PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک موزیسین چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

mortezam
Wednesday 28 September 2011, 05:15 PM
سلام به همه ی دوستان نت آهنگی ! :ad :36: :36:

به نظر شما یه موزیسین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشه ؟

:36: :16:

Mohammad_ngml
Wednesday 28 September 2011, 06:00 PM
در وحله ی اول باید اخلاق نیکو داشته باشه.
باید عاشق "موسیقی" باشه..
متعصب نباشه.
حوصله داشته باشه.
سختکوش باشه.
مقاوم باشه در برابر عصبانیت و بخشش داشته باشه.
اگه همه ی آدمای دنیا موزیسین واقعی بودن دنیا بهشت میشد.
ای کاش منم بودم..

mortezam
Wednesday 28 September 2011, 06:40 PM
در وحله ی اول باید اخلاق نیکو داشته باشه.
باید عاشق "موسیقی" باشه..
متعصب نباشه.
حوصله داشته باشه.
سختکوش باشه.
مقاوم باشه در برابر عصبانیت و بخشش داشته باشه.
اگه همه ی آدمای دنیا موزیسین واقعی بودن دنیا بهشت میشد.
ای کاش منم بودم..

این حوصله داشته باشه رو خوب اومدی.
به نظر من کسی که حوصله نداشته باشه نه تنها در موسیقی ، بلکه در تمام کارها با مشکل مواجه میشه و خیلی ازت ممنونم که نظرت رو بیان کردی . . .

Mehraneh
Wednesday 28 September 2011, 07:09 PM
به نظر من یه ویژگی مهمی که باید هر موزیسینی داشته باشه اینه که موسیقی رو واسه اصل هنر و موسیقی بخواد نه برای جلب توجه!
این روزا جوونایی که سمت موسیقی و نوازندگی و امثالهم می رن در بسیاری از موارد شدیدا دنبال عرض اندام و جلب توجه با هنرشون هستن!
به نظر من اینطوری ارزش کارشون کاملا صفر می شه!
به موزیسین یا کلا هنرمند باید هنرشو واسه ارزش خوده اون هنر بحواد و برای پیدا کردن اصل اون هنر وقت بذاره و تلاش کنه!
به نظر من یه موزیسین معمولی با یه هدفی هنری خیلی بیشتر ارزش داره تا یه موزیسین عالی با هدف جلب توجه!

hopital
Wednesday 28 September 2011, 07:23 PM
به نظر من عشق از همه مهمتره و همین عشقه که حوصله و ... رو میاره ! اگه عاشق این کار باشی مطمئن باش نوازنده یا آهنگساز بزرگی میشی به شرطی که واقعاً عاشقش باشی ....

Kelasik
Wednesday 28 September 2011, 07:32 PM
یه موزیسین خوب باید موسیقی را درک کنه و عمق اونو بفهمه
باید خوش اخلاق باشه,پشت کار داشته باشه,واقعا همه ی سازها یه سختیه خاصی دارند
باید یه آهنگ یا قطعه رو با حس بزنه

rezaranjbaraan
Wednesday 28 September 2011, 09:21 PM
یه موزیسین خوب باید دریا باشه نه سطل آب....!!!

sol_s
Wednesday 28 September 2011, 09:37 PM
اول استعداد و علاقه

دوم پشتكار و صبر

سوم وقت كافي براي تمرين

و مهم ترين چيزي كه ايجاد تفاوت ميكنه فرز بودن و دقيق بودنه!

هوش و گيرايي هم ميتونه موثر باشه در سرعت پيشرفت!

ramshad
Wednesday 28 September 2011, 10:01 PM
موزیسین کسی است که در درجه ی اول از موسیقی برای بیان احساساتش استفاده می کنه و در واقع درونیات خودش رو در قالب یک آهنگ می ریزه بیرون. برای این کار لازمه که علم موسیقی رو بیاموزه تا بیان آهنگین احساساتش به گوش بقیه هم خوش بشینه . در غیر این صورت شاید نتونه با موسیقیش با دیگرون ارتباط مناسبی برقرار کنه.

Mehraneh
Wednesday 28 September 2011, 10:05 PM
به نظر من یه مورد دیگه ای هم مهمه اینه که هر موزیسینی مسیر خودشو طی کنه و سعی کنه شخصیت هنریه خودشو پیدا کنه و امضا خودشو داشته باشه×
یعنی یه جورایی دنبال هنر اصیل خودش باشه!
و از تقلید دور باشه!
اینطوری ارزش هنرش بیشتره!

piano4all
Wednesday 28 September 2011, 10:20 PM
در یک موزیسین ، چه ویژگی وجود دارد که (( قلب را به آتش می کشد )) ؟

یا قلب را به هیجان می آورد و گرم میکند ؟

(( صبر ؛ تحمل ؛ کار ؛ و عشق به کار ،، ))

