد تغییر بشید.
بیشتر باید به سبک موسیقی و ساختار سازتون توجه کنید.
دانستن نقاط ضعف و قوت نوازندگیتون هم تو انتخاب ساز کاملا" تاثیر گذاره.
بیشتر افرادی که زیاد emg رو نمیپسندن نسبت به بلک اوت سیمور نظر مثبتی پیدا میکنن.
تا حالا برای هرکی بستم ناراضی نبوده. البته فرصت مقایسه بین سیمور و emg رو نداشتم .حس میکنم نیازی هم نیست و مسلما" خیلیها اونور اینکار رو کردن و میشه با یه گشت وگذار با اینترنت نتایجشون رو دید.
ولی emg81 پیکاپ مورد علاقۀ من هستش.
حس میکنم تنها پیکاپی هستش که صدای اصلی خود ساز رو پخش میکنه.
برای صدایی که شما میخواهید بهتره کاملا" دور چوب ماهوگانی و رزوود رو خط بکشید.
بادی الدر و نک و فینگربرد مپل بصورت نکترو خوبه.
بادی و نک مپل و فینگر ابونی و نکترو هم به نظر من بهترین گیتار خواهد بود.
البته صدای کلین اولی منعطفتر خواهد بود.

miralienca
Sunday 25 September 2011, 12:34 AM
خونۀ آرتاک با جیسون بکر بیشتر از 5 دقیقه فاصله نداره و بهش سر میزنه.
میگفت بنده خدا بخاطر بیماریش اصلا" شرایط خوبی نداره ولی با همون حال اهنگ سازیش رو هم میکنه.
یه چیزایی از بکر یادگاری گرفته (سیم، پیک و...)که برای منهم فرستاده و البته هنوز دستم نرسیده.

rezaranjbaraan
Sunday 25 September 2011, 12:48 PM
خونۀ آرتاک با جیسون بکر بیشتر از 5 دقیقه فاصله نداره و بهش سر میزنه.
میگفت بنده خدا بخاطر بیماریش اصلا" شرایط خوبی نداره ولی با همون حال اهنگ سازیش رو هم میکنه.
یه چیزایی از بکر یادگاری گرفته (سیم، پیک و...)که برای منهم فرستاده و البته هنوز دستم نرسیده.
واقعا در مورد آرتاک نمیشه بحث کرد اون هیچی..!!
اما بکر خداییش خیلی عذاب کشیدو میکشه و خیلی با استعداد هم هست و قبلا هم عرض کردم من روی کاراش تمرکز کردم دیدم استایلش خیلی از اینیکی ها بهتره...!!
ای آرتاک کجایی یه دستی به سر ما بکشی....

