PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موسیقی عام پسند یا موسیقی تجاری؟!!!

Mehraneh
Thursday 29 September 2011, 07:02 PM
سلام خدمت همه نت آهنگیای عزیز!
بعد از خوندن مقاله های مختلف راجع به ماهیت موزیک پاپ به 2 دیدگاه رسیدم که دوس دارم نظر جمع رو راجع به این 2 دیدگاه بدونم و اینکه به نظرتون کدوم دیدگاه درسته؟؟؟؟

یکی از دیدگاه هایی که راجع به موزیک پاپ و تعریفش وجود داره اینه که موزیک پاپ یک موزیک عام پسند هست...و تا جایی که ممکنه سلیقه عام رو در بر می گیره!

دیدگاه دوم موزیک پاپ رو یک موزیک تجاری می دونه! یعنی هر چیزی که در یه دوره زمانی خاص فروش خوبی داشته باشه و بازار رو تضمین کنه می شه موزیک پاپ و بیشتر جنبه ی مالی داره تا جنبه ی هنری!

به نظر شما کدام دیدگاه راجع به موزیک پاپ می تونه درست باشه؟؟؟؟

به نظر شما اگر موزیک پاپ قراره سلیقه آنی جامعه رو تامین کنه به این معناست که قالب هنری خاص و منحصر به خودش رو نداره و صرفا یک مسئله ی مادیه؟؟؟

یا اینکه علاوه بر اینکه موزیک عام پسنده قالب هنری داره و برای خودش شناسنامه داره و باری به هر جهت نیست؟؟؟

و کلا نظر و دیدگاه های دیگه ای شما دوستای عزیزم راجع به این موضوع دارید!!!!!

ممنونم@

hamedc
Thursday 29 September 2011, 08:15 PM
به نظرم هر دو دیدگاه با هم است...توی ایران پاپ عامه پسند ...توی دیدگاه دوم هم چون توی ایران محدودیت موجود است تنها به موریک پاپ اجازه عرضه به طور فراگیر میدن (وقتی یه چیزی بهت میخورنند بالطبع عامه پسند میشه ..عامه پسند شدنم باعث تجاری شدن سبک میشه)
الان تو وزارت ارشاد ببینید به چه آلبوم هایی مجوز میدند(هر چی درپیت بهتر 7 خان رستمشون میگذرونه)..الان یکیو میشناسم سبکی که کار کرده بود کاملا مدرن بود ولی هنوز 1 ساله گذشته مجوز بهش ندادند...
ولی برای خود من پاپ کمترین ارزش نسبت به سایر سبک ها داره...

Mohammad_ngml
Thursday 29 September 2011, 08:29 PM
سلام. به نظر من هم هر دو دیدگاهی که گفتین در واقع یه دیدگاه هست.. موسیقی پاپ موسیقی هست که در یه مقطع زمانی بیشتر فروش میره چون در اون مقطع عامه پسنده.. دقیقا برعکس این تعریف هم درسته.. تو ریاضی میگن دو شرطیه.. در نتیجه این دو دیدگاه فرقی با هم ندارن

Mehraneh
Thursday 29 September 2011, 09:22 PM
به نظرم هر دو دیدگاه با هم است...توی ایران پاپ عامه پسند ...توی دیدگاه دوم هم چون توی ایران محدودیت موجود است تنها به موریک پاپ اجازه عرضه به طور فراگیر میدن (وقتی یه چیزی بهت میخورنند بالطبع عامه پسند میشه ..عامه پسند شدنم باعث تجاری شدن سبک میشه)
الان تو وزارت ارشاد ببینید به چه آلبوم هایی مجوز میدند(هر چی درپیت بهتر 7 خان رستمشون میگذرونه)..الان یکیو میشناسم سبکی که کار کرده بود کاملا مدرن بود ولی هنوز 1 ساله گذشته مجوز بهش ندادند...
ولی برای خود من پاپ کمترین ارزش نسبت به سایر سبک ها داره...

وزارت ارشاد الانشم به آلبومای خوب هم مجاز می ده(البته این رو طرفداری از ارشاد حساب نکنید)
اما نمی شه گفت ارشاد دنباله آلبومه پاپه که بخواد بهش مجوز بده!
شما حساب کنید بسیار قطعاتی که رضا یزدانی یا محسن چاوشی داره میده بیرون اصلا اون تعریف عام پاپ رو نداره.... تا جایی که سبکه محسن چاوشی داره به راک نزدیک می شه!

حالا چرا پاپ براتون کمترین ارزش رو داره؟؟؟؟

به نظرتون چون الان داخل ایران با مسئله ی مادی یکی شده از ارزشش کم می شه؟؟؟؟

در ضمن همین الان هم من می تونم براتون مثال بزنم کسی که داخل سبک world music و new age آلبوم بی کلام داده بیرون!

Mehraneh
Thursday 29 September 2011, 09:24 PM
سلام. به نظر من هم هر دو دیدگاهی که گفتین در واقع یه دیدگاه هست.. موسیقی پاپ موسیقی هست که در یه مقطع زمانی بیشتر فروش میره چون در اون مقطع عامه پسنده.. دقیقا برعکس این تعریف هم درسته.. تو ریاضی میگن دو شرطیه.. در نتیجه این دو دیدگاه فرقی با هم ندارن

آخه مسئله سر اینه که این تصور موجوده که سبک پاپ چون داره باعث در آمد می شه ارزش هنری نداره!
یا ناقصه یا همچین چیزی!
میخوام بگم این که پاپ باعث در آمد زایی می شه جزو نقص هاش به حساب میاد؟؟؟؟

metal-militia
Thursday 29 September 2011, 09:40 PM
تا جایی که سبکه محسن چاوشی داره به راک نزدیک می شه!
کدوم آهنگش داره میره توی راک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موزیک پاپ از کلمه Popular انگلیسی میاد.که یعنی عامه پسند.بعضی آهنگها هستن که همیشه و هرزمانی که گوش بدی باهاش حال میکنی و میپسندی.مثله آهنگهای فرهاد و فریدون فروغی.اما یه سری آهنگها هستن که پاپ درپیتن.برای سلیقه آنی مردم ساخته شده است.در یک برهه زمانی مطرح میشن و بعد دیگه حالت رو بهم میزنن.مثله خواننده های امروزی.

hamedc
Thursday 29 September 2011, 09:48 PM
نه عزیز من خودم در ارتباطم با چند نفر که واقعا حقشون است بهشون مجوز بدند واقعا تلاش کردند و مهارتشون خیلی بالاتر از دیگران است...
وزرات ارشاد دقیقا مثل هفت خانه رستمه! اگه منظور گیتار الکتریکی که توی آهنگهای آقای چاوشی زده میشه بسیار ساده است و اصلا روشون کار نشده ...(یعنی خیلی بهتر از اوونا میتوونست باشه)
سبک هایی مثل New Age / Folk طوری هستند که راه گشاییه راحتری از سبک هایی مثه Jazz / Rock / Modern و.. داشته باشه...
در ضمن الان هر کی بیشتر اسم در کنه و هوادار جمع کنه میتونه فروش خوبی داشته باشه آلبومهاش....(چون متاسفانه فرهنگ کپی کردن آلبوم ها برای دانلود توی سایت ها فروش حقیقی آلبومهارو مشخص نمیکنه...

