PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارگاه استاد پوریا

gargan
Sunday 14 August 2011, 07:34 PM
سلام دوستان،

من بارها شنیده بودم که استاد جزایری سازهاشون رو در کارگاه توسط شاگردانشون می‌سازن. جدیدا شنیدم که استاد پوریا هم این کار رو می‌کنن و سازهای جدیدشون توسط شاگرد و فقط با نظارت ایشون ساخته می‌شن. دوستانی که با ایشون یا سازهای ایشون آشنایی دارن، این خبر رو تایید می‌کنن؟ آیا فکر می‌کنید که سازهای اخیر ایشون به این دلیل کیفیت پایین تری دارن؟

ممنون می‌شم اگر اطلاعی از این موضوع دارین به من هم بگین.

r_a_m_i_n
Monday 15 August 2011, 11:00 AM
درود.....من که ندیدم تاحالا سازهای اینها که نام بردی...کیفیت پایینی داشته باشه......
نمیدونم شما از کجا میگی.....آخه سازی که بین 6 تا 10 ملیون قیمت داره مگه میشه بد باشه....

gargan
Monday 15 August 2011, 12:43 PM
درود بر شما، من خودم با شما هم عقیده هستم. با اون قیمت نمی‌تونن فقط پول مهر رو بگیرن و باید کیفیت همون کیفیت شناخته شده باشه. و تا حالا هم ظاهرا این طور بوده. ولی یکی از دوستان می‌گفت خبر دارن که ایشان دیگه خودشون ساز رو نمی‌سازن و این که کیفیت پایین خواهد اومد. من شک داشتم و دارم و به این جهت خواستم نظر دوستان رو هم بپرسم.

farhad_m
Monday 15 August 2011, 01:55 PM
درود بر شما، من خودم با شما هم عقیده هستم. با اون قیمت نمی‌تونن فقط پول مهر رو بگیرن و باید کیفیت همون کیفیت شناخته شده باشه. و تا حالا هم ظاهرا این طور بوده. ولی یکی از دوستان می‌گفت خبر دارن که ایشان دیگه خودشون ساز رو نمی‌سازن و این که کیفیت پایین خواهد اومد. من شک داشتم و دارم و به این جهت خواستم نظر دوستان رو هم بپرسم.

بله متاسفانه همینطور هست و بنده با کمال اطمینان این موضوع رو تایید میکنم ، علاوه بر این پوریا و جزایری قیمتشان را بر اساس مهر سازشان که نشان ساخت دستشان است بالا برده اند ولی متاسفانه کار شاگردانشان را که در کارگاه به آنها آموزش میدهند و با نظارت آنها ساخته میشود به فروش میرسانند ( ولی ریزه کاری ها را خودشان انجام میدهند ) به هر حال در کل قابل پسند نیست ، از قدیم گفتن آشپز که 2 تا باشه یا شور میشه یا بی نمک ....... و کسی که 10 میلیون پول ساز این آقایون رو بده نمیدونم چی میشه بهش گفت .؟؟!!!!!!! شما برو پیش استاد مفاخری ( امیر منصور ) ، ایشان از بهترین شاگردان پوریا بودند ولی به جدا کاراشون حرف نداره و صدای سازشون هم عالیه .

gargan
Monday 15 August 2011, 02:21 PM
بله متاسفانه همینطور هست و بنده با کمال اطمینان این موضوع رو تایید میکنم ، علاوه بر این پوریا و جزایری قیمتشان را بر اساس مهر سازشان که نشان ساخت دستشان است بالا برده اند ولی متاسفانه کار شاگردانشان را که در کارگاه به آنها آموزش میدهند و با نظارت آنها ساخته میشود به فروش میرسانند ( ولی ریزه کاری ها را خودشان انجام میدهند ) به هر حال در کل قابل پسند نیست ، از قدیم گفتن آشپز که 2 تا باشه یا شور میشه یا بی نمک ....... و کسی که 10 میلیون پول ساز این آقایون رو بده نمیدونم چی میشه بهش گفت .؟؟!!!!!!! شما برو پیش استاد مفاخری ( امیر منصور ) ، ایشان از بهترین شاگردان پوریا بودند ولی به جدا کاراشون حرف نداره و صدای سازشون هم عالیه .

