PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قوی کردن دست برای گیتار الکتریک؟

AdrianH
Friday 15 July 2011, 01:11 PM
سلام دوستان
من دستام زیادی قوی نیست...میخوام دستام و انگشتام قوی بشن... که بشه راحت تر گیتار زد!میخواستم ببینم چجوری میشه اینکارو کرد؟ با چه تمرینهایی میشه دستها و انگشتهارو قویتر کرد...چون من دستم یکم ظریف و حساسه!
خیلی ممنون.

rezaranjbaraan
Friday 15 July 2011, 01:54 PM
سلام تاپیک خیلی خوبی زدی....
من نمیخام بگم راههایی که پیشنهاد میکنم بهترین راهکاره اما من به طور تجربی به این نتیجه رسیدم که نوازنده گیتار در سه جبهه فعالیت میکنه:
1.خود نوازندگی که مربوط به انگشتان و تمام اجزای فیزیکیه بدنه
2.فکر که شامل یادگیری علم موسیقی و گهگاه نوآوری داشتن و کلا مباحث علمیه
3.استایل که بخش کمیش فیزیکیه و بخش اعظمش به روحیات و چگونگی تفکرات و سبک مورد علاقه طرف برمیگرده
.
.
.
خب حالا شما مشکل اول رو داری من بی توجه به علم موسیقیت و بدون اینگه بخام سبکی رو بهت القا کنم یا لهجه خاصی به دستت بدم این تمرین رو بهت پیشنهاد میدم که مسلما بعد از یکی دوماه بدون اینکه بخای تبدیل به یه ماشین گیتار نوازی میشی و تقریبا با تمرین کمتر نسبت به بقیه هر آنچه بخای رو میزنی...
راستی اسمش تمرینات رضا رنجبرانه فکر نکنید من هر سه تا تمرینو اختراع کردم فقط به خاطر اینکه این تمرینات برام خیلی مهمه این اسمو گزاشتم در ضمن توی خود تمرینم گفتم اگه دست راستت ضعیفه بیشتر با پیکینگ بزنشون و اگه دست چپت ضعیفه همر آن پولاف بزن تمرین زیاد دارم اما سعی کن همینارو تا نهایت سرعت و دقتی که میتونی بزنی سعی کن کمی هم محکم بزنیشون...
دانلود مستقیم (You can see links before reply)

rezaranjbaraan
Friday 15 July 2011, 02:10 PM
این هم چندتا تمرین برای کسانی که دنبال شرد هستن تمرینات ساده هست اما اگه بخاین تمرینات پیچیده تر میزارم...

Honey_Shababi
Friday 15 July 2011, 02:14 PM
عالي بود.ممنون.

rezaranjbaraan
Friday 15 July 2011, 02:37 PM
اینم 10 تا لهجه از بلوز که براتون آماده کردم امیدوارم خوشتون بیاد...

amir666
Friday 15 July 2011, 03:03 PM
ممنون با چه برنامه ای باز می کنی؟من نتونستم باز کنم فقط با گیتار پرو؟

rezaranjbaraan
Friday 15 July 2011, 03:23 PM
ممنون با چه برنامه ای باز می کنی؟من نتونستم باز کنم فقط با گیتار پرو؟

بله با gp6 ساختم اما با فرمت gp5 اکسپورت کردم که دوستانی که 6 ندارن بتونن استفاده کنن تمرینات بیشتری در سبکهای مختلف خواهم گزاشت...

