PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موزیک ضعیف یا سلیقه ی سطح پایین؟؟؟؟

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:53 AM
سلام مجدد خدمت تمامیه اهالیه نت آهنگ!
داخل این تاپیک می خوایم راجع به یکی از مسائل رایج این روز ها در مورد موسیقی(علی الخصوص موزیک پاپ که موزیک رایج داخل کشور هست) بحث کنیم!

همینطور که همه ی ما شاید هستیم با یک نگاه منطقی کاملا می شه فهمید که وضعیت موزیک داخلی به شدت ضعیف هست...و به جز چند نفری که در زمینه تخصص خودشون(مثلا یک خواننده یک آهنگساز یا یک تنظیم کننده) موفق عمل کردند اکثریت از سطح معمولی و در بسیاری از موافق ضعیف برخوردارند!

با توجه به اینکه موزیک داخل کشور به موزیک پاپ (با تعریف خود موزیسین ها نه تعریف حقیقی پاپ) هست ...به نظرم بحث این سبک هم وسط کشیده میشه!

می خوام بدونم از نظر شما...مشکل پایین بودن سطح موزیک داخلی ما به چه چیزی بر می گرده؟؟؟

به ایراد هایی که بخواید به سبک پاپ وارد کنید؟؟؟
به ایراد کار پاپ کار های ما؟؟؟

یا اینکه مشکل اساسی تر از سلیقه ی شنونده عام (که موزیک پاپ یا عام پسند) هست که با تقاضا و توجه بیشتر به این آثار سطح پایین سطح کلی موزیک داخلی رو پایین آوردن؟؟؟؟

به نظر شما برای هل هر یکی از این مشکل ها چه راه کار هایی می شه ارائه کرد؟؟؟

ممنون!

metal-militia
Friday 30 September 2011, 11:03 AM
به نظره من برمیگرده به سلیقه سطح پاوین مردم.وقتی مردم به یه نفر مثله ساسی جانکن اهمیت میدن و خزعبلاتش رو ورد زبون میکنن.معلومه که وضع موسیقی ما اینطوری میشه.وقتی بزرگانی مثله فرهاد و فریدون فروغی و کوروش یغمائی ممنوع صدا میشن باید هم وضعیت موسیقی کشور به این باتلاق برسه.اگه مردم این به اصطلاح خواننده هارو طرد کنن اونوقت اونها مجبور میشن کارهایی با سطح بالاتر ارائه بدن.

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:08 AM
به نظره من برمیگرده به سلیقه سطح پاوین مردم.وقتی مردم به یه نفر مثله ساسی جانکن اهمیت میدن و خزعبلاتش رو ورد زبون میکنن.معلومه که وضع موسیقی ما اینطوری میشه.وقتی بزرگانی مثله فرهاد و فریدون فروغی و کوروش یغمائی ممنوع صدا میشن باید هم وضعیت موسیقی کشور به این باتلاق برسه.اگه مردم این به اصطلاح خواننده هارو طرد کنن اونوقت اونها مجبور میشن کارهایی با سطح بالاتر ارائه بدن.

2 تا سوال مطرحه!
اول اینکه اگه اشکال از سلیقه مردمه راه کارش چیه؟؟؟؟
راه کاری باید باشه که از خود مردم نشئت بگیره...چون مستقیما به مردم مربوطه!
سوال دیگه اینکه !
ما بگیم فرهاد و فریدون فروغی و امثالهم که قوی کار می کردند ممنوعالفعالیت شدن یا همچین چیزی!
شما می تونی بگی مطلقا هیچ خواننده ای نیس که در حال حاضر ترک قوی بده بیرون؟؟
مجاز هم باشه؟؟؟
از نظر من حتی اگه یک مورد هم باشه(که هست:9::دی) اگه مردم سعی کنن سمت اون خواننده برن مسلما ارشاد هم تقویت می کندشون(بازم بگم اینا طرفداری یا تکذیب ارشاد نیس)

موزیک یه چیزی سلیقه ای و انتخابیه به زور که نمیشه گفت بیاین اینو گوش کنین!
هستن کسایی که از موزیکایی که امثال شما که موزیسین هستین و موزیک می شناسی دوس داری رو دوست ندارند و با سلیقشون جور نیست!

metal-militia
Friday 30 September 2011, 11:13 AM
به نظره من راه حلش اینه که ارشاد بیاد و کاری کنه.الان توی کشور ما ارشاد فقط به چند نفر مجوز کار میده.مردم هم میرن اونارو گوش میدن.اما اگه در طول سال مثلا 100تا آلبوم بیاد توی بازار مردم چون دارن پول خرج میکنن و سی دی رو میخرن میرن سمت اونی که کارش قویتره.البته باید فرهنگ کپی رایت رو هم در کشورمون جا بندازیم.به نظره من این میتونه یه راهکار باشه.نظر دوستان چیه؟؟؟

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:18 AM
به نظره من راه حلش اینه که ارشاد بیاد و کاری کنه.الان توی کشور ما ارشاد فقط به چند نفر مجوز کار میده.مردم هم میرن اونارو گوش میدن.اما اگه در طول سال مثلا 100تا آلبوم بیاد توی بازار مردم چون دارن پول خرج میکنن و سی دی رو میخرن میرن سمت اونی که کارش قویتره.البته باید فرهنگ کپی رایت رو هم در کشورمون جا بندازیم.به نظره من این میتونه یه راهکار باشه.نظر دوستان چیه؟؟؟

تا اونجایی که خبر دارم تعداد آلبوم هایی که طی سال مجوز می گیرن زیادن اما فقط تعداد کمیشون معرفی می شن!(یعنی تبلیغات نرمال)
به نظر من خیلی از آلبوم ها اصلا شناسونده نمی شن!
به غیر از این مردمی که به سمت موزیک زیر زمینی می رن حالا شما 100 تا آلبوم مجوز بده!
اونا که نمی رن بخرن گوش کنن!!!
باید یه کاری کرد که اگه 100 تا آلبوم ضعیف بود و یک آلبوم قوی مردم برن اون قوی رو گوش کنن!
واسه این باید راه کار پیدا کرد!

akerfeldt
Friday 30 September 2011, 11:27 AM
سلیقهی مردم افتضاحه
مثلا تو ماشین گروه راک نهان گذاشته بودیم با اون آلبوم بسیار خوبش رفیقمون برگشت گفت بابا چی چی گوش میدین از این ******* حسین تهی بزارین حال کنیم !!!!!!!!!!!

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:39 AM
سلیقهی مردم افتضاحه
مثلا تو ماشین گروه راک نهان گذاشته بودیم با اون آلبوم بسیار خوبش رفیقمون برگشت گفت بابا چی چی گوش میدین از این ******* حسین تهی بزارین حال کنیم !!!!!!!!!!!

من راجع به این موضوع داخل یه تاپیک جداگانه بحث راه انداختم...دقیقا همین موضوع مد نظرم بود!
اما خب بحثش جداست..خوشحال می شم شرکت کنید!

اما خب از نظر شما این سلیقه ی افتضاح از کجا نشئت می گیره؟؟؟
واسه بهبودش چیکار می شه کرد؟؟؟

hopital
Friday 30 September 2011, 12:20 PM
من راجع به این موضوع داخل یه تاپیک جداگانه بحث راه انداختم...دقیقا همین موضوع مد نظرم بود!
اما خب بحثش جداست..خوشحال می شم شرکت کنید!

اما خب از نظر شما این سلیقه ی افتضاح از کجا نشئت می گیره؟؟؟
واسه بهبودش چیکار می شه کرد؟؟؟

من هم با نظر دوستان موافقم ! این مسئله هم ریشه ای باید بررسی شه (مثل خیلی از مسائل دیگه ی کشور!!! که شب بلند است و ... !!!) ...
یک مسأله ی مهم دیگه هم همون وزارت ارشاد (!!!!) هست ! حتی موزیکهایی که توی تلویزیون خود ایران هم پخش میشه میتونه تاثیر بذاره ! مسائل مختلفی توی سطح سلیقه ی مردم تاثیر داره که از همون دوران بچگی حتی شکل می گیره !!!
در این که موسیقی ایران به گند کشیده شده شکی نیست ! حالا هی بگن نوازنده داریم ، کلاس موسیقی داریم ، اینها که فقط برای یه دسته افراد خاص توی جامعست که نسل اندر نسل توی این کارها و هنرها بودن !(البته استثنا هم داره)
متاسفانه دولت (و البته شخص اول کشور!) نمیخواد موسیقیِ درست حسابی ترویج پیدا کنه و به آسونی دست همه ی مردم بیفته و همه بتونن موسیقی کار کنن (هنوز راه خیلی مونده!)
شما به من بگین کی بلند میشه بره واسه سی دی استاد خالقی یا پیانوی استاد معروفی 4500 تومن پول بده ؟ (باز هم استثنا وجود داره)
حالا مثلاً نگاه کنین توی همین کشور ایرلند دست پیر و جوون و نوزاد یه ساز هست و کشورهای دیگه هم تهیه ی این چیزها آسونتره ! (و البته توی همه ی زمینه ها همینطوره)
در پایان من واقعاً متاسفم واسه خودم که توی چنین کشوری هستم که باید واسه ی خرید یه ساز معمولی صد بار اینور اونور برم آخر هم گیر نیارم!:18:
و اینکه به نظر من ما نیاز به یک رنسانس تاریخی داریم (این رو جدی میگم!) ....

این هم از درد و دل ما !

nbvcx
Friday 30 September 2011, 03:46 PM
به نظر من مشکل اصلی اینکه موزیک سطح بالا در دسترس عامه مردم نیست و این سطح سلیقه مردم رو پایین آورده

Favilla
Friday 30 September 2011, 04:04 PM
همیشه در دنیا حتی زمان رنسانس و دوره های کلاسیک ستون فقرات موسیقی عامه پسند و موسیقی طبقه ی بالا و اشرافی فرق داشتن.

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 06:19 PM
من هم با نظر دوستان موافقم ! این مسئله هم ریشه ای باید بررسی شه (مثل خیلی از مسائل دیگه ی کشور!!! که شب بلند است و ... !!!) ...
یک مسأله ی مهم دیگه هم همون وزارت ارشاد (!!!!) هست ! حتی موزیکهایی که توی تلویزیون خود ایران هم پخش میشه میتونه تاثیر بذاره ! مسائل مختلفی توی سطح سلیقه ی مردم تاثیر داره که از همون دوران بچگی حتی شکل می گیره !!!
در این که موسیقی ایران به گند کشیده شده شکی نیست ! حالا هی بگن نوازنده داریم ، کلاس موسیقی داریم ، اینها که فقط برای یه دسته افراد خاص توی جامعست که نسل اندر نسل توی این کارها و هنرها بودن !(البته استثنا هم داره)
متاسفانه دولت (و البته شخص اول کشور!) نمیخواد موسیقیِ درست حسابی ترویج پیدا کنه و به آسونی دست همه ی مردم بیفته و همه بتونن موسیقی کار کنن (هنوز راه خیلی مونده!)
شما به من بگین کی بلند میشه بره واسه سی دی استاد خالقی یا پیانوی استاد معروفی 4500 تومن پول بده ؟ (باز هم استثنا وجود داره)
حالا مثلاً نگاه کنین توی همین کشور ایرلند دست پیر و جوون و نوزاد یه ساز هست و کشورهای دیگه هم تهیه ی این چیزها آسونتره ! (و البته توی همه ی زمینه ها همینطوره)
در پایان من واقعاً متاسفم واسه خودم که توی چنین کشوری هستم که باید واسه ی خرید یه ساز معمولی صد بار اینور اونور برم آخر هم گیر نیارم!:18:
و اینکه به نظر من ما نیاز به یک رنسانس تاریخی داریم (این رو جدی میگم!) ....