با سپاس از لطفتون. آیا سالهاست که این اساتید این کار رو انجام می‌دن، یا به نظر شما این روند جدیدیست؟ چون کیفیت کار از نظر صدا و صنعت هنوز بالاست.

farhad_m
Monday 15 August 2011, 02:38 PM
با سپاس از لطفتون. آیا سالهاست که این اساتید این کار رو انجام می‌دن، یا به نظر شما این روند جدیدیست؟ چون کیفیت کار از نظر صدا و صنعت هنوز بالاست.

عرض کردم به دلیل اینکه ریزه کاری ها توسط خودشان انجام میشه کیفیت همچنان بالاست ولی به دل نمیچسبه .

gargan
Friday 26 August 2011, 06:41 PM
آقا فرهاد، یعنی شما خودت تو کارگاه بودی و دیدی که تار رو شاگردان میسازن؟ البته نظر شخصی من هنوز این هست که صدای ساز مهمه و نه این که فلان شاگرد هم دستی به ساز برده یا نه. البته تا وقتی که سری سازی نشه، که این اساتید این کار رو نمیکنن.
تا اونجایی که من میدونم، یحیی هم شاگرد داشته، کسایی که پس از مرگش بعضی از کاسه‌ها رو تموم کردن.

حالا یک سوال دیگه: آیا این اساتید برای سازهای مختلف قیمت‌های مختلف دارن یا عمدتا یک قیمت؟ بازم از روی کنجکاوی میپرسم.

farhad_m
Saturday 27 August 2011, 08:40 AM
بله در حال حاضر یکی از شاگردان پوریا و یکی از شاگردان جزایری از دوستان بنده هستند . این موضوع کاملا واقعیت دارد ولی گفتم اشکال نیست . ضمنا باید عرض کنم باید صدا مهترین عامل برای انتخاب ساز برای نوازنده باشد نه اینکه ساخت چه کسی باشد. ( به سازنده ای که قیمت های مختلفی روی سازهای خود میگذارد اطمینان نکنید .)

gargan
Saturday 27 August 2011, 12:40 PM
مرسی. البته من خودم در حال حاضر دنبال ساز نیستم، و پرسش‌ها بیشتر از روی کنجکاوی هستن. باز هم مرسی.

m_derakhshani
Friday 23 November 2012, 11:58 AM
پوریا خیلی هم خوبه ساز هاش الان ثبت نام کنی 2 سال دیگه نوبتت میشه 15 16 تومن در میاد الان ساز رشیدی روبه صعوده :دی اونم مثل پوریا میخونه

hamidreza58
Wednesday 10 April 2013, 12:47 PM
اینا که همه به کنار
مهم نیست تار از چه کارگاهی میاد بیرون یا کی میسازه کی نظارت میکنه کی مهر میزنه
مهم اینه صدای تار چی باشه
گاهی تاری از کارگاه های معمولی میاد بیرون که کم از صدای تار یحی نداره
قبل از اینکه تارو قیمت کنی یا مهرش و ببینی اول باید صداشو در بیاری بعد .

mah1361
Thursday 30 October 2014, 06:51 AM
با سلام دوستان
آقای بهنقی شاگرد استاد بزرگ آقای یوسف پوریا هستن !
آقای جعفر بهنقی نقاش - مجسمه ساز و سازنده تار -سه تار یک تکه - ویولن - کمانچه (You can see links before reply) میباشند که تارهاشون با الگوی یحیی از استاد پوریا و دارای صدای بسیار زیبا و شیشه ای هستش و خودشون هم ساکن مراغه و همشهری استاد پوریا هستن

تلفن تماس 09365508969

تارهای بهنقی در الگوی(استاد یحیی خان ) همان استاد پوریا و در صورت درخواست با سرپنجه های طرحی شده استاد قنبری مهر نیز قابل ارائه میباشد و رنج قیمت تارها هم از 30 میلیون ریال به بالا میباشد.