همه میدانیم که برای یک هنرمند جوان ، شهرت شیرین است و .................... (( گودوفسکی ))

لطفا برای دونستن بفیه مطالب به کتاب آموزش هنر پیانو مراجعه کنید

Fereshteh_Baran
Wednesday 28 September 2011, 11:08 PM
به غیر از مواردی که دوستان گفتند، یک موزیسین باید عاشقانه و برای دل خودش کار کند. مهم نیست که اطرافیان چه نظری دارند. چون در بعضی خانواده ها فقط یک نفر است که عاشق موسیقی است و بقیه احساس و درک موسیقی رو ندارند پس نباید از سخنان دیگران برنجد.

mortezam
Thursday 29 September 2011, 10:05 AM
از همه ی دوستان به خاطر نظراتشون بی نهایت سپاسگزارم!

Kelasik
Thursday 29 September 2011, 11:45 AM
به غیر از مواردی که دوستان گفتند، یک موزیسین باید عاشقانه و برای دل خودش کار کند. مهم نیست که اطرافیان چه نظری دارند. چون در بعضی خانواده ها فقط یک نفر است که عاشق موسیقی است و بقیه احساس و درک موسیقی رو ندارند پس نباید از سخنان دیگران برنجد.
دقیقا باهات موافقم دوست خوبم
اگه من به نظرات اطرافیانم توجه میکردم 5 ساله پیش باید سازو میذاشتم کنار

SOBHANTOTo3
Thursday 29 September 2011, 12:33 PM
حالا من نظرمو می گم

یک موسیقی دان اول باید دیدش باز باشه و چیزهای جدید رو قبول کنه

همواره پی تغییر باشه
همواره دنبال تمرین باشه
برای یک موزیسین تکنیک مرحله 4 یا 5 هست
مهم بازاریابیه برای ارائه هنر
هنر تا ارائه نشه ارزش پیدا نمی کنه
شاید قشنگترین قطعه های جهان رو من گفته باشم ولی وقتی اونو ارائه ندم هیچ ارزشی نداره

Fereshteh_Baran
Thursday 29 September 2011, 12:41 PM
شاید قشنگترین قطعه های جهان رو من گفته باشم ولی وقتی اونو ارائه ندم هیچ ارزشی نداره

پس نتیجه میگیریم که یک موزیسین خوب نباید از هیچ موقعیتی ترس داشته باشه. باید از ابتدای کارش شروع به نواختن در جمع بکنه، حتی اگر زیاد جالب نباشه. تا وقتی به اوج رسید بتونه بدون هیچ هراسی در جمع های بزرگ اجرا داشته باشه.

Kelasik
Thursday 29 September 2011, 12:44 PM
بله
درست میگی

hopital
Thursday 29 September 2011, 01:02 PM

پس نتیجه میگیریم که یک موزیسین خوب نباید از هیچ موقعیتی ترس داشته باشه. باید از ابتدای کارش شروع به نواختن در جمع بکنه، حتی اگر زیاد جالب نباشه. تا وقتی به اوج رسید بتونه بدون هیچ هراسی در جمع های بزرگ اجرا داشته باشه.

البته من اینو زیاد قبول ندارم ! هنر باید برای هنر باشه ! البته خوبه که برای مردم هم عرضه بشه ! و شما که قشنگترین قطعه های جهان رو می نویسی دیگه نگران چی هستی ؟ بالاخره یه روزی اجرا میشه شاید الآن نه ! اجرای موسیقی واقعاً هزینه بره و کار هرکس نیست !

Mehraneh
Thursday 29 September 2011, 01:22 PM
البته من اینو زیاد قبول ندارم ! هنر باید برای هنر باشه ! البته خوبه که برای مردم هم عرضه بشه ! و شما که قشنگترین قطعه های جهان رو می نویسی دیگه نگران چی هستی ؟ بالاخره یه روزی اجرا میشه شاید الآن نه ! اجرای موسیقی واقعاً هزینه بره و کار هرکس نیست !

منم با شما موافقم!
من می گم هنر می تونه عرضه بشه اگه عرضه هم بشه خوبه اما یه ارزش نیس!
هنر رو نباید واسه در آمد زایی خواست!
اینکه بتونی تو جمع هنرتو عرضه کنی کاملا درست و منطقیه!
اما اینکه عرضه به معنای فروش رو قبول ندارم...
درسته این روز ها مردم درگیر خرج های زندگی رو هنر خودشون قیمت می ذارن و به فروش می رسونن!
اما خب این یه ارزش نیس به نظر من!
هنرمند هر هنری که داره رو باید سعی کنه واسه خوده هنر واسه اصل هنر داشته باشه!
اینکه کسی بتونه بهترین آهنگ ها رو بنویسه ارزشه و مهمه!
به اندازه ی خودش ارزش داره!
و به قول هوپیتال جان اجرای موزیک کار هر کسی نیست...
و این باعث می شه که کار ارزشه خودشو حفظ کنه!
مثلا الان نواختن یه قطعه از یه نوازنده بزرگ برای یه نوازنده می تونه ارزش باشه اما اینکه خودش بتونه یه قطعه خوب و استاندارد خلق کنه خیلی با ارزش تره@