AdrianH
Friday 15 July 2011, 05:29 PM
خیلی ممنون دوست عزیز....فقط تمرینی چیزی از آدریان اسمیت داری؟

rezaranjbaraan
Friday 15 July 2011, 06:43 PM
برای آدریان تمرین زیاد هست اما من پیشنهاد میکنم لید گیتار 2 رو بزنی که کاملا بر مبنای لهجه دست اسمیت نوشته شده خیلی از سولو ها رو میشه عینشو توی آهنگای آیرون پیدا کرد من به شخصه عاشق اون نوع ملودی های انرزی دار دهه 80 هستم اگه از لید گیتار خوشت نیومد تا یه چیز دیگه بهت پیشنهاد کنم:30:

rezaranjbaraan
Friday 15 July 2011, 09:07 PM
تمریناتی ساده برای یادگیری تپینگ...

shahabgt
Saturday 16 July 2011, 08:33 AM
سلام تاپیک خیلی خوبی زدی....
من نمیخام بگم راههایی که پیشنهاد میکنم بهترین راهکاره اما من به طور تجربی به این نتیجه رسیدم که نوازنده گیتار در سه جبهه فعالیت میکنه:
1.خود نوازندگی که مربوط به انگشتان و تمام اجزای فیزیکیه بدنه
2.فکر که شامل یادگیری علم موسیقی و گهگاه نوآوری داشتن و کلا مباحث علمیه
3.استایل که بخش کمیش فیزیکیه و بخش اعظمش به روحیات و چگونگی تفکرات و سبک مورد علاقه طرف برمیگرده
.
.
.
خب حالا شما مشکل اول رو داری من بی توجه به علم موسیقیت و بدون اینگه بخام سبکی رو بهت القا کنم یا لهجه خاصی به دستت بدم این تمرین رو بهت پیشنهاد میدم که مسلما بعد از یکی دوماه بدون اینکه بخای تبدیل به یه ماشین گیتار نوازی میشی و تقریبا با تمرین کمتر نسبت به بقیه هر آنچه بخای رو میزنی...
راستی اسمش تمرینات رضا رنجبرانه فکر نکنید من هر سه تا تمرینو اختراع کردم فقط به خاطر اینکه این تمرینات برام خیلی مهمه این اسمو گزاشتم در ضمن توی خود تمرینم گفتم اگه دست راستت ضعیفه بیشتر با پیکینگ بزنشون و اگه دست چپت ضعیفه همر آن پولاف بزن تمرین زیاد دارم اما سعی کن همینارو تا نهایت سرعت و دقتی که میتونی بزنی سعی کن کمی هم محکم بزنیشون...

رضا جان فایل خرابه باز نمیشه بقیه فایل ها درست هستن اما این مشکل داره.
این تمرین دومیه تمرین spider جو ساتریانی نیست؟

rezaranjbaraan
Saturday 16 July 2011, 10:08 AM
رضا جان فایل خرابه باز نمیشه بقیه فایل ها درست هستن اما این مشکل داره.
این تمرین دومیه تمرین spider جو ساتریانی نیست؟

حالا باز میزارم ازین تمرینا یکی مهم نیس...
عزیزم عرض کردم ممکنه تمرینه ساتریانی باشه ممکنه ماله زک وایلد یا باکتهد باشه من دقت نکردم فقط اون لحظه برای رفع مشکل این رو مناسب دیدم ساتریانی تمرین زیاد داره مثه اسمارت فینگر مثه اسپایدر یا اسپید سولوشن یا...
من فقط راهکار ارائه میدم و دراین قید و بند هم نیستم که مال کیه فقط بنوازید....:redguitar:

rezaranjbaraan
Saturday 16 July 2011, 10:22 AM
تمرینی برای آشنایی با سبک فانک...
دانلو مستقیم (You can see links before reply)

shahabgt
Saturday 16 July 2011, 10:23 AM
حالا باز میزارم ازین تمرینا یکی مهم نیس...
عزیزم عرض کردم ممکنه تمرینه ساتریانی باشه ممکنه ماله زک وایلد یا باکتهد باشه من دقت نکردم فقط اون لحظه برای رفع مشکل این رو مناسب دیدم ساتریانی تمرین زیاد داره مثه اسمارت فینگر مثه اسپایدر یا اسپید سولوشن یا...
من فقط راهکار ارائه میدم و دراین قید و بند هم نیستم که مال کیه فقط بنوازید....:redguitar:

سعی کن تمرینات پیشرفته هم یزاری مخصوصا sweep picking و legato. ممنون

metal-militia
Saturday 16 July 2011, 11:12 AM
سلام.
با اجازه آقا رضا منم تمریناتی رو که استفاده میکنم قرار میدم تا بلکه مورد استفاده دوستان قرار بگیره

rezaranjbaraan
Saturday 16 July 2011, 01:59 PM
سعی کن تمرینات پیشرفته هم یزاری مخصوصا sweep picking و legato. ممنون

سلام.
با اجازه آقا رضا منم تمریناتی رو که استفاده میکنم قرار میدم تا بلکه مورد استفاده دوستان قرار بگیره

باشه شهاب جان این رو برای شما آماده کردم از دوستم مایکل که مقیم آمریکا هست و این یه سویپ تپینگه که به سفارش خودت کمی هم سعی کردم جوندار باشه البته هنوز موقعیت روی برای ارائه تمرینات سخت تر مناسب نمیبینم...

متال جان اجازه ما هم دست شماس شما بزار همه استفاده میکنیم مرسی...

armageddon_st
Tuesday 19 July 2011, 08:13 AM
سلام
خوبي

رضا جان
حالا كه اينجايي اينو چطوري مينوازند؟

You can see links before reply

Tapدست راستش كه خوب 2 انگشتيه ...
دست چپش هم بايد همينجور باشه ...
ميشه انگشت گزاري دست چپش رو راهنمايي كني؟

چيزي به فكرم نميرسه!!!!:106:

شادباشي:bc فعلا

rezaranjbaraan
Tuesday 19 July 2011, 01:16 PM
سلام عزیزم حالا چرا من اساتید زیادن اینجا....
والا عرض شود من همچین چیزایی نمیزنم تو تپینگ اما...
شما دوتا انگشتتو میکوبی روی فرت 12 و باز جوری میشی دستو که ازونور دست چپت فرت 7 رو پولاف کنه و بعد بهتره که با یه اسلاید دست چپ به فرت 8 و9 بره البته این روش منه حتما هم اون حالته تریپله قشنگشو نگه دارین یکمی هم ممکنه اولاش کثیف بزنینش اما درست میشه....

Orpheus
Tuesday 19 July 2011, 03:34 PM
سلام
رضا جان من تو این الگوهای ریتمیک یکم مشکل دارم اگه میشه راهنماییم کن
از نظر انگشت گذاری اینارو چجوری باید بنوازیم یعنی دست باید ثابت باشه یا متحرک؟!!؟
اولی اخر اهنگ Sultans Of Swing هست و دومی هم سولوی Rising Force مالمستینه

You can see links before reply .bmp

You can see links before reply .JPG

بعد در مورد پیکینگ تمرینی هست که قدرت و تسلط نوازندگی رو برای پیکینگ اینجور الگوهای ریتمیکی بالا ببره یا نه؟!!؟
ممنون

rezaranjbaraan
Tuesday 19 July 2011, 03:48 PM
سلام
رضا جان من تو این الگوهای ریتمیک یکم مشکل دارم اگه میشه راهنماییم کن
از نظر انگشت گذاری اینارو چجوری باید بنوازیم یعنی دست باید ثابت باشه یا متحرک؟!!؟
اولی اخر اهنگ Sultans Of Swing هست و دومی هم سولوی Rising Force مالمستینه

You can see links before reply .bmp

You can see links before reply .JPG

بعد در مورد پیکینگ تمرینی هست که قدرت و تسلط نوازندگی رو برای پیکینگ اینجور الگوهای ریتمیکی بالا ببره یا نه؟!!؟
ممنون