خوشبختانه پیکاپ قسمتی از گیتار هستش که همیشه امکان تعویضش وجود داره.
پس خیلی نباید تو انتخابش حساس بشید.
بیشتر باید به سایز ساز و جنس چوب و نحوۀ اتصالات و طرح و.... دقت کنید که اصلا" قابل تغییر نیستند و یا باید متحمل هزینه زیادی برای ایجاد تغییر بشید.
بیشتر باید به سبک موسیقی و ساختار سازتون توجه کنید.
دانستن نقاط ضعف و قوت نوازندگیتون هم تو انتخاب ساز کاملا" تاثیر گذاره.
بیشتر افرادی که زیاد emg رو نمیپسندن نسبت به بلک اوت سیمور نظر مثبتی پیدا میکنن.
تا حالا برای هرکی بستم ناراضی نبوده. البته فرصت مقایسه بین سیمور و emg رو نداشتم .حس میکنم نیازی هم نیست و مسلما" خیلیها اونور اینکار رو کردن و میشه با یه گشت وگذار با اینترنت نتایجشون رو دید.
ولی emg81 پیکاپ مورد علاقۀ من هستش.
حس میکنم تنها پیکاپی هستش که صدای اصلی خود ساز رو پخش میکنه.
برای صدایی که شما میخواهید بهتره کاملا" دور چوب ماهوگانی و رزوود رو خط بکشید.
بادی الدر و نک و فینگربرد مپل بصورت نکترو خوبه.
بادی و نک مپل و فینگر ابونی و نکترو هم به نظر من بهترین گیتار خواهد بود.
البته صدای کلین اولی منعطفتر خواهد بود.
جناب موسوی ممنونم از توجه و نظرتون...
اصلا توی فکر ماهونو رزوود نیستم کلا بادی آلدر یا میپل و نک ابونی یا میپل حتما هم پیکاپ سیمور میگیرم دیمارزیو تنها انتخابم X2N هست که بازم خیلی نسبت به صداهای سیموری که شنیدم سر نبود(در شرایط مساوی)
شاید بعضیا تعجب کنن من برای تمرین اکثرا بدون افکت یا با افکت آکوستیک با تون بسته...!!!! وپیکاپ نک تمرین میکنم و فرض کنین چه صدای خاصی ایجاد میشه تازه همه فاکتورای mid معمولا بالا هستن و صدا همزمان خیلی هم میدرخشه در حالی که تون بستس!!! چیزی توی مایه گیتارای آویشن..!!!
این sh4 ها واقعا خوبن اما چه کنیم ما بچه دوره اصلاحاتیم و با تمامه فاکتورهای از پیش نصب شده مشکل داریم..!!!
:9:

octavarium
Sunday 25 September 2011, 03:43 PM
همون تپله رومیگی که موهاش خیلی صافو بلنده و سبزه روهم هست...؟
ازون نظر نوازنده سرعتی و تر تمیز زیاد داریم این فقط یه فاکتوره خلق اثار ماندگار فهم نه تنها درست بلکه بسیار عمیق از موسیقی و تئوری و هزارتا فاکتور دیگه که کوچکترینش توانایی اجراست یه نوازنده رو بزرگ میکنه آره اگه سرعت تنها باشه شاید ایشون بهترین باشن...:22:
آره دوست من خودشون رو میگم
همونطور که شما هم گفتین دست چپ ایشون فاقد حرکت های اضافی هست و بسیار به سیم ها نزدیکه یه چیزی تو مایه های مایکل رومئو و باکت هم اما خوب من هم قویترین دست چپ رو دست رومئو میدونم

rezaranjbaraan
Sunday 25 September 2011, 06:25 PM
خوبه تا بچه ها نیستن بد نیس کمی بخندیم این ویدئو رو از ابر استاد تاریخ موسیقی مرد تکرار نشدنی دنیای شردینگ لیدر افسانه ای و با احساس استاااااااااااااد جان پتروچی دانلود کنین ببینین یکم بخندیم دور هم..:24:
دانلود ویدئو (You can see links before reply)

octavarium
Sunday 25 September 2011, 07:35 PM
خوبه تا بچه ها نیستن بد نیس کمی بخندیم این ویدئو رو از ابر استاد تاریخ موسیقی مرد تکرار نشدنی دنیای شردینگ لیدر افسانه ای و با احساس استاااااااااااااد جان پتروچی دانلود کنین ببینین یکم بخندیم دور هم..:24:
دانلود ویدئو (You can see links before reply)
دوست گلم بدون شک جان پتروچی یه نابغست تو دنیای موسیقی وگرنه هیچ وقت جان پتروچی نمیشد ...... شاهکارهایی که خلق کرده تو دنیای راک و متال بی همتاست الحق هم لقبش بهش میاد پروگ فادر .... همین راستی کولی همه جا دستمال پتروچی رو میگیره
البته قبول دارم از نظر تکنیک و شردینگ از رومئو و کولی و اینها جایگاهش پایینتره

rezaranjbaraan
Sunday 25 September 2011, 07:53 PM
دوست گلم بدون شک جان پتروچی یه نابغست تو دنیای موسیقی وگرنه هیچ وقت جان پتروچی نمیشد ...... شاهکارهایی که خلق کرده تو دنیای راک و متال بی همتاست الحق هم لقبش بهش میاد پروگ فادر .... همین راستی کولی همه جا دستمال پتروچی رو میگیره
البته قبول دارم از نظر تکنیک و شردینگ از رومئو و کولی و اینها جایگاهش پایینتره