mortezam
Wednesday 26 October 2011, 02:09 PM
دوستان. ممنون از نظرات سازندتون :)

sha_yegane
Wednesday 26 October 2011, 03:35 PM
دوستان یادتون نره(( هنر هیچوقت به شما تعلق ندارد ))

هنر برای مردم هست

هنرمند متعلق به خودش نیست

هنرمند برای برانگیختن احساسات مردم زاده شده

این خودخواهی هست که نوازنده ؛ هنر رو برای خودش بخواد

hopital
Wednesday 26 October 2011, 04:57 PM
دوستان یادتون نره(( هنر هیچوقت به شما تعلق ندارد ))

هنر برای مردم هست

هنرمند متعلق به خودش نیست

هنرمند برای برانگیختن احساسات مردم زاده شده

این خودخواهی هست که نوازنده ؛ هنر رو برای خودش بخواد

خیلی شاد شدیم از این حرفاتون ! با مزه بود !:21:

آخه یگانه جان حرفها می زنیا ! هر هنری رو که مردم قبول ندارن !ما که نگفتیم هنر برای نوازندست گفتیم هنر برای خود هنره !

خب بعضی هنرها هم هستن که عامه پسندترن مثل موسیقی پاپ ! ولی اینکه بیایم بگیم هنرمند متعلق به مردمه خیلی مسخره است !!!!

الان شما به این نقاشی از کاندینسکی توجه کن :

You can see links before reply

به نظرت عامه ی مردم میتونن درکی از این نقاشی داشته باشن یا خوششون بیاد ازش ؟ مسلماً کسی که زبان هنر رو میدونه بهتر میتونه ارتباط برقرار کنه !

sha_yegane
Wednesday 26 October 2011, 05:21 PM
دوست عزیز سلام

شما کاری رو انجام بده که دوست داری

نه کاری رو که مردم دوست دارن

مطمئن باشید (( کار شما مورد پسند مردم )) قرار خواهد گرفت

این رو هم بگم که منظورم عامه مردم نبود

من هم نگفتم کاندینسکی یا باخ متعلق به مردم هست

هنرمند وقتی خلاقیت داره ، هنرمند میشه

حالا یسری از این هنرمند نماها با تمام خلاقیتی که دارند هنر رو برای خودشون می خوان و از اشتراک گذاشتن هنر می ترسند

نکنه دست زیاد بشه

من پیانو رو به متدی نو تدریس می کنم (( آنلاین بخشی از متد من هست )) ولی اینجوری فکر نمی کنم که در انحصار خودم باید نگهش دارم

یه زمانی کسی پیدا میشه که کار شما رو می ستاید

cx420
Wednesday 26 October 2011, 06:01 PM
سلام
به نظر من موزیسین باید روحیه داشته باشه و با تمام احساسش اهنگ بنوازد و اینکه باید روح پاک و قشنگی داشته باشه چون وقتی کسی اهنگ میزنه روحش به موسیقی متصل میشه و هر احساسی که درونش موقه ی اهنگ زدن داره توی موسیقیش بیان میشه و این احساس رو به شنونده منتقل میکنه.

ramshad
Wednesday 26 October 2011, 06:53 PM
من نظر شخصیم اینه که موزیسین باید آهنگی رو بزنه که خودش ارضا شه. من که این جوریم! آهنگی رو دوست نداشته باشم خوشم نمیاد تمرین کنم.

Pathetique
Wednesday 26 October 2011, 07:17 PM
من میگم موزیسین باید به یه عده خاص توجه کنه و براشون موسیقی بسازه نه واسه همه . البته این ویژگی نیست ها ولی خوب ..

ویژگی اینکه باید تمامی سازها رو بشناسه و تسلط داشته باشه روی موسیقی تسلط کامل . نه مثل موزیسین های الان ....
باید یه ساز رو بلد باشه مثل پیانو ... البته این ترجیح هست و اگه مثلأ مثل بتهوون موسیقی رو درک کرده باشه نیازی به این نداره .

باید از دل اون عده که گفتم بسازه .
هرچی ساخت همون اول ارائه نده و روش کار کنه که به شخصیت اون عده احترام گذاشته باشه ...
باید در زمینه ای که موسیقی رو میسازه زندگی کرده باشه . مثلأ فلانی زندگیش با شکست عشقی همراه بوده سعی میکنه بیشتر در زمینه قطعه های احساسی ( ارزشی ) فعالیت کنه ...