پاپ کمترین ارزش رو داره چون فقط صدا به عنوان Instrument اجزا عمل میکنه سبک هایی مثه راک / جز / کلاسیک اینطور نیست و برای من دلنشین تره ;)

hamedc
Thursday 29 September 2011, 09:51 PM
یه چیز یادم رفت بگم وقتی دیدی طرف تو آهنگش با چهار تا آکورد ساده گیتار الکتریک میزنه (در واقع نمیزنه یه کار دیگه میکنه!!) نمیتونی مارک سبک راک روش بزارید...
با سپاس

Mehraneh
Thursday 29 September 2011, 10:09 PM
کدوم آهنگش داره میره توی راک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موزیک پاپ از کلمه Popular انگلیسی میاد.که یعنی عامه پسند.بعضی آهنگها هستن که همیشه و هرزمانی که گوش بدی باهاش حال میکنی و میپسندی.مثله آهنگهای فرهاد و فریدون فروغی.اما یه سری آهنگها هستن که پاپ درپیتن.برای سلیقه آنی مردم ساخته شده است.در یک برهه زمانی مطرح میشن و بعد دیگه حالت رو بهم میزنن.مثله خواننده های امروزی.

پوریا نگفتم راکه ها...گفتم داره به راک نزدیک می شه!
یعنی اون فضای گیتارالکتریک داشتن و نت های بالا تو کاراش هست...!
مثه آهنگ دیوار بی در که جدیدا خونده شده توسط ایشون...یا همین آلبوم آخرشون!
---------------------------
موسیقی پاپ موسیقی عام پسنده با حرفت موافقم...
از همه بیشتر با این موضوع موافقم که امثال فریدون فروغی و فرهاد هم پاپ کار می کردن!
یعنی پاپ فقط 4 تا خواننده سطح پایین که الان می خونن نیست!
تو همین برهه زمانی امثال خواجه امیری هم دارن کار می کنن دیگه!
به نظر من این خواننده هایی هم که یه برهه ای آهنگاشونو گوش میدن بعد می ندازن کنار اصلا ربطی به سبکشون نداره!
شما کار راک درپیت رو همیشه گوش می دی؟؟؟
مسلما گوش نمی دی
پس اینو نمی شه اشکال موزیک پاپ تلقی کرد

Mehraneh
Thursday 29 September 2011, 10:16 PM
نه عزیز من خودم در ارتباطم با چند نفر که واقعا حقشون است بهشون مجوز بدند واقعا تلاش کردند و مهارتشون خیلی بالاتر از دیگران است...
وزرات ارشاد دقیقا مثل هفت خانه رستمه! اگه منظور گیتار الکتریکی که توی آهنگهای آقای چاوشی زده میشه بسیار ساده است و اصلا روشون کار نشده ...(یعنی خیلی بهتر از اوونا میتوونست باشه)
سبک هایی مثل New Age / Folk طوری هستند که راه گشاییه راحتری از سبک هایی مثه Jazz / Rock / Modern و.. داشته باشه...
در ضمن الان هر کی بیشتر اسم در کنه و هوادار جمع کنه میتونه فروش خوبی داشته باشه آلبومهاش....(چون متاسفانه فرهنگ کپی کردن آلبوم ها برای دانلود توی سایت ها فروش حقیقی آلبومهارو مشخص نمیکنه...

پاپ کمترین ارزش رو داره چون فقط صدا به عنوان Instrument اجزا عمل میکنه سبک هایی مثه راک / جز / کلاسیک اینطور نیست و برای من دلنشین تره ;)

ممنون از پاسختون@
در جواب پوریا جان هم گفتم...من نگفتم که ایشون راک کار می کنن گفتم دارم به فضای راک نزدیک می شن!
وزارت ارشاد برای همه الان داره سخت گیری می کنه...
امثال خواجه امیری هم دارن تو همین ارشاد کار بیرون میدن بیرون و حتی همین افراد هم گاها در گرفتن مجوز مش کل دارن!
ما مثلا الان امثال سیروان رو داریم که واسه خودشون سبک خاص دارند!
نمیشه اسمه پاپ روشون گذاشت...مخاطب خاص خودشونو دارن که در این نمونه سیروان در جذب مخاطب هم موفق بوده!
من حرفم اینه که ... ما نمی تونیم موسیقی کل کشور رو بگیم پاپ و چون وضع افتضاحی داره نسبتا(بیشتر از نسبتا) بگیم که پس پاپ بی ارزشه!
مگه فرهاد و فریدون فروغی پاپ نخوندن؟؟
اونا بد بودن؟؟؟؟
می خوام اینو بگم...
مشکل از پاپ هست از نظرتون یا کسایی که دارن داخل این سبک یا بهتره بگم به اسمه این سبک کار می کنن؟؟؟

بازم ممنون دوست من!

metal-militia
Thursday 29 September 2011, 10:17 PM
پوریا نگفتم راکه ها...گفتم داره به راک نزدیک می شه!
یعنی اون فضای گیتارالکتریک داشتن و نت های بالا تو کاراش هست...!
مثه آهنگ دیوار بی در که جدیدا خونده شده توسط ایشون...یا همین آلبوم آخرشون!
---------------------------
موسیقی پاپ موسیقی عام پسنده با حرفت موافقم...
از همه بیشتر با این موضوع موافقم که امثال فریدون فروغی و فرهاد هم پاپ کار می کردن!
یعنی پاپ فقط 4 تا خواننده سطح پایین که الان می خونن نیست!
تو همین برهه زمانی امثال خواجه امیری هم دارن کار می کنن دیگه!
به نظر من این خواننده هایی هم که یه برهه ای آهنگاشونو گوش میدن بعد می ندازن کنار اصلا ربطی به سبکشون نداره!
شما کار راک درپیت رو همیشه گوش می دی؟؟؟
مسلما گوش نمی دی
پس اینو نمی شه اشکال موزیک پاپ تلقی کرد

خب بابا راک که فقط به استفاده از گیتار الکتریک نیست.حتی همون رضا یزدانی هم از نظر من در سطح همون پاپ هست.اگه اینطوری که هر آهنگی هم که ویلن یا پیانو داره میشه کلاسیک.
آهنگهای محسن چاووشی و محسن و یگانه و امثالهم بیشتر یا کپی از خواننده های ترک و یونانی و ارمنی هست و یا استفاده از موسیقی دیجیتال.بعد با کمال پرروئی میان میگن برید آلبوم اورجینال بخرین و حمایت کنید.
ببین وقتی ما میگیم عامه پسند.یعنی مرد و زن.پیر و جوون بپسنده.مثلا الان ممکنه یه آهنگ بدن بیرون.تمام جوونا باهاش حال کنن.مثله ساسی جانکن(اسم این جونور رو آوردم باید غسل طهارت کنم)اما آدم های جاافتاده باهاش حال نکنن.این از نظر من پاپ نیست.همونطور که گفتم پاپ یه چیزیه که همه باهاش حال کنن.
مثله غوزک پا از فریدون فروغی-بوی عیدی از فرهاد-یا کارهای عارف.ابی.

metal-militia
Thursday 29 September 2011, 10:23 PM
ممنون از پاسختون@
در جواب پوریا جان هم گفتم...من نگفتم که ایشون راک کار می کنن گفتم دارم به فضای راک نزدیک می شن!
وزارت ارشاد برای همه الان داره سخت گیری می کنه...
امثال خواجه امیری هم دارن تو همین ارشاد کار بیرون میدن بیرون و حتی همین افراد هم گاها در گرفتن مجوز مش کل دارن!
ما مثلا الان امثال سیروان رو داریم که واسه خودشون سبک خاص دارند!
نمیشه اسمه پاپ روشون گذاشت...مخاطب خاص خودشونو دارن که در این نمونه سیروان در جذب مخاطب هم موفق بوده!
من حرفم اینه که ... ما نمی تونیم موسیقی کل کشور رو بگیم پاپ و چون وضع افتضاحی داره نسبتا(بیشتر از نسبتا) بگیم که پس پاپ بی ارزشه!
مگه فرهاد و فریدون فروغی پاپ نخوندن؟؟
اونا بد بودن؟؟؟؟
می خوام اینو بگم...
مشکل از پاپ هست از نظرتون یا کسایی که دارن داخل این سبک یا بهتره بگم به اسمه این سبک کار می کنن؟؟؟

بازم ممنون دوست من!