این هم از درد و دل ما !

با حرف های شما تا حدودی موافقم!
با نیاز به تحول و این ها هم موافقم !
اما من یه چیزی می گم! ما سلیقه مردمون تو انتخاب موزیک افتضاحه!
ما موزیک رپ اومد تو کشورمون همه یهو شدن رپر :22::22::22:
یعنی اصن سلیقه مردم باری به هر جهت شده!
حالا شما حساب کن موزیک خوب بیاد کی می ره گوش میده؟؟؟
همین الان داخل کشور نباشه(که هست تک توک) موزیک خوب کلا موجوده!
اگه کسی خوش سلیقه باشه میره اونو گوش میده !
مسلما اگه سلیقه ی جمع اون موزیک خوب باشه ارشاد مجبور می شه که به این سبک کار ها که مخاطب دارند مجوز بده...
حالا نمی گم یه سبکه خیلی خوف و عجیب غریب...می گم موزیک خوب!
اینو نمی شه گردن ارشاد انداخت فقط!
واسه سلیقه مردم چیکار کنیم؟

piano4all
Friday 30 September 2011, 06:38 PM
با حرف های شما تا حدودی موافقم!
با نیاز به تحول و این ها هم موافقم !
اما من یه چیزی می گم! ما سلیقه مردمون تو انتخاب موزیک افتضاحه!
ما موزیک رپ اومد تو کشورمون همه یهو شدن رپر :22::22::22:
یعنی اصن سلیقه مردم باری به هر جهت شده!
حالا شما حساب کن موزیک خوب بیاد کی می ره گوش میده؟؟؟
همین الان داخل کشور نباشه(که هست تک توک) موزیک خوب کلا موجوده!
اگه کسی خوش سلیقه باشه میره اونو گوش میده !
مسلما اگه سلیقه ی جمع اون موزیک خوب باشه ارشاد مجبور می شه که به این سبک کار ها که مخاطب دارند مجوز بده...
حالا نمی گم یه سبکه خیلی خوف و عجیب غریب...می گم موزیک خوب!
اینو نمی شه گردن ارشاد انداخت فقط!
واسه سلیقه مردم چیکار کنیم؟

دوست گرامی شما که نرفتید دنبال مجوز موسیقی اونم کار ارکسترال (( من رفتم ))

40 صفحه پارت بردم و یک cd

بعد از 20 روز گفتند کار شما گم شده

جالب 40 صفحه پارت گم شده بود اونم A4 ولی CD بود

خوشمزه اینجا بود وقتی اعتراض زدم ، یه خانمی مسئولش بود گفت برو از رو میدی اون پرینت بگیر :21:

البته تونستم مجوز رو بگیرم بعد از 4 ماه

ایرادهای بنی اسرائیلی گرفتند ولی من از رو نرفتم :21::21:

مجوز رو بردم تا از صندوق حمایت از هنرمندان وام بگیرم

گفتند برو اسپانسر پیدا کن

گفتم : بابا همش یه ترک موسیقی هست

من پول نوازندهام رو بدم می فرستم برای اجرا

گفتند برووووووووووووووووووووووو و بیرو ن

موسیقی مجوز گرفته الان داره خاک می خوره

من هم با یه بابایی قرار داد ساخت موسیقی رپ بستم

تو شبکه های ماهواره ای می خونه پول ما رو هم میده

این داستان کوچکی از مجوز بود

ببخشید سرتونو درد آوردم:12:

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 08:48 PM
دوست گرامی شما که نرفتید دنبال مجوز موسیقی اونم کار ارکسترال (( من رفتم ))

40 صفحه پارت بردم و یک cd

بعد از 20 روز گفتند کار شما گم شده

جالب 40 صفحه پارت گم شده بود اونم A4 ولی CD بود

خوشمزه اینجا بود وقتی اعتراض زدم ، یه خانمی مسئولش بود گفت برو از رو میدی اون پرینت بگیر :21:

البته تونستم مجوز رو بگیرم بعد از 4 ماه

ایرادهای بنی اسرائیلی گرفتند ولی من از رو نرفتم :21::21:

مجوز رو بردم تا از صندوق حمایت از هنرمندان وام بگیرم

گفتند برو اسپانسر پیدا کن

گفتم : بابا همش یه ترک موسیقی هست

من پول نوازندهام رو بدم می فرستم برای اجرا

گفتند برووووووووووووووووووووووو و بیرو ن

موسیقی مجوز گرفته الان داره خاک می خوره

من هم با یه بابایی قرار داد ساخت موسیقی رپ بستم

تو شبکه های ماهواره ای می خونه پول ما رو هم میده

این داستان کوچکی از مجوز بود

ببخشید سرتونو درد آوردم:12:

من حقیقا در هیچ موردی ادعای دونستن ندارم اما یه چیزایی رو خوب رفتم دیدم!
اگه می بینید فقط دارم راجع پاپو موزیک داخلی بحث می کنم چون هم اینکه اکثریت رو از نظر اجرا بررسی کردم..یعنی از خواننده های مطرح داخل کشور تعداد زیادی کنسرت رفتم هم اینکه با بسیاریشون صحبت کردم راجع این مورد(بحث جدی:دی) × و کلا اینکه یه خبرایی دارم از وضع حاضر البته بازم می گم که ادعای دونستن ندارم!
حرف شما کاملا درسته راجع به مجوز...
شما که الان کار اولتون بوده اما امثال خواجه امیری رو دیدم که با اینکه ایشون اصولا راحت مجوز می گیرت بازم برای ایشون یه سری ایراد بنی اسرائیلی موجوده!
کلا کسی راحت مجوز نمی گیره!
اگه هم بگیره باید خیلی از شرایطش (!!!) جور باشه!
اما یه سوال!
حالا نمونه شما و نمونه بسیار از کسای دیگه که مجوز نگرفتن و کار خوب انجام دادن قبول!
اما یعنی کلا هیچ موزیکه خوبی داخل کشور تولید نمی شه که مردم به سمت اون برن و سلیقشون و ترمیم کنن؟؟؟؟

metal-militia
Friday 30 September 2011, 08:52 PM
مهرانه توی یک سال گذشته یه آلبوم که ارزش دانلود کردن داشته باشه رو به من بگو.فقط ارزش دانلود.ارزش خریدن و گوش کردن به کنار.

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 09:06 PM
مهرانه توی یک سال گذشته یه آلبوم که ارزش دانلود کردن داشته باشه رو به من بگو.فقط ارزش دانلود.ارزش خریدن و گوش کردن به کنار.

بگم یه خاطره از فردا منو نمی زنی؟:10::10::10:
نه حالا اون به کنار...آلبوم های همایون شجریان تو سبک خودش خوب بود!
بعد مثلا پوریا تو اینم در نظر بگیر!
من الان با وضعیت فعلی اصلا نمی تونیم راجع به آلبوم بحث کنیم!
تو وضعیت فعلی ترک خوب پیدا شد باید 2 دستی چسبید!
الان می خوای بگی ترک خوب هم تولید نشده؟؟؟

metal-militia
Friday 30 September 2011, 09:10 PM
ترک خوب که کارش و تنظیمش ارزش داشته باشه و کپی نشده باشه شاید از هر هزار تا آهنگ ایرانی یکیش اینطوری باشه.واقعا دارم فکر میکنم چرا شادمهر رو اذیت کردن که از ایران بره؟؟حداقل اگه اون بود سالی یه آلبوم خوب رو داشتیم.
ولی راست میگی.الان واقعا ترک خوب رو باید دست خواننده اش رو بوسید.آلبوم که به کنار

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 09:18 PM
ترک خوب که کارش و تنظیمش ارزش داشته باشه و کپی نشده باشه شاید از هر هزار تا آهنگ ایرانی یکیش اینطوری باشه.واقعا دارم فکر میکنم چرا شادمهر رو اذیت کردن که از ایران بره؟؟حداقل اگه اون بود سالی یه آلبوم خوب رو داشتیم.
ولی راست میگی.الان واقعا ترک خوب رو باید دست خواننده اش رو بوسید.آلبوم که به کنار

حالا هزار تا که اغراقه :دی ولی با کم بودنش موافقم!
که این موضوع باعث ارزشمند تر شندنشونم می شه!
اینکه ما الان بشینیم راجع به اینکه چرا شادمهر و امثال شادمهر رفتن بحث کنیم بحثش جداست و این مشکل رو حل نمی کنه!
اونا هم ممکنه که برای خودشون دلیل خاص داشته باشن!
یا اینکه دوست نداشتن داخل شرایط داخلی ایران کار کنن و هزار جور چیزه دیگه...

ما باید دنبال موزیک خوب بگردیم!
چیکار کنیم شنونده موزیک خوب رو پیدا کنه؟؟

jude
Friday 30 September 2011, 09:29 PM
نگاه مردم به موسیقی نگاه بسیار عقب افتاده ایست ...
آنها موسیقی را به عنوان وقت تلف کردن و صرفا ایجاد سروصدا گوش می کنند
اصلا نه به معنی واژه ها توجه می کنند نه صدای خوب را از بد تشخیص می دهند نه ملودی را درک میکنند.
البته ناگفته نماند که این خواننده های امروزی داخل کشور هم نزد کسانی که موسیقی را حرفه ای گوش می کنند هیچ ارزشی ندارند
اگر قدیمی های موسیقی پاپ ما در لس آنجلس نبودند الان پاپ ما سقوط آزاد داشت اما بالاخره با اون محدودیت ها هم بازم سه چهار نفری هستند که خوب می خونند ...

metal-militia
Friday 30 September 2011, 09:30 PM
باید:
1-به شنونده آموزش بدیم به هر مزخرفی گوش نده.
2-باید امکاناتی رو برای پخش مناسب موسیقی تهیه کنیم.مثله همون آیتیونز ایرانی.
3-وزارت ارشاد رو بکوبیم جاش یه پارک بسازیم

piano4all
Friday 30 September 2011, 09:52 PM
باید:

دوست گرامی در مورد بند سوم باید بگم

اون دوستان هم معتقد هستند باید آموزشگاهای موسیقی رو بکوبند جاش بانک بسازند

اگر هم اون بانک 3 هزار میلیارد تومان اختلاس کرد اشکالی نداره ........ بهتر از کلاس موسیقی هست:45:

ravi
Friday 30 September 2011, 10:25 PM
تا وقتی که سیستم درآمدزایی موسیقی به شکل درست درنیاد نمیشه بیشتر از این از موسیقی انتظار داشت...
وقتی ما با مشکل گرفتن مجوز مواجه هستیم و از طرفی الان با یک میلیون میشه یه آهنگ کامل با مجوز خرید نمیشه امیدی به این رشته داشت...
ما هنوز یاد نگرفتیم که برای گوش کردن به یه اثر هنری باید پول پرداخت کنیم و وقتی خرید موزیک لازمه گوش کردن به اون باشه مردم هم در خرید خودشون دقت میکنند و از طرفی خواننده و گروهش هم بیشترین کار رو انجام میدن تا فروش قابل قبولی داشته باشند و خود این باعث پیشرفت میشه...
وقتی خواننده های ما به مجالس خصوصی میرن و از این راه پول درمیارن و به خاطر پول به هر رنگ و شکلی تن میدن نمیشه به این موزیک امید داشت...

پس از نظر من مردم و موزیسین ها هر دو در افت موسیقی نقش داشتند و باید با رواج فرهنگ درست موسیقی رو نجات داد...