سلام عزیزم ببین اولیش که خب یکی از الگوهای معروف هوی متاله یا شاید از معروف ترین ها که روی دوتا سیمه پایین اجرا میشه و از آیرون مید تا متالیکا همه استفاده دارن ازش من خودم معمولا توی بداهه نوازی بدون انگشت چهار میزنمش بعضیا هم از انگشت چهار استفاده میکنن که خب اونوقت انگشت یکت باید دوتا سیمو سکیور کنه وگرنه نواختنت کثیف میشه مدلای زیادی میشه زدش میشه داخلی پیک زد که خب باید نتای روی سیم اول رو کلا همرون پولاف کنی یا میشه همشو پیک زد که باید تمیز بزنی و و پیک خوب سر بخوره و اصلا کرانچینگ اضافی نداشته باشی...
دومی هم عینا مثله اولیه با این تفاوت که فیگور و حسش چارنتی نیس سه نتیه...
ببین الگوی ریتمیک اینجوری برای اول کارت مناسبه اما اگه دیدی پیشرفتت خوب بوده بگو تا یه سری الگو بهت بدم که کمی هم روی دست چپت اثر بزاره چون اینا بیشتر تمرین پیکینگن....
قبلا هم گفتم اگه میخای پیک زن مکانیکی و خوبی بشی یه نگاه به اسپید مکانیک بنداز کاملا مشخصه 70% تمرینا از مالمستینه...
پیکینگ در مرحله اول باید متد اینگوی رو بزنی بعدش هم متد رومئو که رومئو منو پیر کرد تا زدمش....
در ضمن زدن اینا کم چیزی نیس و لازمش عوض شدن کل سبکو سلیفه و استایلته پس تا مطمئن نشدی دورو ورشون نرو مالمستین شبانه روز کار کنی یه سال طول میکشه مثه خودش بزنی رومئو هم که هیییییییچ....

rezaranjbaraan
Tuesday 19 July 2011, 04:10 PM
دوستان اینو داشته باشین تا بعدا پیشرفته ترم میزاریم اینو مخصوص الگوی ریتمیک بازا گزاشتم...

parsasalehi38
Wednesday 24 August 2011, 12:04 AM
خیلی عالی بود..ممنون

apophis2031
Saturday 1 October 2011, 12:07 PM
آقا دمت گرم ... عـــــالی :)

akerfeldt
Monday 3 October 2011, 10:07 PM
احساس میکنم این پست رو باید تو این تاپیک میدادم !!!!
من تازگیا یه گیتار الکتریک خریدم حدود 4 ماه هم هست که آکوستیک کار میکنم
از همون اول هدفم این بوده شردر بشم یه شردر درست و حسابی !!! مثل آنجلو -باکت هد یا مایکل رومئو
مصاحبه آنجلو و دلا وگا رو که میدیدم میگفتن آکوستیک تاثیر زیادی تو بالا رفتن سرعت داره
به نظر شما همین آکوستیک رو یه سال ادامه بدم بعد برم سراغ گیتار الکتریک با اینکه از الان بچسبم به همین الکتریک
ممنون
بعدش من هم متدای داگ مارکس رو دارم چند وقت پیش دوستان محبت کردن لینکش رو تو همین انجمن گزاشتن هم استتینا کدوم رو تایید میکنید ؟؟؟؟
مرسی دیگه

mohsen_warlock
Wednesday 2 November 2011, 02:43 PM
آقا رضا این تمرینای که گذاشتینو زدم میگه فایل وجود ندارد

rezaranjbaraan
Wednesday 2 November 2011, 02:49 PM
آقا رضا این تمرینای که گذاشتینو زدم میگه فایل وجود ندارد

دوست عزیزم متاسفانه فایل پاک شده میتونی از وبلاگم استفاده کنی
نتاهنگی (You can see links before reply)
اصلی (You can see links before reply)

imanlotus
Wednesday 23 November 2011, 12:13 PM
درود
دوستان کسی تمرین برا قوی کردن انگشت 3 و 4 سراغ نداره؟
راهی وجود نداره؟ورزشی چیزی؟
من هر رزو1.5ساعت تمرین قوی کردن و گرم کردن انجام میدم این دوتا انگشت نمیخوان جون بگیرن اصلا!
تو همر آن پولافایی که با این دوتا باید انجام شه خیلی ضعیفم یعنی رسما نمیتونم همرآن پول آف کنم با این دو تا انگشت!