منم همینو میگم دیگه.اون پاپ بوده که هنوزم که هنوزه عامه پسنده.میبینی که بخاطر محبوبیت این آهنگ و حس نوستالوژیکی که توی ذهنه مردم ایجاد میکنه میان میزارنش توی تبلیغ این سریالهای آبکی صدا و سیما(سریال وضعیت سفید).مشکل از پاپ نیست.توی کشور ما متاسفانه مردم عادت دارن از هرچیزی سوء استفاده کنن.باسه همین میان و آهنگهایی میسازن که دوروز تو دهن مردم باشه و پرفروش باشه.اونا به فکر جیب خودشون هستن.وگرنه سبک پاپی که قبل از انقلاب توی ایران بوده رو من میپرستم.برخلاف الان که به *****هم حسابش نمیکنم

Pathetique
Thursday 29 September 2011, 10:57 PM
واقعأ درسته این حرفا .
میان 4 تا دری وری میخونن میدن دست ملت چه انتظارا هم ندارن .
وقتی با 300 تومن یا کمتر میشه موزیک داد بیرون دیگه چی بگیم به ملت ؟
پسر عموی بنده خواننده هست ولی خوب چی میخونه ؟ خودشم نمیدونه . تازه بعضی کلاس هاشو پیش استاد محمد نوری گذرونده .

بعد از شادمهر عقیلی من به شخص ندیدم ایران کسی رو توی موسیقی پرورش بده . هرکی بوده قبلش بوده . ( بحث رو به سمت شادمهر نکشونید لطفأ )

hopital
Thursday 29 September 2011, 11:01 PM
منم همینو میگم دیگه.اون پاپ بوده که هنوزم که هنوزه عامه پسنده.میبینی که بخاطر محبوبیت این آهنگ و حس نوستالوژیکی که توی ذهنه مردم ایجاد میکنه میان میزارنش توی تبلیغ این سریالهای آبکی صدا و سیما(سریال وضعیت سفید).مشکل از پاپ نیست.توی کشور ما متاسفانه مردم عادت دارن از هرچیزی سوء استفاده کنن.باسه همین میان و آهنگهایی میسازن که دوروز تو دهن مردم باشه و پرفروش باشه.اونا به فکر جیب خودشون هستن.وگرنه سبک پاپی که قبل از انقلاب توی ایران بوده رو من میپرستم.برخلاف الان که به *****هم حسابش نمیکنم

البته این قضیه توی سایر کشورها هم فکر کنم باشه ! ولی توی ایران بیشتره ! میدونین چرا ؟ چون بطور کلی سطح انتظار مردم اومده پایین از موسیقی (تاکید میکنم به طور کلی) مثلاً همین محسن چاوشی که با 4 تا آهنگ فلسطین و کربلا و ... فکر کرده حالا چی باشه رو میگن سلطان پاپ یا محسن یگانه ! اینها همینجوری معروف شدند ! مثل شادمهر نبودند که با سختی و هزارتا مشکل دیگه کار میکرد ... و واقعاً کارهای با کیفیتی رو ارائه داد که هنوز هم هنوزه می ارزه به کل آهنگهای این خواننده ها و آهنگسازای در پیت ... دوران طلایی پاپ به نظرم توی ایران تموم شده .... البته هستند کسانی مثل حامی یا آهنگسازهایی مثل بهروز صفاریان و ... که کارهای خوبی ارائه میدن ....

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:21 AM

پوریا من حرفتو کاملا قبول دارم!

راجع به اینکه گفتی کاره چاوشی هم به راک نزدیک نشده نظرم 50 50 ئه!
چون ایشون سعی کردند که اینطور باشه اما نشده...چون من حتی چند جا شنیدم که سبکشون رو راک معرفی کردند! حالا اگه موفق نبودند که دیگه بحثش جداست که اصلا خیلی به بحث ما مربوط نیس!

من دارم می گم اگه امثال پاپ خوان های ما اگه کارشون ایراد داره مشکل از پاپ اصل موزیکه پاپ نیس!
من می گم اگه پاپ بعد بود به قول شما غوزک پا مگه می تونس اینقدر ماندگار بشه؟؟
من دارم می گم مشکل از پاپ خوان های مائه نه پاپ

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:28 AM
واقعأ درسته این حرفا .
میان 4 تا دری وری میخونن میدن دست ملت چه انتظارا هم ندارن .
وقتی با 300 تومن یا کمتر میشه موزیک داد بیرون دیگه چی بگیم به ملت ؟
پسر عموی بنده خواننده هست ولی خوب چی میخونه ؟ خودشم نمیدونه . تازه بعضی کلاس هاشو پیش استاد محمد نوری گذرونده .

بعد از شادمهر عقیلی من به شخص ندیدم ایران کسی رو توی موسیقی پرورش بده . هرکی بوده قبلش بوده . ( بحث رو به سمت شادمهر نکشونید لطفأ )

با حرف شما هم تا اونجایی موافقم که می گید هر کسی میاد به یه مبلغ کم آهنگ می ده بیرون!
این انتقاد کاملا درست و منتطقیه!
اما سوال من چیزه دیگه ایه!
من می گم اگه داخل ایران یا حالا هر کشور دیگه اونایی که دارن پاپ کار می کنن ضعیف هستن باید این وضعف رو از چشم خوده سبک پاپ و یا همون سبک عام پسند دید؟؟؟
البته به شخصه خواجه امیری رو داخل ایران با تمام پستی بلندیای کارش قبول دارم...
لااقل موزیک رو خوب می شناسه صدای قوی داره کار تقلبی هم بیرون نمی ده!
(البته بحث رو به خواجه امیری نکشیم :دی)

metal-militia
Friday 30 September 2011, 10:30 AM
آره.مشکل از کسائی هست که به ظاهر پاپ میخونن.اما در واقع جزو پست ترین انسانها هستند که از هنر برای منافع شخصی خودشون استفاده میکنن.

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:32 AM
البته این قضیه توی سایر کشورها هم فکر کنم باشه ! ولی توی ایران بیشتره ! میدونین چرا ؟ چون بطور کلی سطح انتظار مردم اومده پایین از موسیقی (تاکید میکنم به طور کلی) مثلاً همین محسن چاوشی که با 4 تا آهنگ فلسطین و کربلا و ... فکر کرده حالا چی باشه رو میگن سلطان پاپ یا محسن یگانه ! اینها همینجوری معروف شدند ! مثل شادمهر نبودند که با سختی و هزارتا مشکل دیگه کار میکرد ... و واقعاً کارهای با کیفیتی رو ارائه داد که هنوز هم هنوزه می ارزه به کل آهنگهای این خواننده ها و آهنگسازای در پیت ... دوران طلایی پاپ به نظرم توی ایران تموم شده .... البته هستند کسانی مثل حامی یا آهنگسازهایی مثل بهروز صفاریان و ... که کارهای خوبی ارائه میدن ....

هوپیتال جان راجع به بحث سلیقه می خوام یه تاپیک جداگانه بزنم و امیدوارم داخل اون بحث حتما شرکت کنی!
من بازم تاکید می کنم بحث ما داخل این تاپیک روی خواننده های پاپ نیس...روی سبک پاپه!
همونطور شاید خیلی از شما ها دیده باشید بحث موزیک پاپ که میاد یه جو خیلی منفی ای راجع بهش موجوده!
در هر صورت این سبک عام پسند قراره باشه...
اما عام رو که خواننده ها تشکیل نمی دن!
بالاخره حتی اگه دوره ای هم باشه بازم موزیک پاپ یه تعریفی داره!
من دارم می گم که اگه پاپ کار های ما بد کار می کنن نمی شه انداخت تقصیره سبک پاپ!

