PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رکورد کردن گیتار الکتریک

marcusfenix
Thursday 14 July 2011, 06:18 AM
مواد لازم

1-گیتار الکتریک
2- effect unit
3- microphone
4-amp
5-mic preamp
6-comp
7-recorder

ok اگه همیشه گیتار رو رکورد کردید ولی مثل گروه های آمریکایی نشده و تابلو بوده که توی خونه رکورد کردید به این مطلب توجه کنید

از multi effect استفاده نکنید !!!!!!!!!!!!!!!!!
صدای مولتی افکت بسیار لاغر و غیر حرفه ای ...
یونیت بهترین راه حله بسته به سبکتون یک distrotion انتخاب کنید مثلا من برای سبک خودم که metalcore هست از boss metalcore استفاده میکنم شما به یک boss ns-2 که بهترین و ارزون ترین noise gate در گیتار به حساب میاد احتیاج دارید .

این از گیتار و افکت میریم سراق میکروفن روش میکروفن گزاری برای گیتار الکتریک به دو صورت است

روش 3mic و 2mic

3mic: شما به دو میکروفن داینامیک و یک میکروفن کندانسر یا خازنی احتیاج دارید

توجه داشته باشید میکروفن های داینامیک یکی به صورت close diagram مثل sm-57 و یکی به صورت larg diagram مثل sm-58 باشد

و میکروفن خازنی را میشه با توجه به بودجه انتخاب کرد از akg3000b تا sennheiser neumann u87
که میشه از 300تومان تا 1.300

ولی sm-57 رو تمام دنیا به عنوان بهترین میکروفن کلوز برای رکورد گیتار الکتریک میشناسن

قیمتش هم 110000 تومان است

جای باند را در آمپ پیدا کنید از وسط باند به سمت راست sm-57 را بکارید

پشت امپ sm-58 را قرار دهید تا صداهایی که از برخرد با دیوار به پشت امپ برمیگردند را نیز بگیریم و فرکانسی را از دست ندهیم

میکروفن خازنی را هم به فاصله 1.5 متری از امپ قرار میدهیم

باید دقت کنیم میکروفن ها هم فاز باشند....