PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد نواختن ویلن

mostafa_f
Friday 16 September 2011, 10:13 PM
سلام خدمت اساتید ویولن ، یه سوال داشتم می خواستم ببینم برای نواختن ویلن حتما به انگشت کوچیک دست راست نیاز هست ؟ چون من به ویولن علاقه خاصی دارم و تازه سلفژ رو تموم کردم و می خوام ساز رو انتخاب کنم اما یه مشکلی که دارم تو انگشت کوچیک دست راستم هست یعنی یه جورایی کاربرد نداره برام و چند جا خوندم که این انگشت رو باید روی پیچ آرشه بزاری . می خواستم ببینم اگر این انگشت تاثیر چندانی نداره که برم به سمت ویلن ؟؟؟؟؟؟؟:violinplay3:

ptei
Saturday 17 September 2011, 12:12 AM
دوست عزیز انگشت 4 دست راست برای تعادل آرشه مهمه ولی من خیلی هارو دیدم که موقع نوازندگی انگشت رو اصلا نمی زارن رو آرشه و یا رو هوا نگه می دارن
خود منم عادت کرده بودم بر می داشتم ولی الان دیگه بر نمی دارم

BaBak_ParSian
Saturday 17 September 2011, 01:51 AM
درود - از اینکه سلفز را تمام کردید به شما تبریک عرض میکنم - در مورد انگشت چهارم دست راست چیزی که بدیهی است اساسی ترین و اصولیترین و استاندارترین نو گرفتن ارشه این است که انگشت چهارم برای حفظ تعادل گرفتم بکار برود - ولی وقتی که ارشه سریع انجام می شود نتهایی با کمترین میزان نواخته میشود برای بهتر نواختن انگشت چهارم ازاد می شود اگر می خواهدید یک نوازنده تمام عیار و قاهر شوید باید تمامی اصول در ویلن و حتی دیگر سازها را رعایت فرمایید .

mostafa_f
Saturday 17 September 2011, 06:13 AM
ممنون از راهنماییتون ، یه سوال دیگه کلا تو سازهای کلاسیک چه سازی این انگشت رو بی خیال می شه ؟؟؟

mehrar
Friday 9 August 2013, 10:26 PM
چرا خودت امتحانش نمیکنی بعد تصمیم بگیری؟!!!!!!!!.؟!!!!!!!!!!!!!!!امتحان کن اگه نشد رهاش کن! بازم میگم حیفه این ساز از دست بدی دوست عزیز.

violonlover
Saturday 10 August 2013, 01:06 AM
برای گرفتن درست و کار کردن با آرشه حتما نیاز به انگشت کوچیک هست.اگه نتونی از اون استفاده کنی نمی تونی آرشه رو خوب کنترل کنی !

soul_violin
Saturday 10 August 2013, 11:28 AM
سلام ، من تا اون جایی که می دونم شست دست راست در نگه داشتن آرشه نقش موثری داره و با کمی تلاش شاید امکانش باشه که از انگشت چهارم استفاده نکرد.

omshooter
Sunday 18 August 2013, 10:00 AM
سنتور و 3تار ساز هایی هستند که به انگشت کوچیکه نیاز نخواهید داشت.حداقل به طور کلی

mohamma_rga
Sunday 18 August 2013, 11:03 AM
انگشت کوچیک دست راست نقش اساسی در نگهداشتن آرشه داره مخصوصا در نتهای کشیده. ولی بعضی از نوازنده ها اصلا ازش استفاده نمیکنن نمونه بارزش ایزاک پرلمنه که بزرگترین ویولونیست حال حاضر دنیاس ولی از انگشت کوچیکش در آرشه استفاده نمیکنه یا حداقل خیلی کم استفاده میکنه. به نظره من شما مشکل خاصی برای نوازندگی ویولن نداری. در youtube سرچ کن ببین که یارو اصلا دست نداره ولی با پا گیتار میزنه بهتر از خواننده های پاپ ایران.

mona12
Sunday 18 August 2013, 04:43 PM
سلام خدمت اساتید ویولن ، یه سوال داشتم می خواستم ببینم برای نواختن ویلن حتما به انگشت کوچیک دست راست نیاز هست ؟ چون من به ویولن علاقه خاصی دارم و تازه سلفژ رو تموم کردم و می خوام ساز رو انتخاب کنم اما یه مشکلی که دارم تو انگشت کوچیک دست راستم هست یعنی یه جورایی کاربرد نداره برام و چند جا خوندم که این انگشت رو باید روی پیچ آرشه بزاری . می خواستم ببینم اگر این انگشت تاثیر چندانی نداره که برم به سمت ویلن ؟؟؟؟؟؟؟:violinplay3:
سلام بر شما
همونطور که دوستان اشاره کردن این انگشت برای تعادل آرشه لازمه اگر نباشه
شما می تونید ویولن رو بنوازید اما ممکنه اولش براتون سخت باشه اما مطمئنا این اشکال کوچیک موجب نمیشه که نتونید ساز رو بنوازید