یا شایدم بشه؟؟
نظر شما چیه؟؟؟

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:34 AM
آره.مشکل از کسائی هست که به ظاهر پاپ میخونن.اما در واقع جزو پست ترین انسانها هستند که از هنر برای منافع شخصی خودشون استفاده میکنن.

خب سوالی که اینجا پیش میاد اینه که سبک پاپ همونطور که خودت گفتی یه سبک عام پسنده!
پس در نتیجه در هر برهه زمانی نفع بیشتری رو می تونه به کسی که داره این کار رو انجام می ده برسونه!
حالا سوال اینجاست که چون پاپ درآمد زایی بیشتری رو گاها(!!!!) می تونه داشته این از ارزش پاپ کم می کنه؟؟؟
یعنی سبک پاپ سبک باری به هر جهت یا بی ارزشی باید تلقی بشه؟؟؟

metal-militia
Friday 30 September 2011, 10:44 AM
نه نه نه.اشتباه نکن.این انسانها هستن که از این خصوصیت پاپ استفاده میکنن.مثلا من بیام یه آهنگ متال بسازم.شاید 5 میلیون تو ایران اونو گوش کنن.شاید یه نفر اینو بزاره تو ماشینش و صداش رو بلند کنه.اما یه آهنگ پاپ که میاد بیرون سریع همه مردم بلوتوثش میکنن.زمزمه اش میکنن.میزارن توی ماشین و صداش رو تا آخر میبرن بالا.مثلا یادتونه چند سال پیش بنیامین یه آهنگی داد بیرون به اسم دنیا دیگه مثله تو نداره و از این خزعبلات.تمام ملت اینو میخوندن.بنیامین هم به پولی به جیب زد.یه آلبوم دیگه هم بیرون داد و اونم فروش کرد الان چی؟؟خبری ازش نیست.یا همین همه چی آرومه.تا چند وقت دیگه مطمئن باشید خودش و خواننده اش محو میشن.یه مثال دیگه اش سوسن خانوم هست.این خواننده ها چون به عشق پول و شهرت میان توی این کار فقط سلیقه آنی مردم رو در نظر میگیرن.میبینن بیشتر جمعیت ایران جوون هستن.میان یه آهنگ جوون پسند میدن بیرون.این پاپ نیست.پاپ عامه پسنده.نه جوون پسند.

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:03 AM
نه نه نه.اشتباه نکن.این انسانها هستن که از این خصوصیت پاپ استفاده میکنن.مثلا من بیام یه آهنگ متال بسازم.شاید 5 میلیون تو ایران اونو گوش کنن.شاید یه نفر اینو بزاره تو ماشینش و صداش رو بلند کنه.اما یه آهنگ پاپ که میاد بیرون سریع همه مردم بلوتوثش میکنن.زمزمه اش میکنن.میزارن توی ماشین و صداش رو تا آخر میبرن بالا.مثلا یادتونه چند سال پیش بنیامین یه آهنگی داد بیرون به اسم دنیا دیگه مثله تو نداره و از این خزعبلات.تمام ملت اینو میخوندن.بنیامین هم به پولی به جیب زد.یه آلبوم دیگه هم بیرون داد و اونم فروش کرد الان چی؟؟خبری ازش نیست.یا همین همه چی آرومه.تا چند وقت دیگه مطمئن باشید خودش و خواننده اش محو میشن.یه مثال دیگه اش سوسن خانوم هست.این خواننده ها چون به عشق پول و شهرت میان توی این کار فقط سلیقه آنی مردم رو در نظر میگیرن.میبینن بیشتر جمعیت ایران جوون هستن.میان یه آهنگ جوون پسند میدن بیرون.این پاپ نیست.پاپ عامه پسنده.نه جوون پسند.

خب وقتی عام جمعیت کشور ما جوون هست خب پس موزیک عام ما می شه جوون پسند!
به نظر من این چیزی که شما می گی بر می گرده به سطح سلیقه مردم!
بسیاری از کسایی که امثال سوسن خانوم و ... رو زمزمه می کنن خودشون شاید طرفدار مثلا موزیک کلاسیک باشن!
اما خب تو اون لحظه اون موزیک و اون فضا بهشون می چسبه و بعد از یه مدت به قول شما محو می شه!
مثل اینکه ما بیایم یه آهنگ زیر زمینی رپ رو هم جزو موزیک پاپ حساب کنیم بگیم اینم موسیقی عام پسند مائه!
چون همین جوونایی که ما داریم ازشون حرف می زنیم در بسیاری از موارد طرفدار همین موزیک رپ هستن!
پس پاپ می متونه شناسنامه داشته باشه!
هر چیزی که همه گوش بدن که نمی شه پاپ!
یعنی اگه پس فردا همه ملت ایران یهو بشن راک گوش کن راک می شه پاپ؟؟؟:43:
پس می بینید...
به جایی می رسیم که حد موزیک پاپ مشخص می شه!
هر کی هر چی خوند که پاپ نیست چون همه مردم گوش دادن!
اینطوری باشه اگه یه جمع کثیری از مردم آمریکا راک و متال گوش بدن موزیک پاپ اونجا باید بشه راک و متال :22::22::22::22:
پس پاپ بی شناسنامه و بی حد و مزر نیس...مثل همه ی سبک ها!

hopital
Friday 30 September 2011, 11:49 AM
من فکر میکنم همون پایین اومدن سطح سلیقه و انتظار عامه ی مردم از موسیقی باشه که بر میگرده به فرهنگ غلط و نوع نگاه عامه ی مردم به موسیقی هستش که تو این 30 سال اخیر دیگه حسابی موسیقی رو به گند کشوندن !!!! باز هم قبل انقلاب اسلامی(!!) حداقل یه موسیقی ای داشتیم درست و حسابی !!! ولی الان چی؟ نوحه و .... !!!!!! اینا شدن جایگزین !!! (یا از اون طرف کارهای ضعیف این خواننده های تازه به دوران رسیده ی 6 و 8 خون و از این مسخره بازیها!!!)

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 06:33 PM
من فکر میکنم همون پایین اومدن سطح سلیقه و انتظار عامه ی مردم از موسیقی باشه که بر میگرده به فرهنگ غلط و نوع نگاه عامه ی مردم به موسیقی هستش که تو این 30 سال اخیر دیگه حسابی موسیقی رو به گند کشوندن !!!! باز هم قبل انقلاب اسلامی(!!) حداقل یه موسیقی ای داشتیم درست و حسابی !!! ولی الان چی؟ نوحه و .... !!!!!! اینا شدن جایگزین !!! (یا از اون طرف کارهای ضعیف این خواننده های تازه به دوران رسیده ی 6 و 8 خون و از این مسخره بازیها!!!)

با این پایین اومدنه سطح سلیقه موافقم!
ولی مسئله اینه که ما بعد انقلاب هم یه سری خواننده داشتیم که خوب کار کردند اما مردم به همون علت سلیقه ی پایین خیلی تحویلشون نگرفتن!
این خیلی بده!
همین الان هم نمی تونیم بگیم مطلقا موزیک خوب داخل کشور تولید نمی شه!
اما خداییش چند نفر سراغ اون موزیک می رن؟؟؟
وقتی قشر اینترنت باز ایران برای استفاده از ترافیک شبانشون هر چی دمه دستشون بیاد دانلود(!!!) می کنن دیگه چه انتظاری از ارشاد و امثالهم می شه داشت؟؟؟

hopital
Friday 30 September 2011, 07:20 PM
با این پایین اومدنه سطح سلیقه موافقم!
ولی مسئله اینه که ما بعد انقلاب هم یه سری خواننده داشتیم که خوب کار کردند اما مردم به همون علت سلیقه ی پایین خیلی تحویلشون نگرفتن!
این خیلی بده!
همین الان هم نمی تونیم بگیم مطلقا موزیک خوب داخل کشور تولید نمی شه!
اما خداییش چند نفر سراغ اون موزیک می رن؟؟؟
وقتی قشر اینترنت باز ایران برای استفاده از ترافیک شبانشون هر چی دمه دستشون بیاد دانلود(!!!) می کنن دیگه چه انتظاری از ارشاد و امثالهم می شه داشت؟؟؟

البته این سطح سلیقه رو من توی تاپیک های دیگه هم راجع بهش گفتم !
این سطح انتظار و سلیقه نتیجه و معلول یک سری موارد دیگست ! آیا میتونیم بگیم که ذاتی سلیقه ی ایرانیها اینجوری هست و بده ؟ معلومه که نه !