منم که گفتم بی همتاست...
اخه مگه کسی در تمامه تاریخ بوده که نتونه اسمه خودشو بگه...؟
:24::24:

octavarium
Sunday 25 September 2011, 08:00 PM
دیو مستین مارتی فردمن رو با درامر زیاد اشتباه میگیره تو ویدیوی مربوط به آلبومشون :دی
البته فکر میکنم تو اون شرایط دیو تو هوا فضا سیر میکرده :دی

rezaranjbaraan
Sunday 25 September 2011, 08:19 PM
دیو مستین مارتی فردمن رو با درامر زیاد اشتباه میگیره تو ویدیوی مربوط به آلبومشون :دی
البته فکر میکنم تو اون شرایط دیو تو هوا فضا سیر میکرده :دی

همشون گندهایی زدن که معمولا رو نمیشه...
یادمه کرک توی یه کنسرتی سولو رو فراموش کرد یه چیزه دیگه زد حیف هاردم پاک شد وگرنه میزاشتمش...
سانتانا هم یه کنسرتی داشت که بعد از چند ضرب با هوی جمعیت با کلی عقب جلو کردنو کلی دردسر آهنگو شروع کرد تا آخرشم اضطراب داشتو هماهنگ نشدن...:21:

Favilla
Sunday 25 September 2011, 09:54 PM
آقا بیرون یکی بهم گیر داد منم چون خانوم بود نتونستم جواب طرف رو بدم و چون اینجا ایرانه الآن باید سر یکی خالی کنم تا نمیرم :dash1:

_ دوست عزیز اسم تاپیک چیه هان؟! :ar چرا اومدی اینجا بحث انحرافی میکنی؟ هان ! بوگو ببینم! چرا آقا!
قراره اینجا راجع به فرتبورد و هم خوانی تجهیزات الکترونیکی با این تون صدا ها بحث شه آقا چرا منحرف کردین ! هان هان الآن زنگ میزنم 118 آقای اعمال قانون بیاد .

sina_zakeri
Tuesday 27 September 2011, 09:36 AM
آقا رضا خداوکیلی کارتون خیلی درسته!!! جف لومیس و انجلو و پتروچی و کولی دستشون تعطیله؟!! بابا خیلی اعتماد به نفس دارین به مولا ((: یا شاید شوخی میکنین ما دوزاریمون چیپسه! لول

Favilla
Tuesday 27 September 2011, 10:44 AM
باید خودم اعمال قانون کنم؟

_ منظور از اینکه دستشون تعطیله یعنی حرکت های دستشون ظریف نیست و کلا تو پیک زدن بیشتر به زور متکی میشن مخصوصا ایمپلتری و باتیو . همه چیز که سرعت نیست بحث نوازندگی مطرحه .
اگه فکر کنید یه عالمه راه برای مالیدن سریع پیک به سیم هست اما همه ی اینا که نوازندگی نیست عزیزم. کسی یه نوازنده ی سریع و خوبه که روش های سختی رو سریع و ظریف اجرا کنه که بقیه از اجرای اصولیشون عاجز هستن. اصلا مانوور دادن اینگوی مالمستین با باتیو ، ایمپلتری یا کولی و لومیس قابل مقایسه نیست. شما فقط یه بار به دست راست اینگوی نگاه کنید بعد به باتیو . دست راست اینگوی خیلی دقیق و سریع پیک میزنه که اصلا زور به پیک یا سیم نمیده .اما باتیو با اون استایل خاص فقط به پیک زور میده تا از سیم رد شه . من اصلا طرفدار کسی نیستم اما اگه اجرای اینا رو مقایسه کنیم بقیه چند قرن از اینگوی عقب هستن

آها راستی اینبار تاپیک رو به پارکینگ هدایت نکردیما!