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:49 PM
نگاه مردم به موسیقی نگاه بسیار عقب افتاده ایست ...
آنها موسیقی را به عنوان وقت تلف کردن و صرفا ایجاد سروصدا گوش می کنند
اصلا نه به معنی واژه ها توجه می کنند نه صدای خوب را از بد تشخیص می دهند نه ملودی را درک میکنند.
البته ناگفته نماند که این خواننده های امروزی داخل کشور هم نزد کسانی که موسیقی را حرفه ای گوش می کنند هیچ ارزشی ندارند
اگر قدیمی های موسیقی پاپ ما در لس آنجلس نبودند الان پاپ ما سقوط آزاد داشت اما بالاخره با اون محدودیت ها هم بازم سه چهار نفری هستند که خوب می خونند ...

من یه چیزی می خوام بگم!
اونم ابنه که درسته که بسیاری از افراد موسیقی رو به خاطر اصل هنر گوش نمیدن!
اما اینکه بخوان موزیک رو برای آرامش و زیبا کردن لحظاتشون گوش بدن ایراد محسوب می شه؟؟ یا نه؟؟؟
یعنی حتما کسی لایق موزیک گوش دادنه که کاملا موزیک رو بشناسه؟؟؟
یا اینکه شناخت کلی از ماهیت موزیک می تونه کافی باشه؟

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:54 PM
باید:

1-دقیقا چه طوری باید به شنونده یاد داد که به هر مزخرفی گوش نکنه؟؟؟
2-یعنی از نظرت سیستم مجاز داخل کشور(بدون در نظر گرفتن کپی رایت) موثر نمی تونه باشه؟؟؟
یعنی مثلا اگه کپی نشه سلیقه شنونده تغیر می کنه؟؟؟ یا چی؟:دی

3-وزارت ارشاد رو بکوبیم دیگه همون جانکن هم میاد آلبوم میده :22::22::22:

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 10:59 PM
دوست گرامی در مورد بند سوم باید بگم

اون دوستان هم معتقد هستند باید آموزشگاهای موسیقی رو بکوبند جاش بانک بسازند

اگر هم اون بانک 3 هزار میلیارد تومان اختلاس کرد اشکالی نداره ........ بهتر از کلاس موسیقی هست:45:

:42:
اتفاقا بحث آموزشگاه های موسیقی کلی مفصله :22:
همشون هم خوب نیستن...خیلی از اساتید هم دارن دیگه می چاپن ملتو :22::22::22::22:

metal-militia
Friday 30 September 2011, 11:00 PM
1-توی مدرسه کلاسهای موسیقی بزاریم.فرق موسیقی اصیل رو از دری وری به بچه ها یاد بدیم
2-فرض کن که این سایتهای دانلود موسیقی هر آهنگی رو باسه دانلود نزارن.آهنگهارو باسه فروش بزارن.درواقع تا جایی که من میدونم.این سایت با گذاشتن آهنگهای جدید مخاطب جذب میکنن و بواسطه مخاطب خودشون یه سری شرکت بهشون تبلیغ میدن.خب اینا بیان آهنگ رو بزارن برای فروش.اونوقت مردم چون دارن برای آهنگ پول میدن دیگه هر آهنگی رو دانلود و گوش نمیکنن.و همینطور سایتها هم بخاطر وجهه خودشون آهنگ هر ننه قمری رو نمیزارن.اونوقت موزیسیان ها مجبورن سطح کار خودشون رو ببرن بالا.
3-مگه الان نمیده؟؟؟حداقل اون موقع دیگه مانعی برای جوونای لایق و با استعداد وجود نداره

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:14 PM
تا وقتی که سیستم درآمدزایی موسیقی به شکل درست درنیاد نمیشه بیشتر از این از موسیقی انتظار داشت...
وقتی ما با مشکل گرفتن مجوز مواجه هستیم و از طرفی الان با یک میلیون میشه یه آهنگ کامل با مجوز خرید نمیشه امیدی به این رشته داشت...
ما هنوز یاد نگرفتیم که برای گوش کردن به یه اثر هنری باید پول پرداخت کنیم و وقتی خرید موزیک لازمه گوش کردن به اون باشه مردم هم در خرید خودشون دقت میکنند و از طرفی خواننده و گروهش هم بیشترین کار رو انجام میدن تا فروش قابل قبولی داشته باشند و خود این باعث پیشرفت میشه...
وقتی خواننده های ما به مجالس خصوصی میرن و از این راه پول درمیارن و به خاطر پول به هر رنگ و شکلی تن میدن نمیشه به این موزیک امید داشت...

پس از نظر من مردم و موزیسین ها هر دو در افت موسیقی نقش داشتند و باید با رواج فرهنگ درست موسیقی رو نجات داد...

بنده با حرف شما بسیاااااااااااااار موافقم! این تحلیل من خیلی درست می دونم(حالا انگار کی هستم:دی)

اگه موزیک واقعا پولی باشه(یعنی کپی رایت رعایت شه) اونوقت مخاطب یه جورایی اصن مجبور می شه بیشتر دقت کنه!

ولی به نظر من جا داره همین الان هم مردم واسه چیزی که قراره گوش بدن ارزش قائل باشن!
وقتشون اعصابشون اینا هم کلی ارزش داره!

hopital
Friday 30 September 2011, 11:14 PM
من یه چیزی می خوام بگم!
اما اینکه بخوان موزیک رو برای آرامش و زیبا کردن لحظاتشون گوش بدن ایراد محسوب می شه؟؟ یا نه؟؟؟

اصلاً به نظرم این بحث ربطی به موسیقیدان بودن یا نبودن و یا شناختن موسیقی نداره ! موسیقی زبانیه که میتونه به راحتی با احساسات انسان بازی کنه ! به نظرم ذات انسان به موسیقی تمایل داره و براش یه فاصله هایی از نتها خوشاینده یه فواصلی دلهره آور ، یه فواصلی غمگین و ... !
به نظرم انسان اینها رو به طور ذاتی میتونه درک کنه و باهاش ارتیاط برقرار کنه حتی توی حیوانات هم همینطوره ! پس ربط چندانی به شناخت تئوری و اینها نداره . البته مسلمه که تو هر زمینه ای از جمله موسیقی اگه سوادت رو هم بالا ببری میتونی پیامشو بهتر و دقیقتر درک کنی وبفهمی ....

بحث من سر فرهنگ جا افتاده توی جامعه و نوع نگاه مردم به هنر موسیقی و طریقه ی استفاده از اونه که بیشتر با بحثهای روانشناسی موسیقی در ارتباطه ....

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:17 PM
1-توی مدرسه کلاسهای موسیقی بزاریم.فرق موسیقی اصیل رو از دری وری به بچه ها یاد بدیم
2-فرض کن که این سایتهای دانلود موسیقی هر آهنگی رو باسه دانلود نزارن.آهنگهارو باسه فروش بزارن.درواقع تا جایی که من میدونم.این سایت با گذاشتن آهنگهای جدید مخاطب جذب میکنن و بواسطه مخاطب خودشون یه سری شرکت بهشون تبلیغ میدن.خب اینا بیان آهنگ رو بزارن برای فروش.اونوقت مردم چون دارن برای آهنگ پول میدن دیگه هر آهنگی رو دانلود و گوش نمیکنن.و همینطور سایتها هم بخاطر وجهه خودشون آهنگ هر ننه قمری رو نمیزارن.اونوقت موزیسیان ها مجبورن سطح کار خودشون رو ببرن بالا.
3-مگه الان نمیده؟؟؟حداقل اون موقع دیگه مانعی برای جوونای لایق و با استعداد وجود نداره

کاملا تائید می شه!

اما بازم همون سوالی که از راوی پرسیدم رو ازت می پرسم!
حالا اگه همه ی اینا نباشه!
نباید برای وقت و اعصاب خودشون ارزش قائل باشن؟؟؟
یعنی واقعا انتخاب کردن موزیک خوب واقعا اینقدر سخته؟؟؟

Mehraneh
Friday 30 September 2011, 11:22 PM
اصلاً به نظرم این بحث ربطی به موسیقیدان بودن یا نبودن و یا شناختن موسیقی نداره ! موسیقی زبانیه که میتونه به راحتی با احساسات انسان بازی کنه ! به نظرم ذات انسان به موسیقی تمایل داره و براش یه فاصله هایی از نتها خوشاینده یه فواصلی دلهره آور ، یه فواصلی غمگین و ... !
به نظرم انسان اینها رو به طور ذاتی میتونه درک کنه و باهاش ارتیاط برقرار کنه حتی توی حیوانات هم همینطوره ! پس ربط چندانی به شناخت تئوری و اینها نداره . البته مسلمه که تو هر زمینه ای از جمله موسیقی اگه سوادت رو هم بالا ببری میتونی پیامشو بهتر و دقیقتر درک کنی وبفهمی ....

بحث من سر فرهنگ جا افتاده توی جامعه و نوع نگاه مردم به هنر موسیقی و طریقه ی استفاده از اونه که بیشتر با بحثهای روانشناسی موسیقی در ارتباطه ....

پاراگراف اول صحبتتو که کاملا باهاش موافقم!:41:

اما پاراگراف پایین!
میشه خواهش کنم یه کم بحثو بازش کنی؟؟؟
می خوام یه کم راجع به راوانشناسی موزیک در این مورد توضیح بدی که دقیقا منظورم چیه×
حالا با مثال یا هر طور دیگه که خودت می دونی!
ممنون می شم پاراگراف آخر رو توضیح بدی برامون!

hopital
Friday 30 September 2011, 11:44 PM
پاراگراف اول صحبتتو که کاملا باهاش موافقم!:41:

اما پاراگراف پایین!
میشه خواهش کنم یه کم بحثو بازش کنی؟؟؟
می خوام یه کم راجع به راوانشناسی موزیک در این مورد توضیح بدی که دقیقا منظورم چیه×
حالا با مثال یا هر طور دیگه که خودت می دونی!
ممنون می شم پاراگراف آخر رو توضیح بدی برامون!

چشم ! توی ادامه ی بحث حتماً اشاراتی میکنم ...
شب همگی بخیر .....

jude
Saturday 1 October 2011, 09:14 PM
من یه چیزی می خوام بگم!

بحث ما سر اینه که چرا اینقدر موسیقی پاپ ما امروزه افت کرده ...
و من هم فکر می کنم وقتی شنونده کار خوب گوش نکنه کم کم به سمت موسیقی ضعیف کشیده میشه ... و این هم نتیجش که از در و دیوار خواننده می ریزه بیرون ...
و مشکل هم از رسانه های ماست که اینقدر در زمینه موسیقی ضعیف کار می کنند ...

ravi
Saturday 1 October 2011, 11:17 PM
یکی دیگه از مشکلات اینه که ما میخواهیم واسه پر کردن وقتمون سر و صدا راه بندازیم و اینجوری سرگرم بشیم...
مثلا طرف یه سیستم بسته رو ماشین و هر پرت و پلایی که ساب ماشین رو بهتر تکون بده با اون بیشتر حال میکنه و حالا میخواد هر چی باشه...
یا مثلا بعضی ها عادت کردن هر روز آهنگ جدید گوش کنند و اگه 50 تا آهنگ مضخرف هم بهش بدی همه آهنگ قبلی های گوشی رو پاک میکنه و اینا رو میریزه و دوباره چند وقت بعد همین کارو تکرار میکنه و اصلا موضوعی به نام ارزش موسیقی براش مهم نیست....
در واقع برای بعضی ها هر سر و صدایی که با ریتم همراه باشه بهش موسیقی میگن....

یه مورد هم درباره وزارت ارشاد بگم که خیلی در پسرفت موسیقی نقش داشته به چند دلیل:
1.مجوز دادن به کارهایی که از نظر خیلی ها بی ارزش هستند(حتی مردم عادی)
2.مجوز ندادن به کارهای با ارزش به دلایل احمقانه
3.رشوه گیری برای دادن مجوز
4.منع کردن هنرمند به واسطه دادن مجوز و پیامدهای اون
5.ندادن مجوز به هنرمند خوب به دلایل سابقه پخش موسیقی به شکل غیرمجاز
و ...