به طور کلی فضای بسته و نبودن شادی و آزادی های مختلف و ... رو انتخاب مردم در موسیقی هم تاثیر گذاشته ! اینقدر دغدغه هست که کسی فرصت نمیکنه بیاد موسیقی زیبا گوش بده یا اینکه زورش میاد واسه کار استاد خالقی یا موسیقی فیلم مجید انتظامی یا کارهایی از این دست پول بده ! در واقع موسیقی رفته به کناره و البته هنر گوشه گیر شده ! مسلمه که کارهای خوب هم هست !

ولی توی کشورهای پیشرفته این دغدغه ها به حداقل میرسه ! نمونش حتی توی ورزشمون هم به همین شکله ! دغدغه هایی که ورزشکارا دارن از لحاظ مالی و ... باعث میشه که نتونن خوب تمرکز کنن ...( توی هر زمینه ای ما مشکل داریم !یکی دو تا نیست که ! :43:)

خیلی باید آزادی فکری داشته باشی که بتونی به این مسائل برسی ! (همون دل خوش که ما تو این چنین جامعه ای به راحتی نمی تونیم داشته باشیم.) پس این توی سلیقه ی مردم هم اثر میذاره و باعث میشه به آهنگهای دم دستی و بدرد نخور و ریتمیک سطح پایین راضی شن ....

akerfeldt
Friday 30 September 2011, 08:30 PM
این هم به نظر من به سلیقه ی مردم برمیگرده
مثلا یکی که تو ایران واسه زیبایی و خلق یه اثر هنری یه آلبوم متال میسازه هیچ پولی بدست نمیاره
اما متال هدای اونور اگه یه شاهکار خلق کنن میدونن تهیه کننده آلبوم رو به قیمت خوبی ازش میخره نمونش مایکل آنجلو اولین آلبومش رو که ساخت 50 هزار دلار تهیه کننده بهش پول داد پول خیلی خوبیه واسه شروع نزدیک 50 میلیون خودش میگفت دغدغش این بوده که یه کار عالی ارائه بده
اما تو ایران سلیقه ها افتضاح واسه درآمد زایی باید گند بزنی به روح هنری خودت البته دیگه نمیشه گزاشت اسمش رو روح هنری ............

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 08:31 PM
البته این سطح سلیقه رو من توی تاپیک های دیگه هم راجع بهش گفتم !
این سطح انتظار و سلیقه نتیجه و معلول یک سری موارد دیگست ! آیا میتونیم بگیم که ذاتی سلیقه ی ایرانیها اینجوری هست و بده ؟ معلومه که نه !

به طور کلی فضای بسته و نبودن شادی و آزادی های مختلف و ... رو انتخاب مردم در موسیقی هم تاثیر گذاشته ! اینقدر دغدغه هست که کسی فرصت نمیکنه بیاد موسیقی زیبا گوش بده یا اینکه زورش میاد واسه کار استاد خالقی یا موسیقی فیلم مجید انتظامی یا کارهایی از این دست پول بده ! در واقع موسیقی رفته به کناره و البته هنر گوشه گیر شده ! مسلمه که کارهای خوب هم هست !

ولی توی کشورهای پیشرفته این دغدغه ها به حداقل میرسه ! نمونش حتی توی ورزشمون هم به همین شکله ! دغدغه هایی که ورزشکارا دارن از لحاظ مالی و ... باعث میشه که نتونن خوب تمرکز کنن ...( توی هر زمینه ای ما مشکل داریم !یکی دو تا نیست که ! :43:)

خیلی باید آزادی فکری داشته باشی که بتونی به این مسائل برسی ! (همون دل خوش که ما تو این چنین جامعه ای به راحتی نمی تونیم داشته باشیم.) پس این توی سلیقه ی مردم هم اثر میذاره و باعث میشه به آهنگهای دم دستی و بدرد نخور و ریتمیک سطح پایین راضی شن ....

حلا شد! این اون چیزی شد که می خواستم بهش برسیم!
ما دچاره یه سری کج رویه سلیقه ای شدیم!
یعنی داریم موضوعات رو با هم قاتی می کنیم!
اما بازم من معتقدم کسی که دنبال شنیدن موسیقی خوب باشه راه خودشو پیدا می کنه!
مردم ما واسه سمعشون خیلی ارزش قائل نیستن!
البته این فراگیر نیست...استثنا در هر کاری وجود داره! شاید حتی کم هم نباشه!
مثلا من خودم با این که از سن خییلییییی پایین سه تار دست گرفتم و حتی آهنگ های استاد ایرج رو گوش می دادم(عملا اون موقع 8 7 سالم بود:22:) اما هیچ موزیک سنتی دیگه ای رو نمی تونستم گوش بدم ...یعنی اصلا دوست نداشتم!
اما بعدا با سبک تلفیقی آشنا شدم کم کم با سنتی بهتر آشنا شدم و الان از گوش دادن به موزیک سنتی و کلاسیک خییلییی هم لذت می برم! ولی خب من رفتم دنبالش!
یا امثال کسایی که داخل این سایت کم هم نیستن برای سلیقه موسیقیایی خودشون ارزش قائل شدن!
به نظر من باید یه کاری کرد که مردم یه جامعه بیشتر به سلیقه ی موسیقیایی خودشون اهمیت بدن!

واسه این مهم چیکار می شه کرد؟؟؟

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 08:38 PM
این هم به نظر من به سلیقه ی مردم برمیگرده
مثلا یکی که تو ایران واسه زیبایی و خلق یه اثر هنری یه آلبوم متال میسازه هیچ پولی بدست نمیاره
اما متال هدای اونور اگه یه شاهکار خلق کنن میدونن تهیه کننده آلبوم رو به قیمت خوبی ازش میخره نمونش مایکل آنجلو اولین آلبومش رو که ساخت 50 هزار دلار تهیه کننده بهش پول داد پول خیلی خوبیه واسه شروع نزدیک 50 میلیون خودش میگفت دغدغش این بوده که یه کار عالی ارائه بده
اما تو ایران سلیقه ها افتضاح واسه درآمد زایی باید گند بزنی به روح هنری خودت البته دیگه نمیشه گزاشت اسمش رو روح هنری ............