sina_zakeri
Tuesday 27 September 2011, 11:48 AM
آقا این نظر شماست در جای خودش محترم ولی من باهات موافق نیستم. عالم و آدم به اینا احترام میذارن و میدونن چه اعجوبه هایی هستن. مالمستین عالیه باتیو هم عالیه ایمپلتری و بقیه هم عالین. این چیزا که شما میگی نگاه کن رو ما هم نگاه کردیم به این نتیجه نرسیدیم. همین مونده ماهایی بیایم به اینا که یه عمر ساز زدن بگیم طرف تعطیله!

octavarium
Tuesday 27 September 2011, 12:23 PM
پیکینگ جف لومیس حرف نداره
من تازگیا روی استایل پیکینگ لومیس دارم خیلی کار میکنم راستی کولی هم که سوئیپ پیکینگاش هر نوازنده ای رو به فکر فرو میبره ...... به نظر من همه ی اینها نوازنده های کاملی هستند که هیچ ایرادی بر کارشون وارد نیست .....
تو لایو ها جف لومیس خیلی میره تو جو موسیقی چنان پیک میزنه انگار میخواد گیتار رو بشکونه ...اتفاقا من خیلی خوشم میاد چون خیلی تمیز اینکار رو انجام میده

Favilla
Tuesday 27 September 2011, 04:20 PM
شرکت Ibanez قبل از اینکه روی گیتاراش پیکاپای دیمارزیو یا پیکاپای کره ایش رو بزاره روی گیتارای خوبش پیکاپایی به اسم Quantum یا QM1 , QM2 میزاشت .
این پیکاپا ساخته ی خود Ibanez بود و بیشتر روی مدلای دهه ی 90 بودن یعنی زمان نک های 1 تیکه و اسکارف جوینت های قشنگی که حالا کم پیدا میشن . و چون دیگه تولید نمیشن شاید باهاشون آشنا نیشتیم اما همون روح مقدسی هستن که راجع بهش قبلا گفتم. اینا در اصل کپی Ibanez از دیمارزیو بودن و ساخته نشده بودن که بهترین باشن فقط ساخته شده بودن تا پیکاپ باشن و از نظر خیلیا هم بهترین نیستن. اما در اصل Ibanez بطور شانسی تون مورد علاقه ی من و خیلیا رو با هارمونی های زیاد توی این پیکاپ ارائه داده بود . اما اون زمان و ای بسا الآن هیچکس از یه پیکاپ استوک انتظاری نداشت و نداره و اون زمان شاید اصلا اینا رو جدی نمیگرفتن چون یکم تو نک زیادی حساس هستن مثل فندر Noiseless که هم صدا های خوب رو میگیره و شاید هم صداهای نه چندان خوب.

_ این پیکاپا توی نک medium و کویل سرامیک و توی بریج high اوتپوت و بازم سرامیک هستن . پیکاپ نک یکم صدا شبیه دیمارزیوو اولوشن رو میده اما تون جالی داره و سازگاری عجیبی با نک رزوود اسکالوپ شده ی من . شاید کسایی که از اون گیتارای قدیمی دارن بخوان پیکاپاشون رو عوض کنن و QM ها رو بزارن برای فروش و اینطوری میشه اونا رو تهیه کرد و اگه وضعیتشون خوب باشه QM2 حدود 60 دلار قیمت داره و اگه داغون باشن و دستکاری شن حدود 30 تا. البته خوبشون سخت پیدا بشه چون مال 15 سال پیشن!