حالا اگه ارشاد نبود هنرمند باید شرکتی پیدا میکرد که حاضر باشه کار اون رو پخش کنه و شرکت هم به خاطر اعتباری که داره هر کاری رو پخش نمیکنه(البته توی ایران ممکنه شرکت اعتبارش رو هم بفروشه)

demonio
Tuesday 31 January 2012, 07:20 PM
من چند تا سوال دارم :

فرق موزیک خوب و بد چیه ؟

سلیقه خوب برای موزیک گوش دادن چیه ؟ سلیقه بد چیه ؟

metal-militia
Tuesday 31 January 2012, 07:42 PM
هرکس از دید خودش به این قضیه نگاه میکنه.موسیقی و کلا ذات هنر یه چیز سلیقه ای هست.نمیشه با قاطعیت گفت این بده و اون خوبه.
اما من خودم نظرم اینه که موسیقی خوب موسیقی هست که براش زحمت کشیده باشن.از دل هنرمند بیاد بیرون.نه به هدف جلب رضایت مردم و فروش بیشتر.مطمئنا موسیقی که از دل هنرمند باشه و بیانگر احساسات اون باشه مورد توجه مردم قرار میگیره.اما موسیقی بد برای من یعنی موسیقی 6/8 ایرانی.مختصر و مفید.مثال:محسن با هرپسوند.ساسی.0098.007و غیره.

Yngwie_5
Tuesday 31 January 2012, 08:47 PM
موسیقی بد برای من یعنی موسیقی 6/8 ایرانی.مختصر و مفید.مثال:محسن با هرپسوند.ساسی.0098.007و غیره.

حیف کلمه موسیقی!:31:

akerfeldt
Tuesday 31 January 2012, 09:22 PM
هر چيزي كه يه تاثير گذاري بوجود بياره حال اين تاثير گذاري ميتونه براي من يه شردينگ تو تمپو بالا باشه يا هايده ........
اما منم از اين 007 و اين چيزا بدم مياد.......

demonio
Wednesday 1 February 2012, 09:58 AM
هرکس از دید خودش به این قضیه نگاه میکنه.موسیقی و کلا ذات هنر یه چیز سلیقه ای هست.نمیشه با قاطعیت گفت این بده و اون خوبه.
اما من خودم نظرم اینه که موسیقی خوب موسیقی هست که براش زحمت کشیده باشن.از دل هنرمند بیاد بیرون.نه به هدف جلب رضایت مردم و فروش بیشتر.مطمئنا موسیقی که از دل هنرمند باشه و بیانگر احساسات اون باشه مورد توجه مردم قرار میگیره.اما موسیقی بد برای من یعنی موسیقی 6/8 ایرانی.مختصر و مفید.مثال:محسن با هرپسوند.ساسی.0098.007و غیره.

به نظر من هم وقتی سلیقه یک چیزه کاملا شخصیه نمیشه در مورد خوب و بد بودنش نظر داد . ما بر چه اساسی می تونیم بگیم که ساسی مانکن بده ولی مثلا شادمهر عقیلی خوبه ؟ یک شخصی مثل شما معیارش زحمتی که موزیسین برای اثرش کشیده این محترم و درست اما شاید برای یکی معیار دیگه ای مطرح باشه که ساسی مانکن رو ترجیح بده آیا ما می تونیم بگیم تو اشتباه فکر می کنی و اون معیاری که من برای ارزش گذاری دارم درسته و معیار تو غلطه؟
من شخصا موسیقی مثلا ساسی مانکن رو دوست ندارم ولی نمی تونم بگم سلیقه منی که داریوش گوش میدم بهتر از سلیقه کسیه که 6/8 گوش میده.

abbys
Wednesday 1 February 2012, 11:35 AM
به نطر من بهتره موسیقی رو به شکل دیگه ای نقسیم بندی کنیم مثلا قوی و ضعیف یا مثلا سطح بالا و سطح پایین در این صورت میشه این موضوع رو بررسی کرد که من با اولی بیشتر موافقم .البته همون موسیقی ضعیف هم طرفدارای خودشو داره و برای افراد خاصی تولید شده شما در نظر بگیرید برای یه جسن عروسی نیازی نیست که یه اهنگ پیچیده و از نظر اهنگ سازی قوی باشه بلکه برای خوش گذرانی قرو از این جور کاراست. من مخالف این نوع موسیقی نیستم چون تو یه شرایطی نیازه ولی مشکل من با اینه که بیشتر افراد جامعه این نوع موسیقی رو در همه جا و مکان گوش میکنند .
حالا موسیقی قوی موسیقیه که نواوری داشته باشه از اون حالت ملودهای ساده و سرسری major و minor در بیاد و از تئوریهای موسیقی به شکل درست استفاده بشه یا به عبارتی وقتی ادم اون رو گوش میکنه حس کنجکاوی انسان رو بر انگیخته کنه.

agalloch
Wednesday 1 February 2012, 03:33 PM
درود

به نظر من اين گفتگو، گفتگوي خوبيه.

1_ بايد ببينيم تعريف موسيقي نزد مردم چيه؟
2_ آيا مردم موسيقي رو براي خود موسيقي ميخوان يا موسيقي رو ابزار كاري مي كنند؟

اگر هدف خود موسيقي نباشه، هر چيزي ميتونه موسيقي تلقي بشه.

اما پاسخ اينكه چرا مردم به اين نوع موسيقي مبتذل (دري وري) گوش ميدن بسته به مورد 2و1 هستش.
يعني اينكه اگر مردم هدفشون از گوش دادن اين موسيقي ها چيزي به چز موسيقيه ما براي بررسي اين موضوع بايد آنچه را كه هدف است را بررسي كنيم.

ساده تر بگم: بيشتر دختر و پسر هاي جامعه ي ما در حال استفاده از يك الگوي رفتاري هستند كه اين الگو مانند هر الگويي شامل خصوصيات و موارديست كه الگوپذير بايد آن را رعايت كند مانند اينكه : همه بايد بنا بر الگو بيني شان را كوچك كنند يا بايد بنا بر الگو پوستشان به صورت مصنوعي تيره كنند همه بايد اين نوع لباس را بپوشند و در مورد موضوعي خاص بايد حتما فلان موضع را داشته باشند تا خوب و درست به نظر برسند.
يكي از اين خصوصيات الگوي رفتاري مورد نظر ما هم استفاده از نوعي موسيقي است كه همان موسيقي سطح پايين مورد نظر ماست.
در ميان افراد تبعيت كننده از اين الگوي رفتاري، گوش دادن به موسيقي بي كيفيت مورد نظر تنها يكي از بايد هاي الگوي مورد نظر است و اين كار از روي خواسته ي خود شخص و يا نياز به موسيقي نيست و تنها يك تبعيت است.

الگوي مورد نظر از طرف بيشتر جوانان ما كه اهل انديشيدن نيستند پذيرفته مي شود و به دليل فراواني آنها كار به جايي مي رسد كه ما در جامعه احساس روبرويي با افرادي را ميكنيم كه مانند توليدات يكسان يك كارخانه، به طرز شگفت انگيزي يكسانند.

البته اين فقط يك زاويه از بي شمار زاويه ديد به اين ماجراست.

sany1
Wednesday 1 February 2012, 05:46 PM
به نظر من هم وقتی سلیقه یک چیزه کاملا شخصیه نمیشه در مورد خوب و بد بودنش نظر داد . ما بر چه اساسی می تونیم بگیم که ساسی مانکن بده ولی مثلا شادمهر عقیلی خوبه ؟ یک شخصی مثل شما معیارش زحمتی که موزیسین برای اثرش کشیده این محترم و درست اما شاید برای یکی معیار دیگه ای مطرح باشه که ساسی مانکن رو ترجیح بده آیا ما می تونیم بگیم تو اشتباه فکر می کنی و اون معیاری که من برای ارزش گذاری دارم درسته و معیار تو غلطه؟
من شخصا موسیقی مثلا ساسی مانکن رو دوست ندارم ولی نمی تونم بگم سلیقه منی که داریوش گوش میدم بهتر از سلیقه کسیه که 6/8 گوش میده.
فکر نمیکنم کیفیت موسیقی ربطی به نوع و استایل و سبک یا ریتم داشته باشه !
من از موسیقیهای کلاسیک شوپن و بتهوون گوش میدم تا شهرام شب پره
اما عمرا هر آهنگی رو گوش بدم !
موضوع این نیست که 6/8 بده یا پاپ بده کلاسیک خوبه !
یا سنتی یا یا یا ...
به نظر من موسیقیی خوبه که متکی به 2 عامل اصلی باشه
1 ملودی قوی
2 هارمونی غنی
و این موسیقی شانسی به وجود نخواهد آمد
اگه میگن شادمهر عقیلی یا چیز دیگست یا ... به خاطر ملودی سازی های قویشه
موسیقیی که یک آهنگساز یا نوازنده میشنوه خیلی فرق میکنه با همون کار که آدم عادی میشنوه
کار ووکال دار یا ترانه دار وقتی قویه که وقتی خواننده بدون هیچ ساز همراهی بخونه باید تاثیر گذار باشه .. یا نهایتا با یک همراهی هارمونی شنونده رو متاثر کنه
حالا به نظر شما کار شادمهر این کارو میکنه یا ساسی مانکن ؟؟؟؟؟
کارهای زیادی جدیدا ساخته شدن(که در واقه اسمبل شدن) که در واقع بیشتر زحمت اونها رو شرکتهای کرگ و سمپل سازها کشیدن ... :30:
منظورم 6/8 نیست هر فضایی اساتید خودش رو داره .. 6/8 شهرام شب پره مبتنی بر ملودیه و تو سبک خودش به نظر من 20 هست ! یا کارهای 6/8 اساتیدی مثل صادق نجوکی ..

demonio
Wednesday 1 February 2012, 06:28 PM
یا سنتی یا یا یا ...
1 ملودی قوی
2 هارمونی غنی
موسیقیی که یک آهنگساز یا نوازنده میشنوه خیلی فرق میکنه با همون کار که آدم عادی میشنوه
کار ووکال دار یا ترانه دار وقتی قویه که وقتی خواننده بدون هیچ ساز همراهی بخونه باید تاثیر گذار باشه .. یا نهایتا با یک همراهی هارمونی شنونده رو متاثر کنه
کارهای زیادی جدیدا ساخته شدن(که در واقه اسمبل شدن) که در واقع بیشتر زحمت اونها رو شرکتهای کرگ و سمپل سازها کشیدن ... :30:
منظورم 6/8 نیست هر فضایی اساتید خودش رو داره .. 6/8 شهرام شب پره مبتنی بر ملودیه و تو سبک خودش به نظر من 20 هست ! یا کارهای 6/8 اساتیدی مثل صادق نجوکی ..

