PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیراسترو قرمز

napoleon
Thursday 25 August 2011, 10:40 PM
دوستان من به توصیه ی اکثر شما که پیراسترو سبز رو برای ویولن ایرانی مناسب دیدید عمل کردم و نزدیک به یک سال با این سیم ویولن زدم اما از صدا دهی سیم راضی نبودم ...
چون خیلی از حجم صدای سازم رو گرفت. از شما می خوام تا اگر سیم دیگری رو برای سبک ایرانی مناسب می دونید اینجا معرفی کنید.
نظرتون درباره پیراسترو قرمز چیه ؟ کسی تا به حال با این سیم کار کرده ؟
ممنون.

Honey_Shababi
Thursday 25 August 2011, 10:52 PM
به نظر من توماستیک بهتره
البته به ساز هم خیلی بستگی داره.باید ببینی کدوم سیم رو سازت بهتر صدا میده!

m_rv_2008
Thursday 25 August 2011, 11:18 PM
قبلا مگه روي سازت چه سيمي بوده كه عوضش كردي؟ خب برو همونو بنداز روي سازت ديگه. ولي در كل همين پيراستروي سبز خيلي بهتر هست. رنگاي ديگش كه اصلا حرفشم نزن. توماستيك هم در همون حد پيراستروئه.

BaBak_ParSian
Thursday 25 August 2011, 11:33 PM
درود - سیم سبز پیراستو از سیم پیراستو قرمز کیفیت بالاتری دارد این سیم پیراستوهایی که در بازار است اصل نیست چون پیراستو اصلی قیمتی بالای 100 هزار تومان دارد ولی باز این سیمها نسبت سیمهای ارزان از قیمت خودش خوش صداتر است قیمت پیراستو سبز در حال حاضر 35 تا 40 است از یکی از نوازنده های خوب ویلن شنیدن که سیم پیراستو 35 هزار تومانی 5 % درصد صدای ویلن را بهتر می کند حالا شما می فرمایید با عوض کردن سیم تغییری در صدای ساز احساس نکردید ! اگر می توانید یه خرک ابرت سه ستاره که بعدا نزد به متخصص تعمیر ساز تراش بخورد بروید و تنظیم شود تا صدای ساز بهتر شود همچنین ساختار ساز هم مهم است مثلا من سازی رو خریدم 200 تومان که اماتی چینی بود ولی اینقدر بد صدا بو که 50 هزار هم بزور می ارزید وقتی خواستم سیم پیراستو بر روی ان بگذرام ان شخص که ساز تعمیر می کرد گفت سازت به کل از نظر ساختار مشکل دارد و ارزش اینکه سیم پیراستو بزاری ندارد چون از نظر گریف و جعبه اش مشکل داشت ولی یک ساز 100 تومانی اشمیت در سال 86 گرفتم که الان نزدیک به 500 می ارزد که واقع ساز خوش صدا و ارزش هزینه دارد ! کلا ساختار ساز که صدا دهی را مشخص می کند هم مهم است اگه میتوانید سازتان را عوض کنید .

napoleon
Friday 26 August 2011, 12:57 AM
از توجهتون ممنونم.
من یه ویولن tf148 دارم که فکر کنم برای تازه کارها ویولن مناسبی باشه .
سیم قبلی ویولنم سیم فابریک خودش بود که توی پوزیسیون ها و برای تغییر کوک مناسب نبود، پیراسترو سبز انداختم روش که صداش خفه شد.
حالا این سیم توماستیک قیمتش چند هست ؟ مثل پیراسترو رنگ بندی داره ؟
مشکل میتونه از کلیفن باشه ؟
اعصابم خورد شده ...

BaBak_ParSian
Friday 26 August 2011, 01:29 AM
از توجهتون ممنونم.
من یه ویولن tf148 دارم که فکر کنم برای تازه کارها ویولن مناسبی باشه .
سیم قبلی ویولنم سیم فابریک خودش بود که توی پوزیسیون ها و برای تغییر کوک مناسب نبود، پیراسترو سبز انداختم روش که صداش خفه شد.
حالا این سیم توماستیک قیمتش چند هست ؟ مثل پیراسترو رنگ بندی داره ؟
مشکل میتونه از کلیفن باشه ؟
اعصابم خورد شده ...

درود دیگر - خرکتان بلند است ؟

napoleon
Friday 26 August 2011, 02:24 AM
اولش بلند بود بعد خود استادم کوتاه کرد.

BaBak_ParSian
Friday 26 August 2011, 02:57 AM
اولش بلند بود بعد خود استادم کوتاه کرد.

اینگونه سازها بیشتر از این ازشون انتظاری نیست یه ساز حرفه ای یا نیم حرفه ای بگیرید .

am3000
Friday 26 August 2011, 03:26 AM
اگه صدای سازتون خفه هست،دو حالت داره یکی اینکه کلآ سازتون خوب نیست (به لحاظ چوب صحیح نبودن اتصالات و ...) دوم اینکه میتونه مشکل از درست نبودن محل پل یا خرک و یا درست تراش نخوردن خرک باشه.
در مورد پیراستروی قرمز(تونیکا)...من فرمول جدیدش رو امتحان نکردم اما فرمول قدیمیش رو قبلآامتحان کردم.
بزرگترین حسنش سیم می دولایه ش بود که اصلآ سوت نمیزد و خیلی خوش صدا و نرم بود.بزرگترین ایرادش سیم ر بود که خیلی خفه صدا میکرد و اصلآ برای همین ایراد رفتند دنبال فرمول جدید.
در مجموع تونیکا نسبت به کرومکور سیم نرمتری هست.ینابراین برای سازهایی که ساختار ضعیفی دارند و تنش سیمهای قویتر رو تحمل نمیکنند و صداشون خفه میشه،میتونه گزینه مناسبتری باشه تا حجم صدای بیشتری از ساز گرفته بشه.اما رنگ صدا سلیقه ای هست ممکنه من خوشم بیاد شما نه!اینرو هم که بگم که عمر این سیم از کرومکور کمتره.