دقیقا سوالی که من باب موسیقی پاپ داخل این تاپیک مطرح شد همینه!
اینکه چون ما باید گند بزنیم به روح کار تا به فروش برسه...این مشکل موزیک پاپه؟؟؟؟
اصلا این کاری که الان داره تو ایران تحویل مردم می شه با هوار جون ضعف چون موزیک عام هست پس میشه پاپ؟؟؟
مگه موزیک پاپ غربی اینطوری بود؟؟؟
اینطوری ارزش یه کار میاد پایین...روح هنریش از بین می ره عملا با خاک یکی می شه!
من می گم موسیقی هپل هپو و دری وری که دیگه سبک نمی خواد که بخوایم اسم پاپ روش بذاریم!
پاپ یه چیزی بینه راک و کلاسیکه!
تعریف داره!

metal-militia
Friday 30 September 2011, 08:40 PM
به نظر من تا زمانی که ما سایت های اینترنتی رو داریم که بخاطر 10 تومن هر مزخرفی رو میزارن برای دانلود وضع ما همینه.یارو نصفه شب میره بخاطر استفاده از ترافیکش هم که شده میره آهنگهای توی یه سایت رو دانلود میکنه و گوش میده.حالا یدونش رو که خوشش میاد میبره بین دوستاش پخش میکنه.اینجوری سلیقه مردم خراب میشه.
اگه این سایتها نظارت داشته باشن به نظر من خیلی میتونه کمک کنه.اصلا چرا ما تو ایران سایتی مثله آی تیونز نداریم که بریم آلبومهارو ازش خریداری کنیم؟؟؟؟میتونه تحت نظارت ارشاد باشه

akerfeldt
Friday 30 September 2011, 08:52 PM
دقیقا سوالی که من باب موسیقی پاپ داخل این تاپیک مطرح شد همینه!
اینکه چون ما باید گند بزنیم به روح کار تا به فروش برسه...این مشکل موزیک پاپه؟؟؟؟
اصلا این کاری که الان داره تو ایران تحویل مردم می شه با هوار جون ضعف چون موزیک عام هست پس میشه پاپ؟؟؟
مگه موزیک پاپ غربی اینطوری بود؟؟؟
اینطوری ارزش یه کار میاد پایین...روح هنریش از بین می ره عملا با خاک یکی می شه!
من می گم موسیقی هپل هپو و دری وری که دیگه سبک نمی خواد که بخوایم اسم پاپ روش بذاریم!
پاپ یه چیزی بینه راک و کلاسیکه!
تعریف داره!
به نظر من هر کاری که ملت خوششون بیاد میشه پاپ..... تعریف مشخصی نداره به نظر من .....
مثلا ناتینگ الس متالیکا یه کار بسیار قویه اما چون مخاطبان زیادی رو جذب خودش کرد یه کار پاپ هست دیگه
اما اینی که ما این روزها به اسم پاپ ازمیشنویم به نظر من اصلا بی احترامیه اسم موزیک رو روش گذاشت حرمت و جایگاه بالای موسیقی زیر سوال میره ..............

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 08:57 PM
به نظر من تا زمانی که ما سایت های اینترنتی رو داریم که بخاطر 10 تومن هر مزخرفی رو میزارن برای دانلود وضع ما همینه.یارو نصفه شب میره بخاطر استفاده از ترافیکش هم که شده میره آهنگهای توی یه سایت رو دانلود میکنه و گوش میده.حالا یدونش رو که خوشش میاد میبره بین دوستاش پخش میکنه.اینجوری سلیقه مردم خراب میشه.
اگه این سایتها نظارت داشته باشن به نظر من خیلی میتونه کمک کنه.اصلا چرا ما تو ایران سایتی مثله آی تیونز نداریم که بریم آلبومهارو ازش خریداری کنیم؟؟؟؟میتونه تحت نظارت ارشاد باشه

خب پوریا من یه سوالی ازت دارم!
به نظر تو ... الان حساب کن تو بری تو یه سایتی هر چی موزیک داره دانلود کنی به هر شکلی!
خلاصه اونی که خوشت میاد و پخشش می کنی چیه؟؟؟
مسلما جای اینکه یه آهنگ از ساسی مانکن باشه می تونه مثلا مثلا مثلا یه ریمیکس از کار فرهاد باشه!
من دارم می گم که!
شنونده اگه باهوش باشه بینه هزاران هزار موزیک بد یه دونه موزیک خوب رو پیدا می کنه!
واسه تقویت سلیقه یه راه دیگه باید پیدا کرد!
مثه شناخت!

metal-militia
Friday 30 September 2011, 09:01 PM
یه پیشنهاد دیگه دارم.این پنجشنبه ها رو که اداره آزمایش و پرپرش(که کاری جز آزمایش مزخرفترین شیوه های آموزشی روی سرمایه های مملکت و پرپر کردن اونها نداره) تعطیل کرده بریم به بچه ها موسیقی یاد بدیم تا فرق کار سخیف و بی ارزش رو از کار با ارزش تشخیص بدن.

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 09:03 PM
به نظر من هر کاری که ملت خوششون بیاد میشه پاپ..... تعریف مشخصی نداره به نظر من .....
مثلا ناتینگ الس متالیکا یه کار بسیار قویه اما چون مخاطبان زیادی رو جذب خودش کرد یه کار پاپ هست دیگه
اما اینی که ما این روزها به اسم پاپ ازمیشنویم به نظر من اصلا بی احترامیه اسم موزیک رو روش گذاشت حرمت و جایگاه بالای موسیقی زیر سوال میره ..............

oO!
ناتینگ الس متر پاپه؟؟؟؟؟:43: یا خدا!:دی
من تو این بحث دارم به یه نتیجه ای می رسم!
یه سری معتقدند که پاپ هر موسیقی ایه که مورد اقبال عمومی قرار بگیره و یه سری دارن می گن که نه پاپ موسیقی تعریف شده ای هست...حالا اگه تو ایران به بی راهه کشیده شده(اونم اخیرا) دلیل نمیشه که بخوایم ضعف اون سبک قرار بدیم
من به شخصه با گزینه دو بیشتر موافقم!
چون الان شما به هر مخاطبی بگی مثلا همین ناتینگ الس متر چه سبکی داره مسلما می گن راک یا متال یا همچین چیزی!
مثلا مایکل جکسون پاپ می خوند..کارش تعریف داشت! هر چی دوس داشت نمی خوند!
وقتی اسمشو گذاشتن کینگ آف پاپ دیگه نمی شه گفت باری به هر جهت بوده!
سبک مشخص داشته!

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 09:10 PM
یه پیشنهاد دیگه دارم.این پنجشنبه ها رو که اداره آزمایش و پرپرش(که کاری جز آزمایش مزخرفترین شیوه های آموزشی روی سرمایه های مملکت و پرپر کردن اونها نداره) تعطیل کرده بریم به بچه ها موسیقی یاد بدیم تا فرق کار سخیف و بی ارزش رو از کار با ارزش تشخیص بدن.

من موافقم:دی!
ما به هر روشی باید فرهنگ سازیمون اول این باشه که ملت موزیک رو بشناسن!
نه اینکه به زور بگیم بیا اینو گوش کن!

پوریا راستی ناتینگ الس متر پاپه؟؟؟؟:43:

akerfeldt
Friday 30 September 2011, 09:11 PM
oO!
ناتینگ الس متر پاپه؟؟؟؟؟:43: یا خدا!:دی
من تو این بحث دارم به یه نتیجه ای می رسم!
یه سری معتقدند که پاپ هر موسیقی ایه که مورد اقبال عمومی قرار بگیره و یه سری دارن می گن که نه پاپ موسیقی تعریف شده ای هست...حالا اگه تو ایران به بی راهه کشیده شده(اونم اخیرا) دلیل نمیشه که بخوایم ضعف اون سبک قرار بدیم
من به شخصه با گزینه دو بیشتر موافقم!
چون الان شما به هر مخاطبی بگی مثلا همین ناتینگ الس متر چه سبکی داره مسلما می گن راک یا متال یا همچین چیزی!
مثلا مایکل جکسون پاپ می خوند..کارش تعریف داشت! هر چی دوس داشت نمی خوند!
وقتی اسمشو گذاشتن کینگ آف پاپ دیگه نمی شه گفت باری به هر جهت بوده!
سبک مشخص داشته!
هست دیگه مسلما یه کار ثرش متال نیست حتی هوی متال هم نیست چون اون موزیک ها تعریف خاص خودشون رو دارن اما خوب به کارهای راک شبیه هست
این پاپ رو خیلی ها نگرششون مثل من هست که یه کاریه که خیلی ها جذبش بشن هر چند که امکان داره از نظر موسیقی بسیار قوی باشه
مثلا لومیس گیتاریست قبلی نورمور آهنگ tomorrow turned into yesterday از آلبوم 2003 رو یه کار پاپ میدونه میگه این تجربه ها رو دوست داشتیم در صورتی که قالب کار یه کار متال هست اما خوب مخاطب زیاد داشت آهنگ آروم شروع میشه و در نهایت به خشونت کشیده میشه

metal-militia
Friday 30 September 2011, 09:13 PM
این پاپ رو خیلی ها نگرششون مثل من هست که یه کاریه که خیلی ها جذبش بشن هر چند که امکان داره از نظر موسیقی بسیار قوی باشه
بابا اگه اینجوری بود که Master Of Puppets هم پاپ میشه.