دوست عزیز دقیقا وقتی که شما از عبارت به نظر من استفاده می کنید و می گویید موسیقی خوب موسیقی است که ملودی قوی و هارمونی غنی داشته باشد همین معیار شما می تواند از طرف شخص دیگری کاملا بی ارزش محسوب شود . مثلا آن شخص می تواند بگوید که موسیقی خوب است که آدمو به رقص بیاره حالا هارمونی غنی هم نداشت چندان برایش اهمیتی نداره. ولی مساله این جاست که نمی توان گفت اون شخص اشتباه فکر می کنه و شما درست.

hopital
Wednesday 1 February 2012, 06:32 PM
یا سنتی یا یا یا ...
1 ملودی قوی
2 هارمونی غنی

بله منم با شما موافقم !
چون فردی مثل شهرام شب پره توی آهنگهای شاد یا 6/8 صاحب سبکه و خودش اصلاً آهنگسازه . به نظر من فردی مثل شهرام شب پره زحمت میکشه واسه موسیقیش حالا سلیقه ی من به آهنگهاش نمی خوره ولی این دلیل نمیشه که بد باشه ... ولی منظور ما از موزیک ضعیف افراد تازه به دوران رسیده ای که میان آهنگهای 6/8 و پاپ سطحی میخونن و هیچ درکی از آهنگسازی ندارن !

sany1
Wednesday 1 February 2012, 06:37 PM
دوست من .. شما از همونی که میخواد برقصه هم بپرسی میگه شهرام شب پره بزار یا 6/8 هایی با ملودی قوی ...
بگذریم که توی مراسم جشن .. ریتم 6/8 رو استارت کنی همه میریزن وسط ...

sany1
Wednesday 1 February 2012, 06:46 PM
بله منم با شما موافقم !
چون فردی مثل شهرام شب پره توی آهنگهای شاد یا 6/8 صاحب سبکه و خودش اصلاً آهنگسازه . به نظر من فردی مثل شهرام شب پره زحمت میکشه واسه موسیقیش حالا سلیقه ی من به آهنگهاش نمی خوره ولی این دلیل نمیشه که بد باشه ... ولی منظور ما از موزیک ضعیف افراد تازه به دوران رسیده ای که میان آهنگهای 6/8 و پاپ سطحی میخونن و هیچ درکی از آهنگسازی ندارن !
بله شهرام شب پره استاده و با وسواس کار میکنه برادرش هم همینطور
حالا طرف با pa80 میاد ماهی 1 کار میده بیرون ..!!! حتی ریتم رو هم میکس میکنه خداییش چند درصد مردم ما از موسیقی سر در میارن ...
به قول استادم ما فقط بلدیم غذا میخوریم دقت کنیم چیز بد نخوریم اما هر موزیکی رو به خوردمون میدن !
حالا خیلی مونده تو فرهنگ ما موسیقی جدی گرفته بشه .. یا مثل اروپایی ها تو هر خونه یه سازی باشه!

demonio
Thursday 2 February 2012, 04:44 PM
دوست من .. شما از همونی که میخواد برقصه هم بپرسی میگه شهرام شب پره بزار یا 6/8 هایی با ملودی قوی ...
بگذریم که توی مراسم جشن .. ریتم 6/8 رو استارت کنی همه میریزن وسط ...

من همین الان از یه نفر پرسیدم و گفت ساسی مانکنو بیشتر دوست دارم!!!!!

alone_composer
Thursday 2 February 2012, 07:56 PM
دوستان عزیزم درود

از شما خواهش می کنم مشکل را به گردن سلیقه ی مردم نیندازید!ما عادت کردیم همیشه بر سر خود بکوبیم.مردم ما هنوز هم اگر (دقت کنید اگر) موسیقی خوب بگذارند که پخش و منتشر شود گوش می دهند.

این سوال را باید از کسانی پرسید که عمدا یا سهوا نمی گذارند موسیقی خوب ارکسترال و همراه با تفکر پخش شود.

alone_composer
Thursday 2 February 2012, 08:57 PM
دوستان عزیزم درود.

به نظر من سلیقه ی مردم مشکل خاصی ندارد و اگر موسیقی خوب و همراه با اندیشه به وفور منتشر شود می بینید که اتفاقا طرفداران بی شماری نیز خواهد داشت.

این تجربه را شخصا در مورد کارهای خودم که اکثرا در سبک ارکسترال هستند داشته ام. بعضی از کارهایم را در فاروم هایی که اتفاقا اصلا در مورد موسیقی نیز نبوده اند قرار داده ام و افرادی که اصلا در موسیقی تخصصی نداشته اند در این فاروم ها به شدت علاقه مند شدند. به خاطر اینکه اگر شما برای کاری زحمت بکشید صد در صد دیگران متوجه این موضوع خواهند شد.

این نظر من است و البته ممکن است صحیح هم نباشد.

با احترام به نظرات و عقاید همه ی شما عزیزان.

alone_composer
Thursday 2 February 2012, 09:03 PM
دوستان عزیزم درود.

به نظر من سلیقه ی مردم مشکل خاصی ندارد و اگر موسیقی خوب و همراه با اندیشه به وفور منتشر شود می بینید که اتفاقا طرفداران بی شماری نیز خواهد داشت.

این تجربه را شخصا در مورد کارهای خودم که اکثرا در سبک ارکسترال هستند داشته ام. بعضی از کارهایم را در فاروم هایی که اتفاقا اصلا در مورد موسیقی نیز نبوده اند قرار داده ام و افرادی که اصلا در موسیقی تخصصی نداشته اند در این فاروم ها به شدت علاقه مند شدند. به خاطر اینکه اگر شما برای کاری زحمت بکشید صد در صد دیگران متوجه این موضوع خواهند شد.

sany1
Thursday 2 February 2012, 10:12 PM
من همین الان از یه نفر پرسیدم و گفت ساسی مانکنو بیشتر دوست دارم!!!!!
واقعا !!
خوب عزیزم معلومه که همه جور سلیقه پیدا میشه دوست من !
مردم مختلف دنیا سلایق مختلفی دارن . بعضا سلایق اکتسابی تغییر میکنه
مثلا ذائقه افراد در ملل مختلف ! تو چین مار سوسک ملخ میخورن بعضی جاها عنکبوت میخورن ما میگیم اه اه
ما کله پاچه میخوریم اروپاییها میگن اه اه
اما کجای دنیا به رون گوسفند کبابی میگه اه اه ؟؟
ببینین این که یکی میگه ساسی مانکن رو بیشتر دوست داره باید بررسی بشه چرا !
حتی اگه طرفدارهای یک شخص زیاد باشن دلیل به کار درستی اون شخص نیست عزیز من .
پراید چرا زیاده ؟ چون بهترین ماشینه ؟ چون تیراژ زادی داره و ارزونه
اون شخصی که گفته من ساسی مانکن رو بیشتر دوست دارم الام من براش online بداهه نوازی 6/8 با کیبوردم بزنم .. مطمئن باش ذوق میکنه
حالا من نمیخوام بگم کارهای فلانی به درد نمیخوره اما ترانه .. صدا ملودی .. هارمونی چی داره آخه .. کنترپوان داره حتما ... :21:

Untouchable
Saturday 18 February 2012, 03:30 PM
حیف کلمه موسیقی!:31:
والله!

Mehraneh
Friday 24 February 2012, 11:55 AM
دوستان عزیزم درود.

دوست عزیز با نظر شما موافقم!
اما اینو هم در نظر بگیرید که تهیه کننده میاد موزیکی رو تهیه می کنه که مردم بیشتر به سمتش میرن!
پس بالاخره سلیقه یمردم هم دخیله!
اگه مردم سراغ اون تیپ کار نرن و نخرنش ، بالاخره طرف مجبور میشه سبک کاریشو عوض کنه!

یه تغییری ایجاد کنه!
اونوقت دیگه فقط یکی 2 تا آلبوم با موزیک خیلی خوب نداریم! تعداد زیادی آلبوم با این ویژگی در اختیار ما خواهد بود!

البته موزیسین ها هم دخیل می تونن باشن و با یک ریسک و دادن آلبوم با موزیک عالی سعی کنن سلیقه مخاطب رو تغییر بدن!

اما اینکه هنرمند ما به کارش دید مالی داده در این مورد میتونه جلودارش باشه

alone_composer
Sunday 26 February 2012, 10:51 PM
دوست عزیز با نظر شما موافقم!
اما اینو هم در نظر بگیرید که تهیه کننده میاد موزیکی رو تهیه می کنه که مردم بیشتر به سمتش میرن!
پس بالاخره سلیقه یمردم هم دخیله!
اگه مردم سراغ اون تیپ کار نرن و نخرنش ، بالاخره طرف مجبور میشه سبک کاریشو عوض کنه!

یه تغییری ایجاد کنه!
اونوقت دیگه فقط یکی 2 تا آلبوم با موزیک خیلی خوب نداریم! تعداد زیادی آلبوم با این ویژگی در اختیار ما خواهد بود!

البته موزیسین ها هم دخیل می تونن باشن و با یک ریسک و دادن آلبوم با موزیک عالی سعی کنن سلیقه مخاطب رو تغییر بدن!

اما اینکه هنرمند ما به کارش دید مالی داده در این مورد میتونه جلودارش باشه

دوست خوبم درود بر شما. با تمام حرف های شما موافقم به غیر از این قسمت:

دوست عزیز و مهربانم مردم گناهی ندارند اگر سلیقه شان اینگونه کج شده و به قهقرا می رود. به دیده ی من حتی همین مردم هم در صورتی که کار خوب رسانه ای برای پخش داشته باشد صد البته به سمت آن می روند. به قول مثل معروف: شیپور را که نباید از سر گشادش بنوازید!! به نظر من مشکل "دقیقا" برعکس چیزی است که شما فرموده اید: اینکه مردم سلیقه ی نا درستی در انتخاب غذای روح خود (موسیقی) دارند نتیجه ی کار غلط تهیه کننده گان موسیقی است که موسیقی هرز را تهیه می کنند و نه اینکه سلیقه ی مردم هرز است (پس) تهیه کننده (مجبور شده) که کار ضعیف بسازد!!

تا به حال از خود پرسیده اید که واقعا چرا برخی از خوانندگانی که گول همین مساله را خورده اند و سبک خود را به اصطلاح (امروزی تر) کرده اند و تغییر داده اند طرفداران بیشمار گذاشته ی خود را از دست داده اند؟ چرا در کنسرت های این خوانندگان اکثر قریب به اتفاق هواداران مخصوصا نسل جوان از آن ها می خواهند تا کار های قدیمی تر خود را که اصولی تر و علمی تر ساخته شده اجرا کنند و نه کارهای جدید و به اصطلاح (امروزی)؟؟

پس مردم هم به خوبی فرق کار خوب و بد را می فهمند و باید دید مشکل از کجاست که موسیقی خوب و همراه با زحمت و تفکر رسانه ای چندان برای پخش ندارد.

البته باز هم عرض می کنم که این عقیده و نظر من است و به نظر همه ی دوستان خوبم صمیمانه احترام می گذارم.

با سپاس از شما دوست بسیار عزیز و گرامی.

digilap
Monday 27 February 2012, 08:40 AM
سلام دوستان
اگه اجازه داشته باشم میخوام بگم مسئله سلیقه مردم نیست! مردم کارهای خوب هم گوش میکنن! خیلی ها رو میشناسم که سلن دیون گوش میدن هایده و ساسی مانکن هم گوش میدن! مردم کار خوب رو تشخیص میدن اما

اما

مسئله اینجاست که وقتی کار خوب اصولا وجود نداشته باشه! اونها خودشون رو وفق میدن چون اشتهای شنواییشون نمیتونه منتظر بمونه!پس جایگزین میکنه! تا ابدم که نمیشه کارهای دهه پنجاه رو گوش کرد!پس مشکل از مردم نیست! البته واقعیت اینه که به همون دلایلی که گفته به نوعی سازنده ها به سلیقه موسیقیه مردم جهت میدن! اگه میخواید اوضاع بهتر بشه ؟ یا علی! موسیقی بهتر بسازید!
وقتی یکی مثل محسن یگانه میاد و مثلا من بهش علاقمند میشم به عنوان کسی که احتمالا آینده ای داره بعد پشت سرش گفته میشه که برخی کارهاش (تا اونجایی که گفته شده) مشکل داره! یعنی این به من میگه هنوزم ما در کارهامون صداقت نداریم وشتر سواریم تا ابد دلا دلا که نمیشه! وقتی ما همین دم رو میبینیم مسلما دنبال سواد موسیقی نمیریم و پدیده هایی مثل استراوینسکی نخواهیم داشت! حتی اگوئیلرا و یا هیوستون و ...
همیشه کارهای درجه دوم داریم! اما درجه دوم در مقایسه با چی؟

به نظر شما مقایسه زبان انگلیسی بین کشوری که انگلیسی زبان مادریشه و یه کشوری که انگلیسی حتی زبان دومشم نیست کار درستیه؟

کودک اتریشی و آلمانی مثلا از کودکی با این موسیقی بزرگ میشه تمام کاراکترها و شخصیت نتها و ... به صورت قسمتی از تربیتش میدونه! ولی من باید برم یادش بگیرم !