napoleon
Friday 26 August 2011, 12:08 PM
اگه صدای سازتون خفه هست،دو حالت داره یکی اینکه کلآ سازتون خوب نیست (به لحاظ چوب صحیح نبودن اتصالات و ...) دوم اینکه میتونه مشکل از درست نبودن محل پل یا خرک و یا درست تراش نخوردن خرک باشه.
در مورد پیراستروی قرمز(تونیکا)...من فرمول جدیدش رو امتحان نکردم اما فرمول قدیمیش رو قبلآامتحان کردم.
بزرگترین حسنش سیم می دولایه ش بود که اصلآ سوت نمیزد و خیلی خوش صدا و نرم بود.بزرگترین ایرادش سیم ر بود که خیلی خفه صدا میکرد و اصلآ برای همین ایراد رفتند دنبال فرمول جدید.
در مجموع تونیکا نسبت به کرومکور سیم نرمتری هست.ینابراین برای سازهایی که ساختار ضعیفی دارند و تنش سیمهای قویتر رو تحمل نمیکنند و صداشون خفه میشه،میتونه گزینه مناسبتری باشه تا حجم صدای بیشتری از ساز گرفته بشه.اما رنگ صدا سلیقه ای هست ممکنه من خوشم بیاد شما نه!اینرو هم که بگم که عمر این سیم از کرومکور کمتره.

من سازم رو 220 تومن خریدم از نمایندگی TF . با توجه به قیمتش باید نسبتاً صدای قابل قبولی داشته باشه :106:
پیراسترو قرمز همون تونیکاست ؟!
سیم توماستیک چطوره ؟ (اسم کاملش دکتر توماستیکه؟)

am3000
Friday 26 August 2011, 01:44 PM
من سازم رو 220 تومن خریدم از نمایندگی TF . با توجه به قیمتش باید نسبتاً صدای قابل قبولی داشته باشه :106:
پیراسترو قرمز همون تونیکاست ؟!
سیم توماستیک چطوره ؟ (اسم کاملش دکتر توماستیکه؟)
1)نمیدونم.متاسفانه دزد و کلاش تو بازار زیاد شده یه وقتهایی که ساز میارن براشون امتحان کنم مخم سوت میکشه!ساز هست 200 تومن هم ارزش نداره روش قیمت 2.5 میلیونی میذارن و میندازن به خلق الله.حالا انصاف و انسانیت به کنار، اینهمه رو رو از کجا میارن؟؟؟؟:106:
ان شاءالله که ساز شما جزءاین دسته نباشه.
2)بله و پیراستروی سبز هم همون کرومکور هست.اگه خواستید فرمول جدید تونیکا رو بخرید حتمآ چک کنید که سیم اولش هنوز همون فرمول قبل رو داشته باشه.
3)توماستیک هم مثل پیراسترو یک کمپانی هست که محصولات مختلفی داره.این سیمی که معمولآ ایرانی نوازها استفاده میشه توماستیک سبز یا همون توماستیک "پرسیژن"precision" نام داره که یک مقداری از لحاظ تاچ سفت تر از کرومکور هست و دوام چندان خوبی هم نداره.به نظر من سیم می این ست از سیم می کرومکور بهتر میخونه.سیمهای دیگه ای هم داره که خوب هستند ولی برای تعویض کوک مداوم خیلی مناسب نیستند.

Honey_Shababi
Friday 26 August 2011, 02:03 PM
من سيم توماستيك مشكي دارم كه واقعا ازش راضيم و صداش روز به روز بهتر ميشه.
قيمتش هم 50000 تومنه.

Honey_Shababi
Friday 26 August 2011, 03:54 PM
توماستیک دونه ای 50 تومن؟

نه بابا!يك پك با هم 50000 تومن.

am3000
Friday 26 August 2011, 05:50 PM
من سيم توماستيك مشكي دارم كه واقعا ازش راضيم و صداش روز به روز بهتر ميشه.
قيمتش هم 50000 تومنه.
مشکی؟یعنی روکش نخی سمت سیم گیر مشکیه دیگه؟اگه اینطوریه سیم شما همون پرسیژن هست که چون روی جعبه اش سبز رنگه بهش توماستیک سبز هم میگن.اگه سیم شما همین هست به نظرم گرون خریدی البته من چند سال هست که دیگه نخریدم ولی معمولش این بود که قیمتش کمتر از کرومکور بود...بهتون پیشنهاد میکنم از چند جای دیگه هم قیمت بگیرید.

Honey_Shababi
Friday 26 August 2011, 06:14 PM
مشکی؟یعنی روکش نخی سمت سیم گیر مشکیه دیگه؟اگه اینطوریه سیم شما همون پرسیژن هست که چون روی جعبه اش سبز رنگه بهش توماستیک سبز هم میگن.اگه سیم شما همین هست به نظرم گرون خریدی البته من چند سال هست که دیگه نخریدم ولی معمولش این بود که قیمتش کمتر از کرومکور بود...بهتون پیشنهاد میکنم از چند جای دیگه هم قیمت بگیرید.

شما درست ميگي.همينه.تو شهر ما(ساري) قيمتها همه اينطوريه!!!البته من تو گوگل سرچ كردم.قيمتش تو امريكا 40 دلار هست.پس فكر نكنم گرون خريده باشم.
به هر حال من واقعا از صداش راضيم!