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 09:14 PM
هست دیگه مسلما یه کار ثرش متال نیست حتی هوی متال هم نیست چون اون موزیک ها تعریف خاص خودشون رو دارن اما خوب به کارهای راک شبیه هست

این جملتن برام جالب شد:

یعنی شما پاپ رو با قوی بودن در پارادوکس می بینید؟؟؟
یعنی موزیک پاپ نمیتونه ذاتا قوی باشه؟؟؟

akerfeldt
Friday 30 September 2011, 09:15 PM
به نظر من هم مشکل آموزش و پرورش هست نه تو موسیقی اگه دقت کنین تو همه ی زمینه ها ی هنر سلیقمون داقونه فقط تو ابتدایی 2 ساعت هنر داشتیم اونم معلم برای اینکه بیکار بشینه میگفتن بهمون یه نقاشی بکشین دو ساعت در اصل زنگ خنده بود !!!!

metal-militia
Friday 30 September 2011, 09:16 PM
ناثینگ مسلما متال نیست.اما بهش پاپ نگفتن.من چندجا خوندم که به عنوان سافت راک معرفی شده.
تعریف مشخص پاپ رو من نمیدونم.اما همون مایکل جکسون.من اصلا با آهنگاش حال نمیکنم.حالا بیام بگم نه این یارو بلد نبوده پاپ بخونه.به نظرم پاپ چیزیه که اکثریت جامعه قبول کنن.موسیقی پاپ رو جامعه تعیین میبکنن.البته یک سری معیار هم داره.مثلا همون مستر.خب اگه کل ایران این آهنگ رو گوش کنن اون بازم جزو آهنگهای متال میمونه.البته از نظر موسیقیایی اگه بخوایم نگاه کنیم ناثینگ جزو کارهای 6/8 به حساب میاد(جان من 6/8 آمریکا رو نگاه کن)اما کارای دیگه راک و متال بیشتر 4/4 هستن.

akerfeldt
Friday 30 September 2011, 09:18 PM
این جملتن برام جالب شد:

نه گفتم که میتونه یه کار قوی باشه مثلا همین مثالی که از نورمور زدم خودشون اعتقاد دارن به پاپ نزدیک کردن کارشون رو ولی خوب کارشون یه کار متال هست

metal-militia
Friday 30 September 2011, 09:18 PM
این جملتن برام جالب شد:

نه.هیچ پارادوکسی نیست.دلیل نمیشه که بگیم چون این ترک سبکش پاپه کار ضعیفیه.بعضی از کارهای پاپ واقعا قوی هستن.

jude
Friday 30 September 2011, 09:35 PM
کاملا مخالفم ...
الان ما آهنگ هایی در سبک پاپ داریم که جاودانه شدند ..
الان داریوش آهنگ های ده سال پیششو که می خونه مردم گریه می کنند ...
وقتی تنظیم آهنگسازی صدا و ... عالی باشند دیگه نمیشه گفت که آهنگ تجاریه چون تو سبک پاپه !!!!!..//

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:52 PM
به نظر من هم مشکل آموزش و پرورش هست نه تو موسیقی اگه دقت کنین تو همه ی زمینه ها ی هنر سلیقمون داقونه فقط تو ابتدایی 2 ساعت هنر داشتیم اونم معلم برای اینکه بیکار بشینه میگفتن بهمون یه نقاشی بکشین دو ساعت در اصل زنگ خنده بود !!!!

یعنی به نظر شما باید سیستم آموزشی موزیک داشت واسه سلیقه خوب؟؟؟

یعنی مثلا کسی که الان بالغ هست یا یه شناخت کلی نمی تونه موزیک خوب و بد رو از هم تشخیص بده؟

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:07 PM
ناثینگ مسلما متال نیست.اما بهش پاپ نگفتن.من چندجا خوندم که به عنوان سافت راک معرفی شده.
تعریف مشخص پاپ رو من نمیدونم.اما همون مایکل جکسون.من اصلا با آهنگاش حال نمیکنم.حالا بیام بگم نه این یارو بلد نبوده پاپ بخونه.به نظرم پاپ چیزیه که اکثریت جامعه قبول کنن.موسیقی پاپ رو جامعه تعیین میبکنن.البته یک سری معیار هم داره.مثلا همون مستر.خب اگه کل ایران این آهنگ رو گوش کنن اون بازم جزو آهنگهای متال میمونه.البته از نظر موسیقیایی اگه بخوایم نگاه کنیم ناثینگ جزو کارهای 6/8 به حساب میاد(جان من 6/8 آمریکا رو نگاه کن)اما کارای دیگه راک و متال بیشتر 4/4 هستن.

من دقیقا همینو می گم...ناثینگ دیگه هر چی هست پاپ نیس!
اما اگه بخوایم به پاپ بگیم موزیک عام پسند ناثینگ می شه پاپ :22:
من می گم با یه حساب سر انگشتی به این میرسیم که پاپ هم قاعده و قانون خودشو داره!
حالا عموم اگه راک دوس داشته باشن راک باید بشه پاپ...نمی شه که!

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:11 PM
از مجموع صحبت هایی که تا اینجا شد می خوام این نتیجه رو بگیرم:

موزیک پاپ در ذات ضعیف نیست... و می شه موزیک پاپی باشه که قوی و درست و درمون باشه!

حالا من میخوام بگم که ضعفی هم اگه هست از پاپ کار ها ست نه خوده پاپ!

و چیزی که من خیلی روش تاکید دارم و میخوام نظر دقیق بدید اینه که من می گم پاپ هم قوانین خاص خودشو داره و مثه حال و هوا و خواست جامعه باری به هر جهت نیس!
الان یه قشر اعظم جامعه رپ گوش می دن پس پاپ رپه؟؟؟
ابنطوی لااقل با منطق من جور در نمیاد!
اگه اینطوری بود اصلا پاپ سبک نبود...پاپ می شد مجموعه همه ی سبک ها... که اینم با چیزی که از موزیک در سبک های مختلف میبینیم پارادوکس داره...

hamedc
Friday 30 September 2011, 11:19 PM
صرفا جهت اطلاع :
Nothing Else Matters ژانرش راک / پاپ است... به بحثتون ادامه بدید :)

Mehraneh
Friday 24 February 2012, 11:47 AM
دوستان عزیز بیاین ادامه ی این بحث رو پی بیگیریم!!!!!