شما چی فکر میکنید؟
باید چیکار کرد؟:23:

digilap
Monday 27 February 2012, 08:46 AM
راستی یادم رفت بگم آهنگها و موسیقی ها اینقدر محدود هستن که اصلا اتنخابی وجود ندارد!

یعنی وقتی شما کلا چند مدل غذا بیشتر ندارید ! خوب چه میکنید! ولی جاهایی هست که تو فقط یه خیابونش صدها غذا فروشی هست که شما بر حسب حس و حالتون میرید و انتخاب میکنید!

به نظر من همه جور کاری باید وجود داشته باشه حتی کارهای ضعیف!

بگو تا سوار آورم زابلی که باشند با جوشن کابلی
تو ایرانیان را بفرمای نیز که تا گوهر آید پدید از پشیز

موفق باشید

Mehraneh
Monday 27 February 2012, 04:55 PM
دوست خوبم درود بر شما. با تمام حرف های شما موافقم به غیر از این قسمت:

دوست عزیز و مهربانم مردم گناهی ندارند اگر سلیقه شان اینگونه کج شده و به قهقرا می رود. به دیده ی من حتی همین مردم هم در صورتی که کار خوب رسانه ای برای پخش داشته باشد صد البته به سمت آن می روند. به قول مثل معروف: شیپور را که نباید از سر گشادش بنوازید!! به نظر من مشکل "دقیقا" برعکس چیزی است که شما فرموده اید: اینکه مردم سلیقه ی نا درستی در انتخاب غذای روح خود (موسیقی) دارند نتیجه ی کار غلط تهیه کننده گان موسیقی است که موسیقی هرز را تهیه می کنند و نه اینکه سلیقه ی مردم هرز است (پس) تهیه کننده (مجبور شده) که کار ضعیف بسازد!!

تا به حال از خود پرسیده اید که واقعا چرا برخی از خوانندگانی که گول همین مساله را خورده اند و سبک خود را به اصطلاح (امروزی تر) کرده اند و تغییر داده اند طرفداران بیشمار گذاشته ی خود را از دست داده اند؟ چرا در کنسرت های این خوانندگان اکثر قریب به اتفاق هواداران مخصوصا نسل جوان از آن ها می خواهند تا کار های قدیمی تر خود را که اصولی تر و علمی تر ساخته شده اجرا کنند و نه کارهای جدید و به اصطلاح (امروزی)؟؟

پس مردم هم به خوبی فرق کار خوب و بد را می فهمند و باید دید مشکل از کجاست که موسیقی خوب و همراه با زحمت و تفکر رسانه ای چندان برای پخش ندارد.

البته باز هم عرض می کنم که این عقیده و نظر من است و به نظر همه ی دوستان خوبم صمیمانه احترام می گذارم.

با سپاس از شما دوست بسیار عزیز و گرامی.

من با حرف های موافقم!!!!

اما اینطوری الان من به این نتیجه رسیدم که یه کشمکش دو طرفه موجوده!!!

یعنی تهیه کنندگان منتظرند که سلیقه مردم عوض شه مردم هم منتظر تهیه کنندگان کار خوب بدن بیرون!!!!

ولی خب خداییش داریم آدمایی رو که الان موزیک خوب گوش میدن و سلیقه ی خوبی دارند!

------
پس از نظر شما ضعف ما در موزیک از کجا آب می خوره؟؟؟

metal-militia
Monday 27 February 2012, 05:03 PM
از اونجایی که یه عده فقط دنبال آهنگهای دوپس دوپس هستن که بزارن تو ماشین و برن تو خیابون بچرخن.دریغ از اینکه همون آهنگ ترنس هم باسه خودش قوانینی داره و همینجوری شلم شوربائی نیست.اگه به آهنگهای درپیت این دوره دقت کنید بیشترشون حالت ریتمیک دارن که رو ساب ماشین به اصطلاح بترکونه.
هرچی فکر میکنم میبینم راه حلهایی که برای بهبود سلیقه موسیقیایی مردم هست عملا تو کشور ما فایده ای نداره.

shoorideh
Monday 27 February 2012, 05:16 PM
درود

به نظر من دو مسئله اینجا وجود داره.

1-مسئله ماهیت موسیقی پاپ

2-عادت شنیداری مردم

در درجه ی نخست به نظر من موسیقی پاپ در ذات خودش دچار یک اختلال شخصیتی و هویتی است.تعریفی حتی با معیار های حداقلی هم از ان نمی توان کرد.موسیقی که یک سرش بزرگانی چون فرهاد و فروغی باشند و طرف دیگر ان همین اقایان عزیزی باشند که از بام تا شام ناله های جان سوز خود را تحت عنوان موسیقی رومانتیک به خورد خلق الله می دهند خب مسلما این موسیقی یک جایش می لنگد.

مسئله دیگر عادات شنیداری مردم است.شوربختانه گوش مردم به این اباطیل عادت کرده.البته ما هیچ گاه در مقامی نیستیم که موسیقی را نفی کنیم چون وجود هر موسیقی در ذات خود حکایت از ان دارد که شنوندگانی دارد.اما مسئله در این است که موسیقی های متنوع تری به گوش مردم نرسیده.در واقع این رویارویی نه تنها در ایران بلکه در تاریخ موسیقی جهان هم همواره بوده و هست و خواهد بود.50 سال پیش عده ای موسیقی گلها گوش می دادند عده ای هم داوود مقامی و جمال وفایی و از این مدل خوانندگان.تفاوتی که امروزه به وجود امده این است که امروزه جای داوود مقامی را ساسی مانکن و این ناله گران وطنی گرفته اند.

metal-militia
Monday 27 February 2012, 05:22 PM
یه مشکل دیگه ای هم هست.اینکه مردم از موسیقی نو استقبال نمیکنن.100 درصد کسائیکه که من براشون متال یا راک گذاشتم حتی ملایمترین نوعش رو گفتن بزن آهنگ بعدی.این چیه گوش میدی.
متاسفانه هنرمندان کشور ما حالت موج سینوسی دارن.یه زمانی ساسی جانکن خدای موسیقی شده بود و همه منتظر آهنگ جدیدش بودن.اما الان دیگه هیچ خبری ازش نیست.
اینها میان و یه پولی به جیب میزنن و میرن.و متاسفانه مردم هم با کمال میل ازشون استقبال میکنن.به نظر من ارشاد و غیره به کنار.مشکل از خوده مردمه

james
Monday 27 February 2012, 05:36 PM
یه مشکل دیگه ای هم هست.اینکه مردم از موسیقی نو استقبال نمیکنن.100 درصد کسائیکه که من براشون متال یا راک گذاشتم حتی ملایمترین نوعش رو گفتن بزن آهنگ بعدی.این چیه گوش میدی.
متاسفانه هنرمندان کشور ما حالت موج سینوسی دارن.یه زمانی ساسی جانکن خدای موسیقی شده بود و همه منتظر آهنگ جدیدش بودن.اما الان دیگه هیچ خبری ازش نیست.
اینها میان و یه پولی به جیب میزنن و میرن.و متاسفانه مردم هم با کمال میل ازشون استقبال میکنن.به نظر من ارشاد و غیره به کنار.مشکل از خوده مردمه

به شدت با حرفات موافقم.

درصد خیلی زیادی از افراد بودن که من براشون موسیقی متال و راک گذاشتم

اما با استقبال سرد مواجه شدم!! واقعا جای بسی ناامیدیست!

حالا بیا آهنگ ساسی نمیدونم چی چی, بذار براشون همرو از حفظن!

Mehraneh
Wednesday 29 February 2012, 11:14 AM
از اونجایی که یه عده فقط دنبال آهنگهای دوپس دوپس هستن که بزارن تو ماشین و برن تو خیابون بچرخن.دریغ از اینکه همون آهنگ ترنس هم باسه خودش قوانینی داره و همینجوری شلم شوربائی نیست.اگه به آهنگهای درپیت این دوره دقت کنید بیشترشون حالت ریتمیک دارن که رو ساب ماشین به اصطلاح بترکونه.
هرچی فکر میکنم میبینم راه حلهایی که برای بهبود سلیقه موسیقیایی مردم هست عملا تو کشور ما فایده ای نداره.

پوریا پس تو ضعف موسیقی پاپ رو برای سلیقه ی مردم میبینی>؟؟؟

راه حل هایی اگه به نظرت می رسه بگو روش بحث می کنیم!!!!!:39:

Mehraneh
Wednesday 29 February 2012, 11:24 AM
درود

به نظر من دو مسئله اینجا وجود داره.

1-مسئله ماهیت موسیقی پاپ

2-عادت شنیداری مردم

در درجه ی نخست به نظر من موسیقی پاپ در ذات خودش دچار یک اختلال شخصیتی و هویتی است.تعریفی حتی با معیار های حداقلی هم از ان نمی توان کرد.موسیقی که یک سرش بزرگانی چون فرهاد و فروغی باشند و طرف دیگر ان همین اقایان عزیزی باشند که از بام تا شام ناله های جان سوز خود را تحت عنوان موسیقی رومانتیک به خورد خلق الله می دهند خب مسلما این موسیقی یک جایش می لنگد.

مسئله دیگر عادات شنیداری مردم است.شوربختانه گوش مردم به این اباطیل عادت کرده.البته ما هیچ گاه در مقامی نیستیم که موسیقی را نفی کنیم چون وجود هر موسیقی در ذات خود حکایت از ان دارد که شنوندگانی دارد.اما مسئله در این است که موسیقی های متنوع تری به گوش مردم نرسیده.در واقع این رویارویی نه تنها در ایران بلکه در تاریخ موسیقی جهان هم همواره بوده و هست و خواهد بود.50 سال پیش عده ای موسیقی گلها گوش می دادند عده ای هم داوود مقامی و جمال وفایی و از این مدل خوانندگان.تفاوتی که امروزه به وجود امده این است که امروزه جای داوود مقامی را ساسی مانکن و این ناله گران وطنی گرفته اند.

با قسمتی از حرف های شما موافقم با قسمتیش هم مخالف!!!

2 بخشی که تقسیم کردین رو موافقم ، اما مخالف این هستم که موزیک پاپ در ذات دچار اختلال هست مخالفم! چون اگه همچین چیزی بود هیچوقت امثال فرهاد و فریدون فروغی کار خوب نمی تونستند بیرون بدن!!!! پس پاپ در ذات دچار مشکل نیست اما کسایی که الان اومدن و دارند به قوله خودشون پاپ کار می کنن تعریف اشتباهی دارند و ساز خودشون رو می زنند!!!
یکی میاد کار پاپ می کنه می گه من راک کار می کنیم یکی هم بر عکس!!!
این دوستانی که الان کار می کنند یه سریشون مثه همین آقای خواجه امیری که گفتم کارای خوب دارند اما یه سری دیگه که همه میدونند... می رن سراغ کارای دزدی و غیره و ذلک!!!
و اساسا موزیک پاپ رو به نوعی تحریف کردند...