شاید بعضیا از این پیکاپا خوششون نیاد چون ما معمولا به پیکاپایی که این روزا Ibanez روی گیتاراش میزاره خوشبین نیستیم. اما کوانتوم ها واقعا خارق العاده بودن و تون خیلی یونیکی دارن که با گین هارمونی ها از گیتارتون همش سر میریزن بیرون. که شاید این خاصیت رو فقط پیکاپای YJM Fury کامل داشته باشن اما اونا اندازه ی سینگل دارن . سعی میکنم در اسرع وقت یه نمونه ی صدای این پیکاپ رو با صدای افکتام بزارم شاید خوشتون بیاد.

rezaranjbaraan
Tuesday 27 September 2011, 05:06 PM
آقا این نظر شماست در جای خودش محترم ولی من باهات موافق نیستم. عالم و آدم به اینا احترام میذارن و میدونن چه اعجوبه هایی هستن. مالمستین عالیه باتیو هم عالیه ایمپلتری و بقیه هم عالین. این چیزا که شما میگی نگاه کن رو ما هم نگاه کردیم به این نتیجه نرسیدیم. همین مونده ماهایی بیایم به اینا که یه عمر ساز زدن بگیم طرف تعطیله!

پیکینگ جف لومیس حرف نداره
من تازگیا روی استایل پیکینگ لومیس دارم خیلی کار میکنم راستی کولی هم که سوئیپ پیکینگاش هر نوازنده ای رو به فکر فرو میبره ...... به نظر من همه ی اینها نوازنده های کاملی هستند که هیچ ایرادی بر کارشون وارد نیست .....
تو لایو ها جف لومیس خیلی میره تو جو موسیقی چنان پیک میزنه انگار میخواد گیتار رو بشکونه ...اتفاقا من خیلی خوشم میاد چون خیلی تمیز اینکار رو انجام میده

دوستان عزیزم اگه منو سالار بخایم دوتا کلمه خودمونی حرف بزنیم حتما باید بریم یاهو...؟
ما نظرمون اینه من از مالمستین کارهایی کاور کردم و متدش رو زدم همینطور متد رومئو رو حتما لازمه بگم وقتی بنده روی استایل ایشون مطالعه میکردم خیلی ها که الان آواتارشون رو یه شبه مالمستین میکنن چیکار میکردن...
دوستان عزیزم بحث ما سر شبو روز نبود بحث سیاهو سفید نبود بحث خیلی خیلی ظریفتر بود بین یک هزارم تفاوتی که دونوازنده توی استایل دارن bmw m5 ماشینه پیکانه 47 هم ماشینه هردوهم راه میرن منو ایشون بحثمون روی درستی یا غلط بودنه کار کسی نیست بحث نحوه انجام اون کار به دقیق ترین ساکت ترین و سریع ترین روشه عزیزان هم من هم سالار زندگیمونو روی شرد باختیم شما یه دفعه میپری تو دستبند میزنی بهمون من حتی با ایشون روی دوره های نوازندگی نوازنده های مذکور بحث کردم که هرسال چقدر تغییر داشتن به پارسالشون خواهشا کمی برید مطالعه کنید... :26:

octavarium
Tuesday 27 September 2011, 07:33 PM
قابل توجه شما شیفتگان مالمستین
خود مالمستین میگه
از نوازنده های تنبل آمریکایی بدم میاد که سعی میکنن با چند تکنیک خاص شنونده رو گول بزنن از میان نوازنده های جوان gus g جف لومیس و کریستوفر اموت خیلی خاص هستن
قربونت برم آقا رضا خودم شاهد زحمتایی که واسه سایت و بچه ها کشیدین هستم اصلا قصد نداشتم ناراحتت کنم اما خوب خداییش اینها نوازنده های بسیار خوبی هستن

rezaranjbaraan
Tuesday 27 September 2011, 07:52 PM
قابل توجه شما شیفتگان مالمستین
خود مالمستین میگه
از نوازنده های تنبل آمریکایی بدم میاد که سعی میکنن با چند تکنیک خاص شنونده رو گول بزنن از میان نوازنده های جوان gus g جف لومیس و کریستوفر اموت خیلی خاص هستن
قربونت برم آقا رضا خودم شاهد زحمتایی که واسه سایت و بچه ها کشیدین هستم اصلا قصد نداشتم ناراحتت کنم اما خوب خداییش اینها نوازنده های بسیار خوبی هستن