یکی بود در جمع خودمانی ( یه فرد خیلی نامداری بود حالا اسمشو نمیبرم ) بهش گفتن حالا بیا فلان ساز رو بزن برامون گفت که من 20 تومن گرفتم رفتم آمریکا واسه 1 ساعت مراسم اجرا کردم و ساز زدم تمامی هزینه هام رو هم حساب کردن حالا بیام واسه شما مفتی ساز بزنم ؟!!! اینطوری باشه یعنی راه رو کاملأ برعکس رفته ....

فعلأ یادم نمیاد دیگه ....

این ویژگی ها در استادی مثل شادمهر عقیلی وجود داره ...

saram
Wednesday 26 October 2011, 07:38 PM
من نظر شخصیم اینه که موزیسین باید آهنگی رو بزنه که خودش ارضا شه. من که این جوریم! آهنگی رو دوست نداشته باشم خوشم نمیاد تمرین کنم.
با اینکه این روش کاملا غلطیه اما متاسفانه منم دقیقا اینجوریم.مثلا کتاب 30 اهنگ برگزیده پیانو رو گرفتم اولین اهنگشو زدم اصلا کلا متنفر شدم از کتاب 18 تا اهنگشو نزدم رفتم اهنگ گل ارکیده رو تمرین کردم و بالاخره زدمش با اینکه هنوز به اون سطح نرسیده بودم!!! این کتاب با اینکه از مبتدی به سخت چیدهمانش بود اما من از اهنگ 1 پریدم به 18 و با اینکه در سطح من نبود(البته اون موقع) بالاخره زدمش!!!و البته این روش غلطه چون من باید به ترتیب میزدم.منم متاسفانه تو این قسمت مساله مثل رامشادم.:26:

ramshad
Wednesday 26 October 2011, 10:33 PM
با اینکه این روش کاملا غلطیه اما متاسفانه منم دقیقا اینجوریم.مثلا کتاب 30 اهنگ برگزیده پیانو رو گرفتم اولین اهنگشو زدم اصلا کلا متنفر شدم از کتاب 18 تا اهنگشو نزدم رفتم اهنگ گل ارکیده رو تمرین کردم و بالاخره زدمش با اینکه هنوز به اون سطح نرسیده بودم!!! این کتاب با اینکه از مبتدی به سخت چیدهمانش بود اما من از اهنگ 1 پریدم به 18 و با اینکه در سطح من نبود(البته اون موقع) بالاخره زدمش!!!و البته این روش غلطه چون من باید به ترتیب میزدم.منم متاسفانه تو این قسمت مساله مثل رامشادم.:26:
مجید جان! من موسیقی رو زندگی می کنم. پیانو زدن بخشی از زندگی منه. همون جور که غذا می خورم؛می خوابم؛...
وقتی غذا می خورم؛چیزی می خورم که خودم خوشم بیاد. موسیقی به عنوان یک رکن مهم زندگیم و تکیه گاه معنویم؛ غذای روانمه.

saram
Thursday 27 October 2011, 12:43 AM
مجید جان! من موسیقی رو زندگی می کنم. پیانو زدن بخشی از زندگی منه. همون جور که غذا می خورم؛می خوابم؛...
وقتی غذا می خورم؛چیزی می خورم که خودم خوشم بیاد. موسیقی به عنوان یک رکن مهم زندگیم و تکیه گاه معنویم؛ غذای روانمه.
رامشاد جان اگه برا دل خودت میخوای بزنی که هیچ اشکالی نداره ولی اگه میخوای حرفه ای بشی خوب بالاخره باید یکم هم سختی بکشی نه اینکه هرچی دلت خواست فقط همونو بزنی و اتود و تمرین و این چیزا رو بزاری کنار!!

ramshad
Thursday 27 October 2011, 07:38 AM
رامشاد جان اگه برا دل خودت میخوای بزنی که هیچ اشکالی نداره ولی اگه میخوای حرفه ای بشی خوب بالاخره باید یکم هم سختی بکشی نه اینکه هرچی دلت خواست فقط همونو بزنی و اتود و تمرین و این چیزا رو بزاری کنار!!
نمی خوام تاپیک از موضوعش منحرف شه اما می دونم که حتما موزیسین هایی هستن مثل من که دنبال حرفه ای شدن نیستن و جز به دل خودشون و ارضای روان شون به چیز دیگه فکر نمی کنن. البته احتمالا پیدا میشن کسانی که صدای ساز اونها رو هم بپسندن کما این که برخی دوستان لطف دارن وقت می گذارن پیانوی منو با همه ی نواقصش گوش میدن و به گفته ی خودشون لذت هم می برن.
من فرد کمال گرایی نیستم و توهم بتهوون و باخ شدن هم ندارم.