------------
اما با موضوع سلیقه تا حد زیادی موافقم! اما یه سری از دوستان هم موافقم این بودند که موزیک خوب نیست ملت چیکار کنن؟؟؟؟؟؟؟

Mehraneh
Wednesday 29 February 2012, 11:31 AM

این مشکل این موضوع به نظرم تهیه کننده ها هستن تا قسمت زیادی و مردم!
یعنی یه تعامل 2 طرفست!
تهیه کننده میگه مردم نمی خرن موزیک دیگه پس من نمی سازم موزیک خوب ، مردم هم می گن تو که نمی سازی ما هم همینا رو گوش می دیم!:22::22::22:

به نظر من یک نوع پا فشاری از طرف تهیه کننده لازمه که یعنی عملا سود مالی خودشو بذاره کنار تا حد زیادی و دنبال ارتقاع فرهنگی باشه! یعنی اینقدر اون موزیک خوب رو تولید کنه تا ملت بهش عادت کنند!

مثلا اگه موزیک خوب باشه تو میری گوش میکنی به 2 نفر دیگه هم میگی آقا این خوبه! اونم به 2 نفر دیگه میگه! همون اول همه گوشش نمی کنن و خیلی ها مخالفت میکنن!

اما ملت ما عادت دارند هر کی گفت فلان موزیک خفنه همه گوش میدن موزیک خوبیه :|

یعنی اگه اون ساسی جانکن رو همه گوش بدن می گن آره خوبه اما چون فلان موزیک خوب کمتر شنیده شده خوب نیس...
من نظرم اینه که یه نوع پا فشاری واقعا لازمه!!!!

Mehraneh
Wednesday 29 February 2012, 11:33 AM
به شدت با حرفات موافقم.

منم با حرف های پوریا موافق بودم!!!

حالا ما داریم راجع به موزیک پاپ بحث می کنیم! مثلا طرف می گه آقا این موزیک راک یا متال موزیک خوبیه اما خب سلیقه ی من نیست این منطقیه! اما اینکه بگه این موزیک خوب نیس عین اشتباهه!!!!!

:22:

metal-militia
Wednesday 29 February 2012, 11:56 AM
مشکل همینجاست که موسیقی توی کشور ما شده یه راه منبع درآمد.من با کسب درآمد از طریق هنر مخالف نیستم.اما نه اینکه هنر رو فدای کسب آمد کنی.متاسفانه وضعیت موسیقی پاپ ما اینجوریه.تهیه کننده و خواننده و آهنگساز همه فقط به دنبال پولن.هنر چیزیه که بیانگر احساسات هنرمند باشه.هنر وسیله بیان احساساته.مطمئنا کاری که هنرمند از اعماق وجود خودش بسازه مورد استقبال مردم هم قرار میگیره.

agalloch
Wednesday 29 February 2012, 12:52 PM
سلام
من توي يك تاپيك ديگه اي همين جا گفتم اصلا نياز به موسيقي و نياز به ساسي دو تاست و يكمي هم توضيح دادم.
اگر ما ميبينيم خيلي از مردم عاشق ساسي هستند اما حاضر نيستند يك ثانيه يك موزيك درست و حسابي كلاسيك، بلوز، جز و ... رو گوش بدن، خوب دارند روشن منظورشون رو بيان مي كنند!
منظورشون هم اينه كه ما عاشق تكان خوردن و ... هستيم و هرگونه عشق به ذات موسيقي را تكذيب ميكنيم.

saram
Wednesday 29 February 2012, 08:14 PM
به شدت با حرفات موافقم.

دوست عزیز علت مهمش راحت طلبیه مردمه.مردم دیگه مردم دهه 50 نیستن.نه حوصله دارن نه وقت دارن.ذهنا خسته ست دیگه.موسیقی متال و راک با اون عظمتشون هنگام گوش دادن نیاز به تفکر بر روی اهنگ دارن ولی ملت ما خسته ست صبح تا شب باید جون بکنه وقت ندارن دیگه .دیگه گذشت زمان دهه 50 و رفاه مردم!!!.اما به نظر من مهمترین علت همونی که دوستان گفتن عادته گوشیه مردمه.ملت رو به اهنگای در پیتی عادت دادن از بس تو اینترنت و صداوسیما اهنگای در پیتی پخش میکنن.گوشا عادت کرده به موسیقی دارام دوروم.

hamedc
Wednesday 29 February 2012, 08:50 PM
تو فرهنگی که موسیقی ملیش مجاز به شنیدن هست ولی مجاز به دیدن سازهاش نیستن چه میشه کرد
البته این فرهنگو ساختن نبود از قبل
پسر خالم یه فیلمی داشت بهم نشون میداد طرف گیتار بیس میزد در حد لالیگا پرسیدم این کیه؟ گفت واسه درامدش بیس میزنه تو کوچه خیابونه شهرشون
حتی گداهای اونجا فرهنگ موسیقیشون از گداهای ما بیشتره :دی

metal-militia
Wednesday 29 February 2012, 09:11 PM
متاسفم برای موسیقی مملکتم.همین الان از بازار برگشتم.خواننده کشورم علیرضا صنعتگر رو یکی از نمایندگان مجلس آورده جهت تبلیغ.اجرای زنده اش افتضاح بود.خواننده های کشور ما همشون بدرد جرز دیوار میخورن.

J.D.M
Wednesday 29 February 2012, 09:16 PM
نه همه ی خواننده های ما نیستن ...
البته وقتی که مردم نون شبشون رو ندارن و 8 شون گرو 9 شونه، این چیز کاملا طبیعیه‼

metal-militia
Wednesday 29 February 2012, 09:28 PM
همشون داغونن.صدای همشون با کامپیوتر تنظیم میشه.مگه دو سه تا.تنها خواننده های پاپی که من قبول دارم:
کامیار
شادمهر عقیلی
شهرام شبپره
سیاوش قمیشی
.راه حل هایی که من باسه این موضوع میدم:
وزارت ارشاد دست از ایرادهای بنی اسرائیلی برداره.یعنی بگه آقا همه میتونن بیان کار بدن و درخواست مجوز بدن.اما اگه کاری رو رد صلاحیت کرد دلیلش رو بگه.مثلا توی یه سایت هم بنویسه که مردم بدونن چرا این کار رد شد.البته بهتره وزارت ارشاد از چند نفر متخصص استفاده کنه که مردم حرفشون رو قبول داشته باشن.اینطور اگه من یه آهنگ بسازم بدم باسه مجوز و ایرادی داشته باشه دفعه بعد که تائید بشه ملت میگن حتما پیشرفت کرده که این دفعه قبولش کردن.
دوم اینکه قانون کپی رایت رو با جدیت تمام اجرا کنن.وقتی یه خواننده آلبوم جدید میده تمام سایتها میزارن باسه دانلود و آخرش هم مینویسن ملت برین حمایت کنین برین بخرین.به نظر من باید با این افراد جدیتر از قاتلها و مجرمها رفتار کنن.
توی مدارس کلاس موسیقی بزارن.موسیقی رو به بچه ها یاد بدن.

J.D.M
Wednesday 29 February 2012, 09:31 PM
در مورد قوانین کپی رای که خدا رو شکر دارن بهتر عمل میکنن ...
اگه یه چیز جدید بیاد شاید روز اول لینک دانلودی باشه، ولی رذوز دوم همه رو برمیدارن
ولی قبول کنیم خودمون که هنرمندیم، حاضریم واسه کار کسه دیگه ای پول بدیم؟ این کپی رایت رفته تو خون فرهنگه ما‼

metal-militia
Wednesday 29 February 2012, 09:35 PM
من اگه بدونم کسی برای کارش زحمت کشیده صددرصد حمایت میکنم.
در هر سبکی که باشه.توی همین سایت اگه آقای DJ-MAN آلبوم بده من اولین نفر میخرمش.چون میدونم کسیه که برای موسیقیش ارزش قائله.بخاطر دلش کار میکنه.یا رضا رنجبران.یا علی متالیکا.اما اگه کسی مثله محسن چاووشی یا محسن یگانه و فرزاد فرزین و رضا صادقی و امثالهم آلبوم بده.نه تنها نمیخرم.بلکه دانلود میکنم به صورت رایگان باسه همه دوستام میبرم.

Mehraneh
Wednesday 29 February 2012, 09:59 PM
پوریا قبلا احسان خواجه امیری رو هم قبول داشتیا:دی :دی:دی

والا همه چیز شدنیه! همین خواجه امیری که الان اسمشو بردم خیلی ساله تو خیلی از مصاحبه هاش داره حرف پوریا رو می زنه می گه اداره ارشاد با موزیسین ها نزدیکتر باشن با هم تبادل نظر داشته باشن از متخصصین استفاده کنند و غیره و ذلک!!!!

حقیقا هنرمندای ما نمی تونن زیاد به ارشاد گیر بدن چون ممکنه باهاشون چپ بیوفتن و مجوز بی مجوز!
بالاخره باید یکی که از بیرونه ولی موزیک بارشه پا جلو بذاره و به هر طریقی حرفشو به مسئولین برسونه کار خیلی سحختیه اما شدنیه!
تو مدرسه اگه موزیک بذارن خوبه اما این کارو نمی کنن که خلاف قوانین دینی هست که تعریف میشه1:|
اصن کلا کسی روش نمیشه بگه موسیقی هم خوبه :|

saram
Wednesday 29 February 2012, 10:47 PM
پوریا قبلا احسان خواجه امیری رو هم قبول داشتیا:دی :دی:دی

والا همه چیز شدنیه! همین خواجه امیری که الان اسمشو بردم خیلی ساله تو خیلی از مصاحبه هاش داره حرف پوریا رو می زنه می گه اداره ارشاد با موزیسین ها نزدیکتر باشن با هم تبادل نظر داشته باشن از متخصصین استفاده کنند و غیره و ذلک!!!!

حقیقا هنرمندای ما نمی تونن زیاد به ارشاد گیر بدن چون ممکنه باهاشون چپ بیوفتن و مجوز بی مجوز!
بالاخره باید یکی که از بیرونه ولی موزیک بارشه پا جلو بذاره و به هر طریقی حرفشو به مسئولین برسونه کار خیلی سحختیه اما شدنیه!
تو مدرسه اگه موزیک بذارن خوبه اما این کارو نمی کنن که خلاف قوانین دینی هست که تعریف میشه1:|
اصن کلا کسی روش نمیشه بگه موسیقی هم خوبه :|شما چون خانمی زود باور هستی و روح لطیفی داری میگی میشه ولی اینجا نمیشه.اگه شدنی بود تا حالا شده بود.:26:

metal-militia
Wednesday 29 February 2012, 10:52 PM
موافقم.من فقط نظرم رو گفتم.خودمم میدونم همچین چیزی امکان نداره.

Mehraneh
Thursday 1 March 2012, 11:50 AM
شما چون خانمی زود باور هستی و روح لطیفی داری میگی میشه ولی اینجا نمیشه.اگه شدنی بود تا حالا شده بود.:26:

چون خانومم زود باورم؟؟؟؟:23: عجب :33:

من نمی گم همین پس فردا شدنیه!!!!

مشکل ملت ما همینه هی می گیم این مشکل داره اون مشکل داره بعد هیچ کاری نمی کنیم!
بعد هر کی فکر می کنی اون یکی یه کاری کرده نشده پس منم هیچی...

من حرفم اینه که هی بیایم بگیم نمیشه فایده ای به حال ما نداره!
شاید حتی اگه روشی هم پیدا کنیم به دردمون نخوره اما از اینکه فقط دست رو دست بذاریم بهتره!!!!
----
منم موافقم که ارگان ها مشکل دارند اما ما الان بحث چند صفحه پیش رو نگاه کنید!
اکثرا گفتن مشکل سلیقه ی مردمه نه موزیک سطح پایین!
مشکل سلیقه رو می شه براش راه های دیگه هم چید!
اینکه فقط بگیم این راه ها نمیشه که دردی دوا نمیشه!!!!