درسته شاید اینو گفته باشه و این دیدگاهش باشه....
اما منظوره من صرفا نوازندگی ایشون هست و اظهار نظرات هنرمندان بحث دیگه ایه..
مثلا استاد اعرابی نظر مثبتی به گروه اوانسنس دارن اما من ازین گروه متنفرم و البته عاشق سبک آقای اعرابی...:30:

sina_zakeri
Wednesday 28 September 2011, 07:18 AM
رضا جون نوکرتم دعوا نداریم ولی داداشم اولا توی یه فروم وقتی بحث خودمونیه یا باید خصوصیش کنی یا بری همون یاهو. این چیزیه که من همه فرومها دیدم داداشم. ناراحتت نمیخوام بکنم، ولی توی جمله اولت بله جوابم اینه که اگه حرفت خصوصیه باید بری اونجا. درضمن نمیدونم چرا ما ایرانیها فکر میکنیم خودمون خداییم بقیه چیزی نمیفهمن؟ "برید مطالعه کنید" یعنی چی داداشم؟ اگه اینطوریه که منم میگم تو هم برو مطالعه کن! نظر شما نظر شخصیته نظر منم نظر شخصیه. بیشتر از این هم نظر هیچکدوممون اعتبار نداره. از من هم میشنوی به نظر من کسی که شاخهایی مثل این گیتاریستها رو مسخره کنه فقط خودش رو مسخره کرده. باز میل خودته.

Favilla
Wednesday 28 September 2011, 12:08 PM
آقا جان فدات شم این بحث رو جمع کن بینم دیگه نشد که
عزیزم من اینا رو مسخره کردم خودمم مسخره کردم تموم شد و رفت دیگه کش ندین توروخدا . این تاپیک قراره مفید و تخصصی باشه و البته موضوعش هم توی اسمش ذکر شده .
_ بحث ها باید راجع به سوالات و سرفصل هایی باشه که من راجع به اونا مطالبی گذاشتم . شما خودتون همتون دسته گل هستین قرار نیست نظر یکی به اونیکی بر بخوره . اصلا اگه به منه میگم *** گور بابای همه ی این اردکا چه مالمستین چه هر خری. چون ارزش نداره روشون بیایم بشینیم اعصاب خورد کنیم . بحث مفید همین اطلاعاتیه که اینجا میتونیم راجع به سازگاری پیکاپ ها یا هرچی با فرتبورد های اسکالوپ شده و ... بدست بیاریم و شیر کنیم.

_ از پست 59 به بعد دیگه این بحثا رو نبینیم هاااااااااااا. هرکی میخواد پست بده من پیشاپیش ازش تشکر میکنم اما خواهشا راجع به بحث پیکاپی باشه که بنده پیش کشیدم وگرنه پستی که توش بشینیم به هم خورده بگیریم ندادنش بهتره .
.
.

rezaranjbaraan
Wednesday 28 September 2011, 12:44 PM
آقا جان فدات شم این بحث رو جمع کن بینم دیگه نشد که
عزیزم من اینا رو مسخره کردم خودمم مسخره کردم تموم شد و رفت دیگه کش ندین توروخدا . این تاپیک قراره مفید و تخصصی باشه و البته موضوعش هم توی اسمش ذکر شده .
_ بحث ها باید راجع به سوالات و سرفصل هایی باشه که من راجع به اونا مطالبی گذاشتم . شما خودتون همتون دسته گل هستین قرار نیست نظر یکی به اونیکی بر بخوره . اصلا اگه به منه میگم *** گور بابای همه ی این اردکا چه مالمستین چه هر خری. چون ارزش نداره روشون بیایم بشینیم اعصاب خورد کنیم . بحث مفید همین اطلاعاتیه که اینجا میتونیم راجع به سازگاری پیکاپ ها یا هرچی با فرتبورد های اسکالوپ شده و ... بدست بیاریم و شیر کنیم.

_ از پست 59 به بعد دیگه این بحثا رو نبینیم هاااااااااااا. هرکی میخواد پست بده من پیشاپیش ازش تشکر میکنم اما خواهشا راجع به بحث پیکاپی باشه که بنده پیش کشیدم وگرنه پستی که توش بشینیم به هم خورده بگیریم ندادنش بهتره .
.
.