تعریف موزیک پاپ چیه؟؟؟؟؟ چه چهار چوبی داره؟؟؟؟ آیا هر چی عام پسندیدش میشه پاپ؟؟؟ یا موزیک پاپ تعریف خاصی داره؟؟؟؟؟؟؟

Untouchable
Friday 24 February 2012, 02:45 PM
یعنی به نظر شما باید سیستم آموزشی موزیک داشت واسه سلیقه خوب؟؟؟

یعنی مثلا کسی که الان بالغ هست یا یه شناخت کلی نمی تونه موزیک خوب و بد رو از هم تشخیص بده؟
نه...به نظر من نمیتونه...لا قل خیلی کار دشواریه....تو ایران مردم از بچگی کسی بهشون نگفت موسیقی چیه؟ بچه خرخونا میرن پی درسشون که بیشتریا در عمرشون 4 تا موزیک (حالا هرچی تو هر ژانری) هم گوش ندادن.
یه سری هم مثلا از دوست و آشنا ساسی مانکن و ازین چیزا میگیرن. که کلا اون براشون میشه موسیقی اگه یه روزی بخوان یه سازی بزنن 99 درصد اولین چیزی که به استادشون میگن اینه که کی میتونم فلان آهنگ پاپو بزنم؟ کی میگه کی میتونم سمفونی فلان بتهوون رو بزنم؟ یا NOTHING ELSE MATTERS متالیکا رو؟
هر کس هم میره سمت موسیقی درست حسابی یا خودش یه جوری این علاقه درش بوجود اومده یا خانواده خیلی بافرهنگی داشته. مسلما دلیل اینکه تو کشورای دیگه موسیقی اینقدر پیشرفت میکنه اینه که از بچگی روشون کار میشه تو مدرسه هنر میخونن( نه هنری که ما میخونیم) موسیقی میخونن. سلیقه ی اونا خب پیشرفت میکنه ما همین جور میمونیم...

hopital
Friday 24 February 2012, 03:02 PM
اگه یه روزی بخوان یه سازی بزنن 99 درصد اولین چیزی که به استادشون میگن اینه که کی میتونم فلان آهنگ پاپو بزنم؟ کی میگه کی میتونم سمفونی فلان بتهوون رو بزنم؟ یا NOTHING ELSE MATTERS متالیکا رو؟

من فکر میکنم شما این تفکر رو دارید که دیگه اگه یکی فلان سمفونی بتهوون رو بزنه میشه خدای موسیقی و مثلاً آهنگ پاپ ارزش نداره ! نه اصلاً اینطور نیست چون هنر نامحدوده و سبکها مختلف مهم اینه که به شناخت بالایی از موسیقی برسیم حالا چه پاپ باشه چه کلاسیک ! وگرنه قطعه زدن بدون تفکر و احساس فایده ای نداره ....

Untouchable
Friday 24 February 2012, 03:12 PM
من فکر میکنم شما این تفکر رو دارید که دیگه اگه یکی فلان سمفونی بتهوون رو بزنه میشه خدای موسیقی و مثلاً آهنگ پاپ ارزش نداره ! نه اصلاً اینطور نیست چون هنر نامحدوده و سبکها مختلف مهم اینه که به شناخت بالایی از موسیقی برسیم حالا چه پاپ باشه چه کلاسیک ! وگرنه قطعه زدن بدون تفکر و احساس فایده ای نداره ....
نه...به هیچ وجه! من میگم مردم اکثرا موسیقی پاپو به عنوان موسیقی میشناسن و دنبال این نوع موسیقین خیلی کمتر کسی کلاسیک و... گوش میده نسبت به پاپ. وگرنه حرف شما رو کاملا قبول دارم...

Mehraneh
Friday 24 February 2012, 06:07 PM
دوستان یعنی به نظرتون ممکنه یکی کلا تو سبک پاپ فعالیت کنه و موسیقی و درک کنه کاملا؟؟؟؟

یا حتما باید کلاسیک کار کنه؟؟؟

واقعا تعریف موزیک پاپ چیه؟؟؟

دوستان گفتند که پاپ یعنی هر موزیکی که عام بپسنده بحث به جایی رسید که گفتن پس اگه اینطوری باشه nothing else matter هم پاپ میشه چون عام پسنده!!!!

ولی به شخصه با این موضوع مخالفم و می گم که موزیک پاپ تعریف داره!

این تعریف از نظر شما چیه؟

hopital
Friday 24 February 2012, 06:22 PM
دوستان یعنی به نظرتون ممکنه یکی کلا تو سبک پاپ فعالیت کنه و موسیقی و درک کنه کاملا؟؟؟؟

چرا که نه ! نگاه کنید به آهنگسازارن قبل از انقلاب ، اساتیدی مثل بابک بیات ، واروژان و .... که موسیقی غنی و زیبایی داشتن ! خب شما اسم این رو چی میذارین ؟ کلاسیک ؟ مسلمه که پاپه ! هنوز هم آهنگسازان دیگه ای مثل شادمهر عقیلی و ... راهی رو در موسیقی پاپ ایران ادامه میدن که قابل تحسینه ! در یک جمله میتونم بگم آهنگساز باید سواد موسیقیایی داشته باشه ... مثلاً نگاه کنین محسن یگانه هم پاپ میخونه درسته این هم پاپه ولی آهنگاش همه دزدی و سطح ضعیف ! پس اینها هم جزو پاپ هستن ولی سطح ضعیف داریم و سطح قوی مثلاً مانی رهنما نمونه ای از موزیک پاپ قوی هست ...

Mehraneh
Wednesday 29 February 2012, 11:12 AM
خب اگه اینطوری باشه کسی که بخواد پاپ رو دنبال کنه که نمی تونه همش آهنگای دهه ی 60 اینا رو گوش کنه!!!

یا مثلا همش فرهاد و فریدون فروغی اینا رو گوش کنه!

بالاخره باید آهنگ های جدید رو هم دنبال کنه!

من به شخصه برای پاپ داخلی احسان خواجه امیری و در آینده ی نه چندان دور با قطعه هایی که دیدم از مهرزاد خواجه امیری(پسر عموشون) خیلی موافقم!

اینا ها هم قطعه ای که عالی نباشه دارند اما خب وضعیت خیلی بهتری دارند نسبت به بقیه!
لااقل از ملودی های دزدی و اینا استفاده نمی کنند...

حالا از نظر شما کسی اگه بخواد خوراک موسیقی خوبشو با پاپ تهیه کنه! عملا نمی تونه با موزیک داخلی به اون نقطه برسه؟؟؟ و حتما باید موزیک پاپ خارجی یا قدیمیه ایرانی رو بهش اضافه کنه؟؟؟

demonio
Saturday 7 April 2012, 09:40 PM
درود.

حالا یه سوالی برای من پیش اومده . به نظر شما همه باید به قول دوستان موسیقی خوب ( خوب یعنی چی هنوز نفهمیدم) گوش بدن؟
چه دلیلی وجود داره که بگیم سطح سلیقه مردم پایینه؟ اصلا چه طوری میشه برای سلیقه سطح تعیین کرد ؟ !!! اصلا این که میشه تناقض!!!!!!!

hopital
Saturday 7 April 2012, 09:50 PM
درود.

حالا یه سوالی برای من پیش اومده . به نظر شما همه باید به قول دوستان موسیقی خوب ( خوب یعنی چی هنوز نفهمیدم) گوش بدن؟
چه دلیلی وجود داره که بگیم سطح سلیقه مردم پایینه؟ اصلا چه طوری میشه برای سلیقه سطح تعیین کرد ؟ !!! اصلا این که میشه تناقض!!!!!!!

به نظر من موسیقی خوب یعنی موسیقی ای که با علم و آگاهانه ساخته شه و براش وقت گذاشته بشه و همینجور الکی و رو هوا کار ندن بیرون (مثل جدیداً که هر کی اومده خواننده شده و هیچ درکی از موسیقی نداره) !
خب اگه مردم موسیقی خوب (قوی) گوش بدن ، فیلم خوب و قوی ببینن (نه مث این فیلمهای دوزاری که فقط واسه پول ساخته شده) و ... چه اشکالی داره ؟ این طوری سطح فرهنگ جامعه و سطح کارها میره بالا و هر کسی همینطور الکی کار نمیده بیرون !

laurier_golden
Saturday 7 April 2012, 11:33 PM
movafegham ama amsale yegane o asgaryo shadmehro ebio goohe dozdo nadan mage mizaran kesae dg kar konan