خودمو فاکتور می گیرم اما دوستان این سایت برای مثال قشر فرهنگی و هنریه جامعه هستند پس حتما باید بتونن تاثیرگذار باشند...

Partrix
Thursday 1 March 2012, 12:36 PM
اره معلومه که میتونن ولی این بازم برمیگرده به ارگان ها ! ما ها هر چقدر هم زیاد باشیم یه چیزه دیگه به مردم دیکته میشه و همون براشون فرهنگ میشه و به اون شکل کاری از ما تنهایی ساخته نیست !

Mehraneh
Thursday 1 March 2012, 12:55 PM
ببینید منم موافقم که مردم تحت تاثر ارگان ها هستند
مسلما این کاری که من می گم رو نمیشه یه ساله انجام داد!
یعنی باید به قطره قطره جمع گردد فکر کرد...
مسلما کسایی هم هستند که موسیقی خوب گوش می دن!
اگه مسما اگه منه X بیام موزیک خوب تهیه کنم و چند نفر اینو بشنون و کم کم به بقیه هم نشون بدن یه کم تغییر حاصل میشه!
مثلا یکی بیاد که کار مجاز انجام بده و تا حدودی از جنبه ی مالی قضیه اول یه کم کوتاه بیاد تا مردم موزیک رو بشنون و بهش عادت کنن... بعد یه مدت میبینه که بازخورد مالیش می تونه خیلی بیشتر بشه

metal-militia
Thursday 1 March 2012, 02:19 PM
مشکل اینجاست که موسیقی رپ و پاپ این روزها وسیله ای برای کسب پول و قدرت شده و کسی به گوش و سلیقه مردم اهمیت نمیده.تهیه کننده میخواد پولش سود کنه.فکر اینکه ریسک کنه نیست.

agalloch
Thursday 1 March 2012, 07:11 PM
توی مدارس کلاس موسیقی بزارن.موسیقی رو به بچه ها یاد بدن.
سلام
به به ... به به ... چشمم روشن...
دوست عزيز يهو بفرماييد با موسيقي مبارزه نكنن ديگه...
پس فردا بگيد ...

metal-militia
Thursday 1 March 2012, 07:58 PM
این تاپیک چقدر تلفات داده.
دوست عزیز بهتره بجای این حرفهای بیخود تلاش کنید.از خواننده های خوب حمایت کنید تا بقیه خواننده ها هم ترغیب بشن سطح کارشون رو ببرن بالا.همش نشینیم و بزنیم تو سر خودمون که نمیشه و امکان نداره و ...

Mehraneh
Saturday 3 March 2012, 05:40 PM
این تاپیک چقدر تلفات داده.
دوست عزیز بهتره بجای این حرفهای بیخود تلاش کنید.از خواننده های خوب حمایت کنید تا بقیه خواننده ها هم ترغیب بشن سطح کارشون رو ببرن بالا.همش نشینیم و بزنیم تو سر خودمون که نمیشه و امکان نداره و ...

پوریا یکی از بهترین پست هایی که ازت دیدم این پست بود!!!!!

منم دقیقا حرفم همینه!!!! قشر اهل موسیقی که داخل این سایت هم حضور دارن تعدادیشون ، اومدن می گن این خوب نیس... همین...
اینکه فقط بگیم خوب نیست که فایده ای نداره... ما هم می دونیم خوب نیس
اول به این فکر کنیم که چرا خوب نیست بعدشم براش دنبال راه چاره باشیم!
کسی انتظار معجزه کردن نداره از ما... اما حداقل به اندازه ی خودمون می تونیم مفید باشم!
حالا هر کی به اندازه ی خودش! یکی زورش میرسه بیشتر یکی نمیرسه کمتر...

ما اگه از خوب ها همایت کنیم و سعی کنیم دلیل خوب بودنشون رو به بقیه هم انتقال بدیم بالاخره زوره 3 نفر از زور 2 نفر بیشتر...

این که بخوایم بگیم اصلا هیچ کاری نکنیم اشتباهه!!!!

آفرین پوریا

metal-militia
Saturday 3 March 2012, 09:21 PM
خب راه حل نابود کردن موسیقی بد چیه؟؟؟
ببین دوست عزیز.مثلا من خودم تو موسیقی هیچی نیستم.اما بخاطر اینکه ساز میزنم دوستام حرفم رو در زمینه موسیقی قبول دارن.وقتی محسن یگانه و چاووشی و فرزاد فرزین و امثالهم آلبوم میدن.من بهشون میگم ارزش نداره بخرین.من باستون دانلود میکنم.اما اگه یه نفر که موسیقیش ارزش داشته باشه آلبوم بده بیرون اونوقت تشویقشون میکنم برن بخرن.خودم هم میخرم.
لطفا هم این مشکلات رو گردن وزارت ارشاد نندازین.وزارت ارشاد چکار کنه که دخترا خودشون رو باسه محسن یگانه به درودیوار نکوبن؟؟؟دختره تو کنسرت آستین محسن یگانه رو گرفته.
کشورهای خارجی هم موسیقی ضعیف دارن.نمونه بارزش جاسم بربر یا سلنا گومز

mamali_ho
Saturday 3 March 2012, 10:07 PM
ببین دوست عزیز.مثلا من خودم تو موسیقی هیچی نیستم.اما بخاطر اینکه ساز میزنم دوستام حرفم رو در زمینه موسیقی قبول دارن.وقتی محسن یگانه و چاووشی و فرزاد فرزین و امثالهم آلبوم میدن.من بهشون میگم ارزش نداره بخرین.من باستون دانلود میکنم.اما اگه یه نفر که موسیقیش ارزش داشته باشه آلبوم بده بیرون اونوقت تشویقشون میکنم برن بخرن.خودم هم میخرم.
لطفا هم این مشکلات رو گردن وزارت ارشاد نندازین.وزارت ارشاد چکار کنه که دخترا خودشون رو باسه محسن یگانه به درودیوار نکوبن؟؟؟دختره تو کنسرت آستین محسن یگانه رو گرفته.

حرفت رو تا حدودی قبول دارم. ولی اگه وزارت ارشاد به گروه های راک و متال داخلی (و همچنین بعضی گروه های پاپ خوب) مجوز ارائه ی آلبوم و اجرای کنسرت (همچنین اجازه برگزاری کنسرت به گروه های خارجی در داخل ایران) رو بده اونوقت شاید خیلی ها که الان از محسن یگانه بالا میرن یکم سطح سلیقشون بالا بره. ولی خب بعضی ها هم هستن که اگه بهترین موسیقی رو بهشون ارائه کنی باز هم همون موسیقی سطح پایین رو میارن که دیگه کاریش نمیشه کرد و اینجاست که میگن موسیقی سلیقه ای هست.

sany1
Saturday 3 March 2012, 10:28 PM
قانون نسبیت به جهان حکمفرمایی میکنه مشکل اینه که خوب و بد هم نسبی هست .
تعریف دقیقی از موسیقی خوب رو کی میدونه ؟ بتهوون هم نمیتونست به این سوال جواب بده .
سلایق مردم رو نمیشه کاریش کرد
مثال میزنم من 15 ساله ساز میزنم .. کیبورد + پیانو + گیتار + ... 2-3 تا ساز دیگه هم دارم دوره های نوازندگی و تئوری موسیقی , هارمونی , کنترپوان و سلفژ و ... رو هم رفتم پیش اساتید فوق لیسانس دانشگاه تهران .. خوب حالا هم هر آهنگی قشنگ باشه گوش میدم پاپ و 6/8 و راک و متال و کلاسیک و الکترونیک و . .. (به جز سنتی)
یادم میاد حتی با اساتیدمون هم اختلاف سلیقه داشتیم .. ما پاپ دوست داشتیم (یانی) اونا میگفتن پاپ موسیقی کاملی نیست ... البته اون زمان (9-8 سال پیش) ساسی مانکن و تهی و مخته ... اینا وجود خارجی نداشتن
استادای ما میگفتن باخ و بتهوون و موتزارت و شوپن و شوبرت و . .. ما میگفتیم یانی هم خوبه و ونجلیس هم خوبه و دلیل این حرفام اینه که بدونید قسمت اعظم سلیقه اکتسابیه و تغییر پذیره ... منم اگه رشتم آهنگسازی جهانی (کلاسیک باشه) دیگه شادمهر و ابی و حتی یانی دوست نخواهم داشت اما اگه دور دور با ماشین رشتم باشه دنبال بیس و های هت بالا میگردم که سیستم ماشین رو ....
مردم آزادن .. به خدا شما الان شتر هم بیارین بعضی ها میخرن سوار میشن ... این طبیعت همینه ..
حرص نخورین دوستان بار ها شده تو جمعی بودم که مثلا آهنگ ونجلیس (قبل اخبار) رو زیاد کردم همه خندیدن ..
یا گفتم رپ موسیقی فقیره .. همه قیافه گرفتن ... آما یادتون باشه آگه اکثریت با هم سر یک موضوع اتفاق نظر داشته باشن دلیل به صحت اون نیست عزیزانم ..

sany1
Saturday 3 March 2012, 10:33 PM
در هر صورت شما نباید بگین ارزش نداره تازه اشخاصی رو که گفتین درجه 3 نیستن !
به هر حال برا کاراشون زحمت کشیدن و نباید حقشون پایمال بشه (نمیگم من این کارو نکردم ها !!)
اما بعضی کارها هم واقعا ارزش دانلود رو هم نداره حیف بیت و بایتهای هارد :33:

youtab_f
Sunday 4 March 2012, 11:10 AM
میدونید خب سلیقه ها مفاوته.خیلی از آهنگ هایی که ما نمی پسندیم و واسمون ارزشی نداره ، برای خیلی ها هم آهنگه جالبه هم خوانندش و به قول معروف باهاش فاز میگیرن.من خودم به موسیقی سنتی علاقه دارم و بیشتر از این دست آهنگ ها گوش میدم.اما وقتی به دوستام میگم ساز مورد علاقم اینه یا موسیقی مورد علاقم اینه واقعا به تمام معنا مسخرم میکنن.به نظر من این به این دلیله که شناخت کافی از موسیقی ندارند و نمی شناسند.
ولی در هر حال باید یه سری آهنگ هایی باشه که توی جشن تولدها بشه باهاش قر داد و بیشتر هم از آهنگ های ساسی و امسال اون توی این جشن ها استفاده میشه.

agalloch
Monday 5 March 2012, 07:03 PM
سلام
واقعيت ماجرا بسيار تلخه و اينه كه: با شرايط و قوانين فرهنگي موجود بسياري نمي توانند كارشان را ارائه دهند از طرفي عده اي هستند كه هر بايد و نبايدي را مي پذيرند تا كارشان قانوني شود.

در اين شرايط آناني كه بر سر ايده شان پافشاري دارند كه اكثرا متخصص ها و اينكاره ها هستند مجوز نمي گيرند و عده اي آدم هاي سطحي كه هيچ چارچوب فكري ندارند مي مانند كه همان زرد ها نابلد ها و غير اين كارها هستند.
اين قضيه هم در موسيقي هم در سينما هم در نشر كتاب و روزنامه و ...و در تمام فرهنگ ما صادق است.

تا وقتي هم كه اين بي ارزشها راه گرفتن مجوز به هر قيمتي را بلد هستند شرايط همين است و مردم اصلا چيز بهتري را تجربه نمي كنند كه بخواهند تفاوتي احساس كنند و جذب آن يكي كه بهتر است بشوند.