درسته بهتره یکم در مورد سری x چه دیمارزیو چه emgبحث کنیم..
در مورد سینای عزیزم ببین دوسه تا داداش میگی چارتا ...هم میزنی تنگش سعی میکنم جوابتو ندم به خاطر سالار و تاپیکش هرچی تو و...عرض کردین درسته!!

Favilla
Wednesday 28 September 2011, 12:51 PM
این دیمارزیو X2n رو میگی؟ همونی نیست که بریج سیگنیچر رومئو داره؟

rezaranjbaraan
Wednesday 28 September 2011, 01:15 PM
این دیمارزیو X2n رو میگی؟ همونی نیست که بریج سیگنیچر رومئو داره؟

نه باوووو....
منظورم اکتیویتور ایکس و 81ایکس ها هستن X2N که بریجه رومئو هست با اون کاری ندارم...
این ایکسا فلسفشونو دقیقا نمیدونم چیه...:106:

Favilla
Wednesday 28 September 2011, 01:24 PM
آهان اکتیواتور رو میگی.
بابا دیمارزیوست دیگه . میگه من این پیکاپ اکتیواتور رو از روی پیکاپای اکتیو ساختم اما این پسیوه. درکل تنها چیزی که داره اوتپوت بالاشه وگرنه اگه رویو ها رو بخونی همچینم پیکاپ نیست . شهاب یکی رو از روی آیبنز سری Xiphos باز کرده بود واسه فروش منم گفتم 40 35 تومن نداد!

rezaranjbaraan
Wednesday 28 September 2011, 01:36 PM
آهان اکتیواتور رو میگی.
بابا دیمارزیوست دیگه . میگه من این پیکاپ اکتیواتور رو از روی پیکاپای اکتیو ساختم اما این پسیوه. درکل تنها چیزی که داره اوتپوت بالاشه وگرنه اگه رویو ها رو بخونی همچینم پیکاپ نیست . شهاب یکی رو از روی آیبنز سری Xiphos باز کرده بود واسه فروش منم گفتم 40 35 تومن نداد!

اتفاقا یه روز با شهاب رفتیم بیرون کلی در موردش بحث کردیم(البته فقط من حرف میزدم اون اهله حرف نیس:24:) نمیدونم چرا میخاد بفروشه:33:
بابا منظورم سری های ایکسه هم دیمارزیو هم EMG مثلا این 81 X چه کوفتیه...:39:

Favilla
Wednesday 28 September 2011, 02:07 PM
نمیدونم والا . فکر کنم پیکاپ باشه ! :ad
:10:

sina_zakeri
Wednesday 28 September 2011, 02:45 PM
من بحثی رو "شروع" نکردم که تموم کنم آیبانز94 جون. بحث شروع شده بود من نظرم رو گفتم. توهینی هم به کسی نکردم. رضا هم دلش خواس بهش خصوصی پیغام دادم خصوصی بحث کنیم. چرا فکر میکنی دعوا داریم؟

در مورد پیکاپها. من با x2n نزدم و قسمت نشده. اما با emg زیاد پیش اومده بزنم. صداش خیلی صاف و صوفه و یکدست. به نظر من واسه کارهای متال واقعا حرف نداره. دیمارزیو با یه سری مدلهاش زدم که اسماش یادم نیست. (مدل پتروچی) صداشون خوب بود ولی گرمتر از emg بود ولی عوضش گینش کمتر بود که فکر کنم طبیعی بوده دیگه (پسیو بود) کسی با سیمور دانکن اکتیوها کار کرده؟ (بلک اوت)

Favilla
Wednesday 28 September 2011, 05:12 PM
با سیمور تا دلت بخواد کار کردم اما کلا میونه ای با اکتیو ندارم واسه همین کل اکتیوا فقط emg زدم خوشم هم نیومد. کلا سیمور پیکاپای خوبی واسه ساز و صداهای گرم داره.

miralienca
Wednesday 28 September 2011, 09:51 PM
تقریبا" 1 ماه پیش برای همایون مجدزاده دیمارزیو اکتیویتور نصب کردم.صداش خوب بود من از روی امپیدانسش فکر میکردم مدیوم اوت پوت باشه ولی جزو پیکاپهای قوی هستش.
ولی قدرت، تمام مزیتهای پیکاپهای اکتیو نیست که بخواهیم با بالا بردن قدرت پیکاپ پسیو باهاش رقابت کنیم.
سیمور دانکن اکتیوهای جالبی داره. مدلهایی داره که اصلا" رو هیچ گیتاری نمیتونید ببینید.
سری live wire با تغذیه 18 ولت
مدل LW_HMET صدای کلین طبیعی نداره و فقط برای دیستورشن استفاده میشه.
اگه نوازندۀ خوبی باشید میتونید از پس مهار این پیکاپ بر بیایید و لذتش رو ببرید.
LW_cH1 این مدل که کلاسیک نامیده میشه صدای کلین طبیعی هم داره.
فکر کنم هیچ جای دنیا اندازۀ آلمان این پیکاپها محبوبیت نداشته باشن.
این لایو وایر ها هم بصورت هامبوکر هم سینگل کویل تولید میشدن.
خیلیها برای بریج مدل HMET و برای نک مدل CH1 رو ست میکنن.
تعدادی از این مدلها رو خریده بودم که رو گیتار مشتریها بستم و چنان شیفتۀ این سری پیکاپ شدن که کلا" نظرشون نسبت به پیکاپ اکتیو عوض شد.
البته یه مدل از این لایو وایر ها 9 ولت هستش و بنام دیو ماستین شناخته میشه. ولی خیلی پیکاپ جالبی نیست.
رقابت بین سازنده ها هم جالبه.
سیمور که اکتیوهاش 18 ولتی بود به سمت 9 ولتی شدن رفته و فکر کنم دیگه این مدلهای 18 ولتیش رو تولید نمیکنه.
در عوض طرفداران emg خودشون ترجیح میدن پیکاپ رو 18 ولت تغذیه کنن.
مدلهای 9 ولتی سیمور که بلک اوت نامیده شدن هم پیکاپهای خوبی باید باشند.
من فقط مدل AHB1رو تا حالا نصب کردم که عالی هستند.
EMG سری X رو هنوز ندیدم و برای کسی نصب نکردم . ولی از سری معمولی گرونتر هستند. مثل اینکه مدار تقویت (پری امپ)جدید و مگنت قویتری نسبت به سری معمولی دارند.
تست صدای هموشون برای مقایسه تو یوتیوب هست.
جدا از سلیقۀ شخصی اصلا" نمیشه emg و پیکاپ اکتیو رو زیر سوال برد چون کلی نوازنده و آهنگ و آلبوم زیر سوال میره.

Favilla
Wednesday 28 September 2011, 10:08 PM
میگم که فقط من با اکتیو میونه ندارم اما نمیگم که بده . اما emg خیلی صداش صافه یعنی اصلا خط نداره اینو دوست ندارم.

darkfall
Monday 17 September 2012, 10:30 AM
به نظر بنده حقیر مقایسه بین بلک آوتز و ای ام جی کاملا سلیقه ایه

ولی چیزایی که به نظر "من" بعد از سه سال زدن با بلک آوتز و ای ام جی میرسه ایناس:

1-emg تو هر گیتاری بره صداش فرق نمیکنه-بلک آوتز مقداری از شخصیت چوب و سازو هم به صدا منتقل میکنه
2-ساستین بلک آوتز بیشتر از emg ه
3-صدای کلین emg بیشتر مورد پسند منه
4-صدای emg به نظر من خیلی استریل و توخالی میاد-صدای بلک آوتز گرم تر و توپرتره
5-بلک آوتز آوت پوت بیشتری داره

بهترین صدای کلینی ام که از یه پیکاپ اکتیو شنیدم صدای emg 